Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 08. 03. 12:55
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#920
Azt írtad pár napja, hogy nem trédelsz, mert nagyon fáradt vagy és pihizni szeretnél. Ahhoz képest elég sokat lógsz a csártokon.  :))
fxboy
fxboy 2018. 08. 03. 12:48
Előzmény: #916  Törölt felhasználó
#919
Ha így lenne, akkor az MN is egy valamilyen zöld lenne, ami beleférne az én elképzelésembe. Kérdés, hogy mekkora lenne az "... ellépünk fölfelé."?  Kicsit, 20-21-ig? Nagyot, 30 fölé? Sztem a swap miatt nem tudunk nagyot lépni. A kicsi meg jó, nagyon jó. 
:) 
 
fxboy
fxboy 2018. 08. 03. 12:37
Előzmény: #916  Törölt felhasználó
#918
Ha 166-168 lesz ma, akkor a utolsó w1 egy randa kis görcs zöld lesz, kb 100 pipis alsó kanóccal. Akkor a jövő héten tényleg lehet bármi fölfelé, nem csak 177x.
 Délután NFP (ami nálad nem jáccik), ami várhatóan jó lesz, mert a szerdai ADP is jó volt. Ez eccerű paraszti ésszel usd erősítő lenne. De tudjuk, hogy a piac nem eccerű....  :)
 
 Pedig nagyon jó lenne nekem egy csöppnyi föl. Megpiszkáltam a cuccot, kevés a pozi. És ugye csak lefelé köthetek.... :) 
   
Törölt felhasználó 2018. 08. 03. 11:49
Előzmény: #916  Törölt felhasználó
#917
166-168. Bár 116 is lehet, ha leszakad... :)
Törölt felhasználó 2018. 08. 03. 11:11
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#916
Ha kicseszett gép rajzolja, akkor ma 116-168, a jövő héten 177, utána 161, aztán kis tökölést követően ellépünk fölfelé.
Törölt felhasználó 2018. 08. 03. 10:37
Előzmény: #908  fxboy
#915
Néztem megint ezeket a képeket. A másodiknak a fele már bejött! :))
Törölt felhasználó 2018. 08. 03. 09:43
Előzmény: #910  dt7
#914

Ááá, haver, megkerültél! Helóka! :D
Már akartam írni fxMESTER-nek (:D), hogy beajánlottalak az ufóknál és most meg téged raboltak el! :
Látod ilyen ez a spekuláció! A múltkor még bántad, hogy eladtál valamennyit, most meg már "el kellett volna adni az egészet"! :) Nyugi, ha lejjebb jön inkább még venni kell hozzá! Előbb utóbb beindul az infláció, aztán meg majd jön az "ereszd el a hajamat" is! :D Én lassan veszek mindent: dollárt, aranyat, gitárt, még lehet egy kis eurót is. Svájci frankkal is barátkozok, csak oda még árfolyamot kell néznem, ahol szívesen beszállnék. Mindegy mi amúgy, csak a forint aránya csökkenjen! Kaptunk most belőle egy kis ízelítőt, hogy milyen amikor meglegyintik. Hát még amikor majd megütik! :DD
Törölt felhasználó 2018. 08. 03. 09:28
Előzmény: #911  fxboy
#913

Jó napot! :)Nem, nem! Abban a hsz.-ben pont zoli7 1,2-jére reflektáltam és a lefelé indulás lehetőségét feszegettem benne, az ő megközelítését felhasználva/"kifordítva". Ezért is írtam, hogy az ott leírtak Neked kedvezőek lennének. Még ha az elképzelésem alapján csak ideiglenesen is. "Most már én is afelé hajlok inkább, hogy lesz egy néhány hétig tartó lejtmenet, háromszögből való lefelé kitöréssel, akár új aljjal". Ennek a végét meg ugye nem feltétlenül tudhatjuk, lehet az mondjuk 1,12 vagy 1,11 is és majd akkor jön a hetes fölfelé, ami ráadásul korrektív lenne, mert ezzel a lejtmenettel elesne a hónapos. :)
Ettől függetlenül ma újra nézelődtem a charton és megint megakadt valamin a szemem. Konkrétumot nem akarok írni, de hasonlítsd össze az előző oldalazást és az abból való leszakadást, úgy hogy tegyél hozzá MACD-t. A napost nézd! Kísérteties a hasonlóság. Ez alapján most föl (1,17 környékére), aztán le, magasabb aljjal, utána pedig eltapos fölfelé mint a gép, legalább 1,21-ig. Ezzel el is kezdhetné kialakítani a nagy háromszöget, amiből majd jövő év elején lenne aktuális a kitörés valamerre.
És még valami: Ha most a hetest visszahúzzák csak kb. 164-ig, akkor merre is állnak a szőnyegen a rojtok? És az asszonykád mit is mondott erről, hogy ahhoz képest merre is kell mennie az árfolyamnak? A múltkor bejött!! :))
fxboy
fxboy 2018. 08. 03. 07:09
Előzmény: #910  dt7
#912
Szia dt7! 
 Nem foglalkozom HUF-al, nem ismerem. Attól függ, mennyibe kerül tartani a pakkodat? Ha hozza a pézt, akkor miért kellene zárni? Ha zabálja a számládat, akkor... ezt Neked kell tudnod.
  
 Ahogyan már írtam egy párszor, sztem még legalább 1 évig  fog izmosodni csöppet usd.  ....Vagy "helyben topi"... 
 :) 
fxboy
fxboy 2018. 08. 03. 07:00
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#911
Jó napot! :) 
 A #22325-re, tegnap írtam, hogy lehet egy kis föl, akár 20-ig is, de inkább csak kb 175x körülig. Az már w1-en is láccik 1-2 zölddel.... 
 
 Azé ilyen történelmi csúcsok nem 1-2 nap alatt teremnek, tehát olyan nagyon váratlan nem lesz, ha lesz.
 :) 
  
dt7
dt7 2018. 08. 02. 22:08
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#910
Sziasztok mágusok:))A mester már a múlté :)Nem jó ez a helyben topi.Bár a brutálisat fölfelé menésnél ez is jobb.Visszamenne 280 fölé én most lehet eladnám az egész pakkot,mert nem érzem hogy nagyon engednék hogy túl izmozzon a dollár.Mi a vélemény?
Törölt felhasználó 2018. 08. 02. 20:54
Előzmény: #908  fxboy
#909

Szép ábrák! Csak aztán nehogy bejöjjön, főleg amikor senki se várja! :)
A #22325-ösre gondoltam! :)
fxboy
fxboy 2018. 08. 02. 20:10
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#908
"....az alapján nagyon fölfelé kéne menni, mégpedig 1-2 éven belül brutálisat... ...."
   Van még itt érdekesség. Taxigyuszi túrta pár évvel ezelőtt. 2015. nyári rajzok :
 
https://www.elliott-waves.com/wp-content/uploads/2015/06/EURUSD-m-120615.png ; , 
 
https://www.elliott-waves.com/wp-content/uploads/2015/06/EURUSD-d-120615.png  ;
 
 Persze, mehet brutálisat fölfelé -- a le után. 
 
https://www.mql5.com/en/charts/8969068/eurusd-mn1-admiral-markets-as ;
 
  Én annál földhöz ragadtabb vok, hogy ilyen sárga vonalakat belelássak az MN csártba. Sztem amíg ilyen kamat viszony van eurusd-ban, addig nehezen indulna meg fölfelé. Ha Draghi-ék tartják az ígérteket, akkor jövőre elkezdenek kamatolni, addigra Trump lebírkózza Powell-t, s ott nem kamatolnak tovább, swapolló zárul. Akkor majd mehet esetleg föl. Addig megjárhatjuk 1.06-ot.  :)   
 
 Zoli7-nek írt melyik válaszra gondolsz?
  
Törölt felhasználó 2018. 08. 02. 19:09
Előzmény: #906  fxboy
#907

Szia Mester! :) Ez jó! Ha az utolsóra nyomok (All), akkor nemsokára tényleg 1,7, vagy inkább 1,8 jön! :D
Fundával valóban nem nagyon foglalkozok, csak TA van. Viszont a histórikus dolgokat szeretem, a stratimat is nagyrészt úgy építettem fel, hogy hónapokon keresztül "túrtam a múltban". Visszamenőleg elemeztem a charton a múltban történt eseményeket, összefüggéseket kerestem és ebből vonatkoztattam, következtettem dolgokat. Tegnap megint merengtem egy kicsit a múlton - átnéztem a vonalaimat és eközben akadt meg a szemem a leírtakon. De mint írtam akkor is: nem kell ennek túl nagy jelentőséget tulajdonítani, ez csak amolyan agyalás. Egyébként sem szoktam olyan hosszú távokat kereskedni, ahol ez kamatoztatható lenne, még ha meg is állná a megállapítás a helyét. :)
A másikról, amit zoli7-nek írtam, arról mi a vélemény? Az egy Neked kedvezőbb kimenetel lenne, bár az előbb-utóbb elkerülhetetlen hetes váltás végeredményét ettől függetlenül nem tudjuk. Viszont tovább fűzve a dolgot, a hónaposnak lassan el kéne patkolnia, az meg jó eséllyel nem 100pipes eséssel fog járni. :)) Ha viszont az első bekezdésben említett ábrát nézegetem... Hát, az alapján nagyon fölfelé kéne menni, mégpedig 1-2 éven belül brutálisat...
:)
fxboy
fxboy 2018. 08. 02. 17:49
Előzmény: #905  fxboy
#906
Van itt egy érdekesség:  
 
http://fxtop.com/en/historical-exchange-rates.php?MA=1  ;
   :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 08. 02. 15:37
Előzmény: #904  fxboy
#905
Szia Csoli Papa!
 A másikban azt írtad, hogy: "....Az szerintem lényegesebb (árulkodóbb), hogy Hónaposon másabb a trend lefutása, mint az eddigi nagyobb esésekben (2008, 2009/10, 2011/12, 2014).  ..." 
 Tudom, hogy Te nem foglalkozol a fundamentális cuccokkal, de azé sztem itt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az általad emlegetett időszakokban elég sok és erős árfolyam (usd) befolyásoló esemény volt: 2008.09.15. Lehman Brothers csőd, aztán beindult a pénznyomda. Majd a kiszórt pézt elkezdték visszaszedni! 2008.nov. QE1, 2010.nov. QE2, 2011.09. OpT, 2012.09. QE3, 2013.06-tól tapering. Sztem elsősorban ezek az események rajzolták MN-en azt a 7-8 éves szép szabályos fűrészfogat és teljesen természetes, hogy abban az időszakban, a felsorolt események miatt, sokkal nagyobb volt a volatilitás, mint a mostani konszolidált időszakban. Mert csak Mr Trump veri maga körül a vizet, egyébként nincs semmi különös. 
 
https://www.mql5.com/en/charts/8968010/eurusd-mn1-admiral-markets-as
    
 Közgazdászoktól szoktam kérdezni, hogy miért is erősebb az eur, mint az usd? Eddig még nem tudtak válaszolni.
  
 Az AM-nál megint változtak a swap értékek. Ismét többe kerül a longot tartani. Igaz a short +kamat is csökkent, de nem annyit, mint amennyit a long ment mínuszba. Tehát tovább nyílt a swapolló. 
 H1, H4, D1-en elérte a bolli alsót és h1, h4-en az rsi is 30-on van. ( Igaz, ezek Téged nem érdekelnek. :) ) Ezek miatt most várok egy kis fölt. Olyan 168x 175x köré. Talán sikerül,  de ha fölmenne 20-ig is, jó lenne, van helye...  ... és még mindig csak short!
 :) 
 
  
 
fxboy
fxboy 2018. 07. 26. 10:10
Előzmény: #903  fxboy
#904
https://www.mql5.com/en/charts/8943918/eurusd-mn1-admiral-markets-as  ;
 
 Mi akar ez itt lenni? Doji star bullish?   ....és a kijun-tenkan helyzet is fölfelé mutat. Lehet, h a bolli középről rugózik föl?  Ma ecb> Draghi, aug 1-én fomc > Powell. Megvárom, aztán lehet belenyúlok a cuccba. :) 
fxboy
fxboy 2018. 07. 23. 18:24
Előzmény: #901  fxboy
#903
1750 megvolt   :) 
fxboy
fxboy 2018. 07. 16. 07:42
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#901
Olyan szépen megírtam és elszállt. :( 
 Szia ! 
  Röviden és eccerűen: a fölt vagy a D1 bolli felső 175 körül, vagy a W1 bolli közép 195 körül megfogja. - Talán. 
  
https://www.mql5.com/en/charts/8905708/eurusd-d1-admiral-markets-as
 
https://www.mql5.com/en/charts/8905712/eurusd-w1-admiral-markets-as  ;
  Nálam 216x körülig van helye. 
 
 Az ESMA változtatás csak az EU-ban, bizonyos számlákra lesz érvényes, így lehet, h nem sok vizet fog felverni.  
  :) 
 Én holnap megyek Pestre, de fordulok is vissza. 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek