Topiknyitó: Pluto13 2019. 03. 19. 10:43

Delta Szekta  

Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy a régi Estmédiások tudjanak beszélgetni trollmentesen.
Nem felbeszélő fórum,de sok régi tagunk visszavonult a lebeszélő trollok miatt.
Előre szólok aki trollkodik vagy siránkozik az válasszon másik topikot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 11:30
Előzmény: #33278  kupec
#33280
de az igaz h megadóztatott pénzből jött létre a nyereség, megadóztatott pénz hozta létre idézőjelbe a nyereséget
kupec 2020. 08. 04. 11:28
Előzmény: #33273  raus
#33279
"adó nincs, csak a magyar tőzsde után van" - nem ismerem az USA vonatkozó adózási törvényeit, de szinte biztosra veszem, hogy a tőzsdei jövedelmek, mint jövedelmek, adókötelesek - legfeljebb nem külön adóznak, mint idehaza, hanem a személyi jövedelemadó keretében. A tőzsdei jövedelmek után valószínűleg akkor nincs adófizetés, ha nem vallod be - külföldi tőzsdéken való befektetés esetén egyszerűbb eltitkolni a jövedelmet, de hidd el, igény esetén van adatszolgáltatás a külföldi adóhatáságok részéről a NAV felé. 
kupec 2020. 08. 04. 11:24
Előzmény: #33272  Törölt felhasználó
#33278
Azon állításod, miszerint egyszer már megadóztatott pénzt adóztatnának még egyszer, nem igaz. Nem a befektetett teljes tőkéd után van kiróva a 15% -os adó, hanem a nyereség után. Amit még nem adózott jövedelem. Nagy különbség!
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 11:18
Előzmény: #33276  Törölt felhasználó
#33277
A TBSZ max a jelentősen pénzes embereknek segítség, ők tudnak ebben további pénzeket megtakarítani,  szintén full igazságosan :), akinek vannak száz millái az tudja kalkulálni évekre h TBSZre berak mondjuk 2X30-at
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 10:36
Előzmény: #33275  Törölt felhasználó
#33276
A TBSZ nem alternatíva sajnos semmire, nem lehet ennyire előre látni  a jövőt, egyszer volt és fel is kellett bontanom
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 10:28
Előzmény: #33272  Törölt felhasználó
#33275
A nyereségadó elkerülésére találták ki a TBSZ-t. Nekem sem tetszik a "rendszer", de talán igazságos. Ha adót akarsz elkerülni, belekényszerít egy hosszabb távú befektetési kényszerbe. Engem sem vitt rá még az eszem, pedig régebb óta tőzsdézek. Fizettem is az elmúlt években a "bolondok" adóját. A tőzsdés tőkét kellene szétosztogatnom évenként TBSZ-re, nekem ez nem tetszik, és nem is tettem meg eddig, mert egyben szeretem látni és kezelni a tőkémet (és nem össze-vissza ugrálni a sok számla között, ami legfőképpen megnehezíti a kereskedést is, így is belebonyolódok néha az ügyleteimbe), de nem lesz más választásom.
Lafotex 2020. 08. 04. 10:02
#33274
91.5
raus 2020. 08. 04. 09:54
Előzmény: #33261  Törölt felhasználó
#33273
Sajnos ezt érik el a magyar lakosság tehetősebb körében akiket ismerek csak 1 aki még itt de ő is celarak után soha vissza BÉT! 
- kint szinte semmi díj nincs
- sok kereskedő felület belépésnél meg dob bónusz ingyen pénzzel 
- adó nincs csak a magyar tőzsde után van
Nem értem, állítólag a regnáló kormányok a Tőkés osztály kedvében szoktak járni 2010 ig semmi adó nem volt a magyar tőzsde után!!
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 09:16
Előzmény: #33269  biotechscitec
#33272
Tisztelt biotechscitec!  Véleményem szerint nagyon magasak a díjak, lásd pl amerika, ahol szinte ezek az itthoni díjak nem is léteznek vagy minimálisak. A BÉT-nek kéne lobbiznia a kormánynál, hogy csökkenjen a nyereségadó, nagyon sok a 15 % így értettem, ráadásul egyszer már megadóztatott pénzről van szó, vagyis ez a pénz ilyesformán duplán adózik, én kérek elnézést a Béttől és a kormányunktól, éljen a tőzsdefejlesztés
Lafotex 2020. 08. 04. 09:06
#33271
Szèp napot mindekinek!92.6
penteklaszlo
penteklaszlo 2020. 08. 04. 07:57
Előzmény: #33258  Nutika
#33270
Így van Nutika! A régi szép idők... Nagyon sajnálom a Csepelt, tradicionális, igazi magyar cég távozott az élők sorából. Terveztem korábban, hoy visszaveszem, de jól tettem, hogy nem tettem:)Zengjen most a "Hajrá Vörös Delta" című népi csujogató... 
biotechscitec 2020. 08. 03. 23:18
Előzmény: #33261  Törölt felhasználó
#33269
Tisztelt Bluebalu!
Szerinted az árfolyam nyereségadóhoz mi köze van a Bétnek???
Azt az SZJA törvény határozza meg, amit a Parlament fogad el!!!!
A BÉT az értékpapírszolgáltatóknak pénzért adja tovább a realtime szolgáltatást, amiért a különböző számlavezetők más összegeket kérnek! Ez nem ingyen van nekik sem, ők döntik el, hogy mennyi pénzt kérnek érte!!!
Ez üzlet semmi más.
Keresd meg a legolcsóbb és a legkorrektebb szolgáltatót!!!
Ha legalább 2-3 M Ft-ot mozgatsz havonta, akkor 1-2 ezer forint ne legyen már akkora költség ezért a szolgáltatásért!!!
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 22:01
#33268
90-100-on a Parabolicában vagyunk stabil gázon és reméljük utána a célegyenes jön,csak hosszú a kanyar! :)
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 21:55
#33267
Árfolyamon teljesen felesleges elmélkedni addig ameddig nem tiszta minden!
Az biztos oda teszik ahova csak akarjak,példa rá amikor delta lettünk 40-116! Volt 2.5Mrd napos forgalom! Az lesz és annyi amikor csak mi akarjuk! Nekem ez volt a mondanivalója!
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 21:49
Előzmény: #33265  Nutika
#33266
Sokan így gondolkodnak már, ezért nem lesz 150-200.
Nutika
Nutika 2020. 08. 03. 21:34
Előzmény: #33264  Sampipi2
#33265
Biztosan jó lesz. Annyi szerencse van itt, hogy más papírokkal ellentétben itt van pénz dögivel felhúzni. Mivel ezek a fiúk szeretik a pénzt és ha tömni akarnak ha nem lefelé ezt úgysem tudják megtenni. Amúgy meg őszinte leszek jelen piaci helyzetben, korona után engem már egyáltalán nem érdekelnek a folyamatok, hogy őszinte legyek. Ha felrakják 150-200 Ft-ra, felőlem egy rozsdás konzervesdoboz is lehet akvi, pont nem érdekel. Bull piacon nagyobb a motiváció és a kedv elemezgetni, ötletelni, rossz környezetben én önmagában pénzzel is megelégednék. 😂 Szerintem sokan vannak így ennyi oboázás után.
Sampipi2
Sampipi2 2020. 08. 03. 21:21
Előzmény: #33263  Nutika
#33264
Remelem azert itt hamarabb láthatunk kaphatunk egy kis plust innen. Medve ide vagy oda. Nagyon jol tudjuk, hogy barhova tehetik. Nem var az ember irreális dolgot,de egy kis morzsa mar kijarna. 
Nekem is utolso papírom  es az egyetlen ami van. Szeretném mar rovidre zárni ezt a fajta mellekest, kicsit hosszura sikeredett😂
Deltara visszaterve. Oke h 21 egy realis ev lehet szerintem.De bebaccna mar tenyleg, ha valami nem lenne,valami super brutal jo párhuzamba a részvények erkezesevel amit közhírré tesznek. Maskulonben sztem lesz kicsi kés forgatás  a szívekben. Egy zrt uj tulajdonos kozlese nem lenne rossz. De valójában barmi ami egyenes es építő. Úgyis most nagyon szeretnek eladni es venni.
Nutika
Nutika 2020. 08. 03. 21:07
Előzmény: #33262  Sampipi2
#33263
Benne, de minek. 😂 Más papírjaimban sem jobb a helyzet, úgyhogy mindegy. Majd talán az ősz hoz egy kis fellendülést vagy egy 43 cm-es csabai kolbászt.
Sampipi2
Sampipi2 2020. 08. 03. 20:59
Előzmény: #33260  Nutika
#33262
Rendbe kell ujra rakni fejbe a játékot es aszerint menni tovabb vagy elengedni. 
Gondolom a srac elcsuszott a tortenetben.
Az a baj  ezzel a forumon szolok szoltak dologgal, sose tudod mi a jo szandek, kinek mi a dolga itt. Erre alapozni akkor se szabad ha majdnem biztos vagy a masik jo indulatusagaba. Tudod ,orok szabaly,forum alapjan ne.
Az utolso ev sokat kivett belolunk,nehanyunkbol,pedig el lehetett volna adni,minden epp eszu ember tudja tudta hogy ez nem masnap fog megindulni,senki nincs elkesve akkor se ha egy ev mva vesz. Azaz kb tavaly nyaron dobás, most vissza. 
Nem 2 nap alatt epul fel a dolog, kozbe a nyakunkba kaptuk a világ szarjat. En ennek tukreben 21 re varok mindent.nincs bajom a plusz fel 1 evvel. Az mar gyerek jatek ennyi ido utan. Engem a "korrektseg" amit kapunk tőlük, az verte  ki mindig a biztosítékot. 
Te most benne vagy?
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 20:48
Előzmény: #33258  Nutika
#33261
Köszönöm, 2017-ben sem értettem egyet ezekkel a költségekkel, külföldön már rég ingyenes a real, és itt sem mindig volt nyereségadó, régi tőzsdés vagyok, sok mindent láttam már, egyetértek a válaszod lényegével, általában, de pl kis papírok vagy konkrétan a delta szintjén nem, sose gondoltam h valaha fogok kisebb papírokkal trédelni, 2017-ig csak a 4 blue-t trédeltem, sokat pl a MOL-t, szóval konkrétan a delta, meg a kicsik kapcsán nem feltétlenül értek veled egyet, amúgy igen, meglátjuk mit hoz a jövő, igazából teljesen őszintén engem már nem érdekel a tőzsde, van némi deltám, majd valamikor, valahol, van céláram (titkos) eladom vagy ott v korábban, megvannak a szintjeim és abbahagyom, bemegyek és megszüntetem a számlám, sokat tanultam, tapasztaltam, és reményeim szerint a delta meghozza azt a pénzt amit már nem akarok illetve számomra felesleges kockáztatni, letörve azért vagyok, mert jelenleg nagyon nem az előzetes elképzeléseim szerint alakulnak a dolgok, azt hittem mikor ide átjöttem opiból, appból (ami nagyon jó döntés volt, mert jelentősen továbbestek opi, app), hogy mára előrébb fogok járni az elképzeléseimben, ez mindenképp csalódás h nem így van, elhittem pl a tőzsdefejlesztést is, aminek hatására költségcsökkenéseket képzeltem el általánosságban, meglátjuk, merre lesz, az arra, az biztos h az elmúlt 2 évben nem azt gondoltam, nagyon nem, ami aztán lett, opiba, appba, és hát mára deltában sem....

Topik gazda

Pluto13
Pluto13
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek