Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.
A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.
A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.
A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.
A királyi rádió mai Ütközőjében a kormánypárti Halász Zsuzsa ütköztette a kormánypárti Boros Imre és a kormánypárti Törcsi Péter véleményét. Előszeretettel használták a nemzetállam fogalmát a tagállamok helyett. Valamilyen rejtélyes ok miatt Németországot és Spanyolországot is nemzetállamnak nevezték európai tagállam helyett. Kádár népét bármivel lehet hülyíteni a mi adónkból. Régen a proletár internacionalizmus volt az üres jelszó, ma pedig a szuverén nemzetállam.
A nemzetállamok függetlenségének felszámolásáért "élet-halál harc folyik", ez pedig a nemzeti kötődésüket elhagyó liberálisok célja. A nyugati támadások után a keletiekre tértek át, méghozzá arra, hogy miután a román parlament alsóháza kedden hallgatólagosan elfogadta Székelyföld autonómia-statútumát, a román elnök, Klaus Johannis azzal vádolta meg az ellenzéki Szociáldemokrata pártot, hogy vissza akarják adni a magyaroknak Erdélyt. Orbán erre azt mondta, ő tiszteletreméltó embert ismert meg Johannisban, de "ilyen mondatokat a legrosszabb antidemokratikus, zavaros időszakokban sem hallottunk Romániából" https://index.hu/belfold/2020/05/01/koronavirus_orban_viktor_tetozes/ Nem tudom, mi járhat Orbán doktor fejében, de ma reggel a királyi rádióban összevissza beszélt. Használta a nemzetállam fogalmát, de kikelt a román "nemzetállam" magyarellenessége ellen. Az alákérdező riporter, meg elfelejtette megkérdezni, hogy mit ért Orbán doktor nemzetállamon és van-e egyáltalán nemzetállam Európában. A királyi rádió szolgalelkűsége mit sem változott a Kádár-rezsim óta. Most is azokat a jelszavakat harsogja, amiket a mindenkori hatalom fontosnak tart. Régen az osztályharc és a megbonthatatlan szovjet-magyar baratság volt fontos, ma meg a nemzetállam.
egen 66% adot fizetünk,miért számolja régen volt a tized és ado az volt 20% most 66% tehát a sötétség fokozodik,ha lenne csak 30% az korrekt lenne kb akkor nem sok adocsalo lenne,angliában nem sok van ott kb 30% ado van
"az adatok és a személyes érzékelés is azt mutatja, hogy szerdán már-már egy normális napnak megfelelő forgalom volt az utcákon, és ez nem egy jó jel. Az utóbbi napokban fellazult a kijárási korlátozás betartásával kapcsolatos rend, és "ez valószínűleg tükröződni fog a számokban is" – mondta Kovács a köztévén." https://index.hu/belfold/2020/04/08/kijarasi_korlatozas_kovacs_zoltan_orban_viktor_koronavirus/ A rendpárti hatalomra mindig veszélyes, ha az emberek felülbírálják az uralkodók korlátozásait. Személyes érzékelésem azt mutatja, hogy az eddigi fidesz szavazók is elkezdtek rendetlenkedni. A fidesz elszerette az mszp-től Kádár-népét, Kádár népének viszont hatalmas rutinja van abban, hogyan játssza ki a szabályokat.
Orbán azt állította, hogy vissza akarja adni a parlamentnek a jogot arra, hogy eldöntsék, mikor van vége a veszélyhelyzetnek. Szerinte a parlamentnek mindennap meglesz a joga arra, hogy visszavonja a veszélyhelyzetet: holnap reggel visszavehetik, ha úgy látják. ____________ Aha. A parlamentnek tényleg vannak jogai. A Kádár-rezsim parlamentjének is voltak jogai, csak soha nem élhetett vele. Mindig azt szavazta meg, amit Moszkvában akartak vagy a Moszkva akaratát közvetítő Kádár akart. 1985-ben például meghosszabbította a Varsói Szerződést újabb húsz évre. A mostani kétharmad is bölcsen megszavaz bármit és bárminek az ellenkezőjét. A netadót és a netadó eltörlését, az vasárnapi boltzárat és a boltzár visszavonását. Ez a parlament szavazta meg azokat a költségvetéseket, amik annyira legyengítették az egészségügyet, hogy már a koronavírus előtti időben is a működőképességének határán billegett, mert a tao és a stadionok fontosabbak voltak a főnöknek. Formálisan demokrácia van, de a gyakorlatban Orbán pillanatnyi akarata, szeszélye és hatalma érvényesül.
A Hír Televízió nézőinek elsöprő többsége Orbán Viktornak adott igazat a gyöngyöspatai szegregációs ítéletben. A végeredmény szerint a szavazók elsöprő többsége, csaknem 97 százaléka Orbán Viktorral ért egyet, aki szerint igazságtalan munka nélkül milliókat kifizetni. ---------- Nocsak. Megszűnne a lottó, amelyik még a Kádár-rezsimben is zavartalanul működhetett? Vége szakad a haverok kaszinóbizniszének is? Ezentúl nem tőzsdézhetünk?
Ennél azért súlyosabb a helyzet. A kerekasztal tárgyalások a Kádár-rezsim főkolomposainak hatalomátmentéséről szólta. Ebben segédkezett Orbán doktor mindenféle fölhatalmazás nélkül. Így térhetett vissza a hatalomba a karhatalmista Horn vagy a titkosszolga Medgyessy. Orbán azóta is féltve őrzi a titkosszolgálati dossziékat és a mágnesszalagok tartalmát. Olyan kommunista vívmányok élnek tovább a háromszori kétharmad birtokában, mint a hálapénzrendszer. Orbán ugyanúgy kifosztotta a magánnyugdíjpénztárakat, mint amilyen gátlástalanul államosítottak szinte mindent a szovjet megszállás alatt a komcsik.
Antikommunista Orbán? Kisz-titkár, az ország elitegyetemének elitkollégiumában tanul, szülők párttagok, stb. Azért mert váltott, amikor már nem volt semmi kockázat benne? (Amikor még volt kockázat, akkor csak az Szdsz alapítói nyüzsögtek, a későbbi MDF-esek, Fideszesek, stb. még lapultak, mint szar a fűben.) Hogy is mondta Antall 56 után? Alámerülünk és kibekkeljük? (Neki is jól sikerült a bekkelés, hisz múzeumigazgató volt, Boross Péter vállalatvezető, stb.) Hagyjuk már ezt az antikommunista maszlagot.
"Ahol a városainkat autópályák és gyorsvasutak kötik össze, ahol mindenkinek van munkája, ahová visszatérnek a munkásaink, és ahol az okoz majd fejtörést, hogy mit kezdjünk a Nyugat-Európából jelentkező munkavállalókkal. Ha összefogunk, ha együttműködünk, ez lehetségessé válik, és ez lesz az új európai realitás. A világ, sőt közülünk is sokan még nem hiszik, hogy ez lehetséges. Mi, egykori antikommunista ellenállók és szabadságharcosok erre csak annyit válaszolunk: de hiszen 1989-ben sem hitte el a világ, hogy lehetséges az, ami aztán itt, Temesváron és Romániában megtörtént." https://www.kormany.hu/hu/a-miniszterelnok/beszedek-publikaciok-interjuk/orban-viktor-beszede-a-temesvar-30-cimu-rendezvenysorozat-galaestjen Nekem az egykori antikommunista Orbán jobban tetszett mint az a mostani bolsevik lelkületű Orbán, aki a Kádár-rendszert restaurálta, már amennyire azok a peremfeltételek engedik, amik még őt is korlátozzák valamennyire. Orbán valami miatt most ugyanúgy hisz a nyugat alkonyában, mint tették azt az egykori kommunisták.
"A magamfajta, faluról jött és utcai harcok világához szokott férfiaknál az érzelgősség inkább a gyengeség jele, afféle gyerek- vagy asszonydolog. De szeretném, ha tudnátok, hogy a támogatás és a szeretet, amit Tőletek kapok most már évtizedek óta, mélyen megérint, sőt néha megrendít. Ha nem is látszik rajtam gyakran, és néha el is viccelem, kérem, higgyétek el, hogy nem marad viszonzatlan, egyikőtök szeretete sem viszonzatlan a szívemben."
Magyrországon még nem volt valódi demokrácia és a politikai elit is a Kádár-korszakban szocializálódott. A magyar nép igényeit fel kellett ismerni, és ki kellett elégíteni. Ez pedig nem a liberális szabadságvágy, hanem a biztonság és a nemzeti tudat megerősítése és kinyilvánítása. No meg aztán a makrogazdasági mutatók javítása (költsévetsi hiány, államadósság, gazdasági növekedés, külkereskedelmi egyenleg, stb. Eközben meg kellett erősíteni a középosztályt és segélyezés helyett munkát kellett adni (munkanélküliség csökkentése, családtámogatási rendszer kiépítése, stb.).
"Olvasom valahol ,hogy valaki Kádár Orbánban tért vissza! :) Ahogyan azt is olvastam, hogy a kor Horthyja Orbán! Máshol hitlerezik.... Egyesek már Trumpozzák is.... ahogyan a magyar Putyinként is felcímkézik...."
Hát igen ez történik mikor piktor egyszerre akarja megszólítani a komcsikat a nácikokat és az alulképzetteket.
Érdekesek ezek a vezérszavak. Néha vannak nemzetállamok, néha nincsenek. A reggeli hírek között szerepelt, hogy csaknem százezer eurónak (több mint 30 millió forintnak) megfelelő bírsággal sújtották Korond polgármesterét egy magyar feliratért. A szolgalelkű bemondó nem azt a véleményt képviselte (egyébként helyesen), hogy a román nemzetállamnak joga van szabályozni a színtiszta román nemzet nyelvhasználatát. A déli krónika után a facebook szabályozásáról volt szó és a szolgalelkű Halász Zsuzsa szerint a nemzetállamoknak kell szabályozni a facebookot. Nem vitatom, hogy a nemzetállam ugyanolyan fennkölt fogalom, mint amilyen például a proletár vagy az osztályharc volt a diktatúrában. Az a bajom a nemzetállammal, hogy nem írja le a valóságot. Nem kellene az állam vagy a tagállam fogalma helyett használni. Tudom, hogy az adások Kádár népéhez szólnak, akik hajlamosak azt hinni, hogy egy nyelvtanilag helyes mondat igaz is. Hiszen még a rádió is bemondta.
Rogán Antal szerint a bevándorlás kezelését a nemzetállamokra kell bízni. (A királyi rádió vasárnapi újság című műsorában.) Aha. Nemzetállamokra. Ide jutottunk. Maga Rogán a szlovén-osztrák-magyar hármashatárnál fekvő Szakonyfaluban nőtt fel, szlovén eredetű családban. Valami miatt mégis fölkenve érzi magát, hogy nemzetállamokról beszéljen. Gimnáziumi évei alatt a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium kisz alapszervezetének titkára volt. Akkor szovjet népről beszélt a diktatúra propagandája. Még magyar-szovjet baráti társaságot (mszbt) is alapított és működtetett az akkori hatalom Apró Antal elnökségével. Már akkoriban is voltak nemzetállamok. A Szovjetunióban például a szovjet nemzet élt. Itt az a jelenség érdekes, hogy a propagandaminiszter kiadja a szavakat, amiket vissza akar hallani az alattvalóiktól. A Kádár-rezsimben is voltak ilyen szavak, amik nem jelentettek semmit vagy éppen a valóság ellenkezőjét írták le vagy tompították. - ellenforradalom (forradalom és szabadságharc) - felszabadítás (megszállás, megszállásváltás) - disszidens (emigráns, migráns) - másként gondolkodók (gondolkodók, egyáltalán gondolkodók) Rogán nem fogja vissza magát a családok évében sem. Tiszteletre méltó háromgyermekes családapa. Az első feleségétől egy gyermeke van, a másodiktól kettő. Rogán kiadja a vezérszavakat, amiket az alattvalóknak használniuk kell. Nemzetállamokról kell beszélnünk, amikor a valóságban az EU tagállamai között nemigen találunk nemzetállamot.
Ütköző – Kossuth, 2019. január 7., hétfő, 13:04 https://www.mediaklikk.hu/cikk/2019/01/07/utkozo-az-ellenzeki-dramaturgia-hattere/ Vendégek: Deák Dániel politológus Tóth Erik, politikai elemző, Nézőpont ---------- A királyi rádió műsorában ütköztette a kormánypárti véleményeket a kormánypárti Deák Dániel, a kormánypárti Tóth Erik és a kormánypárti riporter, Halász Zsuzsa. A kormánypárti vélemények ütköztetéséből a kormánypárti vélemény jött ki győztesen. Kádár is ilyen rádiót működtetett volna, ha Moszkva rákényszerített volna valamiféle formális többpártrendszert. Talán még létrehozott volna egy Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot is a biztonság kedvéért.
Bubenkó Csabának annyira karakteres véleménye volt a kötelező túlmunkáról, hogy még a vasárnapi boltzárat is belengette. Most ugyanilyen karakteresen lapít, mert számára is kiderült, hogy a kormány számára fontosabb a karvalytőke kiszolgálása a vasárnapi boltzárnál. Ha a karvalytőkés túlmunkára akarja kényszeríteni a hatalom alattvalói, akkor gond nélkül megteheti. A szakszervezet nem a dolgozókat védi, hanem ugyanúgy a hatalom transzmissziós szíja, mint a Kádár-rezsimben. Kitolás lenne az alattvalókkal, ha nem éreztetnék a kiszolgáltatottságukat. A szakszervezeti vezetőnek meg az a dolga, hogy a személyi kultuszt szolgálja és lesse vagy kitalálja a teljhatalmú főnök gondolatát is és kövesse a bakugrásait. A boltzár esetében ez most nem sikerült, de a mostani bátor lapítással Bubenkó még igazolhatja a hatalom iránti gerinctelen lojalitását. http://kdfsz.hu/megerett-az-ido-itthon-is-a-vasarnapi-boltzarra/ "Bubenkó Csaba kifejtette: friss felméréseik szerint és a dolgozók általános véleménye alapján megállapították, hogy bár a kötelező béremeléseknek, illetve a multik gesztusainak köszönhetően átlagosan 50-60 ezer forinttal nőtt az áruházi munkavállalók bruttó keresete két év alatt, a kiskereskedelmi tevékenység mégsem lett népszerűbb. A meglévő, mintegy 350 ezer fős munkavállalói rétegnek – amelynek a háromnegyede jellemzően nő, családanya – a fizetések emelése már nem kompenzálja a hét végén vagy túlórában, a kasszában, a pult mögött, a raktárban végzett munka szociális és egészségügyi hátrányait. A megfeszített tempó, a mindennapos üzemeléshez szabott, kiszámíthatatlan időbeosztások továbbra is súlyosan terhelik a megfáradt dolgozókat, akiknek az is külön gondot okoz, hogy a magas fluktuáció miatt több ember feladatait kell ellátniuk."
https://888.hu/article-megszallas-es-tortenelmi-igazsagtetel-30-kilometerre-egymastol Megszállás és történelmi igazságtétel - 30 kilométerre egymástól Nagy Gábor Két történet, két község. Nemesmedves a feladás, az elnyomás és a terror, Kercaszomor pedig a bátorság, a hazaszeretet és a történelmi igazságtétel szimbóluma.Nemesmedves és Kercaszomor között alig van 30 kilométer, valamiért mégis nagyon távol állnak egymást. Nemesmedvest, a kis Vas megyei községet a második világháború előtt nem sokan ismerték, ’45 után viszont mindenkinek a fejébe kellett vésni a falu nevét. A szocializmus hagyománya szerint ez volt az utolsó település Magyarországon, amit „felszabadított” a Vörös Hadsereg.Battonyától Nemesmedvesig”– szólt a kommunista kánon, és ’89-ig minden évben április 4-én mindenkinek meg kellett emlékezni e jeles „ünnepről”. Csakhogy, mint szinte minden a szocializmusban, hazugság volt ez is. Nem Nemesmedves, hanem Pinkamindszent volt az utolsó magyarországi település, amit „felszabadított” a Vörös Hadsereg. S Pinkamindszentet sem 1945. április 4-én foglalták el a szovjetek, hanem 9 nappal később, április 13-án. És bár Magyarország 1945 után egyáltalán nem szabadult fel, sőt, megszállt ország lett, Nemesmedvesen mégis fejet lehet hajtani április 4. „emléke” előtt. Itt található ugyanis az 1985-ben létrehozott emlékhely, egy talapzaton álló második világháborús szovjet T–34-es tank. Mellette van két tábla, az egyiken ez a szöveg áll: „Battonya 1944. IX. 23.; Nemesmedves 1945. IV. 4.”; a másikon pedig ez: „A szabadság lángja; 1945-1985; Battonyától-Nemesmedvesig”.Még szerencse, hogy az emlékhelyet nemrég megkoszorúzták, a koszorún lévő szalagon pedig nem a „felszabadulás”, hanem a felszabaDÚLÁS szócska szerepel.Így van!
Nemesmedvestől délre, kocsival 30 kilométerre található Kercaszomor. Erről a településről 1948 és 1989 között nem nagyon lehetett beszélni. Hiszen a falu története „irredenta”, „nacionalista”, mi több: „horthysta”.Pedig Kercaszomor volt az egyik olyan település – Sopron (Civitas Fidelissima) és Balassagyarmat (Civitas Fortissima) mellett –, mely szembement az 1920-as országcsonkítással. Igaz, Kercaszomor község 1920-ban ezen a néven még nem „létezett”, ’42-ben is csak Kercaszomorócként szerepelt a térképeken, de ez semmit sem von le a kercaiak és a szomoróciak bátorságából, hősiességéből.A Tanácsköztársaság bukása után pár nappal, augusztus 12-én a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság csapatai megszállták a mai Kercaszomor nyugati részét, mely akkor még Szomoróc néven önálló, színmagyar település volt. Egy évvel a megszállás, két hónappal a trianoni békediktátum után sem a kercaiak, sem a szomoróciak nem nyugodtak bele az oktrojált döntésekbe. 1920. augusztus 1-én a helyiek, Rankay József hadnagy vezetésével fegyverrel űzték ki a betolakodókat. Sőt, a megszállókat egészen Domonkosfáig (ma Szlovéniában van ez a település) üldözték. Ám a diadal sajnos tiszavirág-életűnek bizonyult. A felkelést a többszörös túlerőben lévő szerbek, horvátok és szlovének pár órán belül leverték, Szomoróc pedig ismét idegen uralom alá került. A megszállók nem kímélték a „lázadókat”. Sokakat börtönbe vetettek, a helyieket azért verték, kínozták meg, hogy példát statuáljanak. Itt azonban nem győzedelmeskedhetett sem a terror, sem az elnyomás. Három évvel a megszállás, két évvel az országcsonkítás után ismét összeült a határmegállapító bizottság, amely a helyiek bátor kiállásának hatására úgy döntött, hogy Szomoróc 1922. február 9-én visszakerülhet a megcsonkított anyaországhoz.Kercaszomoron ezt követően 1948-ig minden évben megünnepelték február 9-ét a Kerca és Szomoróc határán felállított emlékoszlopnál, illetve az ugyanitt elültetett Tisza István-emlékfánál. A helyiek ugyanis tudták,hogy a világháborút ellenző miniszterelnök meggyilkolása nyitott utat az ország elveszejtésében tevékenykedő erők előtt.”A szocializmusban csak a szomoróci, 1877-ben épült haranglábban lévő harang felirata hirdette a falu bátor kiállását:A jugoszláv uralom alóli felszabadulás emlékére szerezte Szomorócz község lakossága 1922. évében”Változás a rendszerváltás után 12 évvel, 2002-ben történt. Ekkor lett újra ünnepnap február 9-e. Ebben az évben kezdeményezték, hogy Kercaszomor kapja meg a legbátrabb község, vagyis a Communitas Fortissima címet. Hosszas huzavona után (a szocialista kormányzatok többször is megfúrták a cím odaítélését) 2008-ban került pont az ügy végére: az Országgyűlés – egy ellenszavazattal, tartózkodás nélkül – törvénybe iktatta, hogyKercaszomor a Legbátrabb Község, a Communitas Fortissima cím birtokosa. Az, hogy Szomoróc magyar maradhatott, természetesen nem egy-két család érdeme, hanem a Rankay József vezette kercai helyőrség és a hozzájuk csatlakozott kercai és szomoróci férfiak józan, de heroikus tettét, a szülőföldjét védő magyar ember bátorságát dicséri”– olvasható a község honlapján.Nemesmedves és Kercaszomor között alig van 30 kilométer, és most már értjük, miért állnak oly távol egymástól.
Ma reggel megint előhúzta Kovács elvtársat a királyi rádió. A bolsevik lelkületű hatalom valami miatt vonzódik a diktatúra főkolomposaihoz, akik a félresikerült rendszerváltás után lelkesen tanították nekünk a demokráciát. Az illiberális Kovács elvtársban vélhetően azt szereti a mostani oroszbarát hatalom, hogy 1985-ben újabb 20 évre meghosszabbította a lejáró Varsói szerződést. Még Medgyessy elvtársat hallgatnám szívesen élőben, meg Kádár elvtárs hangját felvételről. https://www.youtube.com/watch?v=T4toBcY-kJw
"Az jogállami szempontból rendben van, hogy azokat kifelejti, akik el sem mentek szavazni?" jogállamban az tekintik legitimnek, amit a jogrendszer szabályozés ez tulajdonképpen azt mondja, hogy a parlament 2/3-os többségével az alkotmány is módosíthatóa lényegi alkotmánymódosításokat egyébként már akkor végrehajtotta, amikor 66%-át vitte a listás szavazatoknak 2010-2014 közöttakkor az már szbjektíven is legitim, nem csak objektíven a jogrendszerünk alapján nem? :) " mszp-t vagy a dk-t is vonzóbbnak tartotta fidesznél" az MSZP-nek és a DK-nak együtt volt fele annyi szavazata, mint a fidesznek mit szerettél volna mondani? hogy a nemszavazókkal és a jobbikosokkal együtt többen szavaztak a baloldalra, mint a fideszre? azért ez nem nagyon stimmel
A Kádár-rezsim is jogállamnak tartotta magát, bár előszeretettel használta a fosztóképzőként szolgáló "szocialista" jelzőt": szocialista jog, szocialista törvényesség, szocialista igazság, szocialista alkotmány. A fidesz a demokrácia formai jegyeit fölmutató országgyűlésben elkezdte tárgyalni a Sargentini-jelentés elleni kormánypárti határozati javaslatot. A fidesz propagandagépezete kézzel-lábbal iparkodik elkerülni, hogy a jelentésben a jogállamiságról van szó és bosszúnak, zsarolának meg migrációs kérdésnek tekinti az ügyet. A három harmadot fogom képviselni, mondta Orbán Viktor, amikor harmadszor is kérharmadot kapott. Az jogállami szempontból rendben van, hogy azokat kifelejti, akik el sem mentek szavazni? A választók fele listán nem a fideszre szavazott, hanem még az mszp-t vagy a dk-t is vonzóbbnak tartotta fidesznél, de a mandátum szembontjából ez csak egyharmadot jelent, nem felet. A parlamenti vitában viszont kiderült, hogy a fideszes képviselők nem a választókat képviselik, hanem a Orbán doktor központi akaratát és hatalmát. Sokan gondoljuk azt, hogy komoly gondok vannak a jogállamisággal. Önmagában az is a jogállam hiányára utal, hogy egyetlen fideszes képviselő sem adott hangot annak, hogy lehetnek és vannak gondok a jogállamisággal, hanem némethszilárdi mamelukként fölsorakoztak a vezér mögé. Szerintem veszély fenyegeti a jogállamot (nem hiszem, hogy egyedül én érzem így az országban), de személy szerint roppant kényelmetlenül érzem magamat abban a helyzetben, hogy ezt a véleményemet éppen az mszmp utódpártjai (mszp, dk) képviselik az országgyűlésben. A jogállamiságot az is fenyegeti, hogy mostani rezsim díszes főkolomposai lényegesen többet lopnak, mint amennyit egy jogállamban szoktak.
"– Az ilyen rendszerek
nem politikai ellenálláson szoktak megbukni, hanem társadalmin." (már beidéztem neked egy másik topikban is, egy valószínűleg ellenzéki képviselőtől)
Az ellenzék miért nem indított egy közös jelöltet mint Hódmezővásárhelyen? Ott is bejött! Már nem bíznak az összefogás erejében? Esetleg eltűntek a támogatók mögülük?
Na megint egy lecke fel lett mondva! Csak a szavak egymásutánisága nem stimmel! Egyszóval félrevezető a gondolatmenet! Valahol 30 évre visszamenőleg keresni a bölcsek kövét nem egyedi eset! Manapság egyre gyakrabban keresik a filiszterek a kapaszkodókat a mondanivalójuk bizonyítására!
Felbontották Kádár János sírját !
2007. május 2. 14:15
Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.
A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.
A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.
A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.
(MTI)