Topiknyitó: igh5 2016. 07. 18. 11:47

DB lehetőségek  

Ide várok minden kedves topiktársat, aki kereskedik vagy szeretne a DB részvényeivel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 10. 02. 11:05
Előzmény: #298  watson
#300
Tőkáttét alatt én a saját tőke és a mérlegfőösszeg arányát értettem. A DB-ét a morningstar 2016/1h mérlegadataiból számoltam. Db esetében 1806/66.5 = 27. Otp-nél 35/4.2 = 8.3
Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 10:31
Előzmény: #298  watson
#299
csak a hasamra utottem...
;)
(nem biztos hogy jol tudom, de az 5,5milliardos birsagra valo hivatkozas twitter-rol indult, ami mar a mediaban bennfentes informacionak szamit)
;)

42T-os szam ill. 70 talan onnan jon hogy van akik EUR-ban nezik es vannak akik $-ban...

link

zerohedge-re egyebkent nem kerul semmibe a feliratkozas mint ahogy a seekingalpha-ra sem....
a hazi feladatot pedig mindenkinek maganak kell elvegeznie...(mar ha nem pusztan csak szerencsejateknak fogja fel ezt az egeszet)...

Szoval mielott valaki jol bevasarol ebbol a rendkivuli lehetosegbol arra spekulalva hogy majd evekig fo reszvenyese lesz a DB-nak es majd jol megszedi magat azert elotte 1 picike idot nem artana eltoltenni a temaval kapcsolatban...
Persze sosem lehet az ember az osszes informacio birtokaban,de tobb informacio segithet jobb dontest hozni...

Mint irtam korabban nekem nincs se long se short poziciom a DB-ben es sok sikert kivanok mind a longosoknak mind a shortosoknak...; csak informaciot osztok meg es kommunikalok itt nehany ertelmes emberrel...

Tevedes jogat mint mindig fenn tartom...
watson
watson 2016. 10. 02. 10:08
Előzmény: #257  Tibi0002
#298
1) Tőkeáttétre bankátverő gyulát cáfolnám. ;)
Tőkeellátottsági mutató:
OTP Tier1 13,2% (=7,6x)
DBank Tier1 7,8% (=12,8x)

2) Érdekelne, hogy a tőkeáttétes (derivatív) pozíciók 42-70 mrd$ mértékét honnan vettétek? /re:KisVuk

3) A bank nyereségesen működik, mégha idén karcsúbb is az eredmény.
"A bank 256 millió euró adózás után nyereséget ért el az idei első fél évben""egy évvel korábbi 1,377 milliárd euróhoz képest"

"215 milliárd eurót is meghaladó likviditási tartaléka" sem kevés

5,5mrd a céltartalék a várható büntetésekre
"pletyka ... várhatóan 5,6 milliárd dolláros lesz "csak" a bírság mérete."

4) A bírságoló az USA igazságügyi minisztériuma ami számomra még azt a kérdést is felveti hogy milyen alapon?
Ha ez megáll, akkor Trócsányinak javasolnám hogy büntessük meg mi is a DB-t és a Citibankot is a 2007-9-es eszközeladásai miatt! ;)))
Különösen benzináremelés helyett javasolnám!!! ;)))

5) !!! Technikai alapon mit gondoltok arról hogy a nagy forgalom megöli a trendet???
Az utóbbi 2 nap forgalmát nagynak ítéltétek ha jól olvasom.

Törölt felhasználó 2016. 10. 02. 05:02
Előzmény: #295  pomperj
#297
Szia,

kivanom hogy sok penzt keress a DB rv-kel.

DB nem a sajat penzet kockaztatja???
Na itt nem artana vissza menni az alap helyzethez!!!
80-as evek vegen es talan a 90-es evek elejen tenyleg bookmaker szerepet jatszottak....; azonban az elmult 10-20 evben elegge megvaltozott a befektetesi bankok tevekenysege...
miert is kell eppen most buntetest fizetniuk???
talan nem azert mert az ugyfeleknek adtak el a portfoliojukon beluli MBS-eket es CDS-eket, persze akkor nem a bookmaker szerepet jatszottak...????
;0
mert ugye jo volt honapokon keresztul felvenni a premiumot az MBS es CDS-ek utan, majd amikor ezek erteke ara elkezdett csokkeni akkor szepen megprobaltak rasozni kulonbozo ugyfelekre, abban sem vagyok biztos hogy a vegen nem vasaroltak sajat maguk szamara MBS es CDS-eket, hogy duplan uljek meg a lovat...
;)
ha bookmaker szerepet jatszanak akkor nem is kellene ezzel a buntetessel foglalkozni....
de visszamehetunk nehany honappal korabbra amikor is ujabb megegyezest kotottek eppen a nemesfempiacon folytatott tevekenyseguk miatt...ott is csak a bookmaker szerepet jatszottak es azert kellett megegyezni a buntetes nagysagarol???
;))))
Esetleg beszelhetunk a devizapiacon folytatott tevekenysegukrol, igaz a UBS megelozte oket, hogy ok kisebb birsaggal megusszak, ott is azert kell buntetest fizetniuk mert csak boomaker tevekenyseget folytattak???
es akkor megerkezunk olyan dolgokhoz amin meg el sem kezdodott a vizsgalat...
gondolom a gorog allampapirok kereskedesenel is csak bookmaker szerepet jatszottak, esetleg ott is megprobaltak megszabadulni az ugyfelek karara a csomag 1 reszetol???...
;)
(nehany ev mulva azert is fognak) buntetest fizetni eppenseggel csak ezzel meg nem foglalkozik a sajto...

ezzel pedig nehany hete foglalkoztunk:

"Deutsche Bank is no longer serving the physical exercising of delivery request of Xetra-Gold "
link

szoval csak bookmaker szerepet toltenek be, na eppen ezzel van a baj hogy a tobbseg errol van meggyozodve a szinfalak mogott meg egeszen mas zajlik...
persze johetnek azzal a cikkel is hogy a DB-nel leepitik a lakossagi uzletagat...

Kizart dolognak tartod hogy 10 ala essen az arfolyama? Na en erre tobb mint 50%-os eselyt adok meg iden, ha trump nyer akkor ezt 60-70%-ra modositom....

egyebkent nincs benne pozim szoval sok sikert mindenkinek aki longolja....

a short squeeze-zel kapcsolatban csak annyit hogy talan 1 eve amikor ugyancsak nyaralni voltunk es ra voltam kenyszerulve a CNBC-re akkor az egyik rv-vel foglalkoztak ami majdnem 80-100%-ot emelkedett arra a hirre hogy Opra reszesedest vasarolt a cegben...es okosan a CNBC reportere felhozta, hogy valoszinuleg az nem a shortosok napja volt...
(hat ha nem is sirtam a rohogestol),de nem akartam elhinni hogy valaki ennyire ostoba v. amator...
mert a rv arfolyama valami 60-80$-rol esett (talan a 200MA alatt zaras volt 60$-on es az rv beesett 5$-ra) na most akik beshortoltak na nem 80-on hanem 60-on, 50-en es 40-en...majd a rv ara beesett 3-ra vagy 5-re es Opra hirere majdnem duplazott az arfolyam, szoval eppen csak nem 55, vagy 45 esetleg 35$ profitjuk maradt az rv-n hanem 5$-al kevesebb jol kicsafarhattak oket...
bezzeg akik 60-on, 50-en esetleg 40-en vettek azoknak mar csak 300,400 esetleg 500%-os emelkedest kell megelniuk hogy BE-ben legyenek...
;0
Ha tippelnem kellene eleg jo eselyt adok arra hogy a DB-t nem csak 11-12$tol shortoltak nehanyan, talan van nehany short 20,25 esetleg 30EUR-rol is...(szoval azok is jol megizzadhattak penteken hogy eppen nem 9,14,19EUR profitjuk maradt hanem 8,13,18EUr-os...
;)

Nem veletlenul volt torvenyi szabalyozas korabban az usaban, hogy 1 bank vagy befektetesi uzletag tevekenyseget folytat vagy mas egyeb banki tevekenyseget de a kettot egyutt nem teheti...

Ne feledd a GFC utan az amcsi bankokat feltokesitettek a legtobb europai bankot pedig nem....

Mindenesetre sok sikert!

(en ezt inkabb most meg kihagyom)
;)
terelemel 2016. 10. 02. 00:47
Előzmény: #292  Boole
#296
Jol ertem hogy ez csak egy pletyka?
Epp ho vegen, epp Q3 végén? Esetleg picit megtolni az árat? Vagy pánik módban valamit tenni, mert egy hétvégére sem szabad ilyen alacsonyan zárni (még)?

Okosabbak leszünk jovo héten!
pomperj
pomperj 2016. 10. 01. 23:52
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Menjunk vissza az alap helyzethez.

1)A Penteki nap pokoli DB-s short-squeeze volt. Es, meg maradt benne short cover kenyszer, legalabb meg egyszer annyi, mint ami penteken kiugrott.

2)Az elso napi fel-gyertya 14%. Az okolszabaly szerint a min. impulzus target meg legalabb egyszer ennyi, az ujabb +14%. Az eleg egy evnyi hozamnak is.

3)DB nem a sajat penzet kockaztatja a derivativa piacon, a DB a bookmaker szerepet jatsza a fogadok kozott, lovis kifejezesssel szolva.
Masodpercenkent szamolja 10.000 termek opcios arat, azt jegyzi az opcios vevoknek/eladoknak, es osszehozza a ket ellentetes oldalra fogadokat. De addig nala van az opcios letet, meg egy szereny nyereseg az elszamolasokban. Jo uzlet az; es amint kimaszik ebbol a panikrohambol, par even belul csak ebbol triplazodhat a profitja.

4)Kizartnal gondolom, hogy DB ara 10 ala essen. Akkor az Alapoknak is kenyszerusegbol el kene adni DB poziciokat, mert "filleres" reszvenyt alapszabaly szerint nemet alapok nem tarthatnak...ezt pedig kizartnak gondolom, hogy eddig elmenjen a bizalomvesztes.
Szoval, epp most, amikor a kockazat a felere zuhant le, es lenduletben emelkedik, tovabbi shortcover varhato, meg legalabb 1.5 EUR aremelkedes van TA alapon benne. Nos, DB igenis jo vetelnek tunik.
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 21:20
Előzmény: #290  Boole
#294
;)
pozitiv eredmenyeknel, hogy eppen 10,20 esetleg 25x tokeattetellel dolgoznak nincs igazan jelentosege...
negativ eredmenyeknel sokkal erdekesebbe valik az ugy (legalabbis a tokeatteteles poziknal)
;0

az ido majd eldonti, hogy elegendo tokevel rendelkeznek!!!
(attol tartok hogy nem...)
kimpaa
kimpaa 2016. 10. 01. 21:18
Előzmény: #291  kerge
#293
Akkor mehet tovább fel..
Boole 2016. 10. 01. 20:34
Előzmény: #291  kerge
#292
Mi ment hamar?
kerge
kerge 2016. 10. 01. 20:22
#291
Hamar ment
link
Boole 2016. 10. 01. 18:58
Előzmény: #286  MetalHeart
#290
A Deutsche Bank származtatott kitettsége jelenleg 7,8 billió dollár (magyar helyi értékkel), 20x tőkeáttétellel számolva. Tehát a teljes tőkeveszély maximális bukta esetén is 390 milliárd dollár lenne. Nem hiszem, hogy 45%-nál nagyobb lenne a veszteségük (szerintem még ennyi sincs, amely a saját tőkét veszélyeztetné). Nem lehet tudni, hogy DB-nak valójában mekkora lehet minden terméket alapul véve a teljes kitettsége. Ehhez képest a 215 milliárd Euro likviditás kellő puffernek számít.
xmann 2016. 10. 01. 15:33
Előzmény: #277  pitcairn2
#289
Van akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Egyébként szerinted pitcairn van ami nem buborék ???

tudom tudom, az aranyon kívül kérdezem
xmann 2016. 10. 01. 15:31
Előzmény: #286  MetalHeart
#288
Ami angolul trillion, az magyarul nem trillió. Csak szólok. Lehet hogy a félreértések elkerülése véget inkább hatványokban kéne beszélni, pl 10^9, stb. Vagy a helyes magyar kifejezést használni.
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 13:55
Előzmény: #286  MetalHeart
#287
nem kell hogy csodbe menjenek eleg ha vesztesegeket szenvednek el ezeken a poziciokon mivel a vilag gazdasagi novekedese lassul....az pedig tovabbi problemat okozhat, senki nem allitja hogy a problemak mar kedden napvilagra kerulnek....,de jelenlegi helyzetben csokkenteni kell a kitettseget ill. tokeattetelt, mert a globalis deleveraging mellett ezek tul komoly kockazatot jelentenek....
a heten es elozo heten en is csokkentettem a devizapiacon es nyersanyag piacon a portfoliomban levo poziciok tokeatteteleit...
mivel komolyabb volatilitasra szamitok...
(ilyenkor jobb konzervativan vedekezo poziciot felvenni), a toke vedelmenel semminel sem fontosabb, meg ha lehetseges profitrol le is mond az ember...
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 13:14
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
(#19050) 2016. július 24. - 12:37
DBank:
- A DB könyveiben jelenleg több mint 52 trillió eurós derivatíva szerepel, ez az egész EU GDP-jének a többszöröse... erre mondja Jim Rogers bácsi, hogy a DB esetleges bukásához képest a Lehman Brothers esete csak egy bankfiók csődje lenne egy kis faluban...

én nem felejtettem el...
Törölt felhasználó 2016. 10. 01. 13:08
Előzmény: #280  pomperj
#285
Szia,

Latom sokan lelkesedni kezdtek a tegnapi szereplese lattan....
Sracok nekem se elonyom se hatranyom nincs belole ha valaki veszi vagy adja a DB-t.
Az is jol nez ki egyelore hogy a pletyka arrol szol hogy csak 5-5,5milliardos butetes lesz, amire elmeletileg mar felre van teve a penz a DB-nel....
A problemat tovabbra is a derrivativ poziciok nagysagaban latom, bar a pontos es legfrisebb szamokat nem ismerem,de ha a szoban forgo szamokkal foglalkozunk ami 42-70trillio$ koze teheto akkor nem nehez belatni, hogy ebbol komoly problemak lehetnek...(a vilag GDP-je nincs ekkora) nem nemetorszage...
raadasul a vilagban az adossagok jobban nonek mint a GDP es az egyre lassulo gazdasagi novekedes hamarosan negativan fogja erinteni a nemet exportot, mert a kereskedelmi partnerek penzugyi helyzete ill. nehezsegei csokkenteni fogjak az importot....
szoval a derrivativ pozikbol meg problemak lesznek....
Nem allitom, hogy a DB arfolyama nem emelkedhet 15 esetleg 20EUR-ra, de a jelenlegi szintrol is eshet konyeden 50-80%-ot is....(nem remisztgetes keppen irom csak hogy kicsit teljesebb kepet kapjatok a helyzetrol).....

Sem a DB sem mas penzugyi szektor rv-ben nem latom a fantaziat, meg az indiai bankokban sem jelenleg, bar azok demografiai hatasok miatt fenyesebb jovo ele neznek hosszabb tavon...

Az olajban pozitiv momentum van es az emelkedo olajar a legtobb olajos ceg penzugyi eredmenyeit segiti....
egyelore ugy nez ki, lassan mar az arabok is kezdenek elgondolkozni, hogy a 40-50$-os ar nem igazan kedvezo szamukra sem...
igy rovid es kozep tavon sokkal kedvezobb lehetoseget latok ebben a szektorban....

Igy long pozikat ebben a szektorban nezegetnek, egyebkent nagyon komoly ketsegeim vannak a vilaggazdasaggal es az amcsi es europai piacokkal es inkabb short pozikat keresgetek (az olaj es nemesfembanyasz szektoron kivul)...

Tobb figyelmezteto hozzaszolast nem fogok tenni a DB-vel kapcsolatban, remelem a longosok nyereseggel zarnak majd....
mindenkinek sok sikert a DB rv-nek kereskedesevel ill. befektetesevel.
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 13:06
Előzmény: #283  spite89
#284
Az AQR short banda pedig valszeg mínuszos, mert
Datum der Position: 28.09.2016
Prozentsatz des ausgegebenen Aktienkapitals: 0,50 %
és max. pontja 11.01 volt, bár az nem ismeretes, hogy honnantól kezdte shortolni, mire limithez ért az adott napon...
spite89
spite89 2016. 10. 01. 13:01
Előzmény: #282  MetalHeart
#283
Akkor nem csak engem zavart. Plus én meg vártam volna hogy tegnap mi történt ezekkel a pozíciókkal .

Ja meg azt nem írja hogy tegnap kb 17% ot emelkedett arra, hogy valószínűleg akkor lesz a büntetés mértéke hogy celtartalekbol ki tudják fizetni ...

MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 01. 12:55
Előzmény: #281  pomperj
#282
10:46 | Sok pénzt kaszálnak azok a profik, akik a Deutsche Bank ellen fogadtak

"Idén a német nagybankkal szemben legelőször a Marshall Wace brit hedge fund vett fel short pozíciót még februárban, az akkori 0,5%-ot ezen a héten már 1,03%-ra növelte. "

Datum der Position: 29.09.2016
Prozentsatz des ausgegebenen Aktienkapitals: 0,94 %

Mai keltezésű cikkben azért illene pontosan tudni ...
pomperj
pomperj 2016. 10. 01. 11:29
Előzmény: #280  pomperj
#281
link

Ennel jobb contrary bull jelzes, ennel jobb pillanatban nem is erkezhet.
Kosz, pf.
pomperj
pomperj 2016. 09. 30. 20:06
Előzmény: #267  spite89
#280
DB normal napi volumen 7Mdb NYSE-n.
Tegnap is, es ma is ennek 7-8 szorosa mozgott.
Csakhogy tegnap zuhant (eladas + short), es ma az emelkedesben (covering + vetel) kb. ugyanakkora volt a volumen, kb. 50M db. Szoval, a ketto egymasutani nap hatasa nagyjabol kiuti egymast.

Es akkor mennyi is volt a heten az osszes DB short pozicio?
Ha jol latom, ugy 40-60Mdb, az kb. 8 napnyi forgalom, szoval meg nincs fedezve kozel sem a teljes short allomany. Van meg benne emelkedesi potencial a kovetkezo 2 hetre mar cask a hatra levo shortcover miatt is.

Es azert ritkan van a legnagyobb nemet bank P/B=0.24 szint aron. Es epp azon a napon, amikor a riziko lecsokkent legalabb a felere. Ugyanis eppen kb. ennyi penz van DB-nel mar felreteve celartalekban, a varhato buntetesre.
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 20:04
Előzmény: #273  pitcairn2
#279
Volume 58,686,508 ennyi darab cserélt gazdát pénteken?

Napi átlagár 11.18 Euró?

Market Cap 18.09B

OTP Market Cap magasabb vagy alacsonyabb?
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 19:59
Előzmény: #273  pitcairn2
#278
Köszi meg Tapasznak is.
pitcairn2 2016. 09. 30. 19:45
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#277
karikatúra az internacionalista jegybankár elvtársak által felpumpált piacról:)

link

pitcairn2 2016. 09. 30. 19:37
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#276
én elsősorban a globális jegybankár-kollektívától tartok

az utóbbi évtizedben teljesen elmebeteggé vált a kis show-műsoruk...
Tapasz 2016. 09. 30. 19:37
Előzmény: #272  gyula1971
#275
pitcairn2 2016. 09. 30. 19:35
Előzmény: #273  pitcairn2
#274
és persze a 99,99%-os negatív korrekcióban lévő TBTF bankok földjéről se feledkezzünk el:)

Greece Says It's "Safe" From Deutsche Bank Turmoil
link

pitcairn2 2016. 09. 30. 19:28
Előzmény: #272  gyula1971
#273
én ezeket szoktam nézni

link

link

gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 19:27
Előzmény: #270  pitcairn2
#272
A DB-mai forgalmát hol tudom megnézni?
Napi össz forgalom db és érték ?
pitcairn2 2016. 09. 30. 19:25
Előzmény: #267  spite89
#271
8 éve tart a piacok felkokszolása

vmikor szembe kell majd nézni a fájdalmas következményekkel, ha nem most akkor mondjuk 1-2 éven belül

pitcairn2 2016. 09. 30. 19:23
Előzmény: #267  spite89
#270
én egy Banco Espirito Santo típusú bankmentést sem tartok teljesen kizártnak

azaz a betéteseket és a kötvényeseket, ill. a derivatív-játékosokat megmentik, a részvényeseket azonban nem

de ne legyen igazam

sokféle kimenete lehet ennek a sztorinak, mindenesetre várnék még egy kicsit a beszállással

Törölt felhasználó 2016. 09. 30. 19:14
Előzmény: #267  spite89
#269
Egyébként én meg kezdek ettől félni, "ez ha bebukik..akkor hu hu, magyarán "elképzelhetetlennek" véljük sokan, mivel mekkora gond lenne... valószínüleg ez így is van. És ha bekövetkezne csak pislognánk...szóval én félek igen.
Törölt felhasználó 2016. 09. 30. 19:12
Előzmény: #264  pomperj
#268
igen mert a szart (gyapjú köntösben) tovább adták más "tulajdonosoknak" onnantól kezdve "mossák kezeiket" új tulaj felelősége amit vett.
Valahogy így van...
spite89
spite89 2016. 09. 30. 19:11
Előzmény: #259  pitcairn2
#267
Hát nézd csökkenő trendben vagyunk, aza kérdés hogy a hírt megerositike, vajon mai napon mekkora short pozíciókat zártak ? Én azon a véleményen vagyok hogy hosszú tavon árfolyam sokszorozodas lesz. De ki tudja hol lesz az alja mint ahogy ezt többen is megírták 12.15 eurós szintről vagyok Tbszen longba majd az idő eldönti hogy centes papír lesz vagy pedig jelenleg egy 1000 hufos OTP látunk . Azt tuti hogyha ez be bukik akkor cudarabb világ lesz mint lehmans utan
pitcairn2 2016. 09. 30. 19:05
Előzmény: #264  pomperj
#266
az EKB is eszméletlen ingatlanbuborékokat fújt az európai periférián...

pomperj
pomperj 2016. 09. 30. 19:00
Előzmény: #264  pomperj
#265
5.4 bn
pomperj
pomperj 2016. 09. 30. 18:59
Előzmény: #254  kimpaa
#264
AFP news agency Verified account
‏@AFP
#BREAKING Deutsche Bank near $5.4 bn US settlement over mortgage bonds: source

Az egeszben az leg-elkepesztobb az, hogy miert is buntetik DB-t az amerikaiak?

Mert volt 2007ben Amerikaban egy mortgage krizis, amit az amerikaik csinaltak. Ugy, hogy amerikai bankok meghiteleztek, nagyon meggondolatlanul zero kamat korul lakas-vasarlokat. Akik amerikaiak voltak, es kesobb egy reszuk nem tudott fizetni, mint kiderult. De a hitelnyujto amerikai lakossagi bankok azert AAA kategoriasnak adtak el a hitelt, mas bankoknak...igy DB-nek is.

Es kit buntetnek?
Nem akik hitelt adtak, csaltak a minositessel, nem azokat akik nem fizettek; azok mind amerikaik. Nem.

Azokat buntetik, akik megvettek es forgalmaztak az ertekpapirokat, mint kulfoldi bank. Igy DB is.
pitcairn2 2016. 09. 30. 18:58
Előzmény: #245  spite89
#263
én nekem inkább a Banco Espírito Santo végnapjai ugranak be, ott is volt bankmentés, - elvégre a betéteseket és a kötvényesek jó részét megmentették - de a részvényesek végül mindent buktak

link

pitcairn2 2016. 09. 30. 18:56
Előzmény: #247  terelemel
#262
néphülyítés:)

pitcairn2 2016. 09. 30. 18:55
Előzmény: #250  terelemel
#261
kósza híresztelésekre alapozott médiajelentések szerint:)

és ne feledjük:

a zsurnalisztákat __kilóra meg lehet venni__

különösen amikor ennyi pénzt lehet néhány óra alatt leakasztani:)

pitcairn2 2016. 09. 30. 18:53
Előzmény: #254  kimpaa
#260
helyesbítek

egy kósza híresztelésre ment ennyit a jövő hétfőn esedékes német tőzsdeszünnap előtt:)

pitcairn2 2016. 09. 30. 18:51
Előzmény: #255  spite89
#259
le vagy föl? :)

PS. én arra tippelnék, hogy le:)

pitcairn2 2016. 09. 30. 18:50
Előzmény: #257  Tibi0002
#258
2008-ban sem volt stabilabb...
Tibi0002 2016. 09. 30. 18:20
Előzmény: #256  gyula1971
#257
Azt jelenti. Ezért az otp jóval stabilabb, ami az értékét is növeli.
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 18:02
Előzmény: #218  Tibi0002
#256
A DB 25-szörös tőkeáttéttel működik, az otp talán 8-szorossal.

Ez mit jelent, hogy saját tőkéjéhez képest mekkora hitelt és betétet kezel?
spite89
spite89 2016. 09. 30. 18:00
Előzmény: #254  kimpaa
#255
Jovo heten fog menni igazán ! Kis szépítés nem euro hanem dollár 😋
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:55
Előzmény: #253  spite89
#254
Azért milyen fura hogy 5.4 milliárd eurós büntire +17%-t megy :))
spite89
spite89 2016. 09. 30. 17:52
Előzmény: #252  kimpaa
#253
14 helyett 5,4 nem csoda hogy ugrott
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:30
Előzmény: #250  terelemel
#252
+7.49%
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:29
Előzmény: #244  MetalHeart
#251
Na már érzékeled? :))
terelemel 2016. 09. 30. 17:29
Előzmény: #249  kimpaa
#250
Közel a megegyezés, erre szárnyalhat a bankpapír 2016.09.30 17:22

Médiajelentések szerint közel a megegyezés az Igazságügyi Minisztériummal az amerikai banki bírság témájában (14 milliárd dollár), és a jelek szerint ez váltotta ki a záráshoz közeledve a hatalmas ralit a Deutsche Bank részvényárfolyamában. Ez a német papírban 7% körüli ugrást jelent, az amerikai ADR-ben pedig csaknem 13%-osat.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:22
Előzmény: #248  spite89
#249
DB a -10% után +6%, a Commerzbank meg csak poroszkál, szakadna szét
spite89
spite89 2016. 09. 30. 17:19
Előzmény: #246  kimpaa
#248
jo lesz a hetes gyertya sőt haviban is latszodni fog
terelemel 2016. 09. 30. 17:17
Előzmény: #246  kimpaa
#247
Mi megy itt?
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:16
Előzmény: #241  kimpaa
#246
11.585
spite89
spite89 2016. 09. 30. 17:15
Előzmény: #242  MetalHeart
#245
Mondom amikor takareksztori volt az fhbban az csinált ilyeneket
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 17:14
Előzmény: #230  MetalHeart
#244
ez már tényleg kibaszott fájdalmas !!! Mekkora PECH !!!
:D
spite89
spite89 2016. 09. 30. 17:14
Előzmény: #241  kimpaa
#243
Mindja hülyét kapok áaaaaaaa :D mekkora mennyiség miatt ugrott ennyit ?
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 17:12
Előzmény: #240  kimpaa
#242
DB most már igazi világszám a mai műsorral... sőt sztem egész tőzsdei szereplése legvolatilisabb mozgását adta elő mára...
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:12
Előzmény: #240  kimpaa
#241
Hopp mire beírom már 11.455, mi van itt kérem??
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:11
Előzmény: #239  tberki
#240
DB 9.9-ről 11.08, na ha ez nem hoz fordulatot akkor semmi. Már jó kis zöldben van. Nem tudták szétverni a "pánikban", nekem tetszik.
Húzni fogja a CB-t is magával.
tberki 2016. 09. 30. 17:07
Előzmény: #234  MetalHeart
#239
nem lepodnek meg ha ma nagyobb shortzarasok lennenek dbankban.
coba veheto en ugy gondolom, aztán elrakni telire.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 17:05
Előzmény: #237  spite89
#238
Nagyon feszített az árfolyam, ezt ők is érzik már, ennyi rossz hír folyamatosan már gyanússá válik hogy egyszercsak izomból megindul felfelé..
spite89
spite89 2016. 09. 30. 17:02
Előzmény: #236  spite89
#237
Jav.: 0,94 re
spite89
spite89 2016. 09. 30. 16:52
Előzmény: #229  MetalHeart
#236
Tegnap Marshall 1,03 rol 0,93-ra csökkentett ...
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 16:42
Előzmény: #232  roland75
#235
jah, volt 9.x-s DB, mindenki álma teljesülhetett
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 16:38
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
hááát... meglep engem is, de várok türelmesen, itt már legalább látható a jövőkép a stratégia alapján...
:D
Törölt felhasználó 2016. 09. 30. 16:35
Előzmény: #226  MetalHeart
#233
az akkor is a vilag vicce, hogy DB pluszban, CB pedig minusz négyen ma...
roland75
roland75 2016. 09. 30. 16:32
Előzmény: #229  MetalHeart
#232
SGyuri bá elérte a célját...
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 16:32
Előzmény: #227  kimpaa
#231
vettem egy kis csomagot most 1740-n, meglátom. Az Eon zavar jobban hogy vízszintes vonal jó ideje, kivéve a mai nap, de már megy vissza a "szokásos" 6.3-hoz és szart se csinál csak oldalaz
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 16:31
Előzmény: #228  spite89
#230
Hmm, az már kimondottan "érzékelhető"...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 16:29
Előzmény: #227  kimpaa
#229
sztem nincs még vége a játéknak, egyszerűen brutális shortzárást vélek mögötte...
spite89
spite89 2016. 09. 30. 16:28
Előzmény: #226  MetalHeart
#228
Nekem van veszteségérzetem 2500 darabot akartam venni reggel, de nem voltam elég tökös jováhagyni ... Kicsit Fhb-s volt a nap mozgás :D
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 16:25
Előzmény: #226  MetalHeart
#227
fura az egész, csak nehogy egy felpatt legyen csak. A gyertyák egész bíztatóak, meg hát szarrá is vannak már adva ezek a papírok.
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 16:17
Előzmény: #225  lukskypoker
#226
Ha akarod, akkor sírok veled, hogy könnyebb legyen... amúgy persze elképesztő pálfordulás, és még csak infó sincs az okáról ... de amúgy nincs veszteségérzetem, a CoBa igenis jó lesz !
:D
lukskypoker
lukskypoker 2016. 09. 30. 16:09
Előzmény: #224  MetalHeart
#225
naná hogy CB-m van:-)
nem ám DB, ehhhhh...
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 16:08
Előzmény: #223  lukskypoker
#224
itt valami bennfentes + hír van... és zárnak a shortok vagy Karácsony lesz előbb...
lukskypoker
lukskypoker 2016. 09. 30. 16:07
Előzmény: #221  kimpaa
#223
besza-behu:-)

roland75
roland75 2016. 09. 30. 15:42
Előzmény: #221  kimpaa
#222
Basszus reggel vettem azt hittem megint az emelkedünk ,gyorsan beszakadunk lesz, 1 óra múlva eladtam.Érdemes lett volna várni,de hát aki közbe dolgozik,az csak idegbajt kapott volna munka közben.Mindegy...nem károgok a mi lett volna ha.Kerstem picit hétvége is jön.Amcsik hálidélyeznek hétfőn.Jóóóvanezígy.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 15:26
Előzmény: #220  terelemel
#221
Most már elszakadhatnának ezektől a szintektől felfele, eleget szarakodtak már itt lent. Coba, Eon irány 7 euró fölé, DB meg 12 euró fölé.
terelemel 2016. 09. 30. 15:17
Előzmény: #219  kimpaa
#220
Orulet, aki bator volt 6 ora alatt csinalt kozel 10%-ot.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 14:49
Előzmény: #218  Tibi0002
#219
Teljesült mindenki nagy álma, volt 10 euró alatt a Deutsche Bank, s azóta brutál zöld gyertya ebben is meg a Commerzbankban is. Hétfőn átugarhatnánk felfele mindkettőben a maradék rést, szépen mutatna a szigetforduló a chartokon.
Tibi0002 2016. 09. 30. 13:58
Előzmény: #216  gyula1971
#218
Ha bizonyos mutatókat nézünk, és a dojcsebank rendben marad, akkor az kb. olyan, mintha most egy ezresért kapnál otp-t. De ez nagyon sarkos, mert közben a kockázatok is mások. A DB 25-szörös tőkeáttéttel működik, az otp talán 8-szorossal.
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 13:33
Előzmény: #216  gyula1971
#217
3000-OTP helyesen írva.
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 13:32
Előzmény: #214  kimpaa
#216
Hát 3-ezre OTP-lenne, ha 3-hétig nagyon ütnék a tőzsdéket, 2011 nyara 5600-ról lett 2500 ez OTP.
Ehhez közel 1-hónap kellett akkor.

Deutsche Bankba ekkora lehetőség van, mintha ma 300-ért OTP kapnánk?
pomperj
pomperj 2016. 09. 30. 13:19
Előzmény: #196  pomperj
#215
John Cryan, Deutsche Bank CEO, sent out the following message to the Bank’s employees on September 30, 2016

Dear Colleagues,

You will have seen speculation in the media that a few of our hedge fund clients have reduced some activities with us. That is causing unjustified concerns. We should consider this in the context of the bigger picture: Deutsche Bank overall has more than 20 million clients.

I understand if you feel concerned by the extensive coverage on this issue. Our bank has become subject to speculation. Ongoing rumours are causing significant swings in our stock price.

It is our task now to prevent distorted perception from further interrupting our daily business. Trust is the foundation of banking. Some forces in the markets are currently trying to damage this trust.
Deutsche Bank has strong fundamentals. Let me mention some of the most important facts at this point:

1. We fulfil all current capital requirements and our restructuring is well on track. We completed the disposal of the British insurer Abbey Life this week and the sale of our stake in the Chinese Hua Xia Bank will be finalised soon. This will further improve our capital ratio.
2. We have significantly decreased our market and credit risk in recent years. At no point in the last two decades has the balance sheet of Deutsche Bank been as stable as it is today.
3. Despite low interest rates and a difficult environment we posted a pre-tax profit of about 1 billion euros in the first half of 2016. Before extraordinary items like restructuring costs, we earned about 1.7 billion euros. This demonstrates the operating strength of Deutsche Bank.
4. In a situation like this, the most important factor is our liquidity reserves. Currently they still amount to more than 215 billion euros. This is an extremely comfortable buffer. This is clear proof of how conservatively we have planned. This is acknowledged by numerous banking analysts.

There is therefore no basis for this speculation. Nor can uncertainty about the outcome of our litigation cases in the US explain this pressure on our stock price, if we take the settlements of our peers as a benchmark.
You have all done a tremendous job over the past few days. You are the ones who are in constant contact with our clients and making it clear how Deutsche Bank is really doing. You are Deutsche Bank – that is impressively clear. All of us in the Management Board highly appreciate it.

You will hear back from me soon. Please keep working as you have been doing so far. We are and we remain a strong Deutsche Bank.

Yours sincerely,
John Cryan
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 30. 12:47
Előzmény: #212  gyula1971
#214
többet kellene az OTP-nél érnie, de a problémák miatt 3 ezerre értékelik. El tudnál most hirtelen képzelni egy 3 ezres OTP-t a mai napon?
spite89
spite89 2016. 09. 30. 12:28
Előzmény: #212  gyula1971
#213
3 napos a Pf cikk...

link
gyula1971
gyula1971 2016. 09. 30. 12:23
Előzmény: #209  lukskypoker
#212
Deutsche Bank mekkora a piaci értékét tekintve az OTP-hez képest.
Market capitalization.

Van-e olyan likvid, mint az OTP?
Mekkora a napi átlagforgalma, hol tudom megnézni?
Törölt felhasználó 2016. 09. 30. 12:21
Előzmény: #207  MetalHeart
#211
ez piciket vakmero hozzaallas...
piciket tul egyszerusitik a lehetosegeket:
nem kell ahoz csodbe mennie a DB-nek, hogy a rv-ek innen meg veszithetnek 30,50,70,80 akar 90%-ot is a befektetett tokejuknek...
es akkor ugye nem ment csodbe...
jelzem nincs panik a piacon, bizonytalansag es nemelyek aggodnak ill. felnek szoval messze vagyunk meg a kapitulacios resztol....
tapasztalatlan ill. kevesebb tapasztalattal kereskedok azt hiszik ilyen alkalmak ritkan vannak,de aki mar 1 ideje kereskedik az tudja, hogy nem szabad " a hullo keseket megprobalni elkapni"...
lehet hogy fordul 10-nel vagy 8-nal esetleg 5-nel vagy 3-nal...ki tudja hol???
es a legtobbunknek nem fognak szolni, lehet hogy Buffet ill. nagyobb kaliberu erdek csoportok kapnak kulonbozo opciokat, kotvenyeket ill. kulon kibocsatasu rv-ket hogy beszalljanak,de ilyen dolgok nem 1-2 nap alatt zajlanak le...
Persze mindenkinek feleloseget kell vallalnia a penzugyi donteseiert...

A piac egyelore problemat araz....nem az aljan kell venni hanem 1 emelkedo piacon ahol biztonsagosabb...mert nem ismerjuk a jovot ill. hogy nem lesz-e olcsobb ill. lejjebb az arfolyam...
hidd el nagyon sok kis bufi veszi, a nagyok meg tomik le a torkukon amennyit csak birnak...

es mivel az egesz piacon nincs panik a jegybankarok sem keszulodnek egyelore semmilyen beavatkozassal...

DB nem 1 Lehman Brothers,de mereteben sokkal tobb problemat okozhat...

1 rv elveszitheti az erteket 100%-ban is, nyersanyagok nem....
engem lehurogtak amikor arany il. ezust vasarlasra buzditottam a tobbseget, persze a DB-be mindenki a jo beszallasi lehetoseget keresi....
(nem art tisztaban lenni a bankok penzugyi tevekenysegevel ill. hogyan mukodnek) a befektetesi uzletagban az ugyfelek kivonulasa nem sok joval kecsegtet...
Nem art ressen lenni, ill. lehet vakon venni es hinni meg remenykedni...(neha mukodik neha nem), mindenki dontse el maga mit lat jonak....
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 12:21
Előzmény: #208  spite89
#210
pont ezt gépeltem perpillanatban... holott sokkal jobb bőrben van és kilátással, szóval jelenleg még mindig inkább CoBa bővítés nálam, mint DB beszálló...
lukskypoker
lukskypoker 2016. 09. 30. 12:18
Előzmény: #208  spite89
#209
Jó lesz:-)

Hétfőn Bank Holiday.

link
spite89
spite89 2016. 09. 30. 12:15
Előzmény: #207  MetalHeart
#208
Nem tudom bánjam vagy örüljek , hogy reggel nem vettem 10 alatt.
Mondjuk az vicces hogy commerzbankban nagyobb a minusz jelenleg mint a DB- ben
MetalHeart
MetalHeart 2016. 09. 30. 11:40
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
azaz nekem az jön le a hozzászólásokból, hogy ha vkinek nagyon vehetnékje van, az vegyen egy konzervatív méretű pakkot és utána meglátjuk, hol érdemes majd bővíteni...
Törölt felhasználó 2016. 09. 30. 10:58
Előzmény: #198  kozi723
#206
DB ill. (DBK) tesztelheti a 10EUR-os arfolyamot ha az arfolyam kepes 3-5 napig 10EUR alatt zarni akkor elkezdik az intezmenyi befektetok csokkenteni a DB-ben a reszesedest (legalabbis a tobbseg)...
Nem tul jo jel hogy nagyobb ugyfelek kezdik kivoni a tokejuket ill. poziciojukat a DB-tol..., mert elobb utobb szepen elkezd mindenki gondolkodni, hogy erdemes-e vallalni azt a kockazatot hogy naluk tarsa tokejuket, poziciokat....
ez pedig massziv toke kivonast ill. ugyfel csokkenest jelent 1 nem tul jo helyzetben levo bankban...
Nem tul jo jel hogy Merkellek a jovo evi valasztas miatt egyelore "hivatalosan nem avatkoznak be" ill. ezt kommunikaljak a piacnak ez pedig csak tovabb futi a bizonytalansagot.

Tapasztaltabb kereskedok ilyenkor szepen kezdik leepiteni a meg meglevo leveraged poziciokat (magyarul csokkentik a tokeattetel nagysagat ill. a piaci kitettseget, mert ahogy esnek a rv arfolyamok) sokan lesznek elobb-utobb kenytelenek zarni olyan szektorokban pozikat, mert "collateral" ill. margin kovetelmenyek miatt....
emlekeztek tavaly nyari Kinai balhera es mivel a kinai rv-ek estek nehany hedge fund-nak a piacra kellett dobni az aranyban levo pozikat amik szinte semmifele osszefuggesben nincsennek a kinai rv piaccal,de kellett a penz mas pozik tartasahoz ill. hogy ne keljen kenyszer likvidalni mas pozikat....

Szoval ovatosan, mert a volatilitas nohet es meg az amcsi elnok valasztasrol nem is beszeltunk....ilyenkor jobb nagyon konzervativnak lenni...
terelemel 2016. 09. 30. 10:57
Előzmény: #204  lukskypoker
#205
Nem egyedi papirokat nezek, hanem az egesz rv-piacot.
A QE programok nagyobb resze konkretan buborekot fuj evek ota.
Ha ez kipukkad, akkor sztem az "egyedi nem tulhuzott RV" sem fogja meguszni.
Aztan lehet hogy lesz 1-2 jo akkor is. 2008-ban volt ami kilott mikozben minden szakadt?
Minden lehetseges. Ellenkezoje is. A jovore tippelgetunk mindannyian.
lukskypoker
lukskypoker 2016. 09. 30. 10:53
Előzmény: #203  terelemel
#204
Az egyedi DAX papperek nincsenek csucson!

Miről beszélsz ember???
terelemel 2016. 09. 30. 10:49
Előzmény: #199  kimpaa
#203
Aki kicsit bator, reggel ota 2 ora alatt mar szarra kereshette magat. Ennyi.

Erre szuper a mai kornyezet, momentumokra, de en hosszutavra nem mernek semmit venni, mert a csucson vannak a piacok, es eses jon (kell jonnie)
offshort
offshort 2016. 09. 30. 10:47
Előzmény: #201  offshort
#202
portfolio cikk : link
offshort
offshort 2016. 09. 30. 10:45
Előzmény: #195  MetalHeart
#201
max egy réstöltésnyi longfantáziát látok benne
link , pozim nincs benne , kivárok !

amugy igen , sztem is tovább ütik majd lefele , régebbi cikk : link

Topik gazda

igh5
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek