Topiknyitó: HoStrucc 2019. 12. 17. 15:03

EHEP várakozások  

Sziasztok!
A régi, admin nélküli topik helyére. Várakozásokat megfogalmazni, eszmecserét folytatni lehet értelmesen mindkét irányba. Csak az egyértelmű trollokat fogom tiltani alkalomadtán, ha túlmennek egy határon. (Példának okáért: "TÖMÉS van" típusú tőmondatok, naponta beírva, érvek nélkül nem számít sem eszmecserének, sem értelmesnek az olvasatomban, így az ilyet egy felszólítás után kukázni fogom várhatóan)
Sikeres kereskedést mindenkinek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 09:50
Törölt hozzászólás
#9641
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 09:51
Törölt hozzászólás
#9642
Ingcapa2 2021. 05. 06. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#9643
A többségi tulajdonos kézbesítési megbízottjának személye változott meg a cégkivonat szerint.
mkcmagico
mkcmagico 2021. 05. 07. 07:00
#9644
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210506/uj-vezetes-a-dunaferr-elen-482060
Ezek szerint lehet közgyűlést tartani... "a cég bejárata előtt" 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 07. 12:00
Előzmény: #9644  mkcmagico
#9645
xD meg 3 ilyen kaliberu hetet kell kibirni aztan talan lesz valami.De ahogy elneztem a tegnapi cikkeket masok is furcsaljak ezeket a korlatozas feloldasokat hogy nem logika alapjan tortennek hanem sajat erdek alapjan.
dönci88
dönci88 2021. 05. 07. 17:13
Előzmény: #9638  Crudey_Gyula
#9646
Gyula! Ha nem is technikai alapon elemeznéd, hanem mondjuk egyszerű következtetésekből, szted mi várható a közeli jövőben?
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2021. 05. 07. 19:20
Előzmény: #9646  dönci88
#9647
Technikai alapon valóban nagyon nehéz lenne elemezni, mert a korábbi tapasztalatok alapján gyorsan változhat a széljárás.
Szvsz a legvalószínűbb forgatókönyv továbbra is a Kvant behozatala lesz (nem mondom, hogy nem zárható ki, hogy Kis Fecó egy nagyobb hal strómanja, de szerintem nem valószínű, legalábbis erre vonatkozó konkrét információt egyelőre nem találtam).
A korábbi tőkeemelési gyakorlatok (amik a tőkepótlásra vonatkoznak) alapján arra tippelek, hogy ha üzletrészt fognak behozni, azért 180 napos vagy 360 napos átlag körül fognak részvényt nyomtatni, hogy viszonylag nagy tulajdonrészhez juthasson az apportért cserében. Szerintem a részesedése kb. 70-75%-ra felmehet egy apport után.
A Kvant néhány milliárdos cég, ezért szvsz a néhány ezer forintos részvényárfolyam lehet reális hosszú távon (persze a tényleges érték függ a részvénykeletkeztetés árfolyamától és darabszámától).
A rövid távú (néhány hónapos időtávot értve) mozgása leginkább attól függ (és ez a sok millió forintos kérdés), hogy a Fecó közeli haveri kör bevásárolt-e, mert ettől függ, hogy ennél alacsonyabbra leereszkedik-e az árfolyam vagy már megvolt a mélypont (mert egyelőre annyi biztos, hogy a DVG kiszórta a csomagját, és szerintem a nagy része előbb-utóbb náluk landol vagy már ott landolt). 
Az kevésbé bizalomgerjesztő, hogy Lukács Edina jelentős diszkonttal jegyzett részvényt, 180 vagy 360 napos áron is jegyezhetett volna, hiszen ha több tízezres árfolyamra számít, akkor úgy is 10-szeres hozama lenne nagy darabszámra. 
Az pozitív, hogy hamarosan hívhatnak össze közgyűlést, ahol leválthatják a DVG által delegált tagokat, és így előrébb haladhat a dolog. Erre a hírre emelkedhet is a részvény, de Fecóék tömésre is használhatják (attól függ, hogy már bevásároltak-e), ebben szerintem van némi bizonytalanság.
Igazi emelkedés szerintem a majdani üzletrész apport környékén  jöhet, amikor a 180 napos átlagár még elég alacsony, hogy Fecóék részvényeket kapjanak, de már szivárogtatnak a haverok haverjainak.
Szerintem a technikai kép most inkább semleges szinte 0 forgalommal, önmagában ez nem adna pesszimizmusra okot.
Természetesen a tévedés jogát fenntartom.
dönci88
dönci88 2021. 05. 07. 20:18
Előzmény: #9647  Crudey_Gyula
#9648
Ty! érdekes írás!
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 08. 11:58
Előzmény: #9647  Crudey_Gyula
#9649
Vegre nem csak a sajat kifejtett velemenyemet olvasom.Sztem KF-ek a januari rallyba bevasaroltak mert nem veletlen hogy nincs konyv.Most a kerdesed az jo hogy vajon ha sikerul kgy-t osszehivni es levaltani az igazgatosgot valoszinu rally lesz es azt a rallyt mire hasznaljak.Tomesre vagy esetleg csak kirazasara mert nagyobb arfolyam lesz a kesobbiekbe.De ez a jovo zeneje eloszor legyen meg a KGY.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 08. 12:07
#9650
Tapasztalataim alapjan Apport utan jon az igazi tomes.Erdemes vegignezni az elmult idoszakokat Akko,Delta,Opus 610-es apport Wallis 200 felett itt se lesz maskepp remenykedjun az apport minel magasabb aron jon. 
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2021. 05. 08. 15:34
Előzmény: #9649  Csakegyolvaso
#9651
Elképzelhető, hogy januárban vásároltak be Kis Fecóék, mert nagyon nagy volt a forgalom akkor. Ha több tízezres árfolyamokra számítanak (és így az is valósulna meg később), akkor teljesen logikus is, hiszen akkor nem számít, hogy a gyors vételekkel mennyire verik fel az árfolyamot.
Ugyanakkor 2500 felett nagy mennyiséget szórtak ki, kb. annyit, mint amennyivel emelkedett előtte (nyilván nem csak Fecó haverjai kereskedtek, hanem rengeteg kisbefektető is, ez bonyolítja a képet) .
Ha kisebb érték kerülne bele, akkor viszont nem valószínű, hogy annyira kellett sietniük a vásárlással, hogy megérte nekik jelentősen felverni az árat.
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2021. 05. 08. 15:43
Előzmény: #9650  Csakegyolvaso
#9652
Igen, nagyjából ez a helyzet, az apport után általában csökken az árfolyam. Így valóban a lehetséges apport előtt viszonylag sok idővel érdemes részvénnyel rendelkezni.
Az Opust és a Deltát nem kell bemutatni, ott nem 180 napos átlagokon volt az alaptőkeemelés, hanem jóval afelett, illetve jóval a tényleges cégértéknek megfelelő árfolyam felett, hogy egy ideig támassza az árfolyamot.
A Wallisban mostani árfolyamon 65 ft-on történt az apport (Veres alacsony árfolyamon emelt tőkét, mert a részvényei nagy részét a tőkeemelésből szerezte és valószínűleg nem akart évekig bukóban ülni), onnan még 250-ig felment az árfolyam, ami azért jóval efelett van, még most is. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy az apport időpontjában az árfolyam 100-110 ft volt, de még onnan is lehetett jelentős nyereséget elérni.
Az Akko-ban tudomásom szerint nem jött eddig semmilyen apport.
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2021. 05. 08. 15:43
Előzmény: #9652  Crudey_Gyula
#9653
Az "Akko-ban" helyett "Akko-ba"-t akartam írni.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 08. 21:24
Előzmény: #9653  Crudey_Gyula
#9654
1 honap es egy lepessel elorebb leszunk.Kivancsi leszek ki tudta jobban osszerakni a kepeket.
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 11:13
Törölt hozzászólás
#9655
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 10. 10:18
Előzmény: #9652  Crudey_Gyula
#9656
Akkoba lehet tenyleg nem volt apport azt annyira nem figyeltem de a Wallisba nem az a lenyge mikor volt az apport hanem mikor vezetik be a reszvenyeket."Ezt követően bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére a korábban elhatározott, 15,8 milliárd forint összegű apporttal történt tőkeemelésből származó új részvényeket, melyekkel február 7-én lehet majd először kereskedni." Wallisnal ez  volt a lenyeg hogy amint bevezettek a rezsvenyeket ment is a a tomes szepen 200 felett.Es a tobbi ilyen papirnal is ez tortent jottek a reszvenyek ment a tomes nyilvan nem lehet tudni milyen aron akarjak eladogatni de nagyon resen kell lenni ha apport lesz.
kupec 2021. 05. 10. 10:55
Előzmény: #9656  Csakegyolvaso
#9657
A Neo Properties nem számít apportnak?
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 10. 12:03
Előzmény: #9657  kupec
#9658
Akko-t nem kovettem es annyira nem is erdekel hogy most utana nezzek mert a lenyegen ne mvaltoztat hogy a tobbi cegbe amit irtam mi tortent.Uj reszvenyek es tomes.Mind1 az hogy mikor melyik szinten volt tokeemeles vagy apport vagy faszomtudja mi a hangsuly az uj reszvenyeken van.Azok megjonnek es amilyen szinten van az arfolyam ott lesz a tomes.
Crudey_Gyula
Crudey_Gyula 2021. 05. 10. 12:04
Előzmény: #9657  kupec
#9659
Nem, mert nem kapott érte cserébe részvényeket a Wing, vagyis nem történt alaptőkeemelés. Helyette az Akkor hitelből és készpénzből fizette ki (bár az még mindig nem derült ki a könyveléséből, hogy honnan volt rá készpénze).
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 05. 10. 12:12
#9660
mondjuk azt meg hozza tennem hogy a Deltanal sincs apport.Ott a nincsbol vette meg az est a deltat xDD Az is egy furcsa lepes volt .

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek