Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Remelem nem vmi koklerhez mentel… nem vagyok indiszkret ha megkerdezem hogy mit tanulsz? Esetleg kinel is johet, de ha nem akarod magad beazonosithatova tenni akkor nem kell. Johet emailen is esetleg, igerem nem kerdezek utanad ha ismerem se. :)
Akkor talan ideje lenne kepezned magad, mint forumokon meg investingen lesni esetleges tippekre amik jo resze szar. (Enyem is, csak en kozben menedzselem).
Ez igaz. Egyrészt az én bajom, hogy nincsen aktív trading tudásom, másrészt azért abban is van lehet valami, hogy ha van lehetőség arra, hogy vegyünk valamit, és 20-30% múlva kiszálljunk, ahelyett, hogy naponta ugrálunk a piaccal ki és be, akkor miért ne csináljuk az egyszerűbbet? :-) Nézd meg az FF-ben stolzékat az olaj cégekkel. Ki és be fognak ugrálni még egy jó ideig, ez biztos, és a metálos cégekkel is. Erre gondolok. :-)
Most olvasom:"Commodities often fluctuate in value
depending on the sub-sector and
the current state of the economy.
Base metals and energy tend to be
more affected by economic cycles,
while precious metals, such as gold,
are generally considered to be more
stable investments. Agricultural
goods also typically have less
fluctuation in demand compared to
other types of commodities." Tessék, jó helyen gondolkozom, csak ki kellene találni, hogy hol van az alja. Miért akarjuk mi magunkat halálra idegelni olajjal, Kínával, FED-del naponta, ha máshol is lehet nyugodtan, kényelmesen. :-)
Azon gondolkoztam, hogy mi az a trade, amiben nincsen benne az egész világ. Lsd Agriculture. Nem, nem tudom, hogy hol az alja, de mi lenne, ha olyasmit keresnénk, amire mások kevésbé gondolnak, hátha ott lehetne szépen nyugodtan, komfortosan kereskedni. Ahogy látom, a következőkben van benne mindenki: indexek, olaj, gáz, arany, stb ezek nem is mozdulnak érdemben egy irányba, inkább csak oda-vissza. A fenti csak alternatív ötlet volt, nem tudok róla részletekben semmit.
Igen, de nem laboratóriumban élünk, hanem valóságos világban, annak minden veszélyével. :-) És milyen életminőséget gondolnak 140 évig? Mi értelme lenne laboratóriumban élni 140 évig, ahol semmit nem tapasztalhatsz? Megint eszembe jutott a The Island c. film, ahol klónokat gyártottak mesterséges méhben. Az egyik befektető azt kérdezte az intézményvezetőtől, hogy ahelyett, hogy a klónoknak tökéletes személyre szabott étrendet, napi elfoglaltságot, értsd könnyű munkát, tanulást biztosítottak (nem szándékoztak őket túlképezni, csak mentálisan lefoglalni) miért nem tartják őket csak simán kómában. Azt mondta, hogy próbálták, de idővel az agyuk leállt, mert az embernek szüksége van stimulációra. Szerintem ennek a dolognak elértük a maximumát, nem lakunk barlangban, és nem kell vadállatok elől menekülni, fűtés van, betegellátás, az embereknek nem kell belehalni a gyerekszülésbe, vagy egy komolyabb betegségbe (lsd penicillin) , ezért élhetsz 2x annyi ideig, mint az ősember, vagy az ókorban, de utána már nem lehet tatarozni az emberei szervezetet, szerintem Elon Musk is ezért álmodik arról, hogy félig robot testbe költözzünk, mert másképp nem lehet ezt tovább nyújtani.
Ő kb 75 körül látja a reális végét (nem utal öngyilkosságra), és a quality of life-ra helyezi a hangsúlyt.Amit még elmond, hogy szerinte a legnagyobb baj nem az, hogy az emberek nem élnek 90 éves korig, hanem az, hogy sok fiatal a jelenlegi rendszerben nem éli meg a 75. életévét.
A múltkor Humanoiddal beszélgettünk "longevity"-ről. Itt egy orvos nyilatkozik arról, hogy egy ponton túl szerinte nincsen értelme. https://www.youtube.com/watch?v=TgrO4rrrFgQ
Nem tudom. Ennyi erővel akkor már lehetne egy egységes világpénz is és megszűnne az árfolyamkockázat. Kérdés, hogy létezhet-e egy független intézmény, aki ezt kezeli? (szerintem nem) Hogyan döntenék el a szükséges pénz mennyiséget? Hogyan alakulnának a kamatlábak? Sok kérdést felvet ez is szerintem. Nagyon bonyolult téma 😀
Ez úgy működik, hogy van valamilyen felügyelő bizottság, akik járnak ellenőrizi, aki kapott támogatást. Ott még azt is megnézik, hogy a fáradt olajat hova adta le, de kell vezetni vegyszerezési naplót, mikor, mennyi tápanyagot adott, meg minden egyes "beavatkozást" rögzíteni. Most, ha jól tudom, 80 ezer a terület alapú támogatás, a gabona meg 130 ezer is volt. Nyolcvan mázsás hektárhozamnál 104000-ből 80 ezer még elég jó, de ha csak a fele lenne, már nem biztos, hogy annyira ragaszkodnának hozzá.
Ezzel már erőlködtek, hogy a bitcoint világpénznek nyilvánítsák, de ebből lett csak az igazi káosz. Azt mindenkinek el kellene fogadnia, ami ugye lehetetlen. Aki nyomtathatja a pénzt, annak a markában óriási hatalom van. Főleg ha mögötte áll egy óriási hadsereg, meg a döntéshozók is úgy érzik, hogy megéri a szárnyuk alá tartozni. (van az a pénz). Az EU-s támogatások is erről szólnak, nagyon jól tudják, hogy egy része sikerdíjként a vezetők zsebét tömi. Most néztem, hogy a gazdáknál is ezt arra használják, tudják őket irányítani. Csak egyetlen bosszújuk van, nem kapsz támogatást. Az EU már most is csökkentette a területalapú ajándékot, mivel az egyik felét már csak akkor kapják meg, ha "bezöldülnek". Fasorokkal kellene felszabdalni a parcelláikat, meg ugaroltatni, meg egész évben zölden tartani. Nevetséges, hogy félünk az éhezéstől, aztán olyan dolgokat erőltetnek ránk, ami csökkenti a hozamokat. Ha a gabona árak így maradnának , sokan szarnának rá a támogatásra, akkor viszont nem tudnák őket szankcionálni.
1, Értelek. Tegyük fel, hogy van egy céged, aminek a működéséhez több országból, több devizában szerzel be nyersanyagokat, gépeket, stb. Hogyan fogod tudni hedgelni a sok devizapár mozgását? Rá tudod tolni a kockázatot az ügyfeleidre azzal, hogy beleárazod? Versenyképes is maradsz így? Szerintem ilyen, és ezekhez hasonló kérdések baromi gyorsan felmerülnének, ha hirtelen mindenki leválna a dollár rendszerről és a saját devizáját erőltetné. Én csak káoszt látok emögött. Sőt szerintem a jelenlegi dollár rendszer egyfajta stabilitást, tervezhetőséget is ad a cégeknek ebben a globalizált világban az egyszerűsége miatt. Értem mit mondasz, de szerintem az elméletből gyakorlatilag eljutni az nem triviális. 2, Pár mondatot erről írj majd (ráér holnap, én is megyek mára)
Hat nem erunk egyet. 1. Ha en nevelek faradsagos munkaval( disznot, vagy termelek olajat, etc) arucikket es en azert brazil, pesot ezustot, vagy lanyokat kérek 🤣. Nehogy mar kotelezoen te kajli dolcsidat kelljen elfogadni,amit otthanon printelsz ejjel nappal a kis nyomtatodon!🤣. Es te jossz, es ram fogod a puskat es megmondod, hogy kajlidodot kapsz es kuss.🤣 . Hat mar nehogy mar! En arucikkem, abban kerem az arat amibe akarom!!!. Egy szabad igazi liberalis vilagban igy mukodik a gazdasagi szabadsag es liberalizmus. Hihetelen tenyleg mennyire mashogy jar az agyam mint mindenki masnak. Lehet en latom rosszul? Logikailag biztos nem. Bocsi az az analogiaert,es hasonlatert, de en szeretem oket. 2. Chf et speciel nem a hit alapjan vettem. Kokemeny matek alapjan.
Ugye köztudott, hogy jó ideje kevés minőségi film készül, annál több sorozat. De most láttam egy előzetest, egynek jónak tűnik, azt hiszem Arany Pálma díjas európai film. Egy ex-tanár életén keresztül mutatja be a film az európai élet szépségeit, nehézségeit. Van benne egy emlékezetes jelenet, télen (bár süt a nap) pólóban mászkál egy forgalmas helyen valami felirattal, senki nem érti, de jól mutatja a tömeg reakcióit.
Revenue was $52.7 billion and increased 2% Operating income was $20.4 billion GAAP and $21.6 billion non-GAAP, and decreased 8% and 3%, respectively Net income was $16.4 billion GAAP and $17.4 billion non-GAAP, and decreased 12% and 7%, respectively Diluted earnings per share was $2.20 GAAP and $2.32 non-GAAP, and decreased 11% and 6%, respectively
Szerintem ez nem valami fényes, majd a piac ítéletet mond.
A mai FIAT devizák mögött egy dolog van: hit. Így vagy úgy, de ez kialakul, amihez idő kell. Ha az lesz, amit te mondasz, hogy majd zsarolják/rákényszerítik ezek az országok a többieket, hogy olajat csak mondjuk pesoban lehet venni, az előbb-utóbb feszültséget fog szülni szerintem. Ott a svájci frank, se téged, se engem az ég világon senki nem kényszerít, hogy abba tegyük a pénzünket, de mégis a hitünk miatt dalolva váltjuk át a forintot. Arra akarok kilyukadni, hogy ha ez a hit nem organikusan alakul ki, hanem meg van erőszakolva a másik fél az nem biztos, hogy jobb lesz, mint a dollár hegemónia. Óvatosan kell ezzel játszani.
Nem biztos:). Gondolkodjunk mas síkon, mas rugora egy kicsit.Arrol a lenezett pezonak, feltetelesen es hipotetikusan gondolkodva. Ha van aki a brazil, argentin olajat, es aranyat, femeket, fat, etc.. pesoban veszik, es kelk venni, es pesot kell valtani mondjuk az eurorol, vagy juanrol, vagy rialrol, annak szerinted milyen hatasa lenne annak a lenezett peso arfolyamara?? Ha a dolcsit kiiktatjak a sorbol, es nem abban kell kereskedni.?? Na?:) Hosszutavra en így neznem peldaul :))
Erre én is kíváncsi vagyok, bár a mai filmek mind egyformák, sötétek, komorak. A minap a The Crown-ba néztem bele, de idővel nem tudtam folytatni, elég volt belőle. Visszatérek a könyvolvasáshoz, lakberendezés, kutyák, ilyesmi. :-)
Kína az összes emerging market-ben infrastruktúrát vásárol fel, saját érdekszférát építget, olyat, mint az USA, csak a világ másik felén, nem látom, hogy miért keverné bele Oroszot, nekik csak annyi a feladatuk, hogy küldjék az olajat és a többi nyersanyagot.
Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen