Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:09
Előzmény: #30399  pitcairn2
#30400
jóformán élni se hagynak nélküle...
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:09
Előzmény: #30386  pomperj
#30399

maradt?
jóformán élni se hagynak nélküli
pedig jómagam úgy rühellem ezt az értelmetlen maszkolást hogy csak na...
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:07
Előzmény: #30388  hellforceone
#30398

a kiadási oldal lefaragása nélkül adót csökkenteni marhaság
kb. ennyi volt a valódi probléma a Trump-féle "adócsökkentésekkel"...
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:05
Előzmény: #30389  Törölt felhasználó
#30397
mondjuk az várható volt a lockdown marhaság és a BLM ökörség nem nagyon fog használni a demokratáknak:)
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:03
Előzmény: #30391  hellforceone
#30396
az un. demokratikus izébizé mindenütt ugyanazzal a frencsájzzal megy:)
pitcairn2 2020. 11. 04. 14:03
Előzmény: #30394  mr_bob
#30395
az a trutymórakás mindössze a FED pénzteremtés függvénye:)
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 04. 13:57
Előzmény: #30378  Törölt felhasználó
#30394
elnökválasztás? smafu. globális pandémia? smafu. nem tudom mi kellene, hogy megingassa az amerikai tőzsdét. még több zavargás, esetleg polgárháború? az a kép jutott eszembe, mint ami egy régebbi sampon reklámban volt, ahol hóban, fagyban, szélben is tartott a csaj haja :) érdekes, mert a hétre emelkedő vix-et vártam, erre pont az ellenkezője történik, ma eddig -12%. szomorú, de semmit sem értek. úgy érzem ideje félreállni kicsit, nem mernék nyugodtan vásárolni most.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 13:39
Előzmény: #30386  pomperj
#30393
János, technikailag Te is ATH-t sejtesz NDX-ben és SP-ben?
kozi723
kozi723 2020. 11. 04. 13:13
Előzmény: #30381  Boole
#30392
Nézted XPEV premarketet? Már az októberi csúcs felett az indikatív :) Szerintem ezt Te sem gondoltad volna, hogy ennyire megindul. Ha ezt a pozit lezárjuk egyszer, akkor én is küldök egy panyolait! A citigroup elemzője egyébként pont ma 34,70-es célárat publikált. Jó lesz ez nagyon! 
hellforceone 2020. 11. 04. 12:54
Előzmény: #30389  Törölt felhasználó
#30391
Na látod ezzel van a baj és ezt csináljak Magyarországon az orbán hívek is... ha nem hozzájuk tartozol, akkor egy buziimádó, csak feketéket támogató, lehetőleg még pedofil is, liberális fasz vagy. Ezeket most nem te mondtad, de sajnos már sokszor találkoztam ezzel. Nem, én semmi mást nem szeretnék, mint egy normális, morális világban élni, ahol nem vagyok rossz, ha nem mutatok fel enyhén vagy erősebben fajgyűlölő jegyeket... hidd el, én is rendelkezem normális értékrenddel és nem tartom helyesnek a bűnözést...
tudom, ez naiv elvárás a világtól, utópisztikus, de ettől még nem fogom szeretni trumpot, putyint, erdogant, viktátort és társait. Ez csupán az én véleményem, mindenkinek joga van a magáéhoz.
hellforceone 2020. 11. 04. 12:40
#30390
Éppen most nézem a híreket, ahogy Trump felsorolja, ebben és ebben az államban ennyivel és ennyivel nyertünk, jaj, szeretem ezt és ezt az államot.... micsoda??? Ez a világ vezetője??? Úgy viselkedik, mint egy taknyos hülyegyerek! A többi államot akkor utálja, mert nem rá szavaztak??? Könyörgöm, bassza meg, egy 320 milliós ország, nem mellesleg világhatalom vezetését bízzuk egy ilyen önimádó, hiú, gyerekes idiótára... nem csak azokat az államokat kell szeretnie és vezetnie, amelyek rá szavaztak, ez nem jutott még el a diónyi agyáig? Mindegy, hagyjuk is
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 12:37
#30389
Most eppen ugy nez ki h Biden megnyerheti meg ezt...
a Black live matters es egyeb zavargasok tobbsege a demokrata szavazokbol jott...
ez pedig arra emlekeztet engem h a demokrata szavazok 1 resze akik mondjuk ugy h kevesbe tanult vagy kevesbe intelligensek azok sokkal radikalisabb dolgokra kepesek...
Normalis dolog az h az embereknek a hazaikat, boltjaikat barikadozni kell h ne lopjak meg oket vagy ne rongaljak meg a tulajdonaikat mert elegedetlen demokratak randaliroznak?
Mert ha esetleg lelonnel 1 bunozot aki ne adj isten nem feher mikozben a tulajdonodat rongalja, lopja vagy eppen a te vagy csaladod eletet fenyegeti akkor rad gyujtjak a hazadat...
Amikor George Floyd-ot megoltek (bunozo volt; nyilvan ezert nem volt a rendoroknek joga megolni), azon a heten tobb szinesboru rendor halt meg ki foglalkozott azoknak az embereknek az eletevel???
Ha lelotek egy nem szinesboru embert azzal ki foglalkozott, kepzeld par evvel ezelott 2 ausztralt is megoltek az egyesult allamokban, az egyiket csak ugy poenbol 3-an ugy dontottek hogy lelonek 1 kocogo-t, a masikat 1 rendor lotte le (no volt es egyebkent o hivta i a rendoroket, de mobil volt a kezeben) es lelottek...lett belole tuntetes...ki foglalkozott ezzel...
hellforceone 2020. 11. 04. 12:35
Előzmény: #30387  Törölt felhasználó
#30388
Lentebb már írtam, hogy pont ez a baj, sem Hillary, sem Trump, sem Biden... tudom, valakit választani kell, de ezek közül nekem egyik sem jön be. Hogy a farmereken mennyire segített, arról láttam jónéhány videót a YouTubeon, igazi, amerikai farmerektől, ahol bizony sok negatív nyilatkozatot láttam. Nem hiszem, hogy direktebb vélemény kellene, mint pont azok, akiket érintettek a Kínával folytatott "tárgyalások". Ami pedig a nagy adócsökkentéseket illeti, nos véleményem szerint azon pont a nagy cégek nyertek, az adófizető megint csak vesztett. A legnagyobb bajnak pont azt látom, hogy olyanok, mint egy Google, amazon, Apple és még sorolhatná az ember, mennyi minden más cég lassan egyetlen centet sem fizet és csak azt látni, hogy semmire nincs pénz, amire a kis embernek lenne szüksége. Oktatás, egészségügy, infrastruktúra stb stb., miközben mások már annyira dagadnak, megszedték magukat, hogy lassan eldurrannak. Arról pedig, hogy a nagy pénzemberek, befektetők mennyire üdvözlik ezeket az intézkedéseket, sokat elárul, hogy sok milliárdos már szó szerint követeli, hogy emeljétek már meg az adót basszus, mert az nem megy, hogy nem fizetünk semmit.... és még sorolhatnám, de felesleges, nem meggyőzni akarlak, csupán elmondom a véleményem és erőlködni nem akarok. Még mindig várom, hogy milyen jó dolgokat hajtott végre Trump, ami a tömegeknek és mondjuk a világnak jó volt vagy lesz. Továbbra is csak azt tudom mondani, a világnak igazi VEZETŐKRE lenne szüksége, nem csak Amerikában, mindenütt, nem pedig ilyen szegényes felhozatalra, személyiségzavaros bohócokra.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 12:19
Előzmény: #30374  hellforceone
#30387
Nekem nincs igazan bajom se a CNBC-vel se CNN-el se a legtobb mediaval, mert nagyon ritkan hasznalom oket...
Nem tudnam megmondani mikor kapcsoltam be utoljara a tv-t...
Internetrol kulonbozo helyekrol szerzem az informacioimat; de amire a legtobb figyelmet szentelek h 1 adott temaban megprobalom megtalalni azokat az embereket akik tenyleg ertenek az adott dologhoz...
es mivel az agyamba nem ragad bele a folyamatosan a rago gumi amivel az embereket megvezetik a kulonbozo tv csatornakkal igy sokkal konyebb targyilagosan vizsgalni a dolgokat....
Nem azert vagyok itt h elmagyarazzam embereknek hogy az usaban, uk-ben es hamarosan nemetorszag, franciaorszagban vagy olaszorszagban, esetleg kanadaban vagy ausztraliaban az elmult 5,10,15 es az elso 2-ben az elmult 20 evben folyamatosan romlik a kozep es felso kozep osztaly eletszinvonala, az alsobb munkas osztaly eletszinvonala folyamatosan romlik...
En 17 eve vandoroltam ki au-ba es mondhatni eleg jol megcsinaltam magam....nem vagyok milliardos, de 1 kozeposztaly vagy also munkas osztaly szinvonalon akkor is meg tudok elni ha soha tobb nem dolgozok....ez eu-ban felso kozeposztaly elet szinvonalat jelent.
Reagen mit ertett a politikahoz meg is 8 evet volt elnok...; Trump 1 showman akinek eleg provokativ stilusa van; de ha megkerdezel vezeto beosztasban levo embereket (na nem szineszek, meg enekesek ill. televizios hiressegeket), hanem olyan embereket akiknek a gazdasagban jelentos velemenye van ill. szerepe azok tobbsege elismeri h Trump probalja az amcsi gazdasagot elenkiteni...
Adokat csokkentett, megvedte a farmereket a mexicoi es kinai farmerektol, a kulonbozo szektorokban levo munkasokat vedte azzal h az import arukra extra adot vetett ki...amivel a munkajukat vedte...
Jonnek azzal h rasszista meg idegen gyulolo de ha a szavazatokat nezzuk sok legalis bevandorlo Cubai es mexicoi vagy Latin bevandorlo ra szavazott, mert ok amugy se reszesulnek tul sok allami tamogatasban...csak dolgozni akarnak...
Szivesebben latnek en is 1 konzervativ embert az usa elen mondjuk Ron Paul-t; de ugye a realitasok talajan kellene maradni...
Kivancsi lennek te kire szavaznal Biden v. Trumpra; esetleg 4 evvel ezelott kire szavaztal volna ha valasztanod kellett volna Hillary vagy Trump?
pomperj
pomperj 2020. 11. 04. 11:00
#30386
Covid tema.
1)APT holnap jelent a piacnyitas elott.
Ket tenyezo  pozitiv.
Egyreszt maxi maradt a szajmaszk kereslet.  Mar a jovo ev kapacitas nagyresze is le van fedve. 
A gyartasi kapacitas novekedett, uzembe allt az uj gyartosor.
Masreszt a lakasepitesben is boom van. Ezzel a szigetelo-anyag profiljuk is hatszelben van.
.
“Based on increased production capacity and current order demand, the Company expects N-95 face mask sales in the third quarter of 2020 to be significantly higher than the second quarter.”
,
Az utolso jelentesuk Q2-ben  25m arbevetel es EPS=0.46 volt. 
HA elerik a Q3ban a 30-32m Arbevetelt, es maradt a 50%margin, akkor a vart Q3 EPS=0.7-0.75 korul lehet.
Most a PE=15-17 savban van. Ha a kovetkezo 4 negyedevben ilyen eredmenyt tudnak tartani, akkor 
2021 eves EPS=2.5-3.0 varhato, es az arfolyam 30-40 savba emelkedhet. 
A tegnapi zaro ar 15 volt.
Ami azert is elkepeszto, mert az  elozo jelentes idejen 25 volt, szoval 10 pontot esett. 
Nagyon  kivancsi vagyok, mi lehet ebbol?
.
2)Pfizer es BNTX Covid vakcina.
Pfizer lehetove teszi fuggetlen megfigyelonek, hogy kovesse a vakcina phase3 tesztet.
De oktober vegeig meg nem jelent meg semmi errol sem.
A profi elemzik a PFE mai 36 USD arfolyamaban 3-5 USD-t  gondolnak a Covid vakcina hatasaval elore be-diszkontalva. Abban eleg eros egyezes vaan, hogy  2021 evre 1.7Mrd profitot fog hozni, es az kb. 9 USD arfolyam-emelesi hatast jelent.
Nade, akkor BNTX-nel is. kb. 1.7Mrd profit keletkezhet, mert 50/50 az osztoszkodas. Ott most a kapitalizacio 20Mrd, viszont 1.7Mrd profithoz a szokasasos drug PE=25 szorzoval BNTX erteke 42Mrd,
szoval ott jelentos arfolyampotencial van.
.
3)AstraZeneca Vakcina.
Az Oxford-al kozos feljesztes tesztje, amit felfuggesztettek szeptemberben, ujra elkezdodott.
ANZ azt jelentette, hogy az idoseknel kimondottan  jok az immunreakciok,  a 25-55 korosztalynal is "robusztus", ami nem tudom mit jelent.
Tovabbra is az a varakozas, hogy novemberben a 3 fejleszto kozul mar ketto (BNTX es MRNA) jelenteni fogja a phase3 teszt eredmenyt.
.
pitcairn2 2020. 11. 04. 10:44
Előzmény: #30382  hellforceone
#30385
"Amerika" (azaz az USA) már most is az un. Angloszféra része
Anglosphere
https://en.wikipedia.org/wiki/Anglosphere
annak a dominanciáját meg az ég egy adta világon nem veszélyezteti semmi
pitcairn2 2020. 11. 04. 10:41
Előzmény: #30383  Törölt felhasználó
#30384
"A fizetési mérleg hiány önmagában nem probléma. Egy világpénzzel rendelkező országnál ez természetes, különben nem is lehetne a pénze világpénz."
ezt gondold újra, mivel az USA fizetési mérleg csak 1980 után lett negatív...
Current Account Balances, Actual and Forecast (2017-2022): US, China, and Germany
(% of GDP)
https://assets.weforum.org/editor/large_etngLhMJMO74v-lWJoeoQs5SBk0e-uDUTpPDlkBHZLQ.jpg
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 10:05
Előzmény: #30381  Boole
#30383
Én inkább azt mondom, hogy a nagytőke érdekeinek, de annak is csak rövidtávon jobb. A gazdaság és a nagytőke nem azonos.
A fizetési mérleg hiány önmagában nem probléma. Egy világpénzzel rendelkező országnál ez természetes, különben nem is lehetne a pénze világpénz.
Az már sokkal nagyobb gond, hogy az USA versenyelőnye valóban erodálódik Kínával szemben, de az már 20 éve. Ennek meg a legrosszabb megoldása a protekcionizmus. Mind elméletileg, mind gyakorlatilag.
A leírtak elejével maximálisan egyetértek mindamellett.
hellforceone 2020. 11. 04. 10:00
Előzmény: #30381  Boole
#30382
Az egyetlen dolog, amit pozitívumként tudnék említeni a számláján - persze a retorikával ott is vannak bajok -, hogy Kínát próbálja kontrollálni, de ez is csak időlegesen lehetséges, Kína - sajnos - le fogja nyomni Amerikát, ez nem kétséges.
Boole 2020. 11. 04. 09:55
Előzmény: #30375  Törölt felhasználó
#30381
TRUMP Ha a tényeket nézzük, akkor is azt látom, hogy egy sokszor joviális, jellemhibás emberről beszélünk, aki a az üzleti életben az apja módszerét továbbfejlesztve rájött arra, hogy a húzd meg és ereszd meg stílus meghozza az eredményt. Ez sok esetben valóban a Konfuciuszi hadviselés egyik fontos eleme, amely az ellenfél megtévesztésén alapul. Ő volt az első elnök, aki kommunikálta, hogy a Kínával szemben folyamatosan meglévő és növekvő külkereskedelmi mérleghiány gyakorlatilag azt eredményezi, hogy ha ez így folytatódik, akkor az USA évente a vagyona 5-10%-át kitalicskázzák. Obama idején ez okozta az USA elgyengülését. Sok marhaságot mond, mert nem mindenre készül fel, de a gazdaság számára talán ő a jobb választás.   

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek