Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2019. 03. 19. 07:17
Előzmény: #1119  NickD
#1120
Senki sem a kripto cuccal az agyában születik. :) 
 Viszont nagyon ajánlott megismerni. Ha meg már ott az ember, hogy ismerte, akkor miért nem lehet egy kis pézt csinálni belőle? :) 
NickD
NickD 2019. 03. 18. 21:13
Előzmény: #1115  fxboy
#1119
A héten átnézem a krypto-t, de abszolutt inkompetens vagyok benne, soha nem foglalkoztam vele. Kb annyi, hogy tudom hogy mi a bitcoin :)
fxboy
fxboy 2019. 03. 17. 17:57
Előzmény: #1115  fxboy
#1117

fxboy
fxboy 2019. 03. 17. 17:55
Előzmény: #1115  fxboy
#1116

fxboy
fxboy 2019. 03. 15. 19:56
Előzmény: #1114  fxboy
#1115
NickD!
   "...Ebből levezető, hogy a rendszer átveréséhez egyetlen felhasználó kezében kellene legalább akkora számítási kapacitásnak lennie, mint az egész hálózat összes többi tagjának együtt. A tranzakciótörténet, vagyis a blokklánc megbuherálásához ugyanis az kéne, hogy gyorsabban gyártsa le a csaló az érvényes blokkot mint a hálózat fennmaradó része. ..." 
  
https://www.hwsw.hu/hirek/57453/ethereum-kriptopenz-gpu-hash-amd-radeon-geforce-bitcoin-eth-btc.html#comment-3399797885 ;
  :) 
fxboy
fxboy 2019. 03. 15. 19:28
Előzmény: #1112  fxboy
#1114
NickD, az fontos, hogy az alapblog írása 2017. nyarán volt. Nézd hozzá a W1-en a BTCUSD csártot. 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 03. 15. 19:19
Előzmény: #1107  NickD
#1112
Szia NickD!
 Itt van egy érthető, komolyabb kripto oldal, mert itt a pf-n a bitcoinos totyik egy gyalázat amit művelnek. Végig olvastam a kezdettől, de nem sok hasznát vettem. Szinte kizárólag  Kisvuknak voltak hsználható hsz-ei, de törölte magát, most törölt felhasználóként vannak bent a hsz-ei. 
  
  "...Az internetet eddig csak adat továbbítására használtuk, értéket közvetlenül nem tudtunk továbbítani rajta. A bitcoinnal azonban ez megváltozott. Az interneten keresztül egymásnak közvetlenül továbbítható értékes eszközök azonban nem feltétlenül csak pénzszerűek lehetnek, mint a bitcoin. Hanem hasonlíthatnak inkább részvényekre, vagyis reprezentálhatnak akár üzletrészt is. Erre példa egy programhiba miatt tavaly bebukott The DAO nevű cég, de jelenleg minden napra jut ilyen „részvénykibocsátás”, úgynevezett ICO (initial coin offering), ami a tradicionális részvények világában az IPO-nak (initial public offering) felel meg. Ezzel pedig a projektek finanszírozása sokkal egyszerűbbé és olcsóbbá válik, de ez a potenciális felhasználási lehetőségeknek csak egy szűk köre.  ..."
   
https://alapblog.hu/kriptolufi/
 :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 03. 07. 18:31
Előzmény: #1110  fxboy
#1111
Aha, mondtam, hogy nem olyan rossza az a short irány e/u- ban . 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 03. 01. 11:04
Előzmény: #1109  fxboy
#1110
Azé ezzel a csökkentett swap-ollóval sem olyan nagyon rossz az a short irány. 
 Föl kellene mennie kb 148x-150x sávba, mert ott pl W1-en jól mutatna, de nem bír még ennyit sem megcsinálni... 
   :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 02. 26. 17:31
Előzmény: #1081  fxboy
#1109
Az AM UK-nál swap rendezés volt. e/u olló csöppet szűkült.
 long sw = -14.11  short sw = + 5.46 
NickD
NickD 2019. 02. 20. 12:02
#1108
Vadászt megint cukkolja az eurusd "turbomaster"-e, csak nem tudom, mi értelme... :)
NickD
NickD 2019. 02. 15. 16:39
Előzmény: #1105  fxboy
#1107
Ön egy Úr :) Ezt azért remélni se mertem - mármint a számot. Leköteleztél !!!
Informatikával is foglalkozunk, relatív képben vagyok, ha valamire nem tudok válaszolni akkor megkérdezem a fő emberemtől, úgyhogy szivesen segítek! 
Megadom az emilem, ha dobsz egy üzenetet, elküldöm a számom, és tudunk beszélni, ha gondolod. Van nagyker kedvezmény pár helyen. 
Türelem: nem szeretek bukni, a kezdőségemet nagy fokú óvatossággal kombózom. Kissebb pozikat kötök és előtte sokáig figyelek, miután "beülőre" megyek. Anno Csoli tanácsolta, hogy ha nem vagyok biztos - már amennyire az lehet - akkor mozi, mert van olyan, hogy ő is csak mozizik. Írj mail-t az nfs077@gmail.com-ra
fxboy
fxboy 2019. 02. 15. 16:27
Előzmény: #1104  NickD
#1106
20/338-23-43
  :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 02. 15. 15:52
Előzmény: #1104  NickD
#1105
Köszi az informatikai tanácsokat. 
  
  Hidd el, hogy még nagyon az út elején vagy! Ha türelmetlen vagy, buksz.  A  Piac a türelmet is megtanítja.
 
  Csoli nagy tudású és emberileg is nagyon rendes pályatárs, nagyon pozitív hozzáállással. Sztem jól szót fogtok érteni, pláne, ha megtudja, hogy autóbuzeráns vagy. :)  Ő motor építéssel is foglalkozik.  
   
  :) 
  
NickD
NickD 2019. 02. 15. 14:57
Előzmény: #1103  fxboy
#1104
Acer Nitro 5... Gamer laptop alapvetően de pillanatnyilag a legjobb - szerintem -, az Asus-al együtt. De pillanatnyilag az Acer olcsóbb. AN-1531-et vettem, ez a tavaly előtti modellje. A paramétereket ez alapján meg tudod nézni. Van benne 256 Mb SSD tár, illetve 1 terrás vinyó. Hasít rajta az MT4,és játszatsz is ha akarsz.
Trade: élesbe fél éve. Nyilván tanulás nélkül nem lehet, úgyhogy igyekszem magam képezni, de nem vagyok már 20 éves
Szerintem Csoli pont nem rám kiváncsi, nem hinném hogy kell a nyűg a nyakába :) 
fxboy
fxboy 2019. 02. 15. 10:22
Előzmény: #1101  NickD
#1103
Mióta tőzsdézel, s hány éve kereskeded a forexet?
  Ha megfelelően hosszú időt eltöltesz olvasással, tanulással, kereskedéssel, akkor majd rádragad a tudás.   A robotozással nem tudod a tanulásodat megspórolni.  Ha robotozni akarsz, keresd meg Radut! Okos srác. 
  
https://traderklub.hu/cikkek/trader-klub-webinariumok/?utm_source=85218-Traderklub.hu%20f%C5%91%20lista&utm_campaign=523526-Radulovic%20Attila%20webin%C3%A1rium%20vide%C3%B3felv%C3%A9tel%20-%201&utm_medium=20448-email&utm_content=Radulovic%20Attila%20webin%C3%A1rium%20vide%C3%B3felv%C3%A9tel   ;
  Vannak több cégnél (ingyenes is) webináriumok. Pl az AM-nél is jó dolgokat tanítanak és ingyé!!
 
https://admiralmarkets.hu/education ;
 
  Ha Csoli életét akarod élni, akkor annyit tudok Neked segíteni, hogy majd megkeresem Őt és megkérdezem Tőle, megadhatom-e Neked az elérhetőségét? És dumcsizhacc vele.
 :) 
   
NickD
NickD 2019. 02. 15. 09:42
Előzmény: #1101  NickD
#1102
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy volt olyan rendes az Erste-s srác, hogy meghagyta a demo verziót is, tehát a kísérletezés - értelemszerűen - a demo számlán folyik :) 
NickD
NickD 2019. 02. 15. 08:29
Előzmény: #1099  fxboy
#1101
Őszintén szólva tisztelem azt, aki megtanulta, de saját- soványnak mondható szabadidőm rovására - én is belemásztam alap szinten. Na kb pont ennyi elég is (hullámok alakja és számozása). Nem az EW-t akarom ennél jobban megtanulni hanem azt, hogy hogyan lehet ésszel sikeresen kereskedni :) Azt akarom megtanulni hogy Csoli elve alapján tudjak élni ("nem érdekel hogy mi az irány, nekem mindkettő jó"). 
Alapvetően - miután hosszú beülőre játszok - egy hete gyakorlatilag nézem a monitort... Úgyhogy meg kell próbálnom automatizálni, hogy valami kis apró ilyenkor is csússzon :)
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 21:48
Előzmény: #1099  fxboy
#1100
fxboy
fxboy 2019. 02. 14. 19:48
Előzmény: #1098  NickD
#1099
....de én erre a hullámos EW cuccra nem tudlak megtanítani.
 
NickD
NickD 2019. 02. 14. 13:24
Előzmény: #1097  fxboy
#1098

Én meg erre azt mondom, hogy csak akkor van, ha nem tanítasz meg rá :))
Mert a hullámelemzésre fordított időben akár aludhatok is (csak ícccaka van rá időm, és nem hobbim).
Miután az én módszerem csak kialakuló félben van, az sl-t én sem, pontosabban máshogy oldom meg a védelmet.
NZD...
fxboy
fxboy 2019. 02. 14. 11:46
Előzmény: #1096  NickD
#1097
Szerintem az van, h más stratijáról, pézkeresési módszereiről nem mondok véleményt, senkit sem kritizálok, senki fölött nem ítélkezem. Viszont marhára nem érdekel és nincs is kedvem és türelmem a számaidat és a c/iv... stb izéidet böngészgetni. Ezé ne legyen harag!
 
 Én azt tudom, h ha e/u megy föl, akkor a különböző tf-ek (h1-től w1-ig) Bolli szintjeit megpakolom sok-sok mikrolot short megbízással. Zárás a Bolli és rsi kombojánál. Más keresztekben a +swap irányba d1, w1, mn tf-eken teszek sok 0.01lot megbízásokat, hozzá esetleg a megfelelő helyekre tp-ket.  Sl nincs sehol sem. 
 Ennyi, kész!
  
  Mingyá megyek edzésre....  :)
         
NickD
NickD 2019. 02. 14. 09:50
Előzmény: #1094  fxboy
#1096
Van egy teóriám:
Ha az 1.158x c - c/i 1.127x (múltkori alj január végén), 1.1515 volt c/ii, AKKOR c/iii 1.121x, c/iv 1.132x, c/v 1.11 környéke... 
Szerinted?
NickD
NickD 2019. 02. 13. 18:08
Előzmény: #1094  fxboy
#1095
Őszintén szólva én is gondolkodom a váltáson (csak külföldire), de nyilván kitalálod az okát, hogy miért. Mondjuk ha ugyanez a felület van osztrákiába, akkor maradok ennél. Az MT és az Erste kombó alapvetően mind PC, mind mobil platformon pont kiegészíti az én szempontomból egymást. 
Azért - az eddigi beszélgetések alapján csak tipp!!!  A Balcsi nem a világ vége... szeretnék én ott lakni :)
Na de a lényeg - mivel ma sem lesz euro erő, ahogy látom - jól sikerült az ebéd? Megpuhult a csülök?
Autó téma: ha végre beleugrok és össze is rakom, akkor mehetünk csapatni :))) HF-re pályáznék még mindíg :)
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 17:38
Előzmény: #1093  NickD
#1094
Nem tudom, már régen volt. 9 éve. Úgy emlékszem 2 hét demo idő volt engedve, körülményes és nehézkes lett volna az éles szla nyitás. Személyesen. Még úgy is, h  NetBroki számlám van náluk. Én meg akkor már itt voltam az Isten háta megett. És drága volt és nem teljesültek a megbízások, és bonyolult volt a felületük. Mondjuk a +500 után minden bonyolult volt. :) Szóval spekire nem lett se Erste, se más magyar broki. Erste megmaradt csak           befektetésire.  
  
NickD
NickD 2019. 02. 13. 15:16
Előzmény: #1092  fxboy
#1093
Vezetés közben? Nem ment el az eszem... mobilról és tabletről, amikor nem vagyok gép előtt. Tudom, nem egy monitor nagyság, de ez van. Természetesen nem mobilon rajzolok, csak a managelést végzem. 
Az Erste Trader-be mi az, ami nem tetszett? Mondjuk az MT sok szempontból áttekinthetőbbnek tűnik számomra, de pillanatnyilag nem ismerem annyira mint az Erste szoftvert.
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:51
Előzmény: #1088  NickD
#1092
Annak idején én is próbálkoztam az Erste Trader-el, de nem tetszett. 
 A brokidnál utána kell tudnod nézned a swap értékeknek. 
  
 ...és telefonról trédelsz éles számlát? Esetleg vezetés közben? 
   
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:30
Előzmény: #1090  fxboy
#1091
Innen talán nyílik: 
 
https://i.imgur.com/1YR5E0C.png
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:27
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1090
Jó bugaci cuccokat tölthecc abba a pipába... 
 Úgy gondolom, hogy a cca 10 éves lila lejtőből eredő lilás téglalap azé nem írja felül a hosszabb időtáv alapján megállapított tudományos pontosságú "Kettős tömegközéppont egyensúlyi sávja" -át.
  
https://imgur.com/1YR5E0C ;  
 
daxlisgyuszi2018. február 16. | 10:08előzmény: #15819  fxboy  #15822  nehéz olyasmit újra kifejteni, amit korábban már egész jól sikerült kifejtenem... ld. ---> 2017.december 10. és 11. EUR/USD topik. 
 
 Megbecsülöm! :) 
 
 Lehet, h most a lila tégla alja felé igyekszik, ami egybevág az én elképzelésemmel is.
 
 Az organikus rendszerek valódi egyensúlyának legismertebb formája a jin-jang, köznépi nevén a 69....
    :)   ... ami lehet akár a lila mező aljának szintje is...  :) 
 
 
  
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 12:21
Előzmény: #1083  fxboy
#1089
Amíg van érdemi lehetőség az intrinsic egyensúly fenntartására, addig az organikus rendszerek igyekeznek egyensúlyban maradni (ld. "status quo"). Az alábbi ábrán 2 töltet pipadohányba került a jobb oldali lilás négyszög megalkotása...:))... tessék hát jól megbecsülni!...;)  
 
https://i.imgur.com/nTt3jvk.png
NickD
NickD 2019. 02. 13. 11:23
Előzmény: #1086  fxboy
#1088

Erste, és a saját felülete. Alapvetően nem rossz, nem túl bonyolult használni sem, és a mobil app-ja jó. Ez azért fontos, mert iszonyat sokat vagyok úton és az esetek 80%-ban a mobilomat használom erre is. Elkezdtem nézegetni a Meta Tradert, mert szinte mindenki azt használja, és a kettő együtt mobilon is hatékony (Erste app-ban rendesen látom a hullámokat, akár 5 évre visszamenőleg, az MT-be meg a gyertyákat).
Rajzol(gat)ni az Estte rendszerbe szoktam, amikor van időm. Azért mondtam, hogy "gatni", mert fél év után messziről sem érzem magam profinak, Vadász Kennedy chaneljét mire megrajzolom, addigra lehet hogy aktualitását veszti :)
A swap költséget azért kérdezem, mert szeretnék még két keresztet figyelni - nem kereskedni egyenlőre -, mert bál Csoli javaslata szerint próbálok élni (egy keresztet rendesen megtanulni), azért szükségét érzem egyre inkább egy olyannak, ami nem USD függő. Anno a TRY-al kezdtem, de ott sokszor mentett meg a türelem és a megérzés :) Nyaralás előtt pont zártam, mielőtt elszállt. Aztán módszeresen figyeltem, és amikor úgy éreztem, belevettem, de sajna nincs olyan tudásom/hidegvérem, mint Kvneppernek, mert én zártam is általában 2 héten belül a pozikat :) 
Nem szeretnék az általad vastag pennájúak sorsára jutni, nyilván én másképp kereskedem, mint Ti (lényegesen kisebb tétekbe, 6x meggondolva, mikor és hol lépek be, és inkább hamarabb, mint később próbálok zárni, illetve vannak komfort zónáim, gondolok itt az EURUSD esetén az 1.1250 alatti long és az 1.1550 feletti short belépőkre) Alapvetően hosszú távon szeretek poziba ülni kezdőként, mert akkor egyrészt megvan a tudat, hogy pénzt keresek, másrészt nem kell 24-be figyelnem, mert per pillanat erre nincs időm. A fórumot azért tartom jónak, mert - elvileg lehetne - közösen gondolkodni bizonyos dolgokban.
40 évesen még érzek annyi Kraftot, hogy nekiálljak egy régi autónak :) Anno ezért kezdtem el ezt csinálni, hogy ne a családi kasszából kelljen finanszírozni :) Vannak preferált típusaim. Az abszolutt első helyen a HF Integrale áll, aztán az Golf I GTI, a Fulvia, Karmann, aztán persze az álom édes álom: 69-es Challenger R/T... de ez csak álom :)
Jó étvágyat, kb kész is lehetsz, én fogyózok, szóval marad a görög saláta - csirkemell kombó :( 
fxboy
fxboy 2019. 02. 12. 19:19
Előzmény: #1086  fxboy
#1087
Holnap babos káposzta. Most puhítom bele a füstölt csülköt.
   Jó lesz! 
          :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 02. 12. 15:06
Előzmény: #1084  NickD
#1086
A kamatszámításban van egy főirány, de attól eltér(het) a befszolgáltató, így tehát  broki függő.
 Az AM-nél az audnzd long= -2.67  short= -6.75 és az usdcad l= +0.98 s= -9.02 Én ezeket nem kereskedem jelenleg, pont a swap értékei miatt. 
 Melyik brokinál vagy? Mi a munkafelületed?  
 
  Áááá, a fórumpajtik miatt, akármit is irkálnak, én már egyáltalán nem stresszelek. Az elmúlt cca 10 év alatt, tudod hány vastag pennájú (billentyűjű), nagypofájú fórumhuszár megfordult már itt a pf-n? És tudod, hogy szótlanul bebukták a lét és egyszer csak megszűntek írni?  Az a tapasztalatom, hogy a nagyon aktív fórumozás és a sikeres kereskedés nem barátok. Az itt lévő hszlovagoknak sztem csak elenyésző %-a az igazán sikeres tréder vagy befektető.
 
 De! Sajnos ki lehet! Hiába a tapasztalat, hogy a manus szagról megmondja, h ez váltóolaj, az motorolaj, nincs már kedve turkálni benne... :(  
 
NickD
NickD 2019. 02. 12. 08:56
Előzmény: #1083  fxboy
#1085
Basszus... nekem olyan (blődnek tűnő) eredmény jött ki, hogy magam sem hiszek túlzottan benne. Most kértem meg Vadászt, hogy véleményezze, ha van rá ideje... 1.120x....
NickD
NickD 2019. 02. 11. 22:22
Előzmény: #1083  fxboy
#1084
Abból soha nem lehet kiöregedni :) 
Nem erre a stresszre gondoltam, hanem a másik topic-ban leírtakra. Jó srác, amennyire ismerem :)
Swap kérdés: kéne segítség...
Pont az AUD/NZD-t kezdtem nézegetni és a CAD-ot, bár nem euro, hanem usd keresztbe. Tudsz abban segíteni, hogy ezeknél hogy alakul a swap költség?
fxboy
fxboy 2019. 02. 11. 19:55
Előzmény: #1082  NickD
#1083
Miért is kellene stresszelnem? 
 Az elképzeléseimnek megfelelően mozog e/u és e/cad árfolyamok, és jan 3-án az aud és nzd tüskéket is sikerült több keresztben, +swap irányban nagyon parádésan megfognom.  A margin szintjeim 1600% körül mozognak, a 20 fölötti e/u shortjaim kövérek, a lentebbieket érzéssel zárom, közben ha van kedvem skalpolok de csak lefelé és óvatosan. Tehát abszolute nincs okom a stresszelésre.  :) 
 
 Nem tudok jósolni. Azt tudom, h w1- és mn-en még mehet lefelé. H1- és h4-en már kellene egy kis korri, de ezt felülírhatja a magasabb tf. Nem ér váratlanul, ha innen 
  - megy tovább le érdemi korri nélkül,
  - visszafordul az oldalazásba 15-ig, 
  - vagy föntebb, 
  - valamennyi korri után tovább le. 
 Amíg ilyen a swap arány, addig nem nagy esélyt adok egy pl 17 fölé kitörésnek, de tuggyuk, h a Piac bármire képes. 
  És azt tudom még, hogy amíg a mostani swap olló így van, ahogy van, addig csak shortolom az e/u!
     :) 
  
 
  Má nem fabrikálok furikot. Kiöregedtem belőle. :( 
 
  
NickD
NickD 2019. 02. 11. 12:11
Előzmény: #1081  fxboy
#1082
Ne stresszelj :) Inkább jósolj hogy szerinted mikor fordul. Mert szerintem még megy leljebb.
Ui.: valaki elvitte a darabokba lévő Karmann-t... te voltál? :))))
fxboy
fxboy 2019. 02. 11. 06:56
Előzmény: #1071  fxboy
#1081
Most nem tudott.... 
  
 Marad a 127 - 15   sávban?  Meddig? Habár nem olyan rossz ez a cca 200 pipis oldalazó állapot.  :)
  
https://www.mql5.com/en/charts/9742660/eurusd-w1-admiral-markets-as ;
 Erősödik az a 15 körüli csomópont, B szűkül.
  

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók