Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 09. 26. 19:34
Előzmény: #179  emerald
#180
A piacon szép érett de kissé ütődött körtéket igen olcsón árultak....
Jövő héten ez lessz a következő projekt:

Fahéjas-szegfüszeges körtelekvár

Meghámozzuk a körtét, majd egy nagy lyukú reszelőn(nálam nokedli szaggató megfordítva) csumáig körbegyaluljuk.
Aztán izesítjük mint egy gyümölcslevest őrölt fahéjjal, szegfüszeggel.
Ne ítéljetek el, de én szoktam beletenni qvittint. Ám ami szerepel a csomagon annak a 2,5-3 szoros mennyiségű gyümölcshöz teszem.
Cukrot kb 15-20dkg-ot teszek a gyümölcshöz kilónként.
Én is el tudom rakni tartósító nélkül kigőzölve, évekig se romlik meg.
Ám ha felbonjuk a hűtőben se lehet három hétnél tovább tartani ha semmi sincs benne. Ezért inkább megalkuszom...:)
Minnél ízesebb illatosabb a körte annál finomabb lessz a lekvár.

Drága nagyimtól(isten nyugosztalja) visszahoztam egy 12éves körtelekvárom. Félrerakta...:(
De azt az isteni ízekett, hát olyan volt mint a jó bor ami évek múlva csak jobb lessz.
A fűszerek átjárták de nem nyomta el a gyümölcs ízét, ezt még
a régi Gödöllői telkünk hullott körtéiből főztem.
Rengeteg kukacos hullott körténk volt akkoriban, takarékos felhasználásra ez volt az akkori nagy találmányom..:)
Ma már nincs fa, de a körtelekvárról nem tudunk lemondani.

Legközelebb majd leírom a musban főtt birslekbár készítését.

emerald 2014. 09. 26. 14:55
Előzmény: #178  diki
#179
Óóó...az már igen!
Ügyes vagy, még a végén én is elmegyek vadászni holnap...:)
Ma a piacon vettem 20dkg vargányát. Aranyárba volt:4000/kg
De ez azt jelenti h van a közeli erdőkben.
A sütőtök krémlevesbe elég lessz.

Te merre laksz, ha nem titok?
Én Szentendrén, itt a környéken is van gomba, de még nem ismerem igazán merre mit keressek. Pedig a kertünk be is nő, állítólag tinta gomba, na de eddig nem mertük megenni, mert nem ismerjük.

Ja, kaptam a szomszédból egy halom hullott bio almát. Leves, pite meg köret is lessz belőle.

Almás-hagymás-rakott krumpli:
Ez nem főétel hanem köret, de vegáknak főétel is lehet!
Tehát nyers krumpli pucolva karikára vágva, hagyma, alma szintén pucolva karikára vágva.
Tepsi kizsírozva picit majd egy sor krumpli váltva hol alma, hol hagyma sorral. Teteje szintén krumpli. Krumplisort enyhén sózzuk.
Fóliát rá úgy a sütőbe, majd kb 45-60 perc után fólia nelkül kb 20-25 percig sül.
Mennyei! Higgyetek nekem.
Piros ropogós nem igen lessz a teteje, de az íze kárpótol mindenért.
Kalóriaszegényebb sokkal mint a sima tepsis krumpli változat és egészséges is!
diki
diki 2014. 09. 26. 13:48
Előzmény: #169  diki
#178
Nem is meséltem, hogy begyűjtöttem. Találtam 3 óriás pöffeteget is, 65 dekás, 1,35 kg-os és egy 2,2 kg-ost. Elvittem bevizsgáltatni, mert még sose szedtem. Ott helyben le akartak csapni rá, de megvédtem az árumat :) Inkább elajándékoztam a kisebbeket. És isteni volt rántva. Amikor meghámoztam olyan volt mint egy óriási hófehér gomolya.
exmnbs1 2014. 09. 26. 13:26
Előzmény: #176  diki
#177
a töltelék nem öklömnyi, arra
diki
diki 2014. 09. 26. 13:21
Előzmény: #175  exmnbs1
#176
Mármint a mérete apró :), vagy alá apró káposzta. Nálam mindkettő. Én teszek bele pirospaprikát is, ha erre gondoltad a fehéret. Itt is változik még településenként is.
exmnbs1 2014. 09. 26. 13:16
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#175
én úgy tudtam hogy a szabolcsi töltöttkáposzta fehér de van benne paradicsomlé és apró
diki
diki 2014. 09. 26. 12:57
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#174
Ízlés kérdése, és sose eszem meg se a torma se a szőlőlevelet, de a töltelék ízét szeretem. Így vagyok a paprikával is.
Kukoricadarával készítem, ha van időm nem darált, hanem apróra vágott húsból /én rendszerint tarjából/, és 1/4 rész füstölt hússal. Fokhagymát, rántást nem teszek bele, paradicsomlében főzöm.
Törölt felhasználó 2014. 09. 23. 00:43
Előzmény: #171  diki
#173
Én azt hittem szőlőlevélbe azért csomagolják hogy jobbban nézzen ki.......Ezek szerint meg is lehet enni......Legközelebb én is megprobálom. :-))
Törölt felhasználó 2014. 09. 22. 12:58
Előzmény: #171  diki
#172
diki

És az miben különbözik a dunántulitól?
A szőlőlevelet, tormalevelet meg lehet enni?
diki
diki 2014. 09. 22. 11:07
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Istenek eledele, közé 1-2 szőlőlevélbe töltöttel, alá egy kis füstölt finomság.
Törölt felhasználó 2014. 09. 22. 10:43
Előzmény: #169  diki
#170
szabolcsi töltött káposzta - tormalevélben
diki
diki 2014. 09. 22. 07:26
Előzmény: #168  diki
#169
Nagyon klassz lett a hétvégi menü, köszönet nektek. A bornál kicsit gondban voltam, így Egri bikavért vettem meg édes szamorodnit, kóstolás után a száraznál maradtam, ami kimaradt közkézre került. Ma reggel munkába bicajozás közben pedig terített asztalt láttam a természettől. Óriási óriás őzláb, harmatgomba, szeder stb. Ha nem szakad du. az eső, begyűjtök.
diki
diki 2014. 09. 19. 21:40
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
Köszi. Az én nyulaim is imádják leginkább a szárát. Hallottam, hogy ezt is egyszer kell ültetni,azután terjedést megakadályozni :) Akkor kipróbálom amit írtál.
Törölt felhasználó 2014. 09. 19. 19:04
Előzmény: #164  diki
#167
A csicsokának 2-ös hasznositása volt a kertemben: A nyulaim megették a leveleket, mi pedig a gumokat.Csak hát a nyulak ugy döntöttek nekik jobban izlik a lucernaszéna, mi pedig a lenti okok miatt csak keveset fogyasztottunk 1-2 év után kikerült a csicsoka a kertböl.
Törölt felhasználó 2014. 09. 19. 15:32
Előzmény: #164  diki
#166
Volt a kertemben csicsoka pár évvel ezelött. Ugy kell termeszteni mint a krumplit. Egyszerüen kiirthatatlan. Tényleg 3 méteresre is megnő ha sok az eső. Ujra vetni nem kellett, mindig maradt a talajban annyi, hogy a következő évben kihajtson. Felhasználása is ugyanaz mint a krumplié. Mi csicsokasalátát csináltunk belöle. A csicsokát megföztük, felszeleteltük tejföllel elkevertük. Só került bele és hagyma szeletelve és be a hütőbe. A csicsokának van egy kis édeskés íze. A fogyasztását csak mértékkel. Van egy enyhe hashajtó hatása aki érzékeny rá az csak ovatossan. Éppen ezért a késöbbiekben mindig krumplival kevertük fele-fele arányban. Tehát gyakorlatilag egy krumplisalátát csinálsz amiben van csicsoka. Más receptet én nem ismerek.
Jó étvágyat hozzá!
emerald 2014. 09. 19. 11:44
Előzmény: #164  diki
#165
Sütőtök krémlevest, víz helyett húslevessel engedem fel, és vargányával, erdei gombával isteni, ha hozzájutsz.....:)

Csicsóka recept engem is érdekelne....
diki
diki 2014. 09. 19. 11:24
Előzmény: #163  lukskypoker
#164
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, délután bevásárolok és holnap szabadtéri főzés. Most egy hét laza kaja volt a múlt hétvégi Kóstold meg Magyarországot után :) lehet, hogy túl sok a kérés, de ha valaki tud csicsóka felhasználást, azt is szívesen veszem. Nem is gondoltam hogy 3 méteresre is megnő, de legalább árnyékot vetett :)
lukskypoker
lukskypoker 2014. 09. 19. 10:31
Előzmény: #155  diki
#163
Tejszínes krémlevesként, parmezánnal és/vagy sült bacon kockával.

(csak só mint fűszer, és csipetnyi szerecsendió)

lukskypoker
lukskypoker 2014. 09. 19. 10:28
Előzmény: #156  diki
#162
borókabogyó
(bár én csak néző és kukta voltam, meg vörösbor előkostoló)
fxboy
fxboy 2014. 09. 19. 10:18
Előzmény: #155  diki
#161
Birka(városi: juh-)túróval szoktam tölteni a gombafejeket. Csak úgy natúr, só, minden nélkül. Ezt rácson grillezem, vagy vékonyan olajozott tepsiben (mellé mehetnek a lábai is) sütőben sütöm. Egy ágfa (178 C fokos) melletti lángon. :))

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek