Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2020. 04. 02. 13:42
Előzmény: #5419  antaltibor2
#5420
korrekt leírás , egy tanulságot látok így hirtelen :
rosszkor voltál rossz helyen ...........
egyébként nyilván 100 oldalt lehetne írni pro és kontra de nem lennél előbbre szerintem de várom mások mit gondolnak 
antaltibor2 2020. 04. 02. 13:24
#5419

Felvetnék valamit és nem kapcsolódik szorosan a forint árfolyamához és sok benne a filózgatás, de kiváncsi vagyok a véleményetekre az eszmefuttatásom kapcsán.
42 éves vagyok, dolgozom mint a güzü, spórolok, havonta a fizetésem 30 százalékát minimum félreteszem, nem élek nagylábon , nem vettem új autót, most szerettem volna nyáron elmenni nyaralni illetve télen gondolkodtam EGYETLEN SZERENCSÉTLEN egzotikus úton, mert vágytam rá és úgy éreztem, megérdemlem én is és a család is.
Nos, az a kérdésem, hogy felnőtt egy generáció, (nyugat európaiak, észak amerikaiak), akik a II. világháborútól gyakorlatilag 60-70 éven keresztül tudtak gyarapodni, utazni, hajózni, bejárni a világot. Nem egy olyan ember útibeszámolóját láttam, aki USÁBÓl 5-6 karibi úticélt is bejárt.
Erre itt vagyok  én, mi, akik most fiatalabbak, és nem lehet :
- utazni egy jót, mert mindenhol jön, hogy sok kerozin, környezetszennyezés, tönkremegy a bolygónk
- nem lehet jóízűen enni egy steak-et, mert a marhák is szennyezik a bolygók
- sorolhatnám reggelig
- közben a föld lakosságának jelentős része nyomorog és elképesztő  feszítő politikai válság van a gazdagabb országokban is, mert a rendszer nem képes kitermelni azt a szociális rendszert, jólétet.
Tehát ha a föld erőforrásai, a lehetőségek afelé mutatnak, hogy nem igazán szabad jól és bőségben élni, mert az visszaüt az ökoszisztémára, akkor mi a francnak a sok pénz?
Akkkor legyen kimondva, hogy muszáj lassítani, mert különben el fognak söpörni minket a járványok illetve a  felmelegedés
Akkor legyen kimondva, hogy minndenki nyugodjon le, nincs lehetőség, mindeki aki teheti menjen le egy vidéki kis házba, gazdálkodjon helyben, ne használjon autót, csak olyan haszonállatot tenyésszen, ami nem fingja szét az ózonréteget és akkor éljünk szerényen, csendben és vessünk búcsút a jóléti vívmányoktól.
De ha én is úgy akarok élni, mint a 70 éves békeidőben felnőtt nyugat európaiak? Ha meg nincs lehetőség, mondják meg és akkor lecsukom a laptopot, beköltözöm egy erdő mellé ....
Szóval a hócipőm tele van, mert szeretnék békeidőket, nyugalmat, politikai stabilitást, work/life balance-ot és lehetőséget, hogy azért élvezzem egy kicsit az életet nyugalomban, békében. Vajon ez, a mi generációnknak (nyilván több különböző kórú van a fórumon, de feltételezek fiatal felnőtteket) kijár még, van rá lehetőséünk, vagy felejtsük el ?
valoigaz 2020. 04. 02. 13:08
#5418
Sziasztok, be tudnátok tenni, hogy az admiralfx-nél mennyi a Brent jelenleg, nálam 23,9 más oldalakon meg 27,3?
ChartFlix 2020. 04. 02. 13:01
Törölt hozzászólás
#5417
MosóMása 2020. 04. 02. 12:31
#5416
..aha persze..majd csak figyelj..itt nem a rovidtavu longosokrol van szo akik 2% fedezet mellett bohockodnak..
wawa1 2020. 04. 02. 11:56
Törölt hozzászólás
#5415
Drian875
Drian875 2020. 04. 02. 11:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#5414

Teljesen igazad van!
Vége a nemzetközi pozitív hangulatnak, a leggyengébbek megszívják. Ki lehetett volna használni a szinte korlátlan EU forrást és a jó hangulatot, de nem tették, most ég a ház és a poroltókat is ellopták.
Nálam van 400; 450, szörnyű leírni, mert ez már 30-40%-os inflációt jelent az egy évvel ezelőtti szinthez.
Az "erős" magyar gazdaság megrogyott, "nem kicsit, nagyon"!
goldi 2020. 04. 02. 10:59
Törölt hozzászólás
#5413
goldi 2020. 04. 02. 10:42
Törölt hozzászólás
#5412
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#5411
Merőben másképp magyarázza, mint amit a grafikonon én láttam.
A forint az iskolabezárás kezdetén kezdett el igazán gyengülni, amikor még a befektetőknek is honorálni kellett volna az intézkedéseket. 
Az elmúlt egy hét eseménye már csak az utolsó 5-10 Ft-os gyengülésre ad magyarázatot, az viszont biztos, hogy innentől kezdve nem fognak minket preferálni a befektetők.
Majd jönnek gondolom megint a ráncolthomlokú nyilatkozatok, hogy minket mindenki bánt.
Szerintem még nincs szó arról, hogy minket utálnának, egyelőre csak nem szeretnek minket, de jelen pillanatban ez is végzetes lehet.
Bajban nagy szükség lenne barátokra.
Kolyok
Kolyok 2020. 04. 01. 23:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#5410
Ez azt jelenti, hogy a mostani 364 mèg kismiska, gyorsan venni kell mert jövő hèten átugorjuk a 380-at... 
Drian875
Drian875 2020. 04. 01. 23:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#5409

Ugyanerre a következtetésre jutottam két napja.
A kockázatok elemzésénél létezik egy ország/politikai kockázat, ami a legtöbb esetben nem látszik. A piacok nem szeretik a diktatúrákat, sem az annak látszó dolgokat, menekülnek onnan, ez egy természetes folyamat.
Nem tudni mit hoz a törvény, vagyis a jövőt, de egyenes út is lehet a diktatúra kialakításába, ez pedig kockázat, amit kezelni kell, ezt nem szeretik a piacok, ki akar egy diktatúrába befektetni, ahol a jogi kockázat magas, erre pedig van már precedens a különböző szektoradók kapcsán, stb. A legegyszerűbb el kell kezdeni csökkenteni a kockázatot, azaz ki kell vonni a pénzt. Forintot eladni, ez pedig azt jelenti, hogy a forint gyengülni fog. A gyorsak tegnap délelőtt lefordították, elemezték, döntést hoztak, a lassúak ma, a többiek még hátra vannak.
A másik oldal pedig aki ezt érti és tudja, az belföldön is elkezdett menekülni.
Janku 2020. 04. 01. 23:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#5408
Politikai helyzetre fogja , a korlátlan felhatalmazás miatt ha jól értelmezem.
Nagyobb baj itt az autógyárak leállása , ez volt a kormány rémálma , lattam egy beszélgetést pár hete Csaba Lászlóval , olyasmit mondott , hogy egy esetleges autó ipari recesszió az nagyon fájna az országnak es a kormánynak .
Ez mar annál rosszabb.
wawa1 2020. 04. 01. 23:07
Törölt hozzászólás
#5407
dt7
dt7 2020. 04. 01. 22:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#5406
Hallottam már ezt 340 nél:))
bimborablo
bimborablo 2020. 04. 01. 21:27
Előzmény: #5398  antaltibor2
#5405
Abból a tyúkszaros pénzből veszem meg a krumplit és a húst, ez meg az eur/huf topic ->naná, hogy ez izgat itt és most a legjobban. Gondolom te sem puszira vetted a lakásod, vagy keziccsokolomért kapod az ételt a vendéglőben. :)
wawa1 2020. 04. 01. 20:50
Törölt hozzászólás
#5404
Janku 2020. 04. 01. 20:44
Előzmény: #5402  dt7
#5403
Lassan azt erzem en is mindegy mi csak ne forint , WC papir mar van itthon bőven 😀
dt7
dt7 2020. 04. 01. 20:29
Előzmény: #5393  Janku
#5402
Nézd ha válság komolyabb része csak ezután jön,ami ránk a jelek szerint hatványozottabban fog hatni,szerintrm a 2 nagy közül bármelyiket,én ennèl az árfolyamnál inkább a dodót mondanám.Én pl nemrég norvég koronát vettem 28ft ért:)
antaltibor2 2020. 04. 01. 20:02
#5401
Aztán ha túlleszel rajta (remélhetőleg egészségben, hisz ezt kívánom mindenkinek), akkor majd elgondolkozol rajta, hogy mi legyen a pénzzel.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek