Topiknyitó: Portfolio 2017. 11. 29. 09:25

: fagyasszák be a Magyarországnak járó uniós pénzeket!  

Ugrás a cikkhez
Nyílt levélben szólította fel az Európai Bizottság elnökét, Jean-Claude Junckert Hans Eichel, volt német pénzügyminiszter, egyben a G20-ak egykori elnöke, hogy ne folyósítson több uniós pénzt Magyarországnak - számolt be exkluzív
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Czvetkovics 2017. 12. 01. 13:07
Törölt hozzászólás
#420
settevoltesette 2017. 12. 01. 13:03
Törölt hozzászólás
#419
signal2
signal2 2017. 12. 01. 13:01
Előzmény: #413  giganti
#418
Jogszabályok kijavítása - rengeteg a többértelmű, rosszul szövegezett jogszabály, ami rengeteg jogi költséget és bizonytalanságot okoz;
Digitalizáció, állami adatbázisok összekapcsolása, papírmentesítés - példa: Lettország
Adórendszerben durva egyszerűsítés, sok adóalap-módosító tétel, és kedvezmény sztornó. A bevallást bizonyos méretig a NAV maga csinálja (ez már folyamatban)
Egyéb területeken is kedvezmények megszüntetése - piactorzító
Bizonyos szerződéseknél teljesen felesleges a közjegyző kötelező igénybe vétel
Gondolkodom még.
giganti 2017. 12. 01. 13:00
Előzmény: #416  Peterbond
#417
+
Peterbond 2017. 12. 01. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#416
Nekem nem "jar" a magas jovedelem. Ahogy masnak se "jar" mas jovedelem. En az enyemert megdolgozok. Annyit kapok amennyit er a munkam. Ez a resz reszemrol ennyi.
En szolidaris vagyok masokkal. Egy esetben szoktam csak felszolalni es az pont ez amit te csinalsz. TE mondod meg mikent legyek en szolodaris. Koszonom szepen eleg felnott vagyok hogy eldontsem. Adozok ahogy kell es ellentetben a legtobb szolidaritasra.hivatkozoval en onkent adakozok azokra a dolgokra amikre en gondolom hogy fontos. Mindig is elore helyezem a Magyar szervezeteket es azokat akik emberekkel foglalkoznak. Nalam egy kutya vagy macska menhely nagy hatrannyal indul mert alapelvem hogy elobb segitsunk az embereken es minden mas utana jon.
DE en nem vagyok olyan bekepzelt hogy ezt eloirjam masoknak. EN nem mondom meg TE mire es mennyit kolts igy elvarom viszont cserebe hogy mas ne mondja meg nekem hogyan kell szolidarisnak lennem es mikortol vagyok ember.
Koszonom szepen.
giganti 2017. 12. 01. 12:55
Előzmény: #414  Phylaxa
#415
A min. bérhez kellene % szorzóval kötni az állami fizetéseket. Ahogyan minden egyéb más címen kifizetett pénzt.
Phylaxa 2017. 12. 01. 12:50
Előzmény: #411  giganti
#414
Szerintem pedig oda kellene figyelni, mert ha túl sokáig egyre több jövedelem megy egyre kevesebb kezekbe, akkor kitör az "izmus" és megint tömegek vesznek oda. "Ki hitte volna". Ja ja. Jópárszor megtörtént és nem véletlenül. A természet nagy  úr. :)
giganti 2017. 12. 01. 12:49
Előzmény: #412  signal2
#413
Te hol kezdenéd?
signal2
signal2 2017. 12. 01. 12:48
Előzmény: #411  giganti
#412
"Menjünk már át a kiadás csökkentéshez!"
Maximálisan egyetértek! A kétharmaddal pl. elég sok mindent lehetett volna elérni ezen a téren.
giganti 2017. 12. 01. 12:46
Előzmény: #410  signal2
#411
Nem ezért fizetjük az szja-t?
Folyamatosan a bevételi oldalt akarják egyesek bővíteni!
Menjünk már át a kiadás csökkentéshez!
Kezdjünk ott ötletelni,nem kéne  mások zsebében turkálni!
signal2
signal2 2017. 12. 01. 12:41
Előzmény: #409  giganti
#410
Nem a szegényeket, hanem a saját hibáján kívül dolgozni nem tudókat, a betegeket, a nyugdíjasokat. A nyugdíj, különböző járadékok, táppénz mind a szolidaritás állami megszervezése.
giganti 2017. 12. 01. 12:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#409
Ezt nem értem, kötelező segítenem a szegényeket?
Én tanultam,jó állásom van, sokat keresek és adjam oda a jövedelmen egy részét annak aki nem tanult és most keveset keres?
Így gondolod?
settevoltesette 2017. 12. 01. 12:33
Törölt hozzászólás
#408
giganti 2017. 12. 01. 12:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#407
A szolidaritás nem önkéntes tevékenység?
settevoltesette 2017. 12. 01. 12:17
Törölt hozzászólás
#406
Törölt felhasználó 2017. 12. 01. 12:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#405
Erre gondoltál?:
"
Jeremy Corbyn, a legnagyobb brit baloldali ellenzéki erő vezetője a Morgan Stanley megállapításaira reagálva a Twitter üzenőportálon csütörtök este videón megjelent nyilatkozatában kijelentette: 
A Munkáspárt vezetője szerint „ezek ugyanazok a spekulánsok és hazárdjátékosok”, akik 2008-ban „összedöntötték” a gazdaságot, és utána „még nekünk kellett kihúznunk őket a bajból”. A bankok kapzsisága taszította válságba a világot, „és még mindig fizetjük ennek az árát”, mivel a konzervatívok a pénzügyi válság következményeit „felesleges és mélységesen káros megszorítások áterőltetésére” használták fel – tette hozzá. Jeremy Corbyn szerint a Morgan Stanley vezérigazgatója tavaly 21,5 millió fontnak megfelelő (7,6 milliárd forint) fizetést vett fel, a londoni City pénzügyi központjának bankjai pedig 15 milliárd font prémiumot fizettek ki alkalmazottaiknak, miközben a tanárok, a kórházi ápolók, a bolti és az építőipari dolgozók számára egyre nehezebb a megélhetés. Corbyn kijelentette: a Munkáspárt kormányra készül, és „amikor a bankárok azt mondják, hogy fenyegetést jelentünk, akkor igazuk van: fenyegetést jelentünk arra a káros, bukott rendszerre, amelynek részrehajlása a keveseknek kedvez”.
Meg egy Patyomkin páncélosra a Temzén?
settevoltesette 2017. 12. 01. 11:53
Törölt hozzászólás
#404
Phylaxa 2017. 12. 01. 11:51
Előzmény: #399  Peterbond
#403
1. Ha nem adsz semmi fizetést 600K felett, akkor is megkapják, ebben igazad van, csakhogy az már más területet érint. 
2. A vesszőparipám az, hogy ismerve a történelmet azonnal a mediánnál húznák meg a határt és agyonvágnák a középréteget. Ha pedig mégsem, akkor kihirdetnék és utána nem csinálnának semmit, csak várnák hogy szépen mindenki beleérjen idővel. 
Peterbond 2017. 12. 01. 11:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#402
Azert imadom amikor szolidaritas hianyarol beszelnrk es erre hivatkozva osztanak be masok jovedelmet. Oszt ugyan miert VELED legyen szolidaris? Miert neked jarjon az o penze? A vilag szerencsesebb 20% aba tartozol csak azon belul vagy hatrebb. A vilag 80% a szarabbul el mint nalunk a minimalberes. Nem is muszaly afrikaba menni erte vagy indiaba. Karpataljan magyarok sokkal rosszabbul elnek. TE miert nem utalod a minimalbered 20%at nekik? Hisz vagy 3-4szer jobban keresel. TE miert nem vagy szolidaris. Miert nem vagy embor?.
Vazsmegyei 2017. 12. 01. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#401
Erre gondoltam én is! De ha a jelenlegi ellenzéket támogató hatalmasok kerülnek a kormánykerékhez, nagy a sejtésem, hogy megkezdődik az UNIOs szintű agymosás az oktatásban is! Jelenleg olyan rendszerekkel tesztelik a tanulókat, amelyekkel azt a látszatot keltik, hogy "szar" az oktatási rendszer! 
-
A költségvetést meg már most is befolyásolni szeretné az a néhány UNIOs "vezető", akik büntetnék azokat az országokat, amelyek nem a felülről erőltetett rendszereket vennék át! Az önállóságunkat, az országok önállóságát már ma is kétségbe vonják a brüsszeli média cézárok!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek