Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 01. 01. 10:21
Előzmény: #300  emerald
#301
Jah.....
BUÉK
Kedves fórumpajtik...:)
diki
diki 2015. 01. 01. 11:20
Előzmény: #301  emerald
#302
Neked is BUEK
fxboy
fxboy 2015. 01. 05. 07:53
Előzmény: #302  diki
#303

A tegnapi gyönyörű szép napsütéses márciusi időben kertészkedtem. A karácsonyfából ismét fenyőfa lett.
:)

diki
diki 2015. 01. 05. 09:02
Előzmény: #303  fxboy
#304
Én majd holnap szedem le. Tegnapelőtt ónos eső, jégpáncél, tegnap jópár centis hó esett nálunk.
fxboy
fxboy 2015. 01. 05. 09:34
Előzmény: #304  diki
#305


Valakinek rohadtul nem tetszik a pofás felem, vagy lehet, hogy csak rosszul sikerül a szilveszteri bulija, s rajtam akar bosszút állni. No de így?

Nem baj, oda se neki! Előttünk az év legszebb időszaka: SZJA bevallás!
Én már készültem erre. 01.01-én 00:05-10 között mentettem mindenféle 2014-es számlatörténetemet. Lesz bőven fizetni valóm. :)) Cimbi! Erre nyomjál - -t! Hátha csökkenteni tudom vele az ETÜ alapomat! :)


diki
diki 2015. 01. 05. 09:42
Előzmény: #305  fxboy
#306
Kinek a pap kinek a papné :) Nekem december felétől nincs lementve, sőt addig már rögzítettem is. Nem volt nehéz. Novemberig kb 25-30 tétel, az utolsó két hónap szintén ennyi. Jöhet a söralátét :)
emerald 2015. 01. 11. 10:03
Előzmény: #306  diki
#307
Ma avatom fel a savanyú káposztát!
Vagyis, ettünk már nem is keveset belőle, de ma főzöm meg az egészben elrakott fejből a töltött káposztát, szépen beérett az is.
Jövőre többet készítek, nem fog kitartani tavaszig :)

Itt van a gyerek, hazajött a messzi külföldről, szóval a másik klasszikussal a húslevessel ez a mai menü....:)
fxboy
fxboy 2015. 01. 11. 10:44
Előzmény: #307  emerald
#308

Óh! Töltött káposzta. Biztos finom lesz!
Jó étvágyat!
:)

diki
diki 2015. 01. 11. 11:11
Előzmény: #307  emerald
#309
Szia Emerald. En tegnap keszitettem el az utolso adagot jo kis friss husos toroskaposztanak. Dozsi, hurka,kolbasz, friss teperto meg majd rajtunk + 1-2 kg folosleg.
Jo kis beszelgeteseket a gyerekkel es sok olelest. Menmyire igaz, hogy akkor erezzuk igazan a hianyat valaminek, amikor mar nincs :D
fxboy
fxboy 2015. 01. 15. 18:50
Előzmény: #309  diki
#310

Ezt a cirkuszt, ami ma a világban volt, (SNB betett a kufároknak) csak egy finom finomfőzelékkel lehetett kibírni.
Közben a sparhelt szélén gyöngyözik a kocsonya, közben zártam egy kis arany longot (lehet, hogy korán). 38 körüli eu shortjaim szépen híznak, a 20 körüli longjaim pedig zabálják a marginomat, közben egy kis főtt tojat is kell a finomfőzelékhez. :) Jó lett ez a kis főzelék, tisztára tavaszi...

diki
diki 2015. 01. 16. 00:04
Előzmény: #310  fxboy
#311
Hat mi se ennenk el a kajat egymas elol:D Eddig en sem panaszkodok, remelem bejonnek az elkepzeleseim. Miutan ehen nem lehet aludni, most ettem egy kis bacon szalonnaban sult nyulmajat, franciasalataval, amibe csak repat, borsot es almat tettem.
diki
diki 2015. 01. 29. 13:51
Előzmény: #310  fxboy
#312
Sziasztok, megvagytok még?
A mai nap a tőzsdét csak Rémségek kicsiny boltjának hívom.
Miután beindult a baci és virustámadás, beiktattunk egy kis gyümölcssalátát, héjában sült krumpli, karikára vágott hagymával elkevert savanyukáposzta pár csepp olajjal megspékelve.
És egy kis almás zöldségekeverék: alma, cékla, zeller, csicsóka, sárgarépa, kinek egy kis balzsamecettel, kinek egy kis olivaolajjal.
fxboy
fxboy 2015. 01. 29. 15:50
Előzmény: #312  diki
#313
Szia diki!

A Rábában szoktalak mostanában olvasni Téged.
Emeraldot pedig az Arany-ezüstben. Tehát én megvagyok, nem tűntem el, csak kevesebbet írok. Emeralddal szoktam néha privátban levelet váltani.
Megy a mókuskerék: eurusd le, le, annál is lejjebb. Rábát tudod, ismered hogyan kínlódik. Arany-ezüst össze-vissza. Főzés= krumpli, kása, káposzta, paszuly, kőleves, menjen mindenki vadászni/gyűjtögetni a hegyoldalba, az erdőbe, mint az ősmagyarok, én meg vettem magamnak egy csokitortát tele mindenféle tiltott és mérgező és egészségtelen cuccal és a felét már bepofáztam és aztán kéne valami, ami helyre billenti a lelki egyensúlyomat.... a teljes nihil előtt....

Emeraldnak mondom, hogy ne hagyja pomperjt abbahagyni!

emerald 2015. 01. 31. 08:51
Előzmény: #312  diki
#314
Sziasztok!
Olyan messze kerestem a topikot, hogy itt "elől" a második oldalon nem is néztem :D

El se hiszitek, de eljárok hétközben ebédelni, a kedvenc éttermünkben kiderült van napi menü! Nem menzás tipusú hanem isteni finom. Mindössze 900ft-ért! Időt nem spórolok, mert el kell menni de ennek is van ám hangulata. Dunaparton a vizet nézve, kiszolgálnak....hát jó dolog :)

Épp valami céklásat akartam kérni, de ez a sali sem rossz Diki!
Lassan újra kezdhetem a fogyókúrát, és roppant mód vágyom a könnyű ételekre.
Ma nálunk gyümölcsleves, reszteltmáj krumlipürével
Gondolkozom egy almás morzsasütin...;)

Nem kaja....
Veszegetem az ültetni való magokat(és eljótékonykodom a nagy részét, hiszen nekem elég a zacskó tartalmának a 10%-a) és töröm a fejem hová lehetne ágyást tenni a kicsi kertünkben...;) sajnos kevés a napos terület, és ott is fű van. Pár tő paradicsom és fűszerek, levélpetrezselyem meg néhány dughagyma eddig is volt, de már cserélni kéne a helyüket.
Tényleg Ti biztos tudjátok, a kihajtott vöröshagymát ha elültethetem, lesz abból csoportos újhagyma?!
emerald 2015. 01. 31. 09:08
Előzmény: #313  fxboy
#315
Jó az csoki torta, néha határozottan hasznos a lelki egészség szemponjából...:DD
Legfeljebb mész utánna fát hasogatni....;)

Pomperjt visszacsaltuk közös erővel...;) Gondolom neki is van rossz napja. Neked se könnyű mostanában eur/usd, de majd alakul az is.

Nem is tudom mondtam-e, a töltött káposzta a gyereknek nagyon ízlett! Utolsó nap is azt ette. Én meg villogtam h én készítettem a sav.kápot...:)))
diki
diki 2015. 01. 31. 12:24
Előzmény: #314  emerald
#316
Szia Emerald.
A mi menunk zoldbableves, gyrosos csirkemell sult krumplival, fokhagymaval tuzdelt nyulgerinc fustolt szalonnaval beboritva, krumpliagyon megsutve. Es egy jo nagy adag gyumolcssalata:
alma, meggy, cseresznye, barack, ribizli, szeder, narancs. Szerintem a csalad nyelve mar kisse lefagyott a kostolgatastol, de nagyobb a csend :)
En mint tavaly is, a ket unnep kozott dugtam el a kicsirazott hagymakat, koran volt. De a konyhaablakban is szepen nevelkedik, igy mindig van friss. Ugynigy van fodros levelu
etrezselyem, sot mar a buza is 10 centi magas korul van.
diki
diki 2015. 01. 31. 12:25
Előzmény: #316  diki
#317
Es porlos almas :D
emerald 2015. 01. 31. 15:27
Előzmény: #317  diki
#318
A porlos almás az milyen...?
A búzafűvel mit csinálsz, levet préselsz belőle vagy hogy eszed?

Metróban magvadászat céljából mentem, fekete paradicsomot kerestem de nem kaptam. Viszont a férjem talált akciós őzpörkölt húst, fel is ajánlotta h megfőzi holnap....:)))
Milyen jó h bizonyos kajákat csak a pasik tudnak igazán jól elkészíteni ;)
emerald 2015. 02. 07. 08:58
Előzmény: #318  emerald
#319
Ma indult a kéthetes diétám ...:-)
link
Na persze ma is megettem az 1szelet kenyeret reggelire, és a kávé is a szokásos tejeskávé :)
Nem is fogyok 9kg-ot, csak 3-maximum 3,5kg-ot a két hét alatt.

Ebéd:spenót két főttojással, a spenóthoz szoktam zabkorpát keverni, nagyon finom lesz tőle, és egészséges.
Ezt a zabkorpát kevert(bögre) sütik tésztájába is lehet rakni. Liszt 10-20%-a helyett. Olyan diós az ize tőle.

Vacsi: párolt hús, friss salátával főtt zellerrel.

Az aldiban(ami szerintem egy irtó vacak közért más szempontból) találtam egy friss zöldsaláta keveréket(mischung) ami nagyon finom.

A fogyókúra nem = éhezés.....:)))
diki
diki 2015. 02. 07. 23:28
Előzmény: #319  emerald
#320
Kitartas :)
Bar konnyu ezt mondani csokikremes albert keksz majszolas kozben.

Ugy latom tulajdonkeppen a szenhidratokat vonta ki a forgalombol. Majd elarulod a vegen, hogy tenyleg onnan ment-e le ahonnan akartad?

A zabpehely mellett ajanlom figyelmedbe a daralt lenmagot es a natur muzlit is, mint kefirdusito anyagot.
A husokhoz sutozacskot is lehet hasznalni, egyutt megsutni akar a zoldsegekkel, akar gyumolccsel is, firss vagy szaritott zoldfuszerekkel.
Es megvalami. Folyadekokrol nem irt. Pl, zold tea, gyombertea....

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek