Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 04. 03. 07:53
Előzmény: #19837  eurocent
#19840

Az usa éppen az esés B szakaszát rajzolja a Dow-ot és az Sp500 új aljra várom ebben az állásban. 
pomperj
pomperj 2020. 04. 03. 07:50
#19839
1)SPY daytrade
Az utolso 2 nap egy szigetfordulos formacionak  nez ki, mint (b) hullam alja, ha ma egy gap-up indulas volna
Tovabbra is jonak tunik a korrekcios (c) hullam varakozas felfele, 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200403v00scl0iu.jpeg
,
2)Olajban tart a wave(4), korrekcios fel-hullam, 
igy  a 19,27 alj tehat nalam wave(3) hullam alja,
es mivel (2) zigzag volt, most egy flat vagy oldalazo haromszog a valoszinu alakzat, 
minden esetre: rofidtavon a fibo 38%=32-33 kornyeken van, egyelore oda varhato a (4) csucsa
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200403v00sk7t3g.jpeg
,
3) A legnagyobb felelem Majus-Junius honapra varhato,
a jarvany szakertok is oda teszik a varhato csucsot, 
es a DOW Bear piaci A-B-C alakzata vege is nagyjabol oda jon ki,
szoval egyreszt keszulni kell LAKE es APT  poziciok (remelt LPPL alakzatos)  raketa-csucsara is
(a vegen talan SCI es CSV is kilohet),
de fokeppen, a NAGY bevasarlasi alkalomra is, es ugy 70-80% long portfoliora tervezek atallni
valoigaz 2020. 04. 03. 07:48
Előzmény: #19835  SPraga
#19838

Az megvan, hogy egy jegybank nem lehet nyereséges?
A jegybankok nem rendelkeznek saját bevétellel.  Egy jegybank akkor végzi jól a dolgát, ha eredménye nulla közelében marad. Kétféleképpen termelhet bevételt, figyeli szabályozza a piacot és ha kell büntet, ebből keletkezhet olyan bevétele ami elegendő lehet működési költségeinek fenntartására, így nem kell a költségvetésből finanszírozni működését.
A másik lehetőség amikor saját devizáját gyengíti (ez most a forint) és így keletkezik bevétele, ez azonban nem bevétel, ezt a saját deviza gyengüléséből keletkezett bevételt kötelezően vissza kell (lene) fizetnie a költségvetésbe.
Az MNB. nyereségessége mindenképpen olyan figyelmet érdemel, ami indokolttá teszi a fokozott óvatosságot ezzel kapcsolatosan. Tehát nem szabad nagyon örülni ennek a nyereségességnek, amit éppen a gyenge forinttal fizettetnek meg.
eurocent 2020. 04. 03. 07:46
Előzmény: #19833  valoigaz
#19837
Értem. USA piacon most mit tradelnél (ticker, irány, célár)?
pomperj 2020. 04. 03. 07:42
Törölt hozzászólás
#19836
SPraga 2020. 04. 03. 07:29
Előzmény: #19822  hellforceone
#19835
 ,,Elismerésem” a stílushoz...Értem én, hogy ez az eredményességnek csak egy szelete...de, az MNB értékeléséhez...ez az információ megvan?! ,, Kiemelkedő, 254,7 milliárd forint nyereséget ért el 2019-ben a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Az MNB igazgatóságának megítélése szerint a jegybank elégséges eredménytartalékkal rendelkezik, így a meghozott döntés értelmében az eredmény többségét, 250 milliárd forintot osztalékként befizeti a költségvetésbe, aminek átutalása már pénteken megvalósul”
valoigaz 2020. 04. 03. 07:21
Előzmény: #19833  valoigaz
#19834
Javítás: megértetni az elmélet hatékonyságát.
valoigaz 2020. 04. 03. 07:15
Előzmény: #19829  eurocent
#19833

Jónak vélt kereskedési ötletek.
Nincs olyan kereskedési stratégia/ ötlet ami mindnyájunk számára egyformán jövedelmező és működő képes lenne. A mennyiben lenne ilyen, úgy már a piac sem létezne, ezzel szerintem még egy kezdő kereskedőnek is illik tisztába lenni.
Nekem Elliott elmélete vált be, kb. 20-éve foglalkozom vele, de nem volt könnyű megérteni amiatt, hogy a neten rengeteg hamis félrevezető információt találtok ezzel kapcsolatban. Tökéletes leírása semmilyen irodalomban nem található meg. (Bence Balázs is csak nagy vonalakban, ami használhatatlan, tájékoztat könyvében)  Minden információ ami használható, úgy kell összecsipegetni és kiszűrni a számtalan sok félrevezető információ közül, ami nem egy egyszerű feladat és csak évek múltával fog egy hatékony kereskedési stratégiává válni.
Amikor néhány évvel ezelőtt próbáltam meg érteni az elmélet lényegét és hatékonyságát, rengeteg negatív visszajelzést kaptam, így azóta nem is erőlködöm ennek magyarázatával.
Az angol nyelvű oldalakon Jeffry Kennedy aki szerintem legjobban képben van ezzel a szakmával, rengeteget tanultam tőle és neki köszönhetően értettem meg az elmélet mechanizmusát, így aki szeretné elsajátítani annak őt ajánlom.
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 07:03
Előzmény: #19826  Törölt felhasználó
#19832
A középen állás nem népszerű.
Innentől igyekszem mondandómban a gazdaságra szorítkozni.
valoigaz 2020. 04. 03. 06:37
Előzmény: #19829  eurocent
#19831
Még valami. A kolléga belinkelte Surányi György gondolatait, teljes mértékben egyet tudok érteni vele.
valoigaz 2020. 04. 03. 06:34
Előzmény: #19829  eurocent
#19830
Nem értelek, én csak válaszoltam az alattam író gondolataira. Értem én, hogy egy elnyomó diktatórikus rendszer kibontakozásában vagyunk, na de ennyire?
eurocent 2020. 04. 03. 06:26
Előzmény: #19828  valoigaz
#19829
Ez itt a Financial Forecasts topik. Legyél szíves a témához szorosan kapcsolódó jónak vélt kereskedési ötletekről (ticker, long/short) írjál. Szíven szerint törölném innét az ilyen jellegű redundáns hsz-eket.
valoigaz 2020. 04. 03. 06:06
Előzmény: #19826  Törölt felhasználó
#19828

Tedd félre a Gyurcsány fóbiádat és barátkozz meg azzal a gondolattal, hogy a legnagyobb pusztítást éppen Orbán okozta Magyarországnak. Orbán volt legtöbbet hatalmon a rendszerváltás óta, így teljes egészében az ő számlájára írandó, hogy az ország csúfosan leszakadt a velünk együtt csatlakozott országoktól.
Felesleges itt még mindig Gyurcsányozni, ma már csak Orbán agymosott hívei Gyurcsányoznak, aminek a vége az lesz, hogy Magyarországot kidobják vagy kivezetik az Eu-ból amivel soha nem látott szegénység fog beköszönteni a magyar emberekre. Én bízom benne, hogy Magyarország ki lép az Európai unióból, mivel Európának semmi szüksége Európát romboló társadalmakra. A magyar mindenkit gyűlölő nép meg is érdemli, hogy Európa le mondjon róla.
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 05:08
Előzmény: #19816  CDow
#19827
vagy az is lehet hogy az emberek mashogy nottek fel...
kimaradt az 1 es 2. vilaghaboru; 56 meg majdnem 40ev kommunizmus; es egy korabban jol mukodo fogyasztoi tarsadalomban, ahol szinte mindig lehet kapni mindent az emberek elszoktak vagy nem is igazan szoktak tartalekokat kepezni...
WC papir ideiglenes hianya jo par orszagban elofordult az elmult napokban...
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 03:55
Előzmény: #19822  hellforceone
#19826
Nem szükséges bosszankodni.
A kormány sorsa már 2019 telén Vuhanban megpecsételődött. A pillangó szárnya meglebbent...
Az óriási probléma az, hogy lehet látni ki fog következni a sorban. Pont az, aki az orbánizmust okozta. Gyurcsány. Ettől a hideg fut végig a hátamon.
Én mióta az eszemet tudom, mindig ellenzékben voltam. Gyurcsányi időkben a bal oldal jelentgetett fel, most meg a jobb. Hihetetlen. És megint ellenzékben leszek majd.
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 03:41
Előzmény: #19824  Törölt felhasználó
#19825
Surányiról:
Egyébként ahogy egy Dakota közmondás tartja: attól, hogy az arizónai nagymamád néha lekever egy nagy taslit, még nem biztos, hogy az ellenséged.
Törölt felhasználó 2020. 04. 03. 03:31
Előzmény: #19820  Zedisdead
#19824
Nem akarlak megsérteni, de olvasd el még egyszer.
Nem erről szól, amiket leírsz. Félreérted.
CDow 2020. 04. 03. 02:33
Előzmény: #19819  frossnag
#19823
Szia
Ajánlom figyelmedbe Bence Balázs sikerkes kereskedő című könyvét.
Amit a technikai elemzésről tudni kell minden benne van, ugyanakkor mentes a fölöslegesen sok haszontalan indikátortól.
hellforceone 2020. 04. 03. 02:23
Előzmény: #19820  Zedisdead
#19822
Látszik, hogy fidess buznyák vagy, már bocs, de eléggé felhúzott, amit írtál! Menj, aztán nyalj be viktorkának. Az írás lényege talán nem csak ezekben a számokban van, hanem abban, hogy talán kicsit több alázat pont a nagy PIACCAL szemben jobb lett volna! Majd eltolcsy megmutatja, hogy működik az unortodoxia..
 Magyarország egy icipici kis gazdaság, amelyet a nagy világ és a az igazi piac ha kell, úgy seper el, ahogy majd most megéled valószínűleg. A nagypofájú kivagyiság, az MNB politikája megmutatja majd most a másik orcáját. A legnagyobb bajt pedig abban látom, hogy ez a mocsok banda az embereket újra nyakig eladósította, semmi nem számított, öntötték a milliárdokat a hülyeségre, pedig pont hogy a jó időkben kellett volna fegyelmezett, szigorú gazdaságpolitikát folytatni, hogy a rossz időkben lehessen lazítani. A nép talán végre felébred majd ebből a lázálomból és felismeri a helyzetet - bár erre nagyon kis esélyt látok -, de akkor viktor jobb, ha már most pakol és menekül, mert a lámpavasra fogják húzni, hiába TEK vagy bármi más szervezet... szolidaritás?? Jó lenne, ha megismernéd mi az, viktorék ugyanis kiirtották az olyan nagypofájúakból, mint te magad vagy! Bocs, hogy eltértem a topic témájától...
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 03. 01:38
Törölt hozzászólás
#19821

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek