Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 06. 22. 20:00
Előzmény: #24857  kozi723
#24860
LIACF nagyon szépen megy.
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 18:37
Előzmény: #24855  pomperj
#24859
Ez izgalmasnak tunik es stabilabbnak ezert jobban is vonz jelenleg, mint az apt, lake story. Vegul vettem egy adag T-t, hosszura. Szinten kacsintok a Deutsche Telekom fele is. Nagyon fogadkoznak, hogy megmutatjak, hogy ki a Jani az USA-ban is. Megvarom, hatha beesik es akkor majd ismet eloveszem a gondolatot.
pomperj
pomperj 2020. 06. 22. 16:44
#24858
SPY daytrade
Tart  a  vart felkorrekcio,  es az  i-ii-i-ii sorozatban az mar a masodik (ii) hullam, persze abc, es 
akkor lenne szep ha a pentekei csucsa, 3115 fole tudna menni egy kevessel a (c) vege,
de ne torje a 3127 fibo szintet. 
Aztan? Hajra lefele, valoszinuleg nagy gap-down indulassal wave(iii of iii), talan holnap
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200622v00sj4pw2.jpeg
kozi723
kozi723 2020. 06. 22. 12:44
#24857
EBO elkepzeles: https://www.tradingview.com/x/EiWb99Qv/
20 kornyeken vetellel erdekes lehet probalkozni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 22. 12:40
#24856
s&p futures szépen visszapattant ma200 és ma50 párosról az órás charton, kíváncsi vagyok sikerül e zöldben kezdeni a napot.
https://invst.ly/r7h4h
pomperj
pomperj 2020. 06. 22. 11:39
Előzmény: #24828  mr_bob
#24855
1)A szombati Barrons magazinban van a cikk a FED corp. bond vasarlasokrol.
.
2)Amugy nem tudom,  kinek van meg kedve a Virus temaval foglalkozni, 
marmint APT es LAKE mellett a gyogyszerekkel.
Atneztem az anyagokat. Nem ertek hozza szakmailag, szoval kelloen ovatosan.
Szerintem 3 ertelmesnek tuno es talan sikeres gyogymod latszik.
.
1)A Verplazma terapia, azoktol vervetellel, akik kialakitottak mar az immunitast.
2)A Brit kutatok dexamethasone steroidja, amit ott mar tomegesen alkalmaznak korhazakban.
3)A Gilead regebben ismert Remdesivir virust pusztito injekcioja, es most azon dolgoznak hogy szajba spriccelheto verzioja legyen ami kozvetlenul hat a legzoszervekben.
4)Az elozo harom regi modszer felujitasa mellett van a Regeneron uj hatoanayaga, amivel elkezdtek kiserletezni. Meg nem tudni, milyen a hatasa.
.
Nyilvan, a fenti modszerek valami kombinacioja talan eleg jo lehet mar ahhoz, 
hogy a halalozasi aranyokat lejjebb vigynk 50-70% nagysagrendben. Az mar komoly eredmeny volna.
En nem hiszek a vakcina gyors, meg idei feltalalasaban, mint Trump, 
es jo ha 2021 vegere lesz egy tenyleh jo es hozzaferheto. 
Nagy riziko 100m szamra sok embert beoltani, mielott kiderulne hogy mi lehet a vege.
.
Szoval, invesztorkent egyelore Gilead johet szoba. Az ertekelese nem is veszes, 
PE=12, arfolyam 77 es a jovo evi EPS becsles 6.5 USD korul van.
 es ez a tobbi gyogyszereshez kepest melyen diszkont ar. Nem is rizikos tartani, amig kiderul.
Es kulonben is, a HIV kokteljukkal meg par evig jol fognak keresni,  hatha a covid koktel is bejon nekik.
Reszemr ol GILD-et felveszem a virus-temaban a listara.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200622v00sywak.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 21:11
#24854
https://www.origo.hu/tudomany/20200620-vasarnap-lesz-a-vilagvege-korabban-rosszul-szamoltak-a-maja-naptart.html
Idén lesz a világvége,  ja pont ma. Ha ma világvége lesz és mindmeghalunk és nem indulnak holnap a kamionok , kiszáradnak a kutak. Azt be fogják már árazni a holnapi futik? Egy tecsnikál analízis jöhet. Felezés vagy nagyobb visszaesés lesz egy világvégére SnP-ben , és ennek kompenzálására mekkora FED REPO-val lehet kikompenzálni szerintetek?
"Bár 11 nap első pillantásra nem tűnik olyan vészesnek, évek hosszú során tetemes eltérés halmozódik fel. Így Tagaloguin kalkulációi szerint a világvége időpontjának korábban kiszámolt 2012. december 21-i dátum valójában 2020. június 21-e."
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 20:54
Előzmény: #24852  Boole
#24853
Ez azert nem ugyanaz.
Boole 2020. 06. 21. 20:33
Előzmény: #24850  Törölt felhasználó
#24852
Nem beszélve arról, hogy Japán egy napon az óceánba fog csúszni, Kalifornia egy napon leszakad a kontinensről, és a német márkát kivezetik a piacról (ja ez már megtörtént).:)
Boole 2020. 06. 21. 20:31
Előzmény: #24845  kukker
#24851
A Fed legutóbbi cselekedeteinek összefüggésbe helyezése és a befektetők általi jelentése szempontjából a Fed elfogadott nyomorúságos politikája, amely más központi bankok számára lehetővé tette ugyanezt, új környezetet teremtett, amely újradefiniálja a kockázatot és az értéket. Mondhatnánk azt, hogy ez rávilágít arra, hogy a történetben nincs semmi normális dolog; ez messze nem normális. A kérdés persze, hogy a Fed-nek valóban ilyen mértékben be kellett-e avatkoznia? Az nem kérdés, hogy a Fed-nek és a Kormányoknak a dolga a tűzoltás. Ezt egyelőre teljesítették is, azonban ez és egy sor egyéb más lépés megteremtette a buborékot a kötvényben és a részvényekben. Ez a gazdaságpolitikai lépés mögött meghúzódó gondolkodás az állítja, hogy nem létezik infláció, és ez az egyetlen módja a defláció megállításának. Ha a Fed nem jó ütemben lép a következő időszakban, és az emberek felismerik ennek az állításnak a tévedését, feltehetően késő lesz megállítani az általa létrehozott gazdasági és pénzügyi vérontást. Amennyiben jó érzékkel, serpenyővel mérlegelve hozza meg a döntéseit, akkor nem lesz baj.
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 20:08
Előzmény: #24849  Tibi0002
#24850
Eleve nem ugy epitkezik, hogy fajjon, ha elmossa az ar stb. stb. stb. 
Csak a modern ember van annyira korlatolt, hogy atomeromuvet epitsen egy tektonikai toresvonalra, raadasul ugy, hogy tudta (!!!), hogy kb. 800 evvel a fukushimai atomkatasztrofa elott egy joval nagyobb cunami is volt ott. 
Amugy tenyleg lehetne konkretabb dolgokrol is irni, de igy vasarnap este, miert ne lazuljon az ember?
Tibi0002 2020. 06. 21. 19:59
Előzmény: #24848  Törölt felhasználó
#24849
Most kiragadtál egyetlen példát, amikor az őslakosok figyelmeztetése véletlen egybeesett azzal, ami történt. No de ha ezt az őslakosok tényeg látták, akkor miért is nem költöztek el arról a szigetről? Miért várták meg, hogy az otthonukat elmossa az ár? A világvégét ki tudja, hány éve, de 2000 éve már biztos várják és jövendölik. Ha most kukker eltalálja, akkor a találati arány 1:2000-hez, ami elég rossznak tekinthető. 
Na mindegy, én úgy vélem, hogy a vallásos kibontakozás nem tőzsdei fórumra való. Van nagyon sok vallás-filozófiai fórum erre.
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 19:49
Előzmény: #24847  Tibi0002
#24848
Amikor az 50,100,200 napos havi eves mozgoatlagokat nezegetjuk, ne feledjuk, hogy egyeb tapasztalatok es ismeretek is vannak az emberiseg birtokaban. Ilyenek a termeszettudomanyok es a vallas is. Ez utobbi talan jobban elrugaszkodottnak tunik a valosagtol, megis azt mondanam, hogy oriasi tapasztalati tudas van benne(uk) meg ha kodoltan megfogalmazva is.
Az indonez cunamikor jo nehany magasan kvalifikalt es penzes turista kiment a visszavonulo tengerhez kagylokat gyujteni, az oslakosok pedig faramasztak, mert tapasztalatbol, vagy vallasi legendak alapjan tudtak (es ezt egy termeszettudos is tudja pl. a fizika torvenyei miatt), hogy a viz vissza fog hamarosan jonni. A turistak elpatkoltak, az oslakosok meg lejottek a farol es folytattak ott, ahol abbahagytak.
Tibi0002 2020. 06. 21. 19:40
Előzmény: #24846  Törölt felhasználó
#24847
Offtopicra ilyen érvet még sosem olvastam :) 
Törölt felhasználó 2020. 06. 21. 19:31
Előzmény: #24842  Tibi0002
#24846
A szeles latokor sohasem hatrany.
kukker 2020. 06. 21. 19:09
Előzmény: #24844  Boole
#24845
Van igazságod, lehet nem kellett volna ideírnom, csak kikívánkozott.És nem azért írtam, mert azt gondolom, ebben kell hinnie most bárkinek is, mert én azt mondom, ez a jó.
Csak ha van, aki óvatosságra akarja inteni a másikat, mert ő gondolhatja úgy, érezheti úgy, hogy valami talán nem biztos, hogy olyan, amilyen.
És ez nem személyről szól.
Egyébként érdekesség, úgy hiszem:
"A magam részéről jó lenne már látni befektetési javaslatokat, ötleteket is, mert lassan ezekből egyre kevesebb van. "
Az is befektetési javaslat, amit én mondok illetve a kolléga azzal, hogy azt javasoljuk, hogy óvatos legyen inkább az ember. 
Lehet tévedek, de benne van ez igazából abban, amit írunk.
Csak nem ezt olvassa ki az ember a tartalomból, talán...
Boole 2020. 06. 21. 18:53
Előzmény: #24841  kukker
#24844
Az az egyéni problémám, hogy a Fed a valódi értékkereső, értékalapú befektetést ellehetetleníti. A Fed akciója megsemmisíti a valódi árfeltáró mechanizmust. Nehéz megállapítani, hogy egy cég részvénye milyen árszinten jó befektetés. Az emberek világlátásáról felesleges az objektív igazságot keresni. Én már nem vagyok fiatal kategória. Néhány alapigazságot érdemes megjegyezni. 1) Az egyes ember szempontjából, hogy mi az élet értelme, az teljesen lényegtelen az egész társadalom, vagy az emberiség szempontjából. Az élet értelme maga a reprodukció, a többi csak mellébeszélés. 2) A fajok eredetében Darwin azt írta, hogy az ember mindenevő, inkább ragadozó. Ehhez kell igazodnunk. Sajnos nem ismertem, de bizonyára ő ezzel a témakörrel többet foglalkozott. Azt mondják okos ember volt. 3) Nincs objektív igazság, csak szubjektumok összessége. Mindenki véleménye egy a sok közül. 4) Ketten nézték a börtönrácsot, az egyik csillagokat látott, a másik sarat. Az adódó lehetőségekkel jobb élni, mint nem. Hogy ki mit lát, az a maga dolga. A magam részéről jó lenne már látni befektetési javaslatokat, ötleteket is, mert lassan ezekből egyre kevesebb van. 
Én többet megenni és meginni már nem tudok, engem a tőzsde szépsége érdekel, nem maga a pénz. Szeretek olyan emberekkel beszélgetni, akiknek a szenvedélyük a tőzsde. 
kukker 2020. 06. 21. 18:50
Előzmény: #24842  Tibi0002
#24843

Nem téríteni akarok, elnézést, ha félreérthető volt.
Ez csak "példabeszéd" - :) -  volt.
Illetve szerintem sok mindenre jó választ tud adni, jól megfogalmazva, szinte mindenki számára.
De egyébként meg ha már így konkrétan beszélünk róla, nem a Bibliával van baj, hanem az, amivé tették az emberek számára, úgy hiszem.
Tibi0002 2020. 06. 21. 18:36
Előzmény: #24841  kukker
#24842
Komolyan gondolod, hogy egy tőzsdei fórumon végezd a vallási térítést? 
kukker 2020. 06. 21. 18:30
Előzmény: #24840  Boole
#24841

A Sátán jött el, az hiteti el az emberrel a paradicsomot.
Milyen paradicsom az, ahol az egymás eltaposása, a harácsolás, a javak felhalmozása az élet?
Az anyag - mindnél több anyag * birtoklása az nem a paradicsom.
Nézz ide csak.
Valaki óva int, hogy baj lesz. (lentebb pár sorral)
Nem a személyt korholja, hanem a helyzetről - egy megfoghatatlanról - beszél.
Mit csinál a másik?
Személyében támadja.
Mert félti az anyagit. Az anyagot.
Ez nem a paradicsom.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek