Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:52
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
megint hasravágódtál az érvelésekkel ha jól látom
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:53
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
de gyerekek 45% a papírt nem szakmai alapon veszi!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:54
Előzmény: #1002  Törölt felhasználó
#1003
az meg nonszensz hogy ha valaki beül akkor gyártson alá magának bizalmi "darabot"
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:55
Előzmény: #996  Törölt felhasználó
#1004
Kedves Pénznyelő, szerintem, pont emiatt nem váasztható el a két dolog jelen pillanatban: "egy konkrét cégének papírjaival, a Genesisel lehet-e keresni a tőzsdén". Mivel a Genesis van jelen, itt merülhet fel a téma akár sokkal szélesebb spektrumon. Amiért itt merülhet fel az a téma, és amivel kapcsolatban engem is elsősorban a megoldási lehetőségek érdekelnek a környezetben való okos élésre, és nem annak (el)használására. Amellett, természetesen nagyjelentőségű lehet/lesz a tőzsde erőviszonyainak alakulása szempontjából, mint erőforrás, ahogy az olaj is az egyik legfontosabb tényező a gazdaság működésében.

Egyébként semmiképp nem becsülném le a projektek azon szakaszát, amit Te nem működőnek nevezel, ami egyébként a legfontosabb fázis a működés sikerességére nézve. Ha megnézed szánalmasan alacsony, sok esetben 10% a sikeres projektek aránya (mondjuk az IT-re vonatkozik, amit ismerek), csak senki nem kommunikálja. És a tőkegarancia megléte szintén a legnagyobb probléma szokott lenni, ami miatt nem jönnek létre projektek, ami itt szintén adott. Lehet, hgoy hülyeség, de jelenleg én is tanulok, figyelek és kérdezek a témára vonatkozóan, és jelenleg ezt gondolom, ami folyamatosan alakul/változhat.

Annak örülök, hogy így írsz, ha tegnap így lett volna, hol tarthatnánk?! -:))))) Mindegy: GO AHEAD!!!

Jó munkát,
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:56
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1005
ahelyett, hogy beismernéd, hogy mégis profitorientált vagy, inkább kutakodsz utánam, és nem olvasod el, hogy épp lesajnáltam gazdit a csepelével és a vételre buzdító szövegével
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 12:59
#1006
Havi Te nagyon kész vagy!! Menj vissza Csepelezni! :-)))))))
Idéztem tõled, bárki megnézheti a mai Csepel-fórum termését! Ellnõrízheti, amit tõled idéztem!
Amit még pénteken írtál a Csepel-topicban, az szép gesztus, de elég álszent és sunyi magatartás, ha még pénteken másról beszélsz, akkor inkább arról, hogy kiváncsi vagy, kie mennyit nyerk, vagy bukik vele, milyen árfolyamon, mennyiséggel, stb,míg a mai nap vétere buzdítasz két hozzászólásodban!

bocsi, de innentõl kezdve nem vitázok Veled..
Nincs értelme..

\"A stílus maga az ember!\"

Menj vissza oda! Reakció nélkül maradsz....

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:03
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
na most akkor ebbe a beírásba kapaszkodj erősen BB, mert ennél jobbat nem fogsz találni ellenem...igen az biztos lényegtelen, hogy mit írtam pénteken...

öcsém, ilyet már rég láttam

biztos már vicsorogsz örömödben, hogy megtaláltad a beírásomat, amiben gazdit idéztem...LOL
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:05
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
BB, iwiwen fennt vagy?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:05
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1009
megnéznélek
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:06
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1010
én tényleg röhögök itt egymagamban ezen a komédián már
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:07
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
BB24 vándorcirkusza elindult országjáró turnéjára
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:09
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1012
Itt a tavasz. Ilyenkor ez van. Hím üzekedés.
Ez a topic egy érték ! Kabaréban a helye.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:10
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1013
041 nem szégyen ám, sőt, profitorientáltnak lenni tudod a tőzsdén. Bár Tőled elég pofátlanság és HITELTELEN a kérdés vagy FELSZÓLÍTÁS, amit egyedül ismersz.

Az ilyen agresszív, aki nagyon boldogtalan sikertelen, nem? Mit küzdesz!? Nyugodj már le.... Gondolkozz, tudod, puhenj...

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:11
#1014
Havi cicces emberke vagy Te! :-))))
Van egy jó viccem, a Csepellel kapcsolatban jutott eszembe:
Hogy hívják a kínai péket?
Kif-Lee!

:-)) na mindegy, lehet hülye poén, csak leírtam, ha már kínai,vagy koreai a főtulaj a Csepelnél. .-)) biztos előtte pékek voltak a mostani főtulajok a Csepelnél.)))

Na jó, van más dolgom is... majd még este fel éfelnézek.

innentől szakmai fórum lesz imést!

pénznyelő rég láttunk már itt Téged! :-))
Isten hozott!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:15
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1015
Te tényleg ilyen hülye vgy?! Vagy csak megjátszod? Ugyanis ezzel magad minősíted, mint a fórum tagját, aki befolyásolja a színvonalat. És erre vonatkozóan nézve csodás hozzá szólásaidat, tényleg kabaré vagy! -:)))
CUKIN minősíted magad.
Tudod a társaság maga a stílus, úgyhogy ülj már a tükör elé, nézz bele...

A hülyeséged már fájdalmas!
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:17
#1016
Szia K-mezon!

Majd rátérünk a szakmai témákra is.
Csak meglepődtem havi hozzászólásain a Csepel-topicban és érdemesnek tartottam ide is leírni, a tegnapi történések miatt is..
Havi volt a nagy aggódó, aki félt mindenkit a Gensis-től, stb.. láthattad a tegnapi napot...
De most hiteltelenné vált a szemeimben...
Majd este jövök...
rátérünk a szakmai párbeszédre...

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:19
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1017
Sziasztok!

A múltkor írtam, hogy gondolkodom Genesis vételen, de az azóta elhangzott kérdések és az arra szánt válaszok engem inkább lehangoltak a Genesissel kapcsolatban, mert ez a tőkeemeléses kifosztás tényleg valós probléma lehet, de erről eddig itt nem volt túl sok szó.
És ti sem válaszoltok rá, bigbróker, k-mezon csak az elképzeléseiteket írjátok és minden kérdést mellébeszéléssel akartok elintézni.

Nem értem én ezt.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:21
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1018
Nekem is tárgyalásom lesz, úgyhogy este. Egyébként az előbbi hozzászólásom a DLPH-nak szólt, és lány vagyok. Ennyit a hím játékokról.

Na most itt a terep kabarézhattok havi és többiek rajta, mi megyünk!
Úgysem hagyjuk, hogy ez a fórum isolyan szalmai legyen, mint a csepel.

Csók, jó szórakozást!
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:23
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1019
akkor beszéljetek szakmailag, várom a szép szövegeket, de nem ám a bevágog egy napelemes háztetőt a gugli keresőjéből, mert az nem szakmai dolog.

a galamb lelkem most a természet csöndjére vágyik egy kis csobogó mellett
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:32
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1020
K-Mezon !

Mivel állítólag lány vagy, és nem az egyik BB klón, finom leszek:

Amíg nem mondom neked hogy seggarcú, ne hülyézz már le egy fórumban taknyos!

Világos?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:36
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1021
Tőled ez dícséretként hangzott!!! Köszönöm. Sértés lenne a számomra, ha egyetértenénk.
Tényleg nem hülye vagy, csak rossuandulatú és buta. Szerintem vagy én vagyok az, vállalom. De Veled nem kompatibilis. Na, mit mutatott a tükör?

Csók, megyek tárgyalni, de nyugi minden rendben. Igazad van! -:)))))))))))))99
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:38
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1022
K-Mezon kis nyuszifül !

De ha már ilyen élesben nyomod, mi a lóhere itt a szakma?

Neked amúgy van olyan?

De jó, tegyük fel, attól szakmai ez a röhejtopic, mert állandóan belinkeltek ide mindenféle napenergiával kapcsolatos weboldalakat.

És?

Mi köze ennek bármihez? Attól, hogy MÁS leír valamit valahova, te meg ide beollózod a linkjét , kis fülesbaglyom nem vagy ám te SZAKMAI!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:46
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1023
az utolsó hozzzászólásaimra van memóriakapacitásod, mert ha nem akkor olvasgass. Azt témaindítónak linkeltem be. De még így is pofátlan a kérdés a Te hozzászólásaidat nézve. Vagy írtál vmi érdemlegeset is?

Szerintem állj a zuhany alá. Most nyomtatnom kell, ls indulnom, úgyhogy ne fárassz!

a hálózat, meg nyuszifülecske
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 13:54
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1024
"Vagy írtál vmi érdemlegeset is? "
Szoktam. És te?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 14:05
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1025
Most Rólad van szó? Milyen gyerekded válasz erre: és Te? Nem fogom bizonygatni, édes.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 14:06
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1026
Nem kell bizonygatni drága, csak keresem, de nem találom.... Gondoltam megkérdem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 19:43
#1027
Drága K-mezonom! :-)

Visszatérve a nekem szánt mondandódhoz.
Tudod, amit még reggel írtál. Azért kicsit túloztam én, amikor azt írtam, hogy megveszem majd mindenkinek a pakkját. :-)
Már nem akarok sokat venni, elég lesz az a 10-15 ezer db Genesis-részvén megvétele még. :-)) Maradni fog Neked is, ne félj emiatt.
Örülök, hogy ennyire egyedi vagy! Van önálló véleményed és nem hagyod magad manipulálni senki által!! Komolyan mondom, ezt nagyon is tudom becsülni egy leányzóban! :-) Tényleg!
Végre egy értelmes lány, akinek van saját véleménye, önálló egyénisége, és nem a trendit követi!! :-) Legalábbis ezt gondolom rólad eddigi hozzászólásaid alapján. Remélem tényleg ilyen vagy. Nagyjából legalább. :-)
Na jó, nem akarok én nyalni Neked, de, ha valóban lány vagy, ahogy írtad, akkor elég értékes, küzdőszellemű, normális hangvételű vitára képes, egyedi, nem trendi lánynak tűnsz.
Te tuti nem vagy egy butus kis plázacica!
..és ezt veheted bóknak is! :-)) Szerencsére.
Úgyhogy így tovább, tetszik, hogy önállóan tudsz dönteni, van saját véleményed, a tényekre hagyatkozol!

Az én szubjektív véleményemre ne hallgass!
Tudod, én egy szektás csávó vagyok, aki gonosz, másikat részvényvételre buzdító, stb..
:-))))))) Legalább is némelyek ezt gondolhatják rólam. tudod eza szektás duma vicces volt pénznyelőéktől.
Jót nevettem rajta. :-))
Bagoly mondja verébnek!

Majd lehet én is belépek a Szcientológiai egyházba és a pszichiáterek ellen fogok küzdeni. Akkor már tényleg szektás leszek.
:-)))))))))))))))))))))

Na és ne foglalkozz ilyen DLPH-félékkel!
Ezek óvodások még! Az sem kizárt, hogy némelyikük a bölcsit látogatja még. :-)))))))))

Most már térjünk rá a szakmai párbeszédre!

Csókolom kiskacsód K-mezon! :-))

Monster 2007. 04. 02. 19:45
Előzmény: #1027  Törölt felhasználó
#1028
:DD
Király volt BB:)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 19:47
#1029
Szia Monster!

Téged is látni itt. Rég hallottam felőled. Vmikor reggel tájban utoljára. :-)
Köszi amúgy, teljesen őszintén írtam K-mezonnak. Szimpi nekem a csajszi. :-))

Na jó, szakmaizzunk egy kicsit. :-))

Üdv.

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 19:51
#1030
Sziasztok!

Ajánlom mindenki figyelmébe a 67 oldalas Tájékoztató anyag 30. és 31. oldalát!
Itt korrekt módon bemutatják a Genesis fő piacait, továbbá versenytársait is.

„A klasszikus napelemgyártás piaca telített, a legnagyobb gyártók Japánban és Európában működnek.”

Világpiaci szinten a főbb napelemgyártó társaságok (Klasszikus szilícium technológiát alkalmazva, kapacitásnagyság szerint, 1.- legnagyobb):

1. Sharp
2. Q-Cells
3. Kyocera
4. Sanyo
5. Mitsubishi
6. Schott Solar
7. BP Solar
8. Suntech
9. Motech
10. Shell Solar
11. Isofon
12. Deutsche Cell
13. Egyéb

A kapacitás nagyságok, további adatok megtalálhatók a Tájékoztató anyag 30-31. oldalán. Csak érdekességképpen felsoroltam ide a vezető napelemgyártó cégeket.

Folyt. köv.
Monster 2007. 04. 02. 20:02
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1031
Nem ülök most egész nap a fórumon, nincs rá időm, csak néha idenézek:)
És olyankor írok valami odaillőt:))
Én nem szakmaizok a napenergiáról, meg ilyesmikről, mert erre sincs most időm:)
Genesist meg úgyis majd csak akkor veszek, ha lesz profitja:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 20:04
#1032
„A vékonyréteg technológián alapuló piac kezdeti fejlődési szakaszban van, piaca még nem telített.”

Világpiaci szinten a főbb napelemgyártó társaságok (Vékonyfilm napelem technológiát alkalmazva, kiépített, tervezett és becsült kapacitásnagyság szerint):

1. Unisolar
2. Kaneka
3. Mitsubishi
4. EPV
5. Sanyo
6. Fuji
7. Sharp
8. Schott
9. Ersol
10. Egyéb

„A Társaság (Genesis) vezetésének megítélése szerint a 2008-ban tervezett 80 MWp kapacitással az üzem a kb. 14 %-os piaci részesedéssel a vékonyréteg technológián alapuló piac második legnagyobb szereplőjévé válhat.”

Saját kiegészítés (melyet mindenki saját maga ellnőrizhet a tervezett kapacitás számok alapján):
Az Unisolar 2008-ban tervezett kapacitása: 175 MWp, míg a Genesis a 2008-ban tervezett 80 MWp-s kapacitásával a második legnagyobb szereplőjévé válhat a vékonyfilm napelem technológián alapuló piacnak, ha minden rendben zajlik, a finanszírozás is sikeresen összejön.

A kapacitás nagyságok, további adatok megtalálhatók a Tájékoztató anyag 31. oldalán.

Megtekinthető a novotr@freemail.hu e-mail címen is, jelszó: novoka
+BÉT honlapján
Az újabb érdeklődők kedvéért írtam le ismét a mail címet.

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 20:08
#1033
Ok értelek én, én is csak délután értem rá fórumozni, meg most este felé érek rá jobban. Ok, a szakmai dolgokna utánanézek én, ha nincs rá időd. amiket most bemásoltam tagadhatatlan, vitathatatlan tények. Mármint a piaci szereplők sorrendje kapacitás alapján, stb.
sok ember érdekel még itt, ezért írtam le.

Amúgy a pénznyelő által belinkelt napenergiás cégekről is fogok majd írni a következő napokban. Szakmai alapon. :-))))
Csak egyszerre nincs anyni idő, majd szép lassan, nem siettet végülis senki.

Most mennem kell. Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 02:33
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1034
Hi BigBroker, aranyos vagy -:) Kicsit fárasztó a rosszindulat és az okoskodó dumák. Sikerült! A színvonal a nullához konvergál. Done. Good work-:). Mindegy holnap jobb lesz -:)))
A Closingbell által érintett témához akartam hozzászólni, ha nem "szórakoztatnak" a "nagytudásúak". Akik olyan szophisztiált gondolkodásig nem jutnak el soha, hogy a tapasztalat egyáltaln nem biztos, hogy jó. Vagy hogy, csak jó. Bekorlátozza(hatja) a gondollkodást... Mindegy, nem érdekes. Majd hívok jó fejeket -:))))

Minősítget az, aki olyan mély "absztrakt" gondolkodásra tán "képes", hogy nagy elégtétellel, győzelmi zászlóként kérdezzen vissza nevetségesen evidens dolgot. (ááááá)
Ugyanezen nagytudású, tekintélyt(?!) követelő a másik fórumban az ALÁZAT-ról ad elő. Nem hiszem el. A barom. Parallel aljas módon minősít, akár lányt is, mint ki "AZ" alázat megtestesítője. Közben megkeseredett. Gyenge. Sérteget, de a sértést nem képes elviselni, olyan hiú. Egy "hülye" miatt az egész emberi mivoltából kivetkőzik, nemhogy az alázatosságból... Nevetni?! Á nem, izmokat megfeszítve erőből... ááááá
Elegem van abból, hogy itt is azt tapasztalom, hogy pozitív hozzállás, figyelés, óvatos vélemény helyett már alaphangon minősítenek, kárörvendenek, marakodnak, akadékoskodnak, mástól követelnek, maguktól nem.
Mindenkiből a LEGROSSZABAT hozva ki. Jelszó: széthúzás, széthúzás, széthúzás, irigykedés.

Neked a kedvességet köszönöm! Ha őszinte -:)
Magamra hallgatok végül, de szeretném a mások vélemyényét mérlegelve, úgyhogy nincs gond, várom az infokat.
Érdekel a téma. Be is akartam írni vmit, amit már említettem, a piaci akaratól. Meglátom.

Jó éjt!
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 03:04
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1035
BB !

Fejezd be a több néven írogatást. Nincs semmilyen K-mezon nevű nő . Az is te vagy.
És egy idióta. Kezeltesd magad , ez skizofrénia.
A topicolásod összességében egy megszállott mániás skizofrén őrülete.
Mondom, ez rosszab lesz később. Menj orvoshoz.

Ekkora aggyal meg ne állj neki ellenségeket gyűjteni, ne sértegess vadidegeneket kisfiam, mert ez is csak elfajulhat.
A Szcientológiát meg hagyd békén, fogalmad sincs semmiről , ne égesd le magad minduntalan.

Részvényed sincs egy darab sem. Engem nem versz át . Beteg ember vagy. Segítségre szorulsz. Inkább ezzel nézz szembe.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 08:03
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1036
Sziasztok!
Ritkán olvasom a topicot.
Áprilisban jönnek a hírek.:-))
s.k.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 08:03
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1037
BB!

Hadd kérdezzem már meg, de őszintén ,hogy lettél te önjelölt házigazdája a novotradnek?

Sehol nem voltál, amikor az első topicok indultak.

Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:38
Előzmény: #1037  Törölt felhasználó
#1038
Te vagy beteg, és totál agresszív sikertelen és buta. Van K-mezon, és lány, becsatoljam a képem? Bár a napenergiáról beszélnél már.
A vezető szerepet, tiszteletet nem tudjátok kierőszakolni, azt ki lehet érdemelni max., hiába próbáltok hangadók lenni, nem megy ez nektek...

KK.
Monster 2007. 04. 03. 09:41
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
K-mezon, csatold, én kíváncsi vagyok:))
No nem azért, mert nem hiszem, hogy létezel, hanem csak úgy:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:47
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1040
itt van, befoghatod, hülye, mindent megér nekem, kuss a neved, itt vagyok ragyogok, éghetsz!!!! Szóval hagyhatod BB-t! Itt a képem, most cikizz... Barom!

link

KK
Monster 2007. 04. 03. 09:49
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
Remélem nem nekem címezted a kommentárt:)
Köszi a linket:)
Igazán tetszetős képek:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:52
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1042
SAAAAAAJNOS nem láthatom a csodálatos képeket, mert nem vagyok regisztrálva :((((((((((((((((((

De ez egyetlen dolgot bizonyít, hogy BB egy skizo CSAJ :)))))

Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:55
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
nem azt bizonyítja, hogy egy paraszt vagy, meg milyen ovóda szintű indok, hogy ki mikortól van jelen. Te akkora hülye vagy, hogy kár kinyitnod a pofád...
És skizo, meg beted Te vagy, aki a nevét is egy másikról kopirozza,
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 09:59
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1044
te ilyenkor nem veszed észre magad??
hogy írogatsz már itt egy tisztes topicban ilyeneket??
menj már el egy xanaxért, de sürgősen!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:00
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1045
az ilyen szintű beírásaid után kételkedem a szép irodalmi dolgaidban erősen...sőt abban is, hogy tiéd az iwiw-es oldal....tiszta hisztérika
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:00
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1046
cska kibújuk a szög a zsákból :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:02
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1047
K-mezon!
A képek nagyon szépek, de egyébként.....
szvsz: ez itt a hülyék gyülekezete
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:06
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1048
tőled ez elág furcsa, és hogy miben kételkedsz az is... A döntéseid, kérdéseid is bizonyítják, hogy csak a nyilvánvaló dolgokat nem látod.
Kinek válaszolhattam volna irodalmi stílusban, Neked?!!! Normális vagy? Nézd mát meg miket írtál, és nem vagyok hisztérika, csak mert lány vagyok. Rögtön a váasz. Te vagy egy hisztis hülye f., hogy finom legyek. És foglakozzunk a témával, csak elegem volt, hogy BB-t meg mindenkit húzza pár barom...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:08
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
nahát, hogy mik vannak...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:10
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1050
K-mezon !

Egy kicsit tarts még ki, vegyél be még egy Clozarilt , nemsokára itt lesz a másik éned és majd rendbeteszi a dolgokat!

Ne zuhanj szét addig!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:10
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1051
Köszönöm, üdvözöllek körünkben.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:11
Előzmény: #1049  Törölt felhasználó
#1052
...erre meg pont most zárják be az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet.
Na mindegy, szép vagy, legalább h***e ne legyél.
léptem
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:17
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1053
Buta lány vagy k-mezon, óóó, de szép a hajad.
A nyakamról majd ledörzsölöm, óóó, a rúzsodat.
A beszéd nem a te asztalod, de a csípőd bomba jó,
Nem is tudom mit tegyek, ilyenkor mi a jó.

Ha veled alszom k-mezon, óóó,
Az mámorító.
Reggel viszont egy ostoba nő, óóó,
Elszomorító!
Az egyik felem feléd húz, de a másik hazafelé,
K-mezon, te kacér nő, ez a helyzet nagyon izé.

Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem.
Ki érti ezt, ki érti ezt?

Fura lány ez az k-mezon, óóó,
Most hova megy el?
Az a srác pedig hova nyúlkál, óóó,
A kezeivel?
Gyere vissza k-mezon, az egész csak tréfa volt,
Nélküled én már nem vagyok se élő, se holt.

Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem.
Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem.

Szereposztás: az a srác= BB

elnézést kérek minden más hölgytől, de ez most kellett
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:17
Előzmény: #1052  Törölt felhasználó
#1054
foglalkozz magaddal, ne velem, és ha ezek után is ezt nem bigbrokennek és társaidak, azaz magadnak írod, nézd meg hozzászólásaidat, és vegyél is be pár nyugtatót, amig elérsz az orvoshoz. Vagy nyugodj meg, és a témáról beszéljünk. Este mehetsz a pszichiáteredhez. Nyugi, minden rendben lesz, nem kell semmiért küzdened! -:))) Pihenj.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:19
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1055
ez most szakmaizás volt egy kicsit, bevágtam ctrl c-vel egy másik oldalról
Monster 2007. 04. 03. 10:21
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1056
havi, most már leállhatsz te is, kezd unalmassá válni a buli...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:22
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1057
na szakmaizzunk, mert ez már tényleg unalmas:

örülnék neki, ha ezt elolvasnátok, mert ez nagyon fontos, árfolyambefolyásoló hatással bír

Napelemek

Hogy megértsük a fotocellák mûködési elvét, meg kell ismernünk azok építõ elemeit és a fény természetét. A szolárcellák két fajta anyagot tartalmaznak, ezeket gyakran p-típiusú és n-típusú félvezetõknek nevezzük. Bizonyos hullámhosszú fény képes a félvezetõ atomojainak ionizációjára, ezáltal a beesõ fotonok többlet töltéshordozókat keltenek. A pozitív töltéshordozók (lyukak) a p-rétegben, míg a negatív töltéshordozók (elektronok) az n-rétegben lesznek többségben. A két ellentétes töltésû réteg töltéshordozói habár vonzák egymást csak egy külsõ ármkörön keresztül áramolva képesek rekombinálódni, a köztük lévõ potenciál lépcsõ miatt.

Egy fotoelektromos cella teljesítményét a következõ három dolog határozza meg :

a típusa és mérete a szolárcella anyagának
a fény intenzitása
a fény hullámhossza
A szimpla Si kristály alapú szolár cellák például nem képesek a napsugárzás energiájának 25 % - nál többet elektromos árammá alakítani, mivel az infravörös tartományban a fénynek nincs elég energiája, hogy ionizálja a félvezetõ atomjait. Polikristályos Si szolár cellák hatásfoka 20 % körüli, az amorf Si celláké 10 %.

Egy tipikus Si kristály alapú szolár cella 1.5 W / 100 cm2 teljesítményt ad le 0.5 V DC feszültség és 3 A áram formájában teljes nyári napsütésnél (1000 W / m2). A leadott teljesítmény szinte egyenesen arányos a napsütés intenzitásával. Egy fontos tulajdonsága a szolár celláknak, hogy a cella feszültsége nem függ a méretétõl, és nem befolyásolja a fény intenzitásának változása sem. Így a szolár cella áramerõssége szinte egyenes arányban van a cella méretével és a fény intenzitásával. Tehát a különbözõ napelemek összehasonlítására a áramerõsség / felületegység (A / cm2) mérõszám ad felvilágosítást.

A szolár cellákat sok különbözõ méretben és formában állítják elõ, a felhasználási területnek megfelelõen. A kisebb bélyeg méretûektõl a néhány 10 centiméteresig. A cellák összekapcsolásával szolár modulokhoz jutunk. Ezekbõl a modulokbó állítják elõ a felhasználó számára a szolár rendszert. A napelemes rendszerek mérete egyebek közt függ a napsugárzás mennyiségétõl, az elhelyezéstõl és a felhsználói igényektõl. A napelemes rendszer a szolár cellákon kívül tartalmazza még az elektromos csatlakozásokat, az illesztési eszközöket, teljesítmény szabályozókat, és az akkumulátorokat.

Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:40
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
Na szerintem a lényeg a napelemekkel és az alternatív energiafelhasználással kapcsolatban:

Szerintem ez a napelemes dolog kicsit el lett túlozva. Ha jól olvastam, hallottam, a földre beeső napfény teljes egészét felhasználva is elég kevés energia nyerhető, nem beszélve arról, hogy azért talán mégsem fogják lefedi az egész földet...akkor csak alóla kukucskálhatunk kifelé.
Maga a napelem, elvonatkoztatva a szakszavaktól...tehát a napkollektor(vízmelegítés/fűtés) használható háztartásokban, a fotoelektromos nem. Vagyis használható, de irdatlan költségekbe kerül. Lehet mondani, hogy támogatás meg hasonlók, de a támogatási részt is te fizeted az adódból...és ha te ilyen drága dolgot használsz, akkor a fejlődő országok simán beelőznek a versenyképességükből kifolyólag.
A földben jelenleg :) , van egy forró kis golyó, amit geotermikus illetve geotermális energiaként kinyerhetük és ez szerintem sokkal egyszerűbb, olcsóbb és könnyebb, mint mindent lefedni napelemekkel.
A másik, hogy a naperőműveknél sokkal jobban megéri szerintem egy napkazán építése, mert ott olcsó tükrökkel összpontosítják a fényt egy kis felületű kazánra, amelyben a víz felforrva hajtja a turbinákat.

Na most nincs erőm többet írni, de ezt a múltkor is leírtam és nem válaszoltatok a felvetésemre.

Tehát szerintem ez jobb megoldás, mint házi, nagyon drága fotoelektromos cellákban gondolkodni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:48
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Bocs havi!

Nem bántásból tényleg, de légyszi ne offold már szét ezt a normális topicot, mindenféle hülyeséggel!

köszi

peace
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:53
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
most pontosan melyik beírásra gondolsz, mert engem igazából az utolsó két hsz-om irányvonala érdekelne, ha normális párbeszd tudna kialakulni az jó lenne
Monster 2007. 04. 03. 10:53
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1061
Havi, először is tisztázzuk, nem vagyok semmilyen klón, se skizo, csak igyekszem tárgyilagosan gondolkodni. (persze emiatt mindkét oldalról kaptam már hideget-meleget:)).

Kicsit vonatkoztass el azért a fűtéstől, nem csak arra lehet használni a napelemet, hogy otthon vizet melegíts vele.

Többek között használható minden mobil készülékbe (gondolj csak bele, pl a laptopokra is lehetne tenni a vékonyfilmből, vagy a már említett autókra, a repülő, illetve űralkalmatosságokról nem is beszélve), ahol nem tudod a geotermikus energiát kihasználni.
A két technológia nem zárja ki egymást.
A napelem jó dolog, és kizárólag azért nem vettem még a genesisből, mert a cég jelen állapotában még semmit nem tett le az asztalra, néhány terven kívül.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 10:57
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1062
Havi az utsó kettőre gondoltam éppen ,de csak vicc volt!!!

Kétségkívüli ,hogy a nepenergia előtt nagy jövő áll, és ha ezt gazdaságosan, és egyéb segédtechnológiák negatív hatása nélkül, mint pl (az elektromos autó kímélia környezetet, de az elektromos áram előállításához olajat égetünk el) , szóval ha enélkül ki lehetne használni a napenergiát akkor elterjedhetne és nem is kéne jobb.

A genesis meg egy ígéret ebben a nem most kialakult környezetben, amelyben hemzsegnek a bizonyítékok.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:01
Előzmény: #1061  Monster
#1063
egyszerüen nincs akkora energiája a napsütésnek, hogy te egy laptopot tudj belőle üzemeltetni
persze, megint mondhatjuk, hogy van,de akkor egy 1m2-es napelemmel mászkálhatnál.
láttam is egy ilyet a subbán
tehát most az lenne a lénye, hogy próbáljuk megérteni, hogy nem lehet mindent megoldani egy dologgal, úgyanúgy, mint ahogy nem lehet megoldani a villamosenergia előállítást kizárólag lignit elégetésével, mert itt fulladunk meg azonnal.
Én azt próbálom hangsúlyozni, hogy ha működik valami, akkor azt ne akarjuk mindenáron belepréselni mindenbe. A gőzmozdony annakidején bevált, de a gőzautó nem. Mert nem lehetett tenni rá egy bazinagy kazánt. Nem lenne jobb a laptopba betenni egy kis üzemanyagcellát, vagy hidrogénpatront, amivel elfogadható módon tud működni és nem azt nézni, hogy mikor megy el a nap? Ja normális napsütés csak a szabadban van, épületen belül nem is használható rendesen.

Folyt. köv.
Monster 2007. 04. 03. 11:07
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
Nem arra gondolok, hogy folyamatosan üzemeltesd a napelemről az autót / laptopot.
Hanem arra, hogy ha nincs a közelben konnektor, fel tudod tölteni akkor is, csak várni kell kicsit.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:10
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
a másik problémám pedig az, hogy ne akarjunk már milliós napelemeket feltenni minden háztetőre addig, amíg van olyan ház, ahol ablak sincs...

az én olvasatomban eddig ké téma jött itt elő, ami megfontolandó:
a tetőkre telepítendő napelemek
és a naperőművek

ezekre írtam alternatívát...vagyis inkább változatokat

a napelemes kütyük pedig, amik használhatók is és emberi léptékűek nem igényelnek több négyzetmétert lefedő napelemeket, amiket a genesis gyártana.

nagy sláger volt annó a napelemes óra és számológép...használtok ti ma ilyet?? Nem, biztos vagyok benne, hogy nem...mert nincs értelme.
Monster 2007. 04. 03. 11:11
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1066
Havi, kapaszkodj meg:
Én szoktam napelemes számológépet használni:))
Egyébként csak addig drága egy ilyen cucc, amíg új, vagy korlátozott az alapanyag mennyiség.
A vékonyfilmnél amennyire tudom csak az újdonság varázsa van.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:12
Előzmény: #1064  Monster
#1067
monster erre írtam a gázpatront és az üzemanyagcellát.
kb 10 deka, rácuppantod a gépre és hajrá, mennek a dolgok
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:13
Előzmény: #1066  Monster
#1068
és azzal a számológéppel te mennyi energiát takarítottál meg eddig? :D
Monster 2007. 04. 03. 11:15
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Nemtom, sose mértem:))
megnyomtam rajta az "on" gombot, és számoltam vele:D

Egyébként az alternatív energiaforrások kifejezésben az is benne van, hogy többen vannak az alternatívák:)
És valószínűleg mindegyiknek megvan az előnye, és a hátránya is:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:16
Előzmény: #1069  Monster
#1070
csak egy alternatíva lehet, ha több, akkor az már változat
Monster 2007. 04. 03. 11:28
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1071
Na, még nyelvtanozzunk is egy kicsit:)
Most nincs a közelemben értelmező kéziszótár, de az alternatíva emlékeim szerint valami cél másik úton való elérését jelenti, tehát a végeredménye ugyanaz lesz, mint az eredeti útnak.
Namármost ha több ilyen út van, akkor többesszám -> alternatívák:)
És ahogy a neten nézem, elég elterjedt az alternatíva szó többesszáma is.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:33
Előzmény: #1071  Monster
#1072
elég elterjedt a "deviszont" is, amit utálok
Grécsi László sírna szerintem
vagy Grétsi?
ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA!
:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 11:35
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1073
link
deviszont vagy de viszont
fúúúj
Monster 2007. 04. 03. 11:47
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1074
Azért nem mindegy, hogy kik használják:)
A deviszontot- blogokban, fórumokban látom leginkább, az "alternatívák"-at pedig még a "Pedagógiai Alternatívák Központja" a nevébe is betette:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 13:56
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1075
Köszönöm, Tőled ez dícséret, eddig úgyis az volt a baj, hogy túl okos vagyok - férfiak mondták -:))))). A férfiak nem szeretik az okos nőket. Te viszont most hogy véded a mundér becsületét legalább a napenergiát is érintetted, és nem csak minősítesz. Csak az a kár, hogy az is olyan erőltetett görcsös.... És semmi újdonságot nem tartalmaz. Majd írok...Lazíts. Egyébként meg nem bújt ki semmi a zsákból a nevemmel együtt vállalom, hogy egy barom vagy a szemembe, önbizalom nélkül! -:)))
És nem biztos, hogy BB örül, ha velem gyanusítgatod, az aztán az intelligencia, azt sem tudom ki Ő -:)))
Várom, hogy letisztuljon a fórum...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:37
#1076
Sziasztok!

Gyönyörűen süt kint a nap, itt van a tavasz! :-)
Azt tanácsolom havinak és a többieknek is, hogy a sok idióta beírás helyett inkább menjetek ki a szabadba!
Napozni is lehet már! :-))

Drága K-mezon!
Köszi a biztatást! Engem nem tud érdekelni, ha egyesek ilyen ostobaságokat írnak be.
Az alaptalan vádak, támadások leperegnek rólam. Nevetek az ilyen embereken (pl. havi, DLPH) egy jót, hogy menynire erőlködnek és kész, ennyi. :-))))))

Tudod, okos enged, szamár szenved.
Bölcs mondás. Jó tanásként mondom Neked is, nem érdemes az energiádat, erődet ilyen értelmetlen vitákra pazarolni.
Persze, ahogy gondolod. Szakmai párbeszéd lesz ezentúl.

Én munka után megyek ki a szabadba, gyönyörű idó van kint, nem cseszem el itt az időmet egyesekkel történő vitázásokra.

SÜT A NAPOCSKA, IRÁNY KIFELÉ A SZABADBA FÓRUMOZÓK!!

K-mezon Veled szívesen sétálnék ilyen gyönyörű időben kettesben! Romantikus séta! :-)
Írj a mail címemre, tényleg nagyon kiváncsi vagyok Rád!! Ne érts félre, semmi Genesis, ismerkedés miatt. Na mindegy, ahogy akarod. Nem kötelező írnod. :-)))))
Csak én meg szeretem, ha egy nő okos, értelmes! Ritka az ilyen, mint Te! Érték vagy!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:38
#1077
mennyire
tanácsként
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 14:55
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1078
ebben a topicban a leggyakrabban elofordulo szo: a "szakmai"....

ez vicces..
Monster 2007. 04. 03. 15:03
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1079
BB, azért kérlek, ne írj ilyeneket, mert ez már-már émelyítő:))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 19:23
Előzmény: #1079  Monster
#1080
Szóval akkor beindul a szerelmi szál a Genesis-topic-ban?! Zseniális. :-))

No, de amig randiztok, feltenném a kérdést, hogy az általad is beidézett piacvezető óriások miért hagynák, hogy őskövületként kilökjék őket a piacról a SiO2 alapú termékeikkel?

Tonnányi pénzük van K+F-re, miből gondolod, hogy nem állnak készen a vékonyfilmes váltásra (addig is eladják, amit lehet az SiO2-cuccokból)?

Komolyan kérdezem, provokáció nélkül.
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 22:42
Előzmény: #1080  Törölt felhasználó
#1081
Szep volt a mai nap is ;-(
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:26
Előzmény: #1081  Törölt felhasználó
#1082
Szia Closingbell, örülök, hogy "hallak", és csak így tovább! - , a ma kockázata a holnap sikere. Absolutely correct!!! Okos.
És még: a KOCKA MINDIG FORDUL! - ))) A legfontosabb szabály! Avagy az egyetlen -:) Ha el is van vetve. Ne keseregj soha hát. Csakhogy, tudd, milyen kevesen értenék, amiről beszélünk. Úgyhogy figyelj, és maradj ILYEN. Nem dícsérlek, de ILYEN.... Érted, nem jobb, ilyen. (nehogy: az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok) Intelligens vagy, érted. 14 évesen is ugyanígy gondolkodtam! Most, vagyis tegnap pl. a kvantummechanikáról, és a Te általad érintett tér idő kérdésről szerettem volna írni! Persze úgy, hogy senki sem tudja, hogy lány vagyok, mert akkor...
Mondd meg minek?!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:39
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1083
Szia K-Mezon

En szivesen meghallgatom a velemenyedet, mert engem kimondottan nem zavar az, hogy lany , bocsanat No vagy. :)
Havi "baratunkat" visszon azert zavarja ez a helyezet is, mert lehet , hogy zavarban erzi magat a nok kozott.
Nehany nappal ezelott olvasgattam mas topicokban , es talaltam egy erdekes hozzaszolast , amit HAvi "baratunk" irt.
Nem tudom szo szerint idezni, de az olvasottak alapjan azt szurtem ki a szovegebol, hogy apszolut nincs tisztaban egy-ket dologgal a tozsden,. ....de sebaj mindig mi kapjuk a firkat..O a teremtes koronaja, vagyis csak annak akarja feltuntettni magat.

:))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:40
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1084
JAh es en is letezemlink
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 00:44
#1085
nem tudom, ezen témák közül melyek lettek már érintve

1. mesterséges klorofill - sokkalta jobb hatásfok a hagyományos "naplopóknál"

2. magas fajlagos E-tárolási költségek az áram esetében: napkollektor OK, de a napelem már kevésbé a haztetőre (plusz az extenzív ill. intenzív fűtenyészet a tetőkre is egy jól bevált alternatíva)

3. a környezettudatos országok jellemzően északiak: skandinávok, németek, osztrákok (OK, 23 utóbbi nem teljesen északi, de a heygvidék meg a párás levegő miatt kedvezőtlen a napelemre)

4. nálunk még relatíve tűrhető a napsütéses órák száma - azt viszont inkább a 2. pontban megjelölt technológiákra kellene hasznosítani, ill. arra kellene költeni

5. a háztartások energia-ellátását leginkább atomerőművel (még egyet kellene építani), hosszabb távon meg persze fúziós erőművel kellene megoldani.

most ezeket nem a G. ellen írtam...
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:08
#1086


Vhol azt halottam, hogy szilicium vmelyik fő alkotó része, annak meg ugye meg föl az ára rendesen, ami rontja a megtérülési idejét
asszem környezetbarátabb gondolkodás kéne a fejekbe, ha drágább ha nem az , szerintem nem annyival lehet drágább M.o. is látni hébe hóba napelemes házakat.
az új energiákkal egy gond van nem tudni melyik megoldás lesz a tuti befutó. Tény 10-15 évig fej fej mellett meglesznek egymás melett, azt án vki megeszi a másikat. Napelemnek jó esélyei vannak.
1 pl jut eszembe most
Szalag > kazetta > cd > mp3 >
másik videokazetta több verzió jött be 80-as években béta(amelyik jobb minőség és ha jól emlékszem volt 2 oldalas kazi jóval hosszabb felvételi idő lehetőséggel de drágább volt és a rosszabb VHS terjedt el szélesebb körben (az más kérdés persze hogy most már DVD, Blueray > ?
Új energiák.
Nap (kazán, elem) ? Szél ? de lehet egymást kiegészülve helyspecifikusan (domborzat, víz, napsütéses órák száma)lesz a dom
A Klímaváltozás elmélete szerint felmelegedés napsütéses órák száma, sivatagosodás x éven belül a napelemeknek kedvez rendesende emlékszem nem régen még ez a klimaelmélet éppen jegesedésről beszélt(holnapután cimű film)

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:12
#1087
bocs a rossz tagolásért vesszőhiányban szenved elöbbi szöveg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 03:22
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
Édes BigBrokerem, írtam Neked e-mait hajnali 3-kor -:))) Alig várom a válaszod. Aztán meg nagyon elmaradtunk a fórum válaszokkal, sok az érdekes kérdést is olvastam, ami végre felmerült! Érdemes volt .... Biztos, hogy nem alszom ma éjjel... -:)

Puszi, jó éjt!

Kinga
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:29
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1089
Tudom, hogy egy Sanyo nem konkurencia egy GENESIS-nek (:-)), de azért érdekes lehet:
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:40
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1090
Closingbell, te elég tőzsdeőrültnek tűnsz az iwiwen.

Magadról nem is tudtál írni, csak eresztettél valami nagy dumát a tőzsdéről, mert hátha rádizgulnak ezáltal a nők.

Az igazi tőzsdések nem hencegnek mindenkinek azzal, hogy milyen keményen tőzsdézik és ez egy vad világ, hanem csendben, felhajtás nélkül csinálja.

Régebben láttam itt a Rényi urat is írni, amikor 1200 környékén volt a Genesis, azóta, mintha elcsendesedett volt egy kicsit.

Ajánlja Ő a részvényt!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:50
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1091
Az már szerencsétlen Rényinek is sok ami itt megy...

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:05
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Régen olvastam ezt a topicot, múltkor ugye bele akartam venni a Genesisbe, de a mostani állapotok itt a fórumon nem győztek meg igazán.
Rényi annakidején 1200nál lelkesen írt, hogy így meg úgy, de azóta semmi. Eltűnt, meghalt, elrabolták, vagy egyszerűen elszégyellte magát, hogy igazgatóként ilyen fórumba írogat. Valami biztos történt.
Igazából eddig 4 ember érvelt a Genesis mellett, Bigbroker24, K-mezon, Closingbell és Bull32 -remélem jól írtam. Én ezeket nem nevezném érvnek, van az üzleti terv, a szekta bibliája, ahogy valaki ezt írta és van az egymás lelkének ápolgatása köztük, hogy ilyen aranyos, olyan okos meg hasonló vagy, menjünk sétálni egyet és a kérdést feltevők hülyék.

Ez elég tré egy team.

Most biztos én is megkapom az álldást részetekről, de tényleg nevetséges, amit ti négyen, mint az apokalipszis képzelt lovasai műveltek.

Sajnálom, de így látom.

Óvodás, laikus a legtöbb megszólalás.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:06
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1093
áldást
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:36
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1094
Csipa, örülök, hogy itt jársz, és egy reggel sikerült több száz oldalt elolvasnod/értelmezned mindazt, ami mellékelt anyagokban található, és minősítened a szakértőket, akik ők, nem mi!!! Ha ennyire tudsz mindent, mint A profi, akkor HAJRÁ, légyszi, elemezd PROFI módon a szituációt és ne adj hozzá unprofessional szöveget. Nekem másban kell profinak lennem, nem fórumozásban -:))) Ne vedd olyan komolyan magad, szerintem...
Nekünk nem feladatunk meggyőzni senkit. Figyelünk, olvasunk, tanulunk, ahogy Te. Vagy Te???!!! És nem beugrunk minősítgetni, és kész.
Úgyhogy nézegesd a színvonalas fórumokat, és/vagy tedd ezt is azzá -:)))
Ma egyébként ide-oda kell mennem, úgyhogy nem tudok elmélyedni, fogok írni, ahogy ígértem, de lehet, hogy csak 2 nap múlva.
Addig is köszönöm és várom a profi véleményedet! Mert, ne haragudj, ez nem volt az -:) De itt a lehetőség, rajta.. -:). Komolyan kérlek erre!

szia,
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 11:10
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
Ja, és még valami, mert többször felmerült ma a Rényi úr neve, és hogy ez még neki is sok. Neki ez jó, mert ez a fórum ÉL, akárhogyis. És a leginkább, még a játéknál is jobban!!! (Oda is szeretnék jutni a héten egy nap -:) Csak az idő?!
Visszatérve, úgy érzem, hogy a Rényinél a labda!!!, és jelentősen ERŐSÍTENÉ a színvonalat, és a BIZALMAT, ha kijönne ÚJ HÍR a beruházás állapotáról...Úgyhogy nem lehet SOK neki, hamár a nevében beszélsz (nem Te vki írta, csak átfutottam). Szerintem, nem látod jól a felállást!!! Mi várunk/VÁRHATUNK EL Tőle infót.......
Sebaj, addig a sok eddig olvasottból csak összeáll vmi kép, legalábbis szeretném, mire komolyabban írok... Addig minek is. Megyek is. Sziasztok!

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 12:47
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
BigBroker írhatnál -:( a nap se süt!
Szia,
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:03
#1097
Akkor ez nem valaminek a vége, hanem inkább a kezdete.
Még szerencse, hogy a világ előre halad. Nem pedig mint egyes fórumozók...

link
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:23
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1098
A Sanyo ráadásul ezek szerint 2008-ra már 150MW kapacitással fog bírni, ami ugyen majdnem kétszerese a Genesis tervnek (az első 50-et a PF-es cikk alapján 2.7yardbl hozták létre, a mostani +50-es növelés 1-be került egy múltkori cikk szerint). Mindennel együtt kb. 5-6 yardból létrejött annak a kétszerese, amit a Genesis több pénz befektetésével tervez. Furi. És erre a különbségre már ősszel felhívtam a figyelmet. Természetesen érdemi válasz nem érkezett itt rá (mondjuk kitől is jött volna:)).

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:46
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1099
erre vártam, hogy mikor teszitek már be ide ezt, hogy napkollektorral megy a melegvízelőállítás az egyik társasházban...ERRŐL BESZÉLTEM...napkollektorhoz a genezisnek köze nincsen...nem fotoelektromos dolgot tettek a háztetőre, hanem szimpla napkollektort....végre előre halad a világ!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:50
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
"Maga a napelem, elvonatkoztatva a szakszavaktól...tehát a napkollektor(vízmelegítés/fűtés) használható háztartásokban, a fotoelektromos nem. Vagyis használható, de irdatlan költségekbe kerül...."
havi041

tehát akkor épeszű megoldásokat alkalmaznak végre
most örül a kis lelkem,, ahogy nektek szokott
És most egy igazi genezises részlet:
:))))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek