Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:43
Előzmény: #9979  Törölt felhasználó
#9980
minusz csokken :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:42
Előzmény: #9974  myrath
#9979
ez egy spiral, ha tul draga az olaj, akkor csokken a gazdasag csokken ami olajar eseshez vezet, mivel akkor tenyleg kevesebb kell belole.

azert ennyire draga meg mert a bric orszagok meg novekedenek...kina 8 szazalekot csinal jovore is, tehat ok veszik....majd ha ok belassulnak akkor kezd majd csokkeni az ara...vhol 80 dollar kornyeken lenne jo a vilaggazdasagnak es a kitermeloknek is....annal joval magasabb most...
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:32
Előzmény: #9975  Törölt felhasználó
#9978
na ja ... /11:02 hír/

szóval azt mondja /ami igaz/ hogy az arany korrelál az snp-vel ..

de azt jósolja , hogy lemegy az 1450 szintig mielőtt fel az 1,8k ra ..

ok ..

de ha együtt mozognak ,akkor ezzel azt is mondja , hogy az snp is lemegy vagy 300 pöttyöt / 900 környékére :o) és onnan majd fel vagy 400 -t .

én nem bánnám ha igaza lenne.. annyiban van ráció hogy lemegy az snp , de nem hinném , hogy ennyit , mivel onnan ki-kik és mivel hoznák fel ?

itt már nem a bankok játszanának főszerepet mint ok, hanem az államok eladósódásai amiknek lehetetlenségekbe torkollanának ..

ha az snp 1000 dodo alá menne, akkor sztem vagy évtizedig az akörnyékéről nem mozdulnánk , mert egíszerűen nincs -nem lenne mivel elrugaszkodni onnan .

volt/van már kötvényekkel, pénznyomatással, Q-k garmadával probálkozás .. egyszerűen én nem látok más lehetőséget amivel onnan fellendülhetne bármi-bárki is.

sztem ezé nyomatják fel az olcsó dodoval az 500 vállalatot, hogy legalább pénzeszközökkel olyan magasságra menjen fel a cucc ahonnan sokkal nehezebb annyira leesni ami ezt a helyzetet előidézhetné ..

még mindig jobb egy adott szinten sávoznia a v.gazdaságnak , mint olyan szintet elérni , ahol mindenáron csak külső segítséggel lehetséges a kilábalás / ráadásul nincs most már nagyon ilyen eszköz /
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:28
Előzmény: #9964  Törölt felhasználó
#9977
11:02-es hír: 1450-ig esik, nem tudod :o)
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:25
Előzmény: #9969  Törölt felhasználó
#9976
azért az az igazság, hogy a legutóbbi 2-3 megmozdulásukkal, és kijelentéseikkel nagymértékű arroganciáról tettek tanubizonyságot, ill. a hazugságaik már másokat is kezd idegesíteni, úgyhogy politikailag nem áll senki mögéjük, ha meg neki mennének iránnak, akkor az egész arab világ beállna, és kő kövön nem maradna, mire egyáltalán usa lépni tudna.
ez a libanon ügy is... hát... a legutóbbi hazugságuk... huh... erős volt még nekem is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 11:12
Előzmény: #9973  szarvasvadasz
#9975
az olaj - mint a világ egyik stratégiai alapanyaga - ma is a kereslet és kínálat függvényben van beárazva /ha kevesebb kell belőle , akkor azzal együtt az is .

tehát egyensúly van a piacon az ára tekintetében ..

ha ez felborul /akár fenyegetés formájában is / akkor a piacok azt árazzák/ lereagálják attól függő nagyságban hogy mekkora a fenyegetettség .

irán esetében mint olajtermelő, potenciálisan fenyegetett mind az olajkútjai mind a kitermelés tekintetében .

nem lehet tudni hogy politikailag-gazdaságilag mely más olajtermelő arab országok minként reagálnak erre a speciális háborúra /gondoljunk itt a legvégső esetre : az olajcsapok elzárására

a háború amúgy többlet felhasználással jár a rendelkezésre álló készletekből és azon felül is ..

a kimenetele /vagy az ideje - elhúzodása , vagy netán eszkalációja miatt / minden egyes háborúknak kétséges ,pláne ha egy olajtermelő országban van , hiszen ott a kieső exportot pótolni kell a többieknek , ami szintén árfelhajtó hatás ..

de még sorolhatnám ,csak ami hirtelen az eszembe jutott...
myrath 2011. 12. 13. 10:47
Előzmény: #9973  szarvasvadasz
#9974
Szerintem mert a legolcsóbban bányászható olaj már fogytán van, így a termelés költsége emelkedik, illetve a kitermelés korlátozásával alkalmazkodnak a kereslet alakulásához, igy magasan tudják tartani az árakat.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 12. 13. 10:36
Előzmény: #9972  Törölt felhasználó
#9973
De miért drágul az olaj, ha kevesebb kell belőle (recesszió)?
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 10:27
Előzmény: #9968  szarvasvadasz
#9972
egyértelműen a recessziót mélyítené el ha 150 - 200 dodo körülire ugrana az olaj ... hiszen a gazdaságok lassulásához társulna egy tovagyűrűző megugróan magas alapanyag költség is , ami minden téren jelentkezne .

ez még fiskálisan is megbolygatná a rendszert , mert a magas költségek miatt lehetetlenség az áladósságokat csökkenteni, az tovagyűrűző inflációról nem is beszélve .. ..

a kezdődő /ha egyáltalán/ növekvő fogyasztásokat visszavetné, a kevés megtakarítások is szűkülnének , mert a növekvő költségek -árak miatt ahhoz nyúlnának elsősorban .a hitelek visszafizetésének alig elkezdődő konszolidációja is összedőlne

gondolj mind az állami beruházások és a vállalkozások újabb tehertételére , ami a napokban így is neccesek .
Denever 2011. 12. 13. 10:13
Előzmény: #9970  Törölt felhasználó
#9971
Dax lehet betölti a hagyott rést: 5530-on a napokban.
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 10:03
Előzmény: #9968  szarvasvadasz
#9970
a vilaggazdasag, azon belul foleg usa es kina gazdasaganak jelentos lassulasa....
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 10:01
Előzmény: #9967  Törölt felhasználó
#9969
Irán azért komoly falat, őket nem lesz könnyű már most sem lerendezni. Ezt a zsidóknak maguknak kellene elintézni, USA ebből most kimaradna. Bár szerintem a vezetést nekik ismét sikerülne meggyőzni , mint tették már párszor... :(
viszont akkor olajár elszabadul...ismét terrorveszélytől rettegne a világ...

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 12. 13. 09:59
Előzmény: #9967  Törölt felhasználó
#9968
A drága olaj mit jelent?
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 09:31
Előzmény: #9964  Törölt felhasználó
#9967
meg aztán itt van irán is ...

sztem nagyon csöndben valami készül itt is , mert vagy tesznek valamit vagy nem ... de az tuti hogy nem lehet a végletekig húzni , hiszen ha a centrifugálással eljutnak a finomított izotóp előállításáig akkor már késő lesz ..

de ha meg készül és kiszivárog előbb utóbb , akkor az olaj az egekbe megy , ami meg tudjuk jól hogy mit is jelent
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 12. 13. 09:16
Előzmény: #9961  Törölt felhasználó
#9966
Szerintem sanszos a pink figura a képen: letöri a (B) az októberi aljat és onnan egy erős impulse-zal pattan egy jót és szétszívatja a buráját mindenkinek (vagy csak az enyém) :o

link
ambrika 2011. 12. 13. 09:07
Előzmény: #9963  Törölt felhasználó
#9965

:)))) kössssz!
.....elromlott a liszt,... ...lisztjavító....:))
...:)) ...kebelbarát... Hát ez óriási(térfogatnövelő nélkül):)))

3145 volt okt.04-én a mélypont.
Lefelé.
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 09:05
Előzmény: #9962  myrath
#9964


mivel az arany már a régen várt korrekcióban áll rögtön megjelentek a vésztjosló elemzői kommentek .

"nem is menekülő cucc az arany..." ,
"elfordultak az alapok és a befektetők az aranytól... "

a
egy hete sincs tán hogy ugyanezek azt írták , hogy az arany /ezé-azé/ 2 ezerig száguld..sőt! volt olyan aki 20 ezret vizionált pár éven belül

ezek az elemző palik tök úgy viselkednek , mint a kezdő traderek ...

ha jól lemegy az snp , akkor vége a világnak

ha meg fel , akkor meg 10 ezerig tuti hogy meg sem áll ..

***

us azé esik sztem , mert most elkezdték az állampapírokat venni inkább az ami büfik a rv-nyek helyett .. / eddig tartott kina és az eu csúcs - amire ráébredtek két nap után hogy szinte semmit nem old és oldott meg - viszont ez rengeteg büfit kiszedett a pozijából..

sztem ez a két nap is hozzájárult az arany felgyorsult lejtmenetéhez, mivel a veszteségeiket az ide lerakottból /is/ pótolták-pótolják .

Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 08:23
Előzmény: #9962  myrath
#9963
jó reggelt
reggeli mellé link
elértük tegnap az októberi mélypontot (eurusd),merre tovább...
a mikulás rally érdeklődés hiányában elmarad...v. csak mélyről indul...ugye USA-ba a karácsonyi ajándékot is ő viszi
myrath 2011. 12. 12. 18:08
Előzmény: #9961  Törölt felhasználó
#9962
Mér esik USA?
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 17:13
Előzmény: #9950  szarvasvadasz
#9961
hát ez most - eddig - nem valami biztató

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek