Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SteveBux 2008. 10. 14. 00:30
Előzmény: #78799  Törölt felhasználó
#78800
De azért van még néhány darabod? :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 14. 00:27
Előzmény: #78798  SteveBux
#78799
Szia Steve!

Nem tudom. Én nem vettem egy darabot sem. És optimista sem voltam. Szóval olyanokat kérdezz, akik vették, aztán meg adták. :-))) Én nem vagyok illetékes ebben. :-)
SteveBux 2008. 10. 14. 00:19
Előzmény: #78797  Törölt felhasználó
#78798
Szia Merc!

Miért eset ma (tegnap) vissza minuszba a napi plusz 15% után?
mi történt? hová tünt az optimizmus belőle?
Törölt felhasználó 2008. 10. 14. 00:16
Előzmény: #78796  Törölt felhasználó
#78797
Pontosan jól mondja Gudakes. Hiszen volt tőke, abból jutottak el eddig, így ez nem csoda. Vannak állami támogatás igérvények, és állami hitel igérvények is. Ez a tőke szükséges része. De nem elég. Nincs fél gyártósor, meg fél gyár.
Tőke nélkül ez nem megy, hiába van jó piac, vagy jó termék, vagy jó szakembergárda. Az kevés. Itt mindennek klappolni kell. Egyelőre sajnos komoly gondok vannak a tőkével, és a piac is botlott egy nagyot.

De a befektetési csalás az jogi kategória, így freteknek az illetékes szerveknél kellene lassan egy éve kopogtatnia, nem itt. De mint tudjuk amelyik kutya ugat, az nem harap...

Törölt felhasználó 2008. 10. 14. 00:01
Előzmény: #78794  spade
#78796
Annyi szükséges tőke volt, hogy a szakismeretet megvették, és a terméket is előkészítették, vagyis a a termék kiválasztva, a gyártógépsor ugyancsak, a telek, tervrajzok, a szekembergárda szintén. Ez semmiből nem valósult volna meg.
Újabb olaj kell a gépbe, ami nagyon fontos a továbblépéshez: tőke.
Mindenki tudja, hogy ezen múlik minden. Minden.
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:56
Előzmény: #78794  spade
#78795
spade: ez igy van, a tőke továbbra is hiányzik és ez jelen helyzetben nagyobb baj ,mint egy éve volt.
Igen kockázatos befektetés.

Ennek semmi köze viszont ahhoz, hogy Fund offshore és pénzt gyűjt (bár jó esetben még lehet is) és ezért a Genesis csaló és a Bét szégyene.

Csak azért mert erről volt szó.
Különben meg se szólaltam.
:))

spade 2008. 10. 13. 23:51
Előzmény: #78791  Törölt felhasználó
#78794
Moiser,

Ahhoz hogy egy startup vállalkozás sikert érjen el, a lehetséges 3 dologból (biztos piac, megfelelő szakismeret és termék, szükséges tőke) ha nincs meg legalább kettő bármely kettő, akkor szinte 99%-os valószínüséggel elbukik. Ha mind3 megvan akkor elég biztos a siker. Na most a genesisnek az induláskor ebből egyik se volt meg. tehát szinte csoda hogy már idáig eljutott. Időközben jóindulatúan azt mondhatjuk megszrezte a szakértelmet terméket, mondjuk a piacból 0.5%-t bár kétlem h az igérvények jelentenek bármit is de tegyük fel. Akkor is hiányzzik még 0.5 a biztossághoz meg 1.5
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:51
Előzmény: #78792  Törölt felhasználó
#78793
Pont én is így érzek, mint Mr A. :)
Bizonyára nem véletlen.

"Mostanra az árfolyamesések teljesen irracionális szinteket értek el. Ez nem jelenti azt, hogy a dolog akár nem folytatódhatna. Mert a pánikba esettek nem képesek racionálisan gondolkodni. (Anyukám, mesélte, hogy a bombázások idején néha egyesek teljesen megbolondultak - például a gyerek helyett a macskát vitték le az óvóhelyre...)"

Napközben idéztem, Dr Tóth András.
Ez tetszik, és sajnos aktuális.

Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:42
Előzmény: #78786  spade
#78792
spade, neked is (mint mindenkinek) van véleményed, amit el is mondasz, de te legalább tisztában vagy vele hogy az is csupán egy vélemény:)

érdekes, a te véleményed nem szokott feldühíteni. előfordul hogy nem értek egyet vele, de nem dühít fel. talán mert te nem rágalmazol és provokálsz; ki tudja..?
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:42
Előzmény: #78782  spade
#78791
spade: én sem tudom hogy lesz-e gyár, necces jelenleg a szitu, és egy szavam se lenne itt, ha nem kéne ilyeneket olvasni itt nap mint nap (levelet kaptam, na jó nem én, a cégem, ill a cég ahol dolgozom, a genesistől, aki várjunk csak mégsem a genesis,hanem egy offshore alap, és ezért lenézem a genesist,és nem is irtam ezt fél éve már egyszer,de mégis...etc)
Kérdem én, hogy jön ez a tőkeemeléshez vagy bármihez?

Nem ülök itt és nem hozok fel érveket amellett, hogy lesz befektető holnap ,se hogy idén,de ezek nem érvek ellene,ezek hiányos rosszindulatú paráztató megjegyzések véleményem szerint, és kétlem, hogy ez egyáltalán akkor fair lenne, ha nem húzná az ág igy is eleve a 'topiclakókat'....
Igy meg.... hadd ne mondjak véleményt.

Szép 11%ot produkáltak az amcsik, nyugtassa mindenki az idegeit, mert feszülten és hisztériásan szinte biztos hogy rossz döntéseket hoz ilyen piacon.

Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:42
Előzmény: #78788  Törölt felhasználó
#78790
Nem mérgeldök, legalábbi nem ezen.
spade 2008. 10. 13. 23:41
Előzmény: #78782  spade
#78789
Gudakes1,

azért hit mert nincs kész, csak terv van. A terv bármennyire is megalapozott akkor is csak bizonyos valószínüséggel valósul meg. Ez ilyen tervek vételét hívták már a rómaiak remény vételnek. Az persze már más kérdés hogy ez a remény vétel mennyire megalapozott van-e gazdasági pénzügyi müszaki és politikai (támogatás ) realitása
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:37
Előzmény: #78785  Törölt felhasználó
#78788
Ne mérgelődj Mercurius azt teszik mások! :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:36
Előzmény: #78780  Törölt felhasználó
#78787
" kicsapta nálam a biztosítékot a piaci ár feletti tőkeelemlés és szerettem volna elmagyarázni, hogy ez mekkora átverés.
"

A Civin féle 6 Ft-os bennfentes emelés viszont ezzel szemben rendkívül tisztességes...
spade 2008. 10. 13. 23:36
Előzmény: #78780  Törölt felhasználó
#78786
fretek,

majd ex elmondja asszem neki válaszoltam azt is az én topicomban teszi remélem :), lassan majd 1 éve már, a pplastról is kifejtettem a véleményem többször, sőt a vicc topikban tálálhatsz egy virtuális történetet , de most inkább nem mondok semmit mert az már senkin nem segít.....ártani viszont árthat..
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:33
Előzmény: #78774  Törölt felhasználó
#78785
Nabammegg... háromból három... szép kis társaságba keveredtem... elfelejtették közölni velem hogy mérgezik a BÉT-et.

Meg a BÉT is elfelejtette közölni... inkább díjakat osztogat. Ja, amúgy a PSZÁF, és a SEC is fretek álláspontján lehet minden bizonnyal, a ITDH, Magyar Kormány, Spanyol Királyság, Andalúzia Kormánya, Magyar Igazságszolgáltatás, és Bíróság meg nem különben...

Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:32
Előzmény: #78780  Törölt felhasználó
#78784
Én is szivesen venném és sztem bárki.

Mint ahogy azt is fretek, ha te is arról irnál ami a bajod, és nem stromfolt féligazságokból összetákolt vádiratokkal akarnál itt kételkedést gerjeszteni mindenáron.

Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:32
Előzmény: #78782  spade
#78783
No, épp itt a hiba, Te is pl, ezekről tárgyilagosan tudsz érvelni, nem csusztatásokkal, és a személyes ellenszenvedet belelerőltetős fantáziálgatás alapján.
Itt a különbség.
spade 2008. 10. 13. 23:27
Előzmény: #78779  Törölt felhasználó
#78782
moiser,

a hit az alapoknál játszik h lesz-e projekt vagy sem lesz-e befektető meg hitel vagy sem felépül vagy sem....azután ennek igazolására próbál meg mindenki érveket felhozni és jöhetnek csúsztatások vagy félreértelmezések
nem ? :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 13. 23:25
Előzmény: #78777  spade
#78781
Nem csak hit kérdése Spade, ha belevettem egy cégbe, akik egy jó, kihívó tervet mutatnak, ami megvalósíthatónak is látszik, és én 3-4 évet adok nekik, hogy ezeket elérjék, nekem ezáltal jelentős hozamot eredményezve, s ha közben némelyek azzal élvezkednek, hogy esztelen, vagy inkább rosszindulatú híreszteléseket keltenek, ami által igyekeznek az én befektetésemet is aláásni, akkor csak nem hagyom szó nélkül?
Ez csupán hit lenne???

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek