Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 09. 26. 13:21
Előzmény: #50234  yooio
#50240
Mindketten nagyon jo tartalmat szolgaltattok nekunk, koszonet erte! Kerlek ne vesszetek ossze felreertesen. Szep vasarnapot!
bankos
bankos 2021. 09. 26. 13:10
Előzmény: #50238  yooio
#50239
Gondoljátok ki lesznek vezetve az ADR-ek..??
yooio 2021. 09. 26. 12:59
Előzmény: #50237  lngnl
#50238
Értem a technikai oldalát a BABA chartnak, figyelni fogom ha kiesi magát, és tovább fogom bővíteni fordulás esetén, de a cég már most "punchcard" vételi kategória. A saját rv visszavásárlás csúcson van különben, ergo ha opportunista a menedzsment, ők is azt gondolják, hogy alulértékelt a cég. (és már 200-nál is az volt.) Ettől függetlenül persze eshet tovább.
Ez a BABA kérdés nagyon megosztott a befektetői világban, pl pomperj nem szereti,  itt van Soros aki szintén óva int tőle, de ott van pl Ray Dalio, vagy akár Charlie Munger, akinek a pf-ja 20%-a BABA
Még egy dolog, ilyen minőségű cég akkor lehet olcsó, ha komoly kockázat van benne, pl FB a kongresszusi meghallgatás, Tesla a SEC vizsgalat Musk ellen, vagy az agyonvert Volkswagen, mikor már mindenki temette...  Illetve, én nem csodálom, hogy az intézményiek kitáraznak belőle, akinek 3 havonta/6 havonta kell eredményt felmutatni, ugyan hogy vállalna fel egy kockázatot ilyen részvénynél, mint a BABA, ha véletlen kivezetik az ADR-t, keveseb mondhatják a kedves befektetőnek hogy C’est La Vie.. így jelenleg most a retail és szélsőséges hangulat írányít Kinával kapcsolatban, már azért is becsapták a részvényt, pl a gaming korlátozás, ami a Tencentet érinti igazan, amihez semmi köze.
lngnl 2021. 09. 26. 12:30
Előzmény: #50236  yooio
#50237
BABA epp most szakitotta le a 148 as supportot, innen siman eshet tovabb 130 ig. Nem nagyon latom hogy BABA nal mi okozhat fordulatot. 
Tobbi kinai papir sem nez ki jol, de nem annyira rondak mint BABA. PDD meg tartja is magat, 
yooio 2021. 09. 26. 12:20
#50236
A BABA cégértébe a jelenlegi árazás mellett minuszos növekedés, azaz a cég zsugorodása van beleárazva az EVA keretrendszer szerint, tehát ha a profitabilitását csak fenn tudja tartani, akkor a cég jelenleg is kevesebbet ér, mint ami az ára. Ezzel szemben az elemzők dinamikus növekedést várnak mind bevétel, mind profit soron, és ha a kinai szabályzást megnezem, ez akár reális is lehet, még ha a növekedés lassul is. Érdemesnek gondolok poziciót felvenni a BABA-ban, hosszabb távra, a hongkongi tőzsdén. 
bankos
bankos 2021. 09. 26. 12:16
Előzmény: #50230  Törölt felhasználó
#50235
A Kínai párok meg agyon vannak ütve.. Baba, Bidu, Tencent . Fejlődés,technika na meg pénz van ott is dögivel
yooio 2021. 09. 26. 12:07
Előzmény: #50228  Boole
#50234
Már értem miért mondod, az "askár" az akár akart lenni, és azért írtam kínai gyártót, mert jellemzően kínai gyártók az Apple ellenfelei a Samsungot kivéve. Különben meglehet nezni a jövedelmezőséget, az Apple a telefonok 12-13 %-at adja el ami csökken/stagnál, mégis náluk van a haszon kb 70-75%a. Pont a prémium szegmens miatt.
Szögezzük le,  gondolataim sajátok. nem cikkből szedtem, ez már érlelődik bennem egy ideje, ahogy a bigtech negyedévről negyedévre brutális számokat hoz, miért van ez, stb? figyelteme egy darabig, és próbáltam megérteni az okát. Én nem az a néhány hozzászóló vagyok, aki csak kivesz a fórumból, hozzá akarok adni, és ezek az én megfontolásaim, nem másé. Nyilván vesz az ember mert olvas cikkeket, amik a gondolatait formálják, de ebben a logikai formában és levezetve én sehol nem olvastam, nem láttam.
Szóval ha azt gondolod, hogy ez egy sima plagizálás tévedsz, és pont tőled nem vártam volna egy megfontolás nélküli "foghegyről" választ.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 09. 26. 12:06
Előzmény: #50230  Törölt felhasználó
#50233
ezt szerintem gondold újra: ezek közül egyes cégek csak cashben több van nekik mint Mo GDP-je; a Zuckerbergeről nincs infóm, de a többi cég a világ legnagyobb cloud szolgáltatói; pl AWS csak maga $45.3 billiona bevétele,Te jobban tudsz angolul, mint én, " Indeed, a hefty chunk of Amazon’s profit flows from AWS.)"...
yooio 2021. 09. 26. 12:00
Előzmény: #50230  Törölt felhasználó
#50232
Köszi a választ!
Ez tényleg érdekes kérdés, viszont a facebook reklámok diverzifikaltak, nem arról van szó, hogy nagy cégek uralják csak, pontos számokhoz megkéne nezni a cég jelentését( bár nem hiszem, hogy lebontja), mikor a Coca-Cola visszalépett a reklámozástól több más céggel egyetemben, én nem láttam akkora armageddont a cég háza táján, sőt. Én is nap mint nap futok bele kisebb magyar cégek, politikai, egyéb hirdetésekbe, és nagy világcég hirdetéseit csak elvétve találom meg.
Google értem, megmondom őszintén a céget nem követem olyan szinten, mint a FB-t és Amazont( ezekben van pozicióm is, elég nagy lebegő pluszban, tekintve a FB-ben akkor szalltam be, mikor kongresszusi meghallgatásra hívták Zuckert, míg az Amazont a koronavíris válság elején vettem meg. Egyet sajnálok, hogy nem vettem eleget.)
Netflix online TV, bár mintha mennének a gaming irányba, ha olyan jövedelmezőségre tesznek szert, mint pl az Apple a clouddal és egyéb subscriptionnal, vagy akár a Amazon a clouddal, akkor elég fényes jövő elé néz. Az Amazon nálam nem egy retailer, mert a jövedelmezősége zömét a cloud adja, a kiszallitáson bár óriási bevételt termelt, marginális a haszon (bár igy is milliárd dollárokban mérhető), így semmiképp nem az online retailer kategóriába tenném, ahogy jó hogy szóba hozta pomperj a Fedex-t, mert ott erről van szó, és ott tisztan latszik és az a fajta hatás, amiről beszelünk, és be is fog következni.
Én igazából a bigtech ellenálló képességére gondolok, amit nagyon erősnek tartok, mert a termelt cash flow-t magas jövedelmezőséggel tudják kihelyezni, nézzük meg az FB-t, megvette az Instragrammot, és egy brutál pénzgyárat csinált belőle. Az insta reklámok többsége is inkabb telós játék nálam, néha más is, de az emberek jellemzően -amit látok- nem sajnálják a pár dollárt egy online játékra, vagy akár a cloud-ra, így az Apple-n látom azt, hogy még mindig nagy növekedés van benne. (egyre jobb teló, egyre jobb képminőség, egyree több hely kell a felhőbe, magasabb csomagot veszel, etc.) és ugyan ki akarná, hogy a 5-6-7 évvel ezelőtti képe a kukában végezze? valahol zseniális az, hogy az iphone-t ugy csinalták meg, hogy a kövi vásárlásnál mindent a helyére tesz(appok, képek, minden) és mintha telefont se cseréltél volna, minden a "helyén" van.
szieszta 2021. 09. 26. 11:56
#50231

Látjátok a bitcoint? Le 41K-ig, majd  43700. Biztosan jó hír érkezett.  Kína ezt választja a jüan helyett.  :-) Egyszer már volt ilyen hír, aztán kiderült, a kínai irományt rosszul fordították és éppen az ellenkezője volt az igaz.
Lehet a pakisztáni vendégmunkás rosszul nyomogatta  a gombokat.
Törölt felhasználó 2021. 09. 26. 11:43
Előzmény: #50227  yooio
#50230
Ezek a cégek nagyon eltérő iparágakban működnek 
Javaslom tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi a Facebook, az Amazon, a Netflix, a Google és a Microsoft iparága.
A Facebook, és a Google nálam az online reklámügynökség kategóriába kerül. A Netflix nálam az online TV kategória, az Amazon online kereskedőcég. A Microsoft az egyetlen szoftvercég közülük.
Az MSFT kivételével ezek hagyományos iparágak online verzióit működtetik különböző hagyományosnál komplikáltabb üzleti modellekbe csomagolva.
Döntsd el, hogy ezen iparágak milyen értékeltségek mellet lehetnek reálisan értékeltek.
Mellesleg azt is érdemes végiggondolni, hogy akkor amikor a ciklikus iparágakban csődökre számítasz, akkor az online reklámügynökségeknek mennyire fog a lé folyni.
yooio 2021. 09. 26. 11:38
Előzmény: #50228  Boole
#50229
Na most akkor álljunk meg egy szóra, mutasd meg nekem a cikket légyszíves, amit leírtam, mert nem olvastam ilyen cikket. de egyébként még ha így is lenne, ami nincs, akkor is érdekes lenne a téma, lerendezni ennyivel azt hiszem kimeríti a "tiszteletlenség" fogalmát. azért köszi.
Boole 2021. 09. 26. 11:35
Előzmény: #50227  yooio
#50228
Miért nem kérdezed meg attól, aki ezt a cikket írta? Biztosan autentikusabb választ tudna adni. Az "askár (kínai) gyártó" fogalmat csak az angol nyelvterületen használják. :)
yooio 2021. 09. 26. 11:15
#50227
Infláció szempontjából szeretnék véleményt kérni, mit gondoltok?szerintem a nagy tech cégek körében egyáltalán nincs lufiról szó, erős premiumot kell fizessünk jelenleg, viszont korántsem mondanám őket lufinak.
miért gondolom? mert az infláció korlátozottan érinti ezeket a cégeket, nem klasszikus termelőcégek, különböző cégek különböző mértékben kitettek az inflának, de van néhány közös jellemző.a nagy tech cégek (és általában tech cégek) kevés fix költséggel működnek, mivel nem használnak alapanyagot/ egységnyi "termékre" alacsony munkaerőt.a második fontos ismérv, hogy árképzési előnnyel rendelkeznek, viszonylag könnyen tudnak árat emelni, és ezzel a költségek korlátozott növekedését végső soron a fogyasztókra terhelni. Jó példa erre a Microsoft, aki nemrég emelte meg az üzleti cloud diját, as jövő évben bevezetett áremeles kb 5 mrd dollár extra profitot fog adni a cégnek. a harmadik, ami szerintem fontos, hogy általánosságban ezek a cégek komoly cash tartalékkal rendelkeznek, ezzel bármilyen negatív változásra sokkal könnyebben reagálnak, mint a ciklikus/termelő cégek. Viszont élesen elválik a termelő/ tech cégek jövőképe egy inflációs környezetben, ahogy a különböző big tech előnye is más és más.
nevesítsünk mire gondolok, menjünk végig:A Facebook és Google szerintem totálisan rezisztens egy inflációs/stagflációs válságra, fix költségei alacsonyak. árdiktáló.Az Apple már érdekesebb kérdés, a cég a hardware miatt erősen kitett a chiphiánynak, és az emelkedő munkabérek is visszavethetik a profitabilitást, viszont a cég jelenlegi növekedési "motorja" a service nevű bevételi sor, szolgáltatást ad el, legyen az iCloud, vagy a éppen az App Strore vásárlások, amiből brutális (30%) rész az övé. A bevételeinek már több mint 15%-a ez, és mivel premium szegmensben gyárt, egy esetleges ármelelést könnyebben végigvisz, mintha egy tömegtermelő sima askár (kínai) gyártó lenne.Itt van az Amazon, amelyiknél a házhozsazállítást igencsak odavághatja az emelkedő infla, viszont itt megjelenik a cloud, ez adja jelenleg a növekedést. A cég eredményeit jellemzően ez a szegmens húzta, és ugy tűnik, hogy a bevételnövekedés állandó tud maradni az üzleti szegmenseiben a belátható jövőben.
A Netflix érdekes kérdés, a streaming harc miatt rengetegen költenek contentre, és az árverseny miatt itt korlátozottabb áremelési képességre számítanék, ennek ellenére pont idén emelt árat az USA-ban.
Közös jellemző a cégeknek, hogy a Facebook, a Google és az Amazon esetlegesen monopolium ellenes vizsgálatra számíthatna, de a demók már 1 éve hatalmon vannak, és semmi nem történt az ügyben, így erősen kérdéses, hogy elindulnak-e ilyen törekvések úgy, hogy Kína pont elkezdte a komolyabb szabályzást, és ugye hat Kínát másolni biztos nem nyerné el a lakosság tetszését. (Jövőre választás amcsiban a törvényhozásban)
A negyedik gondolatom az, ami inkabb tény, hogy ezek a cégek nagy szeletet adnak, és egyre nagyobbnak tűnnek az SP500 indexben, emiatt  -ha a tézisem helyes- index szinten óriási esésekre nem lehet szamítani. Emiatt én ezekben a cégekben egy esetleges piaci pánikban belépési pontot keresnék.
Viszont a ciklikus szektorokban hamarosan óriási leárazásokat/csődöket láthatunk.
Kivancsi vagyok mit gondoltok, mit nem veszek figyelembe, mit nem látok? 
A kisebb tech cégeknél azok lehetnek a jók, akiknél láthatóak ezek az ismérvek, és software-t adnak el hardware helyett( pl Twitter, stb), vagy olyan területen tevékenykednek, amiben óriási a hiany. (chipgyártók)
yooio 2021. 09. 26. 10:08
Előzmény: #50222  pomperj
#50225
ez mennyiben valtoztatta meg a tezised a shell jovobeni ertekevel kapcsolatban?
pomperj
pomperj 2021. 09. 26. 09:44
Előzmény: #50222  pomperj
#50224
2)Nat. Gas
Az NG hiany mar vilagmeretu, az arak 3-5x mertekben emelkedtek, es  sehol sincs a megoldas.
A latszolagos tultermelesbol, 1.5$ arszintrol 2020 nyaran, mindossze egy ev ment at durva hianyba, 5.0$ folotti arakba, nyaktoro sebesseggel derult ki,  hogy igazabol energia hiany van, sot, mar nagy a baj. 
,
Az arak hetek ota szalguldanak felfele, mindenhol. Azsiaban oriasi a kereslet az LNG-re. Europaban a  kormanyok a Gazprom-ot hibaztatjak, es allami tamogatassal probaljak megelozni a szavazok tomeges elegedetlenseget. 
A tema mar a Economist Leader lapjara kerult a heten. Mi van?
.
Az ujsag szerint az atlagos EU haztartas tavaly  telen meguszta 120Eur futesi koltseggel, es a tarolok tele voltak. Iden a tarolok uresek, es a varhato teli gazkoltseg 738Eur lesz.
.
A hianynak allitolag sok oka van. Hideg tavasz, azsiai nyari meleg,  orosz gazvezetek cirkusz,  sziberiai tuz,
a penz egyeb hianyok elharitasar ment mint kontenerhajo es mikrochip,  kesnek a szelturbinak, LNG-t elszivja Azsia, szarazsag miatt nincs vizienergia, kimerulo brit es holland gazmezok az Eszaki tengerben, stb.
A kormanyok meg vagy arszabalyozni akarnak,  vagy tamogatni,. Ettol persze semmivel nem lesz tobb gaz, legfelejbb nepszeruseg. Egy ideig. (Arra kivancsi vagyok mit csinal a rezsibiztos iden, pl. csodbe engedi az osszes gazszolgaltatot?)

A lenyeg az, hogy mar eljutott a vilag oda, hogy kezdi felismerni: hiany van, 
megpedig  stukturalis, es hosszu ideig is eltarto nagy hiany. A gazra eddig ugy tekintettek, hogy az majd athidalja a fosszilis energia leepulese es a megujulo energia elterjedese kozotti 15-30 eves szakadekot.
Dehat alighanem tevedes van. Nemcsak draga lesz a gaz.
A tulhajtott zold lelkesedesnek megerkezik a szamlaja, nemcsak az arakkal.
Gazmezoket keresni, tengerekben furni, oriasi beruhazasokat csinalni lesz a kiut. 
Kulonben fazni fogunk. Leallnak az Aluminium kohok. Nem lesz mutragya, esnek a termeshozamok.
Es tolja fel az inflaciot, vagja le a profitratat.
terelemel 2021. 09. 26. 07:54
Előzmény: #50222  pomperj
#50223
Katasztrófa ez a "zöld" - nek hazudott európai ideológiai agymenés
pomperj
pomperj 2021. 09. 26. 07:44
Előzmény: #50214  pomperj
#50222
2)Inflacio az energiakban tema
.
1)Olaj
Mintha kezdene a piacon kivilagosodni 2 tema, persze osszefuggenek
A mult heten Shell eladott egy nagy olajmezot Conoco-nak, 9Mrd$ ertekben. 
Ennek apropoja kapcsan, mi van az elado, es mi van a vevo gondolkodasmodjaban ? 
Ez jol  mutatja az amerikai es europai olajszakma fundamentalis nezeteltereset.
,
a)Shell laposra van verve a "Zöldülni muszaj mindenaron" elvarastol. 
Olyan birosagi iteleteket kapnak, hogy a CO2 kibocsatast 2030-ra ujabb 25%-al csokkentsek.  Ez sehogy mashogy nem megy, mint az olajtermeles ugyanilyen aranyu csokkentesevel. Es ami penzt olajmezo leepitesekbol/eladasokbol es a mostani olaj-profitbol keresnek, azt mind a zoldnek tekintett projektekbe muszaj tenni, hova mashova? Es  viszik is azokba.
 (igaz, most megigertek, hogy a 9Mrd kapott vetelaarbol 7Mrd-ot vissza juttatatnak a reszvenyeseknek.)
.
b)Conoco viszont tovabbi olajkereslet novekedesre szamit. Arra epiti a kovetkezo 10 evet.
Es rohogve profital Shell kenyszeru eladasabol, nagyjabol 1/4 aron vette meg azt a mezot, mint amennyit nem is regen fizettek hasonloert.  (OXY es Anadarko). COP azt nyilatkozta, hogy ha az olaj 50$ lesz, akkor kb.  80Mrd FCF-re szamit a kovetkezo 10 evben, es ebbol 75Mrd jut a reszvenyeseknek kifizetesre. Nagyjabol ennyi a teljes kapitalizacioja is.
.
Igen am, csakhogy nem 50$ lesz az olajar, mert mar most 74$. Es ha napi 1.4m hordot termel, az napi kb. 1.4m*24$ addicionalis profit, az evente mar kezd penz lenni. 
.
Szoval, total eltero az europai olajcegek mint Shell es Total, meg az amerikaiak mint COP jovokepe.
Egyelore mindketto elfogadhato, lehet helyesnek nezni mindkettot. Mert meg csak par honapja, hogy az olajar atment a kritikus 50$/b  szinten. De onnan kezdve van profit, es mar szamitani fog a termelt mennyiseg is. Par ev alatt hatalmas lesz a kulonbseg, a jobbik dontes es uton halado javara.
.
hellforceone 2021. 09. 26. 07:32
Előzmény: #50220  exley
#50221
Amúgy inkább úgy mondanám, kár VOLT arra játszani. Most már talán nem árt egy kis óvatosság, de ennyi, semmi több. Ha jönne egy újabb nagyobb korrekció, 20-30%, akkor szerintem meg kell venni - a legjobb akkor egyszerűen a jegybanki döntéseket figyelni és kész. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek