Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 19. 23:59
Törölt hozzászólás
#601
pomperj
pomperj 2018. 04. 20. 19:19
Előzmény: #597  pomperj
#602

1)A lenyeg ma is a bond futures. Mert leerkezett a support vonalra.
Itt egy kis felpattanas lehetseges. De nem ketlem, hogy 1-2 napos tavlatban le fog szakadni.
Es ahogy kell, az a leszakadas hamar begyorsitja majd az SPY tovabbi gyorsulasat lefele. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180420v00nu6472.jpeg
.
2)SPY most a 3. napja esik. Kezd ugy kinezni, ahogy vartuk.
.
3)Brent tartja magat 73 folott. Trump ugyan megfenyegette oket, hogy "the action will not be tolerated". Ketlem  hogy barmit tenni tudna ellenuk. Ugyanis ha embargozna vagy vamot vetne ki, mint Russia es Kina ellen, azzal egybol meg is duplazna az arat. Kormany beavatkozassal arakat emelni konnyu, csokkenteni nehez.
 
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 21. 10:05
#603
Egyvalamit mondjatok meg nekem. Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy kötvény- és részvénypiaci esés lesz, emellett infláció, olajár-emelkedés és dollárerősödés (utóbbi miatt feltörekvő piaci esés erőteljesebben). Az olajár azonban dollárerősödésnél nem nagyon szokott menni. 
Szóval az öt feltevésből valami nem stimmel. Vagy olyan mozgás lesz, ami eddig nem volt jellemző? 
(Lehet kihagytam valamit a számításból?)
opandup 2018. 04. 21. 10:24
Előzmény: #603  chart-trader
#604
Érdemes a teljes képet  nézni az olajnál...Ugyan fundamentálisan most egy emelkedés van kilátásban, de hetes időtávon egy nagyon látványos bear divergencia van benne, amire érdemes figyelmet fordítani. Azonban ha nagyon erős a funda, felülírhatja a lefelé történő mozgást..
kozi723
kozi723 2018. 04. 21. 11:20
Előzmény: #603  chart-trader
#605
Egyelőre a dollár lóg ki a buliból, mert hónapok óta megy a tilitoli 1,25-1,22 között. A másik négy állítás akár helytálló is lehet. Bár szerintem az olaj 75-80-nál feljebb nem megy. Mondjuk az is innen még akár 20% emelkedés. Vagy a dollár vagy az olaj elhasal. Én inkább dollár erősödésre és olaj stagnálásra számítok, de még az olajban van. 
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 21. 11:39
#606
Akkor az olaj a kakukktojás eddig a két vélemény szerint. :)
zodiac 2018. 04. 21. 13:05
#607
Aranyár szerintetek?
pomperj
pomperj 2018. 04. 22. 09:56
Előzmény: #587  kiegyezo
#608

1)A Noble kotveny tema.
Nem kovetem az olajszervizesek kotvenyeit. Most a  reszvenyeik szerintem  jobb reward, ugy a duplaja mint a kotvenye. A riziko meg nagyjabol ugyanannyi. De vilagos, hogy NE kotvenye  junk minoseg; igy aztan a JNK es HYG chartjanak elemzese adhat valami tampontot az NE kotveny kilatasaira. ES mas piacokra is utal, hiszen JNK jellemzoen a legkozelebb van a kotveny piacon a reszvenyekhez.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180422v00npo40n.jpeg
En nem vennek bele semmilyen kotvenybe itt. Ha nagyon muszaj, a 1Y treasury meg a legjobb.
.
Sokkal  erdekesebb az abra jobb oldalan a 10Y treasury kamat.
Eppen csak 1 tick-el, de KITORT.
Ha ez nem bizonyul fals-nak, ez nagyon nem ugy nez ki, nos, akkor hetfo se lesz jo napja a reszvenyeknek. Tovabbra is az a gyanu, hogy SPY mar (3 of 3) hullamban esik, most mar a korabbi 5 ervem (lasd itt lejjebb) melle jott 2 ujabb, meg erosebb erv, es eppen a fenti charton:
.
6)A JNK ujra megindult lefele, es itt begyorsulhat az esese.
7)Az USA 10Y kamat kitort, es igen hamar at fogja utni a 3.0% szintet. Ott sokan felebrednek a bull delibabokbol.
 
kiegyezo 2018. 04. 22. 10:15
Előzmény: #608  pomperj
#609
Köszi, hogy visszatértél a kérdésemre, megerősítetted a benyomásaimat.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2018. 04. 22. 20:30
Előzmény: #605  kozi723
#610
Sziasztok,
szerintem az olaj nem fog elhasalni, sőt egy újabb dollár gyengülés még meg is támogatja.
EU-ban arra számítok, hogy a pénteki alsó kanóc volt a IV. hullám és innen új csúcsra fut.
WTI pedig szintet lép. 76 dollár körül van a 0,618-as FIBO-ja a 2014 és 2016 közötti esésnek (most törte át az 50-eset).
kozi723
kozi723 2018. 04. 22. 21:36
Előzmény: #610  Fuleee_Bear
#611
Szia! Alapvetően ennek a verziónak én is jobban örülnék, van bőven olajos papírom. Hogy a mögöttes dollárom most ér többet HUF-ban vagy 5 év múlva, az majdnem mindegy. A szó szoros értelmében én sem várom, hogy hanyatt vágódjon az olaj, inkább csak bizonyos korlátok közé szorulhat. A termeléscsökkentés betartása végre remekül működik, brent és wti egyaránt szárnyal. De amint WTI ára stabilizálódik 70 felett, annyi palaolajos kapcsol még rá, hogy szerintem akármennyire is fogják vissza nem tudják majd a pala által kitermelt többletet is eltüntetni a piacról. Illetve el tudják, ha saját maguk (szaudiak, oroszok, OPEC országok) bezárják a boltot és még erősebben visszafognak. Az viszont további piaci részesedés vesztést okoz, és nem biztos hogy végeredményt számukra nagyobb bevételt eredményez. És is várom még a további emelkedést, 75-80 dolláros wti árfolyamon tudok elképzelni, viszont szerintem ott bizonyos tekintetben egyensúly fog keletkezni. Az OPEC betartja és kiterjeszti 2019-re korlátozásait, a palaolajosok rálépnek a gázra és kész vége. Az persze megint más tészta, hogy lesznek olyan olajos cégek, akik a stabilizálódott árak (75-80) mellett remekül fognak működni, hiszen ilyen árak mellett lesznek beruházások, új fúrások, új fejtárások, sőt az eddig szüneteltetett területek újra előkerülnek, hiszen ezen az áron már megéri majd beruházni. Ezen gondolatmenet alapján pedig elég jó helyen vagyunk RIG, DO, NE, SDRL, és egyéb olajszervíz cégekben. Ezekkel most már csak akkor lehet probléma, ha az árak tartósan újra 50-55 dollár alá csökkennének. Lássuk be, erre jelenleg szerintem keveseb fogadnának. 70 felett viszont ezek bitokában lehet bontani néhány évre előre a söröket. :)
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 09:04
Előzmény: #603  chart-trader
#612

A velemenyed  jo osszefoglalasa a fo iranyoknak.
Es epp az lenne gyanus, ha nem lenne egy-ket ellentmondas;-) En abban hiszek inkabb, hogy a piacokat kulon-kulon kell elemezni. Tudom es elismerem a szokasos korrelaciok hatasat, es utolag erdemes is figyelembe venni. Ha meg ellentmondas van, az meg nem okvetlen  biztos, hogy teves az egyik.
Amugy meg a 25 eves charton van azert kozeptavon, par eves tavlatra is  olyan idoszak,  amikor az USD/WTIC nem mozgott szembe egymassal. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nxk1e8.jpeg
.
2)Az Azsia devizak nemi gyengulest mutatnak par hete. Indiai Rupia maris eleg sokat gyengult, es gyengulo iranyban latszik fordulni a tobbi fontos Azsia deviza is.Es ha negnezzuk a dollar 2 fo kereskedelmi parjat (EUR, CNY),  akkor ott is inkabb a dollar-ero ujra eledo tendenciaval  lehet szamolni a kovetkezo negyedevekben.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nec6df.jpeg
.
3)Az Azsiai piacok ma inkabb oldalazo mozgasban vannak, varnak a NYSE  iranymutatasra. Onmagaban nezve 3 napja inkabb oldalazo -eso napok vannak. De az Azsia APEX oscillator lefele fordult penteken.
.
4)Az olajkiralysag Tadawul Indexe nagyon overbought-nak latszik, az olajban itt johet egy parnapos korrekcio.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nkah8p.jpeg
Tibi0002 2018. 04. 23. 10:55
Előzmény: #612  pomperj
#613
Nézem a 30y bond chartot, valahol 142-nél van a februári mélypont. Most épp ennél a szintnél gyengélkedik, talán alá is megy hamarosan.
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 13:49
Előzmény: #612  pomperj
#614

Gondolom kevesen erdeklodnek a commodity softs mufaj irant.
De a kave ETF-ekben sok eves eses utan most,  egy ritkan adodo szep alkalom latszik.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00n3wqdp.jpeg
kozi723
kozi723 2018. 04. 23. 14:04
Előzmény: #614  pomperj
#615
Én régóta nézegetem. Hamarosan vétel gyanús? 120 alatt már régóta kacérkodok a vétellel. Hol szállnál be?
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 14:17
Előzmény: #607  zodiac
#616

A GLD jo kis zuros idoszakban van mar regota. Eles fel-le csapkodas van napi szinten.
Nem fogsz sokra menni a velemenyemmel;-))
Az ALT.1 valtozatban emelkedo haromszognek nezheto, a TrueStrenght Indikator a hetes charton emelkedik, es ez megerositi a regi elkepzelest, hogy ki fog torni 1370 fole.
Az ALT.2 valtozat is konnyen elkepzelheto,, mint egy ABCDE=(N) oldalazo hullam, ami soha nme fog kitorni. Es a 2 ALT. kozul hajszalnyira az ALT.1-et preferalom, de csak hajszalnyira,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nr803u.jpeg
.
MIndenkepp ajanlom, hogy vard ki, amig a piac megmutatja a helyes iranyt.
A silver regota mint high-beta Gold viselkedik, szoval ha kitorne, akkor SIL lehet a jobb valasztas.
kiegyezo 2018. 04. 23. 14:39
Előzmény: #614  pomperj
#617
Nekem van kávém es kakaóm is. Az utobbi szerencsesen alakult eddig, jeleztem is annak idejen itt, hogy a szemelyes fogyasztasom a garancia az emelkedesre. Kávét nem iszom, vaskos minuszban is vagyok vele :-( Gratula a kolleganak, aki honapokkal ezelott itt bemondta, hogy lemehet kb. eddig.
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 23. 18:31
#618
valaki elárulná hogy wpg miért van ennyire szétcsapva? már az osztihozam is brutál. fundásan mi a probléma a céggel?
McDee 2018. 04. 23. 19:13
Előzmény: #618  bluefrog
#619
Nem túl jó omen mostanság pláza REIT-nek lenni.
http://www.filedropper.com/mallreits
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 23. 20:10
Előzmény: #619  McDee
#620
gondoltam h a szektor miatt is lehet ez a dolog, de TA alapján csábító. egy csökkenő ékben mozog. az alsó szára jó belépő lehet. az RSI naposon és hetesen 30 közelében, óráson alatta.
az osztihozam nagyon jó, a kérdés h tudják-e tartani. van olyan árfolyam ahol fundásan már indokoltnak tartanátok a vételt vagy kerülendő a szektor?
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 09:28
#621

1)SPY keszulodik egy latvanyosabb eseshez. Egyelore ezt gondolom a hullamszerkezetnek:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180424v00nn7bmz.jpeg
A Dow es Nasdaq ugyanigy nez ki.
.
2)A WB-orszag reportja Majus4.en varhato, Azert less erdekes, mert a Berkshire legnagyobb  reszvenypakettek mint Wells, CocaCola, Amex mind jo nagy esesben vannak (62--->51),  (45-->43), (100-->90) eddig iden. Es lehet, meg esni fognak, de az mar Q2-ben fog latszani. 
.
Persze lehet hogy a ceg operativ profitja a sajat tulajdonokbol pozitiv lesz Q1 vegen, de a tulajdonolt reszvenyek arfolyam-vesztesegei eleg nagyok, es megeshet hogy sok-sok ev utan lesz egy piros negyedev most WB teljesitmeny listan.
.
A dolog persze azert erdekes, mert BRK konyvszerint 1.4 szamot mutat. Ha kap egy horpadast a renome, akkor az PB=1.0 folotti goodwill szam is behorpadhat, es az egy 490Mrd-os tozsdei cegnel meglepoen rondan nezhet ki az Indexekben is.
.
3)A bond piac megallt, maradt a 10Y kamat 2,96%  szinten. A 30Y futures a 143 supporton ul.
.
4)A Dollar COT report massziv bull fordulatot sejtet. A tegnapi Dollar chartok is bull jelleguek voltak. 
Oriasi a Spekulatorok EUR iranti bull varakozasa. Ez ECB csutortokon adja ki a reportjat, a fel vilag azt fogja lesni.
.
5)Ezust nem birt attorni 17.40 ellenallason, es az arany is lefordult a 1360 ellenallasrol. Rovid 2 nap alatt jo nagyot esett. A tegnapi ket ALT. chart maradt ervenyben, es nem eldontheto merre van nagyobb esely kitorni.
Varakozas a jelszo.
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 09:31
Előzmény: #621  pomperj
#622

Itt van a lemaradt USD chart a OT bemasolt report charttal:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180424v00ncnv5e.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 10:16
#623

Olajszerviz RIG az iden megiscsak +10% emelkedest mutat, ami az SPY -10% eseshez kepest kepest kivalonak mondhato. A rendeles allomany maradt 12.5Mrd, es van 8 Mrd opcios elorendeles. Ez 3 evi munka allomany, hatralek. Kinek van meg ennyi?
.
Ezzel egyutt PB=0.38, szoval csodbemenesi szintre van arazva. Innen nezve az Sp500 PB=3.1 szintje hova van arazva?? Majdnem 10-es a szorzo (!), es az mind aremelkedesi potencial. 
.
RIG majus 2.-an tervez jelenteni. Az utolso fleet status report pozitiv volt. Kaptak 4 uj megrendeles -hosszabbitast, de az dayrate erdemben nem  valtozott.
.
A hetes chart konstruktiv. A napos charton valami kis flag latszik most, ami folytatasi alakzat. Van egy egesz jol kinezo momentum felfele most a hetes charton. Most 12.5 arfolyamon van, 2 even belul 30-40 savba varom.
Nalam RIg tovabbra is a legjobb olajszerviz ceg, es egyben a legjobb longterm investment tema. Value alapon es  hosszu tavra.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180424v00nww2tg.jpeg
Boole 2018. 04. 24. 10:16
Előzmény: #623  pomperj
#624
https://www.mql5.com/en/charts/8602987/oils-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/8602995/golds-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/8603015/golds-d1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/8603041/usdjpy-d1-x-trade-brokers ;
Az aranyban a rövid emelkedő trendvonalat letörtük, ezért ha holnap is alatta zár, akkor 1301-1285 közötti sáv rövidre elérhető. Ha az 1285 USD-t is letöri, akkor nagy esés várható. Azonban, ha 1350 USD felett tudna 3x zárni, akkor nagyobb esélye van az 1580-1600 USD közötti elérésnek. Az USDJPY ismét jól mutatta, hogy az arany mikor fordul le.
Boole 2018. 04. 24. 11:24
Előzmény: #623  pomperj
#625
Abszolút egyetértek. A RIG korrekciós célára 40 USD vagy 30 EUR, amelyet 2020-2021-ben érhet el.
Keffer 2018. 04. 24. 12:18
Előzmény: #621  pomperj
#626
A dax meg olyan, mint ha a 2017. május-júniusi lokális csúcs óta valaki egy hatalmas trombitát rajzolna. Na, ha abba belefújnak...
Tibi0002 2018. 04. 24. 12:25
Előzmény: #623  pomperj
#627
A yahoo finance elemzői konszenzusa RIG-re idén és jövőre -0.68 és -0.57 $.  12 $-os árfolyamhoz ez akkor lehet jó, ha az elemzői várakozásokat meg fogja haladni, szerintem.
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 18:54
Előzmény: #621  pomperj
#628

1)Ugy tunik, a ma chart  varakozas SPY mozgasra egesz jol bevalt. Az eses gyorsulo, Dow eddig -1.18%, es erzesre is wave (iii of 3) jellegu az eses. A kritikus support mar csak 2.5-3%-al van lejjebb. 
.
2) Az olaj temaban a legfontosabb chart az USA olajkeszletek, es a WTIC ara. Ugy tunik, egyelore mind a ketto a varakozas szerint mozog.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180424v00n5k6za.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 19:14
Előzmény: #627  Tibi0002
#629

Lehet igy is nezni. De idoben szinte biztosan maskepp lesz: amikor RIG jobb szamokat fog reportolni a varakozasoknal, nos, addigra a mai arak megduplazasban lesznek.
.
Szerintem most van itt az alkalom.  3 eve nincs olaj beruhazas. A meglevo kutak hozama erezhetoen csokken. Az Eszaki tenger es Brazil mar kozel full kapacitassal dolgozik. A GULF-ban Mexico es Texas termelese jovore 15%al lesz kevesebb, ha nem furnak. Mar arverezik az uj mezok kontingenseit, amik 19-ben kezdhetnek dolgozni. De addig az arak emelkedni fognak.  Rengeteg munka maradt el. Bebizonyosodott, hogy a  fracking nem birja potolni a kiesest, az USA keszletek csokkennek. Sok olajat a tenger alol lehet felhozni.
.
Mostanra az arak +15%al emelkedtek 1 ev alatt a benzinkutaknal. Szerintem Bp-en es Berlinben is. Lesz az joval dragabb is.
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 24. 20:06
Előzmény: #629  pomperj
#630
wll is ütésálló az olajosok között.
Tibi0002 2018. 04. 24. 20:07
Előzmény: #629  pomperj
#631
Mondanám, hogy longzáró buli van amerikában, de ilyenkor a nap végére szeretik felhúzni. De legalább közeledtünk valamennyit a februári mélyponthoz.
pomperj
pomperj 2018. 04. 24. 21:55
Előzmény: #631  Tibi0002
#632

A 10Y kamat hajszallal, de uj csucsra,  3.003% szintre felszurt. A 30Y bond futures is 142.30ra is lement, az is uj melypont. Innnen ugyan meg holnap visszamaszhat, dehat nyilvanvaloan a zabzsem sem fer a bond-tulajdonosok hatso felebe. Kis menetkozi korrekcio lehet, par orara.
Tovabbra is: Cash is king.
pomperj
pomperj 2018. 04. 25. 07:46
Előzmény: #631  Tibi0002
#633

Amikor egy elgondolas a piacon eppen jo strukturanak  tunik, na, akkor szeret nagyon megtrefalni. Ugyhogy most azert eloveszem az SPY folytatasra a regi ALT.2 chartot, hogy vajon most mit mutat ? Lehet-e hogy megis az a wave (4)=ABCDE formacio alakul ki?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180425v00njaou.jpeg
.
Igen, meg mindig lehet. Nem szep, nem is araanyos alakzat. De lehetseges. Amig nem szakad le az SPY= 2550 support, addig ez is ott van a lehetosegek kozott.
.
Ha igy lenne, akkor egy egeszen meredek, igen latvanyos rally lehet belole.  Akkor menni kell vele, es  full longban kielvezni a nagy 9 eves rally legutolso par honapos  szakaszat, wave (5 of 5) hullamot. 
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 25. 08:51
Előzmény: #633  pomperj
#634
Jó, hogy feltetted ezt, én nagyobb esélyt adok ennek. Még egy hullám felfelé új csúcsra és onnan jönne a zutty. Ha kérdeznétek miért, inkább azt mondanám, ez az érzésem már hetek óta rövidebb távon. Túl egyértelműnek látszik, hogy innen egyből esés jöjjön.
Jó szivatókörök voltak az elmúlt hetekben-hónapokban, de igazi beültetést nem láttam. Ha jönne egy új csúcs, az kivéreztetné a shortosokat, a longosok meg szép számmal megjelennének. Na, ez lenne az igazi piaci szemétség...
Törölt felhasználó 2018. 04. 25. 09:58
Előzmény: #633  pomperj
#635
Szia,
Eltelt 3 honap, elismeres es koszonet jar azert, hogy tovabbra is megosztod velemenyedet es elkepzeleseidet es hogy idot szakitasz arra, hogy az atlagostol eltero nezopontot ossz meg masokkal....
A hsz-id es velemenyeid nagy reszevel egyet ertek, es mindig kiemelt figyelemmel olvasom a Bond piaccal kapcsolatos velemenyed ill. hsz-dat....
Lehet hogy felre ertettelek,de 1 dologban kicsit mas velemenyen vagyok ez pedig, hogy a FED szerintem nem fog beavatkozni piaci esesbe....
te pontositsunk hogy en mire gondolok:
- ugye az elozo 2-2,5 evben a FED beavatkozott amikor is limittel estunk es nyilvan jo nehany turpisagot bevettettek hogy a jo hangulatot fenn tartsak, es tovabbra is valoszinunek tartom, ha limittel 7% ill. az felett esnenk nyitasban vagy nap kozben akkor elkezdenenek lepeseket tenni...de ha marad a szep lassan csordogalunk lefele, es havi 2,3 esetleg 5%-al lejjebb kerulnek az indexek arra a FED nem hinnem megmozdulna...; ha pedig az indexek a kovetkezo 2 negyedevben esnenek (2 elore, 1-et hatra ill. kisebb, kozepes esesek majd ezeknel nyengebb emelkedesk nem fogjak a FED-et arra kenyszeriteni hogy komolyabban mozduljon)....
Szerintem a FED jobban erdekelt a kotveny es deviza piacon....a balance sheet leepiteseben ill. a kotvenyek eladasaban annyira en nem hiszek inkabb ugy gondolom, hogy hagyjak kifutni a rovidebb lejaratu kotvenyeket, az ujabbakat pedig nem vasaroljak hasonlo aranyban mint ahogy kifutnak a regiek...ez pedig ugye a kereslet elmaradasa (FED, Kinaiak, es a primery dealerek kevesbe motivaltak a front running uzlet vitelben)...igy a kotvenyek hozam szepen emelkedik...szamomra ugy tunik a FED jocskan "behind the curve" szoval probal lepest tartani az emelkedo hozamokkal es emelni mertekelt utemben, mert ugy gondoljak hogy ezzel kepesek a gazdasagot megfelelo szinten tartani...
Szamomra ugy tunik hogy hamarosan 1-2 negyedev es egyre tobb ember szamara nyilvan valova valik, hogy a gazdasag (amcsi) jobban lassul ill. a gazdasagi aktivitas jobban lassul mint azt sokan gondoljak, es 2018 Q3 ill. 2019Q3 kozott en recessziora szamitanek....
Nem hinnem hogy a kamatemelesek tul sok jot tennenek se az usa koltsegvetesenek,se azoknak a vallalatoknak akik hitelt vettek fel korabban ill. olyan kotvenyeket bocsatottak ki amik valtozo kamatozasuak...
Ertem en hogy mo-on a fejltett vilaggal szemben az utobbi evekben jelentos ber emelkedes jott letre, de a nyugati fejlett gazdasagokban a berek merteke nem haladta meg az inflaciot, az elet szinvonal jelentosen nem javult...nehany eszkozosztalyban, ingatlan, kotvent,rv stb.stb. pedig extrem arazasok alakultak ki...amik tul sokaig velemenyem szerint fenntarthatatlanok....igy valoszinuleg hamarosan ujbol sok penz fog gazdat cserelni...
En a 10 eves amcsi allamkotvenyen kivul nehany nagyobb ceg arfolyamat figyelem...peldaul Google (alphabet) mar csak 2-3%-ra van a buvos 1000$-os szinttol, ha az esik akkor csunya dolgok tortenhetnek...(elokerulhet az "okado teve momentum")...
En szemelyes szamlan mar jo ideje netto shortban vagyok (kb.10-15%-os aranyban, ezekkel vedem hedgelem a meg meglevo long pozicioimat nehany cegben).
Sajat szamlan:
shortok:
AMZN,NTFLX, NDQ es SPY...(apple,nvdia,tesla, facebook shortjaimat zartam az elozo fel korrekcioban, es sajnos nem sikerult ujabb jo beszalo pontokat talalnom)...
longjaim:
EUR/RUB
Gold
Sugar
URA
AG
es FCX ( bar ezt hamarosan zarom mert ugy tunnik a momentum kereskedok kezdenek ebben hitet veszteni)...
Ezustot vennek15-15,6 alatt ha lenezne az arfolyam akar meg tokeattetelel is....
valoszinuleg majus es szeptember kozott bovitenem kell majd a fizikai nemesfem portfoliomat, mert az arany mar majdnem 20% ala esett (mivel a portfoliom erteke jelentosen nott mas eszkozosztalyokban)...
Ceges szinten tele vagyunk nemesfem, uran banyaszcegekkel, fizikai nemesfemekkel, kisebb krypto befektetessel es cash-el....
pomperj
pomperj 2018. 04. 25. 10:15
Előzmény: #634  chart-trader
#636

Megjegyzem, a NASDAQ charton meg inkabb elkepzelheto ez az ALT.2 valtozat, es araanyosabb forma is. Es meglepetesre az Azsia Indexek ma joval keveseebbet estek a tegnapi SPY zuhanas utan mint szamitani lehetett ra. Azsia Index,  APEX50 charton is inkabb oldalazo haromszog az alakzat, es nem leszakadasi.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180425v00n2duf8.jpeg ;
.
2)A bizonytalansagot fokozza, hogy a nemet BUND kamatok nincsenek kitoresi helyzetben, mint a dollarnal. Es az FTSE, ami rendszeresen jol jelez elore az SPY iranyara, az sem mutat leszakadashoz kozeledo helyzetet.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180425v00nsajx6.jpeg
.
Szoval, most eleg gyorsan kell kifordulni a rossz iranyu poziciobol, ha szembe jon a piac. Vagy kivarni cash-ben egy keveset meg, hogy biztosabb legyen. En tovabbra is azt gondolom, hogy SPY megprobalja leszakitani 2550 supportot, es valoszinuleg sikerulni fog. 
pomperj 2018. 04. 25. 10:19
Törölt hozzászólás
#637
pomperj
pomperj 2018. 04. 25. 10:20
Előzmény: #636  pomperj
#638
Tibi0002 2018. 04. 25. 10:27
Előzmény: #638  pomperj
#639
Közben a 10y bond nyugisan átszelte a 3.00%-ot, és 3.03%-on áll épp. 
kerge
kerge 2018. 04. 25. 10:46
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#640
ehhez csatlakoznék én is, első bekezdéshez +1, le a kalappal
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 25. 11:16
Előzmény: #636  pomperj
#641
Igen, az FTSE-t kifelejtettem. Csinált egy szép álletörést 7.070-nél és napok óta látszik, hogy az indexek között a legerősebb. Kiváncsi leszek, az analógia működni fog-e és a többiek is fordulnak-e felfelé. 
pomperj
pomperj 2018. 04. 25. 13:26
Előzmény: #600  Cipolla22
#642

1)CUBA temara visszaterve.
.
Konnyu erveket talalni mindket oldalra. Egyiken Obama es Raul Castro 3 evvvel ezelotti talalkozoja, egy javulo hangulat, turizmus es nemi kereskedelmi lehetoseg  pozitivnak mutatkozott. 2015 elejen a CUBA fund duplazott, aztan vissza is esett.
Mert ahogy a kulfoldi kinaiak (HK, Singapore, Taiwan) sok Mrd dollarral beszalltak Teng 1980-as Kina-modernizaciojaba, es ettol  Kina mostanra ezeken a beruhazasokon nemcsak megindult meg felfele hanem viragzik, ugy, nos, a kubai amerikaiak is szivesen fektetenenek be. De nem, most megsem teszik. Mert megmaradt az aporodott Havanna szemlelet, a durva burokracia, a vaskalapos semmitteves, es ebben nincs valtozas. Eloszor Kubaban kellene akarni a modernizaciot.
.
A masik oldalon a fo ervem hogy megjott Trump, aki inkabb ellensegeskedni, buntetni es kereskedelmi gatakat akar, eszeben sincs nyitni es segiteni egy modernizaciot Kubaban.
Raadasul Kubanak nincs atomfegyvere se, amivel zsarolhatna. Nincs fontos nyersanyaga se. Ugyhogy nem latom, mi volna most az, ami segiti a CUBA tema fellenduleset.
.
Leginkabb kivarnek. Felszemmel erdemes figyelni. 
.
2)Egy hete volt szo arrol, hogy bar az USA kulpolitika 40 eve probalta egymastol tavoltartani Oroszokat es Kinat, az eroszakos Trump egymas karjaba fogja hajtani oket. 
.
Mit latok a cimlapon? Xi es Lavrov egymas kezet razzak, es egysegfrontot hirdetnek az USA embargo es vamok ellen. Raadasul katonai kuldottseg is targyal, nem is kisfiuk, hanem fegyvernemi vezetok. Jo lenne eszre terni. Most mar nemcsak a  Delkinai tengernek egy   kinai beltengerre minositesrol van szo. 
.
Raadasul Kim pajtassal valo  Trump talakozo alighanem Kim-nek es a szomszedoknak  fog jol jonni, es mar egyeztetett is az Orosz+Kinai diplomaciaval arrol, hogyan es mit kell elerni es kialkudni tovabbi nyomulas erdekeben. A vegen nem DelKorea  epiti ujja Eszakot, hanem forditva.
Csak bamulok azon a Trump naivitason, ami total szembe megy a nagy oregek mint Kissinger, Brzezinsky, Schultz, Albright egesz eletmuvevel.
 
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 25. 13:56
Előzmény: #642  pomperj
#643
Utóbbi mondathoz:
Érdekes, hogy az oktatás (is) mennyit fejlődött évtizedek óta, a világban mégis azt látni, milyen nagy számban vannak az alapdolgokat se látó (szavazó) emberek. A populizmust úgy eszik meg, hogy még repetát is kérnek utána. :(
kozi723
kozi723 2018. 04. 25. 15:28
Előzmény: #625  Boole
#644
A közeljövőben át is kötöm TBSZ-re az egészet. Technikailag tisztában vagytok azzal, hogy az elszámolási T+2 napot ki kell várni egy TBSZ-re történő átvezetéssel? Mert ha igen, akkor a jelentés előtt nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen ha ma lezárom, akkor nem fogom tudni visszavenni 2 napon belül, csak a 3. munkanapon. Csnáltatok már ilyet? Elszámolás alatti tételt majdnem biztos hogy nem tudok tbsz-re továbbvezetni. 
Boole 2018. 04. 25. 17:39
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#645
https://www.mql5.com/en/charts/8609984/golds-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/8609913/golds-d1-x-trade-brokers
Az arany egyelőre letörte a rövid emelkedő trendvonalat. Rövidre arra fogadnék, hogy az 1294 USD-t eléri. 
https://www.mql5.com/en/charts/8610010/usdjpy-d1-x-trade-brokers
Az USDJPY szépen emelkedik, 109,64 felett 110,84 az elérhető szint.
Tibi0002 2018. 04. 25. 17:53
Előzmény: #644  kozi723
#646
Ki kell várni a T+2 napot.
kiegyezo 2018. 04. 25. 18:15
Előzmény: #646  Tibi0002
#647
AMikor en at akartam rakni normal szamlarol tbszre, akkor beraktam az osszeget "kivulrol", es lenyegeben magammal uzleteltem: normalon beraktam egy eladast, a tbsz-re egy vetelt, es csodak csodaja, teljesultem :-)
Aztan a normal szamlarol meg a penzt is atraktam, lehet, hogy ki kellett varni a T+2, erre nem emlekszem, de bizonyara ugy volt.
Ehhez, persze, kellett a szandek, hogy hizzon az osszes toke a kivulrol befizetett osszeggel, ami nalam fennallt. Meg volt is annyi szabadon. De ezzel az osszes bizonytalansagot kikuszoboltem.
bobsurf
bobsurf 2018. 04. 25. 19:53
Előzmény: #633  pomperj
#648
Hát, h mi lenne a "tréfa" az sztem kétséges.
Tekintve, h 9 éve csakalong van, meg ezt az esegetést is állandóan felcibálták, így lehet, most az esés lenne "vicesebb".
Meg ha új csúcsra húznák, akkor sokan beléphetnének shortba, akik esetleg kiestek az eddigi rángásban. Plusz sok longos kiléphetne...
A hullámokhoz meg nem értek.
pomperj
pomperj 2018. 04. 26. 09:40
Előzmény: #628  pomperj
#649

1)A piac az SPY mozgasaval a maximalis ideig akarja maximalis bizonytalansagban tartani az invesztorokat. Ha a 60min chartot nezzuk, akkor persze szinte tokeletes impulzus van lefele.
.
Az SPY most mar subwave (iv of (1) piros )  kozepe-vegen jar, es meg egy keves emelkedes lehet benne nehany oraig. Aztan egy ujabb eses kovetkezhet, ami kb. 55-60 pont meretu lehet, es azzal kesz is lenne (1) piros ) hullam.
.
Aztan az egesz Apr.18 ota tarto (1) impulzus fel-korrekcioja kovetkezik.  Amikor az is kesz less 2-3 nap mulva, nos, akkor dontesre kerul a struktura: vagy indul egy crash-szeru (iii of 3 of (3)), vagy megindul felfele egy ujabb ATH iranyba megy nehany honapos rallyban.
Valahogy igy:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180426v00n6mv6r.jpeg
.
2)A Bond piac  leszakadt. A 10Y kamat stabilizalt es zart 3.03%-on. Es meg van lendulet benne. Ez elobb utobb mindenkeppen atertekeli az egesz reszvenypiacot, mert innen magasabb kamattal kell lefele diszkontalni minden jovobeli profitot es cash-flow-t.
Az a masodlagos hatas, hogy minden hitel utan mindenki magasabb kamatot fizet innen kezdve. A 6M treasury note kamata 2.05%, tehat a FED-nek nincs semmi lehetoseege vonakodni: muszaj a kamatot emelni a kovetkezo ulesen is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180426v00nxw06i.jpeg
.
Viszont: az eso struktura benezett 142 ala a 30Y futures-ben, es ettol kezdve akar kesznek is tekintheto a lemeno wave (1) impulzus. Es innen indulhat wave(2) fel-korrekcio, ami egy tobbhetes/honapos affer lesz. 
.
3)A Dollar utolso chartja arrol szolt, hogy oriasi mennyisegu a nyitott pozicio, a spekulatorok hatalmas EUR long pozicioban vannak, pedig alighanem itt a fordulat ideje.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180424v00ncnv5e.jpeg
.
Nos, a  dollar erosodese tegnap megindult. 4  honapos legerosebb szinten zart.
EURUSD_ben 1.16, Dx-ben 95 korul van az elso target.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180426v00n6uk5j.jpeg
.
4)Az ezust Apr.19 ota esett, de kesznek latszik 16.50 szintnel az 5 hullamos kis impulzus, Most par napos erosodes varhato, 17.0 szint realis rovidtavu target lehet.
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 26. 17:18
Előzmény: #620  bluefrog
#650
nah, wpg ma eddig közel +8%...
pomperj
pomperj 2018. 04. 27. 09:06
Előzmény: #649  pomperj
#651

1)SPY tartja magat a "max. bizonytalansag" fenntartasahoz, bar tegnap nagyobbat ment felfele, mint vartam a (ii) hullamban.
Mind a 2 alternativ szamozas elfogadhatoan jo, de nem tokeletes. Amikor kitor es megmutatja az iranyt, onnan elkepeszto erovel fog menni. Nem napokig, hanem hetekig mert sok penz uldogel a partvonalon.  Talan csak 1-2 nap kell hozza. Felfele 2720 lehet a kritikus, lefele 2560 szint. De persze kepoes lehet arra, hogy meg a jovo het vegeig is fenntartsa a lebego allapotot.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180427v00n9v5la.jpeg
.
2)HA az a kerdes, hogy miket kell majd longra/shortra venni attoresnel, akkor azert lehet jo lehetosegeket talalni.
.
A DOW oriasok kozott a G,H,J betusok neznek jo jo potencialnak felfele, mint GE GM GS, HD, JNJ. A nagy betaju szektorokban most Semicond Equipments mint AMAT ESIO LRCX, vagy a SemicondGyartok AEIS, SWKS, MXIM  stb. neznek ki ugy hogy egy SPY rally eseten kepesek +20%-ot is menni.
Lefele nincs gond, szerintem a serulekenyebb SmallCaps, Emerging Markets Indexeket erdemes megshortolni.
.
3)Nagyon ideje attekinteni az Azsia Indexeket.
Nekem ugy tunik hogy Shanghai, Taiwan, HK egyutt mennek lefele, es SSEC lenezhet a 3000 szint ala is.
Jakarta nagy zuhanasban van, elkerulendo.
Viszont Indiaban a NIFTY rally tart, onmagaban igen jol nez ki, de ott a  rupia gyengeseg 65--->67 miatt dollarban merve inkabb oldalazasnak nez ki. 
Japan Nikkei a dollar-ero hatasara persze emelkedik, EWJ jol nez ki, van nehany jo Q1 report  is, es meg van benne potencial. A tobbi regionalis indexek  korrekciokban vannak.
Egyelore elkerulnem a Russia Indexet, soka  riziko. Persze egy relief rally eseten jo nagyot mehet felfele.
Brazil EWZ viszont pattog a supportjan es latatoan  felfele akar  fordulni. PBR is  2 honapja oldalaz, es kitoresre keszul.
pomperj
pomperj 2018. 04. 27. 12:41
Előzmény: #651  pomperj
#652

Amazon netto 3.25 USD/sh eredmenyt mutat Q1-ben.
.
Nos, szorozzuk meg 4x-el, es adjuk hozza meg 20%-ot, hogy kiszamoljuk mi varhato erre az evre; es legyen szep evkozi novekedes is. Akkor ev vegere lehet ebbol 15-16/sh profit. Nos, az AMZN ara mostanaban 1500 korul van, szoval az eloretekinto PE=100 szam. A konyv szerinti mutato PB=26 (!!!), ami a vaskosan tulertekelt SPY atlaganak (3.1) is a 10x- szeresehez kozelit. Eszelos a tulertekeltseg, hatalmas a rziziko..
Es mit csinal AMZN? Kiskereskedik, es azoknal jellemzoen a PB=1.5 es PE=14 mar jo ertekelesnek szokott szamitani. Nos,  pillanatnyilag ez a Q1 report es helyzet, ez ad eleg okot es futoanyagot egy nagy rallyhoz? A valasz persze igen, de csakis akkor,  amikor mar egeszen elment az invesztorok jozan esze, es most mar a tulipan-manias szintu lelkesedes fazisnal tart.
bobsurf
bobsurf 2018. 04. 27. 13:40
Előzmény: #652  pomperj
#653
premarketen +7,3%-on áll :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 27. 17:31
Előzmény: #652  pomperj
#654
AMZN,NVDIA,NETFLIX ezek a cegek hatalmas lufiban vannak es velemenyem szerint minden 3 napos emelkedesbe celszeru beleadni, persze a pozicio meretre ugyelni kell;de hogy ezek fognak esni minimum 50-60%-ot az nem kerdes inkabb az hogy honnan es mikor.
Ha valaki megnezi piciket fundasan a cegeket es nem csak a GAAP earnings fo cimekre reagal, esetleg megnezi, hogy ezeknek a cegeknek a rv arai az elmult 2,3 esetleg 5 evben hogyan valtozott, akkor kevesbe fog lelkesedni a vetel mellett.
opandup 2018. 04. 27. 19:12
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#655
Én ezekben látok még nagy fantáziát shortra: MSFT, INTC...a relatív erősségük igen csak hanyatlik egy ideje ,ezeket már csak a szent lélek tartja fent.
Amúgy üdv újra köztünk :)
pomperj
pomperj 2018. 04. 28. 09:37
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#656

Szia, regota hianyoltunk.
Hallani ott is sugdolodzni valamit az ujabb Trump-Kina lepesekrol?
.
Allitolag Trump mar nemcsak vamokat akar kivetni mint Alu es Acel, meg 100Mrd kinai arucikk. Azt is tudjuk mar, hogy meg akarja tiltani, hogy Kinai cegek belevegyenek az USA chipgyartokba mint eddig. Eddig   megakadalyozta ezt. Most allitolag egyenesen az uj chipek eladasat is tiltani akarja Kinanak.
Annyit mar tudni, hogy ket hete megtiltotta az USA,  hogy a Singapore szekhelyu (kinai) Broadcom nem veheti meg a Qualcomm-ot. Aztan jott a ZTE botrany, es kinai mobilgyarto nem kaphatott fiberoptic alkatreszeket.Persze a fiberoptic cegek azonnal nagyot estek.
.
Allitolag ujabb torveny keszul, ami atfogoan tiltja meg a legujabb chipek szallitasat nemzetbiztonsagi okokra hivatkozva. Foleg persze az uj generacios AI chipek, amiket foleg AMD es NVDA gyart, meg masodsorban persze INTC TSM QCOM, szoval ezeket akarjak elzarni Kina elol. Nade, ha ezek is zuhanni kezdenek?
.Egyreszt megertem. Masreszt rohadtul orrbavaghatja az USA semicond iparat, es persze a semicond equipment gyartok vilagszerte meg nekilatnak arakat emelni.  Es mit csinalnak a hatosagok, ha a chipet Taiwan gyartja, Izrael adja a masikat, a Malajok csomagoljak bele a keszulekbe, es ki tudja hol adjak el?
Megeshet,  hogy  a kinai cegek, amik jol megszedtek magukat a Bitcoin storyn, most neki fognak kezdeni  ezek gyartasanak. Peking nem hulye, dupla erovel fognak ramozdulni. Kezd a helyzet hasonlitani a COCOM tortenetre, emlekszik meg ra valaki?
.
Namost, ha tenyleg kijon egy rendelet a jovo heten?  Onnantol nagyon csunyan fognak kinezni az ujsagok cimlapjain a story-k. ES mit csinal a Siliciumvolgy,  ahol a mernokok harmada kinai srac?
Vananak aggodalmaim. Tudsz ezekrol valamit?
pomperj
pomperj 2018. 04. 28. 16:58
Előzmény: #651  pomperj
#657

1)Az SPY gyorsan kozeledik a kritikus helyhez, ahol el kell dolnie hogy a kovetkezo idoszak bear vagy bull.
.
A napos charton nincs erdemi valtozas: vagy harom egymasba agyazott 1-2 hullamok sorozata van, es akkor elesen bear folyatatas jon. Vagy egy ABCDE oldalazo wave (4) es akkor bull folytatas kezdodik hamarosan uj ATH iranyaba.  A bear kritikus szintje 2546, az apr.2 alja. De a tuti jelzes a 2532, a  febr.9-i wave (1) aljanak a leszakadasa.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180428v00n6lqem.jpeg
.
Az ALT.2 ellen szol eloszor az, hogy A es C hullam is 5 subhullamos inkabb mint 3 (korrekcios) jellegu, szoval az 5 hullambol  legalabb 2 elfogadhatoan jol szamozhato lemeno impulzusnak.  Masodszor a  DOW nem is szamozhato igy,  mert az Apr.2 melypont lejjebb van mint a febr.9-i, szoval vegkepp nem szabalyos egy oldalazo ABCDE formanak. Harmadszor  wave (E) jellemzoen egy dramai esenek szokott kinezni indulaskor, hogy aztan elesen felfele forduljon. Errol sincs szo most.
.
Szoval, egyelore marad a valoszinubb bear varakozas, de nem vagyok dogmatikus ebben. Amit latunk febr. ota a charton,  az mind a kettot megengedi.
.
2)A Bond 30Y futures leesett 141.5 szintre, de mar 2 napja felpattanasban van. A minimum feltetelek teljesultek egy elhuzodobb, oldalazo-emelkedo bond-idoszak indulasara. Ha ez tartan, akkor 147 a target. Ez egyebkent a reszveny piacon pozitiv hatasu lehet.
De nem vitas, szebben nezne ki a chart meg 2 kis esessel es majd 139 szintnel a fordulat.
.
3)A dollar erezhetoen erososdott Eur ellen is. Most johet egy kis korrekcio, de DX-et tovabbra is 95 kornyekere varnam, elso target szintkent.
HegyiVl2 2018. 04. 28. 17:38
#658
Az olajról mi a véleményetek pár hetes-hónapos távon?
.
(Az Aramco mégse jön a tőzsdére idén. Szerintetek igaz, hogy azért, mert 2019-ben magasabb lesz várhatóan az olajár, arra gyúrnak?
Egy tőzsdei összeomlás addig bekövetkezhet, ami keresztbe tenne nekik nagyon...)
Tibi0002 2018. 04. 28. 17:46
Előzmény: #657  pomperj
#659
A 30 éves bondra 147-es targetet észben tartom, mert néha gondolkodtam a maradék TLT eladásán. 
pomperj
pomperj 2018. 04. 29. 09:49
Előzmény: #658  HegyiVl2
#660

Olaj tema.
.
1)Az USA keszlete 2014 nyaran, akkori 100 USD WTI aranal, eppen 1778 M hordo volt.
.
Egy honappal ezelott a keszlet 1867 M hordo volt,  a mult heten meg csak 1847 M hordo. Szoval, havi 20 M hordoval csokken a keszlet. .... Es ha linear lenne a kapcsolat, akkor a 100 USD arszinthez tartozo keszletig -60M hordo csokkenes kell. Az tehat elvben 3 honap. Ha minden igy marad; tudom, a vilag nem linearis, az olajtozsde p lane nem.
.
2)Technikai alapon az Apr.19 charthoz kepest nem tudnek mast rajzolni.
A bal oldalon a klasszikus TA alapon WTIC  85 szintre mutat (Brent 91-re).
A jobb oldalon 2 Elliott-projekcio van, azok is nagyjabol ugyanoda.
.
Es a trendvonal nagyjabol havi 3.5- 4.0  USD emelkedes meredeksegu 9 honap ota. Igy nezve a mostani kilatasban, linearisan, a 75--->90 Brent emelkedeshez ugy 4 honap kellene. Az osz eleje lenne.
Viszont az olajban minden speculator longban van. Piszok nagy a nyitott long poziciok tulsulya; es ez eleg nagy riziko.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180419v00nsjxhc.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 04. 29. 09:56
Előzmény: #660  pomperj
#661
Elirtam, -60 helyett -70 M hordo a jo szam
Törölt felhasználó 2018. 04. 29. 10:05
Törölt hozzászólás
#662
pomperj
pomperj 2018. 04. 29. 10:13
Előzmény: #659  Tibi0002
#663

Ugyanez a 147 bond futures a TLT-ben 122 korul van.
.
En megszabadulnek TLT-tol.  Lesz az a 10Y kamat 1 even belul (meg a FED is emel addig 2-3 alkalommal), legalabb 3.50%, de inkabb 3.75% kornyeken; szoval a bond futures a felkorrekcioban nem lesz ennel a 147-nel erosebb szerintem. Es sok-sok evig nincs ra eselye se.
.
De ev vegere nagy a riziko hogy TLT lemehet, mert ujabb 3*0.25% emelessel a TLT 6-8 pontot is csokkenhet, szoval 122--->116 is lehet belole. (Ha meg beut egy crash vagy recesszio, akkor persze a FED leallhat, es a penz TLT bondokba (is)  menekulhet, de lenyegesen  emelkedni akkor se fog.)
HegyiVl2 2018. 04. 29. 14:43
Előzmény: #660  pomperj
#664
köszönöm a véleményed.
Sajnos engem ez aggaszt a leginkább, hogy most mindenki longot vár
/longban ül az olajban, ez ilyen nagyon egyirányú várakozásnak a legtöbbször csalódás a vége - kivéve az amcsi indexeknél.:))
pomperj
pomperj 2018. 04. 29. 17:54
Előzmény: #664  HegyiVl2
#665

Erdekes az is, hogy idonkent SPY es WTI parallel mozog, am, idonkent megfordul a korrelacio, es szembe mozgas van. Nekem ugy tunik, most kb. 2 honapja mar ujra szembe-mozgas van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180429v00nzm8k.jpeg
.
Elvileg a szembe mozgas jogos lehet, es akkor kellene legyen, amikor az emelkedo es magas olajar mar olyan, hogy az fekezi a realgazdasag tobbi szektorat. De most nem tartunk ott, ahhoz  joval 100 USD feletti olajar kellene es huzamosabb ideig. Szoval mas oka van a szembe mozgasnak.
.
Az olajos managed money pozicio jo nagy longban van, es az egy eves charton is jol latni, hogy milyen gyorsan tud esni is, emelkedni is.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180429v00nvlyc1.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 04. 30. 05:52
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#666

Megneztem a Copper futures-t. Az a szep 2016jan--->2018jan rally 2.0--->3.2 szintre kesznek latszik es innen sokhonapos korrekcio latszik formalodni. Minimum 2.6 szintig eshet, talan lejebb is. Doktor Copper jol szokta jelezni SPY varhato iranyat. Szoval, en is eladnam FCX-et itt. De meg van egy keves esely kitorni is, a 3.25 ellenallas fole.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180430v00n7cxjb.jpeg
pomperj 2018. 04. 30. 10:30
Törölt hozzászólás
#667
pomperj
pomperj 2018. 04. 30. 10:34
#668

Olaj tema.
Ennyire brutalisan nem vagyok bull, mint a pf mai cikke az olaj es foleg az  olajszerviz szektor temaban.
Azert 300 USD-re nem varoom a Brent arat.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/energia/brutalis-joslat-az-olajarrol-ez-az-autosoknak-is-nagyon-fajna.283936.html
.
De a cikk lenyegevel nagyon is egyetertek. 4 eve nincs beruhazaas az olajhutakba, mert nincs ra penz ilyen olajarak mellett. ALig vagy nincsenek uj furasok. A land furasok amik olcsok, azok is a harmadara estek le, a tengeri furasok a tizedre.
Mar nemcsak Venezuela es Angolai kutak vannak kimeruloben, hanem mindenhol mashol is. Csokken a kitermeles minden regioban. Mert leszallo agban vannak a meglevo kutak, csokkent az ismert keszlet, a felhozhato mennyiseg esik.  Rengeteg furas hianyzik.
.
Egy osszefogalo abran az egesz szektor kilatasat megprobaltam osszefoglalni. Tovabbra is a legnagyobb potencialnak tartom az Olajszervizt, es a kovetkezo 3-5 evben 5-10x profitnovekedest varok. Es ugyanekkora arfolyam novekedest.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180430v00nxrv8t.jpeg
kozi723
kozi723 2018. 04. 30. 11:32
Előzmény: #668  pomperj
#669
RIG ma jelent zárás után. A revenue és EBITDA tekintetében 7%-os bővülést várnak az előző negyedévhez képest. Ez önmagában egészen jónak tűnik. Ugyanakkor EPS negatív marad, és 50%-kal rosszabb lehet mint 4Q17-ben (estimated: -0,37, 4Q17: -0,24). Nyilán ettől még a hosszú távú kilátások nem változnak, a backlog nőtt októberhez képest elég szépen, a megrendelések úton. Tehát a hosszú távú megítélés majdnem mindegy. Ha egy ilyen jelentés jön, akkor milyen reakciót válthat ki? Discount vételek befigyelhetnek 12 alatt? :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 30. 16:37
Előzmény: #656  pomperj
#670
Szia,
Nem kovetem tulsagosan kozelrol a semiconductor szektort es a chip-gyartokat.
Kina egy kulon temakor, velemenyem szerint az emberek tobbsege felre erti (mar akik nem elnek ott vagy nincsennek szoros uzleti kapcsolataik Kinaval) ill. nem latja a lehetosegeket es buktatokat.
Kina-t igazabol 7 ember vezeti; (majdnem olyan mint 1 kommunista diktatura vagy terv gazdalkodas) majd jon nehany tizezres partag akik kivitelezik a 7 "vezer" tervet....
Az igaz hogy a gazdasaguk egyre nyitottabb es a 2. vilaghaboru utan a del-azsiai foldreszen szetszorodo kinai csaladok akik kereskedelmi kapcsolatokat epitettek ki azok az most ill. az elmult nehany evben szepen profitaltak ebbol.
Azonban akik igy szereztek vagyonukat, probaljak a vagyon nagy reszet kulonbozo fejlett orszagokba menekiteni; mert tisztaban vannak azzal ha a vezetes es a parton belul valtozas allna be, esetleg a vezetesnek mas tervei vannak, akkor nagyon konnyu am eltunni a sulyesztoben...
Az igaz, hogy fel Azsia szornyulkodve figyelte Trump megvalasztasat, nekik Hillary es a szocial-aldemokrata maszlag jobban fekudt volna...;de az amit Kina csinal, nem lehet evtizedekig csinalni...
A nyugati tarsadalmakban az emberek tobbsegenek eletszinvonala nem javul, romlik, a nepesseg oregszik, komoly bevandorlas elleni politikai erok kerulnek eloterbe es ha ehez hozzaveszuk a technologiai fejlodesbol adodo automatizalast ami a kovetkezo 5-10 evben le fog zajlani akkor nem nehez latni, hogy nagyon komoly valtozasok jonnek.
Nezd en sem mondhatom hogy ertem Kinat, de jo nehany uzleti partnerunk van, es jo nehany Kinai,Hongkong-i,Malaj,Singapour-i es Kinai-indonez emberrel vagyok kapcsolatban nap mint nap, az egyik kozeli baratom felesege Kinai szarmazasu Indonez akinek van ausztral permanent residence statusza a  kis-lanyoknak pedig mar nincs is Indonez allampolgarsaga, hanem Ausztral es Magyar van. amikor pedig mennek meglatogatni a nagyszuloket, akkor nyilvan a beutazaskor kapjak a vizumot, ha pedig gond lenne akkor 1 telefonba kerul, mert a nagyszulok egyik haza az egyik Indonez sziget kormanyzojanak haza mellett van.Viszont ok se tudjak meddig all fenn a jelenlegi rendszer. Szoval a csalad kulonbozo tagjai a vilag kulonbozo helyein birtokolnak ingatlanokat, uzleteket....
lasd Hongkong, Singapoure, Sydney stb.stb...
Na most kepzelheted, hogyha ok igy allnak a kinai ill. del-azsiai allami vezetokhoz ill. a vagyonosabb Kinaiak igy allnak a dolgokhoz akkor biztos hogy Trump-tol kell igazan tartanunk vagy inkabb 1 maroknyi embertol akik probalnak 1,5 milliard embert kordaban tartani....mert amig a gazdasag szepen teljesit es lehet exportalni a vilagba olcson addig ugy nem nehez vezetgetni azt a tomeget,de mi lesz ha az export es a gigyi-gagyi termekekkel nem lehet majd elonteni a vilagot...na akkor hogyan fogjak a tomeget kordaban tartani...
Legrosszabb esetben megint epitenek utakat, hidakat, varosokat amik sehova sem vezetnek...(es hasznalnak annyi cementet megint mint amit az egesz vilag hasznalt korabban)
;) 
pomperj
pomperj 2018. 05. 01. 09:59
Előzmény: #665  pomperj
#671

1)Az SPYban elkezdodni latszik a (iii) hullam. Hetfon a nyitasi gap-up pontosan az Apr.24 elert SPY=2683 csucsig ment fel (60min chart),  azutan bukofordulo volt lefele, es nap vegere begyorsult lefele. Ha ez ma folytatodik, akkor mar kozel kerulhet a kritikus supportokhoz. Mindenesetre a hovegi adjusztalasbol semi nem latszott, pedig olyankor jellemzoen emelkedes szokott lenni. Egyebkent is, "May, go away" jelszo lepett eletbe.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00n3j8zw.jpeg
.
A napos charton egeszen tiszta a hullamzas Elliott szemmel. Mar rengetegszer feltettem, de azert eleg ritka, hogy ennyire konnyu legyen klasszikusan beszamozni. Ha az eso haromszog formabol a klasszikus 2/3 resznel szakad le, akkor az maj.7 kornyekere esik. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00n34hk9.jpeg
.
Megjegyzes. Tovabbra is eletben van az ALT.2 oldalazo haromszog ABCDE=wave(4) lehetosege.  De, ha leszakadna az SPY-ban a 2553 szint, az Apr.2 (C) alja ala, onnan mar negalodna ez a valtozat es tisztabb lenne a kep.  Innen ez a leszakadas  95 pontra van. Ha viszont ervenyes az ABCDE, akkor mar (E) hullamban vagyunk es SPY=2600 kornyeken lenne az idealis fordulat, elesen felfele kitoressel es tobbhetes nagy rallyval.
.
2)A Bond futures 3 napja emelkedik, felszurt 143.8 szintig. Hosszu tavon a bond piacon lejtmenet van, az elso impulzus Apr.25-en volt keszen. Most roved, par hetes tavon egy trendelleni emelkedes van, wave (2)  a-b-c formaju  korrekcio. Oriasi a bond-elleni short pozicio nagysaga, most -140.000. Ez nemcsak sok eves csucs, egyenesen ATL a spekulatori pozicio. Szoval van esely egy bond-rallynak  magasabbra is menni mint 147. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00naias.jpeg
.
3)A dollar erosodes tart, most az Index 91.8-nal tart. Meglepoen sok trader meg mindig USD elleni futures poziciot tart. Pedig az EUR index mar kiesett az emelkedo csatornajabol, hatarozottan leszakitotta. Ebbol nagyobb rally is lehet, mint az elso target DX=95, plane akkor ha a pekulatorok tartjak az EUR melletti  varakozast.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00nik6q4.jpeg
.
4)A SIL tovabbra is a nagy oldalazo haromszogben csapkod le-fel. nincs kitores. A GLD visszakorrigalt, de itt is ezernyi lehetseges Elliott szamozasi alternative lehet. Ki kell varni, mig a piac megemeli a kalapjat.
.
5)Azsiaban sokfele mozgast latni. 
Japan NIKKEI 7. napja emelkedik, a yen gyengulese segiti. Itt egy wave(5) rally a gyanum, es meg jo ideig tarthat. A Keltner is felfele fordult.  Erdemes korulnezni longra Japanban.
Shanghai januar vege ota egy a-b-c korrekcioban esik, most eppen ul a 3080 support vonalon, A kerdes az, hogy  leszakitja-e vagy felpattan roved tavon.
India Nifty Index befejezte a wave (4) hullamot marc.19-en, es azota stabilan emelkedik. Most 10740 szintnel jar. Itt is van meg szepen long potencial, a wave (5) 12.000 szintig is tarthat.
kozi723
kozi723 2018. 05. 01. 10:07
Előzmény: #669  kozi723
#672
kozi723
kozi723 2018. 05. 01. 10:09
Előzmény: #671  pomperj
#673
Janos, solar temarol mit gondolsz? Sp milyen szinten befolyasolhatja? Spwr szepet korrigalt, lassan az 50es fibo visszatesztet ostromolja, viszont itt eleg eros a tamasz. A funda reszeben viszont Te vagy altalaban jaratos. Koszi elore is!
chart-trader
chart-trader 2018. 05. 01. 10:42
Előzmény: #672  kozi723
#674
Afterban 12 most az ár, kiesni látszik a több napos oldalazásból. De várjuk meg a mai zárást. A 2015 óta tartó eső csatorna tetején van most, ez a 3. érintés. Jellemzően 4-re szokta átvinni, ha visszajönne 11.5 környékére, onnan fordulva már lehet átvinné a következő alkalommal.
pomperj
pomperj 2018. 05. 01. 10:56
Előzmény: #673  kozi723
#675

Neked nem lesz meglepo, ugy latom, SPWR sz@rban van es mar regota. Most kp-t akar csinalni, hogy ki tudja fizetni a juniusban lejaro 300M bondjat. Errol ertekeztunk korabban. Ehhez most eladja a jointventure reszesedest Edisonnal (8point3 ceg eladasa) , ami hajdanan nagyon nepszeru volt, oriasi unneplest kapott akkor, nos,  az most veget er.
.
Ha jol adogatom ossze, akkor a REIT eladassal egyutt osszejon nekik a penz, es ezzel ELMULIK vegre a csod-veszely.  Ez a riziko mar 3 eve lent tartja az arfolyamot, es nem birt ugy elindulni az arfolyam mint FSLR, ami megiscsak TRIPLAZTA az arfolyamot az utolso evben.
.
A masodik fo kerdes, hogy a 30% Trump-vam az import solar panelokra, az alol SPWR is mentesulhet-e ugy, ahogy FSLR is megkapta a high-tech jelentosegre hivatkozva? Ha igen, akkor legalabb ez nem vagja agyon a ceget. Ha nem kapjak meg, akkor en tuti kiszallnek belole.
Es a penzzel atmennek FSLR-be , mert az egyedul uralkodo lehet es  igy letarolhatja  a paicot. Ezt egyebkent is megtennem most, mert FSLR bevetel idenre +30% a becsles, de lehet az tobb is. Akar duplazhatja is a profitot. aztan 2020-re megegyszer duplazhat. Pillanatnyilag FSLR nez ki fundasan messze a legjobbnak ebben a solar mufajban.
 
.
Egyebkent a mai helyzetben SPWR kinlodik a koltseg csokkentessel, elbocsatas is van,  es szukul is a bevetel is, a tavalyi 1870--->1800M-re visszaeshet.
Es persze meg mindig vesztesegben van, iden EPS= minusz 1.0-1.70 sav vesztesegben vegezhet. Szoval,   en eleg ideges lennek ha lenne poziciom. Egy keveset tartok en is hogy figyeljem, de csak a labujjam van benne.
A Bookvalue negativ, ami megiscsak rohej.
.
Az persze mas kerdes, hogy ha minden jol osszejon nekik, akkor SPWR akar duplazhatna is 2 ev alatt. Nem kizart hogy 2019-re mar nullas legyen a veszteseg, es 2021-re akar szep EPS=1.2 USD profit is lehet. De az SPY bezuhanasi kockazatot elkepzelve? En nem vagyok most optimista.
.
Es megjegyzem, csak a legbiztosabb fundas cegeket merem nyugodtabban tartani, amiknel az SPY beszakadastol fuggetlenul is, stabil piacuk lesz. Mert pl. muszaj hogy legyen olaj.
 
kozi723
kozi723 2018. 05. 01. 11:24
Előzmény: #675  pomperj
#676
Vilagos, nagyon koszonom hogy ilyen reszletesen leirtad. Ennek tukreben marad tovabbra is kizarolag figyelolistad elem. Igazsag szerint engem kizarolag TA tetszett a sztori. Es meg ha erre hivatkozva vennem, akkor sem biztos hogy sokaig mernem tartani pont azert amit hozzam kifejtettel. 
.
Egyebkent azt gondoltam, hogy azok utan amit FSLR mutatott az elmult idoszakban, SPWR olyan oriasi lemarado, hogy siman benne van hogy utoleri. De hat eszerint hogy egyelore a fizetesi nehezsegeiket akarjak megoldani, es ott van raadasul a vam is, siman kinyithatjak a ceget. 
.
FSLR viszont elegge felszaladt. A minap ugyan hatalmasat esett, de egy kicsit draganak tartom. Talan pont ezert volt elsore vonzobb Sunpower. Na mindegy, figyelem oket aztan ha esetleg First tovabb csordogal akkor beszallok. Mindenkeppen szeretnek erdekelt lenni ebben a szektorban, ezert probalom a legjobbat/jobbakat kivalogatni. 
.
Koszonom meg egyszer hogy kifejtetted a temat!!! :)
pomperj
pomperj 2018. 05. 01. 11:33
#677
FTSE, ahogy SPY elott szokott jarni, most mit fog csinalni?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00n355ot.jpeg
kozi723
kozi723 2018. 05. 01. 12:03
Előzmény: #674  chart-trader
#678
Követtem késő estig tegnap én is. Annak ellenére, hogy a revenue jobb lett mint vártak, nem okozott túl nagy eufóriát. De hát ez az after hours-ban egyértelműen látszódott is. Sokszor azonban ez semmit nem jelent, simán lehet, hogy ma pedig megvesznek mindent. Ami érdekes, hogy tegnap a szektortárs Diamond Offshore nyitás előtt jelentett, a jelentés frankó lett, és elég rendesen meghintáztatták az árfolyamot, a vége pedig több mint 3% esés lett. És a jelentés tényleg jó volt. Ha ezen a gondolatmeneten indulok el, akkor RIG-et is lemerítik ma egy kicsit. Napon belül azért 11,50-re nem számítanék, az mégiscsak -7% innen. A fibo támasz 11,56, sőt a napos trendből a kitörés is 11,50 környéke. Adja magát, 11,5 környéki fordulat amit mondasz egész jó lenne.
.
A magam részéről én is kicsit kivárok ahogy írtad a mai zárást és megnézem mit reagál erre a jelentésre, és talán megnézem pozi nélkül a következő 3 kereskedési napot is. 12,67-en táraztam ki, lóvé már tbsz-en valahol viszont újranyitom ugyanazt a mennyiséget. 11,50-et most aláírnám. Meglátjuk, figyelem, mert lemaradni nem akarok.
.
https://invst.ly/7bq5b
Keffer 2018. 05. 01. 12:23
Előzmény: #677  pomperj
#679
Ha már így benne vagy az elemzésekben, dax, BUX témákat hogy látod? Én nem hinném, hogy egy rendes SP leszakadást ne kövrtnének.
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 13:58
Előzmény: #671  pomperj
#680
A GLD,SLV,SIL,GDX es tarsait erdemes figyelni....
velemenyem szerint lesz 1 false letores hamarosan...
Ha az indexekben lenne ujabb alj, elobb-utobb pedig lesz a kerdes inkabb hogy par nap, het esetleg; nehany honap...de egyre nehezebben tudom elkepzelni, hogy oktoberben ne ontenek meg a piacokat, ha a FED tenyleg veghez vinne 2-3 kamat emelest...
Na amikor a megontik a piacokat, sok kereskedo es befektetesi bank nem fogja eloszor vagni a veszteseges pozikat, hanem az arany es ezust pozikat kezdik elobb likvidalni, mert az elszamolas ott 1 nappal elobb tortenik.
Szoval akkor extrem eladoi nyomas lesz, na akkor kell vasarolni hatarozottan.
Azt nem tudom egyelore, hogy ez 1280-1300$-os aranyarnal, vagy esetleg 1200-1240-es arnal fog megtortenni,de hogy rovidebb idore lesz 1 leszuras azt nagyon valoszinunek tartom...
Ez ezustnel lehet 16$ ala leszuras,de akar 15-15,5$ alatt is; es ha az ember nem is megy all int, de erdemes felulszulyozni a portfoliot...
SPY es DOW is huncutkodik a 200-as MA-val es minnel tobbszor erinti annal valoszinubb, hogy benez ala azt pedig a tobbseg nem igazan bullishnak nezi...
Elmeletileg a USD erosodes segitene a feltorekvo orszagok exportjat, a problemat abban latom, hogy rengeteg ceg vett fel hatalmas hiteleket USD-ban es a novekvo kamat terhek pedig negativan befolyasolhatjak az amugy sem rozsas eredmenyeket.
Viszont az erosodo USD csokkenti az inflacios nyomast az USA-ban, ami lassithatja elmeletileg a kamatemelest, bar a jegybankarokban en nem biznek; mert tovabbra is meg vannak arrol gyozodve hogy kepesek a gazdasagot iranyitani.
pomperj
pomperj 2018. 05. 01. 14:21
Előzmény: #679  Keffer
#681

Mar 2 honapja nincs egyetlen Indexben sem uj ATH. Sehol.
Ez mindent elmond.
Ja, az Olajban viszont van.
Ez is mindent elmond.
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 14:32
Előzmény: #681  pomperj
#682
Olajban mar 1 jo ideje igazad van...
en tovabbra sem vagyok meggyozodve az olaj szarnyalasaval kapcsolatban, szerintem az arban mar benne van az osszes vilag politikai feszultseg es a szaudiak IPO-ja...; Iran, Orosz szankciok stb.stb.
Erosodo USD ill. gyengelkedo gazdasag ill. piaci korrekcio az olajar emelkedesnek konyen veget vethet...; tevedes jogat fenntartom mint mindig!!!
Az viszont teny, hogy az elmult honapokban az egyik legjobb szektor volt, es peldaul a Marathon Oil momentum alapon a legjobbak koze tartozik ill. tartozott...
Remelem szep kis penzt kerestetek vele...
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 14:38
Törölt hozzászólás
#683
pomperj
pomperj 2018. 05. 01. 14:45
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#684

Sajnos egyet ertek GLD kilatasoddal.
Csak  sokkal drasztikusabb likvidalas lehet, nemcsak egy fals letores meretu.  Felteszem ide Prechter chartjait, ezek 1 honaposak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180501v00n1yxz9.jpeg
Ha nagyjabol igy lenne, akkor en  vevo (fizikaira) leszek a (C) pontnal.
Mr_Smith 2018. 05. 01. 16:39
Előzmény: #684  pomperj
#685
Dow-ban és Snp-ben ma is egy sziget forduló látszik kibontakozni (ha megmarad a nyitó rés).
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 16:49
Előzmény: #684  pomperj
#686
Tudod hogy nem hiszek 800$ alatti aranyarban...a kitermelesi koltsegek miatt, ahoz 10-15$-os olajar es minimum 60%-os rv piaci eses kellene; kb. mint a 10$ alatti ezust elkepzelesek.Viszont 10-15%-os esellyel el tudok kepzelni megint 1100$ alatti arat ill. 14$ alatti ezustot rovidebb ideig ill. kozel 25-30%-os esellyel 1220-1240$-os arat es 15,5$ alatti ezustot...Nemesfemeknel velemenyem szerint meg mindig a long oldalon jobb a hozam/kockazat...Kamatemelesekre az arany ill a nyersanyag szektor jobban reagal mint a rv piac...;)Persze akik nem ismerik a hosszutavu statisztikakat azok eppen azt hiszik, hogy a kamat emelesek a nemesfemek araban fognak negativan megmutatkozni, aztan majd szembesulnek vele hogy real erteken a rv piacok min. 30-40%-al rosszabul fognak teljesiteni emelkedo kamatkornyezetben.
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 17:04
Előzmény: #685  Mr_Smith
#687
Tudod hany 35ev alatti kereskedotol hallom hogy a tech szektor iden fog emelkedni 40-60%-ot...
Ha valaki ranez a SPY,DOW grafikonjara esetleg a BTC-ra akkor gyonyoruen lehet latni hogy kb. 1,5-2honapos kesesben vannak az elobbiek a BTC-hez kepest, ha valaki a tech-re nez ra akkor ez inkabb 2-2,5honap de a grafikonok kisertetiesen hasonlitanak.
Egyre tobb ceg grafikonjan jelenik meg az "okado teve" momentum...eppen csak a hanyas resze hianyzik.
A regebbi nagy kedvencek FANG-eknel is kezdenek megjelenni a baljos arnyak...lasd googl.
SPY es DOW az idei 5 honapban mar nem igazan tud pozitiv eredmenyt felmutatni, persze ez nem zarja ki az emelkedes lehetoseget;de a piaci szereplok tobbsege mar nem emlekszik, hogy a piacok nem emelkednek mindig, ill. nem vesznek meg minden esest 1-2 napon, esetleg nehany heten belul.
Tibi0002 2018. 05. 01. 17:07
#688
eurusd-ben az iménti 1.20 alá süppedésnek van jelentősége?
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 17:10
#689
Az igazi nagy pofara ejtest ugy lehetne veghez vinni ha a kamatdonto ules utan (teljesen mindegy hogy emelnek vagy sem) ha a piacok ralliznanak ugy 3-5 napig....mert akkor megint sokan visszaugrananak az indulo vonatra mar azok kozul is akik kezdenek menedeket keresni.
Az megnehezitene a longos es shortos pozikkal rendelkezok eletet is; ha viszont a heten folyamatosan csorognank lefele az lassu kivereztetesnek fog tunni sokak szamara.
Törölt felhasználó 2018. 05. 01. 17:33
Előzmény: #688  Tibi0002
#690
Mindennek van jelentosege.Nekem van EUR/USD shortom, bar csak 1/3-nyi pozi mert nem sikerult megfelelo helyen nyitni.
Nagyon sok profi a piaci pozicionaltsag miatt elkezdett EUR-ot adni az elmult napokban.
sokan arra jatszanak, hogyha az EUR a kovetkezo 10 evben vissza cammogna 1,35-1,45 koze akkor is a kamatkulonbozet miatt az EUR/USD short pozi nyereseges lehet; most arrol nem beszeltunk ha esetleg az EUR visszanezne 1,16 esetleg 1,12 vagy extrem esetbe 1,04-1,06 koze akkor gyonyoru penz van benne a rekord meretu long pozik az EUR-ban pedig ezt sem tudjak kizarni.Errol pomperj irt tobbszor is hogy mennyire asszimetrikus a kereskedoknel az EUR long szinte sportot csinaltak belole; ilyenkor szokott a piac kemeny lecket adni a tomegnek; bar lehet hogy furfangosabb lesz es 1 esetleges kamat emeles utan egy 2-3 napos EUR rally utan folytatodna az EUR gyengulese na az is betenne sokaknak.
Cable is esik mar nehany napja szepen es jo nehany aprobb deviza...ezek nem tul longos jelek, magyarul a toke menekul a likvidebb eszkozok iranyaba.
pomperj
pomperj 2018. 05. 02. 11:08
#691

Egy gyors attekintes a vezeto Tech cegek jelenteseirol, es az analistak reakciojarol.
.
1)AMZN. Q1 profit 1.6Mrd,  es a becsles 12 honapra 9-10Mrd. A  Capitalizaciojat minden elemzo 1000Mrd-ra becsuli, az arfolyamot Mcquarie elemzoje egyenesen 2100-ra tette fel. A PE=100 folotti szam marad.
.
2)Apple varakozas szerinti  jelentest adott.  Q1ben eladott 52M IPhone-t, es lett 61 Mrd bevetele. Az ceg Capitalizacioja 833Mrd, ez is kozeledik a TRillio-hoz; de a P/S muato vadul tulertekelt. Masok is tudnak hasonlo kutyket gyartanai manapsag, fogy a technikai elonny sot mar nem is latszik. A 2.73 USD/sh Q1 profit (evesen 11-12) es a 170 USD arfolyam egesz normalisnak tunik. De a growth story kapott par horpadast.
.
3)ALphabet Q1 profit  EPS=9.9/sh. A bevetel 27.7 Mrd, tehat novekedes van a hirdetes piacon, ujabb +26%. De az arfolyamhoz (1040 USD) kepest itt mar PE=25, es a hirdetesek nagyon csucsra jarnak mostanaban.
.
Summary: AMZN latszik az elso, 1Trill ceg szint eleresei versenyben a favoritnak, marmint a piac szerint. Nekem vannak ketsegeim, hogy barmelyik kepes- e erre?.
Meglatjuk.
Tibi0002 2018. 05. 02. 20:12
Előzmény: #691  pomperj
#692
Szerintem az Apple már félig érett cég, egyebek közt azért, mert osztalékot fizet, és 20 alatti a P/E rátája. Egy rakás kp-ja is arra vár, hogy vagy kifizessék a tulajoknak, vagy beruházzák. 
.
Camecoval nem is tudom, mióta voltam pluszban, most ismét oda kerültem. Tegnap és ma is emelkedett. Különöebb hírt nem találtam róla azon kívül, hogy kicsit jobban indult az éve, mint várták.
pomperj
pomperj 2018. 05. 02. 20:56
Előzmény: #692  Tibi0002
#693

1)Igen, Camoco nagyon erdekes. Oriasi onbizalom sugarzik a report utani sajtotajekoztato szovegebol. A profitjuk Q1-ben attol let tobb, hogy elore hoztak kiszallitasokat Q1-re, persze a kesobbi negyedevek karara.
.
Ehhez kepest az idei szerzodott szallitasi  kotelezettseguk 37m pound, de kozben leallitottak a nagy McArthur banyat, par kisebb mukodik tovabb, de igy az idei banyaszhato mennnyiseg 9-10m pound-ra lezuhan. A felhalmozott keszleteikbol fedeznek ujabb 8-9m pound-ot. A tobbit ok maguk is meg akarjak venni a spot piacon, es tovabbadjak az atomeromuveknek. Ami nem rossz idea, mert a szerzodeses  arszinvonaluk 46  USD/pound, a mostani spot piaci ar meg 20-21 szinten van. Szoval  sima kereskedesbol tobbet keresnek mint a banyaszatbol. Foleg persze a kazah tultermeles miatt zuhant be a spot ar. Es ez a strategia nagyon tetszik az invesztoroknak. ES mindenki lesi, hogy az oroszok tenyleg Uran-embargot vezetnek-e be?
.
2)A dollar paritasra emelkedett a Swissfranc-al. Ez a dollar-ero maris lefele nyomja az EEM indexeket, es emeli exportalo Japant.
Szerintem az USDHUF 3 eve tarto  complex a-b-c korrekcioja kesz, 246 szint volt az alja, es HUF ujra gyendulesnek induloban van a 300-as szintek fele. 
King Dollar csokkenti az inflaciot, neheziti az exportot es a  gazdasagi novekedest,  de segiti a bond piac fel-korrekciojat. Ez tetszik most a  FeherHazban.
.
3)A Piac nyilvan kivart a mai FED-re, es semmi nem tortent ahogy varhato volt. A vola lezuhant, szelcsend van. Vihar elotti vagy napsutes elotti?
Tibi0002 2018. 05. 02. 21:29
Előzmény: #693  pomperj
#694
"300-as szintek felé" - ez viszonylag tág meghatározás, pontosítanád?
pomperj
pomperj 2018. 05. 03. 07:35
Előzmény: #693  pomperj
#695

1)Elkezdodott az SPY  iii of (iii) of 3 of (3) hullam.
.
Honnan gondolom?
Eloszor is, tegnap tele voltunk jo hirekkel, a piac viszont ra se hederitett.  Es elkezdett delutan zuhanni. Apple, Amazon, Microsoft, FB kimondottan jo hirekkel jott, a jelentesi szezon vegig pozitiv volt, es a FED sem emelt. A  FED szovegben egyedul az inflacios varakozasokban volt kis valtoztatas, de minden maradt a regiben.  Es megis, a FED report utan a piac azonnal lefele indult, es nem is akarhogy: elesen, es 2 oran at a zarasig stabilan esett. A 30min charton most igy nez ki.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180503v00ngvr73.jpeg
.
Azsiaban megallt a recovery. A Kinai SSEC Index 10. napja ul a kritikus 3070 supporton, es keptelen el-emelkedni onnan. Japan visszakorrigalt a novemberi supporting,  de 7 napja nem birja attorni. Nifty fibo 73%-ig visszakorrigalt, itt meg volt  esely folytatasra, de ma mar ez is lefordult. 
.
A napos charton a DOW tegnap lejjebb zart mint Apr. 2 ota barmikor.
Nem latszik jol, de az a piros vonal es a 2 nyil   segit.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180503v00nxdeac.jpeg
.
Elmeletileg meg mindig megvan az esely az ALT.2 oldalazo korrekcios formara. Ha DOW innen esik 400 pontot, akkor elmeletileg is vege ennek a kimenetnek. Van egy keves esely 30min szinten arra is, hogy egy a-b-c formalisik....de nem sok.
Mostanaban ekkorat konnyen eshet 1 nap alatt. 
.
2)A 10Y kamat csokkenes megallt 2.97% szinten. A
COT report extremen magas Velemenykulonbsegi rekordon van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180503v00njicdb.jpeg
.
3)AZ EURO szakadatlanul esik Apr.17 ota, 11 napja. A longosok rohanvast menekulnek kifele, jo sok poziciot kell kilvidalni bukoban.  Idovel persze 1 szamjegyure fog csokkenni az EUR long bullok reszaranya, de most meg nem tartunk ott.
Epp itt az ideje egy kis korrekcionak. 
.
4)Arany 1301 szintig esett az eros USD nyomasara. Meg van 20 pont, mielott szakad trendvonal support 1280-nal. a bull ALT.  formacio. Lasd korabbi chartok. De itt most lehet egy felpattanas.
 
kozi723
kozi723 2018. 05. 03. 08:01
Előzmény: #694  Tibi0002
#696
262-es spotnál mindegy, hogy 289 vagy 296 vagy  303, nem? :) mindhárom elég impozáns. :)
pomperj
pomperj 2018. 05. 03. 09:08
Előzmény: #694  Tibi0002
#697

Tibi,
az EURHUF gyengules 3 tenyezobol johet ossze.
1)A 20 eves  tapasztalat alapjan a HUF trendszeruen evi kb. 7Ft-al gyengul EUR-hoz kepest. Most 3 eve oldalaz 310-315 savban, szoval van kb. 20Ft gyengulesi "lemaradasa" trendhez kepest. Persze ez a jo EU miatt van, jon be az evi 4.5Mrd EUR penzecske. HUF ezt a lemaradast behozhatja 1 ev alatt. Vannak ra jelek, hogy konkretan  miert.
.
2)Az EURUSD elso target  1.20--->1.16 gyengules varhato, ha a minimalis 38% fibo korrekciosat veszem, vagy a  wave(4) alapjan nezem. Az HUF-ra atszamolva 314*120/116= 324, szoval kb. ujabb 10Ft gyengules. Es ez  a minimum, mert 2-3 eves tavlatban EUR paritasba johet USD-vel.
.
3)Egy eves tavlatban az USA kamat 0.75%-al lesz feljebb mint most. Es megeshet hogy MNB tenyleg osszeszoritja a fogat, es tartja a mostani HUF kamatot. Ahogy a mediakban a varakozas mutatja. Ennek a hatasa persze eleg kiszamithatatlan HUF-ra, de benne van ujabb 10Ft gyengulesi esely...es persze tobb is. 
Ez igy egyutt eleg szep HUF gyengulesi potencial. Ha van valasztasod, akkor HUF helyett USD-t tartanek inkabb.
pomperj
pomperj 2018. 05. 03. 12:45
#698

Olaj tema.
.
Mult heten IMF is, OECD is emelte a G20 GDP novekedesi tempojat, mindketten 3.9%-re, a 2018 evre. Azt meg tudjuk, hogy GDP/Olajigeny korrelacioja nagyjabol 2, szoval kell a 4% GDP novekedeshez kb. 2%-al tobb olaj az iden. Mivel nagyjabol 100m b/d a termeles most, ehhez 2m b/d olajtermeles novekedes kell. Uj olajmezok, uj furasok, uj termelo platformok es kapacitasok kellenek.
.
Namost, azt tudjuk a PBR utolso hirebol, lasd alul bemasolva,  hogy PBR 7 uj tengeri platformot allit fel iden, ami jovore hozhat +500k b/d olajmennyiseget. Tegyuk fel, hogy a land-mezokben nem csokken a termeles iden es jovore, mert  lesz annyi uj furas es uj mezo, hogy nem zuhan be. Ez nagyjabol a legjobb eset. 
.
Akkor a tengeren kell kitermelni azt az addicionalis 2 m /db-t. Es PBR szamait kovetve ehhez a 2 mb/d-hez a meglevokon tul kellene 4*7=28 uj platform. Ahhoz meg kell nagyjabol ketszer annyi uj melytengeri furas. Az 50-60 furo-hajonak adna uj munkat.
A RIG-nek kb. 30 furohajo allo  tartalek kapacitasa van, (ha mindent elo tudnanak venni, amik karbantartasban vannak, vagy szetszerelve). Es ok adjak a tengeri furasi kapacitasok  kb. 40-50%-at. 
.
Szoval: ha tenyleg igy none a GDP, akkor a tengeri furo kapacitaasokat 1-2 even belul mindet  felszivja a piac. Az olaj  keszletek nemcsak USA_ban csokkennek 20m d/ho tempoban, a foldalatti tarolokbol, hanem az egesz OECD_ben igy van: lassan kiszaradnak a tartalyok. Es RIG reszvenyre a short allomany most 100m db reszveny, a short float most 19%. Van egy jo kis short-cover RIG rally keszulodoben?
 
.....
Petrobras (NYSE:PBR) says it expects to start production by the end of June from its Tartaruga Verde e Mestica offshore platform, the second of seven facilities the company plans to install this year as it tries to increase new oil production. If all seven new platforms are up and running, PBR says it would add as many as 500K bbl/day of new production next year. The first of this year’s new platforms started service earlier this month, and PBR says the remaining five platforms following Tartaruga will be installed mostly in December after they arrive from China.

Boole 2018. 05. 03. 15:02
Előzmény: #698  pomperj
#699
A DO meddig jöhet le szerinted? Kb. 16,2 USD-ig? A RIG 10,5 USD-ig?
kozi723
kozi723 2018. 05. 03. 15:10
Előzmény: #699  Boole
#700
Ez engem is érdekelne. RIG-ben nem nagyon számítok 11,5-nél lejjebbi korrekcióra. Ott én már elkezdek újra felhalmozni. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek