A legfontosabb: moderált topik; a trollkodós, témához nem kötödő hozzászólások törölve lesznek!
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!
Nekem a 416os maradek pakkom is bekotott, ismet manualisan. De nem gondolnam, h itt a vege. A bullish divergencia, amit egy hete mondtam, halad a masodik celar fele, ami 417.50,aztan 425. Gondolom lesz korrekcio, de hogy mikor, az jo kérdés...
Amúgy szigorúan technikai alapon, ez itt még mindig lehet egy sima B hullám. Sőt,még a 420 is. Afelett mondjuk már inkább a cumi kategória a forintnak.
2023 tavaszra eljön a 450Ft-os euro. Uniotól money-t nem kapunk addig amíg Orbán van hatalmon, egészen biztos. Orbánnak a hatalom megtartás a célja, bármi áron. Magyarország későn fog felébredni hogy hova jutott
éves 10%os leértékelődés,ami teljesen oké,az alapból 40 forint. Szóval nincsenek itt csodák. A gazdaság a gyengülő forintra épít, a bérek euróban denominálva gyakorlatilag nem változnak,de ehhez kell a csúszó leértékelés. Amíg Orbánék vannak,ez lesz.
“387 416 fölé kell zárni H4-n. Minimum feltétel a folytatáshoz. Szvsz.” Messze még a nap vége, de 416-ről szépen lefordult(jó short beszálló is lehetett fibo miatt). H4 gyertya egy bearish gyertya felső kanóccal. Az utolsó emelkedés aljáról szép trendvonal húzható. HA törik, a Trendvonal törésével H1 lehet shortra spekizni, de azt is csak rövidtávra. 406 alá nem kellene jönnie ha felfelé folytatás opció legyen ebből a szerkezetből. Korrekciónak látom továbbra is. Szvsz.
remélem, hogy folytatjuk felfelé... jövő heti EU-s hír eltolva, úgyhogy nagy csökkenést nem nagyon tudnék mitől elképzelni - de már gondolni se merek nagyon semmire.. kitudja MNB-nél miket nem találnak ki a háttérben, bár sokat egyelőre nem várnék :D
Érdekes a holdblogon, hogy ők nem várnak már új csúcsot a keresztben.Mondjuk szerintük vége a medvének is. Szerintem még el se kezdődött. Az utolsó medve piac az ezredfordulon volt. Meglátjuk. LEHET, hogy már tényleg nem lesz medve piac soha többet?
Nagyon optimista elképzelés,de lehet h egy csatornát alakít,csak éppen nem felfelé,hanem lefelé. És akkor ez itt tényleg egy B hullám volt. Hát erre nagyon kiváncsi vagyok. Akkor viszont innen már nem mehet fel. https://invst.ly/zlwv5
Plusz ott van a lehetséges fej-váll is, ami így elég szimmetrikus lenne. Ha validálni akarja, egy-két hét múlva törnie kellene. Ez a 415 körüli szitu a döntő, ha lefelé indul, a csatornád is élni fog.
Egyes sajtótermékek "bréking nyúzolják", hogy "meg nem nevezett brüsszeli források szerint" még idén megkapjuk a pénzt... A.) vagy kamu b.) vagy a húsos fazék közelében lévők már tudnak valamit...
Utolsó mondatod nagy hendikep a forintnak. Akivel beszélek, mind temeti a forintot. És tudjuk, hogy a tőzsde arra megy, amerre fáj. Én nagy meglepetést várok, akár 370 alatti eurót is belelátok. Mondjuk ott én is tolnék be mindent devizába :)
Hát most azt gondolom, hogy a 400at illene megcsípni. Lejjebb egyelőre nem gondolkodnék,mert ott húzódik a váll-fej nyakvonala,de ha azt is letörné....Na de ne rohanjunk annyira előre.
Alakul ez szépen. Ezek alapjan lassan ki merem jelenteni, h a tegnapi megerzes jo volt, es van még lefele. Kar, h kicsit későn eszmeltem, de Ranger kolleganak is jar az elismeres.
EURHUF és minden más
Elsősorban az EURHUF a téma, de bármilyen forintbefektetés, pl. állampapír is lehet téma! Minden, amin tudunk pénzt keresni. :)
Mivel van jónéhány hozzáértő a témában (az EUR/HUF topikban ez ki is tűnt), remélem sok hasznos dolgot össze tudunk hozni itt.
Tudom, hogy a politika is része a forintnak, de csak annyit politizáljunk, ami a forint jövőbeli mozgását meghatározhatja!