Topiknyitó: Portfolio 2013. 02. 18. 14:25

Ezt ígéri Bajnai Gordon  

Ugrás a cikkhez
Négy alapvető kérdést járt körbe Bajnai Gordon volt kormányfő a Haza és Haladás gazdaságpolitikai programjának bemutatóján. Előadásában ígéreteket is tett. Bajnai Gordon előadása után részletes intézkedéseket árult el a gazdaságpolitikai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=179909
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2013. 02. 20. 11:33
Előzmény: #60  szivacs
#61
Szerintem ilyenek alapján válogatnak, illetve bejelentésre.
marcus 2013. 02. 20. 12:05
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#62
"Az Audis meg az 1000k-ból befizet 270k-t (ÁFA)és a fogyaszthatott 730k-t. Ennyi."
azért nem teljesen ennyi,el van ez picit ferdítve, eszem ágában nincs védeni a vállalkozókat, de ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy vállalkozás úgy működik, hogy csak kivesszük a zsét aztán megyünk a szalonba az Audiért...itt azért sok fórumozónak tudnám javasolni, hogy életében legalább 1* váltson ki egy vállalkozói igazolványt, vagy jegyeztessen be a cégbíróságon egy Bt.-t esetleg Kft-t, aztán majd egy fél év egy év elteltével rögtön átértékeli a mondandóját...rögtön rájön a delikvens, hogy basszus inkább vinnék alkalmazottként haza a " 800k "bruttóból 400kt-t mintsem itt szopatom magam ...
...azért a magyar vállalkozók, vállalkozások nagy részének nem az Audi a legfőbb gondja sajnos, itt nem a pályázatnyerőkről szóltam, mert az keveseknek adatik meg,a legtöbben éppen tengődnek a lenni vagy nem lenni határán...
signal2
signal2 2013. 02. 20. 12:23
Előzmény: #62  marcus
#63
Itt más is kizárólag az Q7-es, minimálbéresekről beszélt, és nem a tisztességesen próbálkozó vállalkozókról.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 12:32
Előzmény: #62  marcus
#64
Attól, hogy valaki vállalkozik, az nem jogosítja fel arra, hogy adót csaljon. Márpedig ha vki minimálbérre van bejelentve, veszteséges céget vezet, mégis 10x-olyan jól él, mint egy átlagember, ott bizony nagy a valószínűsége az adócsalásnak.
A vállalkozókra is vonatkoznak a törvények. Ha az így be nem fizetett kb évi 2000 milliárd nem hiányozna a budgetből, akkor jóval előbbre tartanánk. Ehelyett viszont megy azoknak a szopatása, akiknek nincs lehetőségük elkerülni az adófizetést. A Q7-ből meg röhögnek a pofádba (miután index nélkül bevágott eléd).
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 12:36
Előzmény: #63  signal2
#65
Szóval 300ezer embernek újra emeljük meg az adóját, hogy a minimálbéreseknek havi 8-10ezer ft-al több jusson.Az a probléma az ismerettségi körömben nincsenek minimálbéresek csak minimálbérre bejelentettek.Némelyik ugyanannyit vagy még többet kap kézbe mint aki bruttó 400-at keres hivatalosan leadózva.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 12:59
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Szerintem nem erre gondol.
Amúgy érdekes, de ilyet én sem nagyon ismerek, annak ellenére, h a rokonság fele BAZ megyei. Ez amúgy a segédmunkás/mosogató/kórházi mosodában dolgozó réteg lehet, a szakmunkás tuti nem.
Tegnap volt nálunk a duguláselhárító, 10 perc csőgörényezés 17k... szla nélkül.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 13:20
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Így van, nagy aljasság ám az, hogy úgy kampányolnak, hogy 300ezer "gazdagnak" lesz rosszabb, a többieknek meg jobb.
Csakhogy a többiek közé tartozik a rengeteg Q7-es és X5-ös vállalkozó, aki azt mondja, hogy keres havi mondjuk 1 millát (keveset mondtam), ami kell a megélhetésére, de nincs még 1 millája, hogy befizesse adóba, így hát nem fizet. De ha 2 millátt keresne, akkor is ezt mondaná.

Azt is írják, hogy "az szja-átalakítás pozitív szaldójú kell legyen a költségvetés szempontjából, kell ugyanis az egyensúly eléréséhez" - tehát összességében még több adót kellene fizetnünk szerintük, ahelyett, hogy a kiadásokat akarnák csökkenteni.

De ha már a gazdagok adóztatásáról van szó, akkor bajnaiék inkább kezdhetnék magukon, és növelhetnék az osztalékadót, mert az most is a töredéke egy munkavállaló adóékének.

Mondjuk van egy még jobb ötletem: mivel az adócsalást úgysem tudják megszüntetni, ezért legyen az adóék mindenkinél 30%, hogy akik fizetnek, azok se járjanak sokkal rosszabbul. Ebból tartsa el magát és a nyugdíjasokat az állam, és ha kell, a több nettóból fizessünk többet az állami szolgáltatásokért - mindenki azért, amit igénybe vesz.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 13:20
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Amennyiben a minimálbérek nagy része nyilvánvaló csalás, miért kellene azt fenntartani és tovább támogatni az adórendszer segítségével a jobban keresők kárára?
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 13:34
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Mert ott van 1,5 millió szavazat.
Az persze senkinek nem jut az eszébe, h azért aki bejelentetten jobban keres az átlagnál, az mögött azért teljesítmény is lehet. Pl egyetemre járt, munka után nyelvet tanult, amiért ugye kifizethetett több 100k-t. Ennek aztán volt a jutalma a fasza 3 kulcsos rendszerben, h hiába keresett papíron 3x annyit, mint egy kőműves, végül ugyanannyit vittek haza mind a ketten.
Mindennek ellenére nem lenne ellenemre a többkulcsos rendszer, amennyiben ezzel valóban a rászorulókról veszem le a terhet. Mert ez így eléggé visszás, h ugyanolyan életszínvonalon élők közül annak csökken majd az elkölthető jövedelme, aki tisztességesen fizeti az adót.
signal2
signal2 2013. 02. 20. 14:00
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#70
Az adócsalást börtönnel és szolgálati idő megvonással kell büntetni.
Te miért nem jelented fel ezen ismerőseidet?
signal2
signal2 2013. 02. 20. 14:00
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
"hiába keresett papíron 3x annyit, mint egy kőműves, végül ugyanannyit vittek haza mind a ketten."
Na, sávos adórendszerben ez egészen biztosan nem fordulhat elő.
signal2
signal2 2013. 02. 20. 14:02
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#72
Az adójóváírás nemcsak a minimálbért érinti, hanem a jövedelmek jelentős részét!
A csalókat ki kell szűrni és keményen büntetni.
Az is röhej, hogy ténylegesen vannak olyanok, akik a létminimum alatt keresnek, és ennyiért lehet foglalkoztatni embereket.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 14:10
Előzmény: #71  signal2
#73
Dehogynem, emberünk befizet kb 200k adót a 20, 30, 40 vagy mittudoménmilyen kulcsok alapján és emellett hazavisz 200k-t. A kőműves pedig befizet a minimálbér után kb 20k-t, mivel ennyire jelenti be magát a papíron veszteséges, számlát minden szökőévben adó vállalkozásánál, a fennmaradó mondjuk 150k pedig megvan a zsebbe fizetések után.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 14:11
Előzmény: #72  signal2
#74
"A csalókat ki kell szűrni és keményen büntetni. "

MIUTÁN ez megtörtént, szerintem senkinek nem lenne ellenére a több kulcs.
marcus 2013. 02. 20. 14:12
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#75
"10 perc csőgörényezés 17k... szla nélkül"
na ugye, ha számlát kérsz, 25K lett volna... Tegnap te már rátérhettél volna a törvényes útra, de nem tetted-látod, így van ezzel más is...erről beszéltem,nem egyszerű ezt megadóztatni...
Legközelebb vedd + az OBI- ban a legerősebb és leghosszabb csőgörényt, max 7k számlával, így 1890 Ft-tal még hozzájárultál az AFA bevételekhez is,+ amíg élsz +oldva a dugulás otthon, sőt a szomszédasszony dugulását is elháríthatod némi jutalékért...
signal2
signal2 2013. 02. 20. 14:12
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
Jah, az adócsalónál valóban lehetséges.
Törölt felhasználó 2013. 02. 20. 14:22
Előzmény: #75  marcus
#77
Nem én voltam otthon, de számlával gondolom ugyanennyi, mivel a neten fent volt az ár. Én is láttam 10m-est 3000-ért. Sőt, csőgörény gépet is 100k-ért. Viszont ha bonyolultabb a probléma, akkor állítólag több kárt lehet csinálni mint hasznot.
Nálunk valószínűleg akkor oldódik meg ez a probléma, ha majd kivonják a készpénzt a forgalomból.
marcus 2013. 02. 20. 14:31
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
:-)á, a magyart megtanították az évek, hogy rendkívül találékony és alkalmazkodó legyen,hiába vonnák ki a készpénzt a forgalomból, nem oldódna + semmi,jönnének az új trükkök. p.l. nyomná a duguláselhárító a csőgörényét bartel-ban - meg sem lepődnél, amikor mondaná- Főnök!, itt a kocsikulcsom, tankolja má tele, mire visszaér leengedheti a mosogatóból a vizet...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek