Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 22:06
Előzmény: #7362  TheSnake2020
#7380
Szia, bár Neked nyomtam a választ előzőleg, nem akartalak megbántani, személyeskedni pedig még kevésbé. Ezért is írtam, hogy elismerem a tudást, de én nem tudok azonosulni azzal, hogy egy görbe vagy grafikon mondja meg, hogy merre induljon el egy deviza, egy értékpapír holnap, vagy jövő héten vagy azután.
Bármikor jöhet egy olyan hír vagy esemény, amely pillanatok alatt fenékbe billent bármilyen előrejelzést. Szóval világbéke! :-)
RangerHU 2021. 10. 03. 20:46
Előzmény: #7378  Dt74
#7379
👍
Dt74 2021. 10. 03. 20:30
Előzmény: #7370  RangerHU
#7378
Nem tettem vesszőt :)335 a másik kollégának szólt,te igen reálisan látod a dolgokat,bocs hogy félreérthető voltam.
El_Kebir
El_Kebir 2021. 10. 03. 18:52
Előzmény: #7376  Fsociety
#7377
az első 2/3-ot egyértelműen Gyurcsány és környezete hozta össze a fidesznek, 2006-ban, amikor kiborult a szar a biliből, le kellett volna mondani azonnal és tétovázás nélkül, precedenst teremtve és nem arra kellett volna precedenst teremtenie, hogy bármit bármikor meg lehet csinálni. (a fidesz is csak ezt feszegeti, és tényleg bármit megtehet)  Ha ott és akkor előrehozott választásokat tartottak volna, lehet még az egyszerű többséget se kapja meg a fidesz, erkölcsileg visszahozta volna a MSZP a helyzetet az új választással. (nem véletlenül nem akarta ezt olyan nagyon a fidesz, akkor morogtam is rájuk magamban, viszont 3,5 év múlva én is elfelejtettem ezt)
A DK-val és Dobrevvel nem lesz itt semmilyen kormányváltás őket SIMÁN lenyomja a fidesz... politikai múmiákkal nem fog győzni az ellenzéki összefogás. Márki-Zay, Hadházy, Fekete-Győr, momunetumos, párbeszédes, lmp, vagy akár kutyapárti politikusokkal lehetne nyerni estleg Karácsonnyal, nem múmiákkal.... (Dobreb és Gyurcsány)   Kár hogy a DK olyan mint akkor... a hatalomért mindent és pont ezért bukják el. SZVSZ.
Fsociety
Fsociety 2021. 10. 03. 16:58
Előzmény: #7375  Törölt felhasználó
#7376
Pontosan. Magyarországon az egyszeri ember fel sem fogja,hogy gyakorlatilag kiépült egy "deep state", egy mély állam. Az első 2/3 volt a hiba,onnantól már tökmindegy volt. Én nem zárom ki, hogy egy ellenzéki győzelem esetén max 1 évet fognak kormányozni,aztán tlrdre kéynszerülnek. Gáz,infrastruktúra,MNB,bíróság,egyetemi alapítványok, és a komplett média.Ezekhez már közük nem lesz,ezt már szépen kiszervezték. Gondolom lesz egy kis cirkusz majd a szlsőjobboksok által az utcán, és a gyenge, eszköz nélküli baloldal szerintem szépen megdől,amit Viktor pálinkát kortyolgatva,mosolyogva végignéz. Szerintem elkéstünk. Utána már csak a kérdés a HUXIT időpontja lesz. Az EU tagságunk szerintem az egyetlen,ami a totális diktatúrát egyelőre visszatartja.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 10:48
Előzmény: #7373  unidentified user
#7375

Amúgy szépen leírtad, pontosan ez történt Járai elnöksége alatt is, aki 2007-tavaszáig volt az MNB. elnöke.
Járai emelte az egekbe a kamatokat és gyakorlatilag az történt akkor is amit most leírtál a jövőre nézve is.
Kiépült már az illiberális rendszer ami valójában fél-diktatúrát jelent. A NER. mára teljesen maga alá gyűrte az irányítást az intézményeknél és a gazdaságban is, gyakorlatilag egy ilyen rendszert már nem lehet demokratikus úton leváltani. Bármilyen kormány jön az már képtelen lesz önállóan kormányozni a jól kiépített NER. rendszer miatt, ez már nem fog menni.
A valódi piaci verseny ezzel itt véget is ért, Magyarországon csak az juthat a csúcsra teljesítmény alapon, akit az Orbáni rendszer kijelöl és szabad utat enged neki.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 10:32
Előzmény: #7373  unidentified user
#7374
"Talpra magyar, hív az urna! Meg ne válaszd Viktort újra! Kibírsz vele még négy évet…? Ez a kérdés…! Válassz, kérlek! Mi magyarok…, annyi mindent elcseszünk! Elveszünk, ha nem maradt egy csepp eszünk! Alkotmányunk véres kardja, Hajszálon függ, rozsda marja. Nevet rajtunk Európa: "Lázadj már, te idióta!" A magyarok szégyene, hogy kertelünk, Felkelünk, de odacsapni nem merünk! Nincsen jövőnk, csúf a múltunk, Jelenünkből nem tanultunk! Sírunk, hogy a sors lecsap ránk, Nem hogy inkább, észbe kapnánk! A magyarok kedvelik a bánatot, Állnak, mint a vágóhídi állatok! Fényesebb a lánc a kardnál…, Fegyvert fogni mér' akarnál…? Fogjál inkább papírt-tollat! Valljad be az adót holnap…! A magyarok jámborsága végtelen, Képtelen ezt felfogni, az értelem! Gazdaságunk, büszke gálya, Nyugdíjpénzünk elment rája! Lyukas csónak, nem gyorsnaszád, Lapát helyett…, fogjunk kaszát! A magyarok istenére, mit teszünk…? Kik leszünk, ha hullámsírban itt veszünk? A magyar név megint szégyen! Nem mutat jól nagy mellényen! Még hogy e nép vitéz, bátor…? Mit keres itt a diktátor…!? A magyarok istenére, mit várunk…? Kit ámítunk azzal, hogy MI diktálunk? Száz trafiknak egy a vége…, Megy a Lázár bal zsebébe! Jobb felől…, a Közgép tömi: Ettől szép, a rabló-römi…! A magyar nép önérzete szép dolog, CBA-val jobban megy, a mélytorok! Orosz testvér…, orosz atom…, Levizsgáztunk! Pribék-szakon! Büszke ránk az elvtárs, Putyin: Soha nem nyert ennyit, mutyin! Jövőnk múltján ötágú a szégyenfolt, Vörösebb, a vérnarancs, már régen volt! Hol sírjaink egykor állnak, Nyugodt földet nem találnak. Verejték lesz ott a harmat, Ez a sorsa a magyarnak?"
unidentified user 2021. 10. 03. 09:41
Előzmény: #7358  Törölt felhasználó
#7373
Például: tavasszal nyer az ellenzék, ám Matolcsy és a monetáris tanács sok tagjának 2026-ig tart a mandátuma, amiből gyakorlatialag elmozdíthatatlanok. Nekik pedig az lesz a céljuk, hogy a kormánynak minél rosszobb legyen és 2026-ban visszajöhessen  a narancsbrigád.
Mit tudnak tenni ehhez? Inflációra hivatkozva egekbe emelni a kamatot, hogy a dráguló államadósság-finanszírozással adóemelést kényszerítsenek ki + a "melléktermékként" beerősödő forinttal sok alacsony hozzádaott értékű munkahely is megszűnne. És akkor mehetne a mantra, hogy "megmondtuk, a baloldal csak adót emelni és munkahelyet megszüntetni képes".
TheSnake2020 2021. 10. 02. 21:16
Előzmény: #7367  vegyesz
#7372
Hát tudod nyelvtanból sohasem voltam jó beismerem. Volt egy másik tantárgy, ami jobban érdekelt, ott kicsit több sikerélménnyel volt. Most is jó hasznát veszem. De van nyelvész ismerős is a baráti kőrben. Sőt, hogy tovább fokozzam, a családban is. Nálunk nagyon messze esett az a bizonyos alma.
RangerHU 2021. 10. 02. 19:47
Előzmény: #7367  vegyesz
#7371
Fejlődő piaci kereszteken szerintem se szabad túl misztifikalni a technikai kereskedést, mert pl Kósa Lala kiáll is mond valamit s egyből zuhan a HUF(2010 nyara “csődben az ország”).
Ugyanakkor pénteken Virág elvtárs ide vagy oda ott fordult ahol kellett/lehetett, értsd technikai alapon is benne volt a fordulat lehetősége(trendvonal törése Bem volt sikeres)és a háromszögben van, szóval semmi csoda nem történt se így se úgy. Szép szinuszokat csinál naposon.
RangerHU 2021. 10. 02. 19:40
Előzmény: #7369  Dt74
#7370
Nem mondtam olyat, h le megy 335-re. Olvasd el jobban kérlek.
Csak tegnap este ra néztem telefonon, s első blikkre technikai alapon amit mutatott a chart azt írtam körül.
Egyébként ha az EUR megfordul a usd vel szemben s ne adj isten elindulna 1.2 irányába akkor azt a HUF is megfogja érezni.
Dt74 2021. 10. 02. 18:55
Előzmény: #7363  RangerHU
#7369
Nem dobálózól a 335ft az egy vicc.Ha netán lemegy 345 környékére, akkor az lesz az utolsó esély egy nagybevásárlásra annak,aki még nem tette.
new1 2021. 10. 02. 18:27
Előzmény: #7367  vegyesz
#7368
pln is erősödött . érzésem szerint gyors pénzeket betettek ebbe a régióba . nagyon olcsó volt a forint 
több nagy index korrekciózott . bux meg felreppent.mol féléves kínlódás után tudott végre valamit alkotni
vegyesz 2021. 10. 02. 16:04
Előzmény: #7365  TheSnake2020
#7367
A fene egye meg. Bocs, nem tudom megállni. Az elől álló igekötőt egybe írjuk az igével. Az "egyelőre" nem keverendő az "egyenlőre" szóval. Rendszeresen csinálod ezeket a hibákat.
Egyet kell értenem azokkal a véleményekkel, hogy az EUR/HUF kereszt esetében nem szabad a technikai elemzés bűvöletébe szédülni, mert sok pénzbe kerülhet. Tegnap például 360 környékén bóklászott a kereszt, amikor beszólt Virág Barnabás. Egyből zuhant az EUR majdnem egy százalékot. Milyen görbe, egyenes, szint stb. jelezte ezt előre? Semmilyen.
RangerHU 2021. 10. 02. 12:31
Előzmény: #7365  TheSnake2020
#7366
Növekvő volatilitás jellemzi a pénzpiacokat….ez a kereszt sem vonhatja ki magát. Pláne, h van néhány hendikepje is…
TheSnake2020 2021. 10. 02. 11:07
Előzmény: #7363  RangerHU
#7365
Köszi szépen. Nagyon hasznos volt. Valami ilyenre gondolok én is. Annyi a meglátásom, hogy ha most tényleg elindulunk a sáv alsó széle felé, akkor szerintem elsőre egy erőltetett nagyon gyors leszúrás,  esetleg illikvid piacon (év vege) számomra  nem elképzelhetetlen. Persze egyenlőre az is benne van, hogy ez csak egy visszateszt. Nálam egyenlőre a senki földjén vagyunk közép távon. (Hetes) Mind naposon, mind hetesen 354,7 alatti szinteknél kezdenem úgy erezni, hogy elindult. Tévedés joga fentartva.
RangerHU 2021. 10. 01. 23:47
Előzmény: #7363  RangerHU
#7364
+ az éves (2017) emelkedő trendvonal valahol 330-335 között húzódik ahogy időben haladunk előre utóbbi a hangsúlyos. Gondolom ebből jön a 335(?)
Ha odáig lemegy - marmint a trendvonal tesztjére - az onnan már valóban kétesélyes.
RangerHU 2021. 10. 01. 23:24
Előzmény: #7350  TheSnake2020
#7363
Heti záró gyertya egy fordító gyertya lesz.
Viszont a tegnapi havi záró miatt két esélyes.
52 hetes intervallum alsó értéke is 345 körül van.COVID előtt volt ez alatt, akkor is felfelé tartó trendben.
COVID(2020 március) óta egy háromszöget formáz. Úgy velem ebben fog mozogni a következő hónapokban idén nagyon nagy valószínűséggel. Alul 343-348 között van egy szép ellenállási sáv. Azon kellene átjönnie impulzíve a lefelé folytatáshoz. De az trendfordulót is jelezne/jelenhet. Ahhoz azért pedig kellene egy-két dolog (lokálisan, regionálisan es globálisan is). Továbbra sem látszik jelen pillanatban mitől lenne fordulat pláne mikor senkinek nem érdeke az erős forint.
Valószínűbbnek tűnik, h ebben a szűkülő háromszögben előoldalaz jó pár hónapig vagy háromszög alul-felül szélesítésével rangebe kezd (343-362?).Abból lefordulni is könnyebb. 
A háromszög megléte(IV. Hullám ?) a korábbi trend folytatására utal még jelenleg. Ami long.
Ez is csak spekuláció. Gondoltam én is dobálózni egy picit számokkal.
TheSnake2020 2021. 10. 01. 22:03
Előzmény: #7358  Törölt felhasználó
#7362
Elmondtam már sokszor. Nem kereskedem tőkeáttétel. A forint egyensúlyi szintje szerintem lejjebb van. A saját szisztémám szerint egy jelentős ellenálláshoz értünk, kiépült egy negyedéves fej-váll alakzat. Az MNB egyre héjjább. Ez szerintem a további erősödés felé mutat. A piacról minden további nélkül tudtunk forrást bevonni. A Moodys azért csak felminősített. Meg egyezünk vélhetőleg az EUval is. Igen van a mérleg másik serpenyőjében is , vannak kockáztatok, de én akkor is egyenlőre hiszek abban, hogy megyünk 335 felé. Amikor majd ennek a környékét elértük, akkor érdemes figyelni nagyon. Azt is leírtam, hogy van egy stratégia deviza kosaram, és a deviza kosár forint arányában a kosár értéke nem lehet 30% alatt. Van mikor 80% volt. Most közel 40%. Azaz forint erősödésre számítok. Ennek a célára van 335 körül. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek