Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
masseduction
masseduction 2019. 03. 26. 16:21
Előzmény: #9721  pitcairn2
#9760
Miért tagadják az inflációt? Illetv, ha nincs, miért nincs? 
Totál ledöbbentem mikor Matolcsy azzal érvelt, hogy az eurózónában deflációs félelmek vannak.
Boole 2019. 03. 26. 16:18
Előzmény: #9758  Boole
#9759
Ha valakinek vannak javaslatai, hogy mely cégeket vegyen fel promton az xtb, akkor kérem jelezni, ha tudok segítek.
Boole 2019. 03. 26. 16:16
Előzmény: #9757  pomperj
#9758
Én bízom az olaj árának emelkedésében. Tartom a korábbi brent várakozásomat. Szépen lassan meg is lesz. Kérdés, hogy mennyit kell várni a RIG-re és az NE-re. Már a meglévő teljes portfóliómat tartani fogom, csak még veszek két adagot. Hónapokig úgy is felújítok, tehát csak néha nézek majd a piacra.
pomperj
pomperj 2019. 03. 26. 16:13
Előzmény: #9753  Boole
#9757

Kezdenek jo hirek is jonni az olajmezokrol?
.
Shale Suffers Growing Pains That Could Slow U.S. Oil Production     (Bloomberg) 
-- The dramatic ramp-up in U.S. shale production is running into a combination of issues -- technical and financial -- that threaten to slow the pace of expansion, according to some of the industry’s biggest companies. 
Schlumberger Ltd. and Halliburton Co., two of the largest providers of oil services, said Monday there will be a double-digit drop in spending from customers in the U.S. and Canada this year, a gloomier outlook than they had previously given. 
American frackers are tightening their belts following a plunge in crude prices in late 2018 and as investors urge drillers to do more with less. An explosive surge in output from shale formations has pushed U.S. oil production past Russia and Saudi Arabia to become the world’s largest. There are warning signs that growth cannot continue indefinitely. 
++++++++++++++++++++
Na ja, nem jon mostanaban maar annyira az olaj furas nelkul, mint ahogy szeretneek?  Akkor megse lesz akkora tultermeles, mint ahogy ijesztgetnek?
Minel tovabb huzzak-halasztjak el azt amit muszaj csinalni ( =furni szarazfoldon es tengeren, kulonben esik/fogy a kitermeles ),
annal dragabb lesz 2-5 ev mulva az olaj. Ido kell am ahhoz is, hogy ha mar nekialltak furni, akkor talaljanak is mezot. Az ido-kesleltetes lehet 2-3 ev is, mire meghozza a sok-sok furas az eredmenyt es lesz uj olajmezo !
De addig fogy, es annal dragabban kell majd fizetni az olajfuroknak.
rolpic
rolpic 2019. 03. 26. 15:42
Előzmény: #9755  kozi723
#9756
Én még várok korrekciót. Lehet, hogy túlzás, de a 3,62-ig. pomperj említette vhol a lítium árral való összehasonlítást és én ott még látok gapet. Szerintem kb. itt zár a kettő, és akkor pattanhat újra.
kozi723
kozi723 2019. 03. 26. 15:35
Előzmény: #9753  Boole
#9755
LAC csinált egy szép korrekciót. 3,80-3,85 körül van az elmúlt két hét szép emelkedő szakasznak az 50%-os fiboja. Ha nem esik tovább a héten akkor jó helyszínnek tűnik a további felhalmazáshoz. LAC tulajok, mit gondoltok? Eleget korrigáltunk?
.
https://www.tradingview.com/x/R0LXeWd7/
Törölt felhasználó 2019. 03. 26. 15:34
Előzmény: #9747  pomperj
#9754

A bitcoinnál nem a kereskedés rajzolja a grafikont, hanem úgy kereskednek, hogy jól mutasson. A coinbárók játszogatnak a saját, nem ellenőrzött garázstőzsdéiken, olyan grafikont kreálva, amilyent akarnak.
https://www.cnbc.com/2019/03/22/majority-of-bitcoin-trading-is-a-hoax-new-study-finds.html
Egy egy ilyen tőzsdén még a Mona Lísa arcképét is meg tudnák alkotni a grafikonon, ha nagyon akarnák, ha nem menne a tetherrel könnyen besegíthetnének. A tether egy olyan csoda, aminek az összes darabja naponta akár 5x is megfordul, ez tartja életben a coinpiacot.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
Boole 2019. 03. 26. 15:29
Előzmény: #9752  pomperj
#9753
Egy adag Fcx-et vettem. A 4-es gold elemzés lemaradt!:)
pomperj
pomperj 2019. 03. 26. 15:09
Előzmény: #9747  pomperj
#9752
1)Brent egyelore szepen emelkedik tovabb,  egy ideiglenesen (C) hullamnak szamozott rallyban. Most johet egy (3) hullam, ami a legszebb idoszak is lehet.
.
De ne tevesszen meg senkit  a (C) hullam szamozas: az Olaj commodity, es a  (C) hullamok igen nagyok es igen soka is tarthatnak. Raadasul meeg extended alakzatok is szoktak lenni. Ugyhogy Brent bull, es igen jok a kilatasok.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00pei59v.jpeg
.
2)Copper hosszzutavu chartat megismetlem, a multkori havi chartot erdmes ujra megnezni:
Egy oriasi, 9 eves ABCDE utan vagyunk, keszen van az E=ABC ( vagy E=WXY, majdnem mindegy).
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190321v00pbzk90.jpeg
.
De,  COPPER onnan, 2019Jan.2-an  elkezdett egy igen nagynak igerkezo Rallyt. Azota az utolso chart ota a napos charton eltelt 1 het, es most a napos charton mar latszik, hogy egy wave(2)=a-b-c korrekcios alakzat keszulodik.
Ennek az aljat kell elkapni, az elso poziciohoz.  Aztan amikor kitor a kritikus szint fole, ott NAGYON be kell vasarolni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00pzwbj7.jpeg
.
3. NatGas  a multkori chart is bullos volt,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190226v00pyzzc1.jpeg
es most talan keszen is van a wave(2)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00pj5jjy.jpeg
eurocent 2019. 03. 26. 14:40
Előzmény: #9735  Boole
#9751
Arany 2018 augusztus - 20190220 időszakban egy abc hullámot formált. Amíg az árfolyam nem emelkedik 1349,8 főlé, addig nem érdemes longban gondolkodni (szerintem).
Boole 2019. 03. 26. 11:51
Előzmény: #9748  Törölt felhasználó
#9750
Természetesen ez is ráhatással van.
Törölt felhasználó 2019. 03. 26. 11:38
Előzmény: #9747  pomperj
#9749
BTC-vel kapcsolatban en a kovetkezo 6-18honapban tul nagy emelkedest nem varnek.
Ez nem jelenti azt hogy 2020.juniusaig nem duplazodhat meg a BTC arfolyama;de igazabol utana 2020 juliusa utani 2-3ev lehet erdekes.Mint ahogy az igazi robbanas 1,5 evvel a 2016-os felezes utan tortent.
Legalabbis ez lenne a korabban ismert forgatokonyv.
Ilyenkor akinek meg nincs szepen csondben gyujtogethet (cost averaging; heti esetleg havi vasarlasokkal eleg jo bekerulesi arat lehet szerezni).
Törölt felhasználó 2019. 03. 26. 11:33
Előzmény: #9746  Boole
#9748
Szerintem nemesfemekben, mint mas nyersanyagoknal kicsit nagyobb ciklusok vannak.
Gondolom az USD es az inflacio miatt lehet ez, hogy idoben ennyire elnyulnak a dolgok.
pomperj
pomperj 2019. 03. 26. 10:09
#9747

1)A tozsde tele van divergenciaval. Nem is emlekszem, mikor lattam ennyit.
.
a)A fo Indexek egymas kozott divergalnak. Az SPY multheten uj csucsra ment, DOW nem. A NASDAQ uj csucsra ment, a Russell2000 nem. Es a tobbi index is osszevissza divergal, Az ilyesmi csucsok idejen szokott lenni.
.
b)nagy, sok hetes DIvergencia volt mar  a Bond piac es a Tozsde kozott is. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00pskbrj.jpeg
.
c)nagy divergenciak vannak az Indexek es a Volatilitas iranyaban is. 
Most a Vola felfutasa sokkal nagyobb esest jelez elore, mint amekkora eddig latszik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00pgghrd.jpeg
.
Egyelore lefele van a fo irany. Ha tenyleg 3 egymasba agyazott 1-2-1-2-1-2 hullamsorozata van, ahogy a daytrade charat mutatja, akkor joval lejjebbre tartanak az Indexek. Egyelore lefele van a fo irany.
.
2)Mi mutat a lemeno trend elleneben, es mit mutatnak a "jobbnak vart" piacok mint Olaj, femek, Arany?
a)Most nagy meglepetes jon.A BTC befejezett egy nagy A-B-C korrekciot, es nekem ugy tunik, egy RALLYra keszulodik. Igen, Bitcoin rally keszulodik!
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190326v00plrktt.jpeg
.
folyt kov. Brent, Natgas, GLD, Copper.
.
Boole 2019. 03. 26. 09:45
Előzmény: #9745  pomperj
#9746
Egyébként a világ GDP átlagának és a Gold árfolyamának rációjánál jobb szemléltetés lenne, ha az átlag alakulását és a gold árát egy ábrán szemléltetnénk, de két vonalgrafikonon. Így egymás mellett látnánk időben, hogy mennyire konvergálnak vagy divergálnak, mikor kereszteződnek. Sokkal szembetűnőbb lenne, hogy a kutyus a gazdájától mikor szalad el túlságosan, és mikor vannak a rövidebb 1-2 éves long vagy short lehetőségek.
pomperj
pomperj 2019. 03. 26. 08:45
Előzmény: #9743  hellforceone
#9745

A csucsok idejen mindig azt szoktak gondolni, hogy az ar csakis tovabb emelkedhet, es nem esik vissza. 
Hogy ez most mas, es kulonleges. Emlekszel, "new economy" ?
Dehat a  kapitalizmus ciklikus, es az emberi termeszet nyajkoveto az inveszticiokban. A kormanyok mindig akkor elenkitenek amikor amugy is csucson van a ciklus, es ez mindig magaban hordja a rakovetkezo valsag csirait it. 
A Bp. ingatlanpiac is ilyen,sot most kulonosen ilyen.
Törölt felhasználó 2019. 03. 26. 06:47
Előzmény: #9740  pomperj
#9744
Ingatlanok a legtobb nagyvarosban (vilag nagy varosaiban); buborekban vannak.
Abban egyetertek pomperjel hogy mo-on azon belul is Budapesten (belso keruletek 5,6,7) csucsa valahol 2020-2024 kozott lehet, nem csak a kormany extrem programja, de a 76-78-as generacio ekkor eri azt a bizonyos 45 eves kort amikor is a csaladok a legnagyobb ingatlanban elnek es legjobban koltekeznek.
Utana viszont velemenyem szerint nem 10-12 ev hanem akar 15-25ev is eltelhet amig az ujabb csucs kialakul.
Nem csak helyi de vilag szinten is erdemes figyelni a ciklusokat, a jelenleginel pedig nem csak a mo-i de vilagban levo ingtalanbuborek erezteti hatasat ami egymast erositi, igy az ez utani lejtmenet velemenyem szerint akar 40%-nal is nagyobb lehet.
Korabban irtam hogy, nehany honapja amikor a szallasomat foglaltam Bp-i tartozkodasom idejere, 8 szallasado kozul csak 2 tudta megmondani hogy 10 honap mulva elerheto lesz-e az ingatlan.
(mindketto uzleti szinten foglalkozik ezzel, csalad ill. egy ingatlanos valaszolt, a tobbi 6 AIRBNB-s nem tudta hogy megmondani hogy nehany honap mulva rendelkezik-e a lakassal).
Egyszeruseg kedveert napjainkban a vilag nagy reszen lehet studio ill. kisebb lakasokat a CBD ill. nagyvarosok kozpontjaban berelni 35-60AUD kozott; nyilvan van nehany varos mint Parizs juliusban stb.stb kivetel ez alol.
Mo-i turisztikai fo szezonban augusztus (forma1, sziget stb.stb.) en 34AUD-ert berlek lakast az Astorianal.
Ebben minden benne van, internet, viz,villany, gaz, tv programok stb.stb. meg mososzer is.
Ha ugy kalkulal az ember, hogy az ingatlan ki van adva egesz evben (365*34)=12410AUD kerekitsunk 2,5Mft-ra.
Ebbol ugye meg lejonnenek az adok, karbantartasi koltseg, viz, villany, internet stb.stb (en ezt 500eft-nak vettem); persze lehet hogy ez tobb kerlek javitsatok ki.
Ez azt felteteezi hogy a 42m2-es lakas ha 900e/m2 arral majdnem 38Mft.
Ez kb. 5,26%-os hozamnak felel meg.
Igazabol en nem latom ertelmet olyan ingatlan befektetesnek ahol a berleti dij nem hoz minimum 8-9%-ot.
Nem allitom hogyha valaki az ingatlant mondjuk 350e/m2-es aron vette akkor nem jo befektetes,de a jelenlegi aron nem sok ertelmet latom.
hellforceone 2019. 03. 26. 06:40
Előzmény: #9740  pomperj
#9743
Köszönöm válaszotok. Igen, én is azt gondolom, hogy - főleg Budapesten - nem nagyon lesz nominális esés, ugyanis a bérek úgy elszálltak, hogy hihetetlen és ezt lekövették az árak is. Pontosabban van olyan érzésem néha, hogy most nem is a beremelkedést követték le az árak, hanem inkább a kormány őrült adományozó és piacbefolyásoló politikájából eredő óriási ingatlan áremelkedést követték le a bérek...
Persze lehetne egy nagyon nagy válság esetén, mikor tömeges elbocsátások lennének egy jó nagy ár esés, de szerintem Magyarország most abban a "különleges" helyzetben van, hogy egyrészt belföldön is rengeteg pénz halmozódott fel, ami ilyen esetben a helyét keresné és megtámaszthatná ezt a nagyobb esést, másrészt rengetegen vannak külföldön, akiknél szintén jelentős pénzek halmozódtak fel és adott esetben ők is támaszt jelenthetnének az áraknak. Tehát szerintem is talán egy 10-15% nominális esés lenne elképzelhető, de nem olyan vad, mint 2008 után. Vélemények ezzel kapcsolatban? Köszönöm! :)
incrediblehoe 2019. 03. 26. 05:07
Előzmény: #9741  guantanamo
#9742
+1. Fundásan semmilyen nominálisan csökkenés nem lesz indokolt. Csak akkor ha nagy recesszióba megy az ország, de ezt nem lehet megjósolni.
guantanamo
guantanamo 2019. 03. 26. 01:00
Előzmény: #9740  pomperj
#9741
Igazad lenne, de eddig nem is oldották úgy meg hogy nyomtatnak tovább amíg a szem el lát, ráadásul a kamatokat sem fogják nagyon emelgetni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek