Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 29. 08:28

Ellehetetleníti a kormány a CEU-t?  

Ugrás a cikkhez
Közleményben tiltakozik a Közép-európai Egyetem (CEU) a felsõoktatási törvény módosítása ellen. Az intézmény szerint a javaslatban lévõ változtatások ellehetetlenítenék az egyetem további mûködését Budapesten. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:58
Előzmény: #252  Phylaxa
#260
ez még kevésbé meggyőző gondolatmenet (hogy a bevándorlók számára hitelből épített lakások jelentenék a nagy pénzt). egyrészt, az építőiparnak korlátosak a kapacitásai, ez magyarországon látszik legjobban * hiába tolják a CSOK pénzt a lakáspiacra, egyszerűen nincs mód hirtelen sokkal több lakás építésére. a gazdaság folyamatainak nagy a tehetetlensége és a gazdaság kifezetten rosszul viseli a lendületes programokat. ez a része nem tiszta másrészt, az európai országok NEM adósodnak el, sőt, a prosperáló országokban az eladósodás csökkentésére törekszenek. vagyis ez a része sem tiszta. harmadrészt, 40% muszlimról beszélsz. jelenleg az EU országokban él 510 millió ember (anglia egyre tartózkodóbb kilépésével ez csökkenni fog), az 510-ből jelenleg kb 16 millió a muszlim. A britek kilépésével az összlakosság 445 millióra csökken, amiből 13 millió a muszlim. Muszlim lakosság néhány különösen elmuszlimosodott európai országban (2016-os mérés):- Hollandia: 1 millió- Bulgária: 1 millió- Olaszország: 2 millió- Anglia: 3 millió- Franciaország: 4.7 millió- Németország: 4.8 millió- Oroszország: 14 millió
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:57
Előzmény: #256  szivacs
#259
Gyuri bácsiról beszélnek sokan és pár embert még az sem érdekel, amit ő maga mond. Elképesztő. :)
bigyula 2017. 07. 07. 11:57
Előzmény: #256  szivacs
#258
"...kellene..." Lehet, hogy hiányosak a nyelvi ismereteim, de ez mintha feltételes mód lenne... Azaz, javaslatként lehet értelmezni. Úgy biztos nem, hogy "Soros ezt akarja"...
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:55
Előzmény: #254  signal2
#257
Pontosan. Sajnos majd meglátod, hogy milyen gyorsan megy. Kívánom hogy ne, de csak abban reménykedhetek, hogy mi kimaradunk belőle. :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 11:51
Előzmény: #241  elemes
#256
"No meg, honnan tudják, hogy soros évi 1 millió muszlimot akar idehozni? " - például onnan, hogy ő maga mondta! "Lehet szörnyülködni, Soros egymillió menekült befogadását akarja – évente 2015. szeptember 28., 12:01 Privátbankár Európának 15 milliárd eurós költséggel évi egymillió menekültet kellene befogadnia ahhoz, hogy a jövője biztosítva legyen – írja Soros György milliárdos. A terheket igazságosan kéne elosztani, kötvények kibocsátásából is lehetne fedezni, és komoly lökést adhatna az európai gazdaságnak. Hat pontos tervet készített és Orbánnak is beszólt.Évi egymilliót tizenötmilliárdért „Az előrelátható jövő érdekében” az EU-nak évi egymillió menekültet kéne befogadnia. A költségek igazságos elosztása nagyon fontos. Minden egyes menekült ellátása, egészségügyi ellátása és oktatása tartózkodásának első két évében 15 ezer euróba (mintegy 4,7 millió forintba) kerülne. Az értékpapír-piaci guru szerint ezt hosszú futamidejű kötvények kibocsátásából is lehetne fedezni, és ezek a kiadások alapos lökést adnának az európai gazdaságnak."
ts3 2017. 07. 07. 11:49
Előzmény: #253  elemes
#255
Szerintem a migréncs rettegők azt gondolják, hogy Merkel még mindig a 2 évvel ezelőtti "fogadjunk be mindenkit" politikát folytatja.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:46
Előzmény: #252  Phylaxa
#254
40% az 200 millió fő.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:44
Előzmény: #245  signal2
#253
ezt majd két éve írta, kb ugyanakkor, amikor dieter zetsche a daimler ag vezérigazgatója arról álmodott, hogy a szír menekültek fogják megoldani németország munkaerőgondjait. szerintem azóta sok tapasztalatot gyűjtött soros is, zetsche is és merkel is.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:44
Előzmény: #248  elemes
#252
Neeeem. Az embercsempészet egy külön business. Itt most magáról az EU-ról van szó. Lakások kellenek, ellátás kell, iskolák stb. Erre vesznek fel hitelt a tagországok és maga az EU is. Jönnek és közben születnek is muszlimok. Megállíthatatlanul. Tehát akik tolják a hiteleket, azok a vállalatok amelyeket ebből finanszíroznak, például építőipar lakások) stb. Ők keresnek. Ez a része tiszta. Ami nem tiszta, hogy 40% muszlim lakossággal már a vezetés sem kerülheti meg a muszlim törvényeket és kezdődik a baj. Na ezután mi a business? :)
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:43
Előzmény: #247  Phylaxa
#251
Ahhoz túl kevés az évi 1 millió. Plusz kapásból feltételezed, hogy az összes bevándolró és összes leszármazottjuk eltartandó lesz. Ehhez képest a valóság: link A többedgenerációs bevándorlók körben nagyobb a magasan kvalifikált munkakörökben dolgozó aránya, mint az őslakosoknál. Azaz a GDP-hez pozitívan járulnak hozzá, nem kell őket tartósan eltartani.
ts3 2017. 07. 07. 11:40
Előzmény: #243  Phylaxa
#250
Hűha, te sem sz@rral gurigázol, mikor összeesküvés elméletet kell gyártani.És azt a hitelt, amit az eu kibocsát, csak gyurrri bá finanszírozhatja?
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:39
Előzmény: #246  szivacs
#249
A CEU épületében jogilag két egyetem van, egy magyar és egy amerikai. valamelyest eltérő a két egyetem tanrendje, mert a jogilag amerikai egyetem által kiadott, amerikában akkreditált diplomához más követelményeket kell teljesíteni, mint a jogilag magyar egyetem által kiadott, magyarországon akkreditált diplomához. el lehet végezni egyszerre mind a kettőt, a követelményekben 60-70% az átfedés, tehát aki dupla diplomát akar, annak (ha nem is dupla annyit) jóval többet kell teljesítenie, mint a csak amerikai vagy csak magyar diplomáért. és többet is kell fizetnie. kivéve a csóró magyaroknak, mert azok többnyire ösztöndíjjal jártak a ceura, a külföldi kőgazdagoktól szedték be a tandíj legnagyobb részét.
elemes
elemes 2017. 07. 07. 11:35
Előzmény: #242  Phylaxa
#248
"Addig amíg folyik, addig hatalmas pénzeket keresnek bizonyos körök." Stop. 1. milyen körök? 2. hogyan? 3. mennyi az a "hatalmas?" a csempészhajók utasaitől beszednek mondjuk 1000 dollárt fejenként, belezsúfolnak mondjuk 500 embert egy csónakba -- ez legfeljebb az egyszeri kisembernek sok pénz, Sorosnak biztos nem.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:35
Előzmény: #244  signal2
#247
Ajajj. Ezek a kötvények nem pár évig élnek, hanem egyre hosszabban és egyre nagyobb tételben.A kamatok pedig nem maradnak nullán. Tehát az UNIO eladósítása folyik az egyre nagyobb számú iszlám tömegek integrálására, a már benn élők egyre nagyobb szaporodásából eredő szociális ellátórendszer biztosítására. Vagyis egy végeláthatatlan és növekvő eladósodási folyamat. Ezt a részét mindenki érti, azt nem értem én például, hogy ezen kívül mi lesz a business? :)
szivacs
szivacs 2017. 07. 07. 11:34
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#246
Amit lézer mondott azt vele beszéld meg! A ceu pedig állítólag két ceu: egy magyar meg egy amerikai. Azt mondják, az amerikai nem működik az usában, csak a magyar Magyarországon és a magyar oktat és ad ki a magyar mellett amerikai papírt is. Van másik ilyen cég Magyarországon? Állítólag olyan eu-s ország is van, ahol ezt nem engedélyezik - tehát eu konform ennek tiltása is. Egyébként pedig gumicsont az egész ceuzás, a nemzetközi kampány is csak a Magyarország elleni hangulatkeltést célozza. Ami viszont hasznos volt: ennek kapcsán napvilágra került az eu vezetés alárendeltsége és külső irányíthatósága, ami által viszont súlyos eu-s demokrácia deficit és "nemzet"biztonsági kockázatok tárultak fel.
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:34
Előzmény: #241  elemes
#245
Itt írja Soros, hogy 1 milliót kellene befogadni évente, és nekik fejenként 15.000€-t kellene adni az első két évben, amit hosszú lejáratú AAA kötvényekkel lehet finanszírozni. link
signal2
signal2 2017. 07. 07. 11:28
Előzmény: #243  Phylaxa
#244
És milyen formában adná? Mennyit is keresne rajta? Miért pont erre vegyen fel hitelt? Ki mondja meg, hogy a felvett hitel melyik része finanszírozza pont ezt (senki)? Összességében az államok hitelt kötvények piaci kibocsátásával szereznek. Nem biztosítható, hogy azokat Gyuri bá veszi meg. Egyébként ha akarna, most is vehetne kötvényeket, ahhoz nem kell semmiféle migráció. Jelenleg a hozamok 0 körül vannak, egy bizonyos futamidőig még negatívak is. Ezen akar keresni? A vén hülye... Egy szó mint száz, ez a konteó most annyira gyenge lábakon áll, hogy 3% alatti a valószínűsége. Másrészt Gyuri bá itt legfeljebb tanácsokat tud adni, ahogy adnak még több ezren.
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:23
Előzmény: #239  ts3
#243
Gyuri bácsi a hitelen keresne, amit az Eu bocsát ki, hogy finanszírozza az integrációt. Figyelj oda rá, ha beszél. Amikor az EU-val tárgyalt erről, akkor elmondta. :)
Phylaxa 2017. 07. 07. 11:21
Előzmény: #241  elemes
#242
"Biztos az a baj, hogy én nem vagyok elég okos, de szerintem ezt nem értem -- hogy lehet pénzt keresni az EU eliszlámosításával? " Ezt nem érti senki. Addig amíg folyik, addig hatalmas pénzeket keresnek bizonyos körök. De amikor megtörtént, utána nem tud sennki választ adni a kérdésedre. Akárkit kérdeztem ezzel kapcsolatban, tovább kérdezett másokat. A kérdés pörög, válasz nincs. :)
elemes
elemes 2017. 07. 07. 10:26
Előzmény: #239  ts3
#241
Biztos az a baj, hogy én nem vagyok elég okos, de szerintem ezt nem értem -- hogy lehet pénzt keresni az EU eliszlámosításával? No meg, évi 1 millió ehhez édeskevés, az EU-ban lakik majd félmilliárd ember. No meg, honnan tudják, hogy soros évi 1 millió muszlimot akar idehozni?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek