Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2007. 02. 18. 14:21
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#220
rapista, nyugalom...
Szerinted pazarló, korrupt az OEP... stb. (ezt mindenki tudja, és ezen egy kormány sem tudott változtatni, még OVé sem)
Akkor mi a túrónak kell ehhez ragaszkodni?
Ez a ragaszkodás maga a 'hazugság'.
Az államnak kifejezetten az externáliákat kell kezelni, a szegénységet az egyenlő hozzáférést... stb

Most mindenféle ellenérzés nélkül, analógiaként gondoljátok át a következőt:
Ha mindenkinek joga van élelemhez jutni, akkor legyenek államiak az élelmiszerüzletek és támogassuk az alapvető élelmiszereket, mint a kenyér meg a tej, hogy mindenki hozzájusson. Ugye nevetséges?
Akkor miért nem ennyire nevetséges, hogy államiak a kórházak, hogy mindenki orvosi ellátáshoz jusson, és támogatottak az alapvető gyógyszerek???

pampa,
a cikkből sugárzik a politikus sötétsége.
Attól hogy más kórházba kell menni, senki egészsége nem kerül veszélybe.
A 700 munkahely pedig még kevés is, több 100ezer munkahelyet kéne végre megszüntetni az állami szférában. Más államok fele ekkora apparátussal is tudnak működni. Ebben kéne végre megeggyezzenek a politikusok, és kezdhetnék a parlament létszámának felezésével, meg a 3200 önkormányzat aprításával. Nem kell minden 100 fős faluba 20 fős "államilag fizetett" Önkormányzati dolgozó. Persze ebben egyik nagy párt sem partner. Szóval mindannyiójukat ütni kell.

matgab, a 300 forintokról...
"újabb terheket rak adó formájában az emberekre, ami el is fog majd menni arra, hogy a többletadminisztrációt a közalkalmazottak feldolgozzák... "
Ez csak a felszín. A 300 forintok szerintem fedezik az adminisztrációt. Az a 30mrd amit a kevesebb (és felesleges) gyógyszerfogyasztás hoz az viszont eredmény.
"A f@szom se fog 2000-5000 forintokért sorban állni az önkormányzatoknál... " Aki nem áll sorban annak nyilván nincs is rá szüksége.
Remélem eljön az idő hogy ezt el lehet kerül megfelelő TB fizetés esetén...
pampa 2007. 02. 18. 13:23
Előzmény: #218  pampa
#219
pampa 2007. 02. 18. 13:03
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Valami eszközvásárlási támogatást szüntettek meg.
Én sem tudom,csak v.hol egy fórumon írták.
Lenne itt orvos az megtudná pontosan mondani,hogy ez plussz,vagy minusz.
Így csak találgatunk.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 12:57
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#217
"összegyültek "sorry!
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 12:57
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
arra gondolok hogy összegyüktek hogy nekik ez nem jó hogy kevesebb pénzt kapnak az államtól!
erre van a vizitdíj!nem?
és most olyan csöndbe lettek hirtelen! :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:57
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
konkrétan mi érdekel?

nekem sem ártana megnéznem :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:33
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
engem az érdekelne a legjobban ,hogy akkor mi van a körzeti orvosok szerzödésében????
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:25
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
nesze neked szabad orvosválasztás... :)

Hentest kaptál akkor sem menekülhetsz, csak ha pénzed van.
Teljes esélyegyenlőség...

A henteseknek is kell munka, hiszen ha már kitaníttatuk akkor már fizetni kell.
Legyen verseny aki jobb szolgáltatást nyújt az maradjon a piacon... Blabla...
pampa 2007. 02. 18. 10:01
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#212
MERT EZ ÍGY IGAZSÁGOS!!

Én nem kérek az igazságos Gyurcsányból!
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 09:36
#211
Erről tudtok:
Ha műtenek, és te nem az éppen ügyeletes orvosra akarod rábizni magad, akkor külön fizetned kell a kórháznak?

Konkrétan, ha szül az asszonykád, és szeretnéd, hogy nem az éppen ügyeletes nőgyógyász, hanem egy váalsztott orvos vezesse le a szülést, akkor a korház számlájára be kell fizetned 25.600 ( ez a mi kórháznukban ennyi, máshol ne, tudom) Ft-ot!!! És persze ezen kívül ugyanúgy ahogy eddig csengeted a lét a választott nőgyógyásznak!

Basszus de felhúztam magam..........a k anyjukat
tokos. 2007. 02. 17. 22:02
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
"Nagyon érdekes következtetésekre jut az ember, kiváncsi leszek a hosszabb távra."

Mire jutottál?
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 20:07
Előzmény: #208  matgab
#209
Most váltottam ki gyógyszert. Aláiratta velem a doki, hogy tudom nem ez a legolcsóbb.
megdöbbentem (pedig úgy elvből eddig is tisztában voltam a témával)
Nagyon kegyetlen, de tutira hatásos lesz.
És a 300 fricska is.

Igazából engem az döbbent neg, hogy vannak olyan korházak ahol nem tudták ezt flottúl megszervezni. Igazgató alkalmatlan, kirugandó.
SOTÉ-n pl. nem egységes a módja. Igazgató alkalmatlan.
Nagyon érdekes következtetésekre jut az ember, kiváncsi leszek a hosszabb távra.
matgab 2007. 02. 17. 19:55
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Szerintem is sok főleg magányos nyugdíjas használja nyugdíjas klubnak az orvosi rendelőt. Ezt valahogy meg kellene akadályozni, az európai mód talán az lenne, hogy az önkormányzatok kapjanak annyi juttatást, hogy nívós nyugdíjasotthonokat, vagy klubokat tudjanak fentartani és nem a drága orvosórákat pazarolnák el, arról nem is beszélve, hogy tényleg órákat csesznek el az ember életéből...

Viszont ez a havi vény tényleg baromság, mert apámnak és anyámnak is rendszeresen el kell mennie az orvoshoz, be kell fizetnie a vizitdíjat, aztán a dobozdíjat, aztán a körzeti el fogja küldeni a fatert a szakkórházba felülvizsgálatra, mert neki nincsenek meg az eszközei...
A f@szom se fog 2000-5000 forintokért sorban állni az önkormányzatoknál kuncsorogni és hónapokig szaros 300 forintos számlák között guberálni a fiókban, úh, ez csak marketing szöveg, ez egyértelmű.
Viszont a szüleim akik nem szeretnek rendelőbe járni, most kénytelenek lesznek minden hónapba elmenni az orvoshoz, akit szét fognak adminisztráltatni. Ráadásul mindezt csak munkaidőben lehet megtenni, ami a legtöbb nyugdíjhoz közelítő beteg dolgozó embernek hátrányos, mert a főnök nem szereti elengedni azért, hogy orvoshoz járkáljon havi egyszer. Most már az üzemorvos sem irathat fel gyógyszert...

Nos akkkor megint mire volt jó ez az új rendelkezés?
1) el fogja látni töménytelen adminisztrációval az állami alkalmazott seggvakarókat és nem seggvakarókat...

2) millió órákat vesz el várakozással a beteg emberek idejéből

3) és újabb terheket rak adó formájában az emberekre, ami el is fog majd menni arra, hogy a többletadminisztrációt a közalkalmazottak feldolgozzák...

4) Gyakorlatilag zéró eredménye mellett...

Viva la szdsz, viva la kormány...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 16:54
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#207
Idézek egy fontos részletet Orbán Viktor évértékelő beszédéből:
"A világon egyre több helyen, sőt, már maga az OECD szervezete is azt vallja, hogy a több-biztosítós egészségügyi modell bizony kétséges. Több helyütt megbukott. Kiderült, hogy az egyébként hatékony magánkezdeményezés az egészségügyben minden föltétel nélkül nem is olyan hatékony. Kalifornia kormányzója szerint állama a modern kor Athénja. Ezért példát kell mutatni az amerikai nemzetnek, s most lépéseket tesz a kötelező egybiztosításos modell felé. S mi, magyarok most éppen szét akarjuk verni azt, amit mások fel akarnak építeni."
Forrás:
link
Őrület, ahogy Molnár Lajos ráerőlteti a magyar nemzetre az SZDSZ akaratát...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 00:50
#206
ha azt hiszed öröm egy zsúfolt rendelőben orvosra várni...
se nyugdíjasnak, se aktív dolgozónak...
de mi köze ehhez molnárnak( soha le nem írom nagybetűvel)?
a házi(körzeti) orvos nem azért mászik falra és az eü nem azért drága...
az elkezelt vagy nem kezelt embernek drága kezelés JÁR ! előre fizetett akár 40-50 évig !

ha a drága diagnosztikai eljárással nem vizsgálják meg - még drágább műtét jön és aztán a haldoklóba belefektetik - lelkiismeretfurdalás miatt - az egész OEP-vagyont ---már, ami az állami tolvajok után megmaradt...holvan az új TB kártya pl...kinek volt biznisz?

és akkor még van mit keresni...sikítók, lobbisták és mindenféle álnév a köztörvényes állambácsihoz és az 5 éve kormányon lévőkhöz közeli - a fidesz-kormány epizód volt...17 évvel ezelőtt már kiosztották a parkolójegyeket , a milliárdosoknak csak ki kellett várni...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 00:50
#205
ha azt hiszed öröm egy zsúfolt rendelőben orvosra várni...
se nyugdíjasnak, se aktív dolgozónak...
de mi köze ehhez molnárnak( soha le nem írom nagybetűvel)?
a házi(körzeti) orvos nem azért mászik falra és az eü nem azért drága...
az elkezelt vagy nem kezelt embernek drága kezelés JÁR ! előre fizetett akár 40-50 évig !

ha a drága diagnosztikai eljárással nem vizsgálják meg - még drágább műtét jön és aztán a haldoklóba belefektetik - lelkiismeretfurdalás miatt - az egész OEP-vagyont ---már, ami az állami tolvajok után megmaradt...holvan az új TB kártya pl...kinek volt biznisz?

és akkor még van mit keresni...sikítók, lobbisták és mindenféle álnév a köztörvényes állambácsihoz és az 5 éve kormányon lévőkhöz közeli - a fidesz-kormány epizód volt...17 évvel ezelőtt már kiosztották a parkolójegyeket , a milliárdosoknak csak ki kellett várni...
tokos. 2007. 02. 16. 22:08
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#204
Valóban, az összeadódik. Évente 6000 Ft lehet a maximum, mert ugye a 20. után már visszakapják.

Ráadásul kaptak valami kompenzációt is tán.

Nem vagyok milliárdos, viszonylag magas, de teljesen látható a fizetésem a fele se marad meg, és az már nem is sok.

Viszont ki tudom számolni, hogy mennyi megy a TB-nek, és azt kell, hogy mondjam, a vizitdíj kaki ahhoz képest, nemcsak nekem, de egy minimálbéresnek is, de nem csak az átlagos minimálbéresnek, hanem még egy valódinak is.

Az az egyik baj szerintem, hogy mindenki a nyugdíjasokon van megkattanva, holott nem biztos, hogy nekik a legsanyarúbb a sorsuk, csak hát az ország legnagyobb szavazóbázisát jelentik....
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 21:52
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
Azért is írtam, hogy erről sokat lehetne vitatkozni.

Neked akkor normális nyugdíjas ismerőseid vannak.

De azért a legtöbb vén satrafa trécselni járt az orvoshoz eddig.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 20:14
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Szemesi!
Nekem meg van sok nyugdíjas ismerősöm.
A nevükben kijelenthetem, hogy ők eddig is csak akkor fordultak orvoshoz, ha már végképp nem tudták otthon kikúrálni magukból a betegséget. Az orvoshoz járástól a legtöbb ember irtózik...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 19:27
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Ezen örökké lehetne vitatkozni, de azonban az való igaz, hogy ki ér rá orvoshoz járni??
A nyugdíjas. És mivel van orvos rokon a családban bizton tudom mondani, ha Teri néni este nem tud fing@ni, akkor reggel fél 8-kor már az orvosnál ült eddig, és a halálba kergette az orvost is, meg a többi igazán beteg embert, aki kint vár a sok nyugdíjasra, aki nem is igazán beteg, csak van ki meghallgassa búját, bánatát.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek