Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 01. 14:57
#30200
egy "kis" olvasnivaló: https://www.principles.com/the-changing-world-order/#introduction
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 11. 01. 14:37
Előzmény: #30198  Törölt felhasználó
#30199
AI területén Huami dobbant most nagyot, jön Q4-ben az új chip az okos eszközeikbe. Valaki írta, hogy túl erős a konkurencia és ezért nem venné, ez így is van. Nagy kockázat, nagy hozam lehetőség 
Törölt felhasználó 2020. 11. 01. 12:45
Előzmény: #30194  Boole
#30198
Van egy nemzetközi könyvvizsgáló ismerősöm. Neki van tapasztalata kínai cégekkel.
Szerinte a nem tőzsdei cégek adati teljes mértékig hiteltelenek. Még a bevétel adatok is abszolút falsak, különböző manőverekkel a párt kihelyezett kiskirályának akarnak megfelelni vele.
A tőzsdei cégek szerinte egy fokkal megbízhatóbbak, de azért ott is fenntartásokkal kell kezelni a meglévő adatokat.
Szóval ez a kockázat kétségtelenül megvan.
De emellett a portfólió egy bizonyos százalékában fogok tartani kínai eszközt, mert egyszerűen AI területen nyilvánvalóan állva fogják hagyni az USA-t.
Placi82 2020. 11. 01. 12:15
Előzmény: #30194  Boole
#30197
Szép nagy a magán adósságok gyűltek ott is össze. És hát nem egy transzparens ott a cégek működése sem. De ettől függetlenül övék a jövő, sajnos. Tőlük indult ki a covid, de ők 2 hónap alatt hermetikusan lezártnak, nix ugribugri, ahogy egy párt államban szokásos. A nyugati demokráciák meg, elszenvednek evvel a story al amíg nincs oltás, közben tüntetések, etc.. És közben újabb állami és maganadossagok hegyeit növeljük, miközben a recesszió felé szaguldunk. 
Placi82 2020. 11. 01. 12:08
Előzmény: #30194  Boole
#30196
És még van egy nagy időzített probléma, Kínával, az árnyékbank rendszer. Továbbá, olvastam Kína történelmet és, iszonyat kockázat vállaló "szerencsejatekosok" mondhatni a verukben van. Ott meg a kínai vidéki paraszt is hitelt vesz fel a földjeire, allataira a banktól és a shanghai és  Hong Kongi tőzsdén nyomja a laptopjarol a semmi közepén. :). 
mr_bob
mr_bob 2020. 11. 01. 11:21
Előzmény: #30194  Boole
#30195
na igen. múltkor téma volt itt az xpeng, gondoltam rákeresek miről is beszéltek. az oldalukon nem találtam se 10-q, se 10-k dokumentumot - gondoltam fiatal még a cég a tőzsdén, érthető is lehetne a dolog. de hogy még egy investor presentation sincs fent, csak néhány műszaki adat meg marketing duma, azon meglepődtem. persze lehet, hogy én keresgéltem rossz helyen :(
https://ir.xiaopeng.com/financials/sec-filings/default.aspx
https://ir.xiaopeng.com/events-and-presentations/default.aspx
Boole 2020. 11. 01. 11:07
Előzmény: #30191  Törölt felhasználó
#30194
Nekem egy nagy bajom van, a kínai cégekkel kapcsolatos adathiány. Gyakorlatilag a weboldalaikról lehet valamennyi információt összeszedni, de ezek vajon mennyire hitelesek.? Ilyen weboldalakat egy hét alatt összeállítok és feltöltök tartalommal. Nagyon nehéz helyén értékelni ezeket a cégeket. A befektetők is szerintem csak vakarják a fejüket, hogy mennyi is az annyi. Ezért lesz olyan, hogy egy spac ér 10 USD-t, majd egyesülés hírére felmegy 30-40 USD-re, majd egyesülés után az egyesült cég meg lemegy 8-9 USD-re. Teljesen irreális. Van néhány cég, ahol a vagyonelemeket legalább nagyságrendileg lehet értékelni, és számba venni a növekedési kilátásokat. 
Placi82 2020. 11. 01. 10:30
Előzmény: #30185  pomperj
#30193
Köszönöm,hogy megerősítettél magamban. Szerintem is a commodity műfaj lesz a nyerő, és a szorosan hozzá kapcsolódó cégek. 
pomperj
pomperj 2020. 11. 01. 08:28
Előzmény: #30166  pomperj
#30192
5)India  PE=35, PB=2.7
India Nifty Indexe a 10 eves gazdasagi liberalizalas es reform alatt, BULL piacban emelkedett.
Az utolso 2-3 evre  tulvett es tulertekelt lett, eppen ideje volt egy korrekcionak, amit wave(4)nek latok.
A Covid beszakadassal kesz is wave(4) hullam, es mar a kovetkezo rally wave(1) hullama vegen jar.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201101v00ty27ss.jpeg
.
De ettol ujra ugyanolyan tulvett es tulertekelt lett mint januarban. Egy melyebb wave(2) a varakozasom a kovetkezo honapokra.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201101v00tye3tp.jpeg
.
6)Japan PE=24, PB=1.3
Meg alacsony  profitabilitas van, de nincs tulertekelve. 
A Nikkei szekularis BULL piacban van,  sot wave(3 of 3) elejen lehet, szoval erdemesnek gondolom Japanban kozeptavra is korulnezni. A mozgas ugyan csapkodos, de a tobbihez kepest  a jobbak kozott van.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201101v00tcvsws.jpeg
.
A Napos NIKKEI mintha eppen egy ED alakzatot befejezo helyzetben lefordulas elott van, 
es elinduloban van egy melyebb wave(2).
Annak a vegen Japan igen jo alkalmakat fog kinalni hightech, robot, bank mufajban is.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201101v00t9r52.jpeg
,
SUMMARY. 
Az Azsia/EEM piacok most egy korrekciot kezdtek el, a Covid melypont utani elso rally kesznek latszik. 
Most Kina es HK lehet veteli helyzetben, a tobbieknel erdemes kivarni a korrekciokat.
Törölt felhasználó 2020. 11. 01. 02:51
Előzmény: #30189  Boole
#30191
Egyelőre kivárok, ha USA esik, Kína is fog.
Emellett én is arra jutottam, hogy meg kell barátkozni azzal középtávon, hogy lesznek kínai cégek a portfólióban. Elsősorban high-tech területen.
stolz
stolz 2020. 10. 31. 23:49
Előzmény: #30188  szieszta
#30190
2008-hoz képest látok egy jelentős különbséget. A jövedelmek nem csökkentek. USA-ban akkora segélyeket adnak és még fognak is, ami szinte teljesen pótolja a kieső béreket. Ez 2008-ban nem volt. És ami nem volt még az a termelés kiesés. Ma több millió amerikai nem dolgozik, ergo nem termel, de ugyanakkora jövedelemmel rendelkezik. Azonos vagy csökkenő árualapra így több pénz jut. És most már azt sem lehet mondani, hogy ez egy tőzsdei huncutság. Nem. A pénznyomtatás most már megy a reálgazdaságba is...ha ebből nem lesz infláció, akkor ki lehet dobni a közgazdasági könyveket, mert megdőltek az alap tételek...ez utóbbit azért kötve hiszem, így inkább az infláció megugrását várom...
Boole 2020. 10. 31. 23:25
Előzmény: #30185  pomperj
#30189
Infláció ide vagy oda, én azért ahogy csökken az index, tovább fogom venni a kínai vállalatokat. Szerintem most lehetünk SP500-ban a 3-4 pont között egy A-B-C korrekciós szakaszban, és most tartunk a "C" pont felé (amelynek az alja valahol olyan 3040, esetleg 2878-2887 közötti sávban, max. 2713 lehet a vége), utána még megyünk fel az 5. pont irányában olyan 3800-4k irányában. Ez a fő verzióm, de ha várható "C" pontból felfelé emelkedés nem úgy sikerül, mint ahogy várom, akkor átrendezek mindent. Ha nem lenne pandémiás helyzet és ez a világ árukeresletét nem fogta volna vissza, akkor sokkal nagyobb infláció jelentkezett volna, de a kimutatott infláció is egy vicc. Az olcsó USD hitel miatt folyamatos volt az USD iránti kereslet. Egy pánikban is az USA kötvények felé menekülnek, mint ahogy egy rövid etap a héten is volt ebből, amikor az USD-t egyből megtámasztották. Szerintem jók lehetnek a kínai részvények, mert egy részük nem drágák, ráadásul az USDCNY keresztben is csak max. 10% kilengés lehet felfelé és lefelé is egyaránt, de az is lehet, hogy 6,63-7 között egy nagyobb sáv is kialakulhat. Arra számítok, hogy max. 2021. januárig lehet csorgás, utána nyárig egy felfelé kör.   
  
szieszta 2020. 10. 31. 22:09
Előzmény: #30185  pomperj
#30188

Ha ekkora infláció eléri a dollárt, akkor a gazdaság összeszakad és vagyonok fognak elégni.
Nem lesz pénz semmire, ezért nem lesz fizetőképes kereslet, ami magával hozza  a deflációt.
Nem vagyok közgazdász, de 2008-ban mindennek az ára lefordult. Azt csak a pénznyomda tudta megfordítani, de elég sok áru volt, ami nem tudott észhez térni. Például az olaj, de számos mezőgazdasági termény sem.
Egyik ismerősöm úgy magyarázta, hogy azért nincs mindenhol árrobbanás, mert a tőzsde és az ingatlan felszippantotta az ingyenpénzt. Ott óriási lufik keletkeztek.
A szuper infláció csak akkor jönne el, ha a lakosság is ki lenne tömve pénzzel és megfizetnék a magasabb árat. Mivel a lakosságig nem jutnak el az ingyenmilliók, így nincs kereslet, nincs árnövekedés és ez már csak romlani fog.
yooio 2020. 10. 31. 21:58
Előzmény: #30185  pomperj
#30187
De most te a valos inflaciot mondod.
Az eddig se 3-4 % volt.  Mennyibol tart kiugyeskedni az inflacios kosarbol ezt-azt es forditva. Erdekes a lakasar most kerult ve kinimalis sullyal 300 % raketazas utan 5 ev alatt. Majd most huti az inflaciot egy ideig. 
Igazabol en nem hiszek ezekben, megtakaritok el lesznek inflalva igyis-ugyis. Vegso soron a cashben levok es a mari nenik fizetik ki az elmult 10/20 ev dozsoleset igy is, ugy is. Amcsiba ugyanez, az mar mas kerdes ha a nyugdijasok realertekemben nem fogyasztanak ugyanebbyir  ott mert elinflaljak a lovet, akkor mi lesz? Nagyobb gond lesz ott ahol 60 % fogyasztas sulya GDPben mint nalunk. Vegso soron a helikopterpenz marad, es minden epeszu ember nemi marginnal(hitel, lakashitel, reszveny) realeszkozt tart.
kozi723
kozi723 2020. 10. 31. 21:33
Előzmény: #30185  pomperj
#30186
Ebben az esetben utalok meg egy kicsit a gyerek start szamlajara. :) 
pomperj
pomperj 2020. 10. 31. 21:17
Előzmény: #30173  Placi82
#30185
Mekkora inflaciora szamitok? Meglepoen magasra.
Az inflacio aru fajtankent es devizankent eltero merteku lesz. 
OK, de mennyi lehet az atlag? Mondjuk Dollarban?
,
1)Ovatos  becslest csinaljunk.
HA az arak csak addig emelkednek, ami az utolso eves atlagar maximum szintje volt, akkor 
az egy  ovatos, konzervativ becslest lehet a Commodity Index, DJP,  chart alapjan.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201031v01tjs54.jpeg
,
Ennek alapjan a vart inflacio a kovetkezo 13 evre atlagosan evi 9% korul lehet.
.
Egyes arufajtakban ennel kisebb vagy nagyobb inflaciora szamithatunk. A fenti target becslessel:
1)NatGas ban legalabb 15 szintet eler. Az a mostani 3.2-hoz  kepest 500%, 13 evre atlagosan 14%.
2)Uranban legalabb  130 szintet eler. Az a  mostani 30-hoz  kepest 430%, 13 evre atlagosan 13%
3)Olajban  legalabb 120 szintet eler. Az a mostani 40-hez 300%. 13 evre atlagosan 9%.
4)Buza, Wheat, legalabb 200 szintet eler. Az a mostani 100-hoz 200%, 13 evre atlagosan 6%.
5)Coffe , KC legalabb 300 szintet eler. A mostani100-hoz kepest 300%, 13 evre atlagosan 9%.
,
Aki HUFban szamol, az adja hozza  az USDHUF inflaciot.
Az utolso 10 evben ez kb. 200% volt, szoval kb.7% evente atlagosan.

Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 17:16
Előzmény: #30182  bluefrog
#30184
Blue. Szarvasvadász, illetve pitcairn fejtegette korábban, hogy vírus ide, vagy oda a visszaesés így is, úgy is bekövetkezett volna a közeljövőben. Én is így látom. A vírus az ürügy, a valódi baj a adósságfelpörgetésre épülő gazdaságpolitikai sunnyogás az elmúlt 30 évben.
Másrészt jobb, ha hozzászokunk, hogy Kínának mindenhez joga lesz a jövőben, mert egy birodalomváltás szemtanúi vagyunk. Ha majd a szabványok Kínából jönnek, akkor már mindenki számára nyilvánvaló lesz.
Az AI és az 5G, meg persze az EV tendenciái már jelzésértékűek.
bluefrog
bluefrog 2020. 10. 31. 17:11
Előzmény: #30181  Placi82
#30183
a rossz irányt az USA-ban én is látom - meg egyébként is, máshol is -, az már önmagáért beszél, h 2 ilyen jelölt közül kell választaniuk a polgároknak a szuperhatalom vezetésére (ismét), pedig ott volt merítési lehetőség. 
bluefrog
bluefrog 2020. 10. 31. 17:00
Előzmény: #30180  Törölt felhasználó
#30182
Kína. ha közel 1 éve felelősen jártak volna el, akkor sem tavasszal, sem most nem tartanánk ott ahol tartunk, szerte a Földön. de inkább sunnyogtak, és a szomorú az, h úgy néz ki h ők jönnek ki jól ebből az egészből, és semmi retorzió, még csak fel sem merül velük kapcsolatban.
Placi82 2020. 10. 31. 16:56
Előzmény: #30177  bluefrog
#30181
Hát itt az ellentmondás. Ha nem népszerű intezkedeseket tesz a mindenkori kormány. Akkor nem lesz kormányon, hanem az aki népszerű, és a nép akaratát kiszolgáló intezkedeseket tesz. Ez a demokrácia 22-es csapdája a jelenünkben. :)). Ezért félek hogy az USA is egy soft kommunizmus felé halad majd, hisz ez a többség kívánsága . Már most letert az USA sztem kapitalista útról, amit a Fed politikája is híven tükröz. Szóval a következő 7 év nem a bőség esztendeje lesz szerintem. De ha az élet citromot ad csináljunk belőle limonádét, alkalmazkodjunk,lassuk meg az új lehetőségeket. Egészség legyen a többit majd megoldjuk:)) 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek