Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 07. 30. 14:27
Előzmény: #47596  fatihszultan
#47600
Megnézted, hogy a US bond piac volumene és a fed manipulációja méretben hogy viszonyul egymáshoz?
Elárulom: havi szinten kevesebb, mint 1%-ot tesz ki a fed vásárlás.
Valójában a kamat és hozamszint alacsony értékében nem kis szerepe van Kína export-sterilizálásának, ami miatt külföldi állampapírokat vesz, hogy ne értékelődjön fel a jüan.
Másrészt D-K Ázsia megtakarítási rátája 40-50%- körül mozog, míg az USÁ-é 20%. Vagyis Ázsia világpiaci részesedésnövekedése a világ megtakarítási rátájának emelkedését is okozta. Ez pedig lefele nyomta eddig a hozamszinteket. Bár Kína megtakarítási rátája az utóbbi időben esik, és esni is fog, ahogy elkezdenek fogyasztani.
Nyilván van szerepe a fednek, de nem szabad túlértékelni pláne hosszú távon. A narratíváknak, meg Ázsiának legalább akkora szerepe van.
Boole 2021. 07. 30. 13:26
Előzmény: #47597  stolz
#47599
Veled is egyetértek.
Boole 2021. 07. 30. 13:25
Előzmény: #47596  fatihszultan
#47598
Egyetértek.
stolz
stolz 2021. 07. 30. 13:06
Előzmény: #47595  Boole
#47597
Ez szerintem akkor lenne igaz, ha spekuláció hajtaná az árakat, de ez nem így van, hanem a költségvetési szubvenciók miatt valódi, termelési oldalról előre nem kalkulált(ki gondolta 2019 decemberében, hogy néhány hónap múlva ömleni fog a pénz a fogyasztókra a költségvetésekből) kereslet keletkezett...keresleti sokk van...de ami ennél veszélyesebb, hogy egy ár-bér spirál kialakulásának nagyon megnőtt az esélye...Magyarországon mindenképp, de a fejlett országok szűkös munkaerőpiaci kínálatát ismerve, ez szerintem sokkal több országot érinthet...
fatihszultan 2021. 07. 30. 13:02
Előzmény: #47592  Törölt felhasználó
#47596
"A fed korlátlanul tudja befolyásolni a kamatszintet. Ebben én nem vagyok olyan biztos."--> De, tudja. Amire te gondolsz, az a hozamszint. Elvileg azt nem tudja. Gyakorlatilag eddig is ők vásárolták le majd 0%-ba az államkötvényeket, vállalati kötvényeket, jelzálog kötvényeket, stb. Még ha nem is diretkben, de jure a FED. De facto ők csinálták. Mi történne az USA költségvetési hiánnyal, államadósággal, ha a FED 5%-ra emelné a kamatszintet? Sok-sok vállalkozással, háztartással? (Legyünk pontosak: kamatszintet emelhet. A hozamszintet direkt és indirekt - valamint manapság már nem konvencionális - eszközökkel is befolyásolhatja) A 70-es évek inflációja után Volcker emelhetett drasztikusan kamatot. Miért? Mert az akkori adósságszintek sokkal kisebbek voltak arányosan is, mint ma. Ma 5%-nál a fél világ csődbe fog menni.
ECB - Olaszország. Emlékezzünk M. Draghi kijelentésére. Nem fogják hagyni, hogy csődbe menjen, mert akkor széthullik az eurozóna és veszélybe kerül az egész EU project. Bármeddig venni fogja az ECB is a kötvényeket. Főleg az államkötvényeket. Akkor mennyi lesz a hozama, ha mindent felszív 1-2% között? 1-2%.Aki deflációt vár, az nincs tisztában az inflációra ható pszihés tényezőkkel. Aki a reálgazdaságban dolgozik, tudja hogy leszivárgott odáig az áremelkedés.
Most mondom, hogy a jövő évi bértárgyalásoknál elő fog kerülni az infláció, mint ütőkártya. Akkor pedig a kör bezárult. Az öngerjesztő folyamat tökéletessé válik.
Boole 2021. 07. 30. 12:41
Előzmény: #47592  Törölt felhasználó
#47595
Arra gondolsz, hogy annyira túlhúzták a likviditást, hogy az infláció okozta valós árak már a kereslet visszaeséséhez vezetnek és ebből alakul ki egy tartós árcsökkenési trend?
pomperj
pomperj 2021. 07. 30. 12:39
Előzmény: #47585  Boole
#47594
Ez fontos tema: hogyan folyik az inflacio rotacioja?
A 70-es evek inflacios korszakban sem szinkronban, es egyszerre emelkedett mindennek az ara.
Hanem idoben eltolva, aszinkronban. Ez fontos tanulsag, szerintem hasonlo lesz a menetrend most.
.
Emlekszem, 71-ben egy 3 szobas 80m2 lakas ara 320eFt volt, de 76-ben mar egy fele ekkora lakasert i400eFt kellett. Ezek konkret szamok, akkoriban vegeztem, es probaltam az elso lakast megszerezni. 
Persze a kezdo mernoki fizetes 2000Ft, szoval hamar kiszamoltam, 15 evnyit teljes fizetesem kell hozza.
Az a gyanum, manapsag is kozel ennyi ev kell.   De akkor az uj lakas beugroja 30% kp volt, a tobbit 3% hitelre odaadtak.
Szoval az elso inflacios hullamban, csak az  Ingatlanok ara futott fel. A tobbi inkabb stagnalt.
.
A masodik inflacios hullam volt az Olaj es gaz felfutasa

A 71-es  3.30 Ft/l  benzinar 1974-ben mar 10 Ft/l volt. Masrol sem szoltak a napi hirek, mint hogy Hollandiaban es Svajban mekkora sorok vannak a kutaknal, es vasarnap tilos autozni.  Bezzeg nalunk !
A hazai benzinarrol  partunk es kormanyunk, elen Havasi gazd. fominiszterrel, azt mondta, hogy a "nyugati bezinar hozzank nem gyuruzik be", mert nekunk a Baratsag olajvezeteken jon, nem az araboktol.
Aztan begyuruzott.  Kivancsi vagyok, hogy a rezsicsokkento miniszter mit mond most?
,
A harmadik hullam volt az Arany felfutasa.
Igazabol csak 77ben indult el felfele,  a hir neha felbukkannt,  erdekessegkeppen  a magyar sajtoban,
mert amugy szo se lehetett Arany vasarlasrol. Aztan igen heves felfutas, tuskeben vegzodott 1980-ban.
.
A lenyeg, hogy 3 eve lakast kellett venni olcson. 
Most Olajat kell venni olcson. Meg ipari femeket.
Es aztan 3 ev mulva kell majd Aranyat venni, amikor majd elkezd elesen felfutni. 
Amikor mar senki nem hisz, se Dollar, se mas papirpenz ertekallosagaban.
Igy eleg jol ki lehet hasznalni az inflacio rotaciojat, elkapni mindegyiknel a legjobb szakaszt.
,
Most a Ritka Foldfemek eppen   nyero tippnek nez ki.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210730v01w2jksp.jpeg
.
pomperj 2021. 07. 30. 12:29
Törölt hozzászólás
#47593
Törölt felhasználó 2021. 07. 30. 12:28
Előzmény: #47590  fatihszultan
#47592
Ezek mögött a gondolatok mögött két fontos feltételezés van:
1. A fed korlátlanul tudja befolyásolni a kamatszintet. Ebben én nem vagyok olyan biztos.
2. A fed tisztában van azzal, hogy hitelbuborékot fújt. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve annak a néhány tucat embernek a képességeiről, és belátásáról, akiknek érdemi szerepük van a döntésben.
Illetve egy harmadik feltételezés, amivel Boole élt: a fő mozgatórugó a kamatszint a mai gazdaságban. Minekutána az US tőzsde mérete bőven nagyobb, mint a bond piac mára, ezért egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a bond piac fogja mozgatni a tőzsdét, hanem a fordított logikát látom igaznak.
Szóval éppúgy lehet egy deflációs évtized, mint inflációs évtized. Én szubjektíven az előbbit sokkal valószínűbbenk látom. 
kajli_man
kajli_man 2021. 07. 30. 12:18
#47591
Jeff Snider-nek lesz igaza, nincs "túl sok" dollár, sőt! Dollár shortage van, ami egyátalán nem az infláció irányába mutat közép-hosszútávon. 
https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20210728b.htm
fatihszultan 2021. 07. 30. 09:59
Előzmény: #47585  Boole
#47590
Pontosan ezt mondom kb. másfél éve. A jelenlegi rendszerben kizárt, hogy reálkamat legyen! Nem egyszerűen le fognak maradni a jegybankok, hanem a kamatok csak kullogni fognak az infláció után. Másfél éve még csak ez amolyan gondolatom volt. Mára egészen biztos vagyok benne. Két okból:
- az egyik, hogy sem a vállalatok, sem országok, sem a lakosság nagy része a világon nem bírná el a kamatemelést
- de ami meghozta számomra a bizonyosságot, hogy másfél éve még csak pár ember emlegette az inflációt
Ma már mindenhonnan ez dől. És ebből látszik, hogy kiengedték az infláció szellemét a palackból. Ezt hívják inflációs pszihózisnak. Már nem csak utólag, hanem mindenhol, előre be fog épülni az árakba, bérekbe. 
(Az elmúlt 2 hónapban több beszállítónktól kaptunk értesítést, hogy emelik a csomagoló anyagok árát. Az egyik pl. 40%-al, a másik 27%-al. Mi jeleztük a megbízónknak, hogy ezt be kell építenünk az árakba, elfogadják-e? Ők azt mondták, hogy továbbviszik a végvevőnek. Hab a tortán, hogy az egyik azt is írta, hogy hamarosan újra felül kell vizsgálniuk az árakat, erre számítsunk. Klasszikus, tankönyvi példa)
fatihszultan 2021. 07. 30. 09:49
Előzmény: #47582  pomperj
#47589
Köszi, kb. így. gondolom én is. Egy egyszerű paraszt-matekkal még ezekkel a számokkal is meglehet a 4-5 közötti P/E. (Tán 5,5 rosszabb esetben) Ha jövőre tovább megy a gáz ár - amit én is úgy gondolok - akkor ez 1,5-3 éves időtávon még gigabull is lehet.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 07. 30. 09:46
Előzmény: #47579  totem_is_back
#47588
szerintem ez csak az Amazon hatása...időnként kell kis korrekció
Boole 2021. 07. 30. 09:23
Előzmény: #47586  Boole
#47587
5600-6000 közötti helyesen
Boole 2021. 07. 30. 09:14
Előzmény: #47585  Boole
#47586
És itt kell elgondolkodni azon is, hogy általánosságban a részvénypiac mikor fog beesni. Mivel a 70-es években az inflációval és a kamatemelésekkel párhuzamosan esett a piac, ezért feltehető, hogy amig a zsetont nem csökkentik és a kamatokat nem emelik, addig összeomlásra nem igen lehet számítani. Ezt időben 2022-2023-ra tenném, valamint kb. 5600-7000 közötti SP500 értékre. 
Boole 2021. 07. 30. 09:08
Előzmény: #47582  pomperj
#47585
Sokat gondolkodtam a 70-es évek inflációs időszakán, hogy adaptálható-e a jelenlegi helyzetre. Nem teljesen, mert akkor az infláció miatt a kamatokat is emelték, ezért csak az olaj emelkedett, majd később az arany is. Viszont most az USD is gyengülhet, mivel a kamatokat egyelőre nem emelik, reálkamat egyelőre nem várható. Szerintem addig érdemes bányászokat venni, amig el nem száll az arany ára és csak kimaradni lehet belőle. Lehet, hogy még nagyobb súlyozást teszek a bányászokra. 
Boole 2021. 07. 30. 08:57
Előzmény: #47583  Boole
#47584
Boole 2021. 07. 30. 08:47
Előzmény: #47577  pomperj
#47583
BABA-t érdemes lenne TA alapon kielemzni.
pomperj
pomperj 2021. 07. 30. 08:44
Előzmény: #47576  fatihszultan
#47582
SWN jelentes elso latasra torz ahhoz kepest, ami Q2-ben tortent a valosagban.
A jelentesben implicite be is ismerik, hogy az idei termelesuk 88% reszet elore hedge poziciokkal eladtak,
es alighanem nagyon elszurtaak. 
Mert az elszamolt  eladasi arak csak +33% novekedest mutatnak egy ev alatt, pedig  a  valosagban a tavalyi Q2 atlagos 1.80$ arak iden  3.40% korul jartak.
Pesszimistak voltak, alabecsultek a varhato ar emelkedest, igy profit jo reszet elvitte a hedge manover.
.
Ezzel egyutt: az operativ szamok jok. Tobbet invesztaltak is, mint egy eve.
De igy is, Q3+Q4ben is a valosagos gaz arakbol szamitottnal  gyengebb profitban maradhatnak.
,
Amugy, persze, a mostani gaz-arak 4$ korul vannak, de az egy evre elore tekinto futures arak 3$ alatt vannak. Igy  SWN es mas hedge-elos gaztermelok arfolyama  is bediszkontalja, hogy mennyiert tudnak majd jovore eladni a piac szerint.
Most okosabbnak tunik kivarni. A gaz arak evekig emelkedni  fognak, es SWN menedzsment se csinal ketszer ilyen hibat. Lesz SWN ennel dargabb is.
Boole 2021. 07. 30. 08:42
Előzmény: #47580  Boole
#47581

SP500 túl nagy a forgalom a tetőzés előtt és környékén, így ez nem kellene, hogy folytatódjon. Lehet, hogy a trend tetejénél vagyunk? Jó lesz megint óvatosnak lenni.
https://www.tradingview.com/chart/SPX500USD/YP6RlkcV-THE-BIG-CRISIS-BEGINS/

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek