A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Kinosan figyelnek,nehogy egy Lower Low legyen. De tartok tile,hogy nem akarjak,h nagyon beerosodjon,nehogy a PMAPbol hirtelen kiszaladjon a zseton. Szert 400-405nel meg a falusiak is tudnak,h valtani kell.
Ha nem lenne a Trumpermann én is azt bökném ki rizikós kedvemben. Hozzátéve, ahogy Zsiday is szokta mondani: a japán jennel mindenki azt hiszi nyerni fog, aztán valahogy mégis csak szopunk vele 10 éve :)
Az a bajom az EurJpy-vel, hogy Eur-t is alulértékeltnek gondolom, Jpy meg nagyon az. Euro viszont ugye szokott is néha erősödni, yen már kevésbé.... Változatlanul CHF-ből nézem ki leginkább a gyengülést, úgyhogy én EurChf long vagy ChfJpy short irányban gondolkodnék - persze feltételezve, hogy nem lesz nagy vámháború (valszeg valamekkora lesz).
Most tudtam chartra nézni. 50 naposig szúrt fel EURUSD. Még jó ideig itt fog körbe járni. Nem várok további látvanyos dollár gyengulest. Az, hogy paritas e a hónapos gyertya segít eldonteni. Jelenleg inkább igen, mint nem. Ha ez a hónap marad fehér, és 1,063 fölé zár február, akkor indul a harc.
Ez nekem keveset mond sajna,de legyen igazad. 1.20ig nem latok,a nagyon max az 1.12. de mostantol sztem a volatilitas hatvanyozott lesz a piacokon,a crypto ma brutalba nyomja,allitolag a Trump coin miatt,de ehhez nem annyira ertek.
Én egy ideje ezeket a trendvonalakat figyelem nagyon, expanding triangle lenne az idei gameplay, 1.20 célárral. Sajna fut még egy nagyobb trade-em úgyhogy nem tudtam all-int nyomni 1.02-őn, de magamban megideológizáltam azzal is, hogy Trump első pár hetében lesz itt nagy rángatás valószínűleg - inkább lépek be 1.05ön ha tiszta a kép, mint 1.02-őn ha sok a kérdőjel. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=697EurUsd_w.png
Hat vagy szuk stop,csak a moka kedveert. De egyelore meg azert nem durrant el. Sztem egy ED futott 5.hullamnak,amit akar vissza is tesztelhet,aztan fel. Fene tudja. A biztos nyero az biztos nyero mar.
https://invst.ly/18if09 Kb így látom, fibó szintek az érdekesek,illetve először törjön a trendvonal. Egy bullish divergenciát nagyon komoly pénzzel lőnék meg,de a szerkezet késznek tűnik nekem jelenleg, nem hiszem, hogy jönni fog.
1.0440 trigger,aztan 1.06,es nalam ezen a kornyeken dol.el. de mint mondtam,ket elemzohazat kovetek,es mindketto szerint nem all meg 1.06nal. illetve jpy ero hamarosan..izgalmas. forintra rafer a korrekcio,plusz valtok,amit lehet.
Eső trendvonal felett csinálta meg a bázist...érdekes nap lesz a mai. - Hét második fele tele lesz fontos makroadattal, ráadásul péntek hajnalban BoJ is lesz. Volás hét lesz ez is sok eszközben.
Ahhoz komoly deflacio kell. 370es euróval egy fillért sem koltok otthon. Minden olcsóbb a környező országokban. A deflacio pedig meg az inflacional is pusztitobb.
Ezt én értem, ezért írtam hogy akkor maradhat euroban, ha bejön a srabitás akkor mindegy. Ha nem jön be és mégis gyengül akkor pláne. Azzal nem kalkulálnék hogy stabilitást akarnak mégis kényszeresen erősödik a forint és tehetetlenül nézik.
Nem az erősödés lenne a lényeg, hanem a stabilitás. Amúgy jelenleg 411 Ft a forint árfolyamparitás szerinti egyensúlyi értéke jelenleg. Vagyis nagyjából ott van, ahol lennie kell. Állítólag valahol itt szeretnék tartani a forintot hosszabb távon is.
Illetve ennek még egy érdekes olvasata hogy jó helyen van a pénzem devizaban ha erm, ugyanaz az árfolyam. Tehát forint erosödés tervben sincs. Ellenben ha a terv nem jön be….
Ez a lényeg, a lakosság pénze is nagyon kellene. Akár fogyasztásra, akár állampapírba. Valahol az is a pénzügyi tudatosság próbája lesz, hogy mi fog történni.
Hát, államadosság (és annak devizaaránya) a plafonon, bevételek beesőben, adósságelinflálás kilőve és választás jön? Maradjunk annyiban higy a bejelentést még elképzelhetőnek tartom.
Ha kicsi gondolkozast is feltételezünk akkor a 10% forintromlas fenyeben a 6% nem lesz nagyon vonzó. Ami ingatlanba megy meg buxra az nem gáz a forintnak. Ami mennyiségfüggően befőttesüveg-devizába vagy befalap külföldi reszvény, kinti részvény-ingatlan-bankbetét vagy akár külföldi nyaralas -út, kinti fogyasztás iranyban váltódik le az kirúgja a sámlit a forint és a költségvetés alól. Ipar leállóban, eus penzek khm, fogyasztas összeesik es kintre tolódik, meg ami nem jut eszembe költsegvetésileg.
A bankok adó helyett megveszik alacsonyabb kamatra az állampapírt. A gazdaságpolitika ezt az alacsony kamatot piaci kamatnak próbálja kommunikálni. Most fogjuk/fogják látni, hogy a lakosság mint tényleges piaci szereplő számára mennyire lesz vonzó a 6,5%.
N0MAD, ha megfigyeled, van a magyar gazdaságon belül egy dichotómia, aminek a jelentősége (a dolog természetéből adódóan) mindig válsághelyzetben mutatkozik meg. A politikát az alsó 5 decilisre szabják, a gazdaságról (beleértve ebbe a költségvetés finanszírozását is) pedig a felső jövedelmi decilisek helyzetértékelése dönt. De ott is a legfelső decilis az igazán érdekes, amely a teljes vagyon felét birtokolja (miközben az alsó 5 decilisnek mindössze a tizede jut). Konjunktúrában ez nem jelent problémát, hiszen mindenkinek jól megy és az alsó deciliseknél is érezhető a javulás. 2020 óta viszont ez a helyzet nem áll fenn és még csak nem is látszik, mikor jön el ismét. Osztani alul és befektetést, fogyasztást ösztönözni felül egy megborult költségvetési egyensúly mellett nem tűnik egyszerűnek. Ha olyan állampapír hozamok lennének, amelyet a piac a szokásos kockázati prémiummal elvár, ezer milliárdos nagyságrendű kiadást jelentene a költségvetésnek. Azt viszont be kell szedni valakitől adók formájában. Na most ha a gazdasági magyarázatot ilyen szinten nem is érzékeli a felső két decilis, a lényeg, az életérzés, a gazdasági várakozásokba azért átmennek. Ezt látjuk most az országból távozó milliárdok formájában.
Egyrészt kár kukkantani mert úgyis tudod, másrészt majd az eurhuf éves átlagszámítás módja is lehet kreatív. Talán még emlékszünk a schiling, márka, dollár árfolyamra. Évi 50 dollár erejéig. Az utcán meg nem annyi, de az csúnya dolog. Juteszembe, argentina. Juteszembe kuba, lokál peso meg konvertibilis peso. Juteszembe számtalan szebbnél,szebb gondolat.
Hat azert belekukkantok majd egy ket fideszes sajtoorganumba,amikor a lakossag ertelmesebb resze a lejaro penzuket megsem teszi be a kivalo 6.5 szazalekos hulladekokba 3 evre.amikor a sajat boromon is merheto hazai infla jelenleg is olyan 15-25 szazalek minimum. A vasarlasainkat igyekszem kulfoldon intezni,es a befekteteseket is.
Csatlakozom, ismeretségben külföldi,ngatlanvásárlások, meg devizába, az is kintre, rohamosan. Erre számítok pmap,kapcsán is nem gazdasági fellendülésre.
"Nem tudom, hogy mekkora a személyes fogyasztás, ami külföldre vándorolt az elmúlt 2 évben, szerintem hatalmas." Messze nem csak a fogyasztásról van szó, hanem a külföldi befektetésekről is. Mi vállalkozók vagyunk, a baráti körünk is hasonló, voltak olyan hetek, amikor többen is külföldön vettek ingatlant, vagy nagy értékben részvényt. Csak amire mi rálátunk, elképesztő mértékő kiáramlást jelent.
Persze. Pont koltom az erős Eurót. A durva az, hogy a Billa, ami nem egy olcsó lánc, olcsóbb mint otthon bármelyik. A 370es euróhoz deflaciora van szükség.
EURHUF és minden más
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!