Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:36
Előzmény: #400  szivacs
#401

Szia szivacs!

Kösz, hogy beírtad ezt ide! A természetvédelemnek mindenhol helyet kell adni. De ha egy kicsit visszaolvasol, a beírásokból valószínűsíthető, hogy nem ez a csöppnyi speki társaság elkötelezett híve a pálmaolaj használatának/fogyasztásának...
Legalábbis részemről egészen biztos, hogy a Nutella és a Ferrero cég zsebébe nem sok profitot teszek.
Ha nagyon édességre vágyom, akkor inkább ilyenekkel tömöm magamat: link
Én készítettem, Cickomka fotózta. Ez egy aranygaluska (kelttésztás süti). Magyar liszttel, tojással, vajjal, sok magyar dióval, nem tudom milyen (valószínű dél-európai) származású mazsolával, vaníliás cukorral.... Garantáltan pálmaolaj mentes! ....meg más egyéb sütijeim is...
Szóval így vagyunk mi itt kufárok a pálmaolajjal... közben persze védjük a természetet is.
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:44
Előzmény: #399  diki
#402

....katonai gyakorló. Vigyázz magadra, akna veszély! :)

A faiskolánkban van kb 20 db 2 éves eperfa magonc csemete. Hiányzott a birtokunkról gyerekkori kedves emlékeink gyümölcse, így termésről szaporítottuk.



fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:48
Előzmény: #401  fxboy
#403

"...a Nutella és a Ferrero cég ..."
Majd helyére teszitek a tulajdonviszonyokat...
:)
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:52
Előzmény: #395  emerald
#404

A fotón a Kolping Hotel wellness részlegének az úszómedencéje látható, Alsópáhokon. Hetente háromszor belecsapunk a vízbe, itt készülök a BÁ-ra (jul 4.)
:)

emerald 2015. 06. 18. 08:58
Előzmény: #404  fxboy
#405
Hát élni tudni kell...😄
emerald 2015. 06. 18. 09:00
Előzmény: #402  fxboy
#406
Én is épp gondoltam h kéne ültetni, a szomszéd rétre.
Lenne a madaraknak is csemege, és jutna nekünk is....😀

Ezt faiskolában nem lehet beszerezni?!
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 11:12
Előzmény: #406  emerald
#407

A legközelebbi topic találkozóra ha el tudok menni, akkor majd viszek Neked egy csemetét. :)

S az evolució során így fejlődik a spekuláns találkozó kertbarátok klubjává.....
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 11:16
Előzmény: #405  emerald
#408


....nehéz a kufárok élete... :)

emerald 2015. 06. 18. 11:29
Előzmény: #407  fxboy
#409
Hú de jó..., dupla haszon...
Előre is köszi, tudok felajánlani cserébe bio cseresznye befőttet..😀
fxboy
fxboy 2015. 06. 19. 17:25
Előzmény: #409  emerald
#410

Zöldborsó leves csipetkével.
Rizses tökfőzelék, tálaláskor zabpehely opcióval.

Ma végre volt nálunk is egy csöppnyi eső. Már teljesen kiszáradtak a víztározóink, most végre jutott bele egy kis lé.
:)

emerald 2015. 06. 19. 18:02
Előzmény: #410  fxboy
#411
Rizses tökfőzelék....hmm ilyet nem ismerek.

Nálunk lecsó-tojással.
Szilvalekváros gombóc és núdli pedig most készül

Nagy kincs az eső, és látom jól gazdálkodtok vele....😀
diki
diki 2015. 06. 19. 18:53
Előzmény: #410  fxboy
#412
Nálunkmost van egy kis eső annál nagyobb dirrel-dúrral :) Hordók, tárolóakna telnek, de nemrég furattunk kutat is a ház meg lehet eltűnik egyszer a homoknyelőben?
Most karóztuk a facsemetéket, de a ribizliszedést halasztani kell.
Babgulyás, túrós táska
Még soha nem hallottam erről a rizses változatról.
fxboy
fxboy 2015. 06. 19. 20:37
Előzmény: #412  diki
#413

Víz: Igen, gyűjtjük az esővizet. Hordókba, vödrökbe, lavórba, dézsába, bilibe, mindenbe... A bp-i kertünkbe fúrattam kutat. Isteni volt! Nyáron sokkal hidegebb volt, mint a vezetékes víz. Abban hűtöttem a dinnyét. A gengszterváltás után abban az időben kezdtek elszabadulni a víz/gáz/villany árak, amikor meglett a kutam. A szomszédok csak lestek, hogy miből tudom fizetni a sok locsolás rengeteg vízdíját, mert nem tudták, hogy saját ingyen vizem van. Itt a mostani birtokunkon még nincs kész a kút. Kb 2 éve kezdtem el fúrni...:) Jó munkához idő kell, ráadásul nekem a hegyre kell a víz, tehát a kút is oda kell. Völgyben mindenki tud vizet fakasztani... :)

Gombóc-nudli: az elmúlt hetekben nálunk is volt többször menüben. El kellett használnom az öreg krumplit, tehát ilyenkor van nálunk is az éves gombóc/nudli szezon.

Rizses tökfőzelék: Saját innováció! Egy normál tökfőzeléket kell készíteni, de a tökkel együtt egy marék rizst is teszünk bele. Én zsíron/olajon hagymát zsibbasztok a kapor erősebb száraival együtt, rálököm a gyalult tököt, bele a marék rizs(á)t, kevés vízzel felengedem, mehet bele a gyenge tejfölös/tejszínes kicsit paprikás habarás, bele a finomra metélt kapor, tört fokhagyma, leves kocka, só. Egyet rottyantom, nem főzöm agyon, az erős kaporszárakat kipecázom, mehet bele kis cukor, ecet. Tálaláskor én a sajátomba teszek zabpöhőt. Imádom!! Esetleg főtt tojással.
:)



emerald 2015. 06. 20. 10:50
Előzmény: #413  fxboy
#414
link
Valami ilyesmi beszerzésén töröm a fejem. Vagy két hete pont ez ügyben keresgéltem a neten, amikor az egész heti esőzéskor minden vödröt palackot, kannát megtöltöttem aztán néztem hogy megy "pocséba" a többnapi eső..... Kevés a helyünk, az is szem előtt van, ez megfizethető, izléses megoldás lenne.
Mondjuk kell még hozzá ez meg az....nem itt állna meg az ár...
fxboy
fxboy 2015. 06. 21. 19:15
Előzmény: #414  emerald
#415

Megyek! Viszem a csemetédet is!
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 23. 22:42
Előzmény: #415  fxboy
#416

Csíkszentmihályi prof néhány gondolata kicsit messziről, de pásszol a totyikunkhoz, mert kaja-pia van benne, szól az életről, az örömről, a boldogságról és a gazdagságról. Ez pedig stimmel a munkánkhoz is.

"....„...Mídász király mítosza remekül alátámasztja azt az álláspontot, hogy a külső körülmények feletti uralom nem feltétlenül hasznos a lét szempontjából. Mint a legtöbb ember, Mídász király is azt gondolta, hogy mérhetetlen gazdagságával boldogsága örökre biztosítva lesz. Így hát alkut kötött az istenekkel, akik végül rengeteg könyörgés árán teljesítették a kívánságát, hogy minden, amihez csak hozzáér, arannyá változzon. Mídász király úgy gondolta, hogy egyértelműen pompás üzletet kötött. Most már semmi sem tarthatta őt vissza attól, hogy a világ leggazdagabb és ezzel a legboldogabb embere legyen. De mi ismerjük a történet végét: Mídász hamarosan megbánta a dolgot, mert az étel és a bor is arannyá változott a szájában, mielőtt még lenyelhette volna, így nemsokára elérte a halál – az aranykupák és –tányérok között.
Az évszázadokon át is idehallatszik a mese üzenete. A pszichiáterek előszobája tele van olyan gazdag és sikeres páciensekkel, akik negyven-ötven éves korukban hirtelen ráébrednek arra, hogy a szép nagy családi ház, a drága autó és a kifogástalan iskolázottság nem elég ahhoz, hogy megtalálják a lelki békéjüket…
… A mi kultúránkban a vagyon, a hatalom és a társadalmi helyzet túlságosan erős jelképeivé váltak a boldogságnak. ….”...."

Szóval vigyázzatok a meggazdagodással! Nehogy a boldogságotok lássa kárát a gazdagságotoknak.
:)

Csíkszentmihályi Mihály: Flow c könyvét érdemes forgatni.

A meggazdagodás nehogy elvegye az eszemet, ezért ma kelkáposzta főzelék volt ebédre. Ahogyan én készítem magamnak, nagyon ízlik! Semmi kincsért nem cserélnék Mídász királlyal...
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 24. 12:30
Előzmény: #414  emerald
#417

Virágzik a hárs!
Isteni az illata.
Tegnap még az eső előtt tudtam szedni egy kosárka hársvirágot. Most szárad....
:)

emerald 2015. 06. 24. 12:37
Előzmény: #417  fxboy
#418
Az remek, kell az ilyen program a tőzsdemeló mellé....:)
Errefelé már elvirágzott.

Tényleg nekem a kerti levendulát kellene levágnom...
diki
diki 2015. 06. 24. 12:57
Előzmény: #418  emerald
#419
A ma reggelre leesett csendes eső elmosta a port és újra tele az illattal a levegő.
Tegnap a mentát szedtem le, úgyhogy az előtérben függönybe felakasztva természetes illatosító :)
fxboy
fxboy 2015. 06. 27. 16:57
Előzmény: #419  diki
#420

Az idén megsütöttem az első karalábécicegét. - Tényleg itt van a nyár... csak az időjárás nem tudja.
:)

Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 18:01
Előzmény: #420  fxboy
#421
rókapörkölt mikor lesz? ;)
diki
diki 2015. 06. 27. 18:16
Előzmény: #420  fxboy
#422
Már lassan megszokjuk, ha jön az aratás, jön egy kis ősz is :)

Végre leszedtem a ribizlit és megfőztem az első újkrumplis zöldbablevest, kinek kaporral, kinek babérlevéllel. Édességnek meggyes pite.

A most megérett és most zærovizsgázó fiatalok egy pár napos bulin vannak a Tiszaparton. Rendelt kaja holnapra: borsos nyulmáj baconba tekerve, aszalt szilvával töltött nyuszi hasalja, mustaros-csilis, fokhagymás stb husok. Ribizlimártás édes és boros-tejszines-enyhén csipős változatban. Sok hús, kevés köret felszólalással :)

Most néztem, hogy lassan érik a sárgabarack és az első őszi. A szőlőszem pedig már nagyobb mint a borso, ggyönyörű tömött, egészséges.

A BÁ-t nem halasztják ilyen időkben?

Na ez bőlére sikerült.....:D
emerald 2015. 06. 28. 07:54
Előzmény: #422  diki
#423
Hasonló programok vannak nálunk...
Vettem ribizlit, lesz szörp, lekvár, mélyhűtve gurulósan sütibe.
A szörpből kipaszírozott magot/hélyat összefőzöm cseresznyével lekvárnak. Miután hallottam h ribizli magot is árulnak, mert ugyanolyan jótékony mint a szőlőmag. Én meg dobjam ki.....?!

De jó azoknak a fiataloknak, de biztos tudjak ők is...😀

Nálunk a nagy munka miatt, paprikáskrumpli szombat-vasárnap, ám ma ribizlileves is lesz mellé. Meg idealizáltam h az én férjem hétköznap is húst eszik, így hétvégén van könnyebb kaja...😉
fxboy
fxboy 2015. 06. 28. 10:36
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#424

:)
Mi, normális, felnőtt emberek mindannyian tudjuk, hogy a róka, kis róka, kis Vuk csak a mesében cuki. A VV-ben egy dúvad. Koszos, piszkos, dögöt is szívesen fogyasztó, élősködőkkel teli, betegségeket terjesztő, módfelett büdös állat.
A természetközeliségben élő, racionális szemléletű ember ennek megfelelően kezeli... ...nem eszi meg, tetemét meghagyja a férgeknek.

(Egy esetleges államcsőd, vagy afrikai menekült invázió /lásd szvadi korfával kapcsolatos komor jövőképe/ következményeként előállt éhínség esetén is előbb lesz macskából készült nyuszi paprikás, mint az általad nevezett, kajának nem mondható készítnény.)



fxboy
fxboy 2015. 06. 28. 10:50
Előzmény: #422  diki
#425

Szokták halasztani. Elsősorban szél miatt. Tavaly kétszer halasztottak. Nem jó dolog a halasztás. Elhúzódik a rajtlázas időszak, borulnak az ember programjai, a felkészülési program terhelési ütemét is borítja.... szóval stresszes a halasztás.
Keddtől melegszik a levegő, a jövő hétvégére jó időt prognosztizálnak. Vízhőfokot 23 körülre jósolják. Ma hajnalban már nem volt olyan hideg, mint az elmúlt napokban/hetekben.

Törölt felhasználó 2015. 06. 28. 10:59
Előzmény: #425  fxboy
#426
én megyek! még csak a 15.lesz :)
fxboy
fxboy 2015. 06. 28. 11:01
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#427

Grat :)

diki
diki 2015. 06. 30. 21:34
Előzmény: #425  fxboy
#428
A helyzetre valo tekintettel egy jó adag görög salátát készítettem, az oregánós változatot.

Érik és potyog a sárgabarack, megsült az első habos-rácsos-barackos 2 percig tarto süti :).

Tűzoltót nem kellett hívni.

Az idén sok cigánymeggyünk lett ha minden jól megy kipróbáljuk a meggybort is.

Én sem szerettem a halasztásokat, az egy átok.
fxboy
fxboy 2015. 07. 01. 07:22
Előzmény: #428  diki
#429

....ezt a habos-rácsos cuccot elmeséled?
:)
Jössz a BÁ-ra?
Most úgy tűnik jó idő lesz. Ny-Eu-ban pokoli a hőség, terjed errefelé...

Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 07:40
Előzmény: #429  fxboy
#430
mikor szoktál rajtolni?
emerald 2015. 07. 01. 07:44
Előzmény: #428  diki
#431
Látom nem unatkozol.....😀
Az a habos rácsos engem is érdekelne....vagy a receptgyüjteményben kerresem?
fxboy
fxboy 2015. 07. 01. 08:10
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#432

Eddig korán. Az első hajóval szoktam átmenni.
De az idén csak később fogok indulni.
Mert tavaly nagyon sokáig visszatartották a startot, iszonyú volt induláskor a tumultus. A tömegben egy szép fejberúgással le is tolták rólam a szemüveget. Rögtön az első hajónál meg kellett állnom kicsit rendbe szedni magamat. Ezt nem akarom ismételni, ezért későbbi hajóval megyek át. Akkor talán már nem lesz akkora tömeg.


Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 08:16
Előzmény: #432  fxboy
#433
jah,hogy a déli oldalról jössz,akkor nem találkozunk,vagyis lehet azon a hajón,amivel átjössz :)
én az elsők között szoktam

mindenesetre 8-10h között vasald ki a vízet,már elegem van a méteres hullámokból

e mailem:lulo10 kuk. free
diki
diki 2015. 07. 01. 23:05
Előzmény: #429  fxboy
#434
Hát az sajna nem az én terepem. Néha egy kis viz alatt uszkálás, amikor már csak a víz hangja a fülemben és a gondolataim amit hallok :)
diki
diki 2015. 07. 01. 23:27
Előzmény: #434  diki
#435
Süti:
50 deka liszt (én fele sima fele rétest használok)
20 deka margarin
15 deka cukor
3 tojássárgája
1 sütøpor
1,5 deci tej

Összegyurás után 23 részét kinyujtani, tepsübe tenni. Megszórni darált keksz vagy prézlivel. Felezett sárgabarackkal megrakni.
3 tojásfehérjét felverni 15 deka cukorral, a barackra simitani.
A megmaradt tésztából vékony csíkokat sodorni és berácsozni a hab tetejét. Ha valaki szereti a rácsok közé tehet durvára vágott diot vagy amit szeret.
Előmelegített sütőben 180-200 fokon 30-40 percig sül, sütőtöl függően.
fxboy
fxboy 2015. 07. 02. 07:05
Előzmény: #435  diki
#436

Kösz. Ez egy kiváló kis recept. Eccerű, naccszerű....:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 13:05
Előzmény: #436  fxboy
#437
hát akkor hajrá! :)

link
fxboy
fxboy 2015. 07. 02. 14:12
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438

Virtus!
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 04. 16:21
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#439

Megvolt! Jól esett!
:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 04. 18:34
Előzmény: #439  fxboy
#440
gratulálok,nekem is(abbahagyi :)

2'15"h lett
diki
diki 2015. 07. 04. 18:58
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#441
Mindkettőtök egészségére. És az ész a fontos nem a haj :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 04. 19:26
Előzmény: #441  diki
#442
köszönjük
emerald 2015. 07. 04. 21:19
Előzmény: #439  fxboy
#443
Nagyon ügyesek voltatok, nem kis teljesítmény!

Holnap már megérdemelten csúszhat le a habos barackos....😀
fxboy
fxboy 2015. 07. 05. 08:05
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#444

Grat!
Nagyon szép időt mentél.
Én 3'28". Korosztályi kb középmezőny.

A mínuszoló(k)nak - akik lehet, hogy még egy lavór víztól is megrémülnének - küldöm szeretettel:
link
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 05. 08:10
Előzmény: #443  emerald
#445

diki, emerald!

Köszönjük!
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 08. 06:46
Előzmény: #445  fxboy
#446

link

:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 08. 06:47
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#447

Izomlázzal hogy voltál?

diki
diki 2015. 07. 08. 19:42
Előzmény: #446  fxboy
#448
:D
Miután vége az aratásnak, kipróbáltam egy ujdonságot.
Cukkinit a hámozoval vékony szeletekre vágtam, főtt, füstölt vékonyra szeletelt sonkával lazán felcsavartam, só, bors, összevágott kaporral megszórtam, sasliksütőre húztam, kevés olajon pirosra sütöttem. Köret petrezselymes rizs.

Desszert meggyes csokifagyi
Remélem lassan ideér egy kis eső, mert még mindig 33 fok van:)

r
fxboy
fxboy 2015. 07. 13. 09:28
Előzmény: #409  emerald
#449


Találkozó terv változatlan?
Júli 31. péntek este, Paulay E. u. eleje, kocsma ?

:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 18. 19:55
Előzmény: #447  fxboy
#450
az nem volt :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 11:32
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#451
remélem tigrissel vagy bikával nem találkoztál a vízben... #915.

;)))
fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 12:37
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#452

Utána 2-3 napig volt rendesen. Nagyon jó lett volna egy kicsit rámozogni, de sajna nem tudtam vízközelbe jutni. Meg hát nincs is itthon trópusi búvár felszerelésem...

Búvár Kund... sehol nem vagyunk mi ehhez a kolléga(?) úrhoz(?) képest... én legalábbis nem tudok a trópusi búvárkodásaimmal dicsekedni. Igaz ingerenciám sincs... se a trópusokhoz, se a dicsekvéshez. ...és három reef shark között úszni, azért az nem semmi. Ehhez bizonyára nagy bátorság, vagy mi kell hozzá?
Ezután majd többször be kell a smukkos totyikba kukkantanom. Igazán szórakoztató.
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 12:49
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#453

....Azta! ...búvár róka. Vizuális típus vok, a seg.. hátamon is feláll a szőr, ha elképzelem.
...vagy amikor fiatal koromban vas hajnalban kolbászoltunk hazafelé a szombat esti E-klubból... hát volt ott minden.... búvár sör/Unicum/rumoskóla/vörösbor/egyebek, meg róka... De búvárróka? Hát ez mindennek a teteje...
:)
Bele nem mennék abba a trópusi vízbe ahol ez fördött. Képzelheted micsoda környezetszennyezés maradt utána... búvárróka.
Nem a buborékoktól félnek azok a cápák, hanem a szagától...
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 12:52
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#454

Valaki becsikkantott a vizitigristől, -bikától. Szórja Rád a mínuszokat, mint az aranyesőt.
:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 13:13
Előzmény: #453  fxboy
#455
:))) régi szép idők...

Szegény vízitigris! Szinte látom, ahogy a vízibikával együtt menekülnek egyre mélyebb rétegekbe a hirtelen szétterjedő rókaszag elől... :ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 13:56
Előzmény: #454  fxboy
#456
"nem csak a capak jelenthetnek veszelyt az oceanban, barmelyik allat amelyik veszelyeztetve erzi magat veszelyt jelenthet "

link

)
fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 14:32
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#457

Itt az eredménye, ha telhetetlen valaki....
Nem volt neki elég Rókatündér. Búvárkodás közben összefeküdt egy vizitehénnel, s ez lett az utód.
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 15:01
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#458

...hát igen, mi tapló honi magyarok ezt sem tudjuk, és egy kengurúbuvárrókamagyar kell, hogy elmagyarázza nekünk: "...az oceanban, barmelyik allat amelyik veszelyeztetve erzi magat veszelyt jelenthet ..."
:)
Ezek szerint vigyázni kell a rókával is. Képzeld el, hogy úszom át a Balcsit, egyszer csak úszik szemben egy búvárróka 3 ..szom tudja milyen shark között. A róka szagától megijednek az épp arrafelé kavirnyáló vizitigrisek, -bikák, s ettől a büdös róka veszélyeztetve érzi magát. Ebben az a veszély rejlik, hogy a magát veszélyeztetve érző búvárróka pl leszívhatja a Balcsit, s mi mindannyian, akik békésen csak úszunk és nem veszélyeztetünk senkit sem, 4-5 métert zuhanunk a hirtelen vízszint csökkenés miatt. Sőt lehet, hogy a zuhanás következtében alánk szorul a búvárróka is. Az aztán egy teljes katasztrófa....
Tehát a magát veszélyeztetve érző búvárróka rendkívül veszélyes tud lenni! Minden kontinensen. Nem csak a trópusi óceánokban. A mit sem sejtő népek alól képes egyszerűen kishortolni a vizet.
Hát csak óvatosan a rókával... nagy erő van benne... nagyon tud szívni...!
:)



Törölt felhasználó 2015. 07. 19. 15:15
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#459
DDD
fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 15:52
Előzmény: #458  fxboy
#460

Kikeltek a sólyómcsibék:
link

emerald 2015. 07. 19. 17:48
Előzmény: #460  fxboy
#461
De jó, akkor újra tojásokat raktak....?
És a második költés sikeres ezek szerint....😀

Mai ebéd:
Rozé kacsamel bazsalikomos krumplipürével és ribizli szósszal.

Annyi a befőznivaló h alig győzöm. A csemege uborka eltevés eltolódott, mert nem jött árú. De a saját paradicsomjaimból már főztem
be két üveggel. Feketeribizli-málna lekvár volt még az e-heti projekt.
Nem túl édes inkább pikáns, nagyon finom lett.
No utóbbit kaptok tőlem viszem a fórumtalira, ilyet úgyse főztél biztos...😉
emerald 2015. 07. 19. 17:56
Előzmény: #461  emerald
#462
Jah....és a fekete paradicsom!
Ismeritek?!

Alig van magja, jó husos, és olyan édes hogy elképesztő! Édesebb mint a sárga koktél. A zöld cipkáját se kell kivágni, mert nem olyan fás ízű mint sok pirosnak. A szine miatt viszont sokkal egészségesebb mint a piros. Mert ebben ugyanazok az anyagok is megtalálhatók amik a szederben-áfonyában-kék szőllőben. Nem jut eszembe minek hívják, de erősen rák ellenes.

Kár h nem csak ilyet ültettem, majd jövőre!
kata311
kata311 2015. 07. 19. 19:22
Előzmény: #435  diki
#463
váúúúúú.......
diki, ezt a habos barackost megsütöttem, eszméletlen jó lett, elájult tőle a család
annyit variáltam csak, hogy a prézlire hintettem egy kis őrölt fahéjat

köszi a receptet, nagy kedvenc lett
fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 20:32
Előzmény: #463  kata311
#464

++
:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 19. 20:36
Előzmény: #462  emerald
#465

Idővel, energiával hogyan bírod ezt a rengeteg dolgot? Kert, konyha, befőzés, lekvárok,... feketpari... házimunka, tréd, arany... tali szervezés... Jól hemzsegsz!
:)

emerald 2015. 07. 19. 20:59
Előzmény: #465  fxboy
#466
nincs ez mindig így....:)
diki
diki 2015. 07. 20. 22:14
Előzmény: #466  emerald
#467
Munka után édes a pihenés, de pihenés után utálatos a munka :)
Szombati hazatértünk után bevonatam egy-két vállalkozó kedvű fiatalt a kisebbségimeggy és egy kis málna szedésbe, segítettek az előkészítésben és elkészült az isteni málnás meggylekvár.

Most a szeder áll reggelig lecukrozva. Szedés közben váltig marasztaltak bennünket a hajtások, de ki akar száz évet várni egy királyfira? :D

Szerdától meg ismét a nyáré a főszerep.

fxboy
fxboy 2015. 07. 21. 09:20
Előzmény: #467  diki
#468

Óóóó...! ... málnás meggylekvár!
:))))
Nagyon-nagyon irigylem a családtagjaidat.
:)

zodiac 2015. 07. 21. 09:47
Előzmény: #461  emerald
#469
Én is adtam egy +t,én kicserélném a rosé kacsamellet, egy tömött kacsa mellével, ami át van sütve,puha omlós,nem száraz,én csak a marhát eszem nem átsütve,a lekvárt irigylem,hmm.
fxboy
fxboy 2015. 07. 21. 16:42
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#470

#1046
Szerinted 100 a srác?
Sztem nem!
:))

fxboy
fxboy 2015. 07. 22. 19:37
Előzmény: #467  diki
#471


Jó dolog a nyár!
Ritkábban kell főzni.
Dinnye, főtt kuki, kovi ubi, gyümölcsök, lecsó, lecsó, .... néha egy kis cicege...
:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 20:07
Előzmény: #470  fxboy
#472
ki van zárva!
fxboy
fxboy 2015. 07. 22. 20:21
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#473

Pontosan.
:)

Törölt felhasználó 2015. 07. 22. 20:50
Előzmény: #470  fxboy
#474
Fogalmam sincs mit akarhatott közölni... nyilván neki se. Valószínűleg csak a blogját akarta ilyen "rafinált módon" felpolírozni a suttyó "bugaciak" szájtáti serege előtt.

)
fxboy
fxboy 2015. 07. 23. 05:42
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475

Mindenesetre a tahó tekszaszi jól megmondta a bugris bugaciaknak, ráadásul "akik tegnap beazonositottak itt magukat" (sic)

:)

fxboy
fxboy 2015. 07. 30. 17:23
Előzmény: #466  emerald
#476

Eperfa csemete előkészítve.
:))

emerald 2015. 07. 30. 18:03
Előzmény: #476  fxboy
#477
Nálam is a cserealap....😉😀
fxboy
fxboy 2015. 08. 02. 11:33
Előzmény: #477  emerald
#478


Sziasztok!

Cickomka
emerald
La mamma
Madonna
Nella
osibisa
b4ndyTA
casear
kb48
lulo
ocsibroker
oil120
soda

(ha vkit kihagytam, bocsánat!)
köszönöm Nektek, hogy megadtátok nekem a lehetőséget, hogy megismerhesselek Benneteket!

Szívből örülök, hogy éltem ezzel a lehetőséggel!

Külön köszönöm emeraldnak a szervezést és a lebonyolítást!

:))

emerald 2015. 08. 02. 12:13
Előzmény: #478  fxboy
#479
😉😃
fxboy
fxboy 2015. 08. 08. 20:05
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#480

Szia Lulo!

Holnap lesz ez az esemény: link
Indulsz?

Nekem most nem fér bele az időmbe, de jövőre ott leszek.

Most úszóleckéket veszek, talán még belefér, megtanulnom normálisan úszni.
:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 08. 20:16
Előzmény: #480  fxboy
#481
nem,járt utat járatlanért nem cserélek.
bőven elég a nagy is :)

sok sikert,lehet mindjárt búvárleckéket is érdemes lenne! :)

üdv. bugac alsóról :))
fxboy
fxboy 2015. 08. 08. 20:19
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482

:))

Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 17:50
Előzmény: #480  fxboy
#483
a nagyed táv azért megvolt , good luck-om is volt,egyetlen cápa sem jött szembe :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 09. 18:15
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
"negyed táv
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 06:11
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#485

Grat!

Búvárróka sem volt?
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 07:43
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#486


Nap/hét indítónak megvolt ismét a pökhendi, lealázásra törekvő észosztás odaátról sunyirókától. Mi, ideát, szerencsétlen bugaci MT4 bajnokok nem tudunk semmit sem. Bezzeg ő.... !

"....en komoly penzt fizettem kereskedoi karierem elejen azert a leckeert amiert te es meg jo nehanyan nagyon komoly penzt fogtok fizetni hamarosan... ..."
A lecke árát meg kell fizetni, akárhol is él az ember/róka. De remélem a többség/mi nem válunk rókává.

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 08:40
Előzmény: #486  fxboy
#487
Nincs ebben lealazas es pokhendiseg sem es sunyisag sem...
Ha valaki komolyan kereskedik, azt nem MT4 platformon fogja azt meg tenni...

Azt sem allitottam hogy nem tudsz semmit, viszont ahogy eloadod a dolgokat ne csodalkozz ha neha le bugaciznak....

Kivancsi leszek hol leszel 5 eve mulva kis baratom....

a sunyisag inkabb rad illene fxboy, ahogy a hatam mogott komentalod a hsz-mat bar te 1 nagyon ertekes tagja vagy a portfolio forumanak, mondjuk sok ertelmes dolgot meg nem hallottam toled...

1 dologban viszont igazad van te soha nem fogsz olyanna valni mint en....

Mert en a gerincesek csoportjaba tartozok es ha valami nem tetszik azt az illetonek egyenesen megmondom...
(bezzeg te!!!)
;)
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 16:30
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#488


Már ide is bepofátlankodik ez a büdös róka?
Hááát, igen! Odaát is van uborkafa, amire a disszidens magyarókák fel tudnak mászni. Ráadásul úgy, hogy nem is tud olvasni, és azt sem tudja, hogy mit (ír)kapar.
5-6 éve hol volt ez a pusztulat? Ha-ha-ha... és még ez fenyeget?

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 16:39
Előzmény: #424  fxboy
#489

Felülbírálom eddigi álláspontomat. Lesz rókapörkölt!
Megpörkölöm, megégetem a rókadögöt, aztán megetetem a fajtárs pajtásaival.

Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 16:58
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#490
itt leszünk veled pisti,nem csak 5,hanem 50 év múlva is,jobb ha megszöksz

miért is kritizálod? te mit csinálsz,nem a saját fórumodban célozgatsz a dax topicban írtakra?

gerinces jah-egy jelző sem illik illik rád jobban! :))))

link
Törölt felhasználó 2015. 08. 10. 17:45
Előzmény: #488  fxboy
#491
nem fenyegetlek, egyszer irtad nekem hol voltam en ot eve???
es hol voltal te 13 eve???
Esetleg 20 eve???

Pofatlansagra pedig ne csodalkoz ha valaszolnak....
fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 17:51
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#492


"....A fiatalok (kirepülés után ez a fiókák hivatalos megnevezése) 60%-a pusztul el a kirepülés utáni hetekben. Ennek az az oka, hogy a még csetlő–botló, repülni tanuló madarak legveszélyesebb ellenségei, a rókák már várják őket. Ráadásul ilyenkor már a fiatal rókák is vadásznak, és ha észreveszik az oszlopok környékén a fészkekből kihullott zsákmány-maradványokat, folyamatosan látogatják ezeket a helyeket.
A földre szállva, kevés esélye van bármilyen madárnak a gyors és nesztelenül, lesből támadó rókákkal szemben....."

Sunyi, büdös róka!
link

fxboy
fxboy 2015. 08. 10. 17:59
Előzmény: #479  emerald
#493

Holnap töltött paprika.

Az eperfa csemete hogy van?
Átvészelte a szállítást, fórumtalit?
:)

emerald 2015. 08. 10. 18:46
Előzmény: #493  fxboy
#494
Úgy tűnik él, de a levélkéi nem éledtek fel, de gondolom az a nyári szárazság eredménye. Locsolom rendszeresen hogy a gyökerei ki ne száradjanak :)

Nálam spenót főzelék, főtt tojás..
Hétvégén lecsó volt minden formában, gyümi leves, édességnek sütés mentes keksz szalámi(mint a kókuszgolyó, hasonló)
fxboy
fxboy 2015. 08. 11. 09:34
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#495

Csöppnyiróka!
A sunyiságról és a gerincességről egy gondolat.
Ezt írtad: "....a sunyisag inkabb rad illene fxboy, ....Mert en a gerincesek csoportjaba tartozok ...." (sic)

Mi itt névről, arcról ismerjük egymást. Nagy szavakkal mondhatnám azt is, hogy működik a társadalmi kontroll. Tehát egymással szemben nem ildomos és célszerű mellébeszélni, csúsztatni, hazudozni.
Ezzel szemben mit tudunk mi rólad? Azt, hogy egy mesehős(!!) vagy. Bocsáss meg, de ez magyarul azt jelenti, hogy te itt egy senki vagy! Ebből kifolyólag te itt kényed-kedved szerint hazudozhatsz. Amit - ha megvizsgáljuk a szakmainak vélt hsz-eidet - nagy valószínűséggel meg is teszel. Hogy mi ezzel a praktikus célod azt nem tudom, nem is érdekel. Valószínű, hogy beteges magamutogatás, a személyednek a valóságosnál fontosabbá való beállítása. Ha neked ez jól esik, akkor tedd ezt... Ám át fogunk rajtad lépni, ha nem veszed észre a nemkívánatos jelenlétedet.
Nem tudom, a fentiek alapján érted-, érzed-e a gerincességbeli különbséget: kölökróka vs bugaciak.

Nagyobb valószínűséggel te leszel az, aki eltűnik innen, nem pedig a fórumtagok, emerald, lulo, tgy, stingy... stb, ..én..

fxboy
fxboy 2015. 08. 12. 07:13
Előzmény: #495  fxboy
#496
Az index.hu írja:

"Ez lehet az évtized tőzsdebotránya az USA-ban

Az amerikai hatóságok kilenc embert gyanúsítanak azzal, hogy lopott bennfentes adatokat adtak el, illetve ezeket felhasználva nyerészkedtek tőzsdei kereskedéssel. A banda 30 millió dollárt (8,1 milliárd forint) kaszálhatott azzal, hogy még ki sem küldött vállalati közleményekben szereplő információkat szereztek meg 3 cég rendszereinek feltörésével. A szálak azonban külföldre vezetnek, további 32 emberhez és céghez, akik további 100 millió dollárt tehettek zsebre illegálisan - írja a Finacial Times.
Elképesztő mennyiségű bennfentes információhoz jutott hozzá egy minimum kilenc tagú bűnbanda: összesen kb. 150 ezer közleményt szereztek meg a Marketwired, a PR Newswire és a Business Wire vállalati híreket és közleményeket összegyűjtő hálózatoktól még azelőtt, hogy azokat közzétették volna. Ezzel az említett cégek rendszereibe férkőző hackerek olyan információkhoz jutottak tőzsdei cégek tucatjáról, amelyeket vagy eladva, vagy az ezek alapján várható árfolyamreakciót megjátszva 30 millió dollárnyi profitra tettek szert a vád szerint.
Többek között a Hewlett-Packard, a Netflix, a Delta Air Lines, a Boeing, a Bank of America, a Ford Motor, a Honeywell és a Viacom cégekről tudtak meg fontos bennfentes információkat.
A lebukott kilenc fős csoporton túlmutat a botrány, ugyanis további 32 ember vagy cég ellen emelnek vádat külföldön, a szálak Oroszországba, Ciprusra, Franciaországba, Máltára vezetnek. A szélesebb körű ügyben a vád szerint további 100 millió dollárnyi illegális profitot szerezhettek az elkövetők, írja a Portfolio."

fxboy
fxboy 2015. 08. 12. 14:01
Előzmény: #496  fxboy
#497
Pf:
"....kínai jegybanki ígéretét megszegve ma már második nap is kvázi-leértékelést hajtott végre a jegybank. A kereskedési sáv középpontját ugyanis ma is eltolta bő másfél százalékkal, így a jüan a dollárral szemben a kínai bankközi piacon 6,45 körül négyéves mélypontra bukott (a Kínán kívüli ún. offshore piacon 6,59 körül is járt az árfolyam).
....A piaci szakértők egy része amiatt aggódik, hogy a leértékelés végülis a kínai problémák (gazdaság intenzív lassulása) indirekt beismerése amiatt, hogy például a kereskedelmi tárca azt mondta: az segíthet az exportszektornak. Éppen emiatt a piacon sokan tartanak attól, hogy ez egy leértékelési hullám (versengő leértékelés) első fázisa, azaz a jegybank fokozatosan további kvázi-leértékelést hajt végre a középárfolyam fokozatos eltolásával. Ez viszont tovább fűtheti a piaci szereplőket a további árfolyam-gyengülésre számítva, ami hozzájárulhatott mai szokatlanul heves árfolyamkilengésekhez. Nem véletlen emiatt, hogy a Reuters kínai devizakereskedőktől azt tudta meg: a nagy állami bankok a jegybank megbízásából dollárt adtak el jüant vásárolva, hogy ezzel is igyekezzenek megtámogatni a mélyrepülésbe kerülő kínai fizetőeszközt (elvileg a cél 6,43 alatt tartani az árfolyamot).
....Az, hogy a kínai jegybanki lépések világszerte jelentős mozgásokat váltottak ki, már a fentiekből is látszik, de fontos hozzátenni azt, hogy mindez kételyeket ébresztett a piacon azzal kapcsolatban is, hogy a Fed valóban nekikezd-e most szeptemberben a kamatemelési ciklusának, vagy a kínai lassulásra és a piaci feszültségekre tekintettel elhalasztja azt év vége körülre. Ez a spekuláció intenzív hozamsüllyedést okozott az amerikai állampapír piacon (pl. a 10 éves hozam tegnap esti 2,14%-ról 2,06%-ig esett ma délelőtt), ez pedig "oldalba lökte" a dollárt a nemzetközi piacokon.
....Jól látszik utóbbi például az euró/dollár keresztárfolyamban, amely a kedd reggeli 1,0980-ról 1,1150-ig emelkedett mostanra, így ezzel az árfolyam kitörni látszik felfelé a berajzolt szűkülő háromszögből is. Ha ez így történne, akkor az további euróerősödést hozhat. Az árfolyam emelkedésében persze az is szerepet játszik, hogy éppen kedd reggel érkeztek azok (a később megerősített) hírek, miszerint végre megállapodtak a legtöbb kérdésben a görög hatóságok a nemzetközi hitelezőkkel. Így tehát lényegében indulhat a harmadik görög mentőcsomag, ez pedig enyhíti átmenetileg a görög helyzetből eredő, az euróra nehezedő leértékelődési nyomást.
....Az euró szárnyalásának a görög ügy mellett egy másik fontos oka is lehetett, miszerint az EKB pénznyomtatási programjára (annak tartós eurógyengítő hatására) építve számos devizapiaci ügyletet finanszíroztak euróban felvett hitelből, hogy a pénzt magasabb kamatozású feltörekvő piaci eszközökben, így például jüanban fektessenek be. A kamatkülönbözetre építő carry-trade ügyleteket most a kínai és egyúttal az általános feltörekvő piaci ijedtség miatt hirtelen zárni kezdték, így visszaáramlik a pénz az euróba, erősítve azt....."
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 12:57
Előzmény: #494  emerald
#498
Kaptam egy fagyi gépet.

Így csöppnyiróka előnye szorbet vonatkozásban elfogyott. Ezután a bugaci őshazában is elérhető lesz akár a kiwi, de inkább a málna, eper, dinnye szorbet.
Re: #387
link
:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 13:03
Előzmény: #496  fxboy
#499
Az indexnek már 30 millió is elég az évtized botrányához? Látszik, hogy nem pénzben utaznak!
fxboy
fxboy 2015. 08. 13. 14:16
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#500
Lehet, hogy igazad van, de a cikkben szerepel még a 100-as szám többször is usd-ban.
...és hááát maga a tény, a bennfentes infók... biztosan Te is érzed, hogy gáz az egész ügy.
Ne érts félre, nem az indexet akarom teljes erőből védeni.
:)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek