Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 10:57

Egészségesebb irányba mozdult el a magyar adórendszer (Mazars)  

Ugrás a cikkhez
Nem hiszem, hogy ez volt az utolsó adócsomag az idei évben. Azt sem hiszem, hogy a 2011-es változásokat komolyan kéne venni - mondta Szmicsek Sándor, a Mazars adóigazgató partnere a mai sajtóbeszélgetésen, aki szerint ez még nem az az adóreform,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=117500
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:56
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
Tehát az Mszp megint jól csinált mindent:))
Érdekes, van itt egy két személy akik bármilyen baloldali intézkedést megvédenek, legyen az baromság is, sőt ha baloldali személy lásd gy. f. idétlenkedik itt 7 évig akkor ő is mindent jól csinál.
Akár az ATV-t nézném ezek mindig megmagyarázzák az éppen jót , mindig a Fidesz a hibás.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:53
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#19
Enigma:
"A változások eljönnek , ha akarják egyesek, ha nem."
Leírod pár pontban milyen változások jönnek el? Ill. te mit szeretnél, milyen változások jöjjenek?
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:47
Előzmény: #17  Kezdo001
#18
Igazad van. Én néztem el, sorry.
Kezdo001 2009. 06. 30. 13:40
#17
Öregségi nyugdíj legkisebb összege 352/2007.(XII. 23.) Korm. rend. 7. § 168/1997. (X. 6.) Korm. rend. 28.500,-Ft
Rokkantsági nyugdíj
352/2007.(XI. 23.) Korm. rend. 8. § III. rokkantsági csoportban 28.500,-Ft
II. rokkantsági csoportban 29.800,-Ft
I. rokkantsági csoportban 30.850,-Ft
Baleseti rokkantsági nyugdíj
352/2007.(XI. 23.) Korm. rend. 9. § III. rokkantsági csoportban 28.600,-Ft
II. rokkantsági csoportban 30.000,-Ft
I. rokkantsági csoportban 31.000,-Ft
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
"Holnaptól a gazdag emberek is ugyanannyival fizetnek többet az alapvető termékekért, mint a 70 ezerből tengődőek. Az 5 milliót keresőek adózása ugyanannyi lesz mint a 70 ezerből élőké."
Az ÁFA fogyasztási adó. Fogyasztásarányos.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:38
Előzmény: #12  Kezdo001
#15
Aham: A szociálisan nagyon érzékeny Mszp bevezette a 25% -os Áfát újból. Csak a feledékenyeknek írom le, pár évvel ezelőtt éppen azz Mszp csökkentette. Tehát itt az első ellentmondás. Holnaptól a gazdag emberek is ugyanannyival fizetnek többet az alapvető termékekért, mint a 70 ezerből tengődőek. Az 5 milliót keresőek adózása ugyanannyi lesz mint a 70 ezerből élőké. Erre mondja a Fidesz gyökeres változások szükségesek. A változások eljönnek , ha akarják egyesek, ha nem. A gazdasági analfabétizmus kikényszeríti a változásokat , vagy mindenki éhen hal, elmenekül.
Kezdo001 2009. 06. 30. 13:35
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
nem 57 ezer hanem kb 28 ezer a nyugdíjminimum
a legtöbb dolgozó férfi akinek családja van nem 200 - 300 ezret keres havonta amiből eltudná tartani a családját és nem lenne rászorulva a nemzet támogatására
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 13:33
Előzmény: #12  Kezdo001
#13
"szerinted a jövőnek gyermeket nevelő kismamák segélyesek?"
Nem mondtam ilyet. Ha a férj dolgozik, máris jobban jártak. Ha nem, akkor tényleg rosszabbul. Viszont nem gondolom, hogy ez baj lenne, sőt.

"szerinted a 30 - 70 ezer forint közötti nyugdíjat kapó sok évetizedet ledolgozott emberek nem érdemelnének több törődést jobb életet?"
57e Ft az öregségi nyugdíj minimuma, tehát eleve rossz, amiből kiindultál. Másrészt meg lásd lejjebb.

"szerinted a belső erőforrásokat nem a magyar emberek érdekeinek szolgálatába kéne állítani?"
Szerinted a középrétegek nem magyar emberek?

A jobb életet nyilván mindenki megérdemlné, de amikor válság van, akkor mindenkinek picit rosszabb lesz. A kérdés, hogyan osztjuk ezt el a társadalom tagjai között. Eddig nagy vesztesei voltak az elmúlt évek megszorításainak (és egyébként alapből az egész rendszerváltásnak, meg alapból az adórendszernek), a munkavállaló a középrétegek. Most ezzel az átalakítással nekik lett jobb. Minimálisan persze. Vagy úgyis fogalmazhatnék talán kevésbé rosszabb, mint másoknak.

Ettől még továbbra is igaz, hogy csomó hibája is van, meg nyilván messze nem egyenlő egy ilyen átalakítás egy komplett adóreformmal, amire nagy szükség lenne.

Egyébként pedig abban a hozzászólásomban egyáltalán nem írtam semmi olyat, amit nekem tulajdonítasz. Egy ellentmondásra hívtam fel a figyelmet.
Kezdo001 2009. 06. 30. 12:55
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
szerinted a jövőnek gyermeket nevelő kismamák segélyesek?
szerinted a 30 - 70 ezer forint közötti nyugdíjat kapó sok évetizedet ledolgozott emberek nem érdemelnének több törődést jobb életet?
szerinted a belső erőforrásokat nem a magyar emberek érdekeinek szolgálatába kéne állítani?
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 12:47
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Eddig csak elméletben, most a gyakorlatban is kiderült az egyik nagy önellentmondás. Évek óta azt írják ezekben a topicokban a keményvonalas jobbos szavazók, hogy a segélyen élő cigányok meg a "komcsinyuggerek" támogatására megy sok pénz, a szocik az ő szavazatukat vásárolják folyamatosan. Most, hogy Bajnai egy sok hibával rendelkező, de alapvetően a középrétegeknek kedvező változásokat tett az adórendszerben, most az a szöveg - szinte ugyanazoktól a nickektől, vagy legalábbis van átfedés -, hogy de milyen rossz lesz a segélyeseknek és a nyugdíjasoknak...

Na, ezért vagyunk ott, ahol. Kádár forever.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 12:15
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
25% áfa, 13. nyögdíj törlése, és a többi árnövekedést most nem felsorolva, átlag 15%, valahogy nem tartható igazságosnak úgy kb. 3millió nyugdíjasnak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:56
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Szvsz a következő a helyzet. Mivel el van adósodva az ország a törlesztések és a működés miatt be kell szedni egy adott mennyiségű pénzt adók formájában, ami ezt fedezi. Az elfogadott adócsomag legfeljebb átrendezi a bevételeket, de semmiképpen nem csökkenti. Amit az állam egyik kezével ad, azt a másikkal vissazveszi más címen. A fogyasztási adó növelése csökkenti a keresletet ebből kifolyólag a termelést, de növelheti a munkanélküliséget. Ha ez még párosul az intézményes korrupcióval, melynek mértékét évi 500 mrd-ra becsülik(lsd.közbeszerzések stb) akkor sose lesz kilábalás. Amíg a beszedett adók jelentős része következmények nélkül elsinkófálható, Szvsz teljesen mindegy ki kerül hatalomra. Gyökeres társadalmi, politikai gazdasági, jogkörnyezeti változás nélkül sehova sem jutunk . Még az unokáink sem. Mindez persze privát vélemény.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:39
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Hogy a más véleményét tiszteletben tartod, annak abszolút örülök. Én is így vagyok ezzel. A bajom pont az, hogy most nem tudok, mit tiszteletben tartani, mert nem ismerem a véleményed. Erre lettem volna kíváncsi.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:36
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Egyszerű magánvéleményem van a dolgokról, és ha már szólásszabadság van előfordul, hogy kibukik belőlem. A neveltetésem szerint meg tiszteletben tartom mások-ettől eltérő-véleményét. Még a tiédet is.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:32
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Hát ha a neveltetésed tiltja, hogy leírd az érdemi véleményed, akkor vagy nem érdemi a vélemény, vagy nem jó a neveltetés.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:29
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Volna, de neveltetésem tíltja. Egyébként köszönöm a figyelmeztetést.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:24
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Érdemi hozzáfűznivalód is van, vagy elégedjünk meg ennyivel? Nagyjából ugyanez már tegnap is ment.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:23
Előzmény: #1  Portfolio
#3
"A fogyasztási adók emelése és a jövedelem adók csökkentése egy egészségesebb adórendszer felé mutat a könyvvizsgáló cég meglátása szerint."
Ezzel abszolút egyetértek. Ezt emeltem ki én is a tegnapi adóról szóló másik topicban.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 11:20
Előzmény: #1  portfolio
#2
Már ha a szakadékot annak lehet nevezni.

Topik gazda

halibuli
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek