Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 10. 17:01

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!  

Ugrás a cikkhez
Ahogyan az tegnap kiderült, az Apple véget vetett az ellenállásnak, és végre hajlandó volt beépíteni az NFC (Near Field Communication) technológiát a telefonjaiba. Ezzel letették a voksukat egy olyan megoldás mellett, amelyet a legtöbb androidos és...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203503
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 13:34
Előzmény: #17  szarvasvadasz
#20
Most vagy magad szervezet a frissítéseket (és ahhoz érteni kell), vagy szolgáltatásként veszed meg (annak meg ára van), ilyen egyszerű.

Sőt szélsőséges esetben olyan alkalmazást írsz magadnak, amilyet akarsz... különösen mondjuk Linuxra (és azért a világ egyik legjobb kerneléről beszélünk).
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 13:30
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#19
Igazad van, ez talán már kicsúszik Steve Jobs idejéből, bár tudván, hogy mennyi ideig tart kész szabadalmakat az Apple a fiókba, lehet, hogy ebben is benne van a keze.

1) Kár, hogy nem az Apple találta ki. (Az internet tele volt már régen a 180 fokos megoldással, sőt 90 fokossal is.)
- egyébként manapság tényleg apple-ösebb dizájnokat látsz a blogokban, mint az Apple-nél, úgyhogy megérthető.

2) Az Appple viszont leszabadalmaztatta a megfordítható USB-t, akárcsak az egyformán kerek sarkokat, vagy egyes ikonokat.
Ez profi kalózkodás és nem innováció. Persze ez nem tilos, lásd. már a Samsung, vagy egyéb cég is ezt csinálja számos dologgal és az Apple kunyerálhat...

3) Egyénként az egész Lighting fejlesztés úgy kezdődött el, hogy bejelentették, hogy

"Micro USB isn’t smart enough"

és kihoztak az usb-vel ellentétben egy mechanikailag nem védett érintkezőjű csatlakozót.

Ez volt a hivatalos magasztos célja a fejlesztésnek.

Kúúl, nem?
Igen, ha el akarsz adni valami menőt, ami csak nálad létezik és még egy átalakítót is hozzá.

4) És, hogy USB miért nincs még ilyen... hát ugye egy nemzetközi szabványt sokkal nehezebb elfogadni, mint egy inkompatibilitással járó háziszabbványt.

Persze mondhatjuk azt, hogy egy eredetileg mechanikai és elektronikai védelem eltávolításával készült, kompatibilitást felbontó hátrányok kevesebbet nyomnak a latba, mint egy megfordíthatóság. (Ez meg ízlések és pofonok kérdése, bár többek szerint ez az az eset, amikor több a hátrány, mint az előny.)

Itt egy video a minőségi változásról:
link

Az Apple USB (2.0-ás) szabadalma ettől kifinomultabb. Ugyan csak 2.0-ás, de majd leszabadalmaztatják pl. a hatszögletű USB 3 megoldást, amit már nagyon régen láttam a neten.

Itt a megfordítható 2.0-ás szabadalom: link

A 6szögletűt meg már nem találom, pedig olyan smart, meg cool, hogy beleillene az Apple profiljába és még az előnyös tulajdonságai is megmaradtak.
Jussi
Jussi 2014. 09. 13. 13:24
Előzmény: #17  szarvasvadasz
#18
Almát hasonlítotok össze körtével,ráadásul a körte már kétéves.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 09. 13. 12:17
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#17
Jól mondod, ez a tapasztalatok által igazolt mezei igazság.

Én 4-5 évente invesztálok "új technológiába". A legutóbbi "okos kütyü" beszerzést az motiválta anno, hogy egyetlen olyan eszközt szeretnék csak magamnál tartani, ami stabilan, megbízhatóan képes:
- offline/online navigációra,
- video-telefonálásra
- kereskedési számlakezelésére
- fényképezésre

Rég megtanultam már, hogy mobil kütyüből csak prémium terméket érdemes venni. A környezetemben boldog-boldogtalan iPhone-t használ, ami jelentősen devalválta, és le is írta nálam az iPhonet - egyszerűen nem akartam ehhez a kaszthoz tartozni. Úgy hogy a két évvel ezelőtti kínálatból a Sony Xperia T volt a befutó az iPhone 4S helyett.

Eleinte nem volt semmi gondom, tette a dolgát - és még ma is teszi egyébként. A gondok mindig az oprendszer és az alkalmazás frissítések környékén jelentkeztek, amelyek miatt hetekig nem működött pl. a Skype, megbízhatatlanná vált a mobil kapcsolat, nem ébredt fel a kütyü, itt fáj, ott fáj, aztán megint minden megy rendesen. Szeszélyes lett. A két év gyártói garancia semmit sem ér, hiszen ez nem hiba, hanem "feature". Nem mindig számíthattam rá akkor, amikor kellett. És ez baj.

Eközben a környezetem egyszerűen csak mosolygott és használta nyugodtan a "fapados" iPhonját. Eljött a pillanat és iPhone 5S-re váltottam. Eleinte nem tetszett az Androidhoz képesti egyszerűsége, a korlátossága, de el kell ismerni, szimplán teszi a dolgát, mindenkor. És ez a lényeg.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 13. 10:39
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
több öngólra most nincs időm, mert el kell mennem
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 13. 10:38
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
van rajta usb ha már itt tartunk, csak más formájú kell, hogy legyen a kábel egyik vége

apropó

tudtad, hogy a legújabb usb bárhogy dugható lesz, csakúgy, mint az apple csatlakozója?
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 10:34
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#14
Hát gratulálok!

Az öngólok után nincs egyéb érved, minthogy olyat adj az ember szájába, amit nem mondott!

Sőt, pont kiemeltem, hogy az összerakott cuccok a ficsőrökkel marketinges szempontból mennyire hatékonyak és emeltek ki Jobs idején, az "esetlen" termékek közül.

(Igaz, számodra öngól, hogy az usb-t funkcionalitás szempontjából felesleges ficsörnek állítottad be, miközben a látványelemekkel televágott terméket "csak működőnek" jelölted.)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 13. 10:14
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
értem, hát akkor én tévedtem, neked igazad van, az apple szar
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 10:12
Előzmény: #11  Bekre_Pal
#12
Akkor sorold az iPhone6 forradalmi újdonságait!

Főleg azokat, amit nem Jobs alatt szereztek, beleértve az Apple márkanevet is, amitől olyan jól fogynak.

Erről volt szó, nem a keresztesháborúról... (bár én nagyjából pont annyi ios fikázást látok, mint amennyi android fikázást... dettó, mint a politika, vagy a focidrukkerség, semmivel sem különb.)

Abban pont igazad van (bár nyilván nem szeretted volna ezt mondani, de így sikerült), hogy pl. semmivel sem nyújt többet egy hülyére animált programindító bar, vagy ablak egy normálistól, vagy egy formatervezett világító ház csak látványosabb és jobban el lehet adni a terméket. És ebben álláspontod sajnálatára az Apple mindig is pont élen járt... habár pont e ficsőrök miatt adták el oly hatékonyan: lásd iPhone esete. (És ezért béna mondjuk az IBM, lásd. pl. "100 évvel ezelőtti" "okosóra" esetét.)

(Ellentétben pl. egy randa win98/NT rendszerekkel szemben, amiben, amiben tényleg nincsenek látványficsőrök /az activex-en kívül/, mint az OSX-ben.)

Ellenben valóban rossz példa az általad említett usb port, vagy navigátor, ami más kategória, mivel funkcionális haszna van.

Úgyhogy ezek hatalmas öngólok a részedről, mert pont az általad kritizált dolgok miatt lett kelendő Jobsnak köszönhetően az Apple...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 13. 09:05
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
te tévedsz, én nem harcolni jöttem

nekem androidot adott a sors a vállalatnál, az asszony használ apple-t, hát azt látom, hogy az én életem csupa lefagyás és megállásig lassulás, ő meg csak használgatja.

valamiért azt viszont megfigyeltem, hogy androidos sorstársaim szoktak dühödt munkát fektetni ebbe a keresztes háborúba. miért ez a düh, mire ennyi kompenzáció? hát nem beszédesebb ez mindennél? nem ez mutatja meg leginkább egy androidos nyomorát?

nem vagyok kütyübuzi, azért hoztam autós példát, mert nem rossz ha van masszírozós ülésed meg ilyenek, de ha két terepjáró közül az egzotikumok nélküli tud átmenni a terepen, akkor azt kell venni, még ha nem is masszíroz hátat. persze a példa nem jó, mert tudjuk, hogy az iphone nagyjából pont bőven tudja amit kell, csak működik is.
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 08:11
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#10
Akkor sorold az iPhone6 forradalmi újdonságait!

Főleg azokat, amit nem Jobs alatt szereztek, beleértve az Apple márkanevet is, amitől olyan jól fogynak.
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 08:06
Előzmény: #7  Bekre_Pal
#9
Mit akarsz ezzel mondani,

- hogy nem találta fel újra "Jobs" az iPhone-t, amikor a létező okostelefonba, létező több pontos érintőképernyőt és létező "giroszkópot" épített be
- és nem is lett tőle jobb, mert idegesítő, amikor akkor forog a képernyő, amikor nem kéne, bezzeg amikor kéne, nem is beszélve a képernyőre kerülő esőcseppekről
(persze sokmindent ki lehet kapcsolni)

- ezzel szemben qrva látványos a demó videóban, amikor forog a képernyő és rettentő jól lehet eladni valamit vele?

(Vagy... és persze barlangban is lehet érteni, mert innováció nélkül még a Ladát se találták volna fel elsőre sem.)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 12. 23:04
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 11. 07:23
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ugyan már

a lada niva sincs újra feltalálva, aztán mégis jobb terepképességekkel rendelkezik, mint azok a telekjárók, amelyekbe évente beleinnoválnak egy usb hubot aztán egy tabletkijelzőt

de mondok mást, hogy a minőség is a helyén legyen: mercedes g osztály. na az is milyen már, sok évtizede ugyanaz a szarság, 30+ millióért, holott lehet helyette innovatív skoda yetit meg dacia dustert kapni olcsóbban
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 06:59
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Amúgy meg lehet nézni, hogy Jobs óta hány dolgot futtatott fel - az ügyvédi tevékenységeken kívül - az Apple Jobs óta (legyen az "lopott", vagy épp saját).

Hasonlítsd össze az új termékek, saját ötletek, vagy épp már meglévő dolgok előállításában, vagy felfuttatásában pl. az olyan feltörekvő cégekkel, mint a Google.
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 06:49
Előzmény: #4  pattinto
#5
A postodban lényegesen több hülyeség és valótlan adat van, mint a cikkben.

1) Először is pre/post Jobs különbségekről írt, amiben tényleg van valami. Jobs nagyságrendekkel jobban tudott lopni (az ablakok, okostelefon, okosóra, egyformán keres sarkok, közösségi ikonok - gyakorlatilag semmit nem az Apple talált ki.
Jó volt a Jobs marketing, a legjobb a világon és jól összelopkodták a termékeket és összességében talán még jobbat is csináltak belőle... ma ezzel szemben jó ügyvédek vannak - ennyi a különbség.)

Kicsit nézz utána a történelemnek, hogy mit nem az Apple talált ki, amit Jobs felfuttatott!

Ahogy írod, ha cikk ténybeli (nfc) - és nem hatásvadász - adataival szállsz szembe, akkor az a sznob kategória.

2) Valószínűleg nem használtál Apple termékeket, csak nézegetted kívülről és nem is hasonlítottad össze, hogy nincs problémád.

Az Apple cuccukkal ugyanúgy megvannak a gondok, akksi problémák, alkalmazás fagyások, térkép, fényképező problémák, voltak problémák már töltőkkel, usb portokkal, de pl. az iphonera visszatérve volt olyan probléma, hogy fellépett a hálózatra, de nem jelezte ki és ezt is sorolhatnánk.

Alaptétel: oszonom nem kell === objektivitás teljes hiánya.
pattinto 2014. 09. 11. 00:23
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#4
En aztan tenyleg mindent kiprobaltam, varialtam agyba-fobe. De minidg oda jutok, hogy ha igazan "megbizhato" es jol mukodo rendszert akarok akkor van egy Iphone+Ipad+Macbook Pro konfigom. Az osszes tobbi, olcsobb megoldas, es szarabb is.. Akksi ido, melegedes, osszehullo applikaciok, a cuccok nincsenek szinkronban egymassal, es meg hosszasan sorolhatnam. Nem sznobizmus beszel belolem, en is keresem hogy hol lehet a forintokat megsporolni, de android + windows = koszonom nem kell. A cikk meg eroteljes "androidos" verpistik iromanya. Azert ne felejtsuk el, ha az apple nem lep nagyot 5 evvel ezelott, (es nem vezeti be az Ipad-ot) akkor meg lehet most se lenne a piacon ilyen hasznos dolog. Mindenki csak utana jott be a piacra, es probalta szukiteni az apple piacat... szoval ki kovet kit?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 11. 00:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
divat lett fikázni az apple-t, de azért még senki nem hozott létre hasonló felhasználói élményt és minőséget - azt, hogy a folyton belassuló androidos cuccok nyíltabbak stb hagyjuk. persze majd ha az android hasonlóan elfut, meg egy samsung csúcskészülék nem kezd el pattogzani másfél év után annak ellenére, hogy mindig tokban volt, akkor lehet fanyalogni, de az még nem most lesz
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 17:33
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jobs hiánya rögtön látszik a termékvonalon.

Piacvezetőből kényelmes piackövetésbe ment, megy át a cég. Lassan tudatosul mindenkiben. Ez már nem a \'régi\' cég.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek