Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2009. 03. 03. 09:56
Előzmény: #2038  Törölt felhasználó
#2040
Végre egy kis Tervtasításos! 5 éves tervekben fogunk újra tevékenykedni. A felelősöket azonnal le lehet tartóztatni, (AKIt vissza élésen kapnak). Újra belehet vezetni a teljes foglalkoztatoságot a kmk intézményét, nem is volt olyan rossz az tervutasításos diktatórikus szociálzmus, csak omost az amik vezetik be sokkal keményebbek lesznek mint az Oroszok.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 09:49
Előzmény: #2033  Törölt felhasználó
#2039
Mostanában kezdődött:

link
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 09:44
Előzmény: #2036  Törölt felhasználó
#2038
Rémes nagy kudarc lesz világszerte ez az állami építkezés ösztönzés.

1. Mi lesz, ha elkészülnek az építkezésekkel?
2. Az államnak semmi motivációja nincsen, hogy olcsón építkezzen. A fő cél, kúrjuk el a pénzt minél gyorsabban. A korrupció melegágya.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 09:39
Előzmény: #2034  Törölt felhasználó
#2037
A SUV eladás %-os arány természetesen az olajárral van összefüggésben. Messzemenő következtetéseket nem kell belőle levonni, elég az össz eladásokat nézni. Ma úgyis kijön az adat.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 08:17
Előzmény: #2035  Törölt felhasználó
#2036
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 08:15
Előzmény: #2034  Törölt felhasználó
#2035
Nocsak-nocsak egyesek újra carry-trade-ben gondolkoznak? Mi lesz veled Forint?
link
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 08:04
Előzmény: #2033  Törölt felhasználó
#2034
Autóeladások az USA-ban (évesített havi adatok)

link

A SUV/light truck kategória tavaly októberben kifeneklett, azóta stabil (2007!!! júniusa óta esett. Ki vette ezt akkor észre?)

A car kategória még esik ("csak" 2008 júniusától kezdett zuhanni). Ha a SUV-ból következtetek, akkor, ha az időt veszem alapul (kb. 16 hó) az év végéig még esni fog. Ha az esés mértékét, kb. 50%, akkor a meredekebb trend miatt már csak egy két hónap van hátra.

Összességében valószínű, hogy ha a trendek nem borulnak, akkor év közepéig a kettő együtt megtalálja az alját.

Még az lehetne érdekes mi van az nagy járművekkel. Ilyet nem találtam még, de keresek majd még.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 07:52
Előzmény: #2030  Törölt felhasználó
#2033
"A commercial real estate piac összeomlása még csak most kezdődött." Mint befektetés, és hitelbedőlés, nem mint építőipar. Az építkezések szűkülése a hitelfolyósítások leállásával már tavaly megkezdődött.

Ne feledd egy fellendüléshez bőven elég, hogy a lefelé vezetők stabilizálódjanak, megtalálják az alját, és legyen egy két enyhén növekvő szektor.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 06:44
Előzmény: #2028  Törölt felhasználó
#2032
Van benne szó, de ott is 5%:) nem tudom honnan vettem a 6,2-t bocs.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 01:02
Előzmény: #2029  Törölt felhasználó
#2031
"Mindannyian tudjuk szerintem, hogy több indok van a dollár gyengülés mellett, mint ellene"
1 éve írom, hogy a dollárnak erősödnie kell, ez a realitás.
Az egyetlen oka, hogy a dollár nem erősödik sokkal jobban a világ összes valutájával szemben, az a swap line-ok létrehozása, dollár pumpálása mesterségesen a világ központi bankjaiba, vagyis a deviza piac manipulációja.

A világ tele van dollár kölcsönökkel és a rövid távon lejáró kölcsönöket senki sem akarja meghosszabbítani. Óriási a dollár igény mindenhol.
Mindemellett az USA jelzálogpiaci termékekkel van tele a világ, amik egy része bedől(t), ami szintén óriási dolár igényt támaszt a bankok számára.

Ezen kívül hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a sok fikázás mellett az USA messze a világ legerősebb gazdasága, a legnagyobb ipari termeléssel, a legnagyobb tőkével. Minden válságban áramlik vissza a pénz a safe haven-be, az amerikai dollárba. Nézd vissza az USD-EUR historikus grafikont, tanulságos.

Szóval az USD valószínűleg erősödni fog.
Persze ha a monetizálás elkezdődik, akkor nem tudom, az változtathat a képen.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 00:53
Előzmény: #2015  Törölt felhasználó
#2030
"Ha ezek a folyamatok még néhány hónapig hasonlóak lesznek+esetleg az építőipar is megtalálja az alját, akkor az Obama csomaggal (az meg fogja nyomni a public construction-t) a második félévben fellendülés jön."

1. Az Obama csomag 2009-re eső része 200 mrd, amiből 100 mrd adócsökkentés, amiből megtakarítás ill. adóságtörlesztés lesz. Marad 100 mrd élénkítés az idénre, nem túl sok, de valami
2. Az építőipar semmi másba nem reménykedhet, csak Obama csomagjában. A megkezdett házépítések történelmi mélyponton és várhatóan tovább zuhannak, mert a lakásárak is még várhatóan nagy esés előtt állnak. A commercial real estate piac összeomlása még csak most kezdődött.
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 00:16
Előzmény: #2026  Törölt felhasználó
#2029
Gondolkodjunk logikusan és egyszerűen. Én abból indulok ki, hogy a Fed minden egyes lépése mögött komoly érdekek húzódnak meg, nem a kormányhatalomé, nemis a népé, valaki mások érdeke. Nos mivel igen nehéz megmondani, hogy az állampapír vásárlók közül, kik veszik a tényleges hozamért, lejáratig, illetve kik spekulációs céllal, a Fednek egyrészről egyensúlyoznia kell egy viszonlag magas, ha úgy tetszik vonzó hozam és egy stabil, nagyobb zakóktól mentes másodlagos piac között. Van egy egészséges egyensúly, ha az egyik megborul, könnyen borul a másik is. Ha azzal fenyegetőznek hogy állampapírt vesznek a piacon, nyilván érzik, hogy jó lenne valamivel távol tartani a shortosokat, még egy időre legalábbis. Ugyanakkor ügyelniük kell arra is, hogy az euró gyengülését szajkózzák a médiában, hogy a trédereknek meglegyen a trend amire rá kell ülni, slussz passz ha tetszik ha nem (a tavalyi elfogy az olaj és a mostani nem tudjuk hova tenni az olajat történettel tulajdonképp, ugyezt a szisztémát játszották). Mindannyian tudjuk szerintem, hogy több indok van a dollár gyengülés mellett, mint ellene, immáron jóideje, valamiért a tények viszont nem ezt támasztják alá. Eddigi tapasztalataim szerint,a tőzsdén lehet "széllel szemben h.gyozni", de csak egy ideig.. Nem véletlenül mondják néhányan, hogy mielőtt az eurusd 2 lesz, előtte lemegy 1-ig..
Törölt felhasználó 2009. 03. 03. 00:10
Előzmény: #2027  Törölt felhasználó
#2028
1. A bemásolt részletben semmi sincsen a megtakarítási rátáról, de 5.0%
2. Részben tudja, én -sokakkal ellentétben- egyelőre nem is tartom valós problémának az USA finanszírozhatatlanságát. Szerintem ha valamire lesz pénz a világban, akkor az az USA államadósság vásárlása.
3. A megtakarítások kapcsán írtam, hogy a növekedésnek csak hosszútávon lehet pozitív hatása a gazdaságra, rövid távon csökken a fogyasztás. De az én véleményem szerint ennek így kell lennie, csak a megtakarítások hozhatnak emelkedést a gazdaságban.
4. A legjobb az lenne, ha minél gyorsabban leépülnének a feles kapacitások és nem dobnának mentőövet az életképtelen cégeknek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:54
Előzmény: #2021  Törölt felhasználó
#2027
drop
1. 6,2%-os megtakarítási ráta van a cikkben, nem 5%, és valószínűleg hasonló ütemben fog tovább növekedni egy ideig, tehát eléri az egészséges mértéket.
2. A megtakarítási ráta drasztikus növekedése finanszírozni tudja a költségvetési hiány drasztikus növekedését!
3. Ki beszélt itt hosszútávról? Én nem, én csak 2009 második félévéről beszéltem.
4. Hosszú távon nagyon sok függ attól, a feles kapacitások mennyi idő alatt épülnek le, ez GM és Chrysler megmentő csomagokkal nem lesz egy gyors folyamat.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:43
Előzmény: #2025  Törölt felhasználó
#2026
Nem véletlen az eurusd-től teszem függővé a beszállást. Illetve nem árt különbséget tenni a másodlagos piacon történő spekulációk és azon állampapír vásárlások között, amik lejáratig "mozdulatlanok" maradnak.
Köszönöm az ábrát.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:33
Előzmény: #2024  Törölt felhasználó
#2025
Éppen itt is van egy összehasonlító ábra az USA deficitről:

link

Az idei tervezett deficit 46%-a a német GDP-nek!!!
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:30
Előzmény: #2023  Törölt felhasználó
#2024
Azt lehetett jósolni egy évvel ezelőtt, hogy az USA állampapírok emelkedni fognak. De azt, hogy merre fognak menni ezentúl, az már nehezebb kérdés. Egyrészt minél nagyobb a pánik, az USA treasury-k, mint safe haven annál jobban emelkednek (hozam csökken), ráadásul a FED is lebegteti, hogy elkezdi vásárolni a hosszútávú papírokat. Ez egyébként benne is van Bernanke híres 2002-es helikopteres beszédében.
Szóval a short ellen is vannak érvek. Persze mellette is, mert egyre megdöbbentőbb az USA deficit nagysága, kezd felmerülni a finanszírozhatatlanság. Persze a FED bármennyit tud monetizálni, ez azonban nagyon veszélyes fegyver. Amikor a FED ennek irányába tett bejelentéseket, a dollár azonnal zuhanni kezdett. Pedig ha jól emlékszem "csak" 500 mrd-os vásárlást emlegettek majd valamikor.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:16
Előzmény: #2022  Törölt felhasználó
#2023
Az amcsi állampapír lufi "ellenszere".
Ha megjárjuk a poklokat ezzel a bazi erős dollárral (eurusd), elkezdek treasury shortokat (TBT) nyitni..
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:04
Előzmény: #2020  Törölt felhasználó
#2022
Nem ismerem.
Törölt felhasználó 2009. 03. 02. 23:01
Előzmény: #2015  Törölt felhasználó
#2021
Várd majd meg, amikor korrigálják ezeket az adatokat, amik egyébként sem rózsásak.

Az autóeladások meredeken esnek továbbra is.
link

Az egyetlen igazán pozitív hír a magtakarítások emelkedése volt, ami ugyan fájdalmas a gazdaságra nézve, de hosszútávon az egyetlen kivezető út a válságból. A hosszútáv persze évek és nem pár hónap, ahogy te írod.
De történelmi adatokkal összehasonlítva még ez az 5% körüli megtakarítás sem sok. Sőt, szerintem egy stabil, megalapozott gazdaságnak igencsak az alsó határa vagy inkább alatta van.
link

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek