Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 27. 16:17

Éljen a független Katalónia!  

Éljen a független Katalónia!
Sok sikert és kitartást a küzdelemhez!!
Hajrá katalánok, hajrá Katalónia!
Gyerünk Baszkok most ti következtek!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 10. 28. 00:01
Előzmény: #193  gambadoro
#200
pusztán a zavaros lózungjaidat röhögöm körbe
pl. a nagypofájú nemesek mint "fő nacionalisták":)
azok alapvetően rendi sémákban gondolkodtak, az arisztokraták meg kifejezetten kozmopolita világképpel rendelkeztek... 
-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:59
Előzmény: #194  gambadoro
#199
A komcsi alkotmány, jogrend egy idegen hatalom elnyomása alatt született, az akkori magyar kormány pedig nem szabad választások útján, nem demokratikusan került hatalomra - ez '56 Magyarországa.
.
A spanyol alkotmány demokratikusan született és demokratikusan megválasztott kormány irányítja az országot: Spanyolországot.
.
A kettő szitu közé egyenlőségjelet tenni szimpla marhaság (teljes történelmi tájékozatlanság és jogi analfabetizmus) - bár tőled nem szokatlan.
pitcairn2 2017. 10. 27. 23:59
Előzmény: #195  gambadoro
#198
már bocsi de az vhol vicces, hogy az osztrák verzió sem tetszett neked:)
és közbe oltári marhaságokat irkálsz másról is:)
pitcairn2 2017. 10. 27. 23:57
Előzmény: #185  gambadoro
#197
a monarchia szétverése a Németország elszigeteléséhez kapcsolódó nagyhatalmi politikáról szólt... 
akármit hőbörögsz erről ez tény...
akárcsak az is, hogy Sopron kivételével sehol sem tartottak a történelmi magyar állam területén erről népszavazást, ergo a kutya nem foglalkozott a helyi lakosság véleményével
és az is tény, hogy az új "nemzetállamok" eszméletlen belső feszültségeket generáltak
pl. a horvátok 20 év múlva már a szerbeket irtották...
https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_persecution_of_Serbs
Josef Tiso meg 1939-ben a csehek kirúgásával kezdte a szlovák függetlenség összegründolását... 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tiso#Az_els.C5.91_Szlov.C3.A1k_K.C3.B6zt.C3.A1rsas.C3.A1g_kiki.C3.A1lt.C3.A1sa.5B1.5D.5B2.5D.5B3.5D
-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:54
Előzmény: #194  gambadoro
#196
"a katalánok számára a spanyol jogrend is megkérdőjelezhető"
.
Csakhogy ilyen nincs. Megkérdőjelezheted pl. a magyar jogrendet, de attól az még van, érvényes és hatályos rád.
gambadoro 2017. 10. 27. 23:51
Előzmény: #188  pitcairn2
#195
most írom harmadszor, de úgy látszik neked teljesen mindegy
SOPRONRÓL beszéltünk
teljesen más világ, amit te nem ismersz nyilvánvalóan
gambadoro 2017. 10. 27. 23:50
Előzmény: #187  -pny
#194
a katalánok számára a spanyol jogrend is megkérdőjelezhető
gambadoro 2017. 10. 27. 23:50
Előzmény: #190  pitcairn2
#193
már megint teljesen másra tereld a szót
egyszerűen elnyomták a nemzetiségeket
tán nem?
a latinról korábban írtam egy másik topicban
pitcairn2 2017. 10. 27. 23:47
Előzmény: #185  gambadoro
#192
a Natio Hungarica-nak - azaz a rendi nemzetnek - köze nem volt a nacionalizmushoz...
http://mek.oszk.hu/01900/01902/html/index972.html
nem véletlen hogy latinul becézték magukat...
-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:36
Előzmény: #188  pitcairn2
#191
Én orosz családra tippeltem...
pitcairn2 2017. 10. 27. 23:36
Előzmény: #185  gambadoro
#190
"ha netán a nagypofájú magyar nemesség képes lett volna de facto föderális alapokra helyezni, ÉRDEKKÖZÖSSÉGKÉNT működtetni a királyságot"
az un. autonóm nemesi vármegyéről tetszett már hallani?!
és arról, hogy ebben a nemesi vircsaftban 1844-ig a latin volt a hivatalos nyelv?
a nacionalizmusért speciel pont a nemességet nem nagyon lehet okolni...
elvégre az ő szisztémájuk nem nacionalista nemzetképre épült és föderalista volt... 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 27. 23:36
Előzmény: #188  pitcairn2
#189
"mivel ilyen családban születtem... " Azt hittem, Caracas-ban születtél :)
pitcairn2 2017. 10. 27. 23:29
Előzmény: #173  gambadoro
#188
arról azonban nagyon is van fogalmam, hogy rengeteg német önként asszimilálódott, mivel ilyen családban születtem... 
-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:29
Előzmény: #186  gambadoro
#187
"ez teljesen mindegy
jogi értelemben az is alkotmányellenes volt"
.
Egy megkérdőjelezhető jogrend alapján...
gambadoro 2017. 10. 27. 23:19
Előzmény: #179  -pny
#186
ez teljesen mindegy
jogi értelemben az is alkotmányellenes volt
a fennálló hatalom erőszakos megdöntése
ezzel az erővel ugye az életben nem lehet önrendelkezést elérni
ezért aztán teljesen nevetséges az eu álláspontja
arról nem is beszélve, hogy egy központosított eu-ban teljesen mindegy lenne, hogy de jure független-e katalónia vagy sem, mert ennek de facto nem lenne jelentősége
nekem ez azt mutatja, hogy nem biztosak a soros tervben:)))))))
gambadoro 2017. 10. 27. 23:17
Előzmény: #177  szivacs
#185
kis buksi
akkor, hogy tetézd a hazugságod: hol írtam le, hogy románia? nagy vagy kicsi?
megkísérelted kis buksi összehozni velem nagy romániát.
mintha én írtam volna.
ez bölcsis dolog.
ki pukizott?
másrészt, én azt írtam, hogy a monarchiában a magyar volt a legnagyobb kisebbség, sőt, a magyar királyságot tekintve sem volt magyar többség vs a többi nemzetiség.
egyszóval, ha tetszik, ha nem, a magyar királyság erőszakkal összetartott konglomerátum volt, és nem egységes, homogén.
ha netán a nagypofájú magyar nemesség képes lett volna de facto föderális alapokra helyezni, ÉRDEKKÖZÖSSÉGKÉNT működtetni a királyságot, akkor talán nem akarnak elszakadni a bekebelezett, nem magyar többségű területek, országrészek.
azt is írtam, hogy a tömbben élő magyarság rekvirálása trianon bűne, a többi a magyar nagypofájú, ámde infertilis politika eredménye.
felvidék, bánát, bácska, kárpátalja.
erdélyből független országot kellett volna csinálni, ahogyan egyébként is évszázadokon át működött.
a többi a te primitív rosszindulatod, amivel a megpróbálsz zavart kelteni itt IS
-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#184
"Hol itt a Béla?"
.
Sehol. Vazsmegyei nemcsak a gazdasághoz, pénzügyhöz nem ért, de a történelem se az erőssége. Pedig azt jobbára csak meg kell tanulni:) Mondjuk helyesen írni se tud, a fogalmazásról már nem is beszélve, tehát túl nagy elvárásom nekem vele szemben már régóta nincsen. Egyébként is csak trollkodni jár ide.
Vazsmegyei 2017. 10. 27. 23:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#183

Lajos Károly Róbert magyar király és harmadik (egyes feltételezések szerint negyedik) felesége, Łokietek Erzsébet lengyel hercegnő házasságából származott, 1326március 5-én született. Nevét apai nagybátyjáról, az 1316-ban szentté avatott Lajos toulouse-i püspökről kapta, aki II. (Sánta) Károly nápolyi király és Árpád-házi Mária (V. István magyar király lánya) fia volt........Hol itt a Béla?
Ha okoskodni akarsz és hitelesnek látszani, akkor legyél szerényebb, mert a tudásodat nem tudom honnan szerezted!
Én amit írtam, saját kútfőmből tettem. Ezek után konkrétan is utána néztem az adatoknak!
1.,  IV. Béla fia, V. István
V. István és Kun Erzsébet lánya volt Mária
Mária II.(Sánta) Károly felesége lett
Fiuk Martell Károly felesége Habsburg Klemencia: Az Ő fiuk lett az az Anjou Károly Róbert aki Választott Magyar Király lett. És így nem idegenszívű!
Tehát MÁRIA, IV. BÉLA unokája volt. Igy aztán Mária unokája lett Magyarország királya!!!
Nos Talassz úr Itt van IV.Béla. Az igaz, hogy nem IV.Béla unokája volt Károly Róbert, hanem ükunokája.
Viszont Károly Róbert 3.felesége nem Lokietek, hanem PIAST Erzsébet lengyel hercegnő volt.   I.(Nagy) Lajos aki tényleg a toulousei püspök után kapta a nevét aki a nagybátyja volt.
Ennyi igazság kijárt az idegenszívűek páholyának!!


-pny
-pny 2017. 10. 27. 23:09
Előzmény: #180  szivacs
#182
Ez a térkép ugyanaz, csak részletesebb. Ha lekicsinyíted és ráhunyorítasz, pont az történik, mint a másikon: nagyjából kiadja a jelenleg országhatárt. Ezen kívül van egy székeelyföldi sziget, meg kisebb erdélyi foltok, egy felvidéki sáv (kb. 20-60km), meg egy vajdasági kiugró. De a piros terület nagyon nem egyenlő Nagy-Magyarországgal... A Trianoni területelvétel kb. 70%-a etnikailag nem magyar területet érintett...
szivacs
szivacs 2017. 10. 27. 22:53
Előzmény: #149  exmnbs1
#181
Pontosan mit értesz "egyesült európa" alatt, ami szerinted az irány?

Topik gazda

kublaj1
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek