Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 03. 06. 15:45
Előzmény: #39170  pomperj
#39180
4.pont. Bizony, adoemeles. Akinek látható vagyona van. Azt megtalaljak. Mint a kommunizmusban a  kulakokkal. Kell majd a társadalmi elegedetlensegben, amit a pénzügyi elit hozott össze, odadobni az elszegényedett többségnek, a felső kozeposztaly tagjait koncnak. 😀
ThePersistentTrader 2021. 03. 06. 15:22
Előzmény: #39166  Tibi0002
#39179
Szia,
Szerintem van még egy nagyon-nagyon fontos dimenzió a hozamok kapcsán, ami szintén elsikkadt, nálad is.
Nagyon nem mindegy, hogy valaki néhány 10 millió forintot kezel, vagy több 10-100 milliárdokat, mint az intézmények. Egészen más lehetőségek vonatkoznak egyikre és másikra. Nagy pénzeknél nem lehet kihasználi igazán jól a kis likviditású, alacsony kapitalizációjú papírok adta lehetőségeket, illetve jellemzően minimum hetekig tart az intézményeknek, hogy akár közepes kapitalizációjú eszközökben is le és/vagy fel tudják építeni a pozíciójukat. Kisbefektetőnek lenni sok hátrány mellett nagy előny, hogy nagyon agilis tud az ember lenni, és néhány 10-100 millió dolláros piaci kapitalizációjú papírokban is könnyedén tud kereskedni mindenfajta likviditási probléma nélkül. És a kiskapitalizáció évtizedekre visszamenőleges historikus hozama magasabb, mint az SPX-é. 
De nagyon igaz, amit írsz, hogy 10000-ből jó, ha 1 olyan ember van, aki igazán kimagasló hozamokat tud elérni hosszabb távon is, át és túlélve a medvepiacokat is. Lehetséges az 50-100% hozam, főleg amíg az ember relatíve kevés pénzt kezel, de csak nagyon-nagyon kevesek képesek rá. Mint teniszben, kevesek képesek eljutni a top100 szintjére.
gaspars 2021. 03. 06. 15:14
Előzmény: #39175  pomperj
#39178
Gratula a UCLA LSE diplomához!
Törölt felhasználó 2021. 03. 06. 14:40
Előzmény: #39175  pomperj
#39177
Erdekes, hogy az ingatlanokkal pontosan igy voltam en is 1995 es 2009 kozott es pontosan ez adta a stabil, biztos hatteret, ahhoz, hogy mast is kiprobaljak a munkamon kivul. Bevallaltam inkabb a koltozest, cserebe szinte plusz jovedelem nelkul lehetett egyre komolyabb ingatlannal rendelkezni. A csucs a 2009-es melyponti vasarlas volt.
chart-trader
chart-trader 2021. 03. 06. 14:40
Előzmény: #39166  Tibi0002
#39176
Leginkább az első pont igaz a beírók nagy részére (mármint összességében, nem konkrétan ebben a topikban). Egy rutinos barátom mondogatta régen, hogy amíg nem buksz egy orbitálisat, addig nem mondhatod magad tőzsdézőnek, mert akkor fogod megtudni a tőzsde mindkét oldalát. Én 2008-ban megtanultam ezt. És azt is, hogy több tíz százalékos tőzsdei hozam hosszabb távon egyszerűen hazugság (megbántás nélkül). 
pomperj
pomperj 2021. 03. 06. 14:30
Előzmény: #39159  Boole
#39175
Nalam a hozamban inkabb a nagy volatilitas volt jellemzo. 
Ami vagy azt jelenti, hogy atlag feletti kockazatokat csinalok, vagy szerencses/peches szeriaim vannak.
Volt evem amikor 1m korul nott a szamlam, es volt amikor majdnem ekkorat esett.
Talan itt kalkulaltam ki, hogy 37 ev alatt 11% koruli volt az atlag hozam, de ebben a bizonytalansag a szemelyes kiadasok  es betetek miatt lehet 2-3% tevedes is.
.
Azt gondolom, a hosszu tavra Invesztornak berendezkedes eldontese volt a legnehezebb 1998-ban.
Otthagyni biztos es jolfizeto allast, es elvinni a csaladot 50 evesen idegen orszagba.
Ehhez kepest a superkonzervativ felesegem a Bem teren a padon ulve, 1 percig nezett ram mint egy bolondra, es azt mondta:  Jo.
.
Viszont 5 evvel kesobb mar mosolyogtam, amikor a gyerek  atvette a UCLA es LSE diplomat.
Ami sokat segitett a biztonsag megteremteseben, az az ingatlanok jol utemezett, melypontokon valo megvetele. Arra 12-14 evente van lehetoseg, azt nem szabad kihagyni, es mindig a legjobb helyet es minoseget kell megvenni. Az nemcsak kellemes eletvitelt nyujt, de biztonsag erzetet is ad a mindennapi rizikok kezelesehez.
JackOne
JackOne 2021. 03. 06. 14:29
Előzmény: #39129  pomperj
#39174
János egy kis hajtóerő:
"Az OPEC-kel szövetkező Oroszország és Kazahsztán napi 130 ezer, illetve 20 ezer hordóval növelheti termelését a jövő hónap elejétől. A szaúdiak az ülés után kifejtették, hogy szerintük az amerikai palatermelők nem fogják emelni a termelési mennyiséget a következő hónapok során, mivel véget ért az a politika, ami kizárólag a bányászat felfuttatásáról szól. Ez lehetővé teszi a magasabb árakat. Ez a „Drill baby, drill!”-nek nevezett folyamat 2014-ben gyakorlatilag összeomlasztotta a 100 dolláros olajárat a világon. Az Egyesült Államok az olaj és kondenzátum termelést a 2007-es napi 7 millió hordós szintről 2020 elejére napi 18 millió hordóra növelte az új termelési eljárásoknak köszönhetően. A befektetők nem a nyereség maximalizálására törekedtek, hanem kizárólag a kitermelés felfuttatására. A mostani helyzetben azonban a finanszírozók szeretnék látni a palaszektor által felvett 200 milliárd dollár tartozást és sokszáz milliárd dollár tőkét. Emiatt a profitmaximalizálás került előtérbe, ami kisebb befektetési volument és szinten maradó termelést jelent a következő 6-12 hónapban."
kozi723
kozi723 2021. 03. 06. 14:23
Előzmény: #39172  kozi723
#39173
Jav.: nem nevetsz ki. 😆
kozi723
kozi723 2021. 03. 06. 14:17
Előzmény: #39153  JeGeMeLOV
#39172
Persze, ertelek. Tudom hogy nevetsz ki. En szerencsesnek tartom magam, mert amikor masfel eve ingatlant szerettem volna vasarolni, akkor a szuleim odaalltak mogem es azt mondtak ne adosodjak el 20 evre, ezert a vetelar 40%-val hozzajarultak. Igy meg tudtam ezt ugy oldani, hogy a felvett babavaro hitelt a kisfiam nevere betettem babakotvenybe es ha felno, akkor abbol talan neki is lesz egy lakasa. Remelem nem 100 millio lesz addigra egy videki indulo lakas egy fiatalnak. (Persze tudom sokan hogy viszonyulnak az allampapirhoz itt a topikban, es tudom tehettem volna masba, akar ingatlanba, akar foldbe, de egy kormany sem meri megtenni, hogy a gyerekeink jovojet elkapalja es mondjuk kinyirjon egy babakotvenyt.)
.
Egyetertek Veled abban, hogy ezt nem mindenkinek adatik meg, es igy hogy igazabol mindenem megvan nyilvan konnyebb a sajat megtakaritasomat a vasarra vinni (raadasul viszonylag fiatalon). Talan ezert is sieltem tovabb orbitalis PBR bukoval a szamlamon🤣..
.
Amugy az 50% tenyleg eleg eros, de ahogy itt korabban is fejtegettuk, a fiatal evekben muszaj tulvallalni a kockazatot, ahogy teszed azt Te is. Nekem egesz evre vetitve sosem volt ilyen kiemelkedo eredmenyem, de a RIG beragadast is beleszamolva hoztam eddig 2015/16 ota az evi 20%-ot. Ha ezt tudom teljesiteni a jovoben is, akkor nekem az boven elegendo. :)
hellforceone 2021. 03. 06. 14:14
#39171
Évi 30-50% hozamok??? Waoohhh, le sem merem írni akkor, hogy az elmúlt 7 évben mennyi jött csupán össze... persze azért nem panaszkodom, de azért a 30-50-től elég távol állok...
Igaz, rengeteg hibát el is "kellett" kövessek ezen idő alatt, tanulópénz :o))
Sokat gondolkodtam már rajta, anno meg kellett volna venni Apple, Google, amazon, aztán egészen mostanáig elfelejteni azt is, hogy befektetésem van :o))
pomperj
pomperj 2021. 03. 06. 14:03
#39170
Bond piac tema.
Akit nem erdekel ez a perspektiva, batran ugorja at.
.
1)Bar igaz, hogy havi szinten a Bond arfolyamok es Tozsdei arfolyamoknak pozitiv +0.30 a korrelacioja, azert amikor hirtelen szembe fordulnak egymassal, az semmi jot nem jelent a tozsdeknek. 
A hosszutavu Bond piaci kamat alakulas igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210306v00vm6yap.jpeg
 .Elvileg a penzert versenyben van a Bond es a reszveny piac.Amikor a Bond piac esik (=kamat emelkedik) arra a tozsde egy ideig alig reagal. Aztan megis.
,
A)1987ben, amikor a kamat 7.1%--->9.2%ra emelkedett augusztusra,a  tozsde nem reagalt. Aztan oktoberben, amikorra 10.2% lett (az emelkedes +3%),   akkor megjott a crash.
.
B)2000ben, amikor a kamat 4.7%--->6.7%ra emelkedett Januarban, a tozsde nem reagalt. Aztan Marciusban osszeomlott, megjott egy 50% crash.
.
C)2007ben, amikor a kamat 4.5%--->5.5% emelkedett Juniusra, a tozsde nem reagalt. Aztan Oktobertol nekiallt zuhanni, a crash 55% volt.
Szoval, erdemes figyelni, mit csinalnak a kamatok. Erre kesobb visszaterek.
,
2) Talan van, aki emlekszik, hogy nagyon negativ velemenyem volt az Austria altal kibocsatott, 100 eves Bond, 2.0Mrd Euro osszegu kibocsatasrol, 2020 nyaran. (Ugyanezt megcsinalta Argentina IS, az orszag ami 30 ev alatt hatszor (6) ment csodbe !)
.
Austria Bond kupon 0.85% (!), es visszafizetendo 100 ev ( 2120 ! ) mulva. 
Es az eszement invesztorok ezt megvettek, vegkepp ignoralva a futamido rizikot,  
Na ezt afinanszirozasi  otletet irigyelhetnee XVI. Lajos, a franciak lefejezett kiralya, neki sem volt penze es nagyon rafazott.
De mi tortent 1 ev alatt a papirral? Nos, igy nez ki az arfolyama
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210306v00vt5arq.jpeg
.
3)Az sem meglepo, hogy aki csak tudja, nyomja felfele a futamidoket. 
Egyre hosszabb Bondokat bocsatanak ki egesz Europaban is a cegek.  Nagyjabol 400Mrd Euro osszegu olyan kotveny van a piacon, amiknek a futamideje tobb mint 20 ev.
Ez jol tukrozodik a Bloomberg-Barclays Atlagos futamido charton.
Nemregiben az atlag futamido 5 ev volt, mostanaban 8.5 ev. DE, eppen lefordult. 
Ugy latszik,kezd elmennni a nepek kedve ilyen hosszu idore betenni a penzt, ilyen alacsony kamatokert.
.
4)A Bloomberg febr.10 cikkeben szamolgatta, hogy mekkorat esik a kinntlevo Treasury papirok erteke, ha a kamat 1.0%-ot emelkedik?
A valasz? kb. 3 trillio dollar.
Gondold el, amikor a FED elveszti a meccset az inflacio ellen, 
(marpedig elobbutobb elveszti, mert a piac meg a FED-nel is erosebb),
akkor egy szep napon be kell jelenteni a kamat emelest. Abban a percben 3 Trillioval csokken a Treasury papirok erteke, vagyik a  mozgosithato likviditas nagysaga. Annyi hitel mogul tunik el az ertek.
A hitel persze marad, azt majd vissza kell fizetni. Mibol? Adoemeles.
.
5)A German kamatok is emelkednek, nemcsak a Dollar
.
A 10Y Bund, a Novemberi  -0.67% melypont ota maszik felfele, most -0.31%
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210306v00vbs1mp.jpeg
.
Nem teszem fel, de ugyanigy nez ki a Brit es AUD kamat chartja is. Csak azok mar pozitivban vannak.
,
Törölt felhasználó 2021. 03. 06. 13:13
Előzmény: #39157  Placi82
#39169
2019-ben mar nagyon ugy ereztettek velem, hogy muszaj fellepnem a facebookra, engedtem a nyomasnak. Fel ev mulva toroltem magam. Dzsiiizusz ... mi megy ott.
Szoval, aki masnak akar megfelelni tegye nyugodtan, nekem ilyesmire nincs idom. En a magam eletet elem, aki kivancsi ram hivjon fel, irjon egy mailt. 
Jopar olyan embert ismerek itt vagy tudok roluk, akik mellett jonehany "star" csak egy halovany kodfolt, ami  a vagyon merteket erinti, pedig a latszat szerint pontosan forditva gondolna az ember. Meg csak S Mercijuk sincs. Basszus, azert milyen lelektanra vall fake Rolexet vagy Omegat venni?
Az is feltunhetne sokaknak, hogy az igazan vagyonos embereknek szolo reklamokbol (ha vannak egyaltalan) egy sincs a hetkoznapi mediaban, mert nem nezik azt es nem is ok intezik a hetkoznapi ugyes-bajos dolgaikat. Masik dimenzioban elnek es tobbek kozt azert szallnak meg piszok draga szallodakban, hogy ne zavarjak a fake rolexesek oket.
Az emberi irigyseg egy igen rossz tulajdonsag.
En nem tartom magam vagyonosnak, hetkoznapi diplomas munkam van, bejarok dolgozni, az egy masik dolog, hogy egy ideje nincs szuksegem a berre a napi megelheteshez. Egy korabbi esetbol megtanultam, hogy figyelni kell arra, hogy mit mutat az ember. Meg Magyarorszagon eltem, amikor vettem egy csaladi hazat es egy kaveszunetben a kerdesre, hogy mekkora hitelt kellett felvenni azt valaszoltam en marha, hogy semmit, kp-vel fizettem. Onnantol kezdve nem alltak szoba velem tobbe holmi feluletes idojaras smalltalkon kivul.
Kivancsi lennek, de nem probalom ki, hogy az itteni kollegak mit szolnanak ahhoz, hogy hobbibol jarok be dolgozni. Van meg egy kollegano, akirol tudom, hogy hasonlo cipoben jar, a ferje egy gazdag gazdalkodo azert dolgozik, mert hasznosnak akarja erezni magat. 
Placi82 2021. 03. 06. 13:06
Előzmény: #39159  Boole
#39168
A ház építés tűnik a legrosszabnak ezek közül. 😀
Kirito
Kirito 2021. 03. 06. 13:04
Előzmény: #39159  Boole
#39167
Tartod még a március 8-i kiszálló dátumot, vagy változott a setup?
Tibi0002 2021. 03. 06. 12:59
#39166
Szeretnék valamit leírni a hozamokról, de senki ne vegye magára, nem ez a cél. Szerintem tisztázni kell, ki mit ért alatta, mert ez a téma nagyon el van csúszva. A legjobb befektetők kb. 15-30%-ot érnek el hosszú évek átlagában, beleszámolva a válságokat is. De ha valaki mindössze 1%-kal veri az index átlaghozamát, már az is nagyon jó teljesítmény. Összehasonlításképp, az egyik legjobbnak gondolt magyar alap, a Supra csúnyán alulmaradt az SP500-hoz képest az elmúlt 13 évben.
Ehhez képest a névtelen fórumokon röpködnek az évi 50-100%-os bemondások. Ennek túlnyomó része, mondjuk ki, hazugság. Ezt e helyen, kérem, senki ne vegye magára, tegyük fel, hogy e topicban mindenki az igazat írta. Ebben az esetben viszont valószínűleg hiányzik valamilyen részinformáció. Ilyenek lehetnek:
- Az illető csak pár hónapja/éve tőzsdézik, a történelem egyik leghosszabb bull piacában, és a módszere a recesszióban nem fog működni, ám ennek még nincs tudatában.
- Az illetőnek volt néhány nagyon rossz éve, például mínusz 60%, mínusz 70%, és ezek keverednek a plusz 50%-os évekkel, ami végül kihoz évi plusz 10-15%-ot.
- Lehet, hogy minden stimmel, legalább és 15 éve évi 20%  hozamot ér el átlagban. Ebben az esetben tisztázni érdemes, hogy jut rá 9999 másik próbálkozó, aki ugyanolyan okos, ugyanolyan jó módszert választott, ám valahol az indexhozam alatt teljesít. És azt nem lehet előre tudni, ki lesz az az egy a tízezerből.
Főleg a kezdők kedvéért írjuk le, nem úgy megy az, hogy csak úgy csinálunk 50-100%-ot évente. Ebben az esetben ugyanis megfelelő időtávon már a leggazdagabb magyarok között lennénk, még hosszabb időtávon pedig valahol a világ leggazdagabbjai között.
Ehhez képest a hírekben hányszor olvassuk, hogy "az elismert befektető alapja 40%-ot veszített". És hányszor látjuk, hogy a legjobb alapok vért izzadnak azért a 10-15%-os átlaghozamért. És ezek csak a legjobbak, mert nagyobb részük még az indexhozamot sem éri el. Nagyobb bukó esetén pedig nem ledolgozzák a veszteséget, hanem indítanak egy új alapot, hisz sokkal könnyebb tiszta lappal indítani a számítást.
kukker 2021. 03. 06. 12:32
Előzmény: #39133  hellforceone
#39165
"felteszi a happy, szép pillanatokat, milyen jól érezzük magunkat, buli az élet, ilyen kocsim, motorom van, erre jártam, nyaraltam stb... azt érdekes mód senki nem teszi fel, hogy megbukott a gyerek, megvert vagy megcsalt a férjem, kirúgtak a munkahelyen, a nyaralást vagy a kocsit vagy bármit hitelből finanszíroztam és nyögöm stb stb stb. 
A kudarcot senki nem vallja be vagy beszél róla szívesen, a sikert viszont mindig meg kell mutatni... érdekes, hogyan "ketyeg" az ember :o)"
Ez az világnak, a többi embernek és az önmagunknak való hazugság. És az ebben való élés, ennek az imádása.
És ezek miatt van ma ami és ezek miatt lesz majd az, ami....
Na de ennyi elég is így. :)
Süt a Nap, jó az idő, menjetek ki sétálni! 
Szép hétvégét nektek Urak! :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 06. 11:53
#39164
Csak kíváncsiságból. Nyomj egy pluszot, ha szerinted a 2020-as évben az SP500 EPS-e magasabb volt, mint az előző évben. Nyomj minuszt ha fordítva volt. (Utánanézés nélkül)
Placi82 2021. 03. 06. 11:52
Előzmény: #39159  Boole
#39163
Azt a mindenkit! Mesélj már néhány storyt, ha publikus. 
boxika 2021. 03. 06. 11:51
Előzmény: #39160  boxika
#39162
Nem most, majd év végén.
Törölt felhasználó 2021. 03. 06. 11:51
Előzmény: #39155  JeGeMeLOV
#39161
Ez irreális tőkepiaci helyzetről (is) árulkodik.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek