Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:13

Felfüggesztették az ingatlanalapok forgalmazását!  

Ugrás a cikkhez
A Pénzügyi Szervezetek tájékoztatása szerint a felügyelet 10 napra felfüggesztette a magyarországi befektetési alapkezelők által kezelt nyíltvégű ingatlanalapok és ingatlanalapok alapjai befektetési jegyeinek forgalmazását. A felfüggesztés időtartalma alatt ezen alapok befektetési alapok jegyeit nem lehet megvásárolni, illetve visszaváltani.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=105685
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 17:18
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#100
Sok kihatása lehet. Amit írsz az az egyik. Ha tényleg megjelenik az 500 Mrd a piacon, az azért indíthat egy lefelé kört az ingatlanárakon, ami ugye már ismerős történet fedezet oldalról a bankoknak.
Aztán ott vannak még a pillanatnyilag folyamatban levő fejlesztések, amiket az alapok finanszíroztak (volna). Gondolom a 10 napos stop ezek kifizetéseire is igaz, de mi lesz utána? Ezeket most félúton le fogják állítani, alvállalkozókat kifizetetlenül hagyni, munkásokat utcára, lekötött szerződések után kártérítést fizetni, stb...
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 17:16
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
"Az átlag magyar ingatlanprojekt érték/minőség viszonya olyan, hogy amit 100-ért kínálnak (és 80-90-ért adnak), abban jó esetben 50 van beépítve, és örülhetsz, ha nem szakad a nyakadba a vakolat 2 év múlva.. "

Szvsz Nagy ingatlanlufi nem fúvódott a magyar piacon, de csak azért mert az utóbbi időben már szenved a magyar gazdaság.

Viszont olyan "apróságok" előjöhetnek, mint a mostani Király utcai botrány.

350-400-500 ezer forintért eladott ingatlanok, magas hitelrésszel. Valójában örülhetnek a tulajok, ha 150 ezer forint beépítésre került. Ezek az aránytalánságok ki fognak derülni! Csak idő kérdése.
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 17:03
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#98
500 Mrd-ről van szó. ha egy befektetőre 5 mFt-tal számolok (csak példaképpen) akkor ez 100.000 befektető. Mivel ezeket az alapokat sima bankfiókokban árulták, ezért ez a tömeg (vagy ennek egy része) ott fog megjelenni. Az ügyintézők száma nem nő, ezért ez a tömeg sor formájában fog kilógni. És mit lát az utca embere....sor a banknál...a többit meg továbbgondolja.Az alapok egyébként tényleg sunyik, és emellé még arrogánsak, nagyképűek, és igen szerény tudásúak. Egyébként, amelyik napon én léptem, azon a napon olvastam itt a pf-en, hogy az UBS két kötvényalapja is bedőlt, hetekig nem forgalmaz, majd végelszámol...ebből mennyi jut majd a "betétesek"-nek???Az izgalmon túl a veszteség!
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 17:01
Előzmény: #95  csuloktata
#97
Sok igazságot írsz, Csülöktata.
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 17:00
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
Az átlag magyar ingatlanprojekt érték/minőség viszonya olyan, hogy amit 100-ért kínálnak (és 80-90-ért adnak), abban jó esetben 50 van beépítve, és örülhetsz, ha nem szakad a nyakadba a vakolat 2 év múlva..
Van aki szerint ezek csalók, van aki szerint ez a normális üzletmenet.
Van aki szerint azok is csalók, akik ezt befektetési jegyre leszalámizva eltakarják a befektetők szeme elől a fizikai valóságot, és nemzetközi elemzők értékeléseit lobogtatják, meg van aki szerint ez normális üzletmenet.
Minek vitázni izlésbeli különbségeken?
csuloktata 2008. 11. 08. 16:56
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
Természetesen nemnormális.
De az ingtalan alap mint konstrukcio sem normális.
Ingatlanba közvetlenül fektetve likviditási kockázatot válllalsz, ezt az alap a kibocsátó szerint kiküszöböli.
Na most kiderült, hogy nem minden esetben küszöböli ki, s működésképtelen. Csak befagyasztással lehet életben tartani. Ez az egész alaposdi egy nagy átverés. Csak erre ki hívja fel a figyelmet? Pszáf?
Szóval mi lesz a 11. napon?
Jön az IMF, vagy elkezd bedölni a magyar ingaltanpiac, s a fedezet eltűnik a jelzálog hitelek mögül? Most ezen gondolkoznak az okosok 10 napig?
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:48
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#94
Szvsz ez elég kiszámítható eredménnyel fog járni. Ennek a helyzetnek ugyanis nincs olyan kimenetele, ahol az jár jól, aki tartja a pozit. Azaz lényegében törvényszerű, hogy a 11. napon roham legyen belőle, válogatás nélkül az összes ingatlanalapnál.
Ezt maximum adminisztratív eszközökkel fogják tudni gátolni, de a károsodás már elkerülhetetlen. Kérdés, hogy ki fogja állni a bukót, miből és mekkora lesz a végösszeg.
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:47
#93
Valaki elkiáltja magát a discoban, hogy TŰŰŰŰZ VAN!
Másnap az újságok arról írnak, hogy egy helyi discoban 16 embert tiportak halálra, 80-an súlyosan megsérültek.

Tűzről semmi hír.

pszáf ostorral csapkod a tehéncsorda mögött.
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:41
Előzmény: #89  csuloktata
#92
Kedves Csuloktata!

Szerinted normális arra készülni egy alapnak, hogy a teljes eszköz 60-70%át likvid eszközben kezelik, és az nem lesz elég?

Nem, nem normális.
Az is tény, hogy ilyen betéti konstrukciók se kedveznek nekik.

Egy normális üzletmenethez képest kétszer biztonságosabb üzleti gondolkodás sem elég ilyen leg-legek hónapja után.
Minden megváltozott, ami korábban biztosnak hitt volt. De ez nem csalózás kategória!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:33
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Az összes "alap" egy nagy sundi bundi, ha jól belegondoltok.
Én is a héten jelentettem fel a brókeremet hűtlen kezelésért. Érdekes kis dolog lesz belőle...
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:19
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Nem is tudom mi a kevésbé rossz,engedni bedőlni a gyengéket ahol nincs értékelési tartalék,vagy a jelenlegi lépés.A következmények kiszámíthatatlanok így is úgyis.
Németországban dőlt már be ingatlan alap éppen a kivonások miatt.
csuloktata 2008. 11. 08. 16:14
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Kedves Atti!

Miért is kellett felfüggeszteni? Mert nem likvid!
Miért is nem? Mert a könyvben szereplő piaci értéknek köze nincs a piaci értékhez. A piaci érték leesett, mert nincs cash. Ezt a konstrukció nem tudja kezelni. Lehet itt értékelési hokuszpokuszpokkal jönni, de minden annyit ér, amennyit adank érte, s nem amennyit a tulaj emocionálisan beleálmodik.
Egy tény nem tudnak úgy likvidálni, ahogy a pénz kellene. Mirét nem, mert a számított áron nincs vevő, azat nincs meg az eszközérték. De nagyon nem lehet meg, ha ilyen eszközt kellett elővenni.

Mi lesz a 11. napon???
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 16:07
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
pont arra reagálva írtam, már délelőtt átfutottam
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 15:55
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
attiati
keresd ki nyilasinál az ingatlan alapokrol szolo irását én nekem most nincs idöm nem levegőbe beszélek.... érdekes olvasmány lesz megdöbbentö.... !
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 15:45
Előzmény: #85  pancserlama.
#86
Azért más a lufi.
És más az, hogy a megváltozott hozamkörnyezetben már nem ér annyit.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 08. 15:15
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#85
attiati

Nem akarok dele bonyolódni.
Van benne érdekeltségem.
Igenagy lufi a MO ingatlanszektor.
Tudnék mesélni értékaránytalanságokról.

Béla
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 14:45
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A kötvényalap is egy nagy l.fasz...ez múlt 3-4 évben évi 3-5 %-ot termelt, 2006 szept óta még 20 % árfolyamnyereségadóval csökkentve....a mostani válságban pedig 3-4 évvel ezelőtti szintre estek vissza, tehát aki akkor lépett be, az nullán van, a később belépők 5-10 %-os minuszban...és mindehhez ez közepesen kockázatos befektetéséként van hirdetve...a bakbetéthez képest egy kalap szar...azt meg ne gondold, hogy ha valaki megégette magát, akkor rögtön bankbetétbe szalad....inkább hazaviszi, ha van esze, és kivár...kenyeret csak pénzért adnak, egy egyenlegre írt számokáért NEM!!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 13:23
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Ennyi erővel kötvényalapok is csalók, mert megemelkedett a hozamkörnyezet, és leesett kötvények ára

akkor jó
mert úgy ne csalózz, hogy nem fejted ki
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 13:18
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
én nem ezen a véleményen vagyok egészen máson....de mindegy nem fecsérlem tovább az idöm..
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 13:17
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
én nem ezen a véleményen vagyok egészen máson....de mindegy nem fecsérlem tovább az idöm..

Topik gazda

Defender
5 4 4

aktív fórumozók