Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 10:19

Forex /fxtrend  

minden érdeklődőt szeretettel várok az alábbi oldalon

link



Kockázatos de 3 hét alatt 1,5 millioval 5100 $ nyereséget hozott.Természetesen a múlt hozzama nem garancia a jövőre.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 17. 07:18
#303
Évek múlva így mesélnek majd az emberek : egyszer volt Budán kockázat nélküli kereskedés
2010 július 2-n . ezen a napon csak nyerni lehetett veszteni nem.
Törölt felhasználó 2010. 05. 02. 15:35
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#302
-- más --

természetesen nem muszáj beszélnünk erről,
ha tisztán egy fizetős (vagy tesztüzemódban)
működő fizetős signál rendszerről van szó
akkor nem feltétlenül cél vagy elvárás megismertetni
a működését a nagyérdeművel; mivel én a renszert
az eddig elért eredménye alapján {valóban
talán kicsit korán de leírtam} azt vettetem fel
hogy mint ilyen evolúciós zsákutcát (ismétlem
elnézést, lehet hogy a rendszer műkődőképes,
és az átmeneti gyengülés a hozamgörbében
a rendszer velejárója, nem tudhatom hiszen
nem ismerem a rendszert)

Ugyanakkor ha tényleg nem célja a használójának a transparparencia az üzelti
modell (eredmény) érdekében akkor
a nyilvánosság kritikájának kitéve úgy érzem
feltehetünk olyan kérdéseket mint hogy
- a hozamban elért gyegnülés természetes
velejárója-e a rendszernek vagy sem
- discreet vagy teljesen automat rendszerről van-e szó

ezek egyáltalán nem ellenséges kérdések, ha valki annak próbálná
beállítani az elég nagy kóklerségről [ hozzá nem értésről ]tenne tanúbizonyságot
az én szememben, de hát [...] én is csak egy vagyok
a sok közül;

Törölt felhasználó 2010. 05. 02. 15:24
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#301
én nyitott vagyok erre, mivel a tweeter és hasonló kütyükhöz nem nagyon értek kirakom a kötéslistát tanulmányozásra, valahova a neten,
{ nem tanulság mentes }

mivel az fx-en nem signálra hanem discreeten
kereskedek fel lehet fedezni benne a hangulat
váltásaimat, {továbbá ismeretlenül nehéz kitottózni
hogy mi alapján és miért láttam benne a beszállási pontokat}

ennek ellenére természetesen vállalom a 'kié
a nagyobb .. típúsú megpróbáltatásokat' de
ebből sajnos még nem derül ki, hogy ki mi
alapján kereskedünk, és engem pont ez
érdekel(ne) érdekelt volna az angi esetében

mert a rendszer egy jól deffiniálható pontig
egészen jól kereskedett, engem érdekelt volna
hogy {ha} automata félautomata vagy signalt
generáló rendzserről van szó, akkor mi alapján
csúsztt be ez a hiba, egyáltálan hibáról van-e
szó, vagy múltbéli adatokat figyelembe véve
ez a drawdown (vagy visszaesés) még a rendszer
természetes velejárója lenne @ csupán erről
van itt szó nem kell elenségesen kezelni amit írok, vagy kérdezek

Törölt felhasználó 2010. 05. 02. 14:21
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
Kedves "inflexio"!

Köszönöm a korrekt véleményt.

mint a cimben irtam újra free az www.fxtrend.hu
és majd lehet elemezni.

Minden esetre minden jó és "kritikus" véleményezőnek.

további sok-sok pipet /jó trendeket/ kivánok.
Törölt felhasználó 2010. 03. 30. 08:36
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
Szerintem úgy volna korrekt, ha előbb te is kitennéd a kötéseidet valós időben a netre hónapokig, és aztán elemeznétek egymás eredményeit.
Törölt felhasználó 2010. 03. 29. 23:16
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#298

kedves angi

jól értem hogy aki nov 17-én szállt be az most minusz xx-ben van?

látván a programod eredményét, azt hiszem kijelenthetjük
hogy sok évi munkádba hiba csuszott (valahol)
az eredmények fényében érdekelne hogy milyen
stratégai volt ez; persze ha a gyilkos recept 7 pecsétes
titok, az más, csak gondoltam több szem többet lát
és esetleg a hibákból tanulhatnának mások is;

soda

ps, ..:

azért kicsit szomorú, hogy valaki kialakít valamit
beleáldoz munkát energiát, kialakít egy weboldalt
aztán befuccsol az alapja,
azért tényleg érdekelne, hogy hol csuszott meg
a rendszer, (valami biztos megcsúszott benne, mert
egy ideig jól ment)
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 15:59
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
Hogy eltűnt ez a topic :-(

Lehet valamit tudni erről az új, március 01-én indult klubról ?

Milyen eredmények vannak azóta ? És ez a közel 80%-os DD belefér ebbe a stratégiába ?

Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 20:37
#296
Ha igyekszel, a "klub" nyitására sikerülhet lenullázni virtuális egyenleged. Komolyan gondolod, hogy lesznek makik, akik ezért képesek fizetni is? Még az is lehet, hehe

Ez egyébként saját akció v. a BC egy újabb algoritmus alapú átb@szása?
Törölt felhasználó 2010. 02. 05. 10:49
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#295
Látom feltetted az összes megmaradt nyereséget egy pozira. :-( Ez már kapkodás, nem az eredeti stratégia.
Törölt felhasználó 2010. 01. 29. 17:14
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#294
mit?
Törölt felhasználó 2010. 01. 29. 17:13
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#293
jól csinálod
Törölt felhasználó 2010. 01. 29. 17:09
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#292
skalpos )
Törölt felhasználó 2010. 01. 29. 17:05
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
Szép munka.
Törölt felhasználó 2010. 01. 29. 17:01
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Most is ott van 80 pont nyerő, nem várnám meg a veszteséges stoppolódást.
Törölt felhasználó 2010. 01. 22. 20:55
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Most is gyorsan eltenném a 130 pont nyerőt a GBPUSD-n. Minimális az esélye, hogy stophúzással több lesz belőle.
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 16:58
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Azt hiszem, ilyen trendről álmodnak a trendkereskedők, ami most az EURUSD-n látható. Ezért nem használnak profitcélt, hanem húzzák utána a stopot. És az eredmény? A csúszó stop úgyis kiüt, mielőtt rendesen beindulna a trend.
Törölt felhasználó 2010. 01. 15. 13:41
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Elég rossz passzban volt a stratégiád az elmúlt hetekben, de nagyra becsülöm, hogy következetesen kitartasz, és naplózod az eredményeket ilyenkor is. Már többször meg akartam kérdezni, de most, hogy bő 100 pont pluszban van a pozid, újra aktuális. Miért nem használsz profitcélt? Egy fix pontértéket, vagy az ATR-hez viszonyítva, százalékban meghatározva. Nézd vissza az összes kötést, mennyivel jobban állnál, ha minden pozira beraktál volna mondjuk 80 pont profitcélt. Szerintem az egyik legkárosabb piaci mantra ez a nyereség futtatás. Nem ilyen volatilis piacra van kitalálva. Húsz esetből talán egyszer jön be így egy komolyabb nyereség, viszont rengeteg alakalommal veszteségben záródik miatta olyan pozi, amelyik már szép nyerőben volt. Lehet, hogy most lesz az az egy eset az EURUSD-n, de én a jelenlegi 120 pontos nyerőben úgy lezárnám ezt a pozit, hogy csak úgy porzik.
Törölt felhasználó 2010. 01. 06. 11:47
#286
Boldog Új évet mindenknek!

Deviza piaci befektetőknek, új lehetőség a 2010-s év.
Kedvezőbb adózási szabályok miatt már magán embereknek is javaslom a deviza piacot.

honlapomon (www.fxtrend.hu) lehet regisztrálni egy 150 létszámba limitált fx klub tagságra, amely 2010 március 01. indul.

BUÉK
és mindenkinek sok-sok "pipet" 2010-ben
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 03:03
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Gyorsan realízálódott a tippünk : ) remélem tartós lesz.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 01:26
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
Nem látom akadályát!
Nyugi megoldjuk!
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 01:13
#283
Üdv! Szerintetek, h alakul dollár mozgása, áttörheti az 1.450-es szintet? Longolom, és vkinek/vkiknek muszáj kikérnem a véleményét : )
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 00:17
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
egyértelműen saxo
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 09:42
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Amúgy az oanda-t mondják sokan, hogy olcsón lehet ott kötni, de ugye ott nincs magyar help.
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 09:40
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#280
Akkor úgy kérdezem, nem csak tőled hanem mástól is, hogy milyen forex céget tudtok ajánlani ahol alacsony a spread és lehetőleg van magyar ügyfélszolgálat.
A broki szót meg úgy hallottam a "nagyoktól" én is:))
Törölt felhasználó 2009. 12. 14. 08:30
#279
Hol vagy Brigi??
Törölt felhasználó 2009. 12. 02. 12:17
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#278
egy pozi ?

min. kettő , de általában több... / több paralel mozgó dev .. minek hagynám ki ? ingyé van :)

a 2 dubaira nyított külön szláim 219 és 740 % -on margin szinteken mászkálnak most .

ja., én bizony jóval kockázatosabban művelem a cuccot ..

nem nagyon számolok már régóta hozamot ..

rájöttem egy idő múlva : minek ? az csak a dt-seknek, scalpingolóknak , esetleg még a swingelőknek szám, v. fontos..

jók ezek a mini crach-ok a gigák mellé..

éljen dubai !!!!
Törölt felhasználó 2009. 12. 01. 22:08
#277
Hol vagy Brigi??
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 19:59
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
OK jogos a 2 pont, és megtisztelő……amennyiben nem rám gondoltál. :)…… én személyszerint sajna nem írok helyesen. Igaz a tulajdonságok nagy része igaz rám. (de mint tudjuk, nem lehet egyszerre minden tökéletes).

ui: mond a broki szót ismeri a magyar szótár !? ..:))
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 18:59
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#275
És ha lehet olyat, amelyik helyesen is tud írni :-)
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 15:57
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#274
Szóvel milyen brokert............hát jó brokert.....tapasztaltat........korektet.....és folytathatnám a sort........de viccesen azt is mondhatom............női brokert :))

üdv
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 15:53
#273
Egyszerre csak egy pozi van nyitva. Minden estben 100 000 nagyságú a pozi a tőke pedig 8200 USD amire a hozamot most is számoltam. Új pozi akkor nyílik, ha így kezdődik a bejegyzésben Trading Tipp…………. Ha van naponta 6*10 perced akkor még nyugodtan dolgozhatsz is mellette.
Magyar időszerinti frissítés: 07:04_10:04_13:04_15:04_18:04 (+ - 4 perc)
extra esetben 21:04 is.

Az alábbi oldalon tudod követni milyen tipp van éppen érvényben.

twitter.com/fxtrend

Mindenkit szeretettel várok

Eddigi teljesítmény részletesen megtekinthető ezen a linken www.fxtrend.hu
Törölt felhasználó 2009. 11. 24. 10:21
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#272
Szia Anbrigi!

Hogy megy mostanában a forex?
Milyen brokit javasolsz forexhez?

Törölt felhasználó 2009. 11. 19. 07:13
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Egyszerre csak egy pozi van nyitva. Minden estben 100 000 nagyságú a pozi a tőke pedig 8200 USD amire a hozamot most is számoltam. Új pozi akkor nyílik, ha így kezdődik a bejegyzésben Trading Tipp…………. Ha van naponta 6*10 perced akkor még nyugodtan dolgozhatsz is mellette.
Magyar időszerinti frissítés: 07:04_10:04_13:04_15:04_18:04 (+ - 4 perc)
extra esetben 21:04 is.

Az alábbi oldalon tudod követni milyen tipp van éppen érvényben.

twitter.com/fxtrend

Mindenkit szeretettel várok

Eddigi teljesítmény részletesen megtekinthető ezen a linken www.fxtrend.hu
Anbrigi
Törölt felhasználó 2009. 11. 17. 16:37
#270
Egyszerre csak egy pozi van nyitva. Minden estben 100 000 nagyságú a pozi a tőke pedig 8200 USD amire a hozamot most is számoltam. Új pozi akkor nyílik, ha így kezdődik a bejegyzésben Trading Tipp…………. Ha van naponta 6*10 perced akkor még nyugodtan dolgozhatsz is mellette.
Magyar időszerinti frissítés: 07:04_10:04_13:04_15:04_18:04 (+ - 4 perc)
extra esetben 21:04 is.

Az alábbi oldalon tudod követni milyen tipp van éppen érvényben.

twitter.com/fxtrend

Mindenkit szeretettel várok

Eddigi teljesítmény részletesen megtekinthető ezen a linken www.fxtrend.hu
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 09:01
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
Elmondom mi a gond sokak "demózásásval": az hogy idiótán kezelik, mindent vagy semmit alapon az éles kereskedés szabályait /pl.: sl/ sokszor megszegve. Na ez a fajta demozás tényleg káros lesz mert veszélyes, káros szokások rögzülnek be.
Egyébiránt igenis jó a demo, de kezeljétek úgy mintha éles lenne, ne baromállat módjára "amiacsövönkifér" hiszen csak játékpénz.
Mivel szerencsére nem vagyunk egyformák különböző vélemények vannak erről a témáról is és ez így van jól.
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 08:41
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#268
nincs gond .. hogy nem egyezik a véleményünk . ez természetes.

"A demó , pláne ha minél tovább nyomod, annál károsabb. Mert még el is hiszed a végén, milyen jó buli ez...és neked ez nagyon megy. "

szóval ez így igaz lehetne , de nem tartom életszerűnek / túl "szabály" szagú nekem /.. mert így nem is tartom ezt igaznak : a demón se nyerünk csak úgy lazán és egyvégtében /egy fenét :) . Amikor nyitjuk az 5. 10K-s új d.számlát , akkor nagyon hülyének kell lennünk , hogy észre ne vegyük azt , hogy messze állunk még attól . hogy éles számlát nyissunk..

és bizony 100 ból cirka 95 -ten hülyék vagyunk, leszünk és bizony nyitjuk ...

....mert sztem meg fordítva : nyitjuk az élest , holott korántsem "végeztünk" a demóval , amit már meguntunk v. "tudunk most már annyit..." stb kábítással , türelmetlenséggel magyarázzuk - amit utóbbit persze önmagunknak nem teszünk meg :)) ..

a demon minden adva van - pénz, te és a szereplők - csak mi vagyunk a lazábbak . Nem a demo a gond itt sem , hanem mi .

de az egészet nem vetem el amiről írtál , mert nagyon is értem ami gondolati része /nem gyakorlati - mert az nincs benne / tartalomként benne van ..

ugyanazt fogod csinálni mint a demon, de a leglényegesebbeket tényleg másképpen . Későn nyítsz korábban zársz , illetve nem mered rakni a pozit . elhalasztod a lehetőségeket sorozatosan ..stb, ezek a tipikus hibák ami halmozzák a veszteséget , és most ezekért is duplán - és a demóhoz képest is .

ugyanakkor ne feljtsd el, a demot sem "játszottad" végig / de ! elfelejtjük !/ , ezért aztán többszörös problémák érnek élesben .

és jön az a "zöm" aki itt feladja .. , mert végképp belegalyabodik az "itt a piros, hol a piros" érzetébe és nincs ereje /esleg pénze már/ újrakezdeni, más látásmóddal , tényleges tanulási folyamatokkal stb,stb..

dehogy ettől, ezektől hogy a demo kevesebbet érne ,károsabb azt kötve hiszem ..

ha az alkalmasságin elbuksz , akkor még zárt autópályán sem vezethetsz . Viszont ha ráadásul az alkalmassági is a nebulóra van bízva , annak az eredménytelensége esetén még mindig nem az autó, nem az autópálya ,és főleg nem annak zártsága-nyitottsága a hibás vélnyem szerint.

Phylaxa 2009. 11. 16. 07:41
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
Ha a pszihé a probléma akkor hitesd el magaddal, hogy a demo is éles és a te pénzed. Ha viszont élesben játszol és közben van egy ötleted, csak tesztelni szeretnéd, akkor kiváló a demo.Mindig tanulhat az ember. Biztos volt már olyan ötleted, ami nem jött be pedig nagyon jónak tűnt. Ha nem lett volna a demo, akkor bebuktam volna. Sokféle logika van és nem csak egy győztes.
Törölt felhasználó 2009. 11. 16. 02:04
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#266
ez aranyos :)

közben megkerült az elveszett hsz
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:58
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#265
a lényege az volt, hogy ebben a demo dologban nincs igazad, de már nicns kedvem leírni megint, hogy miért
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:52
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#264
zseniális...
megínt írtam egy csomó betűt, nyoma nincs a hsz-emnek...
demó vs élesről írtam
sztem utoljára
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:50
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#263
Hát nem egészen...

A demó , pláne ha minél tovább nyomod, annál károsabb. Mert még el is hiszed a végén, milyen jó buli ez...és neked ez nagyon megy. Ugyanis a tőkeáttétes (pláne 200 szoros max) kereskedés 10 % technika, 90 % psziché. Az utóbbit kell megoldanod, a technika önmagában kevés. Saját magad olyan reakciókat képes élesben végrehajtani, ami demóban évekig elő sem jönne. A rossz énedről van szó. Kapzsiság és félelem.

Ez demón semmit sem jelent, nem játszik, nem működik. A legsikeresebb demós is élesben bukik. Először garantáltan. Akkor győzött, ha később már nem. Természetesen nem vagyok bróker. De tudok már ezt -azt erről. Ha szabad ily szerénytelennek lennem.

Van egyébként MT4-MT5 platformot használó broki, ahol mikro meg nem tudom milyen pici lotok vannak. 0,001 lot meg ilyesmik. 100 dollárt felraksz, és egy kicsit bizseregsz legalább, ismerkedsz a sötét éneddel, amelyik nem enged nyerni, hiába ott van a szemed előtt mit csinálj,nem teszed, mást csinálsz. Demón bezzeg csináltad amit kell...

Ezt az eltérést megérteni csak éles számlán lehet. Ezt a dolgot megérteni csak több évi éles számlával lehet. A zöm közben feladja persze. Nem finanszírozza tovább magát.

Az éles számlát nem pótolja semmi. Az alapokat megtanulni ott a demó, de ezzel semmit sem csináltál. Megtanultál autót vezetni egy zárt autópályán, rajtad kívül senki sem volt ott.

Kimész a forgalomba, és egész más. Ha nagy tőkeáttétet veszel fel, máris forma 1-en vagy élesben egy trabanttal. Azt se tudod mihez kapj lányos zavarodban, ha elkezd a piac ellened menni.

Míg demón szépen komótosan zársz minimális vesztőben, ahogy az kell....kit érdekel...ez nem igazi pénz.

Igazi pénzzel másképp trédel az ember. Szerintem hidd el...nem a levegőbe beszélek. Sok demó nyertes veszítette el már a nyereményét éles trédeléskor. Mert persze oda rakta (kapta) a nyereményét. Trédelt tovább...bukott is, ahogy az meg van írva.

Minden jót.
Törölt felhasználó 2009. 11. 14. 10:50
Előzmény: #256  Phylaxa
#262
én sem értem ... de húznak .

a demó még akkor is hasznos ha van éles számla .. simán mutatja , itt és ott hol nyitsz hol zárod le, és mi a különbség a kettő gondolat között és miért is ..

és érdekes módon mindig van különbség : a természetem játéka ez.. két éve nyitottam demót is mellé , de hol itt hol ott nyereségesebb , v. veszteségesebb a cucc ..

egyedül a gigatrendnél nem vizsgálható paralel .. de amikor "aprópénzt" csinálsz mellete , rögtön megmutatkozik :))

Törölt felhasználó 2009. 11. 13. 19:53
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
Szia Anikó,
Minden belépés kizárólag egy adott setup-ra történik, vagy több setup-ot is kötsz?

Köszi

Brian
Törölt felhasználó 2009. 11. 10. 18:20
#260
Leírom a gondolataimat és meglátásaimat a piacról. Pontosabban hogy én mely deviza párban látok aktuálisan lehetőséget. Akit érdekel ingyenesen még regisztráció nélkül is, nézheti. Nem a levegőbe beszélek konkrétan le írom mit vennék vagy adnék és ehhez milyen stopot javaslok. Valamint a stopot, ha módosítom milyen szintre módosítanám. Egyszerre csak egy pozi van nyitva. Minden estben 100 000 nagyságú a pozi a tőke pedig 8200 USD amire a hozamot most is számoltam. Új pozi akkor nyílik, ha így kezdődik a bejegyzésben Trading Tipp…………. Ha van naponta 6*10 perced akkor még nyugodtan dolgozhatsz is mellette.
Magyar időszerinti frissítés: 07:04_10:04_13:04_15:04_18:04 (+ - 4 perc)
extra esetben 21:04 is.

Az alábbi oldalon tudod követni milyen tipp van éppen érvényben.

twitter.com/fxtrend

Mindenkit szeretettel várok

Eddigi teljesítmény részletesen megtekinthető ezen a linken www.fxtrend.hu
Törölt felhasználó 2009. 11. 10. 18:19
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
Kedves boyGO !

Sajnos nem tudok segiteni a kérésedre.
üdv
Törölt felhasználó 2009. 11. 08. 12:28
#258
Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék.
Állítólag David Shine novemberben tart egy előadást Magyarországon, de eddig semmi konkrétat nem találtam erről. Tud valaki segíteni? remélem jó topicba írtam :)
köszönöm
Phylaxa 2009. 11. 06. 10:22
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#257
Ha jól emlékszem akkor 2004-es a nickem. De 1998 óta vagyok a részvények világában. Az FX-re két éve bukkantam rá. Az az igazság egyébként,hogy imádom. Ja és ne akarj megélni belőle. Csináld! Ennyi. :)
Phylaxa 2009. 11. 06. 10:09
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
A mai napig előveszek egy két demot az éles mellett. Ha van új ötletem mindig kipróbálom. Nem értem miért kell határvonalakat húzni ebben a dologban. Azért van a demo, hogy segítsen.
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 09:23
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
aki kiváncsi hogy milyen ismérvek után léphet az élesbe , vagyis meddig kell demóznia , erre szívesen adok egy egyszerű instrukciót erről itt.

/ mástól vettem én is "lócsiszár" koromban , de nagyon igaz és jó útmutatás volt /
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 09:13
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#254
aki meg azt mondja hogy demót azt rövid ideig mert az csak játék , és nem ilyen az éles -- az csak bróker lehet .

pontosan ilyenek tanul meg játék közben amit leírtok , leírtam .. Mi hogy viselkedik , milyen pozikat rakhatok fel , és mi lesz vele és rengeteg tapasztalat .. nagyon hosszú ideig kell demon "játszani" ahhoz , hogy legalább!! élesben a pénzénél maradjon ! Élesben ezt lejátszani felelőtlenség , és hatalmas a veszteség azt garantálom ! Tuti ! 5000 % .. meg ne próbálja senki aki kezdi a cuccot ! HAZUGSÁG !!

a demó nem arra való , hogy ott csak nyerjen az illető ! Tévedés ! arra való hogy tanuljon .. a profit csak tanulás tapasztalat szerzés után jön . az meg kinek kevesebb , kinek több idő alatt éri el ... amint elkezdi demon , rá fog jönni, hogy játék ide vagy oda , ott is simán elveszti az első 10K dodoját, majd a többit is ... oszt gondolkodni kezd majd előbb utóbb , hogy miért is .../ na innen fog elkezdeni tanulni/
wyl 2009. 11. 06. 08:58
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#253
ha csak ez az sl , akkor simán bukó . ha egy ilyen 20 pip - es sl- t olvasok ... megyek is már tovább /komolytalan / .

Miért lenne komolytalan. A stoppot a setup határozza meg. Namármostha "rossz a beszálló", akkor a stop is csak távoli lehet. Ebben az esetben lehet csak komolytalan a 20 pip. Természetesen a timeframe függő is a stop.

Anbrigi az usdcad stopját szerintem nagyon rossz helyre rakta és megbosszulta magát.
link
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 08:53
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
bocs anbrigi ..

:)
Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 08:51
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#251
nekem egyfajta vél. van anbrigiről ..

az, hogy én sohasem leszek anbrigi , én maradok tonic66. Ha csak számokat kapok akkor már sohasem leszek önmagam , és az eddigi tudásomat összekavarom egy egészen tőlem idegen cuccal ,ami rossz beidegződéseket , szokásokat vetett fel velem , mert hat rám - ha akarom ha nem mert ..

egyszer ráfáztam u.ilyesmivel, többet sohasem ...

Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 08:44
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
kevesebbet nem lehet deven SL-t rakni ..

az sl az egy külön tudomány .. az nem csak egyszerűen csak a risk kérdése . mindenképp a párok természetétől is függ... egy volásabb párnál a 2 - 3 % risket seperc alatt kiüti , és úgy megy tovább irányba . és ezt lejátszhatod akár 5x is ..

az attól is függ mire játszol : momentum , közép , giga ..

és még sokminden mástól is . sáv, hír, napi vol ., milyen nap van , olaj, rv-snp állás ,TA stb,stb, stb...

az sl szint az egy külön gyakorlatot igénylő cucc .. az hülyeség , hogy a tőkéd x%-a simán, és oszt hadd fusson a szekér .

ha csak ez az sl , akkor simán bukó . ha egy ilyen 20 pip - es sl- t olvasok ... megyek is már tovább /komolytalan / .

a kérdés nem onnan megközelíthető hogy hány nap alatt vesztheted el a tőkédet , hanem onnan , hogy a pozid nyereséges lesz vagy sem .. Ha drekk a pozid az sl miatt akkor ha nem 3 nap alatt veszted el a zsét , akkor 5 - 10 vagy 20 nap alatt ... egyremegy ! hülyeség ez a kalkuláció sztem ..

majd mindenütt rosszul tanítják az sl szintet .. túl lazán és nem körültekintően , nem részletesen / csak a min. kockázatra /. a risk az csak az egyik , és majdhogynem a leglényegtelenebb momentum .. Ez nem apácazárda , hogy nem kockáztatsz csak minmális fillért , hogy aztán dodo ezreket nyerj ! ez így nagyon smafú !

Törölt felhasználó 2009. 11. 06. 08:22
Előzmény: #248  BullishVik
#249
Anbrigi több mint 10 *-es áttétet használt az elején /8000 usd -re kötött be 1 lotot, 50-80 pipes stopokkal. Azért ez akárhogy is számoljuk jó 10 % -ot kockáztatott az első kötéseknél. Most már persze csökkent a rizikó hisz ugyanakkora kötésekhez duplájára nőtt a tőke is.
Nagyon szépen dolgozik Anbrigi, de kétlem hogy ilyen rizikójú kötéseket be is kötött élesben hasónló méretű számlán, főleg hogy 9 éve van a szakmában...
Ugyanis bebukni 8000 dollár 20-30 % -át 3 nap alatt élesben egészen picit frusztráló érzés lenne.
Legyen elég egy traden a 2, max 3 % -os risk.
Persze nem mindegy hogy a 2 % 80 pip vagy esetleg hardcore daytradereknek 20 .
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 23:29
Előzmény: #247  BullishVik
#248
mondjuk a tőkeáttét nékül alatt azt értettem, hogy egy adott tranzakción kb a "tőkém" fele volt, de kb négy pozi volt átlagban nyitva, szóval ha úgy vesszük 2 szeres áttétel
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 23:26
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#247
Köszi az infokat!
Bár a devizához annyira nem értek, azért remélem nem számítok amatőrnek:)
Szigorúan ta alapján csináltam a héten a saxonál vezetett demo számlámon 3,5% nyerőt tőkeáttét nélkül. Remélem a valóságban is legalább így menne, bár tény, hogy úgy sokkal nehezebb.
Mondjuk ez így is elmarad Anbrigi szép eredményeitől, remélem egyszer kemény munkával én is megközelítem ezt az eredményt.
Gratulálok neki!
Törölt felhasználó 2009. 11. 05. 22:56
Előzmény: #245  Phylaxa
#246
Phylaxa jól emlékszem Te régi motoros vagy a részvényszekcióban? Vagy a nickedet keverem valakivel?
Phylaxa 2009. 11. 05. 21:16
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#245
Na most látom ez megjelent amit utoljára írtam. Szóval amit írtam az áll. Én nem tudhatom, hogy ő hol akar tradelni, de ha véletlenül egy olyan cégnél, ahol 1 lot 50$ és 100 papírt kap érte akkor amit írtam az áll. Ha azzal van bajod, hogy valaki ilyen cégnél tradel, szerintem mindenkinek a saját dolga. Én nem biztattam semmire, egyszerűen csak leírtam, hogy mire figyeljen oda. De Pista bácsit megértem....teljesen igaza van. :)
Phylaxa 2009. 11. 05. 21:11
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#244
Nem tudom, hogy mi a fene van.....én a 19.50-es beírásodat látom utoljára. Ezért ha közben megjelent volna a válaszom többször akkor elnézést kérek. Ha nem akkor ez sem jelenik meg és majd megpróbálom később.
Phylaxa 2009. 11. 05. 20:37
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#243
Nem akar átmenni amit írok....
Szóval mielőtt ilyet írsz előtte tájékozódj kicsit. Nagyon sok cég van. 1 lot 50$ és 100 papírt kapsz érte. Ez nagyon durva áttét és Pista bácsi bizony jól mondaná. Amit írtam az áll és ha egy ilyen céget választana akkor bizony gondoljon arra amit leírtam. Ennyi.
Phylaxa 2009. 11. 05. 19:57
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#242
1 lot 50$ 100 papírra és a többi hitel. Így rendben?
Phylaxa 2009. 11. 05. 19:54
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
Isten ments, hogy félrvezessem.....egy lot-on 98%-os hitelt te minek nevezed? 50$-ra 2000$....így rendben vagyunk?
Törölt felhasználó 2009. 11. 05. 19:50
Előzmény: #239  Phylaxa
#240
100-200 * -os áttéttel kereskedni kolléga miről beszél maga?
1000 usd -re vetítve bekötni 1 ill 2 lotot?
Besenyő Pistabá mondaná erre: noormális?
10* áttét bőven elég / pl eurusd-n az árfolyam 100 "régi" pipes elmozdulása így is 10 %.
Philaxa kezdem azt érezni hogy Te nem nagyon keresel ezzel a műfajjal pénzt...
Ami nem baj de ne vezesd már félre a kezdőket légyszíves!
Phylaxa 2009. 11. 05. 18:19
Előzmény: #238  BullishVik
#239
Igen. A hosszú grafikon...minimum 1 órás legyen az x tengelyen egy lépés. De ez az én verzióm. Tölts le egy demót és próbáld ki! 1 hónap alatt kiderül, hogy érzed-e. Légy következetes! Bármelyik cégtől letöltheted. Tölst le többtől egyszerre. Az még érdekesebb. Úgy hasonlítani is tudsz. Én nem tudok nyerő stratégiát mondani neked, viszont tényleg használom a TA-t. De tudod mi volt mindig a nyerő? Az az érzés amikor figyeled a grafit és jön a gondolat, hogy ez most indul és megnyomod a gombot. És tényleg indult.....a nehéz az volt, hogy nem mindig jött a másik érzés, hogy most ennyi elég volt. :)
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 17:58
Előzmény: #237  Phylaxa
#238
én mondjuk arra gondoltam, hogy TA alapján kereskedtek?
Phylaxa 2009. 11. 05. 17:50
Előzmény: #236  BullishVik
#237
A magam részéről a legjobb stratégiának a " Tudj lezárni pozíciót" nevezem. Ha nyerőben vagy ha vesztesben, érezd és tudd, hogy le kell zárni. Lesz másik....mindig jön. Mindig jött és mindig jönni fog. Azt pedig, hogy mit kellett volna csinálni inkább, azt csak arra használd, hogyha tényleg hibáztál legközelebb emlékezz rá és ne kövesd el megint. Ne bánkódj, hanem csináld jobban legközelebb. Sok sikert és három vagonnal!!!
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 17:43
Előzmény: #235  Phylaxa
#236
van valami konkrét stratégia amit követtek?
Phylaxa 2009. 11. 05. 17:37
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#235
8-10 pozi napon belül fokozatosan összeszedve még napon belül is nagyot mozgathat 1-200-as áttéttel. Nyugisabb, ha tényleg csak a pozikra kell figyelni. De ez tényleg érzék dolga. Valaki pedig pont ebben lehet erős. Mostanában tényleg jobbak a rövid pozik.
Törölt felhasználó 2009. 11. 05. 17:25
Előzmény: #233  Phylaxa
#234
Persze mert kamat van a különböző devizákon, pl hosszabtávra a forint ellen menni nem ok mert magas az alapkamat.
De ez lényegében független attól hogy milyen devizapárban van a számlád.
Amennyiben hosszútávú /több napos, hetes / pozíciókat tervezel felvenni akkor persze más a helyzet de a forexen nem biztos hogy jó dolog hosszú távra beülni egy kötésbe.
Én a daytrade-ben hiszek ott meg ennek nincs jelentősége.
Phylaxa 2009. 11. 05. 13:05
Előzmény: #231  BullishVik
#233
Tegyük fel, hogy euro-ban nyitottad a számlát és $/Yen-t longolsz. Ha ugyenbben a párban nyitsz egy shortot is akkor a netto pozid nulla. Viszont azt látod, hogy a száládon az összeg mégis változik. Miért? Mert közben az Eur/$ is változik és neked, mivel abban van a számlád mindent abba számolnak vissza. Érdekes játék egyébként. Volt már, hogy ez mentett meg. :)
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 11:19
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#232
Azt mondjuk észrevettem, hogy nem feltétlen magyar cégnél kellene:) Jóval magasabbak a spreadek, mint általában:)

A második megjegyzésed viszont ellent mond az utánad szólónak, most kicsit össze vagyok zavarodva:)
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 11:17
Előzmény: #230  Phylaxa
#231
"van amikor le kell fedezned. "

Ez mit jelent, vagy hol olvashatok róla? :)
Phylaxa 2009. 11. 05. 11:08
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
Ha más devizapárra játszol mint amiben nyitottad a számlád akkor figyelj arra, hogy van amikor le kell fedezned. Egyáltalán nem mindegy , hogy milyen párokban játszol. A legkényelmesebb, ha olyanokban amiben a te devizád is benne van. Tehát, ha euroban nyitod akkor EUR/ bármi. Sokkal nyugodtabban tudsz kereskedni.
Phylaxa 2009. 11. 05. 11:04
Előzmény: #226  BullishVik
#229
Amíg nincs egy erős belső piacunk amire termelünk és ahonnan fogysztunk addig nincs tere az erős devizának és mindeféle műbeavatkozás csak a spekulációnak hasznos. ha ezzel a piacunkkal és egy erős forinttal vágunk bele az euro-ba az megbosszulja magát. Teljesen felesleges műutakat keresni. Szerintem ne számolj erős forintra a csatlakozáskor, hacsak valami csoda folytán a következő kormány valóban nem változtat a gazdaságunk alapjain.
Törölt felhasználó 2009. 11. 05. 10:43
Előzmény: #227  BullishVik
#228
Forintban normális brokercégnél nem tudsz számlát nyitni.
Az hogy milyen pénznemben van a számlád a kereskedés szempotjából lényegtelen.
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:40
Előzmény: #226  BullishVik
#227
Valamint az övezethez már csatlakozott államoknál is mintha hasonló folyamatok voltak megfigyelhetők..
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:37
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#226
Ha már az euroövezetnél tartunk, illetve az övezethez való csatlakozáshoz, akkor az euro ellen az én véleményem szerint az alábbi gondolatmenet szól:
Minél közelebb kerülünk a csatlakozáshoz, a forintnak annál nagyobb erősödést kellene produkálnia az euróval szemben. Természetesen a jegybanknak a monetáris eszköztár minden elemével ezért kellene küzdenie, hiszen Magyarországnak, és ezáltal a nemzetnek érdeke az erős forint a csatlakozáskor. A legalapabb paraszti logika szerint is ugye 1 euróért kevesebb forintot kellene fizetnünk. Persze ez csak szigorúan ceteris paribus, hiszen számos más tényező alátehet ennek a nemes tervnek:)

Ez a gondolatmenet szerint viszont érdemesebb forint hosszabb távon..

Persze javítsatok ki, ha ökörségeket beszélek, tele logikai hibával, mert ez könnyen előfordulhat:)
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:30
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#225
Köszi a választ!

már többedszer próbálom berakni ezt, de nem engedi a portfolios rendszer:

Még egy olyan kérdés, ha pl euro számlám van, és olyan devizapárokkal nyitok pozíciót, amiben nem szerepel az euro, akkor az jóval drágább kell hogy legyen az átváltási költségek miatt? Érdemes így más devizapárokkal kereskedni?
Vannak más ilyen buktatók?

Remélem nem borzolom a kedélyeket a kérdéseimmel, amúgy tervezem, hogy sokat tanuljak a forex-el kapcsolatban:)
Törölt felhasználó 2009. 11. 05. 10:22
Előzmény: #219  BullishVik
#224
Javaslom hogy euroban nyisd meg a számlád vagy esetleg chf-ben ez a két legstabilabb deviza, a dollár mostanában túl sokat ingadozik meg aztán ha az euroövezethez kerülünk nem ér felkészületlenül :)
MT4 -es brokert javaslok, azon belül is az Fxpro -t de kinek mi jön be persze.
Ott is vannak részvények, olaj, futik, satöbi... és nagyon baráti a díjszabásuk, gyakorlatilag ecn árakon dolgoznak.
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:12
Előzmény: #220  Phylaxa
#223
úgy néz ki a nem teszi be az üzeneteket a rendszer a fórumba...
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:09
Előzmény: #220  Phylaxa
#222
Köszi a választ!

Még egy olyan kérdés, ha pl euro számlám van, és olyan devizapárokkal nyitok pozíciót, amiben nem szerepel az euro, akkor az jóval drágább kell hogy legyen az átváltási költségek miatt? Érdemes így más devizapárokkal kereskedni?
Vannak más ilyen buktatók?

Remélem nem borzolom a kedélyeket a kérdéseimmel, amúgy tervezem, hogy sokat tanuljak a forex-el kapcsolatban:)
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 10:04
Előzmény: #220  Phylaxa
#221
És ha jól értelmezem, akkor ha pl. euro számlám van, és olyan devizapárral nyitok pozit, amiben nem szerepel az euro, akkor lényegesen nagyobbak a költségek az átváltások miatt.
állnak fennt egyéb veszélyek is?

Bocsi ha borzolom a kedélyeket naiv kérdéseimmel. Természetesen utána fogok nézni, tervezem, hogy sokat tanuljak:)
Phylaxa 2009. 11. 05. 08:57
Előzmény: #219  BullishVik
#220
Abban a pénznemben ami szerinted nem gyengülni fog, hanem erősödni az euróhoz képest.
BullishVik
BullishVik 2009. 11. 05. 08:52
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
Sziasztok!

Anbrigi, gratulálok a szép eredményekhez.
A forexhez sajnos annyira nem értek, ezért van pár alap kérdésem, amit a tapasztaltabbak biztos meg tudnak válaszolni:
Milyen pénznemben érdemes megnyitni a számlámat, ha mondjuk nekem itthon jelenleg eurom, illetve forintom is van, dollárom nincs, és főleg az úgynevezett "forex majors"-el kereskednék.
A saxobankról mi a véleményetek, ott nyitnék számlát, mert ott lehet külföldi részvényekkel is kereskedni, és így elő ránézésre jók a kondíciók.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 11:57
#218
Mivel többen kérték chart szerüen a twitter.com/fxtrend
oldalon vezetett trading javaslataim eredményét.
Mostantól megtekinthető az alábbi oldalon.

www.fxtrend.hu

üdv

2009.08.26 - 2009.11.03 azaz
10 hét alatt 123,65 % eredmény
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 23:18
#217
sziasztok

Tudnátok segíteni abban, hogy devizapárok technikai elemzéséhez honnan érdemes beszerezni árfolyamokat? És milyen TA programot használtok?

Offline módon is használható programra gondoltam, fibo szintek, mozgóátlagok... és leginkább eurhuf, eurusd, usdhuf párokra.
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 16:45
#216
A mult hozzama nem garancia a jővöbeli hozamokra, nagyon magas kockázatú befektetési forma.

Leírom a gondolataimat és meglátásaimat a piacról. Pontosabban hogy én mely deviza párban látok aktuálisan lehetőséget.Akit érdekel ingyenesen még regisztráció nélkül is, nézheti. Nem a levegőbe beszélek konkrétan le írom mit vennék vagy adnék és ehhez milyen stopot javaslok. Valamint a stopot, ha módosítom milyen szintre módosítanám. Egyszerre csak egy pozi van nyitva.Minden estben 100 000 nagyságú a pozi a tőke pedig 8200 USD amire a hozzamot most is számoltam. Új pozi akkor nyílik, ha így kezdődik a bejegyzésben Trading Tipp…………. Ha van naponta 6*10 percet akkor még nyugodtan dolgozhatsz is mellette.
Magyar időszerint frissítés: 07:04_10:04_13:04_15:04_18:04 (+ - 4 perc)
extra esetben 21:04 is.

Az alábbi oldalon tudod követni milyen tipp van éppen érvényben. .

twitter.com/fxtrend

Mindenkit szeretettel várok
Törölt felhasználó 2009. 11. 02. 08:11
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#215
Nézd, számomra ez a hozam elfogadható, és soha nem adtam még hangot elégedetségemnek. Van tőkegarancia, 65.000 EUR-ig, és a cég jutaléka 25 % amennyiben 100 ezer EUR-ig kezeltet számlát.
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 20:16
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#214
csak egy példa: ha az olaj ára lefelé tendál , akkor a cad és az aud is leesik .. /bármit is mutat a ta/

a fundát azért nem szeretik sokan , mert tudni kell mindig az adatokat promt , úgy kombinálni illetve reagálni is .. ez meg eléggé macerás dolog , és ráadásul az objektív kombinálás miatt eléggé kockázatos is .. Viszont aki a fundát jól tudja elemezni ,és azt vegyíteni is képes a technikai elemzéssel , na az a trader biztosabb lábakon áll.

gbaker 2009. 10. 31. 20:13
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#213
Jelenleg a Marketiva-t használom, pár száz $ van benne. Eddig nem volt vele gondom, igaz pénzt még nem vettem ki.
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 20:02
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#212
Sziasztok

Ha szolgáltatót kerestek, olyat keressetek akik mögött bank van vagy egyéb nagy szervezet.
Talán Őket jobban ellenőrzik és kisebb az esélye, hogy csalnak. Egy offshore fxes szolgáltató. Hát?!
Igyenpénzzel?!
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 20:02
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#211
ez azért nem ilyen egyértelmű ... a TA jó dolog , de a párok mozgása nem egyedülálló módon csak a TA szerint működik .

. .. bár az igazság az , hogy én is a TA -ban hiszek . Az ellentmondás ott van , hogy bizony párszor ráfáztam , hogy pl. bizonyos igen erősnek számító makrókat nem vettem figyelembe . Ezek seperc alatt bizony nagyon nagy mozgásokra képesek , illetve vannak olyan esetek is , amikor a trendet is képesek megforgatni . Nem sűrűn történik ez , de amikor működik, akkor azt bizony nem lehet figyelmen kivül hagyni .

de nem ám ...
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 19:54
Előzmény: #207  gbaker
#210
sztem ne kockáztasd a zsédet .. csak a mások által sok ezren már kipróbált több éve és most is üzemelő cégekhez add a pénzedet .
gbaker 2009. 10. 31. 18:45
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Valódi pénzzel is kereskedtél? Rossz volt a tapasztalatod?
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 18:37
Előzmény: #207  gbaker
#208
Én nézegettem már de nem kereskedem vele
gbaker 2009. 10. 31. 18:32
#207
Kereskedik valaki a plus500-on?
Törölt felhasználó 2009. 10. 31. 16:58
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#206
Bocsánat a többszörös beirásér, nem volt szándékos.
De sajna mintha néha, nem müködne rendesen a Portfolio oldala nálam.
üdv.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 21:21
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
kiváló
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 20:20
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#204
Nálam technikai elemzés a döntö és nem birálom felül a fundamentumok miatt. amennyiben a technikai elemzésem mutat egy irámyt megkötöm, és kész.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 18:07
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#203
a technikai elemzés fundamentumokat nem ismer
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 18:07
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
a technikai elemzés fundamentumokat nem ismer.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 18:05
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
a technikai elemzés fundamentumokat nem ismer.

üdv

Topik gazda

Anbrigi
5 4 1

aktív fórumozók