Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 08:28
Előzmény: #30357  Matyi_atya
#30360
Lehet ezt értelmezni.
Az az ember nyeri meg a választást várhatóan, aki hagyja hogy a lufi tovább nőjön, sőt még drukkol is neki, hogy még nagyobb legyen.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 08:27
Előzmény: #30351  hellforceone
#30359
Az a baj h az informaciokat amit szereztek azt a bizonyos mediatol (akirol ti is es az amcsi valaszto polgarok tudjak h megvezetesre szolgalnak)...
Hallgasd meg az atlag ember velemenyet, esetleg a nagy cegek vezetoit es egeszen mas velemenyed lesz.
Biden elmeletileg hatalmas elonnyel vezetett, majd a kozvelemeny kutatok behoztak az utolso nehany napba h a hatalmas elonye csokkent...
en nem latom h mibol vettek ill. mibol kovetkeztettek arra h Bidennek hatalmas elonye lenne???
Kevesebb mint 24 oraja Trumpnak 125 allamot, ezzel szemben Bidennek 222 allamot valoszinusitettek...a tobbi volt a kerdes....
Nem az emberi nagysagarol van szo; te ismered szemelyesen, mert en nem...
Hanem ahogy a valasztashoz es a dolgokhoz all...
az elmult 2 napban , vagy az elmult 2 hetben Biden vagy Trump fektetett tobb energiat a valasztasi projektbe szemely szerint, melyikojuk hozza allasat dijaznad te...en annak aki 3-szor annyi energiat fektet valamibe mint az ellenfele...
eurocent 2020. 11. 04. 08:24
#30358
WTI-vel érdemes vigyázni. Hiába emelkedik, nálam rengeteg a shortos jel. Ha délnek veszi az irányt 32 környéke reális célár. Gyertyakép alapján a mostani emelkedés inkább korrekciós hullám, mintsem bull impulzus. meglátjuk.
Matyi_atya
Matyi_atya 2020. 11. 04. 08:24
#30357
https://www.finviz.com/futures.ashx
Nasdaq fut +2,05% (pedig a faang gyorsjelentések már megvoltak)
SP500 fut +0,43%
DJIA fut -0,1%
Russel2000 fut -1,28%
Ez minden, csak nem értelmezhető. Mi történt, Jeff Bezos és David Zuckerberg jött ki az elnökválasztás győzteseként?
lngnl 2020. 11. 04. 08:23
#30356
LACot hogy latjatok, nekem elegge ugy tunik hogy vege van a korrekcionak?
chart-trader
chart-trader 2020. 11. 04. 08:22
#30355
Végignéztem éjjel 2-től hajnali 6-ig a "versenyt". Érdekes volt látni a futures-ek mozgását. Ahogy kijött, hogy Trump esélyes lett, ugrott minden. Meglátszik ki a tőzsde barátja. Nem gondoltam volna, hogy mégegyszer ennyire mellélőnek a közvéleménykutatók.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 08:00
Előzmény: #30346  Törölt felhasználó
#30354
Én nem igazán nézem a marketing cirkuszt.
Nyilván, aki valamilyen szinten értelmezi a világ eseményeit, az a marketing burkot rögtön lehúzza a történésekről. 
Trumpról a véleményemet a tettei alapján alakítottam ki. Egyszerűen nem tudom a működést máshogy értelmezni, mint ámokfutás.
szieszta 2020. 11. 04. 07:52
Előzmény: #30349  Törölt felhasználó
#30353

Teljesen igazad van, lehet rosszul fogalmaztam, de egyetértek veled.
Üzletkötőként rengeteg iskolázáson vettem részt, ahol az egyik legfontosabb dolgot emelték ki, a stratégiát.
Vetítettek olyan filmet is, ahol az elnöki kampányt elemezték. Ennek semmi köze nem volt a politikához. Pszichológusok elemezték még azt is, hogy melyik oldalról kell bejönni, a szöveg be volt tanulva, ráadásul a tömeg között saját emberek irányították a hangulatot.Hihetetlen csapatmunka. Az sem mindegy, mikorra időzítenek, ez egy nagyon összetett sakkjátszma.
Ezt kell megnyerni.
A giminkben két angoltanár volt, egy frissen végzett tanítónéni és egy idősebb szinkrontolmács. A nyelvtudásukat nem lehetett összehasonlítani. A tanárnő diákjai sorra nyerték az angol versenyeket, míg a tolmácséi nem is nagyon jutottak el odáig.
hellforceone 2020. 11. 04. 07:51
Előzmény: #30351  hellforceone
#30352
Mielőtt elkezdődne a kötekedés az "a Amerikában" csak véletlen hiba volt....
hellforceone 2020. 11. 04. 07:50
Előzmény: #30346  Törölt felhasználó
#30351
Hogy a Amerikában egy olyan, mint Trump nyerni tud nem az ő nagyságát mutatja, nem őt jellemzi, hanem a szavazókat.... csak úgy, mint agyarországon (szándékosan írtam így) viktátor esetében.
hellforceone 2020. 11. 04. 07:46
#30350
Úgy tűnik, sajnos Trump lesz a nyerő, habár Biden-t sem tartanám alkalmasabbnak... az elmúlt 4 évben Trump gazdaságilag jól egymásnak ugrasztotta a világot, faji problémák stb stb. Ha anno Hillary nyert volna, akkor viszont majdnem biztos vagyok benne, hogy ő nem gazdaságilag, hanem katonailag ugrasztott volna feleket egymásnak. Nekem Trump arrogáns, gyerekes, elnyomó, tárgyalásra képtelen stílusa totálisan taszító.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 07:27
Előzmény: #30342  szieszta
#30349
Trump egyelore vezet....valogasd meg a csatornat ahonnan az informaciot gyujtod!
Nem azt kell nezni amit a media korabban Bidennek adott hanem a jelenlegi helyzetet hol ki all vezetesre es mennyivel?!
szieszta 2020. 11. 04. 07:20
Előzmény: #30345  krida
#30348

Az emberek nem annyira okosak, hogy rájöjjenek, hogy a média hazudik. Nemrég Tomibá írta, hogy az amerikaiak hisznek abban, hogy jön a  texaszi kopó és mindent rendbe tesz. Ha jön a meteor, majd az elnök beül a vadászgépbe és szétlövi. De a vírust is egy csapásra eltörli.
Ezt látják a filmekben.
Az embernek jó érzés, ha olyan vezére van, aki bátor és bármibe bele mer rúgni. Ennyi elég is, valami ellen harcolni és mindig győzni, hiszen mi vagyunk a világ urai.
Az amerikaiak nagy része nem nagyon okos, de önbizalmuk a csúcson.
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 07:17
Előzmény: #30345  krida
#30347
2 napig nem lehetett elerni a twitter oldalarol Trump hivatalos valasztasi oldalat...
A tobbseg tisztaban van azzal h a media megvezeti az embereket...
Trump pedig ezt tokeletesen, profi modon kihasznalja....hangszulyozza h a media felre vezeti az embereket ami igaz, ha pedig veletlenul valaki pozitiv dolgot irna rola...azt megkoszoni es ezzel olyan erzest teremt h azert vannak meg rendes riporterek, ujsagirok igy az emberek ezekre jobban oda figyelnek...
Egyelore ugy nez ki h a politikusokat egy mediaban jaratos szemely kenterbe veri meg egy 100 evente elofordulo vilag jarvany alatt is....
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 07:12
Előzmény: #30343  Törölt felhasználó
#30346
Szerintem mielott velemenyt alkotsz Trump-rol nem artana kulonbozo helyekrol beszerezned az informaciokat...
Nem vagyok Trump es Biden mellett sem, de szerintem erdekes megnezni h milyen profi modon (csapattal strategiai szinten) ki sakkoztak, hogyan tudjak megnyerni a 2. valasztast is...
Ez sokat elarul h hogyan all a dolgokhoz, nem azt kell nezni h mit mond ill. a kulonbozo csatornak mit adnak le rola, hanem h a kulonbozo helyzetekben hogyan all a dolgokhoz....nezd meg h az utolso 2 nap mennyi rally-t tartott es hasonloan tett 4 evvel ezelott...
Sok ember jot szorakozik es sokan sertonek veszik a megnyilvanulasait, de nem velemenyekkel hanem szavazatokkal szoktak a valasztasokat nyerni.
Ez pedig neki a 2. ugy h elotte nem toltott 42 evet a politikaban ahol mindenki igerget...
krida
krida 2020. 11. 04. 07:11
Előzmény: #30344  kozi723
#30345
Trumpnak igaza van abban, hogy az Usa-ban a média hazudik. Elég volt rámenni néhány oldalra, mindegyik teljesen szemellenzősen Biden-párti, és Trump-ellenes. Bizonyos helyeken nem is lehet beszélni az igazi értékekről, csakis azokról, melyeket a szélsőséges vadlibsik annak tartanak. Ugyanez a fanatikus elvakultság persze rányomja a bélyegét a közvéleménykutatókra, ők is Biden-győzelmet akarnak látni. Az egyszerű embernek elege van a hazugságokból, hogy zengetes szavakkal állandóan meg akarják vezetni, hogy nem mondhatja ki a véleményét, és tetszik nekik hogy Trump mindent felrug, amiről úgy gondolja árt a népnek. 
kozi723
kozi723 2020. 11. 04. 07:03
Előzmény: #30341  szieszta
#30344
Megint bebizonyosodik hogy ezeknek a heteken at tarto nagy nagy kozvelemenykutatasnak az eg vilagon semmi ertelme nincs. Olyan ez mint egy nemzeti konzultacio pl a szunyogirtasrol. 😅
Törölt felhasználó 2020. 11. 04. 06:45
Előzmény: #30339  Törölt felhasználó
#30343
Azt gondolom, hogy tőzsdei szempontból sok jelentősége most nincs, hogy ki lesz az elnök.
Valójában itt FED az elnök már régóta, a többi -ahogy a viccben van, csak ollé.
Az is gyanítható az indexek mozgása alapján, hogy új ATH-ra tartunk.
Olyan szempontból van jelentősége a választásnak, hogy láthatóan ahogy mondani szoktam "csak Nike cipő, meg kocsi legyen anyukának", és a többi meg lényegtelen az emberek számára. Az is botrány emberileg, hogy Trump egyáltalán esélyes lehetett. Egy 70-es IQ-val rendelkező, többszörösen személyiségzavaros szélhámos. Sajnos ez azt is jelenti számomra, hogy nem sok remény van arra, hogy a világ bárminemű józanság irányába induljon. Nem tudom, hogy így van-e értelme befektetésekben gondolkodni, vagy elég csupán a rövidtávú lufifújogatásra beredezkedni daytradeléssel az elkövetkezendő időszakra.
szieszta 2020. 11. 04. 06:31
Előzmény: #30341  szieszta
#30342
Ennek ellenére a 24.hu máshogy vélekedik:
"Nincs semmi meglepetés, négy újabb elektori szavazat Joe Bidennek, így most neki 213 van, Trumpnak pedig 118. Az utolsó eredményre, Alaszkára még várni kell, de nagy meglepetés lenne, ha azt nem a republikánusok vinnék."
szieszta 2020. 11. 04. 06:23
Előzmény: #30339  Törölt felhasználó
#30341

A közvélemény kutatók legutóbb is tévedtek. Szerintem Biden nem olyan jó szónok, nekem sem volt nagyon meggyőző.
Persze még bármi előfordulhat, de ha Trump nyer, nagyon nagy lovat kap maga alá, hogy amit eddig csinált, azt jól csinálta.
Valahol olvastam, hogy Trump nyer és kezdődik a forradalom. (esetleg a háború)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek