Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 21:48
Előzmény: #1099  fxboy
#1100
fxboy
fxboy 2019. 02. 14. 19:48
Előzmény: #1098  NickD
#1099
....de én erre a hullámos EW cuccra nem tudlak megtanítani.
 
NickD
NickD 2019. 02. 14. 13:24
Előzmény: #1097  fxboy
#1098

Én meg erre azt mondom, hogy csak akkor van, ha nem tanítasz meg rá :))
Mert a hullámelemzésre fordított időben akár aludhatok is (csak ícccaka van rá időm, és nem hobbim).
Miután az én módszerem csak kialakuló félben van, az sl-t én sem, pontosabban máshogy oldom meg a védelmet.
NZD...
fxboy
fxboy 2019. 02. 14. 11:46
Előzmény: #1096  NickD
#1097
Szerintem az van, h más stratijáról, pézkeresési módszereiről nem mondok véleményt, senkit sem kritizálok, senki fölött nem ítélkezem. Viszont marhára nem érdekel és nincs is kedvem és türelmem a számaidat és a c/iv... stb izéidet böngészgetni. Ezé ne legyen harag!
 
 Én azt tudom, h ha e/u megy föl, akkor a különböző tf-ek (h1-től w1-ig) Bolli szintjeit megpakolom sok-sok mikrolot short megbízással. Zárás a Bolli és rsi kombojánál. Más keresztekben a +swap irányba d1, w1, mn tf-eken teszek sok 0.01lot megbízásokat, hozzá esetleg a megfelelő helyekre tp-ket.  Sl nincs sehol sem. 
 Ennyi, kész!
  
  Mingyá megyek edzésre....  :)
         
NickD
NickD 2019. 02. 14. 09:50
Előzmény: #1094  fxboy
#1096
Van egy teóriám:
Ha az 1.158x c - c/i 1.127x (múltkori alj január végén), 1.1515 volt c/ii, AKKOR c/iii 1.121x, c/iv 1.132x, c/v 1.11 környéke... 
Szerinted?
NickD
NickD 2019. 02. 13. 18:08
Előzmény: #1094  fxboy
#1095
Őszintén szólva én is gondolkodom a váltáson (csak külföldire), de nyilván kitalálod az okát, hogy miért. Mondjuk ha ugyanez a felület van osztrákiába, akkor maradok ennél. Az MT és az Erste kombó alapvetően mind PC, mind mobil platformon pont kiegészíti az én szempontomból egymást. 
Azért - az eddigi beszélgetések alapján csak tipp!!!  A Balcsi nem a világ vége... szeretnék én ott lakni :)
Na de a lényeg - mivel ma sem lesz euro erő, ahogy látom - jól sikerült az ebéd? Megpuhult a csülök?
Autó téma: ha végre beleugrok és össze is rakom, akkor mehetünk csapatni :))) HF-re pályáznék még mindíg :)
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 17:38
Előzmény: #1093  NickD
#1094
Nem tudom, már régen volt. 9 éve. Úgy emlékszem 2 hét demo idő volt engedve, körülményes és nehézkes lett volna az éles szla nyitás. Személyesen. Még úgy is, h  NetBroki számlám van náluk. Én meg akkor már itt voltam az Isten háta megett. És drága volt és nem teljesültek a megbízások, és bonyolult volt a felületük. Mondjuk a +500 után minden bonyolult volt. :) Szóval spekire nem lett se Erste, se más magyar broki. Erste megmaradt csak           befektetésire.  
  
NickD
NickD 2019. 02. 13. 15:16
Előzmény: #1092  fxboy
#1093
Vezetés közben? Nem ment el az eszem... mobilról és tabletről, amikor nem vagyok gép előtt. Tudom, nem egy monitor nagyság, de ez van. Természetesen nem mobilon rajzolok, csak a managelést végzem. 
Az Erste Trader-be mi az, ami nem tetszett? Mondjuk az MT sok szempontból áttekinthetőbbnek tűnik számomra, de pillanatnyilag nem ismerem annyira mint az Erste szoftvert.
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:51
Előzmény: #1088  NickD
#1092
Annak idején én is próbálkoztam az Erste Trader-el, de nem tetszett. 
 A brokidnál utána kell tudnod nézned a swap értékeknek. 
  
 ...és telefonról trédelsz éles számlát? Esetleg vezetés közben? 
   
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:30
Előzmény: #1090  fxboy
#1091
Innen talán nyílik: 
 
https://i.imgur.com/1YR5E0C.png
fxboy
fxboy 2019. 02. 13. 13:27
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1090
Jó bugaci cuccokat tölthecc abba a pipába... 
 Úgy gondolom, hogy a cca 10 éves lila lejtőből eredő lilás téglalap azé nem írja felül a hosszabb időtáv alapján megállapított tudományos pontosságú "Kettős tömegközéppont egyensúlyi sávja" -át.
  
https://imgur.com/1YR5E0C ;  
 
daxlisgyuszi2018. február 16. | 10:08előzmény: #15819  fxboy  #15822  nehéz olyasmit újra kifejteni, amit korábban már egész jól sikerült kifejtenem... ld. ---> 2017.december 10. és 11. EUR/USD topik. 
 
 Megbecsülöm! :) 
 
 Lehet, h most a lila tégla alja felé igyekszik, ami egybevág az én elképzelésemmel is.
 
 Az organikus rendszerek valódi egyensúlyának legismertebb formája a jin-jang, köznépi nevén a 69....
    :)   ... ami lehet akár a lila mező aljának szintje is...  :) 
 
 
  
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 12:21
Előzmény: #1083  fxboy
#1089
Amíg van érdemi lehetőség az intrinsic egyensúly fenntartására, addig az organikus rendszerek igyekeznek egyensúlyban maradni (ld. "status quo"). Az alábbi ábrán 2 töltet pipadohányba került a jobb oldali lilás négyszög megalkotása...:))... tessék hát jól megbecsülni!...;)  
 
https://i.imgur.com/nTt3jvk.png
NickD
NickD 2019. 02. 13. 11:23
Előzmény: #1086  fxboy
#1088

Erste, és a saját felülete. Alapvetően nem rossz, nem túl bonyolult használni sem, és a mobil app-ja jó. Ez azért fontos, mert iszonyat sokat vagyok úton és az esetek 80%-ban a mobilomat használom erre is. Elkezdtem nézegetni a Meta Tradert, mert szinte mindenki azt használja, és a kettő együtt mobilon is hatékony (Erste app-ban rendesen látom a hullámokat, akár 5 évre visszamenőleg, az MT-be meg a gyertyákat).
Rajzol(gat)ni az Estte rendszerbe szoktam, amikor van időm. Azért mondtam, hogy "gatni", mert fél év után messziről sem érzem magam profinak, Vadász Kennedy chaneljét mire megrajzolom, addigra lehet hogy aktualitását veszti :)
A swap költséget azért kérdezem, mert szeretnék még két keresztet figyelni - nem kereskedni egyenlőre -, mert bál Csoli javaslata szerint próbálok élni (egy keresztet rendesen megtanulni), azért szükségét érzem egyre inkább egy olyannak, ami nem USD függő. Anno a TRY-al kezdtem, de ott sokszor mentett meg a türelem és a megérzés :) Nyaralás előtt pont zártam, mielőtt elszállt. Aztán módszeresen figyeltem, és amikor úgy éreztem, belevettem, de sajna nincs olyan tudásom/hidegvérem, mint Kvneppernek, mert én zártam is általában 2 héten belül a pozikat :) 
Nem szeretnék az általad vastag pennájúak sorsára jutni, nyilván én másképp kereskedem, mint Ti (lényegesen kisebb tétekbe, 6x meggondolva, mikor és hol lépek be, és inkább hamarabb, mint később próbálok zárni, illetve vannak komfort zónáim, gondolok itt az EURUSD esetén az 1.1250 alatti long és az 1.1550 feletti short belépőkre) Alapvetően hosszú távon szeretek poziba ülni kezdőként, mert akkor egyrészt megvan a tudat, hogy pénzt keresek, másrészt nem kell 24-be figyelnem, mert per pillanat erre nincs időm. A fórumot azért tartom jónak, mert - elvileg lehetne - közösen gondolkodni bizonyos dolgokban.
40 évesen még érzek annyi Kraftot, hogy nekiálljak egy régi autónak :) Anno ezért kezdtem el ezt csinálni, hogy ne a családi kasszából kelljen finanszírozni :) Vannak preferált típusaim. Az abszolutt első helyen a HF Integrale áll, aztán az Golf I GTI, a Fulvia, Karmann, aztán persze az álom édes álom: 69-es Challenger R/T... de ez csak álom :)
Jó étvágyat, kb kész is lehetsz, én fogyózok, szóval marad a görög saláta - csirkemell kombó :( 
fxboy
fxboy 2019. 02. 12. 19:19
Előzmény: #1086  fxboy
#1087
Holnap babos káposzta. Most puhítom bele a füstölt csülköt.
   Jó lesz! 
          :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 02. 12. 15:06
Előzmény: #1084  NickD
#1086
A kamatszámításban van egy főirány, de attól eltér(het) a befszolgáltató, így tehát  broki függő.
 Az AM-nél az audnzd long= -2.67  short= -6.75 és az usdcad l= +0.98 s= -9.02 Én ezeket nem kereskedem jelenleg, pont a swap értékei miatt. 
 Melyik brokinál vagy? Mi a munkafelületed?  
 
  Áááá, a fórumpajtik miatt, akármit is irkálnak, én már egyáltalán nem stresszelek. Az elmúlt cca 10 év alatt, tudod hány vastag pennájú (billentyűjű), nagypofájú fórumhuszár megfordult már itt a pf-n? És tudod, hogy szótlanul bebukták a lét és egyszer csak megszűntek írni?  Az a tapasztalatom, hogy a nagyon aktív fórumozás és a sikeres kereskedés nem barátok. Az itt lévő hszlovagoknak sztem csak elenyésző %-a az igazán sikeres tréder vagy befektető.
 
 De! Sajnos ki lehet! Hiába a tapasztalat, hogy a manus szagról megmondja, h ez váltóolaj, az motorolaj, nincs már kedve turkálni benne... :(  
 
NickD
NickD 2019. 02. 12. 08:56
Előzmény: #1083  fxboy
#1085
Basszus... nekem olyan (blődnek tűnő) eredmény jött ki, hogy magam sem hiszek túlzottan benne. Most kértem meg Vadászt, hogy véleményezze, ha van rá ideje... 1.120x....
NickD
NickD 2019. 02. 11. 22:22
Előzmény: #1083  fxboy
#1084
Abból soha nem lehet kiöregedni :) 
Nem erre a stresszre gondoltam, hanem a másik topic-ban leírtakra. Jó srác, amennyire ismerem :)
Swap kérdés: kéne segítség...
Pont az AUD/NZD-t kezdtem nézegetni és a CAD-ot, bár nem euro, hanem usd keresztbe. Tudsz abban segíteni, hogy ezeknél hogy alakul a swap költség?
fxboy
fxboy 2019. 02. 11. 19:55
Előzmény: #1082  NickD
#1083
Miért is kellene stresszelnem? 
 Az elképzeléseimnek megfelelően mozog e/u és e/cad árfolyamok, és jan 3-án az aud és nzd tüskéket is sikerült több keresztben, +swap irányban nagyon parádésan megfognom.  A margin szintjeim 1600% körül mozognak, a 20 fölötti e/u shortjaim kövérek, a lentebbieket érzéssel zárom, közben ha van kedvem skalpolok de csak lefelé és óvatosan. Tehát abszolute nincs okom a stresszelésre.  :) 
 
 Nem tudok jósolni. Azt tudom, h w1- és mn-en még mehet lefelé. H1- és h4-en már kellene egy kis korri, de ezt felülírhatja a magasabb tf. Nem ér váratlanul, ha innen 
  - megy tovább le érdemi korri nélkül,
  - visszafordul az oldalazásba 15-ig, 
  - vagy föntebb, 
  - valamennyi korri után tovább le. 
 Amíg ilyen a swap arány, addig nem nagy esélyt adok egy pl 17 fölé kitörésnek, de tuggyuk, h a Piac bármire képes. 
  És azt tudom még, hogy amíg a mostani swap olló így van, ahogy van, addig csak shortolom az e/u!
     :) 
  
 
  Má nem fabrikálok furikot. Kiöregedtem belőle. :( 
 
  
NickD
NickD 2019. 02. 11. 12:11
Előzmény: #1081  fxboy
#1082
Ne stresszelj :) Inkább jósolj hogy szerinted mikor fordul. Mert szerintem még megy leljebb.
Ui.: valaki elvitte a darabokba lévő Karmann-t... te voltál? :))))
fxboy
fxboy 2019. 02. 11. 06:56
Előzmény: #1071  fxboy
#1081
Most nem tudott.... 
  
 Marad a 127 - 15   sávban?  Meddig? Habár nem olyan rossz ez a cca 200 pipis oldalazó állapot.  :)
  
https://www.mql5.com/en/charts/9742660/eurusd-w1-admiral-markets-as ;
 Erősödik az a 15 körüli csomópont, B szűkül.
  
NickD
NickD 2019. 02. 07. 16:45
Előzmény: #1079  fxboy
#1080
Ezt akartam megtudni :)
Láttad a 850-es Coupe-t a veterán csoportba? (Egy ökör voltam amikor nem vettem meg 10 éve egyet az akkori szomszédomtól 200ért :) ) 
Van még kérdésem, nyugi :) Egy csomó...
fxboy
fxboy 2019. 02. 07. 15:28
Előzmény: #1078  NickD
#1079
Tudom, h létezik az EW rendszer. Szvadi lebeszélt róla, mondván e nélkül is lehet sikeresen kereskedni.  Jó, h hallgattam Rá. :) 
 
 Tőlem nem tudsz rendelni. 
  
NickD
NickD 2019. 02. 07. 09:53
Előzmény: #1077  fxboy
#1078

Mennyire vagy otthon Elliottba?
Rendelni fogok egy airsoftot tőled :)
fxboy
fxboy 2019. 02. 07. 07:15
Előzmény: #1076  NickD
#1077
Igen, megkérdezheted. 
 
NickD
NickD 2019. 02. 05. 17:46
Előzmény: #1073  fxboy
#1076
Megkérdezhetem, hogy mennyire vagy otthon Elliot hullámelméletben?
NickD
NickD 2019. 01. 31. 21:26
Előzmény: #1073  fxboy
#1075
Basszus... lehet hogy háttal ültem a moziba, mert valamiről lemaradtam....
Nissan Sunny coupe 1 M??? Aro 950??? Trabi 601 800??? 
Az oké hogy ritka a Trabi, de ennyire azért nem... 
Most volt időm belépni és szétnézni :) Még jó hogy ülök :))))
NickD
NickD 2019. 01. 31. 20:34
Előzmény: #1073  fxboy
#1074
Azért írtam hogy dobj oda egy x-et, mert egyszerűbb megtalálnom :)
Én is shortban gondolkodom. Tegnap kilőttem az utolsó hedge long pozimat plusszosan, de sokba volt :) Mondjuk 1.1480-nál bekötött a short, mert akkora meglepi volt a felspricc, hogy nem volt időm kiiktatni, hogy a tetején kössek bele :) De evvvan... Holnap NFP adat lőni fog rajta, kérdés hogy merre. Annyira hülyén mozog, hogy egy épkézláb ABC-t nem tudtam ráaplikálni... 
Na dobj oda egy x-et :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 31. 19:59
Előzmény: #1071  fxboy
#1073
....  mert W1-en a kék mező környékén van a Bf, és már jó régen érintette, szept-ben. Azóta megjárta a Ba-t és néhány hete a Bk- t kerülgeti. Esetleg itt lehet az ideje, hogy megnézze ismét azt a felső szélet. Az ikh w1 macikumo SS A is 170xnél van. Továbbá ott van a kék környékén az mn Bk is. A w1 és mn rsi sincs az emelkedés ellen.
 De ez a föl és a célja is csak egy valószínűség. Vannak érvek a le mellett is!
  50-50  %
  Én biztos, h nem kötök még longot. Csak short!
  :) 
 
 Amikor föltette a hirdetést a srác, akkor olvastam... 
 
  
 
NickD
NickD 2019. 01. 31. 19:05
Előzmény: #1071  fxboy
#1072
Megkérdezhetem hogy mire gondolsz? Amúgy simán. Intő jel számomra hogy egyre fentebb vannak az "aljak" november óta. 
Hozzászóltál a hirdetéshez? :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 31. 06:57
Előzmény: #1059  fxboy
#1071
Több dolog is lehetővé teszi, hogy abba a babakék téglalapba (cca 165x-175x) esetleg belemenjen.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9694332/eurusd-w1-admiral-markets-as?bind=1 ;
  :) 
  
NickD
NickD 2019. 01. 30. 09:27
Előzmény: #1069  fxboy
#1070
Akkor megvan a közös téma. Fent vagyok, pont az elmúlt héten léptem be a csoportba. Szt István gépjárműtechnika. De hosszú sztori, majd elmesélem. 
Va n fent a csoportba egy egri hirdetés, velorex, audi coupe, egy srác tette fel, mert az apukája beteg (volt). Szólj hozzá :)
A p1800... hmmm... igen. A világ legmegbízhatóbb autója + coupe + 131 le reszeletlenül + Simon Templár miatt coult autó. A KG viszont szép, nem coult autó és reszelgetni kell, hogy menjen. Mindegy, még van időm hezitálni. Mindkettő időt álló befektetés
fxboy
fxboy 2019. 01. 30. 07:43
Előzmény: #1068  NickD
#1069
A fb-on nem vagy fent véletlenül? A "Veteránjárművek, alkatrészek adok-veszek" csoportban? 
 Hol végeztél, milyen karon/szakon? 
 A P1800 volt az Angyal = Simon Templar autója. A KG gyerekkori álmom.... 
  :) 
  
NickD
NickD 2019. 01. 29. 20:58
Előzmény: #1067  fxboy
#1068
Az jóóó :) Én gépészmérnök vagyok civilben és autóbuzi :)
Anno, ameddig nem volt család, a garázsban őrizgettem Magnum verdáját. 2 évig restauráltam, mert iszonyat lelakott állapotban találtam a kertek alatt Franciaországba. De aztán ment is, mert eljött a családalapítás ideje :)
Most viszont arra jutottam, mivel imádom a régi kocsikat, hogy itt az ideje, hogy a technic lego-ról átállítsam a 9 éves fiamat a valóságra :) Szemezgetek egy darabokba lévő Karmann Ghia-val :) Ugyan nem egy 308 GTB, de szép és ritka. Ugyanakkor találtam egy P1800-at németbe, az sincs épp fényes állapotban, illetve valamelyik pesti kereskedésbe egy Udo Brinkmann féle Golf I Cabrio-t, szintén lelakva. Úgyhogy most lamentálok, melyiket. A Karmann tetszik a feleségemnek is, a P1800 viszont alapból 130 Le, nem kell sokat reszelgetni hogy menjen is. Szerintem jövő nyárra össze is tudom rakni és persze a fiamat sem hagynám ki a buliból :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 29. 16:49
Előzmény: #1066  NickD
#1067
Itt bármiről lehet dumcsizni. Hajók, autók, mocik, gépek, csajok, fegyverek, kaják, házépítés, villanyszerelés, pénz.....stb  :) 
  
https://ferfiakjatekboltja.hu/oldal/fooldal&felnott_tartalom=18  ;
   
 Az egyik szakmám autós...  
     :)  
 
NickD
NickD 2019. 01. 28. 21:12
Előzmény: #1065  fxboy
#1066
Szia :)
Köszönöm szépen a bíztatást, őszintén hálás vagyok érte. Mondjuk úgy, hogy én kezdőnek érzem addig magam, ameddig nem tudok olyan szinten számolni, hogy tudjam, mennyire mehet fel/le egy kör, illetve majd ha jobban megy a technikai elemzés :) De köszönöm a segítséget, tetszik az oldal, mondhatnám hogy a lehetőségek tárháza. Mostmár csak arra kell rájönnöm, hogy hogyan rakjak össze egy rendszert a technikai elemzésre. A japán gyertyák elemzése jó lehet arra, hogy pontosabban lehessen látni a be- és kilépési pontokat (szerintem) :)
Egyéb téma: az édes-édes-savanyúban a forexen és a főzésen kívül pl veterán autók? :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 26. 18:21
Előzmény: #1064  NickD
#1065
Szia NickD!
   Nem kell magadra venni semmit sem.  
  Állandóan azt mondod, kezdő vagy. Tisztázni kellene mit jelent a kezdő ezen a pályán? Tudod kezelni az MT4 felületet, már kóstolgatod a módszereket, tudod mi a fibo, ismered a támasz-ellenállás fogalmát, indikátorokat,.. ...stb. Sztem a kezdő szinten már átléptél. 
  A tapasztalat megszerzése, a saját strati kidolgozása pedig idő. Évek! A hozzáértők azt mondják 10k pozi. A tapasztalatot nem a fizetős (lehúzós) tanfolyam adja meg.   A fórumok olvasása sokat segíthet (de ne ez alapján trédelj !!) az ismeretek bővítésében. Ez itt, a pf és a Tőzsde fórum, 
 
https://forum.tozsde.hu/  ;
 
 Ha majd 3-6 év múlva is aktívan itt leszel, akkor már lehet, hogy hízni fog a számlád is.  Akkor majd már  kevesebb ingert érzel az irkáláshoz is. 
 Csak kitartóan és pozitívan! 
   :)   
  
NickD
NickD 2019. 01. 25. 10:48
Előzmény: #1061  fxboy
#1064
Köszönöm a véleményt, és hogy megerősítetted a bizalmatlanságom/bizonytalanságom :)
Egyetlen dolog miatt nézem az EURHUF-ot: mert long irányba eddig nagyot nem lehetett tévedni, a hős magyar királyi valutánk még jobb sose lett csak rosszabb (hosszú távon)...
EURUSD fórum: ezen a részén sokat gondolkoztam, hogy megírjam-e, de azt mondtad, mindenről lehet :) 
Magamra (is) veszem a negatív kritikát, hisz a tudásom elenyésző a tiétekhez képest, mivel nemrég kezdtem aktívan kereskedni. Amit eddig tanultam, azt magamtól + egy-két jó tanács. Azonban nem sok tippet osztottak a profik, hogy hol érdemes az alapokat megtanulni (természetesen fizetős elven, azaz pl egy tanfolyam keretei közt) :) Feltételezem, a profik is voltak kezdők (még a számomra etalon Csoli és Szarvasvadász is), és ők is megtanulták az évek alatt, mert senki sem így születik. Szarvasvadász elvileg fog tartani tanfolyamot, de nem biztos hogy kezdőkkel akar kinlódni, amit az ő szintjén valahol meg is értek. Szóval marad az, hogy az ember maga próbál autodidakta módon tanulni, ezáltal nyilván hülye kérdések is elhangozhatnak. Szóval szummázva a magam részéről bocs, hogy a fórum szinvonalát rontom (de legalább kellő alázattal állok a "nagyokhoz" és nem akarom senkinek eladni, hogy milyen király csávó vagyok). Köszönöm, hogy elolvastad.
fxboy
fxboy 2019. 01. 25. 07:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#1063
Abban a totyikban csak a számokkal dobálódzás megy. Kb 100 hsz ment le 3 db belinkelt rajzzal, szvadi #25319, abarta1976 #25328, _Macika_ #25373. Esetleg a 4 fős "keménymag"  nem tud csártot belinkelni? A hsz-ek szakmai tartalmának komolyságát ez erősen megkérdőjelezi.  :)  
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 22. 17:09
Előzmény: #1060  NickD
#1061
Ránéztem a csártjára, de semmi jót nem látok benne. Ráadásul mindkét irányban erős mínusz swap van.  + politikai kocka + láttam tán tegnap egy cikk címet egy tolcsi bérenctől, hogy má kamatyolni kéne. Szal zűrös, és annyi szép normális pár van, amiket szépen lehet fogni....  :) 
  
NickD
NickD 2019. 01. 22. 10:51
#1060
Az EURHUF-ról nincs valakinek valami jó meglátása? Már napok óta egy hosszú távú long beszállásba gondolkodom, csak szerintem bele fog kostolni a 315-be :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 21. 09:56
Előzmény: #1041  fxboy
#1059
Az AM UK swap változás! 
 Az e/u keresztben tovább nyílt a kamatolló. Long= -14,22  Short= +5,61
 A többi dolláros (aud, cad, nzd) x is általában tovább nyílt.
 A menekülőknél /usd szintén. 
 A e/u longistáknak egyre drágább a hosszú beülő.  
  :) 
   
NickD
NickD 2019. 01. 14. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1058
De azért rövid távon (remélem hogy csak rövid távon) down trend van, mindentől függetlenül. A novemberi talp óta egyre magasabban fordul...
13791379 2019. 01. 14. 09:03
Törölt hozzászólás
#1057
NickD
NickD 2019. 01. 14. 08:21
Előzmény: #1055  dt7
#1056
Oks :)
dt7
dt7 2019. 01. 13. 21:49
Előzmény: #1054  NickD
#1055
A nagyok mindig visszatérnek nyugi.
NickD
NickD 2019. 01. 13. 20:23
Előzmény: #1053  fxboy
#1054
Köszönöm a jószándékot, úgy látom, te is egyike vagy a normális embereknek, aminek külön örülök :) (Ritka...) Szigorúan csak kis összeggel csinálom, és szerintem ez sokáig nem is fog változni. 
Meg kell hogy mondjam, kiváncsi leszek a mostani eurusd helyzet folytatására... de arra is, hogy Csoli egyszer csak vissza fog-e térni :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 19:37
Előzmény: #1051  NickD
#1053
Azt javaslom Neked, h a rossz indulatú, piszkálódó, kötözködő hsz-eket próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Ne is reagálj ilyenekre, mert csak eszik az energiádat, elterelik a figyelmedet a fontos dolgokról. Amíg bizonytalan vagy a tudásodban, csak kis pénzzel, megfontoltan trédelj! Soha ne érezd úgy, hogy elszalasztottál egy jó alkalmat! Jó alkalom mindig van  és lesz, de a pénzed véges. 
  :) 
NickD
NickD 2019. 01. 13. 13:47
#1052
Köszi Fxboy, hogy írtad a lényeget :) Tetszik a fórumotok. Én eredetileg Csoli módszere miatt kerestem meg az Édes - savanyút, bár még nem volt időm kikeresni azokat a hozzászólásokat.
Remélem, hétfőn Vadi megint megosztja a meglátását :) Majd amúgy is szeretnék hozzá menni tanfolyamra. Egyrészt mert normális emberileg, másrészt - mint írtam - ő iszonyat képbe van szerintem :) Jó, tudom... nem jövőbe látó :)
NickD
NickD 2019. 01. 13. 13:39
Előzmény: #1048  fxboy
#1051
Köszi :) Remélem, egyszer csak visszatér. Kevés errefelé a normális, nem mások lenézésével szórakozó ember, aki elfelejti, hogy valaha ő is volt kezdő (és biztos tett fel hülye kérdéseket kezdőként). Nagyon sajnálom, hogy elvitorlázott, mert a savazásából is sokat lehetett tanulni.
Én sajna csak néhány hónapja csinálom, és sok dolgot józan paraszti ésszel tanultam meg. Nyilván a setup-ot az ember folyamatosan fejleszti, és alapvetően szeretem ezt a fórumot, mert sok megközelítéssel, sok módszerrel szembesülhetünk, amik egy részét akár a saját stratiba be is lehet építeni, ha kellő nyitottsággal áll hozzá az ember. Az én véleményem az, hogy mondenki csinálja úgy, ahogyan a legjobban átlátja/legnagyobb hatékonysággal tudja csinálni. Ha ebbe éppen stopp nélküliség is benne van, hát benne van. Az hogy valaki így csinálja, attól még másnak nem kell. Persze el lehet mondani a véleményt, de nem úgy, hogy közben ordenáré módon hangsúlyozza, hogy csak az ő módszere működik :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 08:43
Előzmény: #1044  NickD
#1050
"...tudom, ez nem is az a topic, ..." 
 De az! 
  Itt lehet mindenről írni. 
  A lényeg, h jól érezzük magunkat.... 
          :)  
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 08:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1049
Szia aquila, kb én is így gondolom most a trédet, ahogy leírod. 
 Kb 2 éve alapjaiban változtattam a módszereimen. Nem a P-ra megyek elsősorban, hanem a számlamutatókra. Aztán a P, olyan melléktermék féleség.
  Főleg e/u, de mást is kötök, de kizárólag +swap irányban és ügyelek a korrelációra. Inkább hosszú trédek, de néha, elmefitnesként fillérezek is dt-n. Naponta végignézem a piacfigyelőben az instrumentum kondíciókat, van-e swap változás. 
 Arra számítok, hogy ha e/u-ban szűkülne a swap olló (mert egyszer el fog jönni az ideje), akkor fellő az árf.  Rögtön zárok mindent. 
  Leírtam ide a szla-im floating % (szla egyenleg bázison) kb értékeit és abban a  +swap kb arányokat, bemutatva, h mit számít az a néhány cent/fillér +swap. De kitöröltem! Nem akarok a hivalkodás bűnébe esni! A lényeg az, hogy megfelelően erősek most a számláim. 
 Kb 8-9 éve olvastam: "Kapzsiság és félelem nélkül trédelni".  ... 
  :)  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 07:54
Előzmény: #1044  NickD
#1048
Szia NickD,  Én nem tudok ezekhez a számokhoz mit hozzászólni. Csak azt tudom, amit Te is írsz, h : "...nagy bakot nem lőhet, ha nem zárja le, csak 2 hét múlva, vagy épp 2 hónap múlva, mert legalább a kamatot is bezsebeli. ...." 
 Vannak olyan cca 1,5 éves pozijaim is, amik most bukóban állnak, de a +swap miatt jelenleg 0, kis+ körül hoznak.
     
  A tutit senki sem tudja, akire gondolsz Ő sem. Eléggé sokszor leírta, h valószínűségekkel számol. 
   
  Csolinak átadom....  :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 13. 07:37
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
...dehogy muszáj. Mármint ezt a ICO-t komolyan venni. Ellenben érdemes Gattyán Györgyre emlékezni. 
   
  A brand ambassador-ral viszont lemennék.... 
     :)   
aquila. 2019. 01. 13. 06:52
Törölt hozzászólás
#1046
Törölt felhasználó 2019. 01. 12. 20:55
Előzmény: #1043  fxboy
#1045
"Puma Swede"-t sunáznám... már ha 15 éves volnék...:))... amúgy viccnek is rossz a cucc.. (mármint sztem).
 
re: "ne menjünk le kutyába, ha nem muszáj"... tényleg muszáj??
 
))
NickD
NickD 2019. 01. 12. 19:18
Előzmény: #1041  fxboy
#1044
Bocs hogy közbeszólok, tudom, ez nem is az a topic, de pl senki sem tudja hogy mi lesz hétfőn. Van aki azt mondja, tovább le (na azért nem a paritás, csak az 1.1350, teszem hozzá, hogy én, mint 0 km-es kiskakukk is minimum az 1.14-et várnám), van aki esküszik hogy 1.16 fölé. Amúgy mindegy is, mert ez egy hullám. Akinek 1.14-es shortja van, az - szerintem - nagy bakot nem lőhet, ha nem zárja le, csak 2 hét múlva, vagy épp 2 hónap múlva, mert legalább a kamatot is bezsebeli. A nagy megmondóról meg csak annyit, hogy ahhoz képest hogy 1.1520 - nál long kitörést várt, Niagara fall lett :) Aki tényleg tudja a tutit azt mindketten tudjuk hogy ki :) Amit leírt hét elején, az úgy is lett... Viszont szeretnék kérni tőled egy szívességet ismeretlenül. Légyszi add át üdvözletemet Csolinak az újévi jókívánságaimmal. Nagyon sajnálom hogy lefalcolt, szerintem még ő az, akitől nagyon sokat lehetett volna tanulni, és hozzám az ő kereskedési módszere (és Kvnepperé) áll a legközelebb. Úgyhogy ha könyvet ír, én akarom megvenni az első példányt. Köszönöm, hogy elolvastad amit írtam.
fxboy
fxboy 2019. 01. 12. 17:02
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1043
Itt egy cryptocég,  pre-ICO fázisban, a felnőtt tartalom iparból:
 
https://topicolist.com/amastar/  ;
 :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 11. 20:47
Előzmény: #1041  fxboy
#1042
brrr  :    ....fölmenne.... 
fxboy
fxboy 2019. 01. 11. 20:46
Előzmény: #1016  fxboy
#1041
e/u , Mindenki várja föl, w1 fordulóról beszélnek, meg havi fölben örömködnek. 
   Sztem is jó lenne egy kicsi föl, de én nem várok mn nagy ugrást, pl ebben az évben 2-t. :) Mert ilyen várakozás is elhangzott.
 
 Olyan szép lenne az a 17 környéke mn bközép, w1 bfölső. Minden klappolna, pont ezért nem lesz... :)  
 
https://www.mql5.com/en/charts/9602412/eurusd-mn1-admiral-markets-as ;
 
 Ha föl menne 1.20 - 1,21 környékére, még akkor is a 10 éves eső csatiban vagyunk... csak azoknak, akik vagdalkoznak az erős fölökkel..... 
  :) 
fxboy
fxboy 2019. 01. 09. 14:36
Előzmény: #671  fxboy
#1040
Megy a bolhacirkusz!  
  Megtört szárnyú sasmadárnak nem teccik az új(régi)megmondó dumája. Vérig van sértve: "... undorító habitusod lehet a való életben. vagy csak egyszerűen nem tudod elfogadni hogy más is működik mint amit te gondolsz??? ...." "..azt hittem elfárad 1idő után  és felhagy a szardobálással, de látom nem.végül is mindegy , ha ebben látja az érvényesülést tegye. ez a fórum erre is alkalmas.. ..." 
  Már elfelejtette, h az ő stílusa is ugyanilyen ocsmány volt, ha nem hittünk elég erősen a mesébe illő számainak: "... csak tudod kellene 1kis képzelőerő , anélkül mindig hitetlen fogsz maradni. ..."  
 Miközben a tudása még kissé hiányos volt: "...30-4937588 ha valaki esetleg telefonon tudna kép vagy link berakás tecnkikájában ide.  persze ekézni és anyázni is lehet.ha valaki ettől jobban alszik. ..."  (sic)    
   :) 
fxboy
fxboy 2019. 01. 08. 07:15
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Nem rossz az a fafej. Meg lehet spórolni a harci/bukósisakot. Meg aztán mutatja azt is, h már benőtt a lágya.
 :) 
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 20:25
Előzmény: #1037  fxboy
#1038
Tudom, hogy nem akartál rábeszélni... (mert) nem is tudnál... közismerten fafejű vagyok...:))
 
ha lesz még ötleted, akkor hajrá, nyomasd csak ide... szívesen megnézek bármit... főleg ha mérvadó, okos tag vezeti elő. :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 18:59
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1037
Még nem biztos az a benyitás. Még nézelődés,  kutatás, rágódás, dumcsizás van .
 Még nézelődöm itt, a kriptában, aztán majd lesz valahogy. Erre a 4art....-ra van még néhány hetem.
  
 Nem rábeszélni akartalak, csak kellet egy mérvadó, okos tag véleménye is. - Kösz.
  Azé ha látok vmi érdekeset, majd szólok, véleményt kérek... 
  :) 
  
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 11:01
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1036
Mindamellett sok sikert neked hozzá!... kituggya lehet épp ebből szerzed majd az újabb dollármillió(i)dat...;)
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 10:57
Előzmény: #1030  fxboy
#1035
Há'nemtom!... annyi minden "kecsegtető" cuccba bele lehetne nyitni megspórolt kocsmapénzzel meg ami üvegvisszaváltásból összejön :) hogy a végén még a reálprofithoz is hozzá kellene nyúlni, azt meg nem szeretném... 
 
re: 
 
#11: "Startupokkal mi nem foglalkozunk."
 
#32: "Soha ne fektessen olyan cégbe, melyet nem ért."
 
stb... stb..
 
;))
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:59
Előzmény: #1033  fxboy
#1034
Csoli, ha olvasod ezeket, Te is agyalj a cuccon!
 :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:57
Előzmény: #1032  fxboy
#1033
sztem pöröghet a felhasználás.  Vagy bilibe lóg a kezem.... 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:56
Előzmény: #1031  fxboy
#1032
Képzeld el, pl, mész az uccán akarja a fagyiárus visszaadni az 1000 eur bankjegyedből a visszajárót. Az okostelóval lekattintod a bankjegyeket, s 1 pillanat alatt mondja a 4art app a telódon, h OK, vagy azt, h a fagyiárus simlis a bankjeggyel... 
  Nem is beszélve a Louvreról és Ermitázsról...  .....mennyi fagyit elnyalnak már ott?
 :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:49
Előzmény: #1030  fxboy
#1031
... gondolom nem csak az app letöltése, hanem minden egyes használata is pézbe kerül. Így már felfuthat a felhasználás köre. 
  
  Böngészem a crypto gazdaságra épülő projecteket (start up (?)) . Kereskedői (tőzsdei) robot technológiától tartok, pedig abból van sok. Termelő-, szolgáltatóipari projectek érdekelnek, ami létre is hoz valamit.
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:41
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Igen, úgy gondolom. 
   
 Az ICO fázisban, márc 31-ig 0.30 EUR-nak megfelelő ethereumért kapsz 1 tokent. Utána a tőzsdei fázisban (akkor már coin) felugrik az ára. - Állítólag !  
  A profit abban lehet, h pézért lehet az apphoz hozzáférni. 
  A white paper-ban ismerteti a technológiát. 
   
  Állítólag van valamilyen európai bankjegy vizsgáló cég, ami az eu-i (nem csak EU) pénzek biztonsági technológiájával foglalkozik. Ez a cég is benne van állítólag(!?) a buliban. Állítólag (!?) az Ermitázs, a Louvre is tulajok ebben a 4artech...-ben, ami nem új cég, de most akarnak majd tőzsdére (crypto tőzsdére) menni. Így gyűjtenek lét. 
 Amint olvashattad, most, márc 31-ig min 500 eur-nak megfelelő ethereummal lehet beszállni. Néhány ráalvás után asszem ennyivel belenyitok. A kocsmapézen spóroltam.
  
  Azt mondják, ez az új (5.  ?) ipari forradalom, a crypto világ. Legalább itt legyek forradalmár, az utcára már úgysem megyek ki. Csak fotelből...     
   :) 
  
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 17:14
Előzmény: #1028  fxboy
#1029
Megnéztem... érdekes kezdeményezés. Ez a műtárgyakat digitális ujjlenyomattal ellátni képes app jó példa (lehet) a blokklánc értelmes alkalmazására. Emellett persze (véleményem szerint) meglehetősen limitált (lehet) a szóba jöhető célközönség köre és száma... spekuláns-befektetőként pedig nem világos, hogy miként is tudnék ebből profitálni... (úgy véled h. esetleg venni kéne a kibocsátás előtt álló tokenből és később megpróbálni drágábban rálőcsölni valakire?)... ;))
fxboy
fxboy 2019. 01. 06. 07:26
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#1028

Szia Gyuszi! Erről mi a véleményed: 
https://www.4art-technologies.com/ ; ?
 :) 
 
dt7
dt7 2019. 01. 05. 18:24
Előzmény: #1026  fxboy
#1027
Oooo sajnálom.Remélem visszatér.Majd hívom én is.Köszi az infot kapitány.
fxboy
fxboy 2019. 01. 05. 17:33
Előzmény: #1022  dt7
#1026
Beszéltem Vele. Teleszaladt a hócipője a mínuszolókkal, s törölte magát a fórumról. 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 05. 17:27
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1025
Hi, örülünk, hogy új régiként ide is benéztél. :) 
Igen, reméljük, h többet írnak majd.... :) 
   
n9jy3jtl 2019. 01. 05. 09:49
Törölt hozzászólás
#1024
n9jy3jtl 2019. 01. 05. 09:49
Törölt hozzászólás
#1023
dt7
dt7 2019. 01. 05. 08:57
Előzmény: #1019  fxboy
#1022
Szia!
Buék!
Nem is láttam.
Majd rácsörgök,mondjuk ha elrabolták ott nembiztos hogy van térerő!
Törölt felhasználó 2019. 01. 05. 00:47
Előzmény: #1020  fxboy
#1021
Csak a regisztrációm új, én nagyon nem :)
Csolit sajnálom,Őt is és Szarvasvadászt is kedvelem,remélem,hogy egy kis pihenő után visszajön.
Ahogy magamat ismerem párhónap múlva úgyis  törlöm újra a regisztrációm :)
"ja azok a fránya ige kötök :)"
BUÉK !
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 16:14
Előzmény: #970  fxboy
#1020
A pályamunkások ismét kinyilatkoztatnak, pipre pontos célokkal vagdalkoznak,  alázzák egymást (= "...csak az én trédmódszerem a jó! Aki másképp csinálja az ostoba birka, amatőr kezdő!) Basztatják egymást a mínuszokkal,  ám ez birizgálja az egojukat. A pluszok persze természetesek, azok ellen nem anyázzák egymást.   
 Új megmondó ember van. Mindent tud a piacról. Kioktat, hasba akaszt, megmond, de az igekötőkkel harcban áll. 
 Sasmadár megszelídült. Az új megmondó öt is baccogatja.
 
  BUÉK!
 Parádés volt ez az évkezdés. A szerdai e/u mozgással és a EET éjféli u/j leszúrással + más keresztek hullámaival tökéletes volt minden. 
  :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 15:47
Előzmény: #1002  dt7
#1019
Szia! 
 BUÉK!
 
  Csolival mi van? Miért lett törölve? Megint elrabolták az ufo-k? :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 24. 18:43
Előzmény: #1016  fxboy
#1017
Boldog karácsonya legyen mindenkinek! 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 20. 17:22
Előzmény: #968  fxboy
#1016
1 hónapja azt írtam, h de jó lenne 1760-180 környéke.
  Lehet, h most ?
  Már 170-171-nek is örülnék (mn bk, w1 bf, szint, esőcsati f).  Lehet, h a mai 1485, w1 bk volt a teteje? Nem tom.
  E/U továbbra is csak short.   :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 19. 20:28
Előzmény: #1014  fxboy
#1015
FED emelt. 143x körülről indult meg le. Még a sajtótáj bekeverhet. 
 Az év utolsó hetén a volumes lecsökken a tapasztalat szerint, így a vola nőni szokott. Ezért számítok a 13 -14 sávból esetleg letörésre két ünnep között.  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 09:51
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1014
Amíg dumcsiztunk e/u leszakadt.  Most jön be 13 alá... :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 06:44
Előzmény: #205  emerald
#1013
Szia emerald! 
 Tegnap megcsináltam a mézes puszedlidet. Szuper lett! A kiskölök koromat idézte, mert drága Nagyikámmal is valami ilyesmiket csináltunk, annak idején .... :)  
 Tetejét nem kentem, dió darabokat kapott. A napokban ismétlem 3x adaggal és variálva, kakaó por, darált dió, kókusz resz, cukros gyümi darabok, stb .  
 :) 
    
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:16
Előzmény: #997  fxboy
#1012
Az AM-nél változtak a swap értékek!
 E/U párnál tovább nyílt a swap-olló, long = -13,28  short = + 4,92 
 
 Nem negyed évenként változtatják a swap-ot, és a kamatemelés dátumához sincs kötve. 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:06
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Jó reggelt! 
 Kösz a halas receptet! Szoktam ilyen krumplis, hagymás, zöldséges kajákat készíteni más húsokból is, tehát nem újdonság. A hal fejét csak a halászlé alapba szoktam felhasználni, egyébként a macskáké.
 Alkalomadtán majd beszámolok, hogyan sikerült megvalósítani ezt a leírást. 
  :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 10:45
Előzmény: #1007  fxboy
#1010

Szia! Megy a recept!
Elöljáróban két dolgot említenék meg. Az egyik az, hogy akitől először hallottam, tóparton, peca közben, az azt mondta, hogy náluk a családban, sem az asszony, sem pedig a gyerekek nem eszik a halat, de amikor ezt elkészítette, pillanatok alatt letakarították az egészet, őneki alig maradt valami belőle. Azóta is ez az egyetlen halétel, amit mindannyian megesznek. Így gondoltam mi is rápróbálunk és nem bántuk meg! A másik dolog maga a hal. Az amúr érdekes jószág, élve, vagy frissen-egyben büdös mint a dög. Nem az a tipikus halszaga van, hanem valami fura szag van rajta. Ez ugyebár kizárólag növényi eredetű táplálékot fogyasztó hal, algát, nádat eszik és ez érződik rajta. Viszont ettől nem kell megijedni, mert amikor megpucolod és megmosod, akkor ez a szag szinte varázsütésre eltűnik. És innen már csak az előnyeit fogod élvezni. Nagyon jó állagú, szép fehér, mellékíztől (pl. pontyíz) mentes hús, méretes, irdalás nélkül is könnyen kiszedhető szálkák. A húsa olyan mint a rablóhalaké, leginkább a csukáéhoz hasonló, de nem annyira száraz, könnyebb vele dolgozni (nem kell hülyére pácolni meg fűszerezni) és fogyasztani is kellemesebb. Aki nem szereti a pontyot a mellékíze vagy a zsírossága miatt, annak különösen ajánlott. Nekem a kedvenc halam (fogni is és megenni is).
És a recept: ez nem teljesen az, de majd írom utána az ajánlott változtatásokat! Neten csak ezt lehetett felellni, ami legközelebb áll hozzá.
AMUR, BUSA FELVIDÉKI MÓDRA
       1 kg amur vagy busa, 1 kg burgonya, 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonna, 4 db közepes nagyságú vöröshagyma, só, bors, mustár, 3 dl tejföl.
       Az amurt vagy busát beirdaljuk, homlokát hegyes késsel beszúrjuk, majd felhasítjuk úgy, hogy a száját már nem vágjuk át.
       1 kg burgonyát 1 cm vastag szeletekre vágunk. Hagyományos tepsit erősen kizsírozunk, előkészítünk 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonnát, és kockára vágunk 4 db közepes nagyságú vöröshagymát.
       A halat egészben kívül és belül jól besózva és megborsozva a tepsibe rakott két szalonna szeletre helyezzük. Körberakjuk a burgonyaszeletekkel, majd a tepsi négy sarkába is egy - egy szalonnadarabot teszünk. A hal esetleges ikráját vagy tejét a fejbe, a kopoltyúfedő alá helyezzük. A hal gyomrába egy szelet szalonna kerül, a többi helyet a kockára vágott hagymával töltjük ki. Hagymát a fej üregébe is tehetünk és a maradékot a hal tetejére hintjük, és ide kerül az utolsó szalonna szelet is.
       A hal testére 5-6, a szalonnaszeletekre 1-1 késhegynyi mustárt teszünk.                  
       3 dl vízben 1 kanál ecetet, sót, borsot és paprikát elkeverünk, s ennek felével a halat és a burgonyát meglocsoljuk. 3 dl tejfölt rákanalazunk, majd az egészet előmelegített sütőbe tesszük. Az ízesített vízzel negyedóránként meglocsoljuk.
       Kb. 45 perc alatt kész a ráchal, és 3 dl tejföllel lelocsolva, melybe egy kanál paprikát előzőleg elkevertünk, tálaljuk. (Egyesek tejföl nélkül csak a vörösborral való locsolást ajánlják!).
És akkor a változtatások: A legfontosabb, hogy busát ne használj! Az szemét hal, régen be volt hájpolva, de azt el kell felejteni! Szigorúan csak az amúr! Nálunk úgy is fut a recept, hogy "Töltött amúr". Következő, hogy a fejet levágjuk, azt nem használjuk és az ikrát, haltejet sem. Élősúlyban kb. 3,5 kilós amúrt válassz, ha levágod a fejét és kidobod a belsőséget, nagyjából 1,5kg húst kapsz, de ide kell a méret, mert vékonyabb az oldalasa mint pl. a pontyé. Sok a belsőség, nagy a bendője, ezek ugye kiesnek. Aztán az elkészítés. Az oldalát vágd be mindkét oldalon 4-5 helyen és a résekbe tegyél szalonnát vagy bacont. Mi a receptben leírtakkal szemben, a többi helyre is a szalonna helyett bacont használunk, de ez ízlés kérdése. A következő a töltelék. A "csak hagymával" szemben, egy jó kis ragus, vegyes cuccot érdemes használni. Paprika, paradicsom, hagyma, akár még kukorica is, megbolondítva valami kedvenc páccal vagy szósszal. Ez megint ízlés kérdése, lehet vele játszani, kísérletezni, ez is jó ebben a receptben. Ha a leírt változtatásokkal csinálod, akkor nagyon zamatos lesz a halhús, kívülről átjárja a szalonna, belülről meg a ragus keverék íze. Fűszerekkel is lehet játszani, kívül-belül. A többi mehet, ahogy le van írva, ha valaki nem szereti, akkor a tejfölt nyugodtan le lehet hagyni, helyette meg lehet kenni az egészet páccal. Fontos még, hogy kapard a halat, ne nyúzd, maradjon a bőre, csak a pikkely menjen!
Hát ennyi! Remélem megtetszik a recept és kipróbálod. Ha így lesz, akkor jó étvágyat hozzá!!
:)
(Még telón lesz egy kis adalék a dologhoz, de az olyan mint az én belépési rendszerem, nem publikus! :D)
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 09:37
Előzmény: #1008  szarvasvadasz
#1009
Köszönöm szépen! Igyekeztem! :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 12. 08. 17:20
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1008
Nagyon szép a kicsike, sok örömöt hozzá!
fxboy
fxboy 2018. 12. 08. 07:28
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
 OK  :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 22:07
Előzmény: #1003  fxboy
#1006

Ma már nem akarok tökölni vele, de vasárnap leírom! Egyszer elmegyünk együtt pecázni! :)
Jó éjszakát, jó hétvégét!
:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 21:59
Előzmény: #1002  dt7
#1005

Szió haver! Már nem a párom, csak a feleségem! Most szingliként tolom, vagy hogy kell ezt mondani, azt se tudom! :) Egyébként igen, megsüti, de nem akárhogy! Fxboy-nak vasárnap leírom!
Szép a gityó, igaz? Büszke is vagyok rá, elég tudatos választás volt! Most ezek az élettársaim. Szeretem őket nagyon - már nyolcan vannak! :))
Dollárba nem tudnék most okos lenni, tartsad ami megmaradt. Nekem is megvan mind, amit tavasszal vettem. Látod mi megy, nem nyughatnak, amíg nem csinálnak egy kib/szott háborút. :( Túl jó világ van már, sokáig volt nyugalom is, bele kell rondítani! :(
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:25
Előzmény: #1002  dt7
#1004
...aha, bográcsos. Az már egy elég férfias kategória. 
 Biztosan jó lesz az a marhapöri.  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:19
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1003
Érdekel az amur recept.
 Nem sűrűn, de szoktunk halat venni/sütni/főzni/fogyasztani.
 Régebben, városi srácként a haverokkal jártam pecázni. Viszont amióta vidéki lettem, s a párom is lerobbant,  egyszerűen nincs időm horgászni. A cájgom fönt porosodik a padláson. Pedig sok szép víz van errefelé... :)
  
    
dt7
dt7 2018. 12. 07. 20:07
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
Sziasztok!Én is remélem.Csoli bátyám naggyyon vagány a gitárod gratula.Az amúrt gondolom megsüti a párod,biztos finom bár én csak megfogni szeretem igazi nagy küzdő:))Holnap csinálok bográcsban egy jó kis marhalábszár pörit abban legalább nincs szálka:))A dollárt pedig figyelem folyamatosan,de a drágaságom csak nem akar semerre kitőrni.Egyenlőre:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 18:56
Előzmény: #1000  fxboy
#1001

Szia!
Köszönöm jókívánságaidat! Igen Ő a nagybetűs Gibson, legalábbis számomra. De ez már a második, júniusban is vettem egyet, az egy Gold Top. Ez valamivel komolyabb, de az is marad! Alakul a gyűjtemény ... :)
Más: csak hogy a topikhoz méltóan főzzünk is (bár én nem tudok)! Ünnep, Karácsony, halételek ... Hallal hogy álltok? Szeretitek, szoktál sütni, főzni halacskát? Ha igen van egy pöpec receptem amúrra, asszony szokta csinálni náha (mondjuk inkább nyáron, ha fogok olyat - de ez nem gond, venni is lehet). Ha érdekel jelezd és leírom!
Remélem a párod a leírtak ellenére jól van! Neked meg dől a lé - ez jóóóó!!
:)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek