Topiknyitó: kata311 2011. 06. 21. 09:15

ESTMÉDIA.HU  

íme az új topik

és kellő komolyságot az uraktól

(hi-hi..............:)))))))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider 2011. 10. 15. 23:07
Előzmény: #8434  marslako2
#8440
Azért van még néhány sunyi hályfejű cezaromániás a háttérbem, akik szeretnék, ha a cégüket a BÉT-en jegyeznék (ha már egyébként papíron) veszteségesek. Azok 80 Ft körül aktivizálják magukat és majd egy szép nap bejelentik a többségi tulajdonlást. Persze azok már nem a román meg bulgár programmagazinok térhódításában látják majd a a jövőt.
oldrider 2011. 10. 15. 22:51
Előzmény: #8437  Törölt felhasználó
#8439
Hogy eloszlassam a benned lévő bizonytalanságot, emlékeztetlek mi történt akkor, amikor eső trendben a bank a piacra zúdította a kopasz részvényeit. Láttad ugye? Na, ugyanez fog majd történni az apportosok eladaásaikor is. Brutál esés, sávszélesítéssel fűszerezve.
oldrider 2011. 10. 15. 22:42
Előzmény: #8437  Törölt felhasználó
#8438
Forgatókönyv (szerintem): A részvénnyel kifizettett kényszerapportosok beadják a brókereknek az eladási megbízást piaci áron. Nyilván nem kel el mind, ezért az eladási limitjüket kénytelenek lesznek egyre lejjebb és lejjebb vinni. Így kerül 100 alá rövidesen a részvény ára. Közben (főleg majd 80 és 50 között) valamelyik sunyi hályfejű (lehet sziget főnök, de akár más is) zsákol, aztán majd bejelenti, hogy a cége tőzsdére lépett. A spekik kicsit színesítik majd a palettát, néha meghülyítik a kicsiket, akikben örökké él a remény, de a játék 100 alatt folytatódik. Szerintem középtávon el fog veszni a kisbefektetők érdeklődéséből ez a papír.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 22:10
Előzmény: #8436  oldrider
#8437
Nem is értem amit írsz. Hol is mostam össze kényszerapportosokat és a bennragadtakat? Eszemben sincs, felfogtam/tuk mi a különbség. ÉN nem tudom megítélni nekik mi jár/hat a fejükben, és ebből a szempontból nem is ez érdekel. Inkább maga a folyamat amit te és még néhányan itt és Stoki fórumán leírtatok. Nevezetesen hogyan is lehet 100k vagy milliós darabszámú rv mennyiséget ráborítani a piacra, eső trendben, vevők hiányában?

Ezzel azok is tisztában vannak akik azt a sok rv-t "kapták". Magyarul szórhatják ezerrel, maximum megtellik az eladói oldal. Oszt a kutya sem fogja megvenni. Önmagában az a rengeteg eladó rv is elrettentő lesz/lehet.

Ki venné meg? Kisbüfik 200 milláért? Hiszen intézményi büfi nincs.

Engem ez, az általatok már rengetegszer leírt forgatókönyv menete érdekelne. Kifejtenéd EZT a dolgot?

A "szegény" hitelezők esete a nagy Est Médiával című történet egyéb része engem személy szerint sem most sem korábban nem érdekelt....
oldrider 2011. 10. 15. 21:54
Előzmény: #8433  Törölt felhasználó
#8436
Sajnos már nem ez a kérdés, de úgy is fogalmazhatok, hogy nem kérdés ez azok számára akik a 0 (semmi) helyett némi kest szeretnének, hisz nem barter szerződést kötöttek az Est-tel és nem tőzsdei spekulánsok. Ők olyan vállalkozók, akik most önhibájukon kívül egy kényszerhelyzetbe kerültek és nem a darabszámok meg mennyi lesz ekkor meg akkor, sőt mennyi volt egy éve és felhúzza-e valaki pár hónapon belül stb. gondolatokkal foglalkoznak, hanem azzal, hogy pénzt lássanak az elvégzett munkájukért. Őket a chartok, a fibók, a mágusok és a megaszondók nem érdeklik, mint ahogyan az sem, hogy mi lenne jó azoknak, akik rossz döntést hozva ülnek beragadva ebben a papírban. Külön kell választani a kényszerapportosokat és a bennragadtakat. Nem fogják a kényszerapportosok azt mérlegelni, hogy hány kisbefektetőt cumiztatott meg a kopasz és milyen rossz lesz nekik, ha majd ők is eladásba kezdenek ezzel esést generálva. Ők vállalkozók, nem tőzsdei ügyletekből szeretnének haszonra szert tenni, hisz akkor nem alapítottak volna és nem működtetnének vállalkozást és nem kötöttek volna szerződést a kopasszal, hanem a monitor előtt ülnének és tőzsdéznének.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 21:36
Előzmény: #8434  marslako2
#8435
Most boritékolom, hogy ha törik a 150, akkor a "kirakott" több 100k rv-t a kutya sem fogja felszívni, pont abból a megfontolásból amit oldrider vázolt.

És itt állítólag milliós darabszámokról beszélünk.

Majd pont a kisbüfik fognak eső trendben, 150 alatti árfolyamnál rv-t felszívni 100 milliós forgalommal.

Ébredj már fel......

marslako2
marslako2 2011. 10. 15. 21:23
Előzmény: #8433  Törölt felhasználó
#8434
Piacin 100ig megvennék az összeset így meg szépen csorog le és ha 100on kezdik önteni akkor 25ig esik ott meg már nem vesz senki.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 21:08
Előzmény: #8432  oldrider
#8433
Most már csak azt magyarázd meg, hogy a jelenlegi eső trendben, vevő hiányában kire és hogyan zúdítanál több 100k vagy millió rv-t?
oldrider 2011. 10. 15. 20:29
Előzmény: #8423  Törölt felhasználó
#8432
Miközben agyalunk, az idő telik, a pénznek kamata, a részvénynek hozadéka (osztalék, árfolyamnyereség) kellene lenni. A hírek egyre rosszabbak, az Est árfolyama egyre lejjebb. (Vagy rosszul látom? Jó hírek vannak és emelkedik az árfolyam? A beragadtak örülnek, a kényszer apportosok boldogok, hogy nem pénzt, hanem blue chipet kapnak?)
oldrider 2011. 10. 15. 20:09
Előzmény: #8408  expimista
#8431
Nézzük: ha annak a szállítónak a helyében lennék, akit nem tudott a cég pénzzel kifizetni és ezért el kellett fogadja a részvényeket, én bizony igyekeznék a leghamarabb eladni a papírokat.
Miért is?
- Mert tudom, hogy a cég jelenlegi elnöke, irányítója juttatta a tönk szélére ezt a vállalkozást és már nem bíznék az üres ígéretekben.
Mi volt pl. a nagy csúcsjóidőben megrendezett, csúcselőadók közreműködésével, csúcsnézőszámmal lebonyolított fesztiválosdi után? VESZTESÉG!
Akkor miben bízhatnék?
- Abban, hogy akármennyiért is, megszabaduljak a részvényektől, mert nekem pénzt kell, hogy termeljen a vállalkozásom, nem pedig részvényt, meg ígéreteket.
Ha tartanám a papírokat, látnám, hogy minden héten már csak egyre kevesebbet kaphatok értük.
Ezt látják a beragadtak is, csak persze ők saját elhatározásukból vették a részvényt, de én egy kényszerhelyzet miatt jutottam hozzá, mert máskülönben végelláthatatlan jogi herce-hurca, és idegbaj után nem kaptam volna semmit, hisz nincsen mit a cégen végrehajtani. Amijük van, az az adósság.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 12:15
Előzmény: #8429  Törölt felhasználó
#8430
file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3rum %20268-lew82.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru m %20446-virag03.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru m %20500-marslak%C3%B3.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru m %20576-Brumex.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru m %20738-virag03.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru m %20753-Magicmaan.htm ,file:///C:/Users/floritus/Documents/Portf%C3%B3li%C3%B3s%20f%C3%B3rum/f%C3%B3ru n%20664-NagyBarnaMacko.htm ,így egyszerűbb.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 12:06
Előzmény: #8428  Törölt felhasználó
#8429
Tehát megrökönyödve figyeltük mind a névértékemelést,mind a papír esését,miközben kerestük az alját 160,ill.60 környékén.Ekkor kavart be a Tőzsdefórum cikke(664),És ekkor TUDATOSULT az,hogy lényegében 15Ft a jelenlegi árfolyam(lényegében,mert fordítottan arányult a darabszám a névértékemeléshez),amit megerősített a hirtelen megnőtt forgalom.Marslako2,vettél 100 ezer darabot(500)?És a technika segített,segíthetett,mert ezt linkeltem akkoriban:link
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 11:50
Előzmény: #8427  lew82
#8428
Tudni előre semmit sem tudok,de visszaemlékeztem és visszakerestem a különböző hangulatú hozzászólásokat,idézem időrendben:-268/lew82 ;-446/virag03 ;-500/marslakó ;-576/Brumex ;664/NagyBarnaMacko ;-738/virag03 ;-753/Magicmaan ,stb.Később folytatom.
lew82
lew82 2011. 10. 14. 21:47
Előzmény: #8424  Törölt felhasználó
#8427
mert nyáron tudta bárki mitől ment 150-ről 438-ig, ugyan már...

amúgy időtávon hol várod a "kitörést" (vagy letörést...)? kb. 2 hét?
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 19:17
Előzmény: #8424  Törölt felhasználó
#8426
Érdemes figyelni a záróárak helyzetét,érdekes és előremutató:link
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 19:06
Előzmény: #8424  Törölt felhasználó
#8425
Fantáziálok:kapok 50 ezer részvényt,és veszteség nélkül akarok kiszállni.A megoldás:shortpozi felvétele kp-ban,majd borítás.Életszerű,megtehetik?
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 19:02
Előzmény: #8423  Törölt felhasználó
#8424
Régebben én is megkérdeztem azt,hogy kire(?),de logikus választ nem kaptam.A mostani helyzet az,HA 150 tart,és mivel az 500 hibahatáron belül már 1X tesztelésre került(talán sikerült volna az áttörés a névérték változtatása nélkül),újra nekirugaszkodhat,az is igaz,még nem tudom,mire fel?
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 18:13
Előzmény: #8422  expimista
#8423
Szerintem ugyanazon dologról beszélünk csak más megközelítésben. Oldrider hozzászólására szerettem volna reflektálni ezzel, miszerint "ráöntik gyorsan a piacra a több millió papírt".

Igyekeztem kifejteni ez miért nem megoldás, illetve én a hitelezők helyében milyen más megoldást kerestem volna ilyen estben.

Szóval elbeszéltünk egymás mellett szvsz, de erre való a fórum, nem az állandó ágálásra szerintem.
expimista
expimista 2011. 10. 14. 17:33
Előzmény: #8421  Törölt felhasználó
#8422
Erre a 100K-ra vagy esetleg több milliós darabra csak annyit hogy elég volna ha mondjuk 3 napig +7-8%-on zár.A többi az jönne magátol.
Csődöt indíthatsz,de lehet hogy már utolsó leszel a sorban.De ezt Exmnb1-s biztos jobban vágja.
Szigetből hiába kap részt ha kihozzák veszteségre. / Képzelheted hogy mennyire veszteségesek bent,mikor a kinti büfés azt mondja hogy évente elég neki a 4-5 nap./
Szerintem a hitelezők a papirokkal jobban járnak,mint különböző perekkel,ami eltarthat több évig is.
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 16:47
Előzmény: #8418  expimista
#8421
Én nem mondok/látok már semmit, mert az okosok rám sütik, hogy reménykedem stb.

A max 30K úgy jöhetne (legfeljebb) össze, ami esetleg az 5-ös könyv alatt még lehet. Mivel ezt (én)nem látom, ezért saccoltam meg.

Egy biztos, több 100k vagy millió rv-t manapság a Béten Estmédiából kiönteni fizikailag lehetetlen. No persze ha sokszor elmondják ezt egyesek akkor biztosan lehetséges, csak én vagyok a hülye.

Ha nekem rv-vel akartak volna fizetni, nem fogadtam volna el. Indítottam volna egy pert, kezdeményeztem volna a csődeljárás megkezdését, és kérelmeztem volna a még meglévő vagyon zárolását a hitelezők védelmében. (erre nem egy nem két példa volt már, ennél nagyobb cégeknél is)

Mi is az a vagyon? Pl a Sziget részesedés. (vagy az Est lapok, bár az nem akkora szelet)

Szóval nem mondjuk már, hogy a hitelezőknek "nem volt más választása" mint elfogadni a papírokat pénz helyett. Vagy ha ezt tették akkor két variáció van:

1-a hitelezők (mind egytől egyig) bolondok és nem konzultáltak akár egy kezdő brokival sem.
2-a hitelezők (mind egytől egyig) olyan szinten jogi analfabéták, hogy nem referáltak egyetlen ügyvédi irodával sem ez ügyben.

Ha megtették, és a broki is és az ügyvéd is azt tanácsolta hogy: gyerekek fogadjátok el a papírokat, ez a legjobb esélyetek

Ez mennyire hihető? Mennyire életszerű, még az Est átláthatatlan esetében is? Ugyan már.......

Topik gazda

kata311
kata311
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek