Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 15:32
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1000
Szia Csoli papa!
 Köszi a kérdésedet, nagyjából megvagyunk. A párom fejében rendetlenkednek a vasak, de ezt leszámítva semmi különös, nyomkodom a gombot és dől a lé. 
 
 Szóval Ő a Gibson! 
 Nem értek a hangszerekhez, de ez még nekem is szép. Biztosan jól viselkedtél egész évben, hogy ilyen drága ajándékot kaptál a Mikulástól. 
 Váljék örömödre, használd egészséggel!
 :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 10:27
Előzmény: #998  fxboy
#999

Üdv Öreg Harcos! :) Remélem jól vagytok!
Nem szeretek ilyesmivel dicsekedni, de ha már így bedobtad a Mikut ...
Joulupukki hozta a múlt héten! :D Másfél évet vártam a drágámra, de megérte! És olyan szép .... !
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181207v00pwbp1i.jpeg
:)
fxboy
fxboy 2018. 12. 05. 07:35
Előzmény: #997  fxboy
#998
Sztem még tud lentebb menni.
  
https://www.mql5.com/en/charts/9454743/eurusd-mn1-admiral-markets-as
   
  Gazdag Mikulást kívánok mindenkinek! 
     :)  
fxboy
fxboy 2018. 11. 30. 19:31
Előzmény: #987  fxboy
#997
Ugye, mondtam, hogy nincs semmi különös, csak szerdán volt egy kis hiszti - a semmire. 
 
      :)  
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 20:09
Előzmény: #995  Törölt felhasználó
#996
....Magammal beszélgessek? Itt vagy nekem te!  
  :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 19:51
Előzmény: #993  fxboy
#995

A fene !!!, hogyan felkaptad a vizet! Bocsi a TE nem neked szólt , úgy általánosan akartam kifejteni, hogy bármit bele lehet magyarázni a mondandóba. De teljesen mindegy, hagylak is, beszélgess magaddal, hiszen az utolsó 33 hozzászólásból 23 a tiéd, látom nyitottál magadnak egy totyikot, hogy szólózhass. Hajrá, mindent bele!
Azt azért látom, a kíváncsiság gyötört, hova irogatok, de ott is csak okoskodok, semmi komoly. :-)
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 19:45
Előzmény: #992  fxboy
#994
 Az egyik respect pajti azt mongya, hogy ha a hír lenne a lényeg, akkor a csárt a két hír között csak oldalazna. 
   
    Hiszen erről beszélgetünk már egy éve, s Te azt mondod, hogy  a végtelenségig képes oldalazni. 
   A két hír  -  1,6 és 0,6  -  közötti oldalazást bizonyítja a történelmi csárt, amit beraktál. 
 
https://imgur.com/3ZWnjdk
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 19:04
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#993
Sztem te összekeverted a totyikokat, s eltévedtél. 
  Ez nem a "Value Investing" vagy a "Financial Forecasts" vagy más, nagyon nagy tudású befektetési guruk topicja.   Ez itt egy teljesen amatőr kajás totyik, ahol egy csurgatott tojásleves és egy tökfőzi között egy kicsit trédelünk. Az ide betévedő cimbikkel kicsit dumcsizunk, próbáljuk egy csöppet jól érezni magunkat , s ennek érdekében igyekszünk egymást nem baccogatni, inkább tisztelni. Erre jössz te, f..szom tuggya honnan, még soha nem jártál itt, de az első szavaiddal rögtön arcoskodsz velem. Szted jól van ez így? Szted mi a rák közöd van ahhoz, hogy én mit hallok meg és mit nem?  Éngem rohadtul nem érdekel, hogy a kispapírok totyikban mit csinálnak egymással a fórumozók, mit öntenek egymásba. Az sem érdekel, hogy vki tud-e duplázni, sokszorozni. Viszont neked vszínű, hogy ez után csorog a nyálad, a ma reggeli vallomásod alapján a btc topicban. Ám ez, az elmúlt 10 évben nem sikerült  neked, ezért constans frusztrált állapotodban megtaláltál engem. Ezt inkább ne tedd többször, kérlek !....
 
 Szóval szeretettel látunk itt, a baráti körünkben, de csak akkor, ha nem ekézel. 
   Oksi? 
     :)
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 17:49
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#992
Igen erről már dumcsiztunk kb ez év elején:    
  
   daxlisgyuszi
  február 16. | 20:43előzmény: #15826  daxlisgyuszi#15827 
   ad absurdum az is könnyen megeshet (ha nem történik közben “game changer“ katasztrófa), hogy az eur/usd jegyzése mongyuk 500 év múlva is valahol 1.1 -1.4 között fog libikókázni, míg a dow már vígan valahol x milliónál lesz... :))
 
  február 16. | 20:28előzmény: #15824  fxboy#15826   
  kb. igen. :))
  a forex piacnak semmi köze a folyamatos idõbeli növekedés ideájához... hasonlóan pld. a kétkarú mérleghez vagy emelõhöz. Egészen másfajta skill-ek szükségesek ezen a piacon, mint pld. részvények (rv. indexek) esetében, ahol az alapgondolat az idõben (ciklikusan végbemenõ) folyamatos emelkedésre ill. értéknövekedésre van kihegyezve. 
 
   Akkor ezt mutattad: 
  
https://imgur.com/1YR5E0C  ;
  Akkor szűkebbre vetted a sárgát.
  Én szívesen kiegyeznék azzal, ha csak a sárgában mozogna még cca 20-30 évig. ...  :) 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 08:47
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#991
Szerelem??  :)  Ennél a GumiZsuzsi is jobb.  ...de ha esetleg az is, elég jól fizet. 
 Kit érdekel, hogy lufi-e vagy nem? Ez nem befektetés, mint az általad emlegetett kis papírok. Amíg fejni lehet, mindegy hogy lufi-e, vagy tőgy...  
 
  .... aztán mit mondanak még? ...már mint azon kívül, amit állítólag hallani akarok. ...
  ... és kit érdekel, hogy te szted nem tud megtisztulni a piac?   Dől a lé, ez a lényeg! 
 
  :) 
  
 
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 08:06
Előzmény: #987  fxboy
#990
na jah... kb. 2030-ig sztem mindkét félnek megfelelne a sárgított sávon belüli "lázas semmittevés"...;))... utána meg fogalmam sincs...
 
https://i.imgur.com/3ZWnjdk.png
 
;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 07:34
Előzmény: #988  fxboy
#989

Ez egy kicsti olyan, mint a szerelem. Bármit mondhatnak, te csak azt hallod,amit akarsz. A kispapírokban jól megfigyelhető, hogyan öntik egymásba a hitet a fórumozók és el vannak keseredve, hogy nem tudnak duplázni, meg sokszorozni.
Ez a pénzbőség mindenkit megbolondított, senki nem hiszi el, hogy ez egy óriási lufi, amit le kell ereszteni, különben eldurran.
Amit a központi bankok csináltak, az a tűzoltásból átment egy drogos állapotba, ami egy öngerjesztő lufifújást eredményezett. Ahelyett, hogy megtisztulna a piac, inkább tömik bele a "kábítószert" elfedve a gondokat.
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 07:08
Előzmény: #986  fxboy
#988
pf: "....A Fed-elnök arról beszélt, hogy a jelenlegi kamatszint közel van a semlegeshez (vagyis ahhoz a szinthez, ahol már nem stimulálják a gazdaságot a monetáris kondíciók), amit úgy értelmeztek, hogy a szigorító kamatciklus a korábban vártnál előbb érhet véget.
Paul Ashworth, a Capital Economist amerikai vezető elemzője túlzottnak értékelte a piaci reakciókat, mondván, Powell nem beszélt arról, hogy a Fed inflációs vagy növekedési várakozásai megváltoztak volna, vagyis nincs szó a monetáris politika módosulásáról. Avery Shenfeld, a Canadian Imperial Bank vezető közgazdásza azt emelte ki, hogy félreértés lehet a semleges kamatszintre való utalás értelmezése. A Fed ugyanis a gazdasági ciklust figyelembe véve a semleges feletti kamatszintet kíván elérni, vagyis szó sincs arról, hogy Powell indirekt módon a kamatemelés végét pedzegette volna.  ...."
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 19:40
Előzmény: #986  fxboy
#987
Nincs itt semmi különös.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9428925/eurusd-w1-admiral-markets-as
 
 Lefelé nem tud menni a technikai miatt, fölfelé meg a funda miatt. 
 Ezért w1-en rakja a sormintát... Aztán egyszer majd lesz, aminek lennie kell....  1 
  :)
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 18:27
Előzmény: #985  fxboy
#986
fxstreet: 
 "....Breaking News: USD falls sharply as Fed's Powell says policy rate is 'just below' estimates of neutral  ....." 
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 18:19
Előzmény: #984  fxboy
#985
Jerome dumált. Beszart Donaldtól. = 85 pipis m15 zöld gyertya ! 
 :( 
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 27. 19:44
Előzmény: #983  dt7
#984
Bizony!  Aztán reméljük, hogy Jerome nem hagyja magát Donald-dal szemben.... majd dec 19-én kiderül. 
  :)  
   
dt7
dt7 2018. 11. 27. 13:39
Előzmény: #982  fxboy
#983
Üdv.Mester!:)újra alakul a dodó:))
fxboy
fxboy 2018. 11. 26. 19:57
Előzmény: #969  fxboy
#982
A sirálybél jóslás szerint alakul az e/u csárt. 
 Nagy valószínűséggel meglesz az a 125x körüli szint - első lépésben. W1, D1 is ezt akarja....
 
https://www.mql5.com/en/charts/9418782/eurusd-d1-admiral-markets-as ;
  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 26. 17:24
Előzmény: #969  fxboy
#981
index: ".... Nagyon zajos decembert várok emiatt, Powellen nem kicsi nyomás lesz, hogy azonnal fejezze be a kamatok emelését. A legfrissebb felmérés szerint a piac 74%-os esélyt ad a december 19-i újabb 25 bázispontos szigorításnak.Erről a kamatvitáról nekem a Húsvét-sziget misztérikus története jut az eszembe. A polinéz őslakosok az isteneik számára a történelmük során egyre magasabb kőszobrokat emeltek a parton. Ez ahhoz vezetett, hogy egy adott pillanatban valaki kivágta az utolsó fát a szigeten (a fákon görgették le a kőbányából a kifaragott szobrokat a partra). Furcsa és érdekes pillanat lehetett. Ugyanez történik jelképesen jelenleg az amerikai gazdaságban. Donald Trump saját monumentális életművét építi egy minden lehetséges hátszéllel felpörgetett gazdaság és részvénypiac által. Ehhez pedig nem rest az utolsó fákat kivágni, mint adócsökkentés, környezetvédelmi egyezmények felmondása, illetve éppen most az olajár leszorítása. Az amerikai gazdaságpolitikai eszköztár szigetén az utolsó fa ebben a képben a kamatpolitika. Trump már vágná ki ezt is (a kamatemelések leállításával, majd később csökkentésekkel), de a fa Powell tulajdonában van, akit pont az elnök nevezett ki a fa őrzőjének. Powell pedig őrzi ezt a fát, hogy a nehezebb időkben nagyobb hasznát vegyék majd.Amit most a FED és Powell csinál, az a következő válság során egy óriási aduász lesz az USA kezében szemben a fejlett világ többi részével. Ugyanis az Egyesült Államoknak lesz monetáris politikai mozgástere. Mert a nullkamatok hosszú évei után nekik még lesz milyen fát kivágniuk. (Európa és japán már rég kivágta a saját utolsó fáját.) Egyszer még sokan hálásak lesznek ezért Jerome Powellnek..." 
  
https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2018/11/26/trump_es_a_fed_haboruja_most_lesz_igazan_eles/
 
 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek