Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2019. 03. 23. 07:27
#9620
1)A Bond piacon meg a korabbiaknal is abszurdabb helyzet allt elo. Pedig az eddiggiek is cifraak.
.
Egyreszt, az USA deficit vegletesen abszurd nagysagura nott. Minden korlat ledolt, minden elszabadult. 
A Pf cikke is megirta, "  A szövetségi költségvetés teljes kiadása 401 milliárd dollár volt a múlt hónapban a 167 milliárdos bevétel mellett, elsősorban mezőgazdasági és közlekedési programokra költöttek többet. "
.
Erted ezt? A kiadas tobb mint duplaja a bevetelnek (!)  Meddig mehet ez???  Ilyen tempoban az ev vegere joval 2 Trillio folott lesz a deficit. A fedezet es teljesitmeny nelkuli penznyomtatas mar egeszen elkepeszto szintre futott. Bekeidoben. Amikor allitolag jol megy a gazdasag ! Es akkor a deficit 10% nagysagrend? Igen, TIZ szazalek.  Mi lesz, ha majd nem megy jol??
.
Normalisan, ha egy ilyen hir kikerul, a kamatok azonnal felmennek, es a penz erteke lezuhan. 
Na, ehhez kepest a Dollar tegnap erosodott , es kamat vegkepp megbolondult, mert 2.53--->2.43% ra lezuhant. 
Es ezzel a Yield gorbe invertalodott. 
Most  a 3 honapos Dollar kamat 2,45%, szoval magasabb mint a 10 eves. 
Ez a piac azt uzeni a penz tulajdonosnak, hogy " sz@rt sem er a penzed  !  Es tok hu..e vagy, ha penzed van, es kolcson adod az allamnak.  Ami hajdanam a legbiztosabb volt a penz helyenek. Valami mast tarts apukam, mert az ertekeet totalisan lezullesztettuk. Ideje eszre terned ! "
.
2)Kozben a 10Y yen kamat negativ, persze mar jo ideje. De tegnap a German 10Y yield is negativba fordult. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190323v00pbsd1c.jpeg
.
Tegyuk hozza, a 10Y Canadaban is negativ lett! es az AU es NZ dollar is csak 2% koruli kamatot ad. Total orulet van a hitel piacokon.
Szoval, nem csoda, ha a Bank Index, BKX osszeomlott. Hogy lehet igy penzt keresni a penz piacokon? Sehogy. Nade mi lesz, ha a hitelpiac osszedol? AMikor a vilagban 240 Trillio USD hitel van kinnt !
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190323v00po8hbm.jpeg
.
Minden bank jo nagyot zuhant. JPMorgan, Citi, Bank America vezettek lefele tegnap a piacot, es -3% folott zuhantak. Utility-k es a ATT+VZ tartottak magukat zoldben, a tobbiek kovettek a bankokat.
.
Na, talan innen kezdve lehet ertelmezni a piacokat. A lenyeg ? A BOND piac azt uzeni, hogy most mar nagy baj van.
folyt. kov.
macskassy 2019. 03. 22. 22:59
Előzmény: #9616  pomperj
#9619
Valszeg most a számító, tehát jól gondolkodó longosoknak ment tele a gatyája. :)
guantanamo
guantanamo 2019. 03. 22. 21:33
#9618
arany eléggé lapított ma ahhoz képest, hogy a dodó ment egyet. képesek és felnyomják 1350-60 ra jövő héten azért az előző támadásnál is volt egy kis verekedés 2 hónapig mielőtt megadta magát
https://www.tradingview.com/x/783kUC2a/
guantanamo
guantanamo 2019. 03. 22. 21:20
Előzmény: #9616  pomperj
#9617
nincs új hír, minden be van árazva. ráadásul pocsék lett ma is a funda
pomperj
pomperj 2019. 03. 22. 20:51
#9616

Eleg nehez ertelmeznem a piacot.
Addig ertem, hogy szerdan a FED leallitott minden szigoritast.A gazdasag pocsekabb mint eddig gondoltaak. 
A piac regota minden jelet, ezt is  forditva ertelmezi. Azon az logikan mukodnek, hogy ettol a negative hirekre mar szamito, tehat jol gondolkodo invesztoroknak telement a gatyajuk. Es kimenekultek csutortokon a felvett  short poziciokbol, mert arra szamitanak, hogy a piac a varhato kamatcsokkentestol rallyba kezd. Igy a csutortoki felszuras egy kiterjedt short-cover rally volt.
.
Nade, akkor mi ez a beomlas ma?  Az megse valoszinu, hogy ma ujra betojtak,  es shortolnak?
pitcairn2 2019. 03. 22. 20:17
Előzmény: #9595  pomperj
#9615
ha már a HUI-t megemlíted, ennek az alaptermékhez viszonyított ára nagyon jól reprezentálja a szentimentet (vagyis inkább annak a jóformán teljes hiányát...)
http://schrts.co/sPJNkzHT
ezért szoktam "epés" megjegyzéseket tenni, amikor itt aranyvásárló mari nénikről, meg bullish piaci hangulatról folyik a csevej:)
a fantasztikus fundamentumok ellenére a szentiment kb. ZÉRÓ...
egészen addig amíg robbanni nem fog...
pitcairn2 2019. 03. 22. 19:35
Előzmény: #9598  Boole
#9614
a 2008 óta tartó monetáris ámokfutás végén olyan kolosszális válság áll amely a nagy gazdasági világválság néven ismeretes happeninget is maga mögé fogja utasítani... legalábbis az USÁ-ban...  
ezzel szemben az USD tartalékdeviza státusz vége hatalmas fellendülést fog generálni a jobbára USD-ben eladósodott fejlődő világban... 
ezt akár a globalisták geopolitikai akciójának is fel lehet fogni...
incrediblehoe 2019. 03. 22. 18:54
Előzmény: #9600  Boole
#9613
Vettem ezustot, kivancsi leszek erre. Amugy nem tradelgetek vele, hosszu tavon fogom tartani.
chart-trader
chart-trader 2019. 03. 22. 16:52
Előzmény: #9611  chart-trader
#9612
WTI-ben egy szép ED alakzat van, pont az alsó határon van most. Ez 52-54 közé leviheti, ha törik.
chart-trader
chart-trader 2019. 03. 22. 16:43
#9611
RIG-ben eddig ez egy csúnya fals kitörés. 
guantanamo
guantanamo 2019. 03. 22. 14:59
#9610
arany még mindig a csati alját sikálja, ez elég korrektív. Innen le kéne lassan vágni egy 3. hullámban hacsak nem lövik fel az űrbe hirtelen felindulásból.
Boole 2019. 03. 22. 12:00
Előzmény: #9607  pomperj
#9609
Brent az 50%-os korrekciós fibo szintjéről lefordult.
Boole 2019. 03. 22. 10:32
Előzmény: #9607  pomperj
#9608
Egy fix, hogy ha egyszer eladom a Frankfurton keresztül vett részvényeket, akkor soha többet nem veszek ott papírt. Adok eladási megbízásokat olyan áron, ahol van árjegyzői ár és megfelelő darab. Mivel az eladásomat manuálisan viszik be, és mielőtt az árjegyző manuálisan beviszi a rendszerbe, előtte az árjegyző szépen átállítja az árjegyzői árakat mind a két oldalon. Magyarul ő dönti el, hogy adja vagy nem adja, veszi vagy nem veszi. Szerintem ez nem törvényes.  
pomperj
pomperj 2019. 03. 22. 09:21
Előzmény: #9588  pomperj
#9607

4) Nat. Gas. tema.
.
1)Az USA foldgaz arak  hevesen csapkodnak mar sok eve. 
Jellemzo az, hogy Q1 es Q3 negyedevben egy-egy melypont van, jellemzoen 2.6 arszinten. De  kozben 2-3 evente kialakul egy nagy artuske, ami 4.5-6.0 szintig is felfut. 
 Most megint olcso a gaz, 2.7 korul van. Az a gyanum, hogy Q2-ben  a mostani melypontrol ismet egy kisebb felpattanas alakulhat ki, 3.4-3.7 target arral.
.
2)Nezzuk eloszor az NG hosszutavu, es napos  chartjait.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190322v00pxt05z.jpeg
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190322v00ph4h5.jpeg
.
3)Ha a gaz arakban egy 50% emelkedes van, az jellemzoen megemeli a nagy gaztermelok profitjat, es ott is szep arfolyam emelkedes alakul. A 2 nagy USA gaz termelo, CHK es SWN kitoresre keszulodik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190322v00p0hi5q.jpeg
.
Amikor a gaz termelok rallyban vannak, erdekes modon a vilag lenagyobb gaztermeloje, Gazprom is emelkedni szokott, es nemi kesessel de koveti azokat. Gazprom most is kitoresre keszul. Csakhogy nagyon alul van ertekelve, es OGZPY bull potencialja sokkal nagyobb.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190322v00pfi1w3.jpeg
.
4)Summary: a kozelgo Q2 elejen nalam a jobb lehetosegeknek az Olajosok, a nyersanyagtermelok kozott a Rez, Aluminimu es Uran termelok, valamint a Foldgaz tema latszik jo potencialnak.
Boole 2019. 03. 22. 08:05
Előzmény: #9604  Boole
#9606
Egy másik fórumon felmerült kérdésként a külföldi TBSZ-el kapcsolatos kérdések. Mivel másokat is érdekelhet, ezért ezt itt is közzéteszem.Én már a második pénzügyi évben gyakorolom ezt a formát. 2018 és 2019-ben is nyitottam az xtb-nél TBSZ számlát. Én voltam az első, aki ilyet kezdeményezett náluk, tehát mindent részletesen jogilag a szájukba rágtam, de mikor megértették, akkor már gond nélkül ment minden. Az iratokat előkészítettem, amelyeket ők hivatalosan aláírtak, lepecsételtek és ezt követően az iratokat ajánlottan a NAV részére elküldtem, majd a bejelentést befogadták. Más dolgod nincs. Minden évben lehúzod az éves online riportot és elmented, eredetben kinyomtatod és elteszed, hogy később igazolhasd, hogy a vagyonod miből gyarapodott.
Mi kell hozzá:
1) bankszámla kivonat, hogy milyen számláról és mennyit zsetont átutaltál/befizettél (én USD-ben átutaltam).
2) A TE nyilatkozatod, hogy nyitottál egy TBSZ számlát és ezt bejelented, innentől kezdve TBSZ számlaként kívánod kezelni (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
3) A brókercég igazolása, hogy Te nyitottál náluk egy TBSZ számlát (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
4) A TBSZ számláról egy eredeti vagy másolati példány mellékelése.
boxika 2019. 03. 21. 20:44
Előzmény: #9604  Boole
#9605
A bizonytalanság általában az arany malmára hajtja a vizet.
.
A tippem a jövő hétre szólt. Volatilitás jöhet.
.
Ennyi töketlen politikust, mint manapság... Nem csoda h sikeresek az új, populista politikusok. Nem csoda, hogy Putin is kihasználja ezt a gyengességet.
Boole 2019. 03. 21. 20:28
Előzmény: #9603  boxika
#9604
szerintem meg pont arany le fog menni, ha a brexit hosszabb távú halasztás lesz
boxika 2019. 03. 21. 20:19
#9603
CNN képernyőjén megjelent a Brexit Countdown. Kíváncsi vagyok sikerül-e a briteknek a bizonytalanságukkal magukkal rántani a piacokat a jövő héten. Tipp a jövő hétre: Sp500 le, eurusd le, arany fel.
Boole 2019. 03. 21. 19:33
Előzmény: #9601  pomperj
#9602
Jó, hogy ezt Te írtad le, mert nekem pont ez a problémám, hogy ebből hogyan lesz arany rally? Mindig, amikor végigveszem az ellene és a mellette sóló klasszikus érveket, akkor mindig oda jutok, hogy valami nem stimmel.
pomperj
pomperj 2019. 03. 21. 19:28
Előzmény: #9598  Boole
#9601

AZ USD gyengulesben nem vagyok annyira biztos. 
A GLD erosodeshez jol johetne, de azert van par mas tenyezo is.
.
Peldaul a  USDJPY chart nekem a szukulo csatorna alakzattal egyet ertek.
De, de szerintem keszen van, megvan az (E) pont. Es mar egy impulzusban vagyunk, felfele. Az meg Dollar erosodest jelentene.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190321v00p7zwjd.jpeg
,
Es peldaul az EURUSD is inkabb lefele tart szerintem, szoval ott is inkabb USD erosodes lehet a 2019-2020 idoszakban.
Ha meg a 2 fo penz ellen erosodik, akkor mi ellen nem?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190321v00pnw3oc.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek