Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 29. 13:12
#25100
Ha valakit erdekel:
Gazprom:
A reszveny julius 16-an kell "kezben" legyen tehat julius 17 ex-div nap.
Julius 30-an fizetnek a piac üzleti resztvevoinek.
Augusztus 20-an fizetnek a pornepnek.
15,24 rubel osztalekot fizetnek per reszveny, amiket mi kereskedunk azok dupla reszvenyek, tehat 30,48 rubel jon majd.
kozi723
kozi723 2020. 06. 29. 12:47
Előzmény: #25097  vvince
#25099
2,15-ről ülöm egy kisebb pozícióval és 1,7-1,65 között a rés betöltésénél tervezek egy újabb kisebb pozícióval bővíteni. Úgy sejtem ma ez megtörténik egy leszúrásban, de nem marad 1,7 alatt. Természetesen ha nagyon elromlik a hangulat, és SP szakadni kezd akkor tényleg jobb félreállni ahogy írod. 1,3 alá viszont nagyon nagyon nem szabadna lecsúszni. Akkor igazán nagy a baj. Meglátjuk mit hoz ez a hét. 
.
https://www.tradingview.com/x/yj8KHvPy/
vvince
vvince 2020. 06. 29. 11:09
#25097
Akik meg hozzam hasonloan bentragadtak olajosokban, mit csinaltok? Ti kiulitek? Hajlok a parasztshortra de meg vartam volna egy vissza felszurast a lejtmenet elott...kerdes lesz-e meg. OXY (~19.6), RIGben (~2.08) vagyok benne egyebkent.
Törölt felhasználó 2020. 06. 29. 00:47
#25096
Nekem nincs nagy beleszólásom a fórum dolgaiba, lévén kezdő vagyok, így saját ötleteket nem tudok ide tenni. De mintha kétpólusú lenne. 
Élvezettel olvasom / tanulok az elemzésekből és ábrákból, de (nem bírálat, csak egy vélemény) a kapitalista-világelemző elméleti sokoldalas fejtegetések nem érdemelnének meg egy teljesen külön fórumot?
boxika 2020. 06. 28. 23:23
#25095
Off: egy lelkes amcsi szavazó, amint mindent megtesz az usáért, a gazdaságért. 
https://www.reddit.com/r/pics/comments/hhgim2/americas_response_to_the_covid19_global_pandemic/
csilla23
csilla23 2020. 06. 28. 21:49
#25094
Ritkán szoktam ide írni, de felhívnám valamire a figyelmet, most, hogy végigfutottam a hétvégi termést, mert sok értelmes, állandóan gondolkodó, tapasztalt, vagy folyamatosan fejlődni akaró tőzsdéző véleményét szoktam itt olvasni:
Biden csak azoknak (értsd: szavazóbázis) a szavazatával tud nyerni, akik meg akarják szüntetni a kapitalizmust! 
Azt még sokuk nem tudja, hogy milyen gazdasági-társadalmi rendszert állítanának a helyébe, akik pedig “tudják”, azoknak számos, egymással szöges ellentétben álló koncepciója van.
Miért érdekes ez a tőzsde szempontjából? Az antikapitalizmus az tőzsde-, spekuláció-, vagyon- és versenyellenes. Egalitárius, nem tűri a gazdasági szabadságot, mert növeli az egyenlőtlenségeket, végsősorban kizsákmányoló.
Mondhatnánk: hol számít ez, ha így is van? Ők csak szavazók, leszavaznak és el vannak felejtve a következő választásokig. Minden megy tovább a maga útján, a demokrata kormányzat kicsit balosabb lesz, kicsit piackorlátozó, kicsit szociálisabb, etc...
Szerintem téved, aki ezt biztosra veszi. A szellemet kiszabadították a palackból, mert teljesen elúszni látszott a választás, miközben visszatuszkolni erővel nem akarják/tudják majd, és szociális, esélyteremtő, felzárkóztató intézkedésekkel eddig is képtelenek voltak a strukturális, nagy tömegeket érintő problémákat kezelni, mindegy hány cikluson át, és melyik demokrata elnök kormányzott.
Mert ők is a “kizsákmányoló” elit részei, másik fele... Érdekükben áll fenntartani a rendszert.
Mi fog ebből következni? Elkezdődtek a kampányban a piacellenes szlogenek: ne a Wall Street, meg a CEO-k uralják a gazdaságot, szüntessük meg a monopóliumokat, csökkentsük a piaci alapú egészségügy “árait”, finanszírozza a költséged az állam. Ésatöbbi.
Hatalmas nyomás lesz a gyenge demokrata kormányzaton szélsőbalról és szélsőjobbról is. A kormányzati pozíciókba eleve be fognak ülni a radikális baloldalról is (még Sanders szavazótáborának legradikálisabbjai által támogatott politikusok is). A kormányzat engedni fog újra és újra, miközben a valódi problémák megoldhatatlanok. Hatalmas társadalmi tömegek lesznek továbbra is elégedetlenek, miközben a szabad piacgazdaság folyamatosan fog teret veszíteni. Ezt az országot szét fogják feszíteni a belső problémái. 
Lehet, ennek szurkolni, mint sokan teszik, de akkor majd másban kell meg keresni a betevő falatot, és nem a tőzsdén...
Hatalmas támadás indult a tőzsde, mint “olyan” ellen, mert már semmi sem drága: az indexek nem teljesíthetnek jól, mert az növeli Trump esélyét. Aközben robbantották (helyesen ragoztam) ki és támogatták folyamatosan a társadalmi felfordulást, miközben felpörgött a reopen, az indexek újabb és újabb akadályt legyőzve emelkedtek, a járvány-görbe szépen alakult. Mert már más eszköz nem maradt, mint a reopen megakasztása, a hiper érzékeny tőzsde megborítása, a járvány újbóli berobbantásával és a gazdasági kilábalás “elhúzásával”.
A tőzsde a demokraták ellensége lett a politikai csatatéren, vélhetjük, hogy ez el fog múlni novemberben, de nem vesszük számításba, hogy azt állítják a tüntető tömegek mögött álló ideológusok, hogy a kapitalizmus a “fehér rassz kizsákmányolásának” eszköze. A tőzsde pedig maga a virtuális kapitalizmus.
Viszont megnyugodhat bárki, ha el is fogadja azt, amit fent leírtam. Mert a választási közvélemény-kutatások jelenlegi állásának sztereotíp beállítása is része annak a törekvésnek, hogy újra beborítsák a labilis piacokat. Egy másik topikba fogom beírni, mi is a valós helyzet a felmérésekkel, mert ezt nem akarom ezzel a témával szét feszíteni: a “dolgoknak” kicsit más a valódi optikája, mint ami a nagy médiagyárból, és ennek részeként a “gazdasági” portálokból átjön.
Fordulóponthoz ért a “nyugati kapitalizmus” (a keleti, orosz és kínai államkapitalizmust másik kávéház), kérdésessé vált jelen formájában a fenntartása, de kissé Churchillt átköltve: aki jobbat tud mondani, az jelentkezzen. Ennyit arról, ha valaki Bident kezdi árazni...
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 21:27
Előzmény: #25089  Boole
#25093
:-))))
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 20:15
Előzmény: #25091  Törölt felhasználó
#25092
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 20:10
Előzmény: #25069  szikbal
#25091
BTC is also correlated & cointegrated with S&P500. S&P 2x =BTC 416x (in $)
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 20:09
Előzmény: #25088  Törölt felhasználó
#25090
+++.Ezen leírtakon el is meditálok, mert érdemes,nagyon jó összefoglaló,kritika és sakk-matt, mert minden mondata húsbavágóan igaz,amit ironikusan leírtál, de hisz az egész gazdaság egy nagy ironia:)Remélem sokan értették,nekem átjött. MMT-ről vissza is adom a teret az investoroknak/tradereknek. Így hétvégén ennyi talán még belefért:)de hát ha 12-30 éve a FED adja a tamtamot egyre ütemesebben,határokat átlépve (ezen lehet vitatkozni persze) és szinte már explicite , érdemes néha visszatérni a MMT-re....
A folyamatos német bűntudatiságba meg bele se menjünk, és ez milyen problémákat (fog) okoz....
Boole 2020. 06. 28. 19:56
Előzmény: #25087  Törölt felhasználó
#25089
Minden feltehető tévedésem ellenére jó befektetési célpontokról is szívesen olvasnék. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 19:49
Előzmény: #25087  Törölt felhasználó
#25088
Persze fontos a monetáris politika. Ugyanakkor, az hogy ennyire fontos, az a rákfenéje "mindennek". Az meg, hogy ennyire összefonódott a politikával, már egyenesen küldetés ellenes. Ha mindketten folyamatosan ugyanazon az oldalon eveznek, felborul a ladik, vagy legalább is forog, mi meg elszédülünk.
Nem várható józan gazdálkodás, a risk/reward helyzet folyamatos értékelése, és az alapján történő döntéshozás a gazdasági szereplőktől, szóval a felnőtt módjára való viselkedés, ha mindig jön az óvóbácsi és bármit csinálunk, egyre több csokit osztogat...
Persze érthető, hogy John Pierpont-nak tele volt már a töke azzal, hogy 3-5 évente mentőangyalt játsszon, és lőn az Úr megteremté a FED-et:). Mondjuk működés közben már inkább nem akarta látni...Upsz, ez kicsit morbid lett. Nem kellett volna ennyit innom...
Ami igazán fontos (kéne, hogy legyen) az a reálgazdaság. Csak hát egy ideje a farok csóválja a kutyát.
Német barátaink meg a hiperinfláció mellett még egy dologtól félnek, de nagyon. Hogy a két világháború meg a holokauszt után újra ők legyenek a rosszfiúk...na meg, hogy rajtakapják őket csokival a kézben:)
Tartok tőle, hogy kínai, orosz, arab barátaink pontosan tisztában vannak a titokkal. Csak épp nekik sem érdekük, hogy kipattanjon. Egyrészt mert az ő dominóik is ugyanabban a nagy sorban állnak, másrészt meg így van mivel zsarolni. Harmadrészt meg nekik is megvannak a saját kis titkaik:)
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 18:32
Előzmény: #25084  Törölt felhasználó
#25087
:))) Fontos a monetáris politika, minden innen indul útjára.
Igen, érdekes az EKB pálfordulása, pedig a weimari köztársaság alatt tapasztalt hiperinflációtól való félelem még él bennük.Mégis.Nem mehettek szemben a FED-del, plusz a versenyhátrány. 
Igen, ezek azok a titkok a transz-atlanti világban ami féltve vannak őrizve a kínaiak, arabok, oroszok stb elöl.
Igen, ha most nem is kamatos kamat lesz, hanem hozamos hozam ;-) Már akinek....
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 18:26
Előzmény: #25080  Törölt felhasználó
#25086
Lehet azért is tehette meg ezt Volcker, mert nem volt akkora az adósságráta a gazdaságban/államban, komoly mellékhatások nélkül emelhetett.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 18:11
Előzmény: #25078  Törölt felhasználó
#25085
+++teljesen egyetértek mindennel:))).
Ja, Szerintem Bidennel sem lesznek csodák. Minden döntéshozó csak a következő 4-5 évet akarja "csak" kibekkelni (bár lassan csak a köv. pár hónapot, aztán majd újratervezés, bedobnak valami gumicsontot). Valódi választás pedig nincs, nem is lesz SEMMIBEN. Így kell hozzáállni, természetesen tudható kik alakították így a jelenlegi helyzetet és ebben az MMT-döntéshozói felelősek (lesznek), de sosem lesznek felelősségre vonva. MI meg csak alkalmazkodni tudunk. Elmélkedni lehet és fontos, de az nem segít.
Jó megfigyelés: orrod alá dörgölte az adósságleépítés miatt nem lesz jódarabig kockázatmentes reálhozam. Hisz korábban már rászoktatták a piacokat a hitelre, olcsó/ingyenpénzre, azt pedig ezzel a módszerrel tudják CSAK "leépíteni", tegyük a szívünkre a kezünket, másképp nem is lehet matematikailag, mert annak nem lehet nyertese, így meg lesz egy 30-60% aki "megél" eléldegél, esetleg egész jól él. Ellenkező esetben 95% az emberiségnek cégeknek kuka, láncreakciószerűen gazdasági kőkorszak lenne. Érzem te tökéletesen érted a dolgokat, ennek örülök :))))) És itt nem arról van szó ki mit szeretne mint a cukrászdában.
Az amerikai BLM , meg antifa mozgalmak mögött is multik állnak természetesen azaz a nyers tőke, de ez egy másik levezetés, azokkal szemben se legyenek illúzióink. Választás sosem volt, nem is lesz, max csak a választás illúziója, néphülyítéssel.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 18:01
Előzmény: #25082  Törölt felhasználó
#25084
Rongyosra tárgyaljuk/értékeljük itt a FED tevékenységét.
Arról se feledkezzünk meg, hogy bármit is műveltek az elmúlt 12 évben, azzal annak az EKB-nak, amelyik az előző válság közepén még bőszen kamatot emelt, majd "észhez térve" mínuszba vitte az alapkamatot, és a "dübörgő" világgazdaság korszakában ott tartotta, csak jelenthetnek.
Nem kétlem, hogy az adott helyzetben ez (mármint az utóbbi) volt a részükről a legjobb amit tehettek. Ki akarna gyökereket rágni újra, meg megtanulni követ pattintani. 
Vannak titkok, amiket minden áron meg kell őrizni, mivel a napvilágra kerülésük ára felmérhetetlen...
Egy idő után meg már annak a titkát is tűzzel-vassal védeni kell, hogy létezik a titok és titkolták/titkolják...
Kamatos kamat csodája itt is:)
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 17:56
Előzmény: #25077  JockeyEwing
#25083
Egyetértek szinte teljes mértékben. Én folyamatosan ezt mondom, hogy 2008/09-ben indult ez az őrület (600 MRD $ banki bailout pölö), sőt előtte is Greespan idejében indult ez be, de legkésőbb 2016-ban fel kellett volna ezzel hagyni, nem így lett. Most már nagyobb lenne a böjtje annak ha leállnának azzal amit elkezdtek és nem csak a wall streetre lenne hatással, hanem elég erősen a main streetre is, katasztrófálisan. A Te általad vázolt módszer ki lett próbálva 29/32-ben. Volt aranysztenderd, magas kamat, az sem bizonyult túl rózsás megoldásnak finoman szólva. Nem gondolom, hogy az a legjobb megoldás, ha már -ahogy utalsz rá te is- szét ellettük a világot 7-8 mrd emberrel, hogy most hagyjuk őket "megégni". Nem kellett volna őket szétszaporítani akkor. Ugyanakkor ha már szét lettek szaporítva az emberek, teljesen erkölcstelen őket drasztikusan megtizedelni, a Covid és az amiatti recesszió így is elég bajt hoz ránk, de ez még a kisebbik rossz amiben most vagyunk. Ebben kell balanszírozni a kormányzatoknak, szervezeteknek, és a monetáris döntéshozóknak, nem gondolom ez olyan egyszerű, hogy egy jópofa aforizmával, anekdotával vagy gazdasági elméletekkel ebben igazságot lehessen tenni a fotelből. A mértéktelen embergyártás a fő probléma, de amíg a fogyasztót/adófizetőt/adósságtörlesztőt látják az újabb emberdarabszám-növelésben, addig ez sajna nem fog változni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 17:41
Előzmény: #25076  Placi82
#25082
az a probléma, ha nem avatkoznának be "hatóságok" ezekbe a dolgokba, akkor a végén az egészségesek is elesnek. Egyébként meg ne feledd, hogy a FED is RT. azaz versenyszférában tevékenykedő piaci szereplő, nem állami ;-) Tehát ha úgy tetszik belefér a darwini üzleti evolúcióba.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 17:39
Előzmény: #25075  boxika
#25081
köszi, pont hasonlót kerestem a napokban, mely hónapokban nagyobb a nyersolaj felhasználása, ha jól értelmezem -bár nem több éves gyűjtés, csak a múlt évit látom- ezután kell esniük a készleteknek a naptárhatás okán. Azaz júliustól kora őszig nő meg a felhasználás és esnek a készletek.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek