Topiknyitó: Portfolio 2013. 06. 19. 18:55

Elhunyt Horn Gyula  

Ugrás a cikkhez
Életének 81. évében szerdán meghalt Horn Gyula volt miniszterelnök. A kormány részvétét és együttérzését fejezte ki az elhunyt családjának. Horn Gyula hosszan tartó, súlyos betegséget követően, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központban (a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=185498
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
brifko
brifko 2013. 06. 20. 11:33
Előzmény: #57  bigyula
#60
Igen félre értemeztem ,de olyan felesleges vissza tekingetni a lényeg abban az időkben jobban éltünk nyaraltuk, épitkeztünk,autót vásároltunk amit ki is fizettünk , mindenkinek sok barátja volt ,jókat buliztunk és csak ritkán vagy sosem politizáltunk, éltük az életünk ami kiszámitható volt ha megfelelően tettük a dolgunkat.
opposition2002 2013. 06. 20. 11:15
Előzmény: #46  kukutyinbenko
#59
Na, pontosan ezért volt nagy formátumú politikus Horn. Hozott kívülről egy embert, akivel el lehetett vitetni a balhét,és nem az ő nevéhez kapcsolódott a csomag (nem úgy, mint amikor 11 évvel később Fletó a színesfémes Janit meghagyta a poziban, és a csomag az ő nevéhez fűzödött, nem pedig valaki máséhoz, azóta is leszálló ágon van a pali, már csak annyira futja, hogy fröcsög Nagy Imre kivégzésének napján)

Ami Bokrost illeti, az egyensúlyjavító intézkedéseket valamilyen formában meg kellett lépni, más kérdés, ha '94. nyarán lépésenként hozzálátnak, akkor olcsóbban, alacsonyabb inflációval meg lejetett volna úszni az egészet. De ehhez Hornnak riválisát, Békesit először jégre kellett tennie.

Ami meg a '98-as választásokat illeti, egy jó kampánnyal meg lehetett volna nyerni, de ahhoz az SZDSZ-nek is kellett volna hoznia a formáját, de szavazóinak jelentős részét addigra elnyelte a Fidesz, nem tetszett nekik a kormányzás a szocikkal.
cumi01 2013. 06. 20. 11:12
#58
Kamillás Gyuszi regnálasa alatt találták fel a tocsikolást. Ezt a diszciplínát az évek során továbbfejlesztették.
bigyula 2013. 06. 20. 11:07
Előzmény: #54  brifko
#57
"egy kicsit jobban kellene tudni a dolgokat nem pedig írni butaságokat"

Ez rád is vonatkozik!

Senki sem mondta/írta, hogy Horn lemondott. Azt írtam, hogy a Horn kormány első pénzügyminisztere Békesi volt, akinek Horn nem engedte meg, hogy fontos egyensújjavító lépéseket megtegyen. Ezután lemondott (gyengébbek kedéért: Békesi), és őt követte Bokros a pénzügyminiszteri poszton (a csomagjával).
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 11:07
Törölt hozzászólás
#56
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 11:06
Törölt hozzászólás
#55
brifko
brifko 2013. 06. 20. 11:03
Előzmény: #47  bigyula
#54
Kedves bigyula Horn nen mondott le Antal józsef halt megn őt követte Boross 1 évig ezvolt az MDF első kormány utána a a Horn kormány nagyon jó gazdasági politikával amit aztán a Orbán kormány elherdált a csókosai ( lásd Pataki Attila Kokó ésa többi VIPes) között egy kicsit jobban kellene tudni a dolgokat nem pedig írni butaságokat
bigyula 2013. 06. 20. 11:01
Előzmény: #51  kukutyinbenko
#53
"Abban egyetértünk, ha nincs a halogatás Torgyán sosem kerül kormányzati pozícióba."

Viktor és a fidesz sem...
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 11:00
Előzmény: #49  kukutyinbenko
#52
a gengszterváltás legnagyobb hibája az volt,hogy nem húztak egy vonalat,hogy akik előtte regnáltak a büdös életbe ne kerülhessenek hatalomra (természetesen nem arról beszélek aki mondjuk párttag volt) pláne igen terhelt múlttal.
Az utóbbiakat meg szépen le kellett volna csukni.

csak egy gondolat kisérlet,ha mondjuk Gyula úr a waffen ss-ben szolgált volna akkor hány másodpercig lett volna európai formátumú politikus 45 után.
zgye mindenki sejti a választ.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 10:57
Előzmény: #47  bigyula
#51
Minden tiszteletem Békesié, de ebben szerintem tévedsz. Nem vitatom hogy voltak átfedések, ez a dolog természetéből fakadóan természetes.
Abban egyetértünk, ha nincs a halogatás Torgyán sosem kerül kormányzati pozícióba.
bigyula 2013. 06. 20. 10:55
Előzmény: #47  bigyula
#50
Javítás: "nem veszti el az MSZP a 2008-as választásokat" természetesen az 1998-as választás volt.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 10:52
#49
Az eddigi diskurzus megerősíti bennem azt a nézetet, hogy ideje lenne végre kipucolni a nemzet történelmi pöcegödrét. Ennek hiányában sajnos mindkét oldalon időről időre feltűnnek olyan politikai kalandorok, akik előszeretettel szórnak élesztőt a temetetlen nemzeti emésztőbe, hogy azután a fekália tengeren szörfölve jussanak minél magasabbra.
Elkeserítő milyen indulatokat képes generálni a politika sokakban.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 10:45
Előzmény: #44  csendben
#48
értelemszerűen úgy ahogy 56-ban tették
(már persze ha lenne lehetőségem)
ezért nem is itélem el ami akkor történt
ellentétben párakkal.

és te hogy?
gondolom azt mondanád,nade sortűz AZ nem volt és hazamennél paprikás krumplit enni.
bigyula 2013. 06. 20. 10:44
Előzmény: #46  kukutyinbenko
#47
"A csomagot pedig a névadója agyalta ki"

A csomag nagy részét Békesi találta ki, de mivel Horn nem volt hajlandó majd 1 éven át cselekedni, ezért lemondott. Ezután jött Bokros. Neki már engedélyezve volt a csomag. Meggyőződésem, ha Horn hamarabb dönt (nem vesztegt el majdnem 1 évet), akkor nem veszti el az MSZP a 2008-as választásokat, mert hamarabb jönnek a gazdasági eredmények.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 10:40
Előzmény: #38  opposition2002
#46
" de egy dolog miatt utólag mégis nagyott nőtt a szememben: kormányzásának négy éve alatt jelentősen csökkent az államadósság, elkezdtünk kikecmeregni a gödörből..."

Csakhogy ez nem igazán az ő érdeme volt. Esze ágában sem volt meglépni, csak a szükség vitte rá. A csomagot pedig a névadója agyalta ki, és hajtotta végrem ár amit engedtek belőle. Horn "csak" a politikai hátteret biztosította hozzá. Aztán ahogy lehetett meg is szabadult Bokrostól.
Ezek szerint Bokrost is rehabilitáltad így utólag, vagy annyira azért nem ragadott el az indulat?
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 10:40
Előzmény: #42  S52Raptor
#45
Egy kis gondolati szabadság.
Amennyiben X. gonosz pufajkás volt, és ugyanaz a X. hatalmon lévén nem engedte meg, hogy dacára a 2/3 -os többségüknek kizárják az ellenzéket a törvényhozásból, akkor azok az "urak", akik most azt mondják nap mint nap az ellenzéknek, hogy mi vagyunk a 2/3, "sz..jatok le"
azok az "urak" történelmi viharban, fegyverrel a kezükben vajon nem maguk a sátánok lettek volna?!
csendben 2013. 06. 20. 10:39
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
"kiváncsi lennék,ki hogy reagálna,ha mondjuk épp a mellette állót(mondjuk az apját) lesből lelőné valaki egy tüntetésen vagy akárhol"

Én is kíváncsi lennék,hogy ebben az esetben Te hogy reagálnál? :-)
csendben 2013. 06. 20. 10:36
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#43
1, benéztem a dolgot,bocs!
2, Azt még csak-csak megértem,hogy a LB.-ben hülyék hoznak ítéleteket (mert két ember kivégzése elítélendő,de sortűz szóra sem érdemes!),de azt most sem értem,hogy Lezsák,Zombor(fideszes polg.mester!),KDNP miért nem méltatja sem egy megemlékezésre (az évforduló napján!),se egy emlékmű(de még egy szakadt kopjafa sem!) a fideszes városban.

Elárulom a titkot: nem volt sortűz.

Ha továbbra sem zavar ez a jelentéketelen apróság,akkor nincs is miről beszélni!
S52Raptor 2013. 06. 20. 10:28
#42
... a történelem egy adott időpillanatában megtörténő eseményeket a történelem egyes szereplői abban az időpillanatban sokféleképpen szemlélik. Az külön elemzést igényelne, hogy ki, miért, milyen megfontolásból és attitűdtől vezérelve.

Azt, hogy az az adott eseményt a történelem egy másik időpillanatában az eseménytől megfelelő időtávolságban szemlélve, az adott korszak valamennyi eseményét megfelelő láncolatba rakva miként fogja a későbbi korok embere értékelni, az pedig megint egy másik kérdés.

Érdekes lenne pl. többszáz év időtávlatából a jelen kormány tevékenységét miként ítélik meg az utódok. Lehet, azon fognak töprengeni, vajon miért nem aggatták a jelen kor emberei viktorunkat az első fára karácsonyfadísznek...
pancserlama.
pancserlama. 2013. 06. 20. 10:28
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Az én drága mamám mondta mindig.

Van egy óra.
Ebben vannak kis, közepes és nagy fogaskerekek.
Ha kiveszel belőle egyet is, az óra leáll !

Mihez képest faszkalap a faszkalap ?
Hozzád vagy hozzám képest?
Te vagy faszkalap vagy netán én?
Kimondja és mihez képest ?

Kérdem én.
Nemzetieskedő szélsőjobbos, kihez képest nemzetiesebb ?
A nyóckeres hajléktalanhoz, vagy a rózsadombi nyakláncoshoz?

Szóval mama monda
A mérce magadban van ne keresd másban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek