Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 22. 19:16
Előzmény: #31376  Törölt felhasználó
#31380
"Biden megvalasztasa hosszutavon sokkal tobbe fog kerulni az Usanak mintha Trump maradt volna, mert ez utan csak olyan radikalis baloldali nyerheti a valasztast aki ezt a latszat kapitalizmust is csirajaban fogja megszuntetni...Ez pedig nagyon veszelyes!!!"
-
nem lehet, hogy már betolták a trójai falovat kamala szerepében? biden meg 2 év múlva visszalép egészségügyi okora hivatkozva. https://www.youtube.com/watch?v=w4kowE_YIVw
krida
krida 2020. 11. 22. 19:11
Előzmény: #31376  Törölt felhasználó
#31379
Az a gyanúm, igazad van Biden-nal kapcsolatban...
https://m.youtube.com/watch?v=o-L50GfGHnY
Törölt felhasználó 2020. 11. 22. 18:44
Előzmény: #31369  pomperj
#31378
Milyen eselyt adsz 40$ alatti olaj arnak?
Szerintem erre nagyobb az esely mint 90 esetleg 100$-osnak?!
Törölt felhasználó 2020. 11. 22. 18:38
Előzmény: #31372  pomperj
#31377
Eszedbe ne jusson XOM-ot venni!
Törölt felhasználó 2020. 11. 22. 18:34
Előzmény: #31365  pomperj
#31376
Nehany dologban ertek veled egyet csak.
1. Fel ev mulva mas vilag lesz...reszben egyetertek, h mar most mas vilag van mint fel evvel ezelott; de sajnos szerintem nem ugy ahogy te ezt elkepzeled; persze tevedhetek is.
2. Semmifele hurrara optimizmusra nem szamitok!!!
Vissza lehet keresni h mit irtam tavasszal, akkor arrol irtam h az elso hullam (ha a tortenelmi peldakat nezzuk, lasd mondjuk spanyol flu) a 2. hullam 10-16-szorosa volt az 1. hullamnak es a 3. kozel 3-szorosa az 1. hullamnak...
Na most tisztazunk nehany dolgot, az 1. hullamon tul vagyunk, talan ebben egyetertunk?!
Abban azert nem vagyok biztos hogy a 2. hullamon tul lennenk, hiszen hol van meg a tavasz.
A vakcina nem nyujt 100%-os vedetseget es azt sem tudjuk, hogy mennyi ideig kepes vedetseget adni...olyan aprosagrol nem beszelve, hogy a Covid is mutalodik es mar kulonbozo valtozatok vannak...nem 1-2 emberrol tudni aki mar 2.-szorra is kepes volt elkapni...; de legyunk optimistak!!!
Szoval mennyi ideig tart beoltani 1-2 milliard embert, mert ugye ahoz le is kell gyartani azt a mennyiseget...szoval a tavaszi nagy felelegezesben annyira en nem hiszek, de remelem igazad lesz!
Abban egyetertek h a kovetkezo 10 ev nem lesz olyan az USA-ban mint a megelozo 10 ev volt.
Biden szerintem meg Trump-nal is rosszabb valasztas...az ido majd eldonti.
Az aranyokat eltuloztad nem 70/30-as volt az arany, meg ha feltetelezzuk, hogy minden torvenyesen zajlott...sajnos a twitteren mar matematikusok bizonyitottak h a valasztasi eredmenyek (legalabbis a levelben leadott szavazatok eredmenyei matematikailag szinte lehetetlenek); egyebkent szemelyesen tudom, h Trump es Pence hivatalos valasztasi oldala a Twitteren 2 nappal a valasztas elott a valasztas napjaig nem volt elerheto...ezzel szemben Biden es Kamala-je elerheto volt.
Gondolom nem indul az elnokjelolt ellen hozzaferhetetlensegi eljaras mivel az Ukranokkal uzletelt...bar ezt megtettek Trumpal...Sajnos ez mar szinjateknak is gyenge.
Biden megvalasztasa hosszutavon sokkal tobbe fog kerulni az Usanak mintha Trump maradt volna, mert ez utan csak olyan radikalis baloldali nyerheti a valasztast aki ezt a latszat kapitalizmust is csirajaban fogja megszuntetni...Ez pedig nagyon veszelyes!!!
A tortenelem konyvekbe pedig Biden ugy fog bekerulni mint az az amerikai elnok aki elinditotta az usa lemorzsolodasat...
Californiat eppen a demokratak fogjak tonre tenni; ha jol hallom egyre tobb vagyonos ember kezd menekulni ill. athelyezni az allando lakhelyet onnan az adok miatt.
Azt nem ketlem h az usaban a rv arak novekedhetnek, meg akkor is ha ezt a cegek eredmenyei nem tamasztjak ala...es itt most a pitcairn altal sokszor emlitett Venezuelai tozsde peldat hoznam...az USD es gazdasaga rohamosan fogja elveszteni vezeto szerepet...
Vegyel Bitcoint ha szeretned megorizni az USD-od vasarlo erteket.
Azt nem tudom h sikerult kihoznod h a bankok nyeresegesek lesznek, nezd meg az europai bankok teljesitmenyet az elmult 10evben ez az extrem alacsony kamatkornyezetnek tudhato be...ez var az amcsi bankokra is, csak mivel az usaban a gazdasag nagy reszet a fogyasztas adja ez meg tovabb fogja rontani a helyzetet, gyengulo gazdasagi szerep vilag viszonylatban, kozep es hosszutavon gyengulo USD amihez csokkeno kozeposztaly akinek a fogyasztasa adja a GDP tobb mint felet (ennek vissza esese) majd az extrem alacsony kamat kornyezet szoval hogyan is lesznek a bankok nyeresegesek ill. hogyan fog real erteken noni a profitjuk???
Sok sikert Bidenhez csak nehogy a vegen vissza sirjak Trumpot!
hellforceone 2020. 11. 22. 16:03
Előzmény: #31366  krida
#31375
Igen, valamit jól tud(ott) trump, dumálni, ígérni, nagyokat mondani. Egyetlen nagyobb horderejű dolgot nem tudok mondani, amit igazán teljesen véghezvitt, befejezett volna és jó lenne a világnak vagy Amerika egy másik szerződéses partnerének. Mindenkinek lenyomott valamit a torkán és rengeteg félbemaradt / hagyott projekt van a háta mögött. Azt hiszem a "fal" a határon megmutatja összességében, hogy mit tudott kihozni az elmúlt 4 évből ez a figura. Az is egy jó nagy pénz temető lesz, gondolom... hogy a fehér házból mikor tudják majd kiebrudalni, a következő vicces kérdés...
filius 2020. 11. 22. 15:55
#31374
Ha ez igaz, és széles körben ismerté válik, akár befolyásolhatja a piaci folyamatokat. A lényeg, van az Ivermectin nevű gyógyszer, emberre is törzskönyvezett féreghajtóként, maláriaellenes szerként (Európában zömmel csak állatgyógyászati szerként ismert). immunmoduláns hatása ismert, egy egyiptomi egyetem által publikált kutatásban a súlyos covid halálozását ötödére csökkentette. Harmadik világban széles körben adják is, igaz off lable covidosoknak. Lehet, hogy ezért sem kapunk drámai híreket az afrikai ill. ázsiai régióból. 
https://www.researchsquare.com/article/rs-100956/v2?fbclid=IwAR2vuXDALh8SA0JYxQzbdZhzIMz-TBCIqij-Fi88BGT0fqMG8fOS2hWp8yk
Mellesleg a szer előállítóinak 2015-ben egyébként már ki is osztottak egy orvosi Nobel-díjat:
https://www.nobelprize.org/prizes/medicine/2015/press-release/
pomperj 2020. 11. 22. 14:53
Törölt hozzászólás
#31373
pomperj
pomperj 2020. 11. 22. 14:53
Előzmény: #31369  pomperj
#31372
3.Resz. 
Az Energia cegek figyelo listaja nalam ez, az  adatok a Valueline projekcioi.
Ezekbol mindbol van nalam, legalabb labujjhegy pozicio.
Integralt Olajceg oriasok kategoria
ticker, EPS 2020 es 2021 target, Ar jelenleg es target 2 ev mulva
BP, -6.0--->+2.0, 20--->50-60
XOM, -0.50--->1.60, 38----> 65
OXY, -3.60--->0.0, 12--->35-60
PBR -1.50--->0.80, 8--->20-25
PSX -8.0--->4.0, 62--->120
RDSB -4.0--->+2.5, 32--->50
,
Nat. Gas termelo, eloszto kategoria
COG 0.49--->1.40,  17--->40
EOG 1.10--->2.50,  45--->120
OKE 2.5--->4.5, 32--->100
SWN 0.28--->0.50, 2.9--->10
kupec 2020. 11. 22. 14:04
Előzmény: #31368  mr_bob
#31371
Nagyon egyetértek Veled, a genetikai elvű oltások esetén a tényleges mellékhatások 10, 20 év múlva, vagy csak a következő generációkban lesznek kimutathatók, beazonosíthatók és főként beismerhetők. 
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 22. 13:40
Előzmény: #31367  mr_bob
#31370
 nem értek a tőzsdéhez,abból indulok ki 2019 dec-ében a S&P500 /3100értékéhez/  ~140$/Earnings per share/ körüli érték tartozott;most a ~3500 értékhez 96$,tudjuk ,hogy itt ez a vírus,a DIHK  felmérése szerint a cégek 60% kevesebb árbevétellel számol,/ez No-ra érvényes,de szerintem ez lehet az egész világon/ ,akkor ott valami számomra nagyon nem stimmel.O.k. ,hogy a tőzsde a jövőt árazza,de melyiket ,rövid /1-3,közepes/5-10/;vagy mit.A másik miatti aggodalmam amiatt van FAANG+meg a az EV. Ezek szerintem hype-ot csináltak,de én nem hiszem ,hogy ennyivel jobbak a többi cégnél.Én nem merném azt hinni ,hogy ez a EV a legjárhatóbb út  Az oké,hogy most a media ezt tolja,de nekem kétségeim vannak az egyedüli járhatóságáról.Én jobban preferálnám inkább a H2 felhasználást.Bevallom,amióta Musk le pedofilozta azt az angol búvárt -aki kihozta azokat a gyerkőcöket-,csak sima szélhámosnak tartom,aki minden áron nagyon el akarja adni magát...eddig sikerrel .Röviden:nem hiszek a V alakú kilábalásban sem,megvárom az emberiség felét az oltással is.
pomperj
pomperj 2020. 11. 22. 13:40
Előzmény: #31365  pomperj
#31369
2. Resz
Az elso kerdes, hogy vajon igaz-e, hogy rotacio van?  Hogy Energy, Bank, Industrials, Materials megy?
A Trump evekben a LargeCap Technology, tehat a FAANG cegek kaptak a nagy  momentumot.
Most tnyleg a ciklikus cegekbe ment at a valasztas ota eltelt 1 honapban a momentum?
Egy vilagmeretu attekintes arrol, hogy mely cegek mentek +20%-nal tobbet, azt mutatja az abra:
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201122v01t9hk6q.jpeg
,
Es az SP500ban merre ment a penz az utolso honapban?
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201122v01tnaq6o.jpeg
.
A valasz az, hogy igen: Energia kiemelkedoen(foleg olaj), tovabba Bank es Industrials cegek (chemicals, semicond, banyaszok mint copper, steel, stb)   szalguldottak jol egy honap ota.
A FAANG nemcsak realative, de abszolut ertelemben is alul-teljesito volt az elnokvalasztas ota.
.
Aki ugy gondolja, hogy ez a momentum megmarad, (szerintem igen),
azoknak a lila bekarikazott cegeket,  es szektor-tarsaikat kell alaposan nezegetni.
.
Es akkor konkretan, mely cegek vannak a levert Energia szektorban jobb allapotban?
folyt. kov.
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 22. 12:57
Előzmény: #31365  pomperj
#31368
"De 1-2 honap, elkezdodik a vakcina oltas, es azonnal enyhul a szoritas a masodik legerosebb negativ tenyezotol is."
-
szerintem túlzottan bizakodó vagy. én személy szerint nem nevezném vakcinának, amit összedobtak fél év alatt. az is egy vicc volt, hogy egymásra licitáltak, hogy kié hány százalékos hatásfokú. aki jövő őszig beadja magának, az szerintem még a phase 3 része és kísérleti nyúl. a hosszú távú mellékhatásokról nem tudhatunk egy egyszerű ok miatt: még nem telt el annyi idő, hogy legyen elég információ (sajnos időt még a fed sem tud vásárolni). olyan érzésem van, hogy most erőből próbáljuk bebizonyítani, hogy 9 anyuka 1 hónap alatt kitud hordani egy gyereket.
-
másrész ott a média, mint fő irányító. voltak először a vírustagadók, majd maszktagadók, valami mindig van. budapesten is kötelező a maszk használat, de ezt se tartja be mindenki (tudom, látom, most értem haza). szépen majd elkezdődnek itt-ott videók, blogbejegyzések, hírek megjelenni, akár fake news, akár nem az ilyen-olyan mellékhatásokról, amelyek miatt az emberek elbizonytalanodnak. az elmúlt 8 hónapból kiindulva nem fog ez olyan simán menni úgy érzem.
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 22. 12:25
Előzmény: #31341  Feketefoton1
#31367
meg lehet kérdezni, hogy miért ilyen magas a cash arányod? ennyire bizonytalannak látod a jövőt? köszönöm előre is a válaszod!
krida
krida 2020. 11. 22. 11:23
Előzmény: #31365  pomperj
#31366
Teljesen igazad van, viszont soha olyan mértékű emelkedést a tőzsdéken, mint Trump megválasztásánál, nem láttam. Vagy én emlékszem rosszul? Valamit csak tudott, valamit csak jól csinált...
pomperj
pomperj 2020. 11. 22. 11:09
Előzmény: #31359  Törölt felhasználó
#31365
1)Az elnokvalasztas eredmenyet mindig aszerint nezik, hogy kire hanyan szavaztak egy adott teruleten.
Es ha ugy neznenk, hogy kire szavazott az Amerikai Business?
Az USA kb. 3000 megyejebol melyik 5 termeli a legtobb GDP-t? Es azok kire szavaztak?
Nos, az elso 5 megye GDP sorrendben:   LosAngeles, NewYork,  Cook(Chicago), Harris(Houston), Santa Clara (SiliconVally),  nos, mind Biden-re szavazott. Ezek egyenkent 1 Trill GDP korul vannak.
Sot, kapaszkodj, az utana kovetkezo 10 legnagyobb GDP termelo county is, mind  Biden-re adta a voksot.
Orange County, ami jobban ismerek, es mindig Republikanus volt, a stabilan Demokrata tobbsegu Californiaban. De most Orange, szinten 1Trill GDP megye, szinten Biden-re szavazott.
,
Talan nehanyaknak meglepo, de a Szorakozas (Hollywood) nagyobb uzlet mint a WallStreet.
Osszessegeben az Amerikai Business 70%ban valasztotta Bident, es csak 30%ban Trumpot.
,
2)A Biden elnokseget egy meglepoen pozitiv hangulatu American Business fogadja mostantol.
Ezt az elnokot akarta a Business, megpedig oriasi, 70/30 tobbseggel. Megkaptak. Innentol egy nagyon pozitiv hangulatot varok. A Trump jogaszi erofeszitesek mind megbuktak eddig, es a legfontosabb allamban, Pennsylvaniaban is elbukott tegnap. Innentol megvan a valos vegredmeny, indulhat  a fellelegzes.
Igen, rallyra szamitok.
,
2)Mivel az Amerikai-kinai viszony oriasi teher volt 2018 ota, ettol megszabadult a vilag. Elmult a legerosebb destruktiv tenyezo a vilaggazdasagbol. Egy pozitiv es optimista Amerika dolgozik mostantol. Es mivel Japan es Europa meg inkabb exportfuggo, igy azok is lenduletbe jonnek.
.
A Covid lockdown es fertozesi hullam most kozeledik a csucshoz. De 1-2 honap, elkezdodik a vakcina oltas, es azonnal enyhul a szoritas a masodik legerosebb negativ tenyezotol is. A cegek kozben jol adaptalodtak a helyzethez, tobb az online es olcsobb mukodes,  home-office, home-schoool. A koltsegeket csokkentettek, a penzugyi karokat a FED es a kormanyok nagy penzekkel tompitottak. Nincs oriasi kar.
Az emberek elkezdenek arrol gondolkodni, ami lehet, es nem azzal foglalkoznak, ami van.
,
Az elemzok a 2019 evi SP500 profitjanal, (ami 163 USD volt), a 2021 evre tobbet, 168 USD-t varnak.
2020 minden orszagban recesszio lesz, de jelentosen eltero merteku. Kinaban a legkisebb, sot nem is lesz,  de USA es LatinAmerikai recesszio  joval nagyobb. Ok fognak lassabban is kimaszni.
Ezzel egyutt, osszessegeben  gyors recovery lehet, 6 honap mulva egeszen maskeppen nez ki a vilag.
.
3)Egy recovery mindig atrendezi a gazdasagi eroviszonyokat.  Es mindig kedvezo a ciklikusabb szektoroknak, a fellendules idejen a ciklikusok vezetik a mezonyt. Most azok vannak value szinten alul-ertekelve. Bank, Industrials, Energy, Materials.
,
A ciklikus cegekbol Europaban, Japanban van relative tobb, es persze az EEM orszagokban. Az USA tozsde fantasztikus 10 eve aligha  ismetlodik meg. Jobbaknak gondolom a fenti regiok recovery-idoszaki eselyeit.
Europa ujjapitesi programjat aligha fogja OV vetoja megallitani, legfeljebb keslelteti rovid ideig, es H+ PL kimarad belole.
.
4)Konkretan, melyik cegekben latok atlag feletti novekedesi potencialt?
folyt. kov. 
her73 2020. 11. 22. 10:45
#31364
Sziasztok!Qudian-ban érdekelt valaki?Én látok benne fantáziát a jelenlegi árfolyam mellett.Szerintem nagyon alul értékelt.Kina már kikecmergett a járványbol, és az Usa-val való viszonya is jelentősen javulni fog.Jelenleg kb 80millio felhasználója van.A napokban fog jelenteni.Kozeptavon 5-6 $ reális.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 22. 10:32
Előzmény: #31361  lngnl
#31363
Ezt aláírom. Mi egy új üzletágat építünk fel éppen egy nagy chip gyártó cégnél, keresett a termékünk, de nagyon kéne a személyes Kontakt az ügyfelekkel. Jó arcok vagyunk és ezt szeretik a vevők. Sok tendert nyerünk meg úgy is, hogy mi adjuk a legmagasabb árat. Mert tudják, hogy tőlünk mindent megkapnak a közös sikerhez. Amióta nincs utazás, ezt elég nehéz bebizonyítani emailben.
Személyes oldalon: barátnő hobbija az utazás, én nyaralni szeretek meg síelni. Menni fogunk azonnal, hogy lehet. Ha 2x áron lesz a repjegy, akkor is. A szállás úgyis féláron lesz az első évben 
robikovacs26 2020. 11. 22. 10:09
Előzmény: #31358  pomperj
#31362
Köszönöm!
lngnl 2020. 11. 22. 09:57
Előzmény: #31360  ragarda
#31361
En mar veszegetem a legitarsasagokat, sztem is gyors lesz a felepules. Amint meg szunnek a korlatozasok, es a PCR tesztekre sem lesz annyira szukseg siman megindul mindenki. Uzleti utak pediga velemenyem szerinte ugyanugy lesznek talan 10-15% al kevesebb. De uzletelni szemeleyesen lehet, hosszabb tavon nem lehet zoomon targyalni. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók