Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2019. 05. 14. 17:51
Előzmény: #10575  Törölt felhasználó
#10580
14,x körül talán fordulhat VOD, addig nem valószínű.
Boole 2019. 05. 14. 17:35
Előzmény: #10572  fatihszultan
#10578
Hah-hah. Valószínűleg 7-8 USD lesz 12-18 hónap alatt, de a Te célárad és időtávod nem teszi lehetővé, hogy a fogadást megnyerjed.
rolpic
rolpic 2019. 05. 14. 16:30
Előzmény: #10576  pomperj
#10577
Ok, akkor osztalék. Szép! Én április eleje óta benne vagyok. Erre a kitörésre vártunk, nem panaszkodom;)
pomperj
pomperj 2019. 05. 14. 16:23
Előzmény: #10573  rolpic
#10576

Kijott az osztalek merteke, (lasd korabban targyaltuk), 16.61 Rubel, az kb. 2*25 cent, szoval 5 USD arnal kb. 10% hozam. Ha jol szamolom.
De a lenyeg, hogy ev vegetol elindul a Turkstream, Epul Nordstream2, es epul az uj Yamal vezetek Kina fele.
Egy even belul +50% arbevteluk lesz.
Törölt felhasználó 2019. 05. 14. 16:11
Előzmény: #10574  pomperj
#10575
Egy hete pakoltam be egy jo adaggal. 
Vodafone? Erdemes lenne venni?
pomperj
pomperj 2019. 05. 14. 16:05
Előzmény: #10572  fatihszultan
#10574
Most kell venni OGZPY-t.  Hosszu-hosszu tavra.
Csuda szep a kitorese.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190514v00p9r4mc.jpeg
.
Nekem meg keves van, adok hozza a visszatesztben. 
Es ez volt a varakozas, igen,  30 USD fole.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190503v00pkzqz4.jpeg
rolpic
rolpic 2019. 05. 14. 15:56
Előzmény: #10572  fatihszultan
#10573
Hír is van?
fatihszultan 2019. 05. 14. 15:41
Előzmény: #10570  Boole
#10572
Nézz rá a Gazpromra. (Courvosierre vételre javaslom valamelyik repteret. Ott azért olcsóbb:-)
Törölt felhasználó 2019. 05. 14. 12:42
Előzmény: #10569  Boole
#10571
Nezd az apple utolso gyors jelentesere a rv majd nem 5%-ot emelkedett az nap; mivel jobban teljesitett mint az elemzok varakozasa amit tobbszor lefele modositottak, aki utana nez a szamoknak az lathatta; hogy nem eppen fenyes eredmeny volt ill. hogy a telefon ertekesitesek visszaesese gyorsul.
Na azota az arfolyam kisebb negativ hangulat es a kereskedelmi haboru hatasara elkezdett esni...
En apple fan vagyok; de kereskedo is...szerintem fogunk mi meg apple rv-t venni 150$ alatt sot az is lehet hogy 100-130$ kozott ugy hogy az apple P/E-je a piac tobbi cegehez visznyitva nem is igazan magas.
Ertek alapu, fundas befektetesek igazan mostanaban nem divatosak...mindenki indexeket, etf-et es hasonlo krealt dolgokat vasarol momentum alapon...ez sem fog igy maradni orokke...
Nemesfemek es banyaszok az egyik legalulertekeltebb a piacon, hogy mikor kezd a toke ezekbe aramlani nem tudom; de akkor nagyot fognak menni.
Boole 2019. 05. 14. 10:48
Előzmény: #10568  pomperj
#10570
Köszönöm. Hasonlóan látjuk a kilátásokat, mert igazán nem is az arany kilátásaival van problémám, hanem azzal, hogy erre vajon a korábban megszokottaknak megfelelően fognak a bányászok reagálni vagy sem. Mennyire lesz gyors és meredek az arany emelkedése? Ha lassan fog emelkedni 1580 USD-ig pl. 2-3 év alatt, akkor erre valóban nagy lesz a bányászok emelkedése, vagy csak oldalazni fognak és esetleg lesz bennük 10-25% emelkedés, ami nekem nem megfelelő. Nekem az idő és a kilátások a kardinális kérdés.
Boole 2019. 05. 14. 10:44
Előzmény: #10567  Törölt felhasználó
#10569
Soha nem a túl nagy vagy a túl kicsi pozícióval van a problémám, hanem azzal, amikor a logikai sorban valamilyen következetlenséget találok. Most ezt érzem. Egyébként teljes lakásfelújítást csinálok, van elég dolgom, tehát egyáltalán nem is foglalkoztat mélyen a konkrét árak, hanem a stratégiám, hogy egyáltalán helyes-e, vagy valamit elhibáztam. Hosszúra vettem a pozikat, tehát a 20%-os veszteség egyébként sem szokott aggasztani, mivel ennél nagyobbakat szoktam hagyni. Az Infineonban 50%-ost is megnéztem. Nekem az arany korrekciós céláram 1239 USD volt. Ez az a pont, amit ha letörne, akkor ez nem bull piac, hanem csak korrekció volt. Teljesen egyértelmű számomra, hogy van esélye annak, hogy az arany 1580 USD-ig felmenjen, mert a chart ezt mutatja, ha a bull változatot nézem. Azonban van egy 980 USD medve céláram is. Hogy melyiknek van nagyobb esélye, ezt senki nem tudja. 
  
pomperj
pomperj 2019. 05. 14. 10:08
Előzmény: #10566  Boole
#10568

Lehet igy gondolkodni a "normalis" Idokben a GLD temarol.
De nem hiszem, hogy most 2-4 eves tavlatban normalis idoket fogunk elni.
.
Eppen ellenkezoleg. Jelentos invesztori magatartas valtozas varhato, es vele drasztikus ertek-atrendezodes. Szinte minden eszkozfajtaban durvan extrem ertekeltsegi aranyok alakultak ki az utolso 10 evben. 
Ennek a visszarendezodese a valoszinubb.
.
2)A gyenge tozsdei napokon jellemzoen  GLD futures emelkedik. 
Az ne zavarjon, hogy GDX aranybanyaszok indexe es a reszvenyek megis kisse esnek; hiszen egy aranybanyasz ceg egyreszt es foleg az Arany aratol fugg, de masreszt mivel reszveny, a tozsde iranyatol is fugg. 
Amikor a volatilitas normalizalodik majd, akkor a fo tenyezo , az Arany ARA, az dominans lesz. Es idovel a legjobb menekulo eszkoznek fogjak tekinteni. Most,a tozsde csucson persze hogy nem.
.
3)Az Arany tegnap 1300 fole benezett. A hetes charton mar lehet ugy nezni, hogy a 3 eve tarto olalazo ABCDE hullamszerkezet keszen van. Es megindult fel a (C) hullam, 1500 fele. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190514v00p9qn2v.jpeg
.
De, ameddig nem tor at 1330 fole, a haromszog B-D vonala fole, addig az is lehet, hogy meg egy kis eses 1250 fele kialakulhat. Napos charton akkor ez a ket ALT. lehetseges:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190514v00papu4q.jpeg
.
4)A Silver egyelore sokkal gyengebbnek latszik. Ez is arra utal, hogy most a GLD ertekmegorzo szerepe erosebb a piacon, mint a SIL erosebben ipari-fem alkalmazaasa. Egyelore nem erositi meg Gold kitoresi kiserletet,; de ha megis, akkor 1-2 napon belul hevesen meg kell indulnia fel.
.
Amugy pedig Daily Sentiment Index (for SIL) most 35% bull, szoval gyenge. De talan meg 10-20 pontot is esnie kellene az invesztorok erzelmeiben ahhoz, hogy hatarozottan mondhassuk: az aljanal jar. Most meg nem.
Törölt felhasználó 2019. 05. 14. 09:43
Előzmény: #10566  Boole
#10567
Szerintem tul nagy pozit vettel fel a banyaszokban; igy nehezebb atveszelni a volatilis idoszakot.
NST az elmult 5 evben majdnem 800%-ot emelkedett, ugy hogy kozben az arany ara az 1280$-os szintrol nem sokat valtozott; viszont az AUD gyengult 20-25%-ot....
Nem allitom, hogy az USD a kovetkezo 6honapban vagy rovidebb idon belul gyengul 20-25%-ot de hogy a kovetkezo 5 even belul gyengulhet akar 30%-ot is az azert elofordulhat.
Kereslet novekedesevel kapcsolatban csak a jegybankok kereslete 50 eves csucson van!!!
Kitermeles pedig a kovetkezo evekben csokkeni fog.
Orakat lehetne beszelni hogy miert is fognak a nemesfemek emelkedni; tegnap peldaul belinkeltem Gundlach-tol egy interjut....
Az usaban ha eltekintenenk a hitelek novekedesetol akkor a gazdasag novekedese negativ lett volna.
A hitelek es tartozasok kb.2-szer gyorsabban nonek mint a gazdasag...ez hosszu tavon nem fenntarthato.
Szoval elobb-utobb fog valami torteni ami a legtobb eszkozosztaly arazasat meg fogja valtoztatni; velemenyem szerint ennek az esemenynek a nyertesei a nemesfemek lesznek ill. a banyaszok.
Boole 2019. 05. 14. 08:12
Előzmény: #10565  pomperj
#10566
Szerintem fontos lenne azt megvizsgálni, hogy mi okozta az előző vagy az azt megelőző aranybányász rallyt. Vajon ugyanazok a feltételek egyáltalán a következő 3-5 évben fennállhatnak-e? 
1) Pl. lesznek-e ismét tömegével induló arany és ezüstbányász ETF-ek? Azt néztem, hogy fundamentális együttállás 2016-os rally idején adott volt, de ekkorra tehető (2015-2016 környékén) az EU ilyen jellegű ETF-inek az alapítása, amelyek feltöltése több milliárd EUR és USD alapú keresletet jelentett a fizikai arany, ezüst, valamint a bányászok tekintetében. Ez figyelhető meg az USA ETF-ek és hasonló társainál is, sokat 2005-2008 közötti időszakban alapítottak és kezdtek el feltölteni. Ma már azt is tudjuk, hogy a D. Bank korábbi vezérérének időszakában mekkora csalások és ármanipulációk voltak az arany és az ezüst piacán. Lehet, hogy ekkora áremelkedés nem is lett volna a piacokon, ha ők nem teszik, amit tettek?
2) Várható-e nagyon kamatvágási ciklus kialakulása? Ezt nyugodtam mondhatjuk, hogy nem, mert egyelőre ebből alacsony kamatkörnyezetből jelentősen nincs hová vágni.
3) Várható-e az, hogy az USD jelentősen gyengüljön? Ennek azt gondolom, hogy megvan az esélye, bár ennek mértéke igen kérdéses. Azt is láttuk, hogy egy nagyon USDJPY esés, igaz, hogy az aranyat valamennyire megmozgatta, azonban jelentős hatást a bányászokra ez nem fejtett ki.
4) Várható-e nagyobb infláció kialakulása? Ennek további jelentős felfutására nem igazán fogadnék. Recessziós hatás szerintem 2019. október-december környékén várható. 
5) Várható-e, hogy a bányászok üzemeltetési oldalról jelentsen csökkentsék a kitermelési költségeket? Szerintem nem, esetleg egyes bányászok esetében, amelyek a junior kategóriában vannak.
6) Várható-e, hogy a nemesfémek iránti kereslet jelentősen emelkedjen? Szerintem 3-5 éven belül nem. Sőt, egy recessziós hatás esetén, még ennek az ellentettje is előfordulhat. A palládium hiány is a kereslet lassú kiegyenlítődése miatt alábbhagy, az árak is normalizálódni fognak. 
Arra leszek kíváncsi, hogy az elemzők, majd hogyan fogják magyarázni, ha az arany felmegy 1580 USD-re, a bányászok meg mennek 15-20%-ot és ennyi lesz? Pedig könnyen előfordulhat, mert a korábbi rallykat kiváltó tényezők közül, most alig lesz két dolog adott, de a többi hiányában szerintem sokkal mérsékeltebb lesz az emelkedés. Ezt már többször írtam, amikor az összefüggések vizsgálata során mindig oda jutok vissza, hogy a bányászok emelkedése mellett logikai hiba van. Bizonyára lesz felfutó kör vagy az is lehet, hogy a körülmények teljes megváltozása, felborulása miatt egy nagyobb rally lesz a nemesfémekben, amely a bányászokat is helyrehozza, de ez legalább időben 2023-ra várható.
Ha meg azt nézem, hogy az arany 1273 USD felett maradt (kicsit volt alatta) 2019. május 05-ig és utána, akkor meg optimistának kellene lenni, de nagyon zavar, hogy a logikai részek nem passzolnak össze. Persze lehet, hogy nem jó elemeket vizsgálok. 
https://www.mql5.com/en/charts/10154097/golds-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/10154094/golds-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/10154105/usdjpy-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/10154103/usdjpy-d1-x-trade-brokers
  
 
pomperj
pomperj 2019. 05. 13. 19:34
Előzmény: #10561  pomperj
#10565
SPY daytrade.
Meg mindig varom a felpattanast, ami talan a (b) hullam.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190513v00pdimb0.jpeg
Törölt felhasználó 2019. 05. 13. 18:11
Előzmény: #10562  pomperj
#10564
Te tudod!
Törölt felhasználó 2019. 05. 13. 18:08
Előzmény: #10559  Boole
#10563
A velemenyem se a fizikai arany, ezust ill. a banyaszokkal kapcsolatban nem valtozott.
Viszont, ha nem is minden honapban de szoktam atsulyozni a kulonbozo szektorokrol.
Aprilis vegen elkezdtem lezarni a momentum alapon levo long pozikat; nyitottam kisebb shortokat.
Csokkentettem a vesztesegeim nehany banyaszban; ill. realizaltam nyereseget.
A szemelyes portfoliomban fizikai ezust tobb mint 20%; fizikai arany ~5%; banyaszok 60-65%-rol lecsokentettem 45%-50%-ra (lehet hogy hiba);de amikor elkezdek shortolni a piacot akkor a long pozijaimban szoktam csokkenteni.
Mivel likvidalasnal gyakran ill. a legtobbszor adnak mindent.
BTC-ben es kryptokban noveltem majdnem 5%-al a kitettseget es komolyabb mennyisegu "cash"-al rendelkezem; ha bizonyos cegek arai elernek a celzonamat akkor majd vasarlok.
pomperj
pomperj 2019. 05. 13. 17:52
Előzmény: #10555  Törölt felhasználó
#10562
A BTC felerkezett az ellenallasi zonajaba, epp most adom el.
pomperj
pomperj 2019. 05. 13. 17:50
Előzmény: #10555  Törölt felhasználó
#10561

SPY daytrade.
Meg mindig a (b) hullamban vagyunk, tovabbra is az a valoszinu. 
Mivel az (a)*1.382,  mint maximalis (b) meret 2800-nal van, szoval amig 2800 tart es nem szakad, addig a (c) hullamos felpattanas a valoszinubb, Ha 2844 fole megy onnan mar 2900 fole tarthat.
Ha atszakad a 2800, akkor viszont wave(3) vagy (c) tart lefele, es akkor meg jo nagy ut volna lefele.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek