Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2021. 03. 27. 17:15
Előzmény: #40575  lngnl
#40579

"Olvastam mar mashol is ezt a konteot, de csak olyanokatol akik meg a szuezi csatornat de meg egy teherhajot sem lattak eloben. Gondolom te sem vezettel soha teherhajot eleteben szoval ne irjatok mar le ilyeneket."
Biztosan nekem kellene elgondolkodni azon, hogy egy több ezer tonnás teherhajó fizikailag olyan, hogy azt a szél csak úgy keresztbe fordítja.
Hogy ennek mennyi minden ellene szól.
De az az indok, hogy én nem láttam még sem a szuezi csatornát, meg teherhajót sem, az mindent visz.
Ez nem konteózás, hanem józan ész:
- egy több ezer tonnás haladó teherhajót folyamatosan irányítanak és figyelnek többen.
- olyan nincs, hogy ilyen erős széllökés hipp-hopp egy ilyen tárggyal ezt tudja csinálni, mert akkor ott az emberek repkednek a levegőben
- olyan nincs, hogy több évtizede közlekednek ott, a jelen korban pedig a mostani szuper technológiájával teherhajók és ott remegve mennek át, hogy mikor fordítja el egy széllökés a hajót.
De te megmagyarázhatod a másik degradálása helyett, hogy hogyan képzeled el ezt a folyamatot, hogy halad a 400 méter hosszú teherhajó a több ezer tonnájával és csúcstechonlógia irányítással és motorizációval és egyszer csak a több ezer tonnát keresztbe fordítja a szél, az hogyan zajlik le a te elképzelésed szerint, mert te baromi okosat tudtál mondani a konteózással, miközben a józan ész a fasorban sincs, csak a másik lenézése.
Szóval kifejtenéd, hogyan képzeled ezt el pontról pontra, hogyan zajlott ez a folyamat?
JackOne
JackOne 2021. 03. 27. 16:39
Előzmény: #40576  Törölt felhasználó
#40578
...ha választani lehet akkor egyik se, inkább a Sirius -:)
totem_is_back
totem_is_back 2021. 03. 27. 16:00
Előzmény: #40574  Nergal
#40577
Bocs, de ha az olaj el akar menni 100-ig, vagy még tovább, akkor az el is fog. 
Eleve az olaj leginkább azért tud majd drágulni, (nagy bánatunkra), (meg amúgy szép lassan az összes nyersanyag, meg majd minden) mert a dollár már erősen inflálódik. Ergo majd A 100 dolláros olaj sem lesz már reálértékben olyan mint a legutóbb, amikor 100 dolláros volt.
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 14:53
Előzmény: #40563  JackOne
#40576
"Kérdés: mennyiben jobb a Pénzügyi diktatúra, mint a Politikai?"- erre magad is könnyen találhatsz választ: hová költöznél inkább? Ahogy írod, pü-i diktatúrába: mondjuk USA, Kanada, UK, Németo, Au., Svájc- hú ott van igazán pü-i diktatúra, de ide sorolnám egész Ny-Eu-t, vagy élnél inkább politikai diktatúrában: Oroszo., Töröko., mindenféle ...isztán, Irán, hogy a legextrémebbet se hagyjuki ki: É.Korea. Aztán ha eldöntötted, hová költöznél teljes családdal, vagyonnal, akkor meg is van, melyik a jobb.Szerintem.
lngnl 2021. 03. 27. 14:22
Előzmény: #40573  kukker
#40575
Olvastam mar mashol is ezt a konteot, de csak olyanokatol akik meg a szuezi csatornat de meg egy teherhajot sem lattak eloben. Gondolom te sem vezettel soha teherhajot eleteben szoval ne irjatok mar le ilyeneket. Mondom neked hogy amit en tudok a szuezi csatornarol az az hogy baromi nehezen manoverezheto, mert nagyon szuk, regebben csak kikepzett kapitanyok vezethettek at rajta a hajokat, akiknek a csatornaba ereskor atadtak a kormanyt.
Nergal
Nergal 2021. 03. 27. 14:05
Előzmény: #40562  Törölt felhasználó
#40574
Ráadásul: ha nem pattogna/pattogott volna ennyit Putyin, akkor nem ba..ták volna le az olajat sem. Rövid távon nyert a népszerűségi indexen, hosszabb távon azonban cumi van. El lehet kb. búcsúzni a 100 feletti olajártól... (örüljenek, ha 80-ig elbandukol) persze a random walk miatt lehet pár felszúrás...
kukker 2021. 03. 27. 14:03
#40573

Sueziban keresztbefordult hajóval kapcsolatban ez a megjegyzés:
"Egyelőre senki nem tudja, mikor sikerülhet kiszabadítani az Ever Givent és ezzel újra járhatóvá tenni az útvonalat. Sőt, egyelőre az sem teljesen világos, hogyan tudott így beszorulni a hajó, a legvalószínűbb, hogy a szél fordította keresztbe."
A, most gondolja el mindenki, hogy egy 400 méteres, fullra megpakolt hajó egyáltalán meg tudja-e mozgatni a szél - mondjuk egy tornádó meglehet - de, hogy ha a szél is mozgatta, a 400 méteres és fullra megpakolt hajót, az úgy volt, hogy nem volt ott senki és kb a csiga tempójával történő keresztbefordulást nem vette észre senki.
Mert igazából úgy van az ilyen több ezer tonnás és 400 méter hosszú hajóknál, hogy egyszer csak hipp-hopp, jön egy szél és keresztbe fordítja.
Szóval tetszik érteni azt, hogy mit akarnak a világban megmagyarázni, ha odafigyelünk és ésszel átgondoljuk a mondatok értelmét, hogy összekarmolod magad, hogy ez van leírva neked, hogy te ezt kell elhidd???
Nergal
Nergal 2021. 03. 27. 13:59
Előzmény: #40559  Törölt felhasználó
#40572
Az amcsik nagy szarkavarók, de anno a britek voltak a leggusztustalanabb férgek sz.-kavarásban. Az ő helyüket a kínaiak és az oroszok vették át, mivel hasonló ambíciókkal rendelkeznek, mint anno a britek. Az USA leginkább a Római Birodalomra hajaz: akit nem tud/akar legyőzni katonailag, azzal kereskedni akar, miközben persze "Róma dekadens".
Nergal
Nergal 2021. 03. 27. 13:51
Előzmény: #40569  Placi82
#40571
Az oroszok nagy tragédiái: 1. alkohol 2. függőség a természeti erőforrásoktól (pl. olaj) 3. függőség a cáratyuskától (vagy nevezzék bárminek is). Ha ezeket levetkőznék, akkor egy erős és sikeres ország lehetnének, de csak a k..váik vetkőznek le :)
Nergal
Nergal 2021. 03. 27. 13:44
Előzmény: #40561  totem_is_back
#40570
"Egyáltalán hogy engedik az oroszok be odáig őket?!" talán úgy, hogy a Boszporusz és a Dardanellák török kézen van, ami NATO tag, és a F.-tenger nemzetközi vizeknek számít, már ami nem a parttól 200 mérföldön belüli...
Placi82 2021. 03. 27. 13:43
Előzmény: #40565  Törölt felhasználó
#40569
Hruscsov régen részegen a szovjet unió első párt titkarakent, jelképesen Ukrajnának adta hisz ennek semmi jelentősége nem volt, csak egy gesztus. Amikor szetesett a szovjetunió, akkor meg teljesen oroszok lakta terület került ukrajnahoz. Putyin ezt vette vissza, mert sok volt a panasz, az ott lakó polgárok részéről, hogy a pénzeket Kijev kiszivattyuza a területről a pénzt, bevetelt, de semmit se ad  vissza,se infrastruktúra fejlesztés, se közút, se tiszta víz, se semmit, mert az ukrán nacionalistak, gyűlölik az ott lako oroszokat. És hosszú évek kétségbeesett könyörgés után annektalta a területet Putyin. Amúgy csak érdekesség hogy Ukrajnában a lakosság kb 50%a oroszul beszélő, magát orosznak valló ember, főleg kelet Ukrajnában, ahol meg az anyanyelvuket se gyakorolhatjak a kozhivatalokban.  Ezzel nem azt vallom hogy helyes volt amit Putyin tett, csak érdekesség. 
Nergal
Nergal 2021. 03. 27. 13:39
Előzmény: #40564  totem_is_back
#40568

Erre gondolsz?  
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kijevi_Rusz   ;
.
Ez alapján Ukrajna még kevesebbet is kapott vissza, mint ami "járt" volna, legfeljebb azt lehet hozzáfűzni, hogy a Krím-fsz. egy része a görögöket/törököket illette volna, stb. De a lényeg, hogy Ukrajna megkapta a SZU felbomlásakor a Krímet, ami egyébként hosszabb ideig az Ottomán Birodalom része volt, majd csak később került az oroszokhoz. 1856-ban az európai nagyhatalmak még nem engedték be az oroszokat, lásd krími háború. Majd csak az 1. vh. lezárásával vesztette el az Ottomán Birodalom, de a krími tatárok már 1853-tól kitelepültek onnan, mert "jöttek az oroszok". (Nyilván az oroszok meg is nyerték volna, ha a britek és a franciák be nem avatkoznak.) Tehát etnikai alapon nincs semmi jogalapja, mert mindegyik birodalom betelepíti a lakosságát a meghódított területekre, ahogy a krími tatárok kiűzése és az 1. vh. után egyre több orosz ajkú került oda, ahol amúgy történelmi távlatokban semmi keresnivalójuk nincs. Ez kb. olyan, mintha azt mondanák a cigányok, hogy övék Nógrád-megye és/vagy B.A.Z.
ragarda
ragarda 2021. 03. 27. 12:53
Előzmény: #40565  Törölt felhasználó
#40567
Alcsevszk, illetve Kommunarksz. Donyecki medence egyik kohászati központja....már ha jól tudom
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 11:50
Előzmény: #40562  Törölt felhasználó
#40566
Egeszsegedre.
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 11:06
Előzmény: #40564  totem_is_back
#40565

Ezt most nem értem, mi került kitől hová?
totem_is_back
totem_is_back 2021. 03. 27. 10:55
Előzmény: #40562  Törölt felhasználó
#40564
Szerintem utána kellene nézned, az hogyan és miért is került Ukrajnához és kitől... miért is élt ott annyi orosz.
JackOne
JackOne 2021. 03. 27. 10:47
Előzmény: #40562  Törölt felhasználó
#40563
...elégérdekes gondolatok Hitler-i D. hasonlóan gondolkodott, mint a mostani akárki Báb Majom által vezetett USA. Ők ha jól emlékszem a történetre kicsit még közelebb is mentek. Nem gondolom, hogy az USA tip. demokrácia köntösébe öltöztetett diktatúra nagyon más lenne,- egyik kutya a másik eb - és hiú ábránd Napóleon óta a Medvét territóriumából kikergetni:
"1941. szeptember 30-án a páncélos hadtestek megkezdték a közvetlen támadást Moszkva ellen. November 25-én egy páncélos ék elérte Moszkva külvárosát, december 1-jén azonban a német támadás véglegesen elakadt. Miközben a németek kimerültek, Zsukovnak december elejére friss erők álltak rendelkezésére. Addigra részben újabb seregtesteket sikerült felállítani, részben pedig – miután a szovjet vezetés meggyőződött arról, hogy nem kell japán támadásra számítania – a távol-keleti térségből és Szibériából vezényeltek át csapatokat.Moszkva előtti frontszakaszon a Vörös Hadsereg december 6-án ellentámadásba ment át. A január közepéig tartó támadásban mintegy 300-500 kilométerre sikerült visszaszorítaniuk a németeket, és ezzel elhárult a Moszkvát közvetlenül fenyegető veszély. A Moszkva előtti német vereség a villámháború kudarcát jelentette. Az utánpótlási vonalak végletes megnyúlása mellett ebben szerepet játszottak a korán beköszöntött őszi esőzések, melyek szinte járhatatlanná tették az utakat, majd a kemény orosz tél is. Viszonylag rövid hadműveleti szünet után a szovjet vezérkar 1942 tavaszán a nyugati és a déli irányban egyszerre próbálta felújítani az offenzívát. A szovjet páncélosok áttörték a német védőállásokat, és több mint 100 kilométert nyomultak előre déli irányban. Itt azonban megindult a német ellentámadás. A németek nagy nyári támadása – eltérően az előző évitől – már nem három, hanem csak egy hadműveleti irányban indult meg. Miközben Dél-Oroszországban fellángoltak a harcok, a front középső és északi szakasza alig mozdult.A németek a Szovjetunió elleni hadjáratot néhány hónaposra tervezték, de nem számoltak a hatalmas távolságokkal, a kimeríthetetlen szovjet embertartalékokkal és Sztálin „felperzselt föld” taktikájával, azzal, hogy a lakosság minden használható dolgot elpusztított, vagy a hátországba szállított, mielőtt a megszállók odaértek volna."
Kérdés: mennyiben jobb a Pénzügyi diktatúra, mint a Politikai? - Mindkettő úgy Xar ahogy van...
Törölt felhasználó 2021. 03. 27. 10:00
Előzmény: #40559  Törölt felhasználó
#40562
Ezek a g.ci ukránok, hát nem vissza akarják foglalni, amit a jóságos medvék annektáltak az országukból. Szemetek ezek, az amcsikkal együtt... Az a mocsok Taiwan meg nem akar sötét komcsi diktatúrában élni. Amúgy tényleg azt gondolja vki, hogy ezeket a diktatúrákat szép szóval meg lehet állítani? Ja, Trumpnak is milyen jól bejött (É.Korea )  Bajuszhuzogatásra: az oroszoknak kb. addig nagy a pofájuk, amíg utasszállítókat kell lelövöldözni (Ukrajna felett pl.), amikor bár B-1-es repked körülöttük, akkor hirtelen elcsendesednek, mert nagyon jól tudják, hol a helyük;)
totem_is_back
totem_is_back 2021. 03. 27. 08:39
Előzmény: #40558  Zedisdead
#40561
" az amerikai légierő és flotta is egyre sűrűbben jelenik meg a Fekete tenger a Baltikum és a Barents tenger"
Egyáltalán hogy engedik az oroszok be odáig őket?! ...Eleve mi alapján járnak az amcsik arra felé?! ...vagy a mexikói öbölben a ruszkik is gyakran járőröznek, mert az akkor oké, de azt kétlem... 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók