Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peti84
Peti84 2021. 04. 21. 17:49
Előzmény: #42099  upgrayeddAKS
#42100
Azt ertem hogy vettel BABA-t, jo ceg nincs is ezzel baj. A kerdes arra vonatkozott, hogy miert az ADR tickert (BABA) vetted es miert nem a hong kongi 9988HK tickert (ami szinten Alibaba, csak az nem adr)?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 17:43
Előzmény: #42097  Peti84
#42099
már vettem BABA-t. Ant-et majd max. akkor, ha jobban átnéztem, hogy mi tud, mit nem tud...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 17:41
#42098
Lilium (LILM) elemzés: nem volt még IPO, de amúgy jó kilátásai vannak (2022E) a cégnek. Az Archer le van (2024E) mögöttük maradva, azonban a Joby mintha előttük járna. (202xE jelentése: várhatóan 202x-ben indul a szolgáltatásuk.) A Liliumnak tudtommal egyelőre csak az európai légügyi szervek adták meg a működési engedélyt, ennek még utána kell járnom. Az Archer btw. mögöttük kullog range-ben is: 60 vs 150+ miles. A Lilium és a Joby is elég jó partnerekkel rendelkezik, bár az Archer esetében sincs ezzel
gond. A zajszinttel kapcsolatban nincsenek egyelőre független mérések, ezért csak azt a pletykát tudom leírni, hogy a Lilium gépek kisebb átmérőjű propellerei logikusan és ELMÉLETILEG kevesebb zajt csapnak, mint a másik 2 cég jóval nagyobb propellerei.
Hogy mekkora a TÉNYLEGES költségvonzata ennek, azt jótékony homály fedi egyelőre :) de van egy becslés, ami alapján egy 7 üléses Lilium (gépe) kb. 2x annyiba kerül, mint az 5 üléses Joby ill. Archer (gépei). (A cégek gépeinek fantázianevével nem foglalkoztam. Mert ugye ki nem sz@ja le, hogy nevezték el.) Szóval 2,5 vs. 1,2-1,3 a becsült értékek (unit cost), millió USD-ban mérve. Ez nem kis difi, bár azért az üzemeltetés ktg-eiben lehet még kedvezőbb a difi, szóval aki pl. már eleve pilóta nélküli gépeket akar üzemeltetni (ha engedik a hatóságok neki, amúgy laikusként azt gondolom, hogy a távvezérelt+robotpilóta kombó van olyan biztonságos, mintha ott ülne a pilóta)... lehet, hogy a unit cost már eleve azért magasabb, mert a hajtóművek mellett a szenzorok is megdobják az árat. Jó lenne tudni, bár sztem amúgy is az tarolja le a piacot, amelyik a leghamarabb megjelenik egy JÓL MARKETINGELT szolgáltatással. (Feltéve nyilván, hogy egyiknek sem zuhan le gépe, stb. Az azért boríthatja a dolgokat...)
amúgy a Joby mellett szól az Uber is, mivel nyilván az Uber szinkronizálni fogja a saját szolgáltatásaival a "leánya" szolgáltatásait, a.k.a. olyan a leánya fekvése :) hogy az a Joby-nak hozza a lét, ne a Liliumnak. (Az Uber az egyik Joby-investor.) Főleg hogy a nagyobb utat megtevő utasok esetében a poggyászt külön lehet vinni (teher)autóval is, pl. amikor kimennek a reptérre. (Előre küldik a poggyászt, hogy az is időben odaérjen.) Amúgy a Liliumosok kb. 2x akkora éves bevétellel számolnak (5 vs. 2,2-2,4) gépenként, tehát "a CAPEX-ük hamar megtérül", ahogy az öreg tenger-ész mondaná Omahában :) Ezek persze BECSLÉSEK!
(Fentiek nem minősülnek befektetési tanácsadásnak, és ha bux, az a te sarad, ha nyersz, az a te sikered. Adatok forrása: nem részletezem, amúgy a cégek sok anyagot feltettek a netre :) do your own research, mert több SAM (rakéta) többet lát...) Több airtaxit látnak a SAM-ek, ééééértitek...) Na, eleget marháskodtam mára. (Vagy nem...) Még annyit, hogy a QELL-t sztem NE vegyétek most. Per készül, stb., úgyis jön a LILM a NAS-ra. Ha valakinek erről több infója van, akkor megígérem, hogy nem küldök rá SAM-et, höhöhö...
Peti84
Peti84 2021. 04. 21. 17:31
Előzmény: #42096  upgrayeddAKS
#42097
Mindent is látnia kell..... (ez diktatúrában így szokás). 
Én az Ant Group IPO-ra leszek kíváncsi hagyják-e valamikor, az érdekelne, ha általam korrektnek vélt áron menne (Hong Kongi listából nem szedték ki: 6688HKD)
Olyan mint ha nem tudnák ők sem még a tutit. Múlt héten már arról cikkeztek, hogy át is van szervezve. 
Miért pont BABA-t vettél miért nem 9988 HKD-t?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 17:25
Előzmény: #42092  Peti84
#42096
valószínűleg a digitális jüant kell kizárólagossá tenni az alipay-en, és megbocsáttatnak a bűnök :) (hogy mikortól, azt nem tudom, de az a nagy terv a kínaiaknál, hogy minden tranzakciót látnia kell a nagy testvérnek, amihez a digijüan a legjobb eszköz, no meg a kamerák, stb.)
pomperj
pomperj 2021. 04. 21. 17:20
#42095
SPY daytrade
a tegnapi feltetelezes, hogy nem lesz WXY, hanem ALT2, jobboldali chart, 
ami csak egy gyors ABC,   sot mar tegnap kesz is van, nos,
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210420v02vd4rhc.jpeg
.
ma ugy tunik megvalosulni latszik. 
Epp most tor at a fibo62% szinten, es ha sikerul,   akkor innentol ez az ervenyes uj struktura.
Vigyazat, azert nem adja meg magat konnyen a WXY eset sem, szoval kello ovatossaggal
kell atmenni bullosabb allaspontra. Lehet, hogy itt egy kis (iv) zold hullamomocska  fromageolodik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210421v02viyjtj.jpeg
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 17:20
Előzmény: #42091  upgrayeddAKS
#42094
Ja, és Bill Geci :) is hedge-el már rendesen medvére a pár tízezer hektárnyi földjével. (Más kérdés, hogy neki amúgy is mániája az élelmiszer-termelés öko-lábnyoma, és elvileg olyan módon akar ott termeltetni, ami minimalizálja ezt a lábnyomot.)
krida
krida 2021. 04. 21. 17:16
#42093
Ma viszont nem bambultam: tegnap az Eur/usd-re rányitottam egy csomó longot, de láttam nincs vételi erő, így zártam az összeset. Ma viszont, látva hogy visszateszteli a 2,0-t, szűk stoppal jó erős longokat nyitottam, mert koncepcióm szerint 2,0 fölött fel kell mennie 2,2-re. Már jó kis zöldben vannak (még nem zártam, úgyhogy korai az öröm 🙂).
Peti84
Peti84 2021. 04. 21. 17:09
Előzmény: #42091  upgrayeddAKS
#42092
Jelenleg a minden ható párt éppen regulázást tart (csak óvatosan a BABA és kapcsolódó dolgaival), ami még Jack Ma-nal sem biztos, hogy véget ért (Én még kivárok). (Az Ant Group IPO blokkolása óta nem tiszta, hogy hagyják-e Jack-et ügyködni, vagy megy-e a lecsóba.)
Valamint a kínai jegybank is éppen ügyködik:
https://www.scmp.com/tech/policy/article/3130292/chinas-central-bank-build-out-fintech-cloud-infrastructure-after ;
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 16:50
#42091
Teknőc koma vett BABA-t (nagy tisztelője vagyok W.B.-nek és Mr. Mungernek is, de Mr. Munger számomra egy öreg teknős, mint Oogway vagy ki volt a Kung-fu pandában...) bocs a képzet-társításokért, de a lényeg, hogy az öreg és bölcs (meg kozervatív és szemellenzős, hogy SWOT-oljak is) Oogway vett Alibabát, ami azért is "kinda funny", mert Oogway már nem sokáig van közöttünk. A cloud business valószínűleg szépen fog növekedni, amihez Oogway nem sokat érthet btw... Én azért vettem, mert ad1 sokat esett és ad2 szinte mindenben az AMZN-t másolja a BABA, vagyis kvázi olyan, mintha a "középkorú" AMZN-ba fektetnék, csak persze durva kockázatokkal tarkítva. 10%-nyi arányt engedélyeztem meg magamnak, de azt még nem értem el. Rövid távon INTC-ben látok több fantáziát, majd leírom, miért. Azt és a LAKE-et inkább value stock-nak nevezném, ezt meg inkább growth stock-nak. (Egyik sem bináris.) A weed stock-okat szoktam még nézni néha. Egy ált. tőkepiaci korrekció azokat is megtépázná, de még arra is gondolok néha eretnek módon, hogy esetleg GSPARK-ot adjak el, és akkor csökkentem a rv.-arányt, majd abból weedeket vennék, viszont akkor a medve (ha jön) durván beb@na, így inkább tartom a vacak 15-20%-os nyerőket a parkban. (Kissé bosszantó azért, hogy ott "parkol" - pun intended - a pénz nem kis része, 3900-at meg idén már nem nagyon viszi át tartósan...) 
Boole 2021. 04. 21. 16:29
Előzmény: #42044  bankos
#42090
Ma nagy eséllyel fontos nap van, mert sok papírban elértük az ideális vételi pontot és egyben a IV. pontot is, tehát elvileg innen jönne a nagy olvadás ideje az V. pontig (bízom benne). 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 16:26
Előzmény: #42080  Wally_Karue
#42089
egyébként APT jól korrelál a csökkenő COVID esetszámmal (USA)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 21. 16:23
Előzmény: #42076  drexler76
#42088
that's the spirit!
BB.Andy 2021. 04. 21. 16:06
Előzmény: #42086  magnezium
#42087
Ja , perpill..
Ezüst .:+2.24% volt.
magnezium
magnezium 2021. 04. 21. 15:59
Előzmény: #42085  krida
#42086
en sajnos beszartam, meg nem voltam
jo hangulatban es a 9 orasi csucson eladtam az arany-ezust pozikat, errol a delutani korrol most lemaradtam🤷🏽‍♂️
krida
krida 2021. 04. 21. 15:52
Előzmény: #42081  magnezium
#42085
Gyönyörködöm az arany-longjaimban... 🙂
Törölt felhasználó 2021. 04. 21. 15:41
Előzmény: #42082  Zedisdead
#42084
Nyugalom, az semmi az én ghsi pakkomhoz képest 😉
labdaszedo 2021. 04. 21. 15:28
#42083

Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre EUR/HUF-al kapcsolatban egy éves távon. 370 már háromszor megfogta és arra lennék kíváncsi hogy mekkora a valószínűsége hogy az éven áttöri a 370-et. Lesz ez még olcsóbb? A mostani gyengülés esetleg csak korrekció egy 350 környékig tartó erősödés előtt? Köszi szépen!
Zedisdead 2021. 04. 21. 15:22
#42082
Safemoon update: némi szenvedés után tegnap reggelre vettem pár millió safemoont.
Nem tudom mennyit ér a pakkom most, mert nem látom az egyenleget dollárban, de a chart szerint 50% esett tegnap óta :D :D
magnezium
magnezium 2021. 04. 21. 15:16
#42081
nagy a csend🙄

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek