Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 14:18
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#481
Még jó hogy 920-955 ig megjátszottam, a maradékot meg 949-en adtam el, megint lehet venni olcsón.
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 14:23
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#482
Minig jönnek új vavők. Valóban. Csak feltűnő, hogy egyre olcsóbban jutnak hozzá! 910 Ft-ért jelenleg...
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 14:24
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
Adják csak!:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 14:59
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
jönnek a vevők
900-on szintet épít a részvény
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 15:11
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#485
Most meg az eladók!
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 15:18
#486
Jó kis papir ez, csak kapjuk el az alját, hol is lesz az...500 körül????
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 16:29
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#487
Jól van, csak én azt hittem toronyházat építünk... viszont úgynéz ki inkább mostanában, hogy mélygarázst...
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 16:51
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#488
Tudod jó alap kell ám neki.:-))
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 17:03
Előzmény: #488  Törölt felhasználó
#489
Egy napelemgyártócégnek nem jó ómen ha a föld alatt próbálkozik... oda nem süt be a fény.
Monster 2007. 02. 14. 18:11
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#490
Engem nem zavar, ha még lejjebb jön:)
Majd ha túladok az econeten és a rábán, akkor olcsóbban kaphatok genesist:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 21:30
Előzmény: #490  Monster
#491
szárnyalás jön!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 21:35
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
Remélem is.:-))
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 08:10
#493
Sziasztok!

Január elseje óta várom azt a nyavalyás névváltozást:-) tudtok róla valamit?

Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 12:29
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#494
Egyelőre lefele megy.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 12:39
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#495
Kicsit kezd gázossá válni ez a novóka, nem így érzitek?
Én mindenesetre 500-on venni fogok, ne parázzatok nagyon!
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 12:51
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
Én már kicsit hamarabb!:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 13:22
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#497
szintet épít 800-on
jönnek a vevők
Monster 2007. 02. 15. 17:17
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#498
Alakul, még pár száz forint esés, és megéri úgy is venni, hogy még csak tervek vannak, semmi kézzelfogható eredmény:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 17:27
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#499
Megy oda, ahová való
-> 500
watson
watson 2007. 02. 15. 17:57
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#500
Jobb helyeken nem szokás előre beszopni a mámoros terveket.
Illik bediszkontálni néhány év veszteségét, aztán ha látszik valami szikra, akkor izzítani egy kicsit.

Szóval sok lehet még az az 500 is.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 20:41
#501
A pesszimista nem veszít sokat de nem is nyer. A Novi volt már ettől sokkal rosszabb is, nekem 1100-ról van pakkom de nem aggódom, jó pénz lesz ez 2008-ban. A névváltozás amúgy nem fog csodát tenni, de ha kész a gyár akkor.....
Monster 2007. 02. 15. 21:05
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#502
Foglar, ebben egyetértek, 2008-ban.
De addig sztem felesleges lekötni a pénzt, mert addig szignifikáns emelkedés nem lesz benne.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 21:51
#503
Sziasztok!

Igaz esett az árfolyam, de úgy tűnik a 870-880 Ft-os szint megfogta a részvényt. Mondtam én pár napja, hogy 880 Ft körülre eshet legrosszabb esetben. Napközben volt 830 Ft is, de itt csak egy 40 db-os kötés erejéig tartókodott az árfolyam, szerencsére. :-)
Ha meg véletlen tovább esik az árfolyam, akkor sincs semmi baj, legalább lehet még olcsón venni. Én szívesen megveszem a pánikolók részvényeit! Nyugodtan adják el azok, akik bizonytalanok és nem hisznek a komolyabb emelkedésben még ebben az évben! :-)

Monster: Te elég jópofa fickó vagy. Egyik hozzászólásodban még azt mondod, hogy menjen le még pár száz Ft-ot az árfolyama, és még így is megéri venni, hogy nincs kész a gyár, utána meg (mostani hozzászólásom előtt közvetlenül) azt írod, hogy nem éri meg lekötni a pénzüket a Genesis-részvényeseknek.

Szerintem mindenki olyan részvénybe fektet, amilyenbe akar!
Mindenki tud önállóan dönteni!!
Az árfolyam nem fog lemenni 500 Ft-ig!!!
Brhogyan is szeretnék ezt egyesek!! Itt 800-1000 Ft között marad pár napig még lehet, utána meg biztos jön már a névváltoztatás is, mely árfolyamemelkedést generál.
Nem azt mondom, hogy egyből felmegy 2000 Ft-ig, de pár %-os emelkedés benne lesz.

A Genesis-befektetők egy jelentős része pedig tudatosan döntött e részvény mellett....ők akkor sem fogják eladni, ha pillanatnyilag kicsit gyengélkedik az árfolyam.

Az ilyen napokat, mint a mai, nyugodtan nevezhetjük átmeneti, kissé beteg állapotnak.
Még tél van, a Genesis is elkapott egy kisebb megfázást. Influenzának nem nevezhető, azonban hamarosan ismét felépül és erősebb lesz, mint valaha!!
..., mint egy bika! :-)) SUN -BULL! :-)
Így írható le a mostani helyzet szimbolikusan.

Az ERŐ VELÜNK VAN TESTVÉREIM!
GENESIS-BEFEKTETŐK!!

MI BEFEKTETŐK VAGYUNK, RÉSZVÉNNYELRENDELKEZÜNK!
MÍG PONT AZOK PRÓBÁLNAK KIOKTATNI MINKET, HOGY MIÉRT NEM JÓ BEFEKTETÉS EZ, AKIK EGY DB RÉSZVÉNNYEL SEM RENDELKEZNEK!

MINDENKI CSAK A SAJÁT MEGÉRZÉSEIRE, ESZÉRE, TUDÁSÁRA HALLGASSON!!

Szép álmokat mindenkinek!

Üdv. BB
Monster 2007. 02. 15. 21:59
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#504
Igen, azt mondtam, hogy ha lemegy pár százast még, akkor csak a tervekre megérheti megvenni, hisz 1000 környékére visszahúzhatják gyár nélkül is, ahogy eddig is tették, és az már azért duplázás környéke 500-ról.
1000 környékéről viszont nem hiszem, hogy eredmények nélkül továbbmenne jelentős mértékben.
Azt viszont továbbra sem értem, hogy a névváltoztatásnak miért kéne árfolyamemelkedést generálnia:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 02:00
#505
Sziasztok!

ÚJ HÍR!

Holnap kijön a névváltoztatás! Nagy meglepetés lesz, mert nem Genesis lesz az új név, hanem APOCALIPSIS!!!

A hír még nem lett teljesen leárazva!
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 02:03
#506
És a jó hírt még nem is mondtam! A megvett telkeken, amíg nem kezd épülni a gyár kempinget nyit a cég, hogy addig is profitot termeljen. Állítólag a részvényesek kedvezményes áron juthatnak helyekhez. Én már lefoglaltam a hot-dog-os lakókocsimnak a placcot!

Fog ez menni...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 16:46
#507
Sziasztok!

Mercurius Te egy vicces emberke vagy!
Nem akarsz saját show-műsort is csinálni?
Én is beszállnék, majd leszek a műsor producere és rendezője is. :-)

Komolyra fordítva a szót:
Szerintem annak nincs sok értelme, hogy mindig ugyanarról beszélgetünk, vitázunk itt a topicban.
Tipikus Genesis-topic szindróma:
Bármelyik kételkedő, vagy érdekődő
(pl. Monster) elmondja ezredszer is, hogy szerinte nem lesz 2000 Ft körül az árfolyam és ezen a szinten marad még jóideig, erre valamelyik befektető, részvényes (hogy kritizáljam saját magam is, pl. BB24) azon véleményének ad hangot, márpedig jóval 2000 Ft fölött lesz az árfolyam.

Szerintem ennk a vitának nincs sok értelme, elég egyszer is ezt leírni. Nem gondoljátok?
Csak időpazarlás ugyanazokat leírni!

INKÁBB A TÉNYEKRE, HÍREKRE, INFÓKRA, STB. HAGYATKOZZUNK!!

1. AKI TUDATOS GENESIS-BEFEKTETŐ ÉS NEM RÖVID TÁVRA VETTE A RÉSZVÉNYT, AZ ÚGY SEM FOGJA ELADNI CSAK AZÉRT, MERT 1-2 NEGATÍVABB, ÁRFOLYAMCSÖKKENÉST JÓSLÓ VÉLEMÉNY JELENIK MEG ITT A FÓRUMBAN.

FORDÍTVA IS IGAZ A HELYZET:

2. AKI MEG ÚGY SEM HISZ A JÖVŐ BEFEKTETÉSÉBEN, VAGY TÚL KOCKÁZATOSNAK TARTJA JELENLEG, AZ MEG ÚGY SEM FOG AZÉRT GENESIS-BE FEKTETNI, MERT JÓNÉHÁNYAN POZITÍVAN, ELÉG OPTIMISTÁN ÍRNAK BE A TOPICBA. (PERSZE SOK ESETBEN REÁLIS VÉLEMÉNY IS MEGJELENIK!)

A SZEKPTIKUSOK EGY RÉSZE A GYÁR MEGÉPÜLÉSE UTÁN, NYERESÉGES TERMELÉS ESETÉN VENNE RÉSZVÉNYT.
MÁSOK PEDIG MÁR ELŐBB IS, FŐLEG ÚJ HÍREK ISMERETÉBEN.

A RÖVID TÁVON SPEKULÁLÓKNAK, KERESKEDŐKNEK NEM VALÓ EZ A RÉSZVÉNY!!
CSAK JÓTANÁSKÉNT MONDOM.
(ETTŐL MÉG VEHETNEK, LEGFELJEBB BUKNAK RAJTA, HA ROSSZKOR SZÁLLNAK BE.)

EZ EGY IGAZI BEFEKTETÉSI LEHETŐSÉG!

MINDENKI EL TUDJA A TÉNYEK, INFÓK, STB. ISMERETÉBEN DÖNTENI, HOGY BESZÁLL-E EZEN GIGAPROJEKTBE KÖZÉP-ÉS HOSSZABB TÁVON.

EGYESEK INKÁBB A GENESIS MELLETT DÖNTENEK, MÁSOK PEDIG INKÁBB RÖVID TÁVÚ SPEKI ÉS ELÉGGÉ OROSZ RULETTES PAPÍROK MELLETT DÖNTENEK
(PL. HUMET-SAJNÁLATOS AMI MA TÖRTÉNT A HUMETRE RÁUGRÓ KISBEFEKTETŐKKEL, SPEKIKKEL....ZÁRÓJELBEN JEGYZEM MEG MÍG EGYESEK A GENESIS-T KÁRHOZTATJÁK ÉS KIKIALTJÁK EGY ELÉG SPEKULATÍV RÉSZVÉNYNEK, ADDIG PL. A HUMETET AZ EGEKBE MAGASZTLJÁK A MESTERÜKKEL ÉS GÁTLÁSTALAN MÓDON RÁVESZEK A SZEGÉNY KISBÜFIKET VÉTELRE, MÍG IDŐBEN ELADJÁK..)

EBBEN A TOPICBAN SENKI SEM VESZ RÁ SEKIT GENESIS-VÉTELRE, AZONBAN A SZUBJEKTÍV AKÁR POZITÍV, AKÁR NEGATÍV VÉLEMÉNYEKNEK HELYE VAN TERMÉSZETESEN!

ÉN MOSTANTÓL TÖBBNYIRE AKKOR FOGOK ITT HOZZÁSZÓLNI, HA VALAMI ÚJ ÉRDEKES WEBLAPOT TALÁLTAM, AMI A NAPENERGIÁVAL KAPCSOLATOS, VAGY BÁRMI FONTOSRA BUKKANTAM A NETEN EZÜGYBEN.
SEGÍTEM AZ ÉRDEKLŐDŐK ELIGAZODÁSÁT CIKKEKKEL, HONLAPOKKAL.

SZERINTEM AZ AZ IGAZÁN JÓ, AMIKOR MINDEN ÚJ BEFEKTETŐ ÖNÁLLÓ DÖNTÉST TUD HOZNI AZ INFÓK, TÉNYEK ISMERETÉBEN ÉS NEM HALLGAT A TÚL NEGATÍV, VAGY TÚL POZITÍV EGYÉNI VÉLEMÉNYEKRE, CSAK SAJÁT MAGÁRA, SAJÁT ESZÉRE, KÉPESSÉGEIRE ÉS MEGÉRZÉSEIRE!
PERSZE AZÉRT MEG LEHET HALLGATNI MÁSOK VÉLEMÉNYÉT IS, TÖBBFELŐL TÁJÉKOZÓDNI, HÁTHA VALAKI MOND VALAMI OKOSAT IS, DE A VÉGSÖ DÖNTÉST A TÉNYEK, HÍREK, SZAKMAI ÍRÁSOK, CIKKEK, STB. ALAPJÁN KELL MEGHOZNI!

LEGYEN EZ A TOPIC EGY IGAZI SZAKMAI, OBJEKTÍV ÉS REÁLIS TOPIC EZENTÚL!
NE HASONLÍTSON MÁS TOPICOK, SOKSZOR SZÍNVONALTALAN ÓVODAI SZINTŰ CSEVEJEIRE!
CSAK SZÉT KELL NÉZNI EGYES TOPICOK KÖZÖTT ÉS MINDENKI LÁTHATJA AMIRŐL BESZÉLTEM.
KICSIT EMELKEDJÜNK MÁR MAGASABB SZÍNVONALRA!
AKI MEG BUTASÁGOKAT, KISDED OVIS VÉLEMÉNYT ÍR IDE BE, ARRA NEM ÉRDEMES REAGÁLNI!

ENNYIT SZERETTEM VOLNA MONDANI.

TUDATOS BEFEKTETŐ VAGYOK, VÁROK AKÁR 2-3 ÉVET IS, IDŐ, MINT A TENGER.
NEM SIETTET SENKI, A PROJEKTHEZ IDŐ, KITARTÁS ÉS TÜRELEM KELL.

KELLEMES HÉTVÉGÉT KÍV. MINDENKINEK!

P. S.: EZENTÚL RITKÁBBAN FOGOK E TOPICBA BEÍRNI, AKKOR IS FŐLEG OBJEKTÍV DOLGOKKAL KAPCSOLATBAN SZÓLOK MAJD HOZZÁ, NEM KÍVÁNOK BESZÁLLNI AZ ÉRTELMETLEN VITÁKBA
(PL. FOLYAMATOS VITA AZ ÁRFOLYAMOKRÓL)

Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 16:54
#508
Bocsi mindekitől, előbb lemaradt a hozzászólás Tárgyának a vége.

Üdv. BB
Monster 2007. 02. 16. 17:16
Előzmény: #508  Törölt felhasználó
#509
Igazad van BB, hogy uncsi egy kicsit, hogy folyton ugyanaz megy, és tényekről, hírekről kellene beszélni.
De sajna ilyenek mostanában nem voltak, így marad a szerintem jó - szerintem nem játék:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:38
#510
Hi!

Én majd 101-nél veszek BB! Úgylátom a vételi oldal kezd kiürülni... De azért 100-ért van benn egy "komoly" vevő :)

Okosabbja erre már rájött 3 hónappal ezelőtt. Meg arra is hogy kissé fanatikus vagy a papírral kapcsolatban...

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:44
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
Sajnos igen csak le akarja nyomni az árat a cégvezetésL persze mért is akarna magasabb áron tökét emelni mint a kötelezően előirt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:45
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#512
Tőkét :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:59
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#513
FIGYELEM!
A PAPÍRNAK VÉGE,
DE (a változatosság kedvéért:-)))
aggodalomra semmi okotok!
Én hajlandó vagyokm akár 50.000 darabot is venni 100 körül...:-)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:59
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#514
FIGYELEM!
A PAPÍRNAK VÉGE,
DE (a változatosság kedvéért:-)))
aggodalomra semmi okotok!
Én hajlandó vagyokm akár 50.000 darabot is venni 100 körül...:-)))
Monster 2007. 02. 20. 12:01
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#515
Állj be vételre, hátha teljesül:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:02
Előzmény: #515  Monster
#516
Idejében beállok , attól te ne félj:-)
Monster 2007. 02. 20. 12:27
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
Jó:)
Idejében majd beállok én is:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:31
#518
nevetséges,bár szépen kerestem vele,ez volt az egyeteln szuper
vétel kb 600-on remélem
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:16
#519
Sziasztok!

Megjelent egy hír a bet.hu-n még tegnap.
A hírt nem kívánom beírni ide, mindenki elolvashatja a fent említett honlapokon.

Forrás: bet.hu, novotrade.hu

Szubjektív véleményem:
A Társaság számára olyan tekintetben pozitív a hír, hogy sikerült a jó hírnevét megvédeni az alaptalan rágalmaktól. Erről jogerős ítélet is született a tájékoztató szöveg értelmezése alapján.
Egyébként pedig eléggé sajnálatos az egész eset, mármint, hogy egyesek (a volt munkavállaló) így próbál elégtételt venni valós, vagy vélt sérelmein - A Bírósági ítélet elmarasztalta az illetőt.

A pillanatnyi kisebb árfolyamcsökkenések engem nem zavarnak, hisz úgy is hosszabb távra fektettem be a teljes alaptőkém.
Szeretek kockáztatni és ez egy izgalmas részvény. :-)

Hamarosan jönnek a hírek!

Jó éjt mindenkinek!

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:32
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#520
"A Novotrade Nyrt Igazgatótanácsa közli, hogy Társaságunk egyik részvényesét és magát a Társaságot is érintő fenyegető és rágalmazó internetes levelek érkeztek a Társaságunkhoz, partneri körünkhöz, banki kapcsolatainkhoz és a hatóságokhoz is. Ezen valótlan tartalmú levelek fő részvényesünk korábbi munkavállalójától származnak, akit a Liechtensteini Hercegi Bíróság 2006. november 17-én kelt végzésében eltiltott ettől a tevékenységtől, majd a Fellebbviteli Bíróság 2007. január 24-én ezt a döntését megerősítette. Tekintettel arra, hogy a tiltás ellenére az illető volt munkavállaló tevékenységét nem szüntette be, az Igazgatóság megteszi a szükséges lépéseket."
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:59
#521
Köszi Haver!

Jó érzés ilyen fórumba beírni, ahol ennyi figyelmes emberke van!

Látszik már, hogy egyre nagyobb itt a közösségi szellem!!

FŐ AZ ÖSSZEFOGÁS!

Becsülöm az igyekező emberek jó szándékát!
Egyre színvonalasabb ez a fórum! :-))))

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 23:14
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Igen! Lassan lehet chipset is hozni, meg kekszeket, üditőket. Főzhetnénk teát is. Egész jó hangulat lesz itt... Tök jó ez az egész. Az meg hogy a Novotrad részvény árfolyama esett kvázi 22%-ot 1,5 hónap alatt az senkit sem kell hogy izgasson. Végülis nem ezért vagyunk itt...
Monster 2007. 02. 20. 23:32
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#523
Mercurius, ne legyél türelmetlen!
Ha vettél már, ücsörögj benne, pár év, és sokat kaszálhatsz:)
Ha még nem vettél, akkor meg nem értem a problémát:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 23:44
#524
Monsternek teljesen igaza van!!

Ez a legjobb befektetés!!
Nyugis részvény, mert, ha lemegy, akkor azért kell várnom, hogy ismét felmenjen az árfolyama..a vételi szintre. :-))))
Nem kell stresszelni rajta, ezért jó hosszabb távra tervezni.

Könnyedén kell venni és sikerülni fog itt minden!

Egyszerû az élet..a tõzsde is..:-))

Szép álmokat!

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 03:00
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#525
Nem tudom sírjak, vagy nevessek.
Ez őrület. Ha nem a saját szememmel olvasom, nem hiszem el , hogy ilyen is van.
Lehet hogy az egész elmúlt 1 év forgalmát ennek a semminek ti csináltátok?
1090-en melyikőtök vett bele? Tartja még?

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 03:11
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#526
Könnyesre röhögtem magam , a végén már a székről is majdnem leestem, mire végigolvastam ezt a topicot.
Ez egy érték. Kabaréban a helye.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 03:57
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#527
BigBroker24 érdekes egy figura vagy !
Először azt hittem valami profi MLM-es vagy ilyesmi vagy, de most mást gondolok.

Tulajdonképpen ebben a topicban a kezdetektől elmondod ugyanazt más és más formában újra és újra. Mindegy igaz vagy sem, addig ismétled ugyanazt, míg elhiszik.
Nem is tudom honnan ismerős ez a módszer:)

Mindenesetre köszönöm neked, ennyire jókat már nagyon rég nevettem. Nélküled ez nem jöhetett volna létre :))
autofan 2007. 02. 21. 08:00
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#528
Big Broker nem egy furcsa figura hanem egy igazi se...fej!
Milyen ember aki foplyamatosan írogatta,hogy meglátjátok jövő héten ennyilesz meg annyi lesz, ilye vételek meg olyanok lesznek. Utána meg dícséri,hogy valaki vett 20 darabot....Utána másik nick néven válaszolgatott magának .És amikor elfogynak a hülyék akik erre vesznek és esik az árfolyam,leírja ,hogy ő ilyen árfolyam jövendöklésbe többet nem ír.

Remélem szarrá bukja magát egy életre!!!!
Akik meg erre vettek sajnálom őket.

Egyébként neg a nagy tulajoknak ha van eszük ,ilyen áron kitömik a spekiket.....Ők tudnak bármikor tőkét emelni 400-500 Fton azt hiszem

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:52
#529
Sziasztok!

Nem kívánok reagálni a személyemet ért alaptalan támadásokra, alpári színvonalban megnyilvánulók "gondolataira".

Inkább belinkelek ide egy küldöldi honlapot, ahol fórumos beszélgetések zajlanak a Genesis-szel kapcsolatban.
Egyes emberek példát vehetnének a német hozzászólók normális beszélgetési hangneméről. Ott nem anyázzák egymást az eszmét cserélők, hanem segítenek egymásnak, nem lenézik egymást, ha valaki másképp gondolkozik, hanem elfogadják egymást.
Mostantól tényleg csak ténybeli dolgokat fogok ide beírni, reálisan. Nem érdemes lemenni egyes "nagyokosok" értelmi színvonalára.

Íme a weblap:

link

Kedves alpári színvonalban írogatók!

Vegyetek példát a fentebb belinkelt honlapban hozzászólók értelmes, színvonalas beszélgetéséről!
NE MENJETEK LE KUTYÁBA!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:18
#530
Egyre több angol vagy német nyelvű weblapon jelennek meg hírek a Genesis-ről.

Az érdeklődők számára:

link

Igaz a hír nem mostani, de figyelemreméltó, hogy egyre több angol, német nyelvű honlapon fglalkoznak a Genesis-szel.

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 16:40
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#531
Szerintem segítségre szorulsz :(
Ne haragudj rám, nem bántásnak szántam.
Monster 2007. 02. 21. 16:53
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#532
DLPH, ne bántsd BB-t, ő egy befektető, aki hisz abban, hogy a cég, amibe fektette pénzét jól fog menni néhány éven belül, és sokszoros árfolyamon fognak forogni a részvényei a mostanihoz képest.
Ne trader szemmel nézd, hanem befektetőivel.
Én megértem őt, és ha tapasztalatlanabb lennék, én is belevettem volna most, mert van fantázia a cégben.
Azért nem vettem még bele, mert meggyőződésem, hogy realitása legkorábban hónapok (esetleg egy-két év) múlva lesz annak, hogy szárnyra kapjon, mert míg nincs a cég mögött semmi, csak tervek és költség, addig kevesen akarnak belőle részt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 17:29
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#533
Hehe, ajánlom figyelmedbe a novotrade topikot! Jól fogsz szórakozni;)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 00:06
Előzmény: #532  Monster
#534
És a sztori egy váratlan fordulatot vett :
BB belinkelt valamit.

Monster (alias BB) hallottál te engem csicseregni , verdesni kis szárnyaimmal ablakod alatt, énekemmel köszöntve a hajnalt?

Mert ha nem, miért nézel madárnak?

autofan 2007. 02. 22. 06:40
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Szegény BB :-)))
Amikor már csak a linkek mennek!!!!

Már ő sem írja,hogy holnap kitépik stb....

Nagy gond lehet...........
Monster 2007. 02. 22. 09:14
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#536
DLPH, lécci ne keverj BB-vel, semmi alapod rá, ha kicsit visszaolvasol, rájössz.
De attól nem kell valakit lehülyézni, hogy lát valamiben fantáziát, amiben te nem.
Nem nézlek madárnak, de te írtad a topikodban, hogy 3 hónapnál tovább nem tartasz részvényt, ennél fogva nem tudsz egy hosszú távú befektető fejével gondolkozni.

Azt aláírom, hogy BB túlzásba viszi a papír sztárolását, és sokszor idegesítően rózsaszínben lát mindent vele kapcsolatban, dehát ő ilyen.
Abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy két-három év múlva a genesis árfolyama 2000 forint alatt lesz, és ha így lesz, neki 1000 forintos beker ár esetén éves szinten legalább 30%-os hozama lesz a papíron, ami azért nem rossz.
És addig sem fizet árfolyamnyereség adót, illetve brokidíjat:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 16:35
#537
Sziasztok!

Jönnek itt a pozitív hírek!! Láss csodát, megvan a cégbírósági bejegyzés is és az Új Alapszabály is!
Lásd: bet.hu, novotrade.hu

Ennek csak örülni lehet! :-)

A vevők is jönnek azért.. 879 Ft-on valaki megvett majdnem 300 db-ot..

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 17:00
#538
Monster: Köszi szépen! Úgy látom Te is egy normális hangvételű, értelmes eszmecserét szeretnél itt folytatni az adott részvényről és Te sem tartod jónak, ha az emberkék egymással foglalkoznak itt és személyeskednek egymással. Örülök, hogy vannak itt ilyen békés emberek is, mint Monster! :-)
Abban igazad van, hogy "túl rózsaszínben" látom sokszor a dolgokat, de nem csak a tőzsdén, más egyéb területeken is optimista vagyok. Te legalább el tudod fogadni a másikat, és ez jó dolog! Egyesek példát vehetnének Rólad!

Bevallom én őszintén, hogy néha sok érzelmet viszek bele mindenbe és latinos, spanyolos túlfűtött érzelmekkel rendelkezem minden területen is. :-)
Antonio Banderas-hoz hasonlítanak néha! :-)

Amúgy gondolom örülni meg lehet Genesis-befektetőként, ha pozitív, jó hírek jönnek! :-))
Ezt nem tiltja meg senki a Genesis-topicban??
Az már durva lenne, ha egyesek azért is szólnának, mert mások Genesis-befektetőként örülnek a pozitív híreknek.
Szerintem egy normális ember tud örülni részvényesként a pozitív híreknek. :-)
..és ehhez nem kell túl optimistának sem lenni!!

Én változom, próbáljanak meg mások is változni! Lehet kicsit nehéz, de a változás jó és előrébb viszi az egyéneket, a társadalmat is ezáltal!

autofan-t és DLPH- is elfogadom olyannak, amilyenek. Majd ők is megváltoznak egyszer, remélhetőleg. :-)
Saját magukat minősíti a stílusuk egyébként.

Leírtam a véleményem.

Ezentúl reális leszek többnyire!

Mások is tudnak változni??

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 02. 22. 17:18
#539
"Budapesti Értéktőzsde Bevezetési és Forgalombantartási Szabályzatának 20.3.1 bekezdése szerint ezúton közzétesszük a Genesis Energy Nyrt. 2006. november 28.-i közgyűlési határozatainak cégbírósági bejegyzését követően a módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt létesítő okiratát. "


Monster 2007. 02. 23. 02:39
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#540
Igen, én is azt szeretem, ha normális hangvételű a fórum, és értelmesen lehet beszélni.
Nem örülnék, ha a politikai fórumok szintjére süllyedne akár ez, akár más, tőzsdével kapcsolatos topik.
Ezt megakadályozhatja viszont minden szélsőség (pozitív és negatív szélsőség egyaránt), mivel azok nem gondolkodáson, hanem érzelmeken alapszanak.
A te pozitív szélsőséged pedig kiváltotta a negatív szélsőségeket, amolyan hatás-ellenhatás törvény szerint:)
Az emberek többségének azonban alacsonyabban van az ingerküszöbe, mint az enyém, jobb, ha nem engem veszel alapul.
Örülök, hogy változol, és remélem mihamarabb elérsz oda, hogy objektíven és reálisan (vagy legalább majdnem:)) kezeld a novoról érkező híreket, illetve az árfolyam alakulását, meglátod, mindjárt komolyabban fognak venni, és eltűnnek a pocskondiázások is.

Mert szép dolog a lelkesedés, de egy bizonyos határon túl visszaüt:)
Eredményesen tőzsdézni pedig amúgy sem lehet érzelemből, úgyhogy a "parketten" próbáld saját érdekedben megfontolni (ne csak elfogadni) az ellenvéleményeket is, ne borítson el a rőzsaszín felhő, mert adott esetben a ködben nem veszed észre a szakadékot:)
És itt most nem azt mondtam, hogy a novo szakadékba visz (a vele kapcsolatos álláspontomat ismered), hanem úgy általában, ha befektetsz.

Hmm, most visszaolvasva tisztára úgy írtam, mint aki sokat tapasztalt, bölcs vénembe... Így éjjel-hajnaltájt néha rámjön az ihlet, mintha változna a tudatállapot:)
Röhögést kéretik visszafogni, igazából komolyan gondolom, amit leírtam:)

ui:
Mások is változnak, de nem mindenki, és nem mindig a jó irányba. Ez van sajna:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 09:21
#541
Több mint 10k eladáson, ebből limites bukó lesz nemsokára!
Vége van ennek a sztorinak, MENEKÜLJÖN KI MERRE LÁT!
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:03
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#542
Persze lehet lelkesedni a Genesis topikban a jó hírekért! Csak itt lényegében egy hír látott napvilágot ami pozitívnak tekinthető (erősen kérdőjelek mellett) 2 hónap alatt, és Te arra lelkesülsz, miközben az árfolyam esett 15-20%-ot, és eladói túlsúly van!

Engem teljesen hidegen hagyna, ha 2 havonta nevet váltanának, és közben zuhanna az árfolyam, te meg lelkesedsz ezekért a hírekért... ez szerintem idiotizmus, már boccs!

Az hogy hosszú távon jó lesz a részvény, mert lehet benne perspektíva, az érthető, és azért megéri kockázatot vállalni, de 2 évig újjongani előre, hát Te tudod. Nem akarom elvenni a lelkesedésedet, de ez egy külső szemlélőnek furcsán hat!

Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:07
Előzmény: #540  Monster
#543
Kedves Monster és BB24!

Én meglehetősen toleráns és liberális ember vagyok, de mi lenne ha inkább elmennétek a Margitszigetre pl. és ott udvarolnátok egymásnak, a nagy nyilvánosságot kizárva...

:-P
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:48
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
Viszlát Novotrade, helló Genesis

A Tőzsde Vezérigazgatójának 48/2007. sz. határozata a Terméklista módosításáról a Novotrade Befektetési Nyrt. Genesis Energy Nyilvánosan Működő Részvénytársaságra történő névváltozása tekintetében, 2007. február 26-i hatállyal.
Monster 2007. 02. 23. 17:37
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#545
Mercurius, erre valóban csak ezt lehet írni, amit te is:))
Mégpedig:
:PP
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 18:03
Előzmény: #545  Monster
#546
Tudnátok segíteni abban, hogy a tőzsde mikor nyit, és milyen szakaszok vannak (időpontokkal), mert nincs kedvem utánna nézni, de szeretném elkészíteni a Genesis néven induló részvény horoszkópját. (Az már tudott melyik naptól (febr. 26.) fut új néven, csak kéne az időpont is) Sokan tudjátok hogy végzett asztrológus vagyok, bár a tőzsdei asztrológia számomra egyenlőre ismeretlen, de egy próbát megér. A horoszkópok mindig valaminek a kezdetére készülnek el, így pl. az emberek születéi horoszkópja a születésük pontos időpontjára...
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 18:58
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#547
Mercurius, ez a horoszkóp-dolog komoly?
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 19:16
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#548
Mercurius, szvsz az ajánlatokat 8.30-tól rakják be a könyvbe és akkor már a Genesis névnek kellene ott lenni,.Nagyon szvsz és nagyon a pálya széléről.
Ha elkészitetted felrakod?Nagyon izgalmas......hu
Azért egy "szakértő" -i hozzászólás még elkelne .
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 19:23
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#549
Hűha, ez izgalmas! De tényleg érdekesnek találom a szándékod. Ha meglesz az eredmény én is kíváncsian olvasnám..
Törölt felhasználó 2007. 02. 24. 03:15
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#550
Persze, komolyan mondtam.

Az eredmény publikus lesz, ha jutok valamire... de még sohasem csináltam ilyet részvényekkel. Kormányokkal már igen. Az nagyon bejött... (Medgyessy idő elött megy, Gyurcsány marad tovább...)
Törölt felhasználó 2007. 02. 24. 22:37
#551
Sziasztok!

Szerintem elég jó hír, hogy február 26-tól az új, Genesis néven jelenik meg a BÉT parkettjén a cég részvénye. :-))
A szólás és véleménynyilvánítás szabadsága az Alkotmányban rögzített demokratikus alapjoga minden embernek.
Genesis-befektetőként nagyon is örülök a pozitív híreknek. Lehet, hogy ez egyeseknek nem tetszik, hát akkor ők ne olvassák az írásaimat, ilyen egyszerű. :-))))

Amúgy meg elég durva lenne, ha valaki csak azért nem akarna Genesis-részvényt venni, mert mások örülnek vagy netán nem örülnek annyira a pozitív híreknek. Szerintem az elég komolytalan magyarázat, hogy a részvényről alkotott elég pozitív vagy negatív vélemények elriasztják az érdeklődőket. Ha valaki "csak" egy szubjektív hozzászólás alapján vesz vagy ad el részvényt, az egyszerűen komolytalan és naív ember.

Mercurius:
Természetesen én sem örülök az árfolyam csökkenésének, a jó híreknek, infóknak viszont igen is ÖRÜLÖK!
NEM KICSIT, NAGYON! :-))
Ez a természetes.
Félreértettél engem!! Nekem sem tetszik, ha esik az árfolyam. (de ettől nem leszek depressziós és negatív kisugárzású)
Amúgy meg kiváncsian várom a horoszkópot, amit említettél!
Szóval Mercurius lesz a horoszkópos, a nagy tőzsdei asztrológus!! :-)

Jól néz ki ez a topic, van most már horoszkóposunk (Mercurius), örökké mocskolódónk (pl. gazdagodó és "elvtársai"), jövendőmondónk (BB24), békítő filozófusunk (Monster). :-))
Csak nehogy ezen emberkék szubjektív véleményei, egyéni megjegyzései alapján vegyen bárki is részvényt! :-))

Monster: Többnyire egyetértek Veled!
Legyen normális és színvonalas eszmecsere nehézségek árán is!

KÖZLEMÉNY MINDENKINEK!

A FÓRUM BÉKESSÉG ÉS NYUGODTSÁGA JEGYÉBEN ÚGY DÖNTÖTTEM, HOGY EZENTÚL RITKÁBBAN FOGOK ITT SZUBJEKTÍV VÉLEMÉNYT KÖZÖLNI, VAGY ABSZOLÚT NEM.
HETENTE- KÉTHETENTE 1-2 ALKALOMMAL FOGOK HOZZÁSZÓLNI, AKKOR IS FŐLEG OBJEKTÍV MÓDON A TÉNYEKRE, FONTOS ISMERETEKRE HAGYATKOTVA. (PL. AZ ADOTT TÉMÁVAL FOGLALKOZÓ NETES WEBLAPOK, STB.)
NEM KÍVÁNOK TÖBBSZÖR IDŐT PAZAROLNI AZ ÉRTELMETLEN, SZEMÉLYESKEDŐ, A MÁSIK STÍLUSÁT KRITIZÁLÓ MEGJEGYZÉSEK CÁFOLÁSÁRA.
ENENK NINCS SOK ÉRTELME.

VALAKINEK LÉPNIE KELL.
ÉN MEGTESZEM AZ ELSŐ LÉPÉST, HA EGYESEK KÉPTELEN RÁ...
MARADOK TOVÁBBRA IS HŰSÉGES GENESIS-BEFEKTETŐ!
A GENESIS-TOPICON KÍVÜL IS VAN ÁM ÉLET. :-) SŐT...
BÉKEPÁRTI, JÓZAN GONDOLKOZÁSÚ, KONSZENZUSRA TÖREKVŐ EMBERKE VAGYOK.
AKI EGYSZERŰEN SZERETI, HA BÉKE, NORMÁLIS HANGNEM VAN AZ EMBEREK KÖZÖTT.

A VÁLTOZÁS ELINDULT...
A BÉKE, AZ EGYMÁS IRÁNTI SZERETET ÉS AZ ELFOGADÁS JEGYÉBEN..

EZENTÚL E FÓRUM TISZTELETBELI TAGJA KÍVÁNOK LENNI. JÓ VOLT VELETEK, SOK SZÉP IDŐT TÖLTÖTTEM EL ITT ÉRTELMES EMBEREK TÁRSASÁGÁBAN!
MAJD MEGLÁTOGATOK IDŐKÖZÖNKÉNT
MINDENKIT!
VISSZA-VISSZATÉREK...

ÜDV. BB24
Törölt felhasználó 2007. 02. 25. 00:09
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#552
BB üdvözlöm a közleményben leírt célkitűzésedet. Valóban örvendetesnek ítélem, ha mostantól objektívebb leszel.
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 02:03
#553
Nekem már csak az az egy bajom van az árfolyamon kívül, hogy nem látok jó hírt. Lehet akár havonta nevet változtatni, önmagában szerintem etttől egy Ft-al sem ér többet a cég.
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 02:45
#554
Hát skacok, nem tudom mond e valakinek valamit az, hogy a Genesis Budapesti parkettre lépésének BIKA az aszcendense...

(Medve jegy nincs a 12 között)

Nehéz fába vágam a fejszémet, ki kell dolgoznom a részvényasztrológia szimbólum rendszerét. Jó hír, hogy az ismert dolgokat már be tudom azonosítani. Eleve a jelen horoszkóp erősen azt mutatja, hogy itt egy névváltozásról van szó. Ez mondjuk picit le is lomboz...
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 09:42
Előzmény: #554  Törölt felhasználó
#555
Mercurius:
Bika aszcendens?! :-))) Az mit jelent, hogy kiszámíthatatlan? :))
Ez az asztrológia tetszik, kivncsian várom az eredményt! Azt is megmondja, hogy hány felesége/férje lesz és mikor? :-) (Mer az felvásárlást jelentene?)

Bár materialista (mérnök) révén kevéssé befolyásolja a döntéseimet, azért feldobja a topic-ot, amig nincs semmi érdemi hír! :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 11:17
#556
SZABADESÉS!
meneküljön ki merre lát!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 11:19
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#557
Még néhány nap és beállhatok 100-ra vételre.
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 12:49
#558
hi-hi gazdagodó te ezt mindenhol megpróbálod eljátszani?
Mondjuk láttam hogy néha be is válik.
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 12:51
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#559
Nem mindenhol.
A Humeten eladással áll 100-on, mert abból a remek papírból van is neki:)
Monster 2007. 02. 26. 12:52
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
:DD

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek