Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 12:59
Előzmény: #46419  Törölt felhasználó
#46420
iden +60%, kicsit zabos vagyok... februarban megvolt mar a +100%, de mar irta valaki itt reggel, hogy az keptelenseg, szoval biztos hazudni jarok ide :D
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 12:54
Előzmény: #46400  JeGeMeLOV
#46419
Ekkora minuszban  ülsz? Kissé feszültek a soraid.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 07. 05. 12:20
Előzmény: #46400  JeGeMeLOV
#46418
 Goldi: nem ismerem az előzményeket, az általad írtakra reagáltam és tárgyilagosan bemutattam konkrét példákkal, hogy mindkettőtöknek lehet igaza. Ez nem mosdatás.
 
Fal: korrekció után valószínűleg reped tovább felfelé ;-) 
Nagy mellény: nekem címzett hozzászólásra válaszoltam, Te ruháztál fel vele, elnézést, ha annak tűnt. Aki ismer személyesen, tudja, hogy távol áll tőlem ez az attitűd. Bárkivel szívesen beszélgetek, amíg fennállnak a beszélgetés kölcsönös feltételei. Szerintem lépjünk tovább, amúgy is dolgom van.
Placi82 2021. 07. 05. 12:13
#46417
Lehet hamar meg lesz a 100$ olaj ár. Egyesült Emírségek szetveri az opec megállapodást. 
Placi82 2021. 07. 05. 11:58
Előzmény: #46413  Zedisdead
#46416
Egyetértek abban, hogy nem értünk egyet :). Az álláspontok itt messze állnak egymastol. Kiderul majd 5 év múlva:)
pomperj
pomperj 2021. 07. 05. 11:53
Előzmény: #46404  Törölt felhasználó
#46415
Ket kis kiegeszitest lehet hozzatenni.
1)A katasztrofa akkor indul be  az eladosodottsag kovetkezteben, ha a kamat magasabbra emelkedik, mint a GDP novekedesi uteme.
Onnantol  negativ a lejto, a romlas gyorsulo, on-erosito palyara kerul. 
Nem veletlen, hogy minden korabbi monetaris szabalyt felrugva, a Kozp. bank a kamatot a GDP novekedesi uteme alatt tartotta, minden aron, mar 20 eve.
,
Csakhogy most az inflacio, valojaban a nyersanyag+energia  hianya, ertuk folyo versenyt inditott el,
(reszben elfogyas, reszben elmaradt beruhazas kovetkezteben)  emiatt megindult a penzugyi verseny.
AZ csak mese, hogy temporary. Honnan lesz tobb rez, gaz, olaj, cobalt, ha egyszeruen nem keresnek?
.
2)Par eve olvastam egy Harvard tanulmanyt az USA lehetseges legnagyobb eladosodasi  lehetosegerol.
Biden nyilvan nem olvasta, azert mer oriasi deficitet bevallalva, 2 Trill$ terveket szoni, es a mostani adossagot elnoki periodusa vegere 110% GDP aranyosrol  122%ig novelni.
A tanulmany vegkovetkeztetese az, hogy ha az allamadossag kamata az output novekedesi tempoja alatt maradna, akkor 250% kornyeken van az adossag maximalis fenntarthato nagysagrendje.
Japan nagyjabol itt tart. De ennek az ara ott eddig 30 ev stagnalas volt.
Nem volt se kamat, se GDP novekedes.
.
Amig ez a feltetel all, az adossag valos erteke ugyan allandoan no, de a GDP aranyahoz merve csokken.
De Biden most durvan tullep a korlatokon. Es radasnak jon az inflacio. 
Az onerosito folyamat elkezdodni latszik.
Placi82 2021. 07. 05. 11:52
Előzmény: #46402  pomperj
#46414
Most az egyszer nem értek veled egyet. Kereskedelmi, és hideg háború lehet hogy lesz. Sőt már van is. Lokális háború orosz-ukrán, afrikai allamok, stb szintén lehet. De globális világháború mar soha nem lesz szerintem. Globális nagy tömegeket megmozgato, hadkotelesek besorolása, stb. Az elmúlt 3000 évben a paraszt gyerekeket háborúba küldő politikusok, hadiszallitok, bankarok, I, II VH- ban is. De most az atomvillanas elegetne a Manhattani toronyház tetején lakókat, és a fehér házat is. És ez így már nem olyan tetszetős nekik. Atom, és hidrogén bomba nélkül mar lett volna III. IV VH haboru is 45 óta sztem. Hisz a legjobb uzlet, és gazdasag éllinkitő egy VH háború. :). Az emberi természet nem változik, nem lettünk sokkal jobbak, csak van egy egészséges felelmunk az atomhaborutol. Ráadásul az én generációm, sehol sincs nagyapamekhoz képest. Mi nem hogy a Don kanyarbol nem jönnénk vissza gyalog, de 10 kmrol se:))) 
Zedisdead 2021. 07. 05. 11:47
Előzmény: #46409  Zedisdead
#46413
hm ezt annyiban finomitanám, hogy az utóbbi időben az adósságokkal szemben álló  vagyon növekedése lehet inkább a jegybankok vagyonának a növekedése. ezt a konkrét számok nélkül nem tudom megitélni.
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 11:47
Előzmény: #46409  Zedisdead
#46412
Ez így igaz. A lényegre tapintottál.
Egy igen szűk réteg vagyona áll az adósságok másik oldalán. (Bár az eszement pénzteremtés miatt az adósságok jelentős részének másik oldalán már semmi sem áll, pusztán monetizálás) Lehet számháborúzni, hogy az USA népesség felső 1%-a a vagyonok 60-70-80-át tartja-e a kezében.
Valójában a mostani monetáris politika arról szól, hogy ez a vagyonos felső 1% meddig tudja azt elérni, hogy ne kelljen az hiteleiket veszteségként leírni, mert az alsóbb osztályok nem fogják tudni soha visszafizetni tartozásaikat. 
Zedisdead 2021. 07. 05. 11:42
Előzmény: #46408  Placi82
#46411

"Amit Te látsz fejlődésként, az valójában a fogyasztás növekedése, hitelből finanszírozva."
Ha ez igy lenne, akkor a beruházások esnének és nem lenne növekedés. Ennek ellenére én azt látom, hogy nő a fogyasztás is, meg van óriási beruházásokat igánylő fejlesztés is a csipgyártásban, az EVkel kapcsolatban, az olajiparban, a biotechben, az alternativ energiában, a robotikában, stb rengeteg minden épül és nem csak Magyarországon, de világszerte, megy az innováció ezerrel mindenhol. A gazdasági növekedéshez nem elég csak hitel szerintem. 
Zedisdead 2021. 07. 05. 11:39
Előzmény: #46406  Placi82
#46410
Ha a bértömegben is megjelenik ez az infláció amit irsz, (USA bértömegben még nem jelent meg tudtommal), akkor az adósságok 5-10 év alatt elinflálódnak és megint lehet kamatot emelni krach nélkül. de inkább hibrid megoldás lesz. infláció is, kamatemelés is, defaultok is.
vagy az is lehet, hogy az adósságok mpost már örökké magas szinten ragadnak. lehet történelmi visszatekintésben a kevés adósság lesz abnormális, a bizalmatlanság korának jellemzője. csak agymenés.
Zedisdead 2021. 07. 05. 11:36
Előzmény: #46404  Törölt felhasználó
#46409

"A GDP növekedés nem igazán érdekes, mivel azt egy -amúgy a végtelenségig nem növelhető - adósságnövekedés okozta. Pl. a világ összadóssága 2014-ben a GDP 310%-a volt, 2021 elején 361%-a"
coccurence is not causality. az adósságokkal szemben vagyonok állnak. a világ népességének összvagyona hasonló mértékben növekedik.
Placi82 2021. 07. 05. 11:32
Előzmény: #46404  Törölt felhasználó
#46408
"3. Magyarán egyre nagyobb adósságnövekedés egyre kisebb termelésnövekedést ér el. Méghozzá ez úgy történik, hogy a kamatszintek lefele tendáltak. Ennek pedig a beruházásokat és a termelékenységet meg kellett volna tolnia. Nem ez történt.
Amit Te látsz fejlődésként, az valójában a fogyasztás növekedése, hitelből finanszírozva. Ez egy hihetetlenül fontos különbség." Ezt mindenki nyomtassa ki es kereteztesse be!!! :). Pontosan így van! 
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 11:28
Előzmény: #46406  Placi82
#46407
Délután hozzák az új telómat, úgyhogy este tudunk beszélni... Majd hívlak.
Placi82 2021. 07. 05. 11:27
Előzmény: #46399  Zedisdead
#46406
Nem, nem az 5-10%inflaciotol megy el az emberek hite a pénz tol, hanem attól hogy nincs kamat! És nem is lesz szerintem, a már felsorolt okok miatt. De szinte mindenki azon a véleményen van már, konszenzus, ha itt komoly kamatemeles lesz a tőzsde osszeomlik, és az államok a kamat terhet nem tudják fizetni. Vagy csak hatalmas megszorítás és adó prés árán. Továbbá ha jön a delta 4 ik hullám további, gazdaságba pumpalt pénzek jönnek a nyugati világban, Kínában, Ausztráliában, stb. Globálisan. Tovább nő az államadósság hegy. Nem látod milyen ingatlan lufi és kripto lufi, és részvény lufi van most? A kripto is azért ment ebbe a magasságokba mert ez mar annak a jele hogy sokan, a valutákba vetített hit elvesztése miatt menekitik oda a megtakarításokat. Ami szerintem nem jó ötlet, de a logikajukat értem. Akinek van pénze az szabadul tőle, mint a pestisestől. Ha nem emelnek kamatot akkor inflaciospiral kezdi kezdetét. Erről sokat lehetett olvasni a történelemben. Haverom most vett új építésut 60.m2 est 70mft ért, kérdeztem szerinte jó áron vette, nem érdekli, mert jövőre drágább lesz. :)) Beepult a várakozásba az infláció, és a jegybankok maximum, szavak szintjén tesznek valamit. MNB is 0.15%ot emelt a hetes beteten 0.9%ra. Vicc. Több mint 5%inflacional. Duma na az van. Ha amerikai módszerrel számolnak az inflációt, már évek óta 7-9% lenne az infla. Ezt nem én mondom, hanem gazdasági szakértők sokan. De USA ban is5%inflacional az a kommunikáció hogy 2023 ban talán lehet, de nem biztos hogy emelik. Ekkora realkamat nal minden realeszkoz ára az eget fogja ostromolni. Hisz se kötvény se cash nem ad menedéket. Ez további infláció gyorsulás okoz. De kamatemeles még akkor se lesz, csak komunikacioban. Én se hittem idáig hogy ezt meg mérik tenni. De basszus ezek még teszik. :)). Most nálam újra tervezés folyik, hogy mit csináljak. A kamatemeles meg teljes, totális összeomlását okozna a világban. Visszakerdezek szerinted milyen más kiutja van a gazdaságnak, és a jegybankoknak??? Mert én sakk-mattot látok. De bárki okos prognózisat szívesen venném! Komolyan.
stolz
stolz 2021. 07. 05. 11:25
Előzmény: #46404  Törölt felhasználó
#46405
Na, ezzel maximálisan egyetértek!
Törölt felhasználó 2021. 07. 05. 11:22
Előzmény: #46399  Zedisdead
#46404
Bár nem nekem szólt a felvetés, de egy kis adalék a gondolatokhoz.
1. A GDP növekedés nem igazán érdekes, mivel azt egy -amúgy a végtelenségig nem növelhető - adósságnövekedés okozta. Pl. a világ összadóssága 2014-ben a GDP 310%-a volt, 2021 elején 361%-a. Sikerült a világban és az USA-ban egy szerény növekedést összehozni úgy, hogy közben az adósságok drasztikusan emelkedtek. Gondolom mindenki érzi, hogy az adósságok a vételenségig nem növelhetőek...
2. Az érdekes, az a termelékenység növekedése. Az USA-ban szépen 2008 után megtorpant. A korábbi 2-2,5%-os ütem az elmúlt tizenkét évben 1% alá bukott. Úgy, hogy közben az adósságok (kormányzati és magán) drasztikusan emelkedik.
A lényeg az ábrán látszik:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210705v00wdvprd.png
(Az adósságoknak - magán és állami, mindeki utánanézhet könnyedén.
3. Magyarán egyre nagyobb adósságnövekedés egyre kisebb termelésnövekedést ér el. Méghozzá ez úgy történik, hogy a kamatszintek lefele tendáltak. Ennek pedig a beruházásokat és a termelékenységet meg kellett volna tolnia. Nem ez történt.
Amit Te látsz fejlődésként, az valójában a fogyasztás növekedése, hitelből finanszírozva. Ez egy hihetetlenül fontos különbség.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 07. 05. 11:10
Előzmény: #46401  STRFCKR
#46403
pomperj
pomperj 2021. 07. 05. 11:04
Előzmény: #46381  szarvasvadasz
#46402
Haboru es Elliott tema.
A haboruk gyakorisaganak lefele meno trendje, ahogy irod,
" ez az eső ciklus napjainkban véget érhet. "
A valos helyzet szerintem maris rosszabb.
.
Mert ugyan a chartod jo lehet 500 eves tavlatokban, de igen nagy lepteku, nagyjabol  25 evenkent mutat egy pontot.
Es lehet hogy az utolso 25 ev atlagaban tenyleg stagnalt sot picit csokkent is haborus riziko.
DE, biztos vagy abban, hogy az utolso 10 evben nem kezdodott el egy emelkedo rizikos trend?
.
1)Elso pelda. HongKong. 
A britek a Kinanak a visszadasi szerzodesben atmeneti periodusban allapodtak meg. A 25 ev felidoben mar totalis kinai adminisztracio van. A vezetes kinai, minden ellenzeki ujsag  bezarva (lasd multheto AppleNews story)   es az ujsagirok, ellenzekiek mind a bortonben. Szo nem lehet semmifele szabad, part-vonaltol eltero velemenyrol.
A nyugati vilagbol az Elitelo nyilatkozatokon tul    tortent-e barmi erdemi?
(amik kozul parat Mo megtorpedozott !)
.
2)Ezt tapasztalva, hiszi-e barki, hogy mondjuk Taiwan sokaig ellenall? 
Mer-e az USA nyilt haboruba keveredni Taiwan miatt Kinaval? A KKP multheti 100 eves evfordulajan Xi partelnok beszede szerint Kina olyan agressziv politikat hirdetett,  mint meg soha. "Aki Kinat tamadja, 1.4Mrd ember NAGY KINAI ACEL FALAVAL all szemben" .   Tapsvihar.
,
3)A hatarvitak  szaporodasa, es a hatarok falakkal valo lezarasa nyilvanvaloan az allamok  negativba fordulo, ellenseglato  magatartasanak jele. A jo idokben, amikor a tolerancia nagyobb, a hatarok gyengek es atjarhatoak.
,
Amikro az idok rosszabbra fordulnak, az allamok hatarokat epitenek, hogy kizarjak azokat, akik masmilyenek.  Nos, tobb hatar-FAL van a vilagon most, mint valaha volt.
A FAL epitesek fo oka? Tipikusan ugyanazok:  az Immigracio, terrorizmus, csempeszet, kabitoszer.  
(most hagyjuk az aktualpolitikai LMBT temat, bar az is ennek az uj trendnek egyik szep jele)
.
Mindenki tud a magyar-horvat+szerb keritesrol, a Trump Mexicoi falrol, az Orosz-Ukran hatarzarrol, 
Austria-Szlovenia keritesrol. Mind az utolso 10 evben keletkezett.
De, nagy csomo keritesrol nem is tudunk Europaban. Azok fele Azsiaban van, meg csak nem is hallottunk roluk.   Ide masolom a terkepet, ami ezt mutatja.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210705v00wvny28.jpeg
.
AKit a reszletek erdekelnek, itt a link.
.
A Walled World | Transnational Institute (tni.org)
,
4)Aki latta az Ukran focivalogatottat, talan lathatta a gol utani oromben a trikora mutato ujjat is.A trikon Ukrajna terkepe, azon rajta a Krim. Az Oroszok nem is felejtettek el tiltakozni. 
Talan erthetove valik a Fekete-tengeri hadgyakorlatok, fenyegetesek, eles szovaltasok rizikoja.
,
VAN-aki tudja, hogyan lehet elutazni szarazfoldon Portugaliaba?Az kizart. Ket eve nem is  volt ilyen kerdes. Ma egymasnak orszagonkent is ellentmondo, attekinthetetelen rendelkezesek es kizaro intezkedesek sorazata miatt lehetlenre vallalkozik , aki megprobalja.
Nem hiszem, hogy ez az ujfajta defacto hatarzar-rendszer egyszercsak eletunik. Talan soha tobbe.
.
Summary?
Sulyos onaltatas azt hinni, hogy a haborus rizikok az utolso 25 evben tenyleg csokkentek.
A helyzet inkabb az, hogy az utolso 10 evben jelentosen megnovekedtek. 
,
Szarvasvadasz chartja tul nagy felbontasu ahhoz, hogy a mai helyzetben, mai invesztor szamara realis kepet adjon a hataron tulnyulo inveszticiok rizikojarol.
A rizikok, sajnos nagyot nottek. 
Most mar olyanok,  mint a hideghaboru legrosszabb eveiben. 
Szerintem azon a charton wave(A) elkezdodott.
,
Mo, sajnos vagy szerencse? de elen jar ebben az uj trendben. 
Ez sem  meglepo, az utolso 100 evben mindig igy volt. Az aldozatok szama ismert.
STRFCKR 2021. 07. 05. 11:04
Előzmény: #46397  JeGeMeLOV
#46401
a Balatonrol nem lehetne kerni egy ilyet? Zankanal beszalljak vagy erdemes kivarni egy korrekciot? :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek