Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 11. 15:09
Előzmény: #30816  mr_bob
#30820

igen,ezzel teljesen egyet lehet érteni.Az EU 300mio rendelt meg a Biontechtől.Mindenkinek 2 oltásra van belőle szüksége.21 végére állítólag 1,1mrd dózist tudnak belőle előállítani.Ehhez jön a várható 6-7 másik cég oltóanyaga,de ezeket be is kell adni.Berlin napi 22e számol naponta.A -80° miatt ezt nem a háziorvosok fogják beadni...
Break news: Moszkva "Szputnikja" 92% hatásfokú!
Boole 2020. 11. 11. 15:04
Előzmény: #30814  pomperj
#30819
réz, acél, alu, Li igen.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 14:58
Előzmény: #30814  pomperj
#30818
Engem érdekel.
Köszi előre is.
bgyu 2020. 11. 11. 14:37
Előzmény: #30800  szarvasvadasz
#30817
EurTry-nál lehetséges hogy több éves fordulatot látunk?
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 11. 14:34
Előzmény: #30812  Placi82
#30816
nekem nagyon úgy tűnik a tegnapi kommentek alapján (köszönöm mindenkinek utólag is, aki válaszolt), hogy még 9-12 hónapig nem lesz itt olyan szinten beoltva a világ, hogy újra lehessen plázázni, mozizni meg repülni. felmerül a kérdés, hogy addig ezek a cégek hogyan maradnak életben? hétfőn gyakorlatilag minden pre-covid világbeli cég ment 10-20%-ot, mintha decemberre helyreállna minden. természetesen jolly joker-ként ott a fed, ő életben tudja tartani ezeket a cégeket akár évekig is, kérdés hogy érdemes-e. közben az eu újra zár be, amerikát majd még meglátjuk, én úgy látom, hogy ott is felszálló ágban vannak az új esetek: http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/11/11/724new_cases.png
(remélem jó a link, bár a portfolios fórummotor valószínűleg még a dotcom lufi előtt íródott)
Keffer 2020. 11. 11. 14:09
Előzmény: #30813  Törölt felhasználó
#30815
Igen
pomperj
pomperj 2020. 11. 11. 13:52
Előzmény: #30813  Törölt felhasználó
#30814
De mennyire hogy erdekes. 
,
Cserebe 2 kevesbe figyelt tema, de szerintem fontosak.
1)A Nemet kamatok meglodultak felfele. Az ilyesmi ritka madar, es a hullamszerkezet igen erdekes lehetosegre mutat. Lehet, hogy vege fele jar a Negativ Kamat vilaga?
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201111v00t4wi2n.jpeg
,
2)A Dollar honapok ota oldalaz. Es ha jol nezem, meg honapokig oldalazhat, sot visszanezhet 1.14-1.15 savba is, mire kesz a WXY alakzata.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201111v00tqtsra.jpeg
,
Egy kerdes. Van akit erdekelnek az Ipari femek?
Szerintem Copper csodas rally vege fele emelkedik, Alumin most indult fel, 
a tobbi ipari fem is bullos  alakzatban van. Ha erdekes felrakom oket.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 13:21
#30813
Elkezdtem feldolgozni a Kína témát. Most a makro kérdéskört vizsgálom.
Lenne-e arra igény itt, hogy ilyen kis féloldalas szösszenetben összefoglaljam a gondolatokat relatíve rendszeresen? Ilyenekre gondolok: kínai adósság, ritkaföldfémek kérdésköre, egyensúlytalan növekedés, semiconductor, AI, tőkeáramlások kérdésköre, gazdasági feszültségek, stb. 
Placi82 2020. 11. 11. 13:06
Előzmény: #30811  mr_bob
#30812
Penzboseg vana világban. Az más kérdés, hogy a társadalom 1% ban kering. :)) 
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 11. 09:30
Előzmény: #30809  Feketefoton1
#30810
bocs ,az III. tesztsorozat szeretett volna lenni...
Feketefoton1
Feketefoton1 2020. 11. 11. 09:08
Előzmény: #30801  mr_bob
#30809

Az időzítésre való hivatkozással kapcsolatban nekem más a véleményem:az már a nyáron be volttjelentve,hogy a Biontech/Pfizer szeptemberben elkezdődő II.testsorozata novemberre hoz eredményt./Ehhez a Musk is adott pár száz m$-t/
Az Oxford /Astra Zeneca/:/ szintén nagyon előrehaladott állapotban van ,úgy tudom hamarosan szintén befejezi az utolsó fázisát. A J&J terméke is hamarosan jönni kell.Itt azért nem lehet pontos időket megadni,mert bármi rendellenesség esetén azonal felfüggesztik,a vizszálatok lezárásáig,amire több példa is volt,legutolsó ilyen jelentése a J&J vakcinájával kapcsolatban volt...A fentieken kívül még legalább 3-4 befutás előtti impfstoff van,amennyire tudom ebben az évben azok 3.tesztje is lezárul.Itt egyedül az oroszok vakcinája,ami "erőltetve" lett, gyakorlatilag bevezetve,a rendes 3.tesztfázis kikerülésével.
szieszta 2020. 11. 11. 07:08
Előzmény: #30791  Törölt felhasználó
#30808

Ezek a milliárdosok természetesen jól bevásároltak a bitcoinból, a szuper spekulációs eszközből és most szeretnék felhajtani az árát, minél magasabbra. Csakis egy a cél. Nagyon sok "ócska" dollárt keresni.
Egy óriási rizikót mindenki kihagy, a szabályozás szükségességét, mert most a garázstőzsdékkel úgy rángatják az árfolyamot, ahogy akarják. Csak egy kis tether kell hozzá és wash tradinggel oda takják az árfolyamot, ahova akarják, csak egy két robotot kell beállítani.
Nem szabad elfelejteni, hogy elég nagy államokban ( Kína, India, Orosz) az a szabályzás, hogy elkezdték tiltani. Még csak light-osan, de senki nem tudja ez merre alakul.
Kína már kísérletezik a "yuan coinnal", ha be szeretnék tömegesen vezetni, valahogyan oda kell terelni az embereket, az meg úgy a legegyszerűbb, ha a többit korlátozza, esetleg betiltja.
Közben  a tetherből, amit állítólag csak úgy fedezet nélkül varázsolnak elő, napi szintem több tízmilliót dobnak a piacra, tegnap 80 milliót, ma 116 milliót. Még a FED is pironkodhat, még a lábuk nyomába sem érnek a pénznyomtatásban. Ezzel pumpálhatják az árfolyamokat.
eurocent 2020. 11. 11. 05:39
#30807
Rövid távon US500 future jó eséllyel 3500 alatt lesz.
EURUSD pár hónapon belül 1.228x sávba emelkedhet. Előtte lehet egy leszúrás 1.14x-ig (de nem kötelező). A commodity szektor ezzel szinkronban mozoghat.
WTI rövid távon 44,x vagy 46,x-ig felszaladhat.
hellforceone 2020. 11. 11. 00:41
Előzmény: #30805  kupec
#30806
Hehehe, pont arra gondoltam én is. Beoltjuk az egész világot, majd 1 év múlva nem lesz gond a tőzsde, meg az infláció, mert 3 fejű, 4 lábú és 5 kezű lények szaladgálnak majd az utcákon :o))
kupec 2020. 11. 11. 00:13
Előzmény: #30802  yooio
#30805
Valamiért a "Legenda vagyok" című mozifilm jut az egészről az eszembe. 
Tésztavirág 2020. 11. 10. 23:33
Előzmény: #30801  mr_bob
#30804
Komolyan kell venni, mert tényleg lehet belőle valami. Ilyen technológiával ha jól tudom, még nincs piacon más betegségre sem vakcina, ezért vannak természetesen nyitott kérdések szép számmal. 
Cambridgei egyetemhez tartozó alapítvány rövid ismertetője az RNS vakcinákról
COVID vakcina fejlesztésre az FDA adott ki egy szamárvezetőt az általa minimálisan elvártakról, és az határozottan lerövidíti a fázis 3 teszteléssel szemben támasztott követelményeket a piacravitelhez, ebben a betegségben szigorúan. Valószínűleg az engedély feltétele lesz ilyen olyan, úgynevezett post-authorisation biztonságossági és hatásossági adatgyűjtések garmadája, de azok már az éles használatból és azon a cégek sem fognak meglepődni.
Az időzítés az gyönyörű volt... egyetértek.
yooio 2020. 11. 10. 23:25
Előzmény: #30801  mr_bob
#30802
Ezeket az mrns vakcinakat nem nagyon kelleme eroltetni, ez egy uj generacios vakcina, es modositja a genallomanyt. Ilyet hosszu tavon senkin se teszteltek, ugyhogy egesz egyszeruen felelotlenseg lenne ezzel oltatni a fejlett vilagot. Ez vicc konkretan, eddig 1 ilyen vakcinatipust se engedelyeztek az elmondottak miatt.
Hosszutavu, akar generaciokon ativelo hatast kellene megnezni, hogy a technologia 100 % bizonyossaggal hasznalhato legyen. En megvarok egy hagyomanyost..
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 10. 23:03
#30801
mennyire kell egyébként komolyan venni ezt a pfizer vakcinát? az fda oldala szerint a phase 3 időtartama 1-4 év. tegyük fel, hogy az alsó határértéket el tudják most érni, mert mindenhonnan kapják a hátszelet (pénz, prioritás, stb.). ez azt jelentené, hogy jövő nyár végén lenne egy disztributálható vakcina, amely csak időszakos védettséget nyújt (addig azért van még 9 hónap)? gondolom nem véletlen a minimum 1 éves időtáv, feltételezem van rengeteg olyan szövődmény, vagy mellékhatás, amely rövid távon nem kimutatható. gondolom nem viccből találták ki ezeket a szabályokat. most nagyon nem kellene hibázni és kapkodni, mert nagyon nagy embertömeget érint a szer. van itt olyan, aki konyhanyelven el tudja mondani, hogy a vakcina bejelentés tényleg valami úttörő dologról szól, vagy csak inkább a "hosszú" tél előtti hangulatot akarják kordában tartani egy remény morzsával?
- fda link: https://www.fda.gov/patients/drug-development-process/step-3-clinical-research
-
humanoid írta ugyanazt, mint ami hétfőn a bejelentés után egyből átfutott az agyamon: gyanúsan jól vannak időzítve ezek a jó hírek. ahogy a közhangulatot és ezáltal a tőzsdét kicsit meginogni látják, akkor előhúznak a cilinderből egy jó hírt. a következő jó hír valószínűleg a 2. stimulus lesz. természetesen csak szépen elnyújtva adagolva a megfelelő időben - valamikor jövő januárban biden beiktatása után, ha tippelnem kellene.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek